Laxik

Laxik

Jakub Laxar

okres Hradec Králové
Last samurai... a filmredaktor webu eurozpravy.cz

homepage
Twitter: laxarj

35 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Peter Jackson natočil nenatočitelné a navíc s takovou noblesou a úctou k předloze, že tenhle film nelze, než milovat. V režisérském sestřihu je té skvělosti ještě na další hvězdičku, kterou mi ale tahle stránka už nedovolí dát. A čím je pro mě jednička opravdu jiná než ostatní díly? Odpovědí je Arwen. Ta je tu v největší míře a hlavně s mečem v ruce na s Frodovým životem na ušlechtilém koni, který snad nikdy neodlepí bradu od krku. Schválně si všimněte jeho běhu, je to jakoby měl teprve zařazenou jedničku důstojně proplouval krajinou. I když jsem každým coulem pro trpaslíky, Arwen jsem podlehl už po prvním shlédnutí (bylo mi 8) a stále to trvá. Viggo taky dobrý a stylový a Nový Zéland je hlavní hvězdou velkého plátna. To prostě musí každý vidět, a ne že ne.

 • poster

  Poslední samuraj (2003)

  Tahle záležitost si mě získala hned napoprvé i přes to, že jsem v té době znal Toma Cruise jen jako netalentovaného frajírka z M:I nebo z Top Gunu. Tenhle film mi ale ukázal, že on vlastně umí hrát. Nádherná příroda, ukázka přizdisráčské povahy a kultury Japonců, dokonalé bojové scény a stálé omílání v dnešní době prázdného slova „ČEST“. Stejně jako hlavní hrdina, kapitán Algren, i já nacházím v malé horské vesničce dávno ztracený klid. A protože miluju silné konce, miluju i konec tohoto filmu. Emočně velmi vyspělé.

 • poster

  Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

  Haňte si to jak chcete, ale tahle střelenost je dokonalá. Nejsem skalní fanda Asterixovek, ale rozhodně je mám rád. Zato jsem skalní fanda Egypta a tahle parodie na Egypt mi přijde dost vtipná a trefná. Škoda možná je, že film až na písničky přesně kopíruje děj animáče s tím, že přidává ještě nějakou tu vatu. Rozhodně je to poslední Asterix, kde jsou hry se jmény vtipné. V kreslených Vikinzích a v hrané Olympiádě už jde o trapnost nad trapnost. A ještě jedna věc vyzdvihující Misi Kleopatra na vrchol - neznám jiný film, ze kterého by vzešlo tolik hlášek. Každá postava má tři minimálně.

 • poster

  Mumie (1999)

  Kdopak by se Imhotepa bál... zvlášť, kdy se po podlaze s šustěním krovek a divným pištěním řítí masožraví skarabové. Dobrodružná hororová komedie pro celou rodinu, ve které si každou postavu zamilujete.

 • poster

  Dobyvatelé ztracené archy (1981)

  Vždy, když slyším tu znělku, vždy, když se někde mluví o Desateru, vždy, když uvažuju, že se stanu archeologem... prostě vždy, když si třeba jen čistím zuby, vzpomenu si... ne, vyvstane mi před očima obraz největšího dobrodruha v historii filmu, klobouk na hlavě, revolver u pasu a ruka natahující se pro bič... A vždy mám blbej úšklebek ve ksichtě. Pro mě nejlepší díl série.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Co k tomuhle napsat? Geniální brak, který vždy pobaví. Legenda, jejíž hlášky se staly kultovními. Mistrovské dílo mistra režiséra. Nekompromisní uhozenost katastrofálních rozměrů a apokalyptických následků. Tohle všechno je Pulp Fiction.

 • poster

  Smrtonosná past (1988)

  Jednička je nejlepší ze série. A proč? Za prvé jsou tu legendární hlášky typu Now I have a mashinegun. Ho ho ho. Za druhé je Willis na všechno sám. A jde mu to. Za třetí je zábava sledovat špičkování těch chytráků před barákem, co si myslej, že by to zvládli líp. No a nakonec je tady eso v podobě Alana Rickmana. Ten chlap válí a ani božský Bruce ho nedokáže naplno zastínit. Kruci, já tenhle film miluju, ale nic nápaditějšího mě nenapadá. Kdo to neviděl, je mrtvej.

 • poster

  Jurský park (1993)

  Jedna z mých srdcovek, prostě prototyp dokonalého blockbusteru, ve kterém je vše na svém místě. Film, díky kterému jsem si zamiloval dinosaury, Lauru Dern a možná i Spielberga s Williamsem. Plus Goldblum na vrcholu svých sil, tomu se nedá říct ne.

 • poster

  Kiss Kiss Bang Bang (2005)

  Shane Black přivedl zpět k životu Downeyho, aby za pár let to samé udělal Tony Stark s ním. Kruh se uzavírá, dva případy jsou vlastně jeden... Film je to bombový, nahláškovaná satira na všechno, co se hýbe. Dlouhý nohy, paperback a homokecy v tom nejlepším balení, to jest Kiss Kiss Bang Bang a běda mu, kdyby byl jen trochu jiný.

 • poster

  Správní chlapi (2016)

  Shane Black by mi mohl podstrčit prefabrikovaný hovno a stejně bych ho oslavoval jako boha. Jeho hovno by totiž bylo tím nejvtipnějším a nejakčnějším exkrementem od časů, kdy se v kládě pranýřovali zloději a lidi po nich házeli kdečím. Správní chlapi (ač se o jejich správňáckosti můžeme dohadovat) naštěstí za hovno nestojí. (Teda aspoň film, jinak jak Holland, tak Jackson nejsou zrovna ukázkovou dvojkou lidských bytostí. To ale odbíhám.) Těžko říct, jestli je film lepší nebo horší než Kiss Kiss Bang Bang, rozhodně se s ním ale může směle měřit. Je sice akčnější a vtipy střílí od boku s mnohem větší kadencí, ale černý humor a výborné tempo zůstává. Co mě asi nejvíc překvapilo, že filmu v žádné jeho části nedochází dech. Jde o 116 minut plných hlášek, situačního humoru, satiry, akce, akce a akce. A všechn tři hlavní postavy jsou výborný a nelze je nemilovat. Film roku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace