Cyberboy

Cyberboy

Rick Deckard

Česko

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Blade Runner (1982)

  Zcela zásadní dílo pro fanoušky sci-fi a vůbec všechny, kteří mají rádi filmy s hlubším smyslem. Jedná se o jeden z mála případů, kdy filmová adaptace předčí knižní předlohu (jinak vynikajícího spisovatele Philipa K. Dicka). Skvělé výkony pečlivě vybraných herců posunuly film zcela nad běžnou Hollywoodskou produkci a podařilo se jim dohnat mě ve finále až k slzám. Pro ty, co si chtějí podívanou užít naplno, doporučuji sehnat remasterovanou verzi filmu (Final Cut), která vyšla minulý rok (2008) samostatně na Blu-ray disku nebo jako součást 5 diskové edice obsahující i další bonusový materiál. Pokud se o filmu chcete dozvědět další podrobnosti doporučuji zakoupit knihu Future Noir - The Making Of Blade Runner.

 • poster

  Matrix (1999)

  Občas se cítím jako Neo než ho vylovili z Matrixu. Kolikrát mám pocit, že už jsem se probudil, ale stále zjišťuji, že jsem spal. Nejlepší dosud natočený cyber film čerpající ze světa mého oblíbeného spisovatele Williama Gibsona. Pohlcující atmosféra a dechberoucí akční scény mě donutily film vidět tolikrát, že to radši nepřiznám.

 • poster

  Duna (1984)

  Nahlédnutí do vesmíru Franka Herberta v uměleckém podání, s vynikajícím scénářem a oldschoolovými triky. Herci se pro své role narodili a díky nim Duna i přes starší datum vydání neztrácí nic ze svého kouzla ani dnes.

 • poster

  Prokletí bohů (2004)

  Tahle vizuální nádhera s osobitou atmosférou mě přenesla do světa, ve kterém nejsme sami a bohové existují. Všem doporučuji vykašlat se na průměrné hodnocení odrážející průměrného diváka, nikoli však průměrný film. Budete odměněni zcela unikátním zážitkem.

 • poster

  Stroj (2013)

  Může být stroj lidštější než člověk? Kde je hranice?

 • poster

  Michael Clayton (2007)

  Inteligentní thriller jdoucí vlastní cestou, který mě dokonale pohltil svou atmosférou a zanechal pocit uspokojení a rovnováhy.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Je to, jako když jíte šťavnatej steak a dáváte si k tomu ledově vychlazenou Plzeň. Film pro labužníky. Nezapomenutelné scény a hlášky, které baví celý život. Dalo by se o tom napsat mnoho, ale je to zbytečné, musí se to prožít.

 • poster

  Dobrý Will Hunting (1997)

  Výborně napsaný a zahraný film, jdoucí do hloubky a nutící k zamyšlění nad mnoha otázkami ovlivňujícími rozhodování v našem životě. Po každém shlédnutí mám pocit, že jsem v něm objevil něco nového.

 • poster

  Terapie láskou (2012)

 • poster

  Den před krizí (2011)