VasaX

Jsem, kdo jsem. - Medvídek Pú

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 13.12.2017  10:37
    7 životů (2017)

Dystopické sci-fi, které má poměrně originální námět, který je ale zoufale nevyužitý a od poloviny zoufale zkratkovitý (aneb už nás nebaví vymýšlet, tak to dotáhneme několika klasickými klišé do konce, včetně závěru). Tohle a vše obsahové podle mě padá především na hlavy scénáristů. Posadit na jejich pozici někoho zkušeného a hned by film mohl být někde jinde. Dál je to ale o poznání lepší. Režisér svou práci zvládl překvapivě dobře, Vše vypadá přinejmenším OK, ač tady jsem se zrovna bál, že dávat dohromady až sedm Noomi Rapace bude trochu boj. Samotná Noomi to zvládla dobře, stejně tak Dafoe byl dobrá volba a vůbec, celé je to slušně obsazené. Dvě hodiny utečou poměrně rychle, obzvlášť když se člověk nemusí soustředit na "záhadu", kterou jsem komplet odhalil už druhý den po zmizení oné sestry (tím se nechci chlubit, spíš mě mrzí, že to nebylo důmyslnější a má předpověď, se ve všech bodech splnila). Pokud by scénář byl duše a režie tělo filmu, tak tu máme typickou modelku spodního prádla - velmi pěknou na oko, ale prázdnou uvnitř. Ale jako fanoušek žánru přivřu oko (lepší přivřít, než o něj přijít) a tu čtvrtou hvězdu dám.

• 3.12.2017  00:23

The Duel je jeden z tuctu špinavých "westernů", krutých a syrových příběhů z divokého západu. Tahle tématika posledních pár let zažívá obrození a vznikají jak dobré kousky, tak špatné kousky ale hlavně hodně podivných. The Duel není ani jedno. Příběh je dobrý, ale používá mnohokrát ohrané téma a mechanismy, výprava je dobrá, herecky je to také fajn. Hemsworth je dobrý ranger a Harrelson vždycky uměl tyhle pokřivené, psychopatické, sadistické poblouzněné a sebestředné charaktery velmi dobře. jejich charaktery jsou v pořádku a fungují. Vedlejší ale moc ne. Syn Isaac je tak nějak do počtu, prostitutka Naomi (tuším) působí spíš jako poháněč děje a pak je tu Davidova žena. Ta mi uchází úplně, protože charakterem začíná na spíše tvrdohlavé silné ženy, načež se z naprosto nepochopitelných důvodů promění v cosi nepochopitelného. Za mě je postava špatně, zahraná špatně a její použití a vývoj je úplně WTF. To, že nedám dvě hvězdičky zachraňují, na rozdíl od ní, ti hlavní dva Duelisti. To ale nic nemění na tom, že potenciál byl spíše prokaučován, odfláknut a uspávala mě ta houpačka mezi vleklými částmi a krátkými dynamickými či vypjatými scénami. Nejlepší z celého filmu je finále, a hlavně finální finále. Ale nevím, zda se oplatí na něj čekat po celý, téměř dvouhodinový, film.

• 3.12.2017  00:06

Veselé dobrodružství o smutných věcech a jedné malé velké osobní rebelii. Toto dobrodružství, v hloubi buši, bylo pro mě poselstvím, že před světem sice nikdo neuteče, ale během toho běhu může najít tu svou dobrou cestu. Film je moc hezký, poetický, zábavný a nenudí. Jediným, ale nemalým, problémem je jeho nesourodost. Ta by sice mohla být obhájena určitým vývojem děje, ale cesta od dětské rebelské "idylky", přes drama po ztřeštěninu je dost kostrbatá a ten překlon do málo uvěřitelné komedie snímku v mých očích prostě uškodil. Už jen tím, že mu ubral na závažnosti a na mnoha prvcích, které do té doby budoval. tak či onak, stále je to moc pěkný film.

• 26.11.2017  23:12
    Lou (2017)

Jedna z krásných Pixarovek, které nyní už najdeme pouze v těchto krátkých snímcích, jako třeba je tento, o dobromyslném strašidle Zapomenutých věcí, které by se nejraději rozdalo pro ostatní. škoda, že tahle poetika a krása už chybí v celovečerních snímcích. No co, jsem rád alespoň za těch šest minut.

• 24.11.2017  18:08

Jako fanoušek, který je rád když tématika najde cestu i do kin, přidávám jednu hvězdičku za obstojný DC film. Zatímco Marvel vsází čím dál víc na odlehčený až komediální tón, tak DC má možnost pokrýt tu temnější stránku. A já bych za to byl rád. V Justice league od tohohle směru poněkud ulevuje a nasazuje komediální prvky. Ani ke škodě, ani k užitku. Můj názor totiž je, že DC má hlavně problém s pevnou rukou. Kreativní teamwork tu moc nefunguje, někdo má vizi, někdo mu to předělá, jiný to pak nechá přestříhat, další dotočit. Výsledek bude prostě špatný, jako jídlo ze závodní stravovny. Protože dokud se toho někdo schopný nechopí s jasnou vizí a pevnou rukou, nepůjde to ani jako protipól Marvelfilmů, ani jako jejich kopírka. Bude to propadat. Fanoušci budou vděční, ale smutní, ostatní diváci zklamaní a nikam se nepohneme. Justice League je fajn, ale není to pecka. Batman je "meh", Wonder Woman je fajn ale nemá zas tolik prostoru a v podstatě to má takové nalinkované, Flash je... moc vlastně nic není a Khal Water si to očividně užívá, ale jediné, čemu přispěl je k přihřátí jeho vlastní polívčičky co nás čeká v příštím roce. Antagonista má pouze ohrožující potenciál, jinak je to CGI nuda a po příchodu finále je spíš k smíchu. Za mě dobrý, v kině fajn, bum bác vtip, Gal Godot, bác vtip bum. Upřímně jsem nečekal o moc víc, ač bych se moc rád mýlil.

• 17.11.2017  23:05
    Naeboojadeul (2015)

Pro mě jako ne-korejce byl trochu problém se na začátku zorientovat v postavách hlavních, natož vedlejších. Jak se člověk chytne, tak už to začne být zajímavé. Inside men je hrozně ukecaný a ve svém director's cutu hrozně zdlouhavý. Film je ze stejného hrníčku (politika, policie, mafie, vysoký business) jako třeba má milovaná Suburra, jen je o polovinů delší, méně akční a trochu "střízlivější. Což mu tak trochu v kontextu předlouhé stopáže zbytečně ubližuje. Za mě tedy hezký, ale ze začátku matoucí a nekončící.

• 17.11.2017  18:06

Orient Express mi imponuje zpracováním a obsazením, avšak musím uznat, že mě moc nenadchl a konec mě tak nějak trochu smazal. Samotný "Erkyl" mě bavil dost, ale sekundující postavy byly, i přes svou velkou rozdílnost, spíš plytké a byť to možná bylo v zájmu příběhu, radikálně to ubralo mému zájmu o ně a jejich osudy. nebýt obsazení a zpracování by to bohužel byl docela obyčejný film.

• 7.11.2017  11:12

U Marvelů definitivně vsadili na "bžundu" ala Strážci Galaxie a tak Thora naprali humorem a gagy. Některé jdou trochu na sílu, jiné jsou moc povedené. Herecky je to fantastická přehlídka: božská (ač zde smrtící) Blanchett (aneb Galadriel s Prstenem), Hiddleston, Ruffalo, Goldblum, Hopkins Urban, Cumberbatch a mnozí další. Všichni ve výborné formě. Thor Ragnarok nabízí všechno, co rozumný divák může očekávat - akce, sranda, epický svět, efekty, krásné scenérie a rozvoj některých postav. Je to barevné, je to dynamické, je to našlapané a pocitově se to blíží k něčemu, co působí dojmem akčního komiksu převedeného na plátno bez zbytečných výplní.Za mě tudíž naprosto v pořádku. Vážnou notu ať Marvel přenechá DC. Těm se to snad jednou konečně povede a předvedou nám vyvážené převedení temnější vize superhrdinského komiksu.

• 27.10.2017  17:13
    Sněhulák (2017)

Takže hned pro začátek - dvě hvězdičky jsou za to, jak je to natočené (bez ohledu na obsah) a jak to vypadá. Koukalo se mi na to moc hezky, to jo. Ale bylo to asi jako kdyby jste pozorovali dívčí aerobik tým v plavkách počítat na tabuli pohyb planet na základě frekvence přechodů přes jejich hvězdu a se zohledněním zakřivení gravitační čočky. Jako vypadá to jistě zajímavě a půvabně, ale co se to tam ksakru vlastně děje? Začátek mi nedával kontextuálně moc smysl, ale OK, časem to určitě vysvětlí. Zpustlý detektiv. Vraždy. Mladá detektivka. Bohatý podnikatel/politik. Kdosi. Cosi. Támhleto... Já se teda nepovažuji za nejbystřejšího člověka na světě, ale docela mi to občas i pálí. Ale tady jsem měl pocit, že je to film pro čtenáře filmu, kde producent nechal vizualizoval oblíbené pasáže z filmu a nějak je, občas i chronologicky, ale bez zbytečného kontextu, poslepoval dohromady. Mizející/ztrácející se/hluché dějové linky, občas navrch úplně mimo kontext zamotávají člověku hlavu. To divák tak trochu od krimi čeká. Ale tady je to asi jako když čekáte, že půjdete na kolotoč a bude se vám točit hlava, jenže ne díky kolotoči, ale díky rohypnolu, co vám slizký kolotočář hodil v nestřežené chvíli do pití. Takže Sněhulák - moc pěkné,ale na mě až moc dadaistické.

• 22.10.2017  20:02
    To (2017)

Stranger Things of It. Ač jsem obeznámen s It na úrovni pop kulturního přehledu, tohle je moje první setkání tváří v tvář. A za mě úspěšné. Ač to celé vypadá jako jedna dlouhá epizoda že Stranger Things (nejen díky onomu herci), jen místo pandimenzionální obludy z Mogadonova mračna tu máme čisté dřímající zlo, tak je to super. It hraje s vyloženými kartami už od začátku a sází na lekání a děs jak u svých obětí, tak u diváků, a to se mu daří. Za mě herecky skvělé, vizuálně skvělé, příběh jednoduchý ale režie/scénář mu dává komplexitu a život. Za mě paráda, skvělý horror který je i velmi dobrý film.

• 22.10.2017  19:47

S ohledem, že je to Grindhouse/Exploitation, je to pořád shit. Na záměrně špatným filmu by mělo být něco dobrého, nebo tak špatného, až to bude dobré. Svým způsobem. Pro všechny tyhle trash žánry. Tohle je ale prostě průměrně špatné a jediné dobré scény jsou ty, kde se paradoxně nic neděje. Alespoň po 2/3 filmu. Pak přijde ta angry revenge část která je už trošku zábavnější. Bohužel ta nevynahradí předchozích zbytečných 50 minut budování podkladu revenge, který by se dal zkrátit do mnohem kratšího flashbacku a zkrátit celý film. Ps: "Jimbo", asi jsi dělal, co jsi mohl, ale angličtina na úrovni prvního stupně ZŠ na tyhle filmy očividně nestačí.

• 20.10.2017  19:31

První polovina kýbl nudy, sem tam emo povzdechy vydávající se za nihilismus/existencionalismus, do toho unylá romance postavená na otřepané premise zabíjí drama o tom že všichni mají nějak posraný život a musí se s tím vyrovnat. Celé to opět shodí závěr filmu, který do toho přinese teprv nihilismus, ale za jakou cenu. V důsledku to byl spíš nepatřičný trik, který mě spíš popudil, než dojal. Patison byl překvapivě dobrý rebelující synáček, naopak mě moc nazaujal Brosnan. Ve výsledku pro mě je film hlavně šeď a patos, který si na to, co asi chtěl říct, vybral příliš tuctovou a prvoplánovou formu.

• 15.10.2017  09:30
    Pokoj (2003)

Film tak špatný, až je špatný. The Room je jedne z těch filmů, jenž svou "kultovnost" získaly skrz to, že jsou prostě ryze špatné. Od hereckých výkonů, přes výpravu, dialogy, celkově scénář až po kameru a hudbu. Celé to působí jako to nejhorší soft porno, co dal točit a režírovat někdo dvěma zaostalým dvanáctiletým klukům, smíchané s nejhorším dílem Tak jde čas, který omylem natočil někdo, kdo se inspiroval v Beverly Hills, ale před tím ho postihla mozková mrtvice s nejzávažnějšími důsledky. Osobně se nekloním k tomu, že je to tak špatné, až je to dobré. Je to tak špatné, až to bolí. Jediný Wiseau se svými dementními hláškami, zfetovaným smíchem a náhodnými grimasami dává prostor k tomu, aby se to dalo brát za sebe-parodii. A proto se spíš těším na The Disaster Artist, protože teď budu vědět, která bije a odpadová kvalita The Roomu dostane alespoň využití.

• 15.10.2017  09:23

Pitomá ujetá komedie, která prostě funguje tak, že na chabý příběh o tom, jak se totální ocas Gordon snaží stát animátorem, je obložen hromadou skečů, mnohé úplně mimo děj, jen tak "along the way". Skeče jsou občas totálně ujeté, nechutné, stupidní, ztřeštěné a celé to má nějakou svou pokřivenou logiku. "Freddy" je takový ten špatný ujetý film, až je vlastně dobrý, a pokud přistoupíte na Tomovu hru, tak vás nakonec ty šílené dementnosti parádně pobaví.

• 10.10.2017  22:32

Parádní stand up jednoho afrického mladíka. Skvělé imitace, bohužel některá místa jsou slabší a k pointě se dostane až po delší době, než by bylo zábavné, a nebo ji naopak protahuje, že už zábavná přestane být. Ale i přes to je tu dost skvělých vtipů/scén, které stojí rozhodně za to.

• 9.10.2017  15:54

Blade Runner dostal důstojného nástupce. Vizuál, dikce, herecké výkony, výprava (a snad i hudba) se snaží držet zuby nehty univerza a stylu, co nám 35 zpět byl představen v kultovním filmu o "lovci" replikantů. Gosling a Leto si to dali naprosto skvěle, a staří kádři Ford a Olmos (škoda, že ho tam nebylo více) vyloženě potěšili už jen svou přítomností. Co se týká žánru, 2049 se posunul od cyberpunkového noiru více k "thrilleru", ale pořád je tam ta atmosféra. Pokud nás čeká pokrčování podle náznaku, kudy by se mohlo vydat, tak bude spíš zázrak, pokud to zůstane alespoň v noir-ish atmosféře. Celkově Blade Runner 2049 však vyšel nad očekávání a až na pár klišé je to skvělá podívaná i skvělý audiovizuální zážitek (testováno na 4K Dolby Atmos). Za mě rozhodně filmový zážitek roku, ač další kultovní film se asi nekoná, díky přílišné roztěkanosti témat a náznaků, občasné zbytečné nastavovanosti a šroubování emocí tam, kde to není třeba. Stejně tak "změna rytmu" ve chvíli, kdy se objeví Deckard, takže to působí jako takový film ve filmu. A taky trochu rozpačitý konec. Tak či tak, jde o více než důstojné pokračování, ač není ničím "průlomové", nové a bohužel mám pocit, že nemá moc "kultovního" potenciálu.

• 5.10.2017  10:47
    Wind River (2017)

Wind river je dobrý film. Souhlasím se zdejšími názory, že Sheridanova scenáristická ruka je lepší než jeho režisérská taktovka. Wind River je fajn příběh o Corym a Jane a jejich ne zase tak záhadnému případu v ledovém pustém Wyomingu. Ale líbí se mi, jak je to přímé, jasné, zároveň film divákovi rozkryje i druhou stranu příběhu, a to ve správné chvíli (ta scéna/soubor scén ohledně sekuriťáků je za mě úplně super). Herecké výkony jsou velmi na úrovní a snad jediná věc, co může být problémem, je zvláštní přeskakující tempo filmu, které se chová trochu jako rozbitá přehazovačka/přesmykovač na kole. Krom toho - paráda.

• 5.10.2017  10:27

Nový Kingsman je skvělá akční komedie, velkolepě vypadající a vlastně velmi zábavná oddechová záležitost. Bohužel se snaží překonat jedničku ve veliksoti všeho, a tak pak působí dojmem přepálenosti a tím i kýčovitosti. A velmi lehce se přehlédnou ty jemné zábavné nuance, ve kterých mě jednička moc bavila a které Kingsman odlišují od jiných spy-akčních-komedií. Tak či tak, jedná se o parádní podívanou, která nabídne dvě hodiny dvacet zábavy, a přitom pocitově rychle uteče.

• 5.10.2017  10:22

Komorní, nerdy, lehce vtipný, lehce vážný film. Zápletka je docela fajn, celé to mé spád a tempo, ale i přes to jsem měl pocit několika hluchých/zbytečných momentů, ale jako celek úplně OK.Pro fanoušky komorních komedií, co se nesnaží být vtipné za každou cenu a mají skromnou výpravu, se jedná o fajn záležitost.

• 17.9.2017  16:48
    Bunraku (2010)

Akční fantasy s noir nádechem, s poměrně přímočarým příběhem ale dobře poskládaným, zasazené do studiových, pomalu "divadelních", kulis. Obsazení je moc fajn, dokonce i dřevorubec Perlman má styl. Parádní akční jednohubka ve velmi netradičním kabátě. Za mě filmový typ na pokročilou noční hodinu.

• 17.9.2017  16:43

První polovina high school komedie, druhá slasher. Má to spád, ale přes i tak krátkou stopáž by se to dalo ještě zkrátit o zbytečnou dějovou linii s Brentovým kámošem a jeho Emo "holkou". Slasher část je ale super, takže ve výsledku za mě filmový tip pro lidi co mají rádi drsnější kousky až horory.

• 17.9.2017  16:36
    Wilson (2017)

Wilson je spíše tragikomedie, až na pár "změkčení" kopíruje děj komiksu, ač ta dikce scén funguje lépe v něm jak v filmu. Každopádně Wilson je věrný originálu, má zajímavé obsazení a ač má unylé tempo, tak docela uteče. Za mě OK, ale objektivně se jedná spíše o průměrný film spíš pro milovníky existenciálních věcí a Woodyho Harrelsona.

• 11.9.2017  11:35

Velmi slušná akční/drama komedie.Hill se ve své roli vyžívá, mihne se tam i Bradley a Dan Bilzerian (tomu se tam mihne spíš pěst). Film o tom, že business je business a s jídlem roste chuť a tak není těžké si občas ukousnout moc velké a tvrdé sousto. Trošku nadhled, trošku sarkasmu, nějaké vtipy a humorné situace, ale ve výsledku celkem slušný cocktail zábavy. Je to sice spíše taková velká jednohubka, co nezasytí na moc dlouhou dobu, ale dokud je v "ústech", tak chutná.

• 28.8.2017  17:09

Kong mashup - zasazení do doby konce Vietnamského konfliktu přidává do klasického monster tématu linky temné jako z Apocalypse Now, či humorné jak z Platoon. Není to sice velkofilm, ale je to velmi dobrá popkornová směs mnoha chutí - dobrodružství, strachu/temnoty, humoru, akce. A moc povedeného vizuálu. Ostrov lebek, místní kmen, bitvy obludností (hlavně Kong vs cokoli) vypadají fakt dobře a herecky je to taky našlápnuté správným směrem. Kong mě hodně bavil, je poměrně vyvážený, expedice nebyla tak retardovaná jako posádka z Alien: Covenant, a hlavně ty dvě hodiny celkem hezky utečou a vypadá to nádherně (za což dávám hvězdičku navrch, protože Kong nadprůměrný je, přinejmenším alespoň vizuálně). Plus spousta (velmi neinvazivních)referencí/inspirací, spousta hezkých detailů (např. již zmíněné dopisy domů) i několik nečekaných překvápek (třeba kdy kde kdo zařve nebo ne :-)). Kongu, děkuji.

• 28.8.2017  16:21
    Mimi šéf (2017)

Oddychová animovaná komedie o dospěláckém miminu co se snaží spasit svět mimin před zlými domácími mazlíčky. Dabing moc fajn, hlavně Alec Baldwin si "Bejby šéfa" dává levou zadní. Příběh je taková tuctovka a jen prvek "BybyCorpu" tomu dává trochu svěžesti. Každopádně gagů je dost, vtipů už méně, ale i tak to celou dobu baví. Ale jak píši - je to oddychová záležitost, kouknout, zasmát se, pustit z hlavy.

• 18.8.2017  02:28
    Švýcarák (2016)

Bizarní. Vážně. Příběh o trosečníkovi, co najde mrtvolu, která má hrst zvláštních schopností a tak trochu ožila, bez znalosti, bez paměti, tabula rasa. A spolu se vydají na cestu za záchranou. Hodně komorní a hodně meta, protože svým způsobem celá jejich patálie je jen zrcadlem a parafrází života v dnešní společnosti, iluzí a osamělosti. Místy vtipné, místy snové, každopádně hodně originální a hodně neotřelé. Jediné, co mě trochu mrzí, je ten zvláštní zlom konce, jako když dopisujete slohovku a už nemáte další list ani čas, tak se snažíte zestručnit a vměstnat na poslední řádky závěr vyprávění a pointu. Je to zvláštní, poutavé, místy i zábavné čí dojemné, každopádně se skvělým hudebním doprovodem a až na některé hektické scény dobře řemeslně natočené. Ujeté, neotřelý námět, trocha společenské kritiky a mít to lépe udělané zakončení, snad by to by i filmový tip. Takhle musím bohužel přivřít jedno oko a ocenit snahu o zkoumání žánru bonusovou hvězdičkou.

• 17.8.2017  01:51

Když jsem tu spatřil hodnocení, trochu jsem se bál, co to bude. Naštěstí ty dvě hodiny, i přes unylé tempo, utekly poměrně rychle. Je to spíš tak trochu existenciální thriller nad nesmyslností bytí a umírání. Eastwoodova dcera se chtěla po vzoru tatínka asi etablovat ve westernu, ale staré škole odzvonilo, tak je potřeba něco syrového, krutého a svým způsobem hloubavého (na poměry westernu). Trochu jsem se bál, že to nakonec bude nudná slátanina, ale ono to nějakým zvláštním způsobem funguje. Pustý svět plný smyslně nesmyslné smrti, daleko od božích mlýnů i rukou zákona. Autor tak nějak postupně dekonstruuje nejedo očekávání a zaběhlý mechanismus, a to nejen obsahem hlavní i vedlejší (Luke Wilson) dějové linky, tak i těmi linkami samotnými. Z tohohle pohledu je to vlastně i skvělý film, ale obávám se, že tak i tak zůstane zapadlý a samoúčelný, díky tomu, že šlape po divákově očekávání jak po hradu z písku a není lehké přijmout, co se na obrazovce vlastně odehraje, protože díky nenucenému podání se může obyčejný divák cítit podveden a přechytračen. Za mě ale rozhodně zajímavý kousek.

• 16.8.2017  02:40

This is bullshit. Mělo se to jmenovat spíše Prometheus: Covenant. Protože to pokračuej tam, kde Prometheus skončil. Ve vizuálních orgiích a dějovém bullshitu. Jiný "alien" kousek nám ukázal, že na vykosení posádky nepotřebuješ mít bandu nesympatických nýmandů. Tohle už je fakt parodie - i posádka Červeného trpaslíka (jak původní, tak i bohužel ta "přeživší") je kompetentnější a schopnější, jak tahle banda blbců. Jediný, kdo tomu (bohužel) vévodí, je Fassbenderův sociopatický "replikant". Prometheus si alespoň na nic nehrál a obsazení (a hlavní hrdinka) stáli více za to. Tohle je tak na půl mezi Prometheem a (nejhorším) z Vetřelců. Bohužel tentokrát na půl mezi nejhoršími stránkami obou filmů. Covenant nezklamal vizuálně, ale obsahově. Nemá to atmosféru, nemá to šťávu, nemá to všeobjímající strach a stažené půlky diváka. Koukám, že na tom spolupracovalo USA s UK, Austrálií, Zélandem a Kanadou. Kdyby dali raději hlavy dohromady a vystřelili už (téměř) osmdesátiletého očividně senilitě propadajícího Ridleyeho do vesmíru, udělali by lépe. Marťan byl poslední záchvěv Ridleyeho génia (po pětiletém období, které nás naplňovalo oprávněnými obavami skrze Robina Hooda, Konzultanta či Exodus), takže jsem rád, že nového Blade Runnera dali zneuctít raději někomu jinému. Denisovi je pade, tak je zde pořád naděje. Pro Ridleyeho - osmdesát, hola hola, Scotte, důchod volá! Poslední šance odejít tak, aby se nakonec vzpomínalo v dobrém...

• 9.8.2017  23:32
    31 (2016)

Rob Zombie a jeho gore bloodfest porno. Scénář tohohle kousku se vejde na druhou stranu podtácku ze zaplivané hospody, v podstatě je to vyvražďovačka mezi bandou hillbilies a partou degenerovaných psychopatických rednecků. Nikdo zde není sympatický, naštěstí se tu rychle umírá. Není tu nic navíc, Rob vykrádá v podstatě hlavně sám sebe, takže utvrzuje můj pocit, že se jeho horrorová kariéra blíží ke konci a on už se (poměrně rychle vyčerpal). BTW ta dle Cinemaxu nekonečná řada vražedných maniaků má číslo šest. A to není spoiler, protože je máme všechny rovnou na přebalu. V Cinemaxu očividně umí počítat jen na prstech, a to ještě jen jedné ruky. Bohužel ani popisek vycucaný z... prstu tohle nespasí, a za tu závěrečnou půlhodinku, která celkem ujde, ta předchozí hodina opruzu ani moc nestojí.

• 3.8.2017  09:56
    Baby Driver (2017)

Bejbyho zápletka je ten nejznámější příběh o zbojníkovi z donucení a jeho cestě za vykoupením skrze milou nejmilejší. Ve kterém nic moc navíc není, což je prostě k celkové škodě. Bejby jezdí dobře, žádný rychle a zběsile díl třicet dva, má to šťávu a kouzlo. Jednotlivé scény jsou parádní. Není tu vlastně žádný ryzí záporák, protože postavy co ztvárnil Hamm i Spacey jednají z celkem pochopitelných důvodů a Foxx je prostě vyfetovaný magor. Samotný Bejby v podání Elgorta je tak někde mezi nesympatickým DeHaanovým Valerianem a docela i sympatickým random týpkem. Na rozdíl od Valeriana se mu dá přijít "na chuť" (plus tenhle páreček má chemii, ne jak Dane a Kara...). Baby Driver je natočený velmi dobře, navíc Wrightův styl mi sedí. Příběh, ten by zasloužil zahlušení hluchých míst a přílišných klišé či scénáristických fintiček (nepozorovaný únik z auta na poslední chvíli, když ho druhý pozoruje, je opravdu filmařská fušeřina). Díky tomu je to sice velmi pěkný akční film, který je ale dutý jak tykev a tak se na něj nikdo nebude chtít dívat po druhé, jakkoli by to bylo poprvé příjemné. A ještě jedna věc - Jon "Shane" Bernthal opět v otravné roli debilního macho douchebaga, což mě jen utvrzuje v tom, jak moc mi leží v žaludku, že mu NETFLIX přiklepl Punishera.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36