VasaX

VasaX

Václav Spiegel

okres Praha
Jsem, kdo jsem. - Medvídek Pú

17 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
  • 12.3.2018  11:08
  Tvář vody (2017)
  **

  Námět mě zaujal. Ale do kina jsem se na to už nedostal (jedinou možnost jít do kina v tu dobu vyhrál, naštěstí, Black Panther). Teď jsme tomu dali druhou šanci, když to vyhrálo toho Oskara. První půl hodina je v pohodě. Ne li parádní. Pak se ale ten pytel nápadů a inspirací Guillermovi rozsype po podlaze jako trojité McDonalds XXL extra menu v papírovém sáčku, kterému se po cestě domů rozmočilo dno. A je z toho podobný bordel. Sci-fi se proplétá do mystična, téma lítá sem a tam, ale to není hlavní problém. Hlavní problém je to, co mě štve nejvíc: Deus ex machina. Pro účely napětí, posunu děje, vytváření děje a zápletky, se postavy začínají chovat iracionálně/mimo svůj charakter/stupidně, a to bez jakéhokoli smysluplného a přirozeného důvodu. Jako by všem někdo píchnul nějaký šílený koktejl hormonů a jejich charaktery otočí o 180°či se vygradují ad absurdum. Postavy zachvátí totální amaterismus, amok, idiocie a další bizarní příhody, které pomáhají gradovat děj a zvedat napětí. Já del Tora chápu. Chtěl natáhnout povídku na dvouhodinový film a nacpat tam tolik patosu, že tím obměkčí degenerovanou komisi Oskarů patosem který zapůsobí na ultrapřecitlivělou společnost, protože je tam vše: utlačovaní postižení, gay, hodní cizinci, černoši (ale vykreslení tak, aby divák neměl pochyby, že tohle chování je zavrženíhodně zlé bez ohledu na dobu a kontext), černošská dobrosrdečná kamarádka, žabí hermafrodit a "middle-aged white guy" sexuálně úchylný a harasující záporák. Povedlo se. Zlatá figurka, poslední dobou nevypovídající jen o (ne)vkusu horních 500 elitních (severo)Američanů. Výsledkem je ale film, kde kdyby se postavy chovaly trochu normálně a v mezích svého počátečního charakteru, tak po čtyřiceti minutách skončí. Místo toho ale musíme pozorovat, věci jako (SPOILER ALERT): Máme pět minut na únos, ale v jeho průběhu si najdeme chvíli na to si hezky pokecat, aby nás ti, co nás nahání a před kterými máme náskok, mohli dohnat; jsem profesionální malíř, ale na padělané doklady použiji tuž, co jde i po několika hodinách rozmazat; schovávám unesenou osobu doma, ale dělám všechno pro to, aby o tom věděl celý dům. TVAR vody začíná jako zajímavý film, ze kterého by byl i poutavý (a možná i parádní) kraťas, místo toho tu máme dvě hodiny něčeho, co se po prvních 30 minutách krásného letu pomalu promění ve (vůči divákovi) masochistické kamikadze. Zoofilní kamikadze. Debilní kamikadze. Kamikadze co veze náklad idiocie a iracionality mimo pochopení. Guillermo, do prdele, já jsem nakonec i rád, že už nenatočíš dalšího Hellboye a seriál natáčí někdo jiný.

  • 7.3.2018  23:37

  Dvě hodiny mrzkého hláškování, prdelek a výstřihů. Řekl bych i akce a dobrodružství, ale kvalita těchto prvků nestála za řeč. Jo, asi to bylo i dobrý, třeba když se na něco chcete koukat, ale vlastně se ani nechcete koukat. Bohužel tohle je zářivý příklad toho, že sračkový scénář nezachrání ani charisma Dwaynea Johnsona. Peace out.

  • 19.2.2018  17:52

  Konečně Marvelovka, která trochu vybočuje aktuálnímu trendu. Z počátku spíše komornější s pomalou gradací velkoleposti (jen to finále je taková intenzivní expanze), více drama než (trendující) komedie. Postavy jsou dobré, zejména ty ženské, které mají hodně prostoru, jedná se o silné a emancipované charaktery a velmi dobře v ději fungují. Příjemně dlouhé, bez nepatřičné výplně a s krásnými efekty. Parádní popcornovka, který přišla v nouzi nejvyšší (leden bylo vyloženě blockbusterové sucho), a za to dávám bod navíc :-)

  • 26.1.2018  00:20
  Imperium (2016)
  ***

  Skvělá atmosféra, skvělý Radcliffe, skvělé i další herecké výkony. Bohužel, bohužel slabý příběh. Samotný příběh nepřidává nic navíc ke klasickému schématu druhořadý ale jinak kvalitní "policista" se stane infiltrátorem/tajným agentem nějaké zlé bandy lidí, kterou musí dostat. Navíc tohle schéma je ořezané - chybí tu klasický konflikt mezi skupinou a vykonáním "práce", případně rozporuplný ne tak úplný happyend, více napětí, více drama. Dát to do ruky někomu zkušenějšímu, námět, herce, kameramana, ať udělá scénář nový a zrežíruje to, mohli jsme být dál. Škoda, přeškoda. Ale i tak jsem si to užil a s trochou nadhledu bych to mohl fanouškům žánru/tématu doporučit.

  • 23.1.2018  00:18
  Vzpomeň si (2015)
  ****

  Starobní lov nacistických pohlavárů aneb v hlavní roli Plummer a stařecká demence. Tak trochu drama, tak trochu road-movie, tak trochu sonda do minulosti a lidského nitra a paměti. Osobně jsem byl spíše mile překvapen, jak poutavé to ve výsledku bylo a jak zajímavé je finále, ač na mě poněkud vyhrocené. Ale chápu, že bylo potřeba udělat pointu a tečku a tohle prostě byla snadná cesta. Za mě, až na nějaké to kodrcání po cestě, velmi dobré, velmi komorní, vypointované drama se skvělým hereckým výkonem v hlavní roli.

  • 18.1.2018  23:01

  Soft horor (spíš thriller) s kapkou humoru, romance a koncem, který jsem si tedy nepředstavoval. Myšlenka filmu mě baví, provedení taky, ač je to řemeslně tuctové, nejvíc to kazí pointa filmu a jeho rozuzlení.

  • 3.1.2018  01:26

  Upřímně? Čekal jsem více. To už je na tom žánr tak špatně, že i tahle oschlá jednohubka dostává uznání? Má to celkem hezkou výpravu a lokace, celkem sluné herecké výkony a temnou notu. Na druhou stranu hlavní "hrdinka" mě spíš celý film iritovala, než cokoli jiného, a ostatní postavy to moc nezachránily, protože někdo zapomněl, že by jim mohl dát trochu hloubku a zapracovat hlouběji na vzájemné interakci. Navíc k nesympatické a otravné holce tu máme další problém - prapodivná skladba tempa filmu, která poskakovala jako detektor lži při vyprávění Vicky Pollardové. V neposlední řadě celý příběh - obsah filmu - ve mně vyvolal pocit, že jsem zrovna viděl něco, co mělo dvacet minut, a ne skoro dvě hodiny. Ještě teď dumám, jak se jim to podařilo takhle nenápadně roztáhnout. Mám teď trochu pocit, jako když otevřete velký balík chipsů, a v něm, kromě vzduchu, jsou jen dva chipsy. Dal bych dvě hvězdičky, ale za zvolený žánr přivřu oči. Což je mnohem příčetnější rozhodnutí, než tomu dát čtyři hvězdičky za to, že "hrdinkou" post-apo filmu je malá holčička (co je to za dementní komentář?). Každopádně lehké doporučení fanouškům žánru, ostatním jen ve velké nouzi.

  • 2.1.2018  00:36

  Hrozné efekty, tupý příběh, víceméně špatné herecké výkony, auta jako z autodromu, celé je to příšerně natočené a nechybí tomu dementní dialogy. Takhle to vypadá opravdu zle, ale ve výsledku se to dá zvládnout bez ztráty příčetnosti. A dá se u toho i bavit, pokud to berete s hodně velkou nadsázkou. Protože tady se na nějakou sofistikovanost jako se Stathamem nehraje, takže se tu ani prohrát nedá. Tohle je tak špatné, že by to skoro mohlo být i dobré (aneb jak se k pěti hvězdičkám dostat z druhé strany). Není tu potřeba Statham a lidi, co z tohohle vymámí maximum navzdory potenciálu. Svou špatnsotí to je skoro i zábavné, avšak doporučit se to rozhodně nedá.

  • 30.12.2017  21:14

  Barry je frajer, co se svezl na divoké době středoamerické narkomafie a revolucích/kontrarevolucích. To co se odehrálo jsme ve své nejhrubší podobě viděli na filmovém plátně již několikrát, dříve to fascinovalo, dnes už to vypadá spíš jako doprovodný film k Narcos. Cruise je frajer jako vždycky, tentokrát mu sekundují samé "neznámé" tváře (resp. známé z vedlejších rolí a seriálů), což ničemu nevadí, spíš to dodává trochu větší punc neokoukanosti. Celkově jako jednohubka je to parádní - má to tempo, je to napínavé, dobře natočené, takové uvolněné a dobře to zabaví. Víc jsem od Nebeského gaunera nečekal, ani na nic víc neaspiruje. Přísnější lidé ať si od mého hodnocení odeberou hvězdičku, ale já se u toho dobře bavil a vůbec mi nevadí, že za měsíc už o tom nebudu mít ani potuchy.

  • 29.12.2017  00:15

  Nová trilogie pokračuje na slušné úrovni. Epicky, trochu temně, vizuálně velkolepě a s veškerou pompézností. Možná ztrácí něco na pohádkovosti, možná ztrácí něco na soudržnosti, gradaci a perfektním příběhu, co nám předvedl Rogue One, ale pořád se drží vysoko, přináší staro-nové věci tak, aby staré byly uzavřeny a nové dostaly široký prostor. Osobně jsem měl spíš pocit, že je to taková vsuvka mezi první díl, který byl o nostalgii, a nadcházející díl, který bude už o "nové generaci" (nedivil bych se, kdyby začínal "O pět (deset) let později..."). Epizoda osm přináší spoustu patosu, spoustu velkoleposti a několik parádních scén (třeba oněch deset sekund ticha...). Za mě jako celek super, i když v jednotlivých ohledech Epizoda sedm a Rogue One pořád vedou. O to více se ale těším na epizodu devět.

  • 29.12.2017  00:04

  Jumanji navazuje svým nápadem na původní Jumanji. A to je tak vše. Upřímně, nové Jumanji se o nic víc nesnaží, není tak pošetilé. Proto jde raději cestou jednoduché přímočaré oddechovky, plné akce a proložené humorem (založeným hlavně na Blackovi, Hartovi a Johnsonovi). Já osobně jsem v tomhle zadání hodně spokojený. Snad bych dal i o hvězdičku více, ale nechci tím dávat přílišná očekávání ostatním. Ale kdo chce oddychovou komediální akci, která si na nic nehraje a přesto se snaží, nové Jumanji je slušná volba.

  • 13.12.2017  10:37
  7 životů (2017)
  ****

  Dystopické sci-fi, které má poměrně originální námět, který je ale zoufale nevyužitý a od poloviny zoufale zkratkovitý (aneb už nás nebaví vymýšlet, tak to dotáhneme několika klasickými klišé do konce, včetně závěru). Tohle a vše obsahové podle mě padá především na hlavy scénáristů. Posadit na jejich pozici někoho zkušeného a hned by film mohl být někde jinde. Dál je to ale o poznání lepší. Režisér svou práci zvládl překvapivě dobře, Vše vypadá přinejmenším OK, ač tady jsem se zrovna bál, že dávat dohromady až sedm Noomi Rapace bude trochu boj. Samotná Noomi to zvládla dobře, stejně tak Dafoe byl dobrá volba a vůbec, celé je to slušně obsazené. Dvě hodiny utečou poměrně rychle, obzvlášť když se člověk nemusí soustředit na "záhadu", kterou jsem komplet odhalil už druhý den po zmizení oné sestry (tím se nechci chlubit, spíš mě mrzí, že to nebylo důmyslnější a má předpověď, se ve všech bodech splnila). Pokud by scénář byl duše a režie tělo filmu, tak tu máme typickou modelku spodního prádla - velmi pěknou na oko, ale prázdnou uvnitř. Ale jako fanoušek žánru přivřu oko (lepší přivřít, než o něj přijít) a tu čtvrtou hvězdu dám.

  • 3.12.2017  00:23

  The Duel je jeden z tuctu špinavých "westernů", krutých a syrových příběhů z divokého západu. Tahle tématika posledních pár let zažívá obrození a vznikají jak dobré kousky, tak špatné kousky ale hlavně hodně podivných. The Duel není ani jedno. Příběh je dobrý, ale používá mnohokrát ohrané téma a mechanismy, výprava je dobrá, herecky je to také fajn. Hemsworth je dobrý ranger a Harrelson vždycky uměl tyhle pokřivené, psychopatické, sadistické poblouzněné a sebestředné charaktery velmi dobře. jejich charaktery jsou v pořádku a fungují. Vedlejší ale moc ne. Syn Isaac je tak nějak do počtu, prostitutka Naomi (tuším) působí spíš jako poháněč děje a pak je tu Davidova žena. Ta mi uchází úplně, protože charakterem začíná na spíše tvrdohlavé silné ženy, načež se z naprosto nepochopitelných důvodů promění v cosi nepochopitelného. Za mě je postava špatně, zahraná špatně a její použití a vývoj je úplně WTF. To, že nedám dvě hvězdičky zachraňují, na rozdíl od ní, ti hlavní dva Duelisti. To ale nic nemění na tom, že potenciál byl spíše prokaučován, odfláknut a uspávala mě ta houpačka mezi vleklými částmi a krátkými dynamickými či vypjatými scénami. Nejlepší z celého filmu je finále, a hlavně finální finále. Ale nevím, zda se oplatí na něj čekat po celý, téměř dvouhodinový, film.

  • 3.12.2017  00:06

  Veselé dobrodružství o smutných věcech a jedné malé velké osobní rebelii. Toto dobrodružství, v hloubi buši, bylo pro mě poselstvím, že před světem sice nikdo neuteče, ale během toho běhu může najít tu svou dobrou cestu. Film je moc hezký, poetický, zábavný a nenudí. Jediným, ale nemalým, problémem je jeho nesourodost. Ta by sice mohla být obhájena určitým vývojem děje, ale cesta od dětské rebelské "idylky", přes drama po ztřeštěninu je dost kostrbatá a ten překlon do málo uvěřitelné komedie snímku v mých očích prostě uškodil. Už jen tím, že mu ubral na závažnosti a na mnoha prvcích, které do té doby budoval. tak či onak, stále je to moc pěkný film.

  • 26.11.2017  23:12
  Lou (2017)
  *****

  Jedna z krásných Pixarovek, které nyní už najdeme pouze v těchto krátkých snímcích, jako třeba je tento, o dobromyslném strašidle Zapomenutých věcí, které by se nejraději rozdalo pro ostatní. škoda, že tahle poetika a krása už chybí v celovečerních snímcích. No co, jsem rád alespoň za těch šest minut.

  • 24.11.2017  18:08

  Jako fanoušek, který je rád když tématika najde cestu i do kin, přidávám jednu hvězdičku za obstojný DC film. Zatímco Marvel vsází čím dál víc na odlehčený až komediální tón, tak DC má možnost pokrýt tu temnější stránku. A já bych za to byl rád. V Justice league od tohohle směru poněkud ulevuje a nasazuje komediální prvky. Ani ke škodě, ani k užitku. Můj názor totiž je, že DC má hlavně problém s pevnou rukou. Kreativní teamwork tu moc nefunguje, někdo má vizi, někdo mu to předělá, jiný to pak nechá přestříhat, další dotočit. Výsledek bude prostě špatný, jako jídlo ze závodní stravovny. Protože dokud se toho někdo schopný nechopí s jasnou vizí a pevnou rukou, nepůjde to ani jako protipól Marvelfilmů, ani jako jejich kopírka. Bude to propadat. Fanoušci budou vděční, ale smutní, ostatní diváci zklamaní a nikam se nepohneme. Justice League je fajn, ale není to pecka. Batman je "meh", Wonder Woman je fajn ale nemá zas tolik prostoru a v podstatě to má takové nalinkované, Flash je... moc vlastně nic není a Khal Water si to očividně užívá, ale jediné, čemu přispěl je k přihřátí jeho vlastní polívčičky co nás čeká v příštím roce. Antagonista má pouze ohrožující potenciál, jinak je to CGI nuda a po příchodu finále je spíš k smíchu. Za mě dobrý, v kině fajn, bum bác vtip, Gal Godot, bác vtip bum. Upřímně jsem nečekal o moc víc, ač bych se moc rád mýlil.

  • 17.11.2017  23:05
  Naeboojadeul (2015)
  ***

  Pro mě jako ne-korejce byl trochu problém se na začátku zorientovat v postavách hlavních, natož vedlejších. Jak se člověk chytne, tak už to začne být zajímavé. Inside men je hrozně ukecaný a ve svém director's cutu hrozně zdlouhavý. Film je ze stejného hrníčku (politika, policie, mafie, vysoký business) jako třeba má milovaná Suburra, jen je o polovinů delší, méně akční a trochu "střízlivější. Což mu tak trochu v kontextu předlouhé stopáže zbytečně ubližuje. Za mě tedy hezký, ale ze začátku matoucí a nekončící.

  • 17.11.2017  18:06

  Orient Express mi imponuje zpracováním a obsazením, avšak musím uznat, že mě moc nenadchl a konec mě tak nějak trochu smazal. Samotný "Erkyl" mě bavil dost, ale sekundující postavy byly, i přes svou velkou rozdílnost, spíš plytké a byť to možná bylo v zájmu příběhu, radikálně to ubralo mému zájmu o ně a jejich osudy. nebýt obsazení a zpracování by to bohužel byl docela obyčejný film.

  • 7.11.2017  11:12

  U Marvelů definitivně vsadili na "bžundu" ala Strážci Galaxie a tak Thora naprali humorem a gagy. Některé jdou trochu na sílu, jiné jsou moc povedené. Herecky je to fantastická přehlídka: božská (ač zde smrtící) Blanchett (aneb Galadriel s Prstenem), Hiddleston, Ruffalo, Goldblum, Hopkins Urban, Cumberbatch a mnozí další. Všichni ve výborné formě. Thor Ragnarok nabízí všechno, co rozumný divák může očekávat - akce, sranda, epický svět, efekty, krásné scenérie a rozvoj některých postav. Je to barevné, je to dynamické, je to našlapané a pocitově se to blíží k něčemu, co působí dojmem akčního komiksu převedeného na plátno bez zbytečných výplní.Za mě tudíž naprosto v pořádku. Vážnou notu ať Marvel přenechá DC. Těm se to snad jednou konečně povede a předvedou nám vyvážené převedení temnější vize superhrdinského komiksu.

  • 27.10.2017  17:13
  Sněhulák (2017)
  **

  Takže hned pro začátek - dvě hvězdičky jsou za to, jak je to natočené (bez ohledu na obsah) a jak to vypadá. Koukalo se mi na to moc hezky, to jo. Ale bylo to asi jako kdyby jste pozorovali dívčí aerobik tým v plavkách počítat na tabuli pohyb planet na základě frekvence přechodů přes jejich hvězdu a se zohledněním zakřivení gravitační čočky. Jako vypadá to jistě zajímavě a půvabně, ale co se to tam ksakru vlastně děje? Začátek mi nedával kontextuálně moc smysl, ale OK, časem to určitě vysvětlí. Zpustlý detektiv. Vraždy. Mladá detektivka. Bohatý podnikatel/politik. Kdosi. Cosi. Támhleto... Já se teda nepovažuji za nejbystřejšího člověka na světě, ale docela mi to občas i pálí. Ale tady jsem měl pocit, že je to film pro čtenáře filmu, kde producent nechal vizualizoval oblíbené pasáže z filmu a nějak je, občas i chronologicky, ale bez zbytečného kontextu, poslepoval dohromady. Mizející/ztrácející se/hluché dějové linky, občas navrch úplně mimo kontext zamotávají člověku hlavu. To divák tak trochu od krimi čeká. Ale tady je to asi jako když čekáte, že půjdete na kolotoč a bude se vám točit hlava, jenže ne díky kolotoči, ale díky rohypnolu, co vám slizký kolotočář hodil v nestřežené chvíli do pití. Takže Sněhulák - moc pěkné,ale na mě až moc dadaistické.

  • 22.10.2017  20:02
  To (2017)
  *****

  Stranger Things of It. Ač jsem obeznámen s It na úrovni pop kulturního přehledu, tohle je moje první setkání tváří v tvář. A za mě úspěšné. Ač to celé vypadá jako jedna dlouhá epizoda že Stranger Things (nejen díky onomu herci), jen místo pandimenzionální obludy z Mogadonova mračna tu máme čisté dřímající zlo, tak je to super. It hraje s vyloženými kartami už od začátku a sází na lekání a děs jak u svých obětí, tak u diváků, a to se mu daří. Za mě herecky skvělé, vizuálně skvělé, příběh jednoduchý ale režie/scénář mu dává komplexitu a život. Za mě paráda, skvělý horror který je i velmi dobrý film.

  • 22.10.2017  19:47

  S ohledem, že je to Grindhouse/Exploitation, je to pořád shit. Na záměrně špatným filmu by mělo být něco dobrého, nebo tak špatného, až to bude dobré. Svým způsobem. Pro všechny tyhle trash žánry. Tohle je ale prostě průměrně špatné a jediné dobré scény jsou ty, kde se paradoxně nic neděje. Alespoň po 2/3 filmu. Pak přijde ta angry revenge část která je už trošku zábavnější. Bohužel ta nevynahradí předchozích zbytečných 50 minut budování podkladu revenge, který by se dal zkrátit do mnohem kratšího flashbacku a zkrátit celý film. Ps: "Jimbo", asi jsi dělal, co jsi mohl, ale angličtina na úrovni prvního stupně ZŠ na tyhle filmy očividně nestačí.

  • 20.10.2017  19:31

  První polovina kýbl nudy, sem tam emo povzdechy vydávající se za nihilismus/existencionalismus, do toho unylá romance postavená na otřepané premise zabíjí drama o tom že všichni mají nějak posraný život a musí se s tím vyrovnat. Celé to opět shodí závěr filmu, který do toho přinese teprv nihilismus, ale za jakou cenu. V důsledku to byl spíš nepatřičný trik, který mě spíš popudil, než dojal. Patison byl překvapivě dobrý rebelující synáček, naopak mě moc nazaujal Brosnan. Ve výsledku pro mě je film hlavně šeď a patos, který si na to, co asi chtěl říct, vybral příliš tuctovou a prvoplánovou formu.

  • 15.10.2017  09:30
  Pokoj (2003)
  *

  Film tak špatný, až je špatný. The Room je jedne z těch filmů, jenž svou "kultovnost" získaly skrz to, že jsou prostě ryze špatné. Od hereckých výkonů, přes výpravu, dialogy, celkově scénář až po kameru a hudbu. Celé to působí jako to nejhorší soft porno, co dal točit a režírovat někdo dvěma zaostalým dvanáctiletým klukům, smíchané s nejhorším dílem Tak jde čas, který omylem natočil někdo, kdo se inspiroval v Beverly Hills, ale před tím ho postihla mozková mrtvice s nejzávažnějšími důsledky. Osobně se nekloním k tomu, že je to tak špatné, až je to dobré. Je to tak špatné, až to bolí. Jediný Wiseau se svými dementními hláškami, zfetovaným smíchem a náhodnými grimasami dává prostor k tomu, aby se to dalo brát za sebe-parodii. A proto se spíš těším na The Disaster Artist, protože teď budu vědět, která bije a odpadová kvalita The Roomu dostane alespoň využití.

  • 15.10.2017  09:23

  Pitomá ujetá komedie, která prostě funguje tak, že na chabý příběh o tom, jak se totální ocas Gordon snaží stát animátorem, je obložen hromadou skečů, mnohé úplně mimo děj, jen tak "along the way". Skeče jsou občas totálně ujeté, nechutné, stupidní, ztřeštěné a celé to má nějakou svou pokřivenou logiku. "Freddy" je takový ten špatný ujetý film, až je vlastně dobrý, a pokud přistoupíte na Tomovu hru, tak vás nakonec ty šílené dementnosti parádně pobaví.

  • 10.10.2017  22:32

  Parádní stand up jednoho afrického mladíka. Skvělé imitace, bohužel některá místa jsou slabší a k pointě se dostane až po delší době, než by bylo zábavné, a nebo ji naopak protahuje, že už zábavná přestane být. Ale i přes to je tu dost skvělých vtipů/scén, které stojí rozhodně za to.

  • 9.10.2017  15:54

  Blade Runner dostal důstojného nástupce. Vizuál, dikce, herecké výkony, výprava (a snad i hudba) se snaží držet zuby nehty univerza a stylu, co nám 35 zpět byl představen v kultovním filmu o "lovci" replikantů. Gosling a Leto si to dali naprosto skvěle, a staří kádři Ford a Olmos (škoda, že ho tam nebylo více) vyloženě potěšili už jen svou přítomností. Co se týká žánru, 2049 se posunul od cyberpunkového noiru více k "thrilleru", ale pořád je tam ta atmosféra. Pokud nás čeká pokrčování podle náznaku, kudy by se mohlo vydat, tak bude spíš zázrak, pokud to zůstane alespoň v noir-ish atmosféře. Celkově Blade Runner 2049 však vyšel nad očekávání a až na pár klišé je to skvělá podívaná i skvělý audiovizuální zážitek (testováno na 4K Dolby Atmos). Za mě rozhodně filmový zážitek roku, ač další kultovní film se asi nekoná, díky přílišné roztěkanosti témat a náznaků, občasné zbytečné nastavovanosti a šroubování emocí tam, kde to není třeba. Stejně tak "změna rytmu" ve chvíli, kdy se objeví Deckard, takže to působí jako takový film ve filmu. A taky trochu rozpačitý konec. Tak či tak, jde o více než důstojné pokračování, ač není ničím "průlomové", nové a bohužel mám pocit, že nemá moc "kultovního" potenciálu.

  • 5.10.2017  10:47
  Wind River (2017)
  *****

  Wind river je dobrý film. Souhlasím se zdejšími názory, že Sheridanova scenáristická ruka je lepší než jeho režisérská taktovka. Wind River je fajn příběh o Corym a Jane a jejich ne zase tak záhadnému případu v ledovém pustém Wyomingu. Ale líbí se mi, jak je to přímé, jasné, zároveň film divákovi rozkryje i druhou stranu příběhu, a to ve správné chvíli (ta scéna/soubor scén ohledně sekuriťáků je za mě úplně super). Herecké výkony jsou velmi na úrovní a snad jediná věc, co může být problémem, je zvláštní přeskakující tempo filmu, které se chová trochu jako rozbitá přehazovačka/přesmykovač na kole. Krom toho - paráda.

  • 5.10.2017  10:27

  Nový Kingsman je skvělá akční komedie, velkolepě vypadající a vlastně velmi zábavná oddechová záležitost. Bohužel se snaží překonat jedničku ve veliksoti všeho, a tak pak působí dojmem přepálenosti a tím i kýčovitosti. A velmi lehce se přehlédnou ty jemné zábavné nuance, ve kterých mě jednička moc bavila a které Kingsman odlišují od jiných spy-akčních-komedií. Tak či tak, jedná se o parádní podívanou, která nabídne dvě hodiny dvacet zábavy, a přitom pocitově rychle uteče.

  • 5.10.2017  10:22

  Komorní, nerdy, lehce vtipný, lehce vážný film. Zápletka je docela fajn, celé to mé spád a tempo, ale i přes to jsem měl pocit několika hluchých/zbytečných momentů, ale jako celek úplně OK.Pro fanoušky komorních komedií, co se nesnaží být vtipné za každou cenu a mají skromnou výpravu, se jedná o fajn záležitost.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace