VasaX

Jsem, kdo jsem. - Medvídek Pú

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 15.7.2018  01:42
    Kajaki (2014)

Občas je člověk jen krok od průseru, který si před minutou ani neuměl představit. Britové v Afghánistánu nebojují tentokrát s Talibanem, ale se "zapomenutými" ruskými minami. A prý velmi věrně vzhledem ke skutečné události. Parta znuděných vojáků na hlídkovém bodě se během chvíle nechtěně dostane do hrozivého komorního drama složeného z krve, písku a naděje. Za mě dobrý materiál a dobře zpracovaný, ukazující další odvrácenou stranu bojových misí. Někomu se můžou zdát určité postupy divné a některé přešlapy stupidní, protože takhle z klidu domova se hodnotí jednoduše. Ale za mě je to hodně dobré válečné drama. Jen pravda, mohlo být o něco kratší, hodina a tři čtvrtě byly zbytečně moc.

• 14.7.2018  22:22

Čím jsem starší a asi otrlejší, tím víc mám rád "duchařiny" nad slashery. Bohužel tady se snoubí sice zajímavý, ale ne tak úplně nový nápad démona co nemůže do světla s klasickou zkoumáme/bojujeme/utíkáme osnovou. Není to úplně debilní, stejně jako postavy nejsou úplně debilní (i ten chlapeček má dost rozumu!) což je na horory poměrně svěží věc. Protože nevím na čem filmaři jedou u jiných filmů, ale to, že jim přijde že se v pohodě ztotožníme s bandou nedůvtipných a stupidních dementů je úplně mimo. Naopak divák skončí u fandění zlu, protože je to příslib, že ho snad brzy zbaví mentální bolesti z bandy optrapů s pudem sebezáchovy oslněné srnky. Tady to naštěstí funguje v pořádku. Režisér nám tu bohužel staví kopec z písku, a to tím že svůj tříminutový kraťas natáhne na minut osmdesát. Asi jako můžete natáhnout gumového medvídka z centimetru délky na pět. Bohužel je ho pořád stejné množství, jen je prostě delší. A tak je to i se "Světly Ven". Škoda, dát si s tím trošku víc práce, bylo by hned o hvězdičku víc.

• 13.7.2018  09:46

Na MCU se vždy těším, protože je to většinou veselá, akční, zajímavá a zábavná oddychová podívaná. Mám rád Paula Rudda a jeho styl humoru. Antman mě bavil, protože byl vtipný a komorní, což po epičnosti ostatních byl docela odpočinek. Antman & Wasp do toho šlápnou trochu víc asi po všech stránkách, kromě komornosti. Naštěstí nejdou úplně "Go big or go home". A&W je tak vlastně pořád fajn, možná ještě lepší jak samotný Antman. Koncept několika různých stran, které mají mezi sebou různé vztahy navzájem je fajn (už to není klasické team-up a pojďme zmastit druhou stranu) a celé to prostě šlape (s ohledem na to, že je to prostě oddychová televizní zábava). Navíc vtipy frčí (od těch, co mají být vtipní, ne že by se snažili všichni na sílu si tam hodit hlášku či vtip, jak k tomu má sklony hlavní linie MCU), Luis nakládá (truth serum je parádní) a vůbec, dvě hodiny utíkají tempem jak kdokoli, kdo má zrovna v ruce přenosnou budovu. :-)

• 3.7.2018  09:56
    Bistro Ramen (2018)

Mladý šéfkuchař Masato není odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině nevaří už po generace (to jen abych Aerofilms Obsah trochu uvedl na pravou míru). Každopádně Masato je mladý aspirující kuchař který hledá skrze speciální pokrmy svých (zesnulých) rodičů cestu k vzpomínce na ně a jejich vzpomínkám na sebe. Hlavní roli tu hrají Ramen, Bak Kut Teh, jedna velká láska a jedna velká zášť mezi Singapurem a Japonskem a hledání ztraceného štěstí. Ramen Teh je klasické japonské drama, s tahem na nostalgii a city v doprovodu trochy napětí a humoru. To celé proložené elegantními statickými záběry a tématickým prvkem (tady je to jídlo) dává klasický mix, který se přes svou šablonovitost v rozumném dávkování snad nikdy neomrzí. Takže filmově za mě klasický průměr plus jedna hvězdička za "food porn".

• 15.6.2018  10:08

Za mě filmové překvapení. Vyrazil jsem na premiéru díky milému daru s tím, že vlastně ani nevím, co mám očekávat. Nijak jsem se nepřipravoval, a tak jsem zjistil, že se jedná o animovaný snímek až při příchodu do kina. Animace připomíná (a možná je) rotoskopii, což je za mě OK. Takové něco mezi filmem a uměleckou animací. A tady to funguje hezky, dává to prostředí čistější vzhled, ubírá detailům a pomáhá se soustředit na jemné detaily filmu. Kromě trochu zmatečném začátku, kde nebylo úplně automatické se zorientovat která je která a kde začíná ta a ona dějová linie, si to sedlo a já tak mohl sledovat velmi zajímavou sondu do světa, kde rovnost mezi muži a ženami existuje nejen domněle, ale opravdu a na každodenní bázi a kde se o spoustě věcí rozhoduje podle osobní preference a ne dle nějakých pravidel a spravedlnosti. Taková středověká společnost v moderním světě, a osudy lidí, jenž nejsou zdaleka na jejím vrcholu, ale spíše ve střední až spodní vrstvě. Příběhy jsou silné, poutavé a jak byl začátek nepřehledný, tak konec je velmi uspokojivý, svou "realističností", vzhledem k okolnostem.

• 30.5.2018  12:26

Space western, aneb se Solem se vracíme k počátkům, a to nejen "historicky", tzn. v čase, ale i obsahově. Solo kanonizuje spoustu věcí, které akvizicí pod Disney z kánonu vypadly a to ve formě nadupané akce ve stylu "heist" (jdeme něco ukrást a utíkáme). Ti, co zbožňují "novou trilogii" nad tímhle si moc nepohoní, ale "steré páky" by mohly být nadšeny. Protože tohle je svým způsobem zpět ke kořenům, a než epickou romantickou pohádku dostanete spíše akční sci-fi western či gansterku. Každopádně za mně dobrý, jazykolam Ehrenreich hraje obstojně, prkennost Clarke tam taky není moc znát, Glover si našel roli jako z Community, což překvapivě nevadí a Woody si jede pořád tu svou a nacvičené to má dost dobře. Já jsem spokojen, a o to víc, že konečně vím ,jak vypadá PANDIMENZIONÁLNÍ PŘÍŠERA Z MOGADONOVA MRAČNA!!!

• 23.5.2018  11:30
    Deadpool 2 (2018)

Tohle je čistý fan-servis, takže ač "objektivněji" bych ubral jednu hvězdičku, subjektivně jsem přesně ten fanoušek, na kterého další fanoušek Reynolds míří. Takže záplava narážek, odkazů, gagů a šílené akce dopadá na úrodnou půdu a já se báječně bavil. Reynolds, Brolin, Beetz jsou skvělí představitelé svých postav. A ostatní se taky hodně snaží. Je to pohodová zábava, a čím více člověk téma zná, tím více se baví.

• 19.5.2018  09:50

Nekoneční Avengers. Film bez přesahu ale s obří popkornovou kvalitou. Je to takový all you can eat. Poměr ceny a zábavy (a stopáže) je prostě hodně vysoko. Jak kvalitní zábava to je, je věc druhá, ale divák prostě dostane takovou porci superdinských charakterů, akce a vizuálních hrátek, že i v déle jak dvou hodinách má co dělat, aby to vstřebal. A narozdíl od Civil war (což byla spíš komorní válka) tohle vychází dobře i s odstupem - pocit epičnosti, soudržnosti a obřího cliffhangeru na konci prostě přetrvává. Ano, nad Avengers se nesmí moc přemýšlet, protože je to taková pohádka a selský rozum zde musí občas jít stranou, aby bylo větší napětí. Ale u Avengers, narozdíl od vážnějších žánrů, to jde přejít s humorem který Marvelovkám sedí více než deprese a pesimismus). Poslední Thor za mě byla větší zábava, protože tady je to prostě přehlídka superhrdinů a všechny dějové linie a scény se drží hlavního tématu. Ale Avengers se rozhodli podle hesla Go big or go home do toho šlápnout a dělají to s velkou parádou.

• 18.5.2018  19:11

Hodně dobře nastavený survival/postapo horror, který u mě propadá na dvou bodech - to co je začátku nastavené jako chytrý příběh a děj s s tísnivou atmosférou "mysteriózní hrozby" se láme na obyčejnou naháněčku. A to díky klišoidním prvkům. Zpupný hloupý teenager, tajemný hřebík, a celkově rozpory v faktické stránce (jednou monstrum rozerve plech, podruhé to nedokáže). A otravných věcí, ač drobných, tam byla přehršel. A to prostě kazí chuť jako písek v salátu.

• 27.4.2018  22:05

Bláznivá komedie, kde gagy jen gradují do absurdna a zároveň jsou satirou na stereotypy ohledně teenagerů a letních táboru. Jedná se o soubor menších příběhů propojených tématem posledního dne na táboře. Střelená jízda, která slibuje tomu, kdo na ni přistoupí fajn oddechovou zábavu. Mimochodem, nevím, odkud si "Hans" vycucal obsah filmu, ale z filmu samotného určitě ne...

• 15.4.2018  14:03
    Sedm dní v pekle (TV film) (2015)

Mockumentary, jak se patří. Povedené, vtipné a kývá se od vážné-sarakstické po komediálně-ztřeštěné. Tour de Pharmacy mě bavilo víc, ale i tak, více takových veselých a inteligentně vtipných a zároveň bláznivých taškařic.

• 15.4.2018  10:45
    Tour de doping (TV film) (2017)

Mám moc rád mockumentary žánr. A tohle mi prostě sedlo. Hvězdné obsazení, parodie až na půdu, spousta odkazů, spousta povedených gagů. Čtyřicet minut je ideální stopáž, aby se humor a téma nevyčerpalo a nezačalo nudit. Za mě jednoznačně komediální úspěch.

• 8.4.2018  23:31

Tak trochu jsem se těšil na komedii/drama, a dostal jsem v podstatě jen to drama. A ani to. Protože toho drama tam zase tolik není. Člověk se těšil na humorné nebo dramatické dolování Gulliverovského tématu, a ono je to nakonec jen povrchová těžba krize středního věku bílého muže střední třídy s pár náťuky různých témat (asi abychom viděli, co nám můžou filmaři nabídnout, kdyby chtěli). Ne, není to kravina nebo úplně špatný film, vlastně se na to kouká tak nějak hezky, poklidně. Je to takové rozjímání. Asi jako když sedíte v chladnoucí vaně a přemýšlíte, jestli si připustit teplou, nebo už vylézt ven a ztratíte se v tomhle dumání. Tak či onak, tohle je promarněná šance, kdy se dalo adresovat spoustu témat. Ale vybrala se tady ta krize identity. Něco jako když Příchozí byli hlavně o paní překladatelce. Ale to bylo alespoň poutavě zpracované a směřovalo to odněkud někam. Downsizing je bohužel prostě... "meh".

• 3.4.2018  21:58

Klasický americký komediální koktejl, archetypy, klišé, vtípky a předvídatelné gagy. Přesně tak, jak to máme při odpočinku rádi. Hezky vypnout hlavu a nechat se bavit. Parta tří matek jede přesně v duchu předchozího dílu, naštěstí se neohrály a tak přidávají klasický komediální setting - Vánoce. Je to vtipné, funguje to, baví to (možná více ženy jak muže).

• 25.3.2018  14:28

The Room je jeden z těch špatných filmů, které jsou tak špatné, že jsou vlastně velmi zábavné (od chvíle, co na toto zjištění přistoupíte). A The Disaster Artist ukazuje, jak asi vznikal. A je to neskutečně zábavné. Kmitající mezi dramatem a komedií, absurdní i '"touching". Je to prostě něco, co dokáže natočit a zahrát snad jen Franco (který byl jako Tommy naprosto fantastický). Co kdysi vzniklo z přátelství a snu dvou "herců" a ke slávě se vydalo opačným směrem (i přes všechno odhodlání... a investované miliony) nyní díky The Disaster Artist uzavřelo bizarní avšak fascinující, kruh.

• 24.3.2018  16:09
    Tomb Raider (2018)

Upřímně, nic moc. Neurazí ani nenadchne. Sám vlastně moc nevím, co o tom napsat. Drží se kostry i klišé všech těchto dobrodružných-"archeologických" filmů a nepokouší se o nějaké vlastní inovace. Jediné, co mě potěšilo, byla rolička Nicka Frosta a to, že tam Laře nenaroubovali ještě románek, i když očividně měli tu příležitost.

• 18.3.2018  22:41
    Paddington 2 (2017)

Pohádka o medvědovi, ve které se zase tak moc nestane, něco jako Wes Anderson pro děti.

• 12.3.2018  11:08
    Tvář vody (2017)

Námět mě zaujal. Ale do kina jsem se na to už nedostal (jedinou možnost jít do kina v tu dobu vyhrál, naštěstí, Black Panther). Teď jsme tomu dali druhou šanci, když to vyhrálo toho Oskara. První půl hodina je v pohodě. Ne li parádní. Pak se ale ten pytel nápadů a inspirací Guillermovi rozsype po podlaze jako trojité McDonalds XXL extra menu v papírovém sáčku, kterému se po cestě domů rozmočilo dno. A je z toho podobný bordel. Sci-fi se proplétá do mystična, téma lítá sem a tam, ale to není hlavní problém. Hlavní problém je to, co mě štve nejvíc: Deus ex machina. Pro účely napětí, posunu děje, vytváření děje a zápletky, se postavy začínají chovat iracionálně/mimo svůj charakter/stupidně, a to bez jakéhokoli smysluplného a přirozeného důvodu. Jako by všem někdo píchnul nějaký šílený koktejl hormonů a jejich charaktery otočí o 180°či se vygradují ad absurdum. Postavy zachvátí totální amaterismus, amok, idiocie a další bizarní příhody, které pomáhají gradovat děj a zvedat napětí. Já del Tora chápu. Chtěl natáhnout povídku na dvouhodinový film a nacpat tam tolik patosu, že tím obměkčí degenerovanou komisi Oskarů patosem který zapůsobí na ultrapřecitlivělou společnost, protože je tam vše: utlačovaní postižení, gay, hodní cizinci, černoši (ale vykreslení tak, aby divák neměl pochyby, že tohle chování je zavrženíhodně zlé bez ohledu na dobu a kontext), černošská dobrosrdečná kamarádka, žabí hermafrodit a "middle-aged white guy" sexuálně úchylný a harasující záporák. Povedlo se. Zlatá figurka, poslední dobou nevypovídající jen o (ne)vkusu horních 500 elitních (severo)Američanů. Výsledkem je ale film, kde kdyby se postavy chovaly trochu normálně a v mezích svého počátečního charakteru, tak po čtyřiceti minutách skončí. Místo toho ale musíme pozorovat, věci jako (SPOILER ALERT): Máme pět minut na únos, ale v jeho průběhu si najdeme chvíli na to si hezky pokecat, aby nás ti, co nás nahání a před kterými máme náskok, mohli dohnat; jsem profesionální malíř, ale na padělané doklady použiji tuž, co jde i po několika hodinách rozmazat; schovávám unesenou osobu doma, ale dělám všechno pro to, aby o tom věděl celý dům. TVAR vody začíná jako zajímavý film, ze kterého by byl i poutavý (a možná i parádní) kraťas, místo toho tu máme dvě hodiny něčeho, co se po prvních 30 minutách krásného letu pomalu promění ve (vůči divákovi) masochistické kamikadze. Zoofilní kamikadze. Debilní kamikadze. Kamikadze co veze náklad idiocie a iracionality mimo pochopení. Guillermo, do prdele, já jsem nakonec i rád, že už nenatočíš dalšího Hellboye a seriál natáčí někdo jiný.

• 7.3.2018  23:37

Dvě hodiny mrzkého hláškování, prdelek a výstřihů. Řekl bych i akce a dobrodružství, ale kvalita těchto prvků nestála za řeč. Jo, asi to bylo i dobrý, třeba když se na něco chcete koukat, ale vlastně se ani nechcete koukat. Bohužel tohle je zářivý příklad toho, že sračkový scénář nezachrání ani charisma Dwaynea Johnsona. Peace out.

• 19.2.2018  17:52

Konečně Marvelovka, která trochu vybočuje aktuálnímu trendu. Z počátku spíše komornější s pomalou gradací velkoleposti (jen to finále je taková intenzivní expanze), více drama než (trendující) komedie. Postavy jsou dobré, zejména ty ženské, které mají hodně prostoru, jedná se o silné a emancipované charaktery a velmi dobře v ději fungují. Příjemně dlouhé, bez nepatřičné výplně a s krásnými efekty. Parádní popcornovka, který přišla v nouzi nejvyšší (leden bylo vyloženě blockbusterové sucho), a za to dávám bod navíc :-)

• 26.1.2018  00:20
    Imperium (2016)

Skvělá atmosféra, skvělý Radcliffe, skvělé i další herecké výkony. Bohužel, bohužel slabý příběh. Samotný příběh nepřidává nic navíc ke klasickému schématu druhořadý ale jinak kvalitní "policista" se stane infiltrátorem/tajným agentem nějaké zlé bandy lidí, kterou musí dostat. Navíc tohle schéma je ořezané - chybí tu klasický konflikt mezi skupinou a vykonáním "práce", případně rozporuplný ne tak úplný happyend, více napětí, více drama. Dát to do ruky někomu zkušenějšímu, námět, herce, kameramana, ať udělá scénář nový a zrežíruje to, mohli jsme být dál. Škoda, přeškoda. Ale i tak jsem si to užil a s trochou nadhledu bych to mohl fanouškům žánru/tématu doporučit.

• 23.1.2018  00:18
    Vzpomeň si (2015)

Starobní lov nacistických pohlavárů aneb v hlavní roli Plummer a stařecká demence. Tak trochu drama, tak trochu road-movie, tak trochu sonda do minulosti a lidského nitra a paměti. Osobně jsem byl spíše mile překvapen, jak poutavé to ve výsledku bylo a jak zajímavé je finále, ač na mě poněkud vyhrocené. Ale chápu, že bylo potřeba udělat pointu a tečku a tohle prostě byla snadná cesta. Za mě, až na nějaké to kodrcání po cestě, velmi dobré, velmi komorní, vypointované drama se skvělým hereckým výkonem v hlavní roli.

• 18.1.2018  23:01

Soft horor (spíš thriller) s kapkou humoru, romance a koncem, který jsem si tedy nepředstavoval. Myšlenka filmu mě baví, provedení taky, ač je to řemeslně tuctové, nejvíc to kazí pointa filmu a jeho rozuzlení.

• 3.1.2018  01:26

Upřímně? Čekal jsem více. To už je na tom žánr tak špatně, že i tahle oschlá jednohubka dostává uznání? Má to celkem hezkou výpravu a lokace, celkem sluné herecké výkony a temnou notu. Na druhou stranu hlavní "hrdinka" mě spíš celý film iritovala, než cokoli jiného, a ostatní postavy to moc nezachránily, protože někdo zapomněl, že by jim mohl dát trochu hloubku a zapracovat hlouběji na vzájemné interakci. Navíc k nesympatické a otravné holce tu máme další problém - prapodivná skladba tempa filmu, která poskakovala jako detektor lži při vyprávění Vicky Pollardové. V neposlední řadě celý příběh - obsah filmu - ve mně vyvolal pocit, že jsem zrovna viděl něco, co mělo dvacet minut, a ne skoro dvě hodiny. Ještě teď dumám, jak se jim to podařilo takhle nenápadně roztáhnout. Mám teď trochu pocit, jako když otevřete velký balík chipsů, a v něm, kromě vzduchu, jsou jen dva chipsy. Dal bych dvě hvězdičky, ale za zvolený žánr přivřu oči. Což je mnohem příčetnější rozhodnutí, než tomu dát čtyři hvězdičky za to, že "hrdinkou" post-apo filmu je malá holčička (co je to za dementní komentář?). Každopádně lehké doporučení fanouškům žánru, ostatním jen ve velké nouzi.

• 2.1.2018  00:36

Hrozné efekty, tupý příběh, víceméně špatné herecké výkony, auta jako z autodromu, celé je to příšerně natočené a nechybí tomu dementní dialogy. Takhle to vypadá opravdu zle, ale ve výsledku se to dá zvládnout bez ztráty příčetnosti. A dá se u toho i bavit, pokud to berete s hodně velkou nadsázkou. Protože tady se na nějakou sofistikovanost jako se Stathamem nehraje, takže se tu ani prohrát nedá. Tohle je tak špatné, že by to skoro mohlo být i dobré (aneb jak se k pěti hvězdičkám dostat z druhé strany). Není tu potřeba Statham a lidi, co z tohohle vymámí maximum navzdory potenciálu. Svou špatnsotí to je skoro i zábavné, avšak doporučit se to rozhodně nedá.

• 30.12.2017  21:14

Barry je frajer, co se svezl na divoké době středoamerické narkomafie a revolucích/kontrarevolucích. To co se odehrálo jsme ve své nejhrubší podobě viděli na filmovém plátně již několikrát, dříve to fascinovalo, dnes už to vypadá spíš jako doprovodný film k Narcos. Cruise je frajer jako vždycky, tentokrát mu sekundují samé "neznámé" tváře (resp. známé z vedlejších rolí a seriálů), což ničemu nevadí, spíš to dodává trochu větší punc neokoukanosti. Celkově jako jednohubka je to parádní - má to tempo, je to napínavé, dobře natočené, takové uvolněné a dobře to zabaví. Víc jsem od Nebeského gaunera nečekal, ani na nic víc neaspiruje. Přísnější lidé ať si od mého hodnocení odeberou hvězdičku, ale já se u toho dobře bavil a vůbec mi nevadí, že za měsíc už o tom nebudu mít ani potuchy.

• 29.12.2017  00:15

Nová trilogie pokračuje na slušné úrovni. Epicky, trochu temně, vizuálně velkolepě a s veškerou pompézností. Možná ztrácí něco na pohádkovosti, možná ztrácí něco na soudržnosti, gradaci a perfektním příběhu, co nám předvedl Rogue One, ale pořád se drží vysoko, přináší staro-nové věci tak, aby staré byly uzavřeny a nové dostaly široký prostor. Osobně jsem měl spíš pocit, že je to taková vsuvka mezi první díl, který byl o nostalgii, a nadcházející díl, který bude už o "nové generaci" (nedivil bych se, kdyby začínal "O pět (deset) let později..."). Epizoda osm přináší spoustu patosu, spoustu velkoleposti a několik parádních scén (třeba oněch deset sekund ticha...). Za mě jako celek super, i když v jednotlivých ohledech Epizoda sedm a Rogue One pořád vedou. O to více se ale těším na epizodu devět.

• 29.12.2017  00:04

Jumanji navazuje svým nápadem na původní Jumanji. A to je tak vše. Upřímně, nové Jumanji se o nic víc nesnaží, není tak pošetilé. Proto jde raději cestou jednoduché přímočaré oddechovky, plné akce a proložené humorem (založeným hlavně na Blackovi, Hartovi a Johnsonovi). Já osobně jsem v tomhle zadání hodně spokojený. Snad bych dal i o hvězdičku více, ale nechci tím dávat přílišná očekávání ostatním. Ale kdo chce oddychovou komediální akci, která si na nic nehraje a přesto se snaží, nové Jumanji je slušná volba.

• 13.12.2017  10:37
    7 životů (2017)

Dystopické sci-fi, které má poměrně originální námět, který je ale zoufale nevyužitý a od poloviny zoufale zkratkovitý (aneb už nás nebaví vymýšlet, tak to dotáhneme několika klasickými klišé do konce, včetně závěru). Tohle a vše obsahové podle mě padá především na hlavy scénáristů. Posadit na jejich pozici někoho zkušeného a hned by film mohl být někde jinde. Dál je to ale o poznání lepší. Režisér svou práci zvládl překvapivě dobře, Vše vypadá přinejmenším OK, ač tady jsem se zrovna bál, že dávat dohromady až sedm Noomi Rapace bude trochu boj. Samotná Noomi to zvládla dobře, stejně tak Dafoe byl dobrá volba a vůbec, celé je to slušně obsazené. Dvě hodiny utečou poměrně rychle, obzvlášť když se člověk nemusí soustředit na "záhadu", kterou jsem komplet odhalil už druhý den po zmizení oné sestry (tím se nechci chlubit, spíš mě mrzí, že to nebylo důmyslnější a má předpověď, se ve všech bodech splnila). Pokud by scénář byl duše a režie tělo filmu, tak tu máme typickou modelku spodního prádla - velmi pěknou na oko, ale prázdnou uvnitř. Ale jako fanoušek žánru přivřu oko (lepší přivřít, než o něj přijít) a tu čtvrtou hvězdu dám.

• 3.12.2017  00:23

The Duel je jeden z tuctu špinavých "westernů", krutých a syrových příběhů z divokého západu. Tahle tématika posledních pár let zažívá obrození a vznikají jak dobré kousky, tak špatné kousky ale hlavně hodně podivných. The Duel není ani jedno. Příběh je dobrý, ale používá mnohokrát ohrané téma a mechanismy, výprava je dobrá, herecky je to také fajn. Hemsworth je dobrý ranger a Harrelson vždycky uměl tyhle pokřivené, psychopatické, sadistické poblouzněné a sebestředné charaktery velmi dobře. jejich charaktery jsou v pořádku a fungují. Vedlejší ale moc ne. Syn Isaac je tak nějak do počtu, prostitutka Naomi (tuším) působí spíš jako poháněč děje a pak je tu Davidova žena. Ta mi uchází úplně, protože charakterem začíná na spíše tvrdohlavé silné ženy, načež se z naprosto nepochopitelných důvodů promění v cosi nepochopitelného. Za mě je postava špatně, zahraná špatně a její použití a vývoj je úplně WTF. To, že nedám dvě hvězdičky zachraňují, na rozdíl od ní, ti hlavní dva Duelisti. To ale nic nemění na tom, že potenciál byl spíše prokaučován, odfláknut a uspávala mě ta houpačka mezi vleklými částmi a krátkými dynamickými či vypjatými scénami. Nejlepší z celého filmu je finále, a hlavně finální finále. Ale nevím, zda se oplatí na něj čekat po celý, téměř dvouhodinový, film.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36