• Thriller

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Ak by nemal seriál kvalitný nádych komunizmu a autentickosti doby bol by kompletne o ničom. V seriáli sa po troch častiach dokopy nič nedeje a samotný jeden diel skoro nič neponúka. Ďalšie pozitívum sú herecké výkony. Hlavne pána Trojana. Čo sa týka výberu rodinky Marvanovcov, v každom smere zlý výber, otrasní herci.

Příchozí (2016)

Hlavný problém je, že film nenapĺňa očakávania ani okrajovo, dej zase nenapĺňa žáner, film viac o živote, osude ženy ako o scifi deji, minimum myšlienok, nápadov, minimum deju a to málo zabalené do hypnotického vajca. Očakávaš surprise, ale je tam prázdno, tak presne také vákuum z tohto filmu mám.

Světlo mezi oceány (2016)

Taký kľudný život mohol mať Tom, ale nie, on si zoberie so sebou na maják ženu. Film veľmi emotívny, dej mierne uťahaný, ale herecky skvelo zahraný.

American Honey (2016)

Toľko voľnosti, že filmu chýba akýkoľvek dejový smer, absolútne stráca na význame, vo filme sa absolútne nič nedeje.

Božské (2016)

Jedna hviezda za herecký výkon a ďalšia za atmosférický a emotívny záver.

Padesátka (2015)

Vyháňanie mrazu z duše má svoje čaro, hlavne ak ide o prášenie buchty v krmeľci. Film funguje, jednoduchý, ale veľmi sympatický príbeh, fungujúce postavy a väčšinou čierny humor tento snímok okorenili tak vyvážene, že som neodolal prihodiť možno hviezdu naviac.

Barva vítězství (2016)

Príbeh nula bodov, v tomto filme sa všade iba kladie dôraz na obeť rasizmu, ako keby tento film nebol ani o športe. Tréning skoro žiaden, závody nuda, milostný život až na jednu old school pobehlicu, ktorú stretol v bare tiež nuda. Čo je, ale úplný prepadák to je ten USA "smile" cukor na každom jednom zábere a v každom strihu. Ten film je tak precukrovaný, že divákovi budú musieť podať konské dávky inzulínu.

Psanci a andělé (2016)

50%? To tento film hodnotili feministky, alebo banda mníšiek s farárom? Autentický western, tvrdý, špinavý, zvráteny, čierne vtipný, šialený, atmosférický, psychopatický a dokonale zahraný. Žiadne barby umelé cecky, ani umelý otecko pózer typu "Eastwood" s jedným tupým ksichtom a Tarantinových osem hrozných? Tá nudná pózerská rozprávka? Keby sa pod tento film podpisal známy režisér sr.li by ste dojatím..

Goldstone (2016)

Zmyselné, atmosférické, obrazovo umelecké, žiaľ chýbal náboj, čo však z časti vyvážila originalita štýlu tohto snímku. Záver? Možno nie úžasný komplexne, ale zvlášť výrazne, kategória originál nezabudnutelno.