Boogeyman

Boogeyman

Zbyněk Kubín

okres Rokycany
práce

homepage

90 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Pro mě osobně je Forrest Gump nejvíc nejlepší film všech dob. Po všech stránkách se jedná o naprosto dokonalou věc.

 • poster

  12 opic (1995)

  Dokonalá sci-fi se vším všudy. Originální a perfektně zpracovaný příběh, skvělé herecké výkony ústřední trojice,strhující atmosféra a šokující závěr. Jeden z nejlepších filmů jaký jsem kdy viděl, o kterém nejde psát nic jiného než jen chválu.

 • poster

  Casino (1995)

  Scorsese v nejlepší formě. Skvělá podívaná, která i přes svojí délku ani na okamžik nenudí a klidně bych u ní ještě dlouho vydržel. De Niro a Pesci jsou bez debat, Stoneová překvapila a je opravdu nesnesitelná, ale zároveň politováníhodná mrcha. Příběh o tom, jak to chodí v Las Vegas, co leží pod zemí v okolní poušti, jak se s penězi zachází a jak to vlastně v takovém kasinu funguje. Rozhodně filmový klenot a jeden z nejlepších filmů vůbec.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Amelie - ta ti zvedne náladu! Tenhle film je krásný. Neuvěřitelně KRÁSNÝ a přitom nelze nazvat nechutným kýčem! Audrey Tautou je dokonalá, ale Amelií pro mě asi už zůstane. Nejpříjemnější film, co jsem kdy viděl. A spolu s Great Expectations a Posledním Mohykánem nejlepší soundtrack všech dob.

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Tenhle film je vizuální lahůdka. Detaily, kamera připevněná k tělu, rozdělené a zrychlené záběry, to vše navozuje atmosféru, jako kdyby jste byli ve stejném stavu jako postavy na plátně - závislé, zfetované či prožívající absťák. Od začátku je to jedna velká deprese, která na konci dosáhne do takových výšin, že má člověk co dělat,aby to unesl. Herecké výkony jsou dokonalé u všech čtyř hlavních aktérů. Kamera, hudba, střih, zvukové efekty, všechno to působí dohromady neuvěřitelně silným dojmem a ve spojení s tragickým a úžasným příběhem se do vás zakousne a nepustí. Opravdu výjimečný filmový zážitek, který ale není pro každého. Když začaly závěrečné titulky, nebyl jsem schopen slova ani pohybu!

 • poster

  Crash (2004)

  Nádherný film. Bravo tvůrci! Kritika slavné americké svobodné společnosti. Rasismus ze všech stran a úhlů, kde každý má k nenávisti své logické důvody a nikdo vlastně není záporná postava. Je to skvěle zahrané, některé scény jsou neuvěřitelně vyhrocené a nezapomenutelné a celkově film působí opravdu výjimečným dojmem. Mistrovský kousek.

 • poster

  Statečné srdce (1995)

  Mel Gibson tímto filmem vstoupil do mé síně slávy. Zrežírovat a zahrát si hlavní roli v takovemto veledíle muselo být extrémně náročné, ale Mel to zvládnul po všech stránkách dokonale a před námi tak stojí jedno z nejlepších děl všech dob. Bravo pane Gibsone! Snad vás nepotká stejný osud jako Kevina Costnera po Tanci s vlky.

 • poster

  Kdysi byli bojovníky (1994)

  Drsný brutální a nemilosrdný film. Stejně jako život. Opravdu velmi silný divácký zážitek, kterej jen tak nevyprchá.

 • poster

  Kladivo na čarodějnice (1969)

  Jeden z nejlepších českých filmů, co jsem kdy viděl! Bezmoc a beznaděj nad vládou inkvizice, která odsuzovala lidi na smrt tak zbytečně, až to člověka dohání k zuřivosti! A Šmeral předvádí jednoho z největších a nejnenáviděníhodnějších padouchů filmové historie! Geniální dílo po všech stránkách.

 • poster

  Frajer Luke (1967)

  Nejlepší vězeňský film všech dob (dodám obligátní „pro mě“)! Paul Newman září v geniálně napsané roli flegmatického, ale zarputilého sympaťáka, který se díky své hrdosti a nezlomnosti dostane z malého problému do neuvěřitelné šlamastiky. Ale ač jedná jasně sebedestruktivně, držíte mu palce v silou a naprosto ho chápete! Jeden z vůbec nejlepších filmů všech dob!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace