Death's Game (2023) (seriál)

Originálne, miestami pateticky romantické, roztahane, ale výborne. Keby to bolo na 5 časti, azda lepšie. Na zamyslenie o smrti a jej následkoch pre žijúcich.. Squid game bolo lepšie, ale iná téma

Gentlemani (2024) (seriál)

Tak po prvom dieli pecka, uvidíme co ďalej. Obsadenie a dialógy fajn, príbeh dostatočne zábavný pre akciu plnohodnotný. Stôl plný pochúťok

Zimní prázdniny (2023)

Niečo takéto chýbalo a potešilo. Inteligentná dráma z internátneho prostredia s vtipným pohľadom do študákovej ale aj zakyslého profesora duše. Niektoré výroky som si zapísal, sú pravdivé. Ľudské, nežné, drsné, real mojo.

Zvířata (2022)

Skvelý film o ľuďoch a ich ťažkých spupnych povahach

Klamstvo (2023) (seriál)

Veľmi dobre na naše pomery

The Beekeeper (2024)

Úvod ako tak, no potom sa to zvrhne pre neandrtalcov, neskutočne bčko a nepochopil som zámer filmu. Zabiť kráľovnú to protect the hive

Odsouzená (2021) (seriál)

Považujem to za to lepšie z poľských seriálov, nie je to dokonale, ale veľmi potešilo. Výkony hercov sú nadpriemerne a kulisy väzenia s kvalitným dejom možno komparovat s atmosférou Prison break. Platí to hlavne o prvej sérii, v druhej sa to trošku artifikuje a dochádza k oslabeniu a nepochopiteľnému konaniu protagonistov. Je to pozerateľné, no pomerne natiahnuté a nerealistické. Stačí vidieť prvú sériu.

Sněžné bratrstvo (2023)

Filmu nie je čo vytknúť, zejmena keď je to podľa skutočnosti