Petfruf

okres Brno-venkov
fanoušek filmové hudby

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 28.12.2019  08:04
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Seriál se značně nevyrovnaným dějem. Pokulhává hlavně tam, kde se tvůrci nedrží povídek nebo románu, ale vymýšlí si vlastní cesty a to jim nejde. V dílech, kde se drží jednoduché geniality povídek je to skvělá podívaná a tam funguje zaklínač, bard, čarodějky, čarodějové i potvory na jedničku. Je pravda, že jsem k seriálu přistupovala skepticky, bála jsem se, že se ztratí duch slovanské fantasy a udělají z toho americkou kopírku GoT. Je to něco na půl a doufám, že se budou do budoucna držet více předlohy, protože ta prostě a jednoduše funguje...

• 24.12.2019  21:00

Pohádka sama o sobě má docela vtipný nápad a je taková milá. Z čeho ale nemůžu je hudba. Proč když má být něco jakože vtipného, tak se nasadí stupidní melodie a u dramatických scén je to zase přespříliš. Tohle je prostě nešvar většiny pohádek a velice to sráží vysledek jako celek.

• 26.11.2018  10:31
    Všechno, co mám ráda (TV pořad) (2018)

Trapný bydlenkovský magazín. A to jsem fanda hobby magazínů! Moderátorce nevěřím její sluníčkové naladění. Nepřirozeně působící sousedi/kamarádi přijdou, navaří, napečou a vyrobí nějakou číčovinu a jdou dál. Fakt tak hrozně přehrávaný a falešně působící pořad zabalený do celofánu s mašličkou. Winterové Herbář věřím, protože ona tak fakt žije, ale Vrbková a spol. je úplně jiné kafe. Za mě nekoukatelné.

• 5.12.2017  22:28
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

Seriál, kde pozorný divák odhalí vraha dřív než vyšetřovatelé. Slušně natočené, ale bohužel mě hrozně hnětou dialogy, ta prapodivně vsunutá astrologie, nevýrazný Krajčo, zbytečná Vagnerová a ještě zbytečnější Petřeková. Zdá se to jenom mě, nebo fakt hraje tak toporně až to bolí? Ve finále se na to dá kouknout, ale nebýt Trojana a zajímavě obsazených herců ve vedlejších rolích, tak by to bylo o hvězdičku méně.

• 7.7.2017  17:44
    La La Land (2016)

Pro mě krásná pocta starým muzikálům. Říkala jsem si, že to bude lážo plážo romantika alá geniální Zpívání v dešti, ale od poslední třetiny to nabralo všechno jiný směr a to je dobře. Za to bod k dobru, že se film nesnaží hollywoodsky zakončit. A pět hvězd? Co byste čekali od někoho, kdo má Moulin Rouge v topce?

• 7.5.2017  19:18

Giacchino valí ve stylu Williamse, až mi slza ukápla. Ze začátku jsem měla smíšené pocity, ale časem se děj naladil na tu pohádkovost SW IV. Pokud srovnám poslední díl SW série s Rogue One, tak mi ze srovnání o fous lépe vychází právě Rogue One. Asi to bude i tím, že nemám ráda novou trilogii a tento film mi více připomněl to, co jsem vždy na staré trilogii milovala.

• 20.1.2017  21:06

Vcelku zábavný návrat Bridget, takové jakou ji máme rádi. Oproti druhému dílu, kde byla k nesnesení, je toto návrat k prvnímu dílu. Děj je sice přitažený za vlasy, ale není to tak trapné, jak jsem očekávala. Chvíli jsem si musela zvykat na vzhled Bridget a Marka, přišli mi jako z vosku. Hvězdičku navíc dávám za perfektní Emmu Thompson, která si ukradla většinu vtipu pro sebe a zachovala si dekorum po celou dobu.

• 15.1.2017  22:35
    Bohéma (TV seriál) (2017)

1.díl - Bohéma mile překvapila. Čekala jsem dalšího Mattoniho a jsem potěšena, že se seriál kloní spíše k Českému století. Silné obsazení (absolutně dokonalý Javorský a nesmím opomenout Dlouhého). Zajímavá hudba. Místy je však děj hodně roztříštěný, ale to se dá pochopit, vzhledem k množství postav. Občas je těžké si toho kterého herce představit jako herce jiného (zatím mi největší problém dělaji Rašilov a Novotný). Naprosto zbytečná mi příjde linie s Pavelkou. Ale necháme se překvapit, jaké vše bude mít pokračování. 2. díl - Bohužel, druhý díl Bohémy s neposunul směrem k lepšímu. Děj se tříští ještě víc, napětí žádné, potenciál tématu začíná být trestuhodně nevyužit. Čím dál víc je mi proti srsti míchání reálných a fiktivních postav. Příjemný pocit z prvního dílu se poněkud vytrácí... 3. díl - Stále váhám nad hodnocením. Na třetí díl se již dalo koukat, ubylo nepříjemného přeskakování děje do doby sovětské okupace. Celkem zbytečná linie s těhotenstvím ženy Oldřicha Nového. Netuším, nakolik je to pravdivé a nakolik fantazie scénáristky. Ostatně, tento pocit mám téměř u všech postav. 4. díl - Hudba, která působila v prvním dílu osvěžujícím dojmem, je nyní velice nepříjemná a stále se dokola opakující. Samotný děj je natolik nezáživný, že ztrácím chuť seriál nadále sledovat.

• 13.1.2017  21:00
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Seriál má příjemný vizuál, hlavně kostýmy. Obsazení už je trošku horší, Jašków vše táhne, spolu s Malým, zbytek je nevýrazný. To, co fungovalo u Četnických humoresek, tu boužel chybí. Zábavné to není, hudba je rušivá. Pokud by se vše oprostilo o rádoby "humornou" stránku, tak by se jednalo o vcelku dobrou detektivku. PS: Těším se na Karla Dobrého. * Update: s přibývajícími díly se kvalita serálu zvedá a já zvedám i hodnocení. Ubylo trapných scének a děj se vyprofiloval v místy opravdu napínavé drama. Zajímavé zločiny, řekla bych až drsné.

• 9.12.2016  22:03

Moc pěkná pohádka. Mezi tou novou pohádkovou tvorbou se jedná o příjemné překvapení. Žádné infantilnosti a zbytečné přehrávání, sympatičtí herci, nádherné lokace a konečně pořádná hudba. Bude to určitě i tím, že se nevymýšlela pohádka nová, ale vzal se prověřený příběh Princ a chuďas. Hodně mi to připomnělo skvělou depresivní pohádku Král drozdí brada - možná tím, že je slovenská, možná lokacemi, kočovnými divadelníky a trošku i tím, že se princ stane chudákem...

• 23.8.2016  19:50

Návrat do starých kolejí milovaného papundeklového seriálu.

• 22.8.2016  21:58
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Právě jsem se na osm hodin vrátila do dětství. Naprostá dokonalost! A ta hudba!

• 25.12.2015  21:51
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Trojan a Mádl nezklamali, zbytek celkem nudná pohádka. Vadí mi, že jsou nápadníci a stráže vždy naprostí idioti. Doufala jsem, že se u mého oblíbeného režiséra nebudu za herce stydět, ale bohužel, styděla jsem se. A že já pohádky ráda a nemusí být extra výpravné. Stačí mi, když se v nich nikdo nepitvoří a když pohádka sama neztrácí na kouzle...

• 14.10.2015  22:54
    Labyrint (TV seriál) (2015)

1. řada 4,5*, 2. řada 2,5*.Po druhé sérii snižuji hodnocení. Takovou překombinovanou křeč jsem nečekala. Herečka, co hrála reportérku přehrávala, až se to nedalo vydržet. Sledovat skoro celou sérii Dvořákovu postavu, která ve finále není pro děj skoro podstatná, je vrchol scénáristické slepé uličky. Je mi líto, ale skvěle nastavená laťka první série, se druhou řadou ani nezachvěla.

• 21.8.2015  11:07

Dávám slabší hodnocení jen proto, že jsem včera viděla adaptaci z roku 1998, která je tedy o mnoho delší a tím pádem i ukáže více z motivace postav. Vinterbergůf film je další z líbivých adaptací anglické klasiky (a že já tenhle žánr naprosto žeru!), nechybí mu romatické západy slunce, krásná i drsná krajina a sympatická hudba. Takže vlastně po vizuálech Pride a Prejudice (Wright) a Jane Eyre (Fukunaga) tu máme další kousek do sbírky a tentokrát už to začíná být trošku nuda... Přiznám se, že mám raději televizní adaptace BBC, i přesto, že nemají takovou výpravu a nebývají nadupané známými herci.

• 21.8.2015  10:46
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Jako dítě jsem Návštěvníky tolik neocenila. Bavily mě amarouny a ty super hračičky z budoucnosti. Ale teď si je vyloženě užívám. Prostě takový Star Trek po česku s naprosto skvělou hudbou a vtipným scénářem.

• 20.6.2015  22:44

Tohle mě dostalo. Krásný příběh vyprávěný s minimálním tlakem na city, naopak - vše je velmi přirozené. Líbí se mi vtip a lehkost, s jakou je příběh vyprávěn. Herci bez debat skvělí. A hudba... tam není co dodat!

• 9.6.2015  21:38

Film je příliš zkratkovitý, na seriál už však nemám chuť se podívat. Co mi opravdu vadí jsou dialogy a vůbec celá mluva, příliš divadelní přednes a místy zase až moc moderní, nedalo se to poslouchat. Jinak mám radost z každého historického filmu, který u nás vznikne na úkor sociálních dramat a přiblblých komedií...

• 31.5.2015  21:27
    Jan Hus (TV film) (2015)

Mám ráda historické filmy a Jan Hus je dobrý film, sice místy dost nepřehledný a občas zbytečně rozvláčný, ale přesto dobrý. Kvalitně obsazený. Co mi ovšem absolutně zkazilo výsledný dojem z filmu byla hudba. Prostě špatně zvolená k danému pojetí.

• 16.2.2015  00:29
    Interstellar (2014)

Hvězdu a půl shazuji za poslední třetinu. Jinak je film šikovná kombinace mého oblíbeného Sunshine a dalších filmů jako je Gravitace, Oblivion a Prometheus. Možná i trocha toho Kubricka se tam najde. Zimmer oprášil svůj soundtrack k Thin Red Line a tím u mě má pomyslnou jedničku z filmové hudby (a to už ho normálně skoro neposlouchám). Obsazení už je tak trochu u Nolana jistota... Nejvíc mě ale překvapil Matthew, protože jsem ho jako herce nikdy neměla moc ráda.

• 27.1.2015  22:09
    Vega (TV pořad) (1987)

O chlup lepší jak Magion. Klasika nejen mého dětství!

• 25.1.2015  10:39
    Čtyři dohody (divadelní záznam) (2013)

Zavzpomínala jsem na představení, které jsem navštívila před skoro deseti lety... Příjemný zážitek o prostých a přirozených věcech, na které lidé v dnešní uspěchané době zapomínají. Moc se mi líbilo promítání historických záběrů doplňující Duškovo vyprávění.

• 21.1.2015  21:36

Tak dobře už jsem se dlouho nezasmála. Skvělí herci a plno černohumorných situací!

• 8.1.2015  23:26

Druhé shlédnuté a pořád se nemůžu zbavit pocitu, že kouzlo prvního dílu se ztratilo v momentě, kdy do hry vstoupili Legolas a Tauriel, absolutně nechápu proč tam jsou. Hobit je v rámci fantasy snímků pořád naprostá jednička to bez debat. Skvěle obsazený, lokace a výprava take parádní a hudba dokonalá. Ale má smůlu že ho srovnávám s Pánem prstenů, který nasadil laťku sakra vysoko a rámci toho ho nemůžu hodnotit výš. Vizuál u Hobita zůstává o třídu někdy i o dvě níž a je to tím, že místo aby herce nacpali do skvělých masek a kostýmů jako v Pánu prstenů, tak v Hobitovi hraje prim příliš mnoho digitálních triků a to ještě ne moc dobrých. Azog a Bolg jsou tu prostě navíc a mají zbytečně moc klišé prostoru, prostě od chvíle co se výprava dostane k elfům, tak se příběh rozmělňuje a hodnocení padá o hvězdu níž.

• 29.12.2014  12:50
    Mrazík (1964)

Bez našeho skvělého dabingu by byl zážitek z pohádky poloviční.

• 18.11.2014  22:54

Jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděla. Dojemný a pozitivní. Herecká etuda pro ústřední pár, který dokáže v jediném pohledu říct víc než tisíc slov. Celý film je navíc podbarvený překrásnou hudbou Karla Mareše.

• 23.10.2014  22:32

Jsem nadšená, že se Singerovi povedlo vrátit X-Men na úroveň prvního dílu a tím zvednout celé sérii reputaci.

• 20.7.2013  15:19
    Paví král (TV film) (1978)

Trošku psycho-pohádka s krásnou hudbou a verši Fr.Hrubína.

• 23.6.2013  19:50

Jako fanoušek originální série jsem se opět rozpouštěla blahem. Těší mě, že nové filmy se staronovou posádkou, dělají lidé, kterým svět Star Treku není úplně ukradený. Jasně, že je vše přizpůsobeno dnešnímu diváku, který rád akci, pěkné baby a hitech look, přesto první i druhý film nepostrádají kouzlo pro pravověrné trekkies. A za to děkuji. Jsem hodně zvědavá, jak si povedou tvůrci dál...

• 24.5.2013  22:45
    Warrior (2011)

Skvěle obsazené a vcelku dobře koukatelné sportovní drama pozvolně graduje do očekávaného finále. Hodnotím bohužel jako průměr protože za a) to na mě bylo až moc citových vydírání najednou (válečné trauma, špatné dětství, otec alkoholik, nemocné děti, mrtvý kamarad, odcizení sourozenců, finanční problémy, vyhazov,...) a za b) že film je jedno velké klišé, které uz jste milionkrát viděli někde jinde.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10