SatuPeka

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 9.10.2009  14:36
    8 1/2 ženy (1999)

Intimnější a méně pompézní než ostatní Greenawayovy filmy. 8 a půl ženy toho na první pohled mnoho nenabízí, podobají se samoúčelné intelektuální masturbaci, ale pod povrchem je tahle studie vztahů mužů a žen docela hutná a plná zajímavých myšlenek. Podobenství o tom, jak krachují mužské představy o ženách, a překvapivá oslava láskyplného monogamního vztahu...

• 7.3.2010  23:15
    Agora (2009)

Na tenhle film jsem se hodně těšil, ale dočkal jsem se spíše zklamání. Na první pohled je všechno v pořádku - zajímavé téma v atraktivním historickém období, pěkné kulisy, slušné herecké výkony, hudební doprovod s mystickým nádechem...Ale za tím už nic víc nebylo, nedokázalo mě to nějak chytnout a vyvolat nějaké silnější emoce. Nějak se nám z filmu vytratila novoplatónská a pythagorejská filosofie (která přece tvořila jádro Hypatina chápání světa) a zůstalo jenom povídání o astronomii, škoda. Ale docela to chápu, divákům je potřeba za ty prachy naservírovat něco jednoduchého a pochopitelného, aby do kina nešlo jen pár podivínů. Pohádku o tom, jak lidé přišli na to, že země není placatá a že se točí v elipse kolem slunce, známe všichni už ze základní školy, takže srozumitelnost je zaručena a režisér se může soustředit více na rozvíjení publikem žádané romantické složky příběhu. Ta je bohužel skoro o ničem, až na radu, jak odmítnout dotěrné nápadníky vlastní menstruační krví.

• 10.12.2011  21:19
    Asparagus (1979)

Vizuálně nesmírně působivé, ale příšerný hudební doprovod ve mně vyvolával fyzickou nevolnost a zážitek z mile perverzního snímku poněkud pokazil...

• 27.12.2009  11:55
    Avatar (2009)

Normálně bych si teda nedovolil komentovat film, který jsem neviděl...ale tady musím udělat výjimku, protože vlastně stačilo kouknout se na trailery a přečíst si komentáře popisující "děj" Avatara. 92% a 11. místo v databázi ČSFD? To se všichni zbláznili? Haló, je tady ještě vůbec někdo, kdo tuší jak by měl vypadat kvalitní film? Nebo jsou tady jen samí nadšenci do kýčovitě barevnejch počítačovejch her? Po shlédnutí: nakonec mě to docela bavilo, je v tom vidět určitá radost z tvorby, jako když si odrostlé dítě hraje v pokojíčku plném barevných hraček, výsledkem je sice film plný klišé, ale přece jen svěží a plný energie. Trochu slabší čtyři.

• 15.1.2010  20:30

(Hodnocení seriálu) Po deseti minutách sledování mám pocit, že jsem v nějakém blouznivém delirickém snu. Takhle otřesné herecký výkony a takový pindy, co postavy v tomto dílku pronášejí, jsem snad ještě neviděl a neslyšel. K tomuto prostě nemám slov. Jedna hvězda za snahu natočit něco zajímavého. Vtipný je to, že jsem koutkem oka sledoval tak půlku minulého dílu a byl jsem celou dobu přesvědčen, že se film neodehrává ve středověku, ale v současnosti a že postavy tvoří dobrovolnický divadelní spolek nacvičující nějaké amatérské divadelní představení.

• 23.7.2010  21:06
    Barbar (2009)

Něco mezi jednou a pěti hvězdičkami. Pomalé tempo jsem si vychutnával, nořil se do hutné syrové atmosféry, lebedil si nad zamlženými přírodními sceneriemi. Herci byli zajímaví a Mikkelsenovi nejde upřít solidní charisma. Na druhé straně mě dosti prudily stupidní dialogy, kdyby se v tomhle filmu vůbec nemluvilo, mohlo to dopadnout ještě líp.

• 18.7.2009  20:48

Dívat se na to je docela utrpení, ale ten konec to zachraňuje.

• 15.9.2009  22:22
    District 9 (2009)

Expozice velmi zajímavá, výborná dokumentární atmosféra, ale od poloviny začíná scénáři docházet dech a stává se z něj předvídatelná akční jízda. Už to tady bylo zmíněno několikrát - logické lapsy, hloupý příběh, konec plný klišé...Škoda, škoda, mohlo to být lepší.

• 21.12.2009  17:03

Pochmurná, temná vize světa po atomové válce, s několika lehkými záblesky naděje. Určitě nejlepší katastrofický film, který jsem kdy viděl.

• 18.3.2008  09:05

Ačkoli mám rád filmy se složitou a mnohoznačnou symbolikou (Svatá hora, Prosperovy knihy apod.), tohle na mě bylo až příliš ujeté. Dravci a vrabci mají své světlé momenty, např. nádherné úvodní titulky nebo návštěva inženýrova domu, ale hodně věcí mi nesedlo a význam mnohých scén mi uniká. Ve druhé polovině se dostavila nuda. Přestal jsem mít chuť porozumět tomu, co se děje na plátně a proč se to děje, což je u filmu tohoto typu jednoznačně mínus.

• 1.1.2010  18:50

Pěkná crazy komedie,která přináší mnohem zajímavější svět magie než pozdější Harry Potter...

• 5.10.2012  16:52
    Eorin shinbu (2004)

Asi už stárnu a měknu...Po skončení této roztomilé romantické komedie jsem jen tak seděl a usmíval se jako idiot.

• 2.5.2008  08:16
    Fata Morgana (1971)

Můj oblíbený režisér smíchal dohromady záběry na pouštní krajinu ve stylu National Geographic, multižánrový soundtrack, legendy o stvoření, biblické podobenství a pseudofilosofické úvahy. Vznikl opravdu podivný guláš, který mě po půl hodině přestal bavit a po dalších dvaceti minutách mě začal neskutečně štvát.

• 24.12.2012  12:05
    Faust (1926)

Vizuálně rozhodně nejpůsobivější film, který jsem v roce 2012 viděl. Sugestivní záběry, z nichž by každý mohl fungovat jako samostatné malířské dílo, vynikající práce se světlem a stínem, výborné kulisy. Lahůdka.

• 23.11.2009  21:26

Uf...Tohle je opravdu rozporuplný snímek. Ve vztahu ke knize jde o velmi volnou interpretaci, která nedosahuje hloubky a vypravěčské suverenity originálu. Znalost knihy ale pomáhá zorientovat se v poněkud chaotickém ději filmu. Jako nezávislé dílo to úplně nefunguje hlavně kvůli malému prostoru pro rozvinutí klíčových myšlenek. Atmosféru nicméně Lopushansky buduje vynikající a některé scény ve mě zanechaly silný dojem (vstup do zóny, čekání v krytu, závěrečná scéna...). Ale jo, s odřenýma ušima pět hvězdiček.

• 17.5.2011  14:27

Je to silné a inspirativní... Oslava pomalosti...Magický soundtrack vás vtáhne do děje... Mám rád kočky... Kenji Miyazawa byl zajímavý chlapík...Zvuk pražců... Zastávka... A potom zase dál...

• 16.6.2012  08:27

Já už snad ani nemám chuť tyhle akční slátaniny komentovat... Jestli má Hněv Titánů nějakou kladnou stránku, tak snad tu, že končí milosrdně v 99 minutě. Postavy mi byly úplně ukradené, Worthington hraje svůj standard, tj. odhodlaný ksicht a jinak nic, Neeson a Fiennes neobvykle slabí, ale vlastně neměli co hrát, Rosamunda Pike je kočka, ale do tohohle filmu se fakt nehodí, a obsazení Nighyho do role trapného Hefaista je špatný vtip.

• 26.12.2009  22:12
    Ikarie XB 1 (1963)

Vynikající sci-fi - v kontextu české filmové tvorby unikátní počin. Je potřeba se přenést přes jistou naivitu a ideologickou podbarvenost tohoto snímku, abyste si ho mohli naplno vychutnat. Potom ale oceníte sugestivní kameru, atmosférický retro op-artový design, slušnou gradaci napětí a některé téměř hororové scény. Svým způsobem je to lepší než 2001 Vesmírná odyssea.

• 17.5.2008  20:31
    Iron Man (2008)

Lehce nadprůměrná akční podívaná, bohužel s velmi předvidatelným dějem a spoustou těžkotonážních klišé. Podívaná na mlátící se kovová monstra je docela fajn, ale ničím jiným mě film nezaujal.

• 25.9.2009  18:19

Pěkný dokument, ale přiznejme si to - nejlepší záběry jsou prostě ty vystříhané ukázky z Tarkovského filmů. Ocenil bych také hlubší analýzu Tarkovského tvorby.

• 1.8.2008  19:40
    Krtek (1970)

Opět jeden z filmů, na které je utrpení se dívat, ale po shlédnutí si říkám: hm, tý jo, fakt dobrý! Pár lidí odešlo v průběhu promítání z kina, což se mi naposledy stalo u Evangelia sv. Matouše. Asi nezvládli množství nechutných a krvavých scén. Ve srovnání s o chlup lepší Svatou horou působí El Topo trochu vyprahle, jako ta poušť, ve které se odehrává. Hudba je geniální, obzvláště ta úvodní melodie.

• 9.1.2010  23:38
    Lov na Gluma (2009)

Po shlédnutí The Hunt for Gollum doporučuji podívat se i na dokument o jeho natáčení. Sympatická banda lidí dala za pár tisíc dolarů amatérský snímek, který na jedné straně udivuje svojí výpravou, kostýmy a choreografií soubojů, na druhé straně zamrzí nedotažený scénář, mizerní herci v hlavních rolích, slabá kamera a určitá prkennost celého díla. Nejsem si jistý, jestli na to hoši nešli špatně - snažili se tolik přiblížit k Jacksonovi, že se na mnoha místech neubráníte srovnání, při kterém Hon na Gluma mnohdy vyzní hodně naivně a směšně. Chybí tomu hlavní deviza kvalitních levných amatérských filmů - nápad a originální scénář. A bere se to hrozně vážně.

• 23.9.2009  13:41
    Moja ljubov (2006)

Krásný romantický příběh v úžasném výtvarném ztvárnění.

• 4.10.2008  20:09
    Monstrum (2008)

Všechno podstatné už bylo řečeno ve dvou- a jednohvězdičkových komentářích, takže jenom dodám, že mnohem zajímavější než samotný film byl dokument o tom, jak ho natáčeli. (Ale pořád jsem si při jeho sledování říkal, jak je možný, že jsou všichni ti animátoři a tvůrci efektů ochotní investovat tolik práce, usilí a nesporně kreativní činnosti do něčeho tak hloupého a bezcenného...)

• 13.12.2009  22:42
    Moon (2009)

Špatný scénář, nelogický děj plný "PROČ?" momentů...ale přesto je to příjemné sci-fi s kvalitním hereckým výkonem, slušným audiovizuálem a supr robotem, za kterého přidávám jednu hvězdičku navíc.

• 21.3.2014  22:19

I přes nesnesitelně přehrávající herce, přes dialogy jako od Heideggera a přesto, že jsem místy při sledování tiše trpěl... je to famózní, magický film. Nabízí sugestivní, bezútěšný pohled na naši omezenost a tendenci vytvářet si modly, dá se na něj dívat i jako na zdařilou antropologickou studii lidské prehistorie. Už se mi dlouho nestalo, aby se mi tolik scén a obrazů vrylo do paměti. Pro mě nejvýživnější filmový zážitek posledních dvou tří let.

• 11.11.2010  20:14

Závěrečná bitka dvou bouchačů byla docela dobrá, ale ani ta nestačila film vytáhnout z šedi průměru. Příště by režisér mohl vynechat především pitomoučké romantické scény, při kterých mi pravidelně zelenaly oči...nudou.

• 28.8.2012  22:21

No jo, Angelika...Je to kýč, doják, ale stále to na mě nějak intenzivně subliminálně působí. Jsem pouze poněkud znepokojen tím, že největší sympatie si u mě získal markýz d´Escrainville.

• 22.5.2009  11:03

Dle mého názoru hodně přeceňovaný film - průměrně natočené, zápletka předvídatelná, humorné to občas je ale žádné trhání bránice se nekoná. Lehký nadprůměr.

• 4.2.2012  17:24

Vynikající post-apokalyptický snímek. Beznaděj, zoufalství, deprese, náznak naděje - to všechno potkává hlavní hrdina (Jerzy Stuhr) při svém bloudění v rozpadajícím se protiatomovém krytu. Zatímco lidé kolem něj propadají rozmanitým podobám šílenství, on si zachovává alespoň trochu zdravého rozumu. Zdá se ale, že to nestačí, protože ve všem konstruktivním, o co se pokouší, stejně ztroskotává. O-bi, O-ba nabízí mnoho námětů k přemýšlení i filmařsky vydařené scény a sugestivně vykresluje atmosféru konce civilizace. Když jsem se po jeho shlédnutí procházel noční Olomoucí a vrátil jsem se tak do světa, kde většina věcí normálně funguje, cítil jsem intenzivní vděčnost, že žiji v čase a na místě, kde se máme (skoro) všichni opravdu, ale opravdu dobře.

<< předchozí 1 2 3