SatuPeka

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 5.8.2019  08:56

Čekáte na seriálového Zaklínače? Už nemusíte - je tady nízkorozpočtový Head Hunter. Výborná atmosféra, absence kašírovaného CGI, jednoduchá hutná zápletka. Tomuhle majstrštyku odpustíte i pár nedotažených detailů, protože s rozpočtem ve výši 30k se tvůrcům podařilo opravdu nevídané. Lepší než 95% současné fantasy produkce.

• 18.4.2018  19:52
    The Terror (TV seriál) (2018)

Chápu, že pro diváky zvyklé na neustálou akci, výbuchy, "plot twisty" a flashforwardbacky to bude dost nudný. Ale za mě je to skvělej seriál s výbornou, hutnou atmosférou zmaru a beznaděje, slušnou výpravou a dobře vybraným hereckým ansámblem. I toho SPOILER! ... CGI medvídka ... jim odpouštím. Mezi současnými seriály jednička. Kvality vynikly ve srovnání s prvním dílem nové série The Expanse, na kterou jsem se docela těšil, ale zjistil jsem, že se dívám na rozbředlý plastikový akčnák. The Terror je oproti rozmáchlým seriálům dnešní doby kompaktní, konzistentní, solidně vystavěný. A díky bohu za to, že nebude žádná nastavovaná kaše, žádná druhá sezóna.

• 25.7.2017  21:09
    Other Space (TV seriál) (2015)

Zábavný seriál ve stylu Červeného trpaslíka. Vtipné, nápadité zápletky, chytré dialogy, parádní postavy (Kent!). Bohužel skončil po první sezóně.

• 21.3.2014  22:19

I přes nesnesitelně přehrávající herce, přes dialogy jako od Heideggera a přesto, že jsem místy při sledování tiše trpěl... je to famózní, magický film. Nabízí sugestivní, bezútěšný pohled na naši omezenost a tendenci vytvářet si modly, dá se na něj dívat i jako na zdařilou antropologickou studii lidské prehistorie. Už se mi dlouho nestalo, aby se mi tolik scén a obrazů vrylo do paměti. Pro mě nejvýživnější filmový zážitek posledních dvou tří let.

• 24.12.2012  12:05
    Faust (1926)

Vizuálně rozhodně nejpůsobivější film, který jsem v roce 2012 viděl. Sugestivní záběry, z nichž by každý mohl fungovat jako samostatné malířské dílo, vynikající práce se světlem a stínem, výborné kulisy. Lahůdka.

• 4.2.2012  17:24

Vynikající post-apokalyptický snímek. Beznaděj, zoufalství, deprese, náznak naděje - to všechno potkává hlavní hrdina (Jerzy Stuhr) při svém bloudění v rozpadajícím se protiatomovém krytu. Zatímco lidé kolem něj propadají rozmanitým podobám šílenství, on si zachovává alespoň trochu zdravého rozumu. Zdá se ale, že to nestačí, protože ve všem konstruktivním, o co se pokouší, stejně ztroskotává. O-bi, O-ba nabízí mnoho námětů k přemýšlení i filmařsky vydařené scény a sugestivně vykresluje atmosféru konce civilizace. Když jsem se po jeho shlédnutí procházel noční Olomoucí a vrátil jsem se tak do světa, kde většina věcí normálně funguje, cítil jsem intenzivní vděčnost, že žiji v čase a na místě, kde se máme (skoro) všichni opravdu, ale opravdu dobře.

• 17.5.2011  14:27

Je to silné a inspirativní... Oslava pomalosti...Magický soundtrack vás vtáhne do děje... Mám rád kočky... Kenji Miyazawa byl zajímavý chlapík...Zvuk pražců... Zastávka... A potom zase dál...

• 12.12.2010  22:40

Krásný filmový zážitek. Má klidnou, meditativní atmosféru. Výtvarná stránka je poctou skvělé tradici čínské krajinomalby. Vlastně se o něm píše dost těžko, je třeba ho vidět na vlastní oči, poté si dát šálek kvalitního čaje a přemýšlet o Tao.

• 4.9.2010  07:57

Opulentní, vizuálně bravurně zvládnutá interpretace Shakespearovy Bouře, na kterou se dá dívat znova a znovu a pokaždé v ní najdete něco nového.

• 8.1.2010  09:40

Tohle je prostě úžasný. Ano, efekty jsou poplatné době a působí směšně (což vlastně miluju!) a místy je to hrozně utahané, ale tomuhle mistrovskému kusu to s radostí odpouštím. Perfektní atmosféra, bizarní mimozemštan, mluvící bomby, sexy palubní počítač. Je to kopanec do zadku Star Trekům a Star Wars a podobným naivním pohádkám. Vše završuje geniální konec, který bych možná zařadil to mého top five nejlepších konců všech dob.

• 26.12.2009  22:12
    Ikarie XB 1 (1963)

Vynikající sci-fi - v kontextu české filmové tvorby unikátní počin. Je potřeba se přenést přes jistou naivitu a ideologickou podbarvenost tohoto snímku, abyste si ho mohli naplno vychutnat. Potom ale oceníte sugestivní kameru, atmosférický retro op-artový design, slušnou gradaci napětí a některé téměř hororové scény. Svým způsobem je to lepší než 2001 Vesmírná odyssea.

• 21.12.2009  17:03

Pochmurná, temná vize světa po atomové válce, s několika lehkými záblesky naděje. Určitě nejlepší katastrofický film, který jsem kdy viděl.

• 23.11.2009  21:26

Uf...Tohle je opravdu rozporuplný snímek. Ve vztahu ke knize jde o velmi volnou interpretaci, která nedosahuje hloubky a vypravěčské suverenity originálu. Znalost knihy ale pomáhá zorientovat se v poněkud chaotickém ději filmu. Jako nezávislé dílo to úplně nefunguje hlavně kvůli malému prostoru pro rozvinutí klíčových myšlenek. Atmosféru nicméně Lopushansky buduje vynikající a některé scény ve mě zanechaly silný dojem (vstup do zóny, čekání v krytu, závěrečná scéna...). Ale jo, s odřenýma ušima pět hvězdiček.

• 23.9.2009  13:41
    Moja ljubov (2006)

Krásný romantický příběh v úžasném výtvarném ztvárnění.

• 16.9.2009  14:14
    Sientje (1997)

Hlavní hrdinka, zpočátku absolutně odpudivá, si nakonec získala mé sympatie...

• 16.9.2009  14:04
    Sim Salabim (2008)

Tak jsem se už dlouho nepobavil.

• 11.7.2009  21:51
    Zardoz (1974)

Vynikající film! Pod slupkou surreálné psychedelické podivnosti se skrývá výtečně nasnímaná, překvapivě koherentní úvaha o lidské přirozenosti. Triky a sci-fi kulisy, kterých tu moc není, mají příjemně nedigitalizovaný vzhled - škoda, že se takhle už filmy netočí.

• 12.3.2008  06:25

Tohle je zhmotněný sen každého kluka. Je tady snad všechno, co jsem chtěl jako dítě zažít - let (ukradenou!) vzducholodí, tajemné exotické kraje, prázdniny na opuštěném ostrově, setkání s kapitánem Nemem, boj s piráty, rodiče před soudem...samozřejmě v geniální Zemanově výtvarné stylizaci, která je opravdu nadčasová.

• 4.3.2008  17:13
    Sciany (1988)

"Sciany" jsou úplně jiné než "Černá karkulka" a ukazují druhý pól Dumalovy tvorby - tajemný a nesnadno vyložitelný snímek s klaustrofobní atmosférou. Výborná hutná kresba, ve které převažuje černá, celkové vyznění dobře doplňuje.

• 11.2.2008  11:24

Pro mě hodně osobní záležitost, zejména poslední scéna filmu, kdy Olbrychski odjíždí vlakem domů.

• 5.1.2007  23:08
    Zběsilost (1966)

Takhle má vypadat KONEC filmu - prostě pořádnej sek do obsahu lebky nic netušícího diváka.

• 28.3.2018  12:44

Po dvou epizodách: Zatím to vypadá hodně dobře, skvělá atmosféra, působivé záběry a scény (potopení se v předpotopním skafandru třeba), slušné herecké výkony. Uvidíme, jestli to nepřeženou s paranormálnem a nestane se z toho laciná vyvražďovačka. Má to potenciál.

• 5.10.2012  16:52
    Eorin shinbu (2004)

Asi už stárnu a měknu...Po skončení této roztomilé romantické komedie jsem jen tak seděl a usmíval se jako idiot.

• 26.9.2011  10:48
    Oběť (1986)

Abstraktní, filosofická báseň převedená do filmového média. Po prvním shlédnutí skoro, ale ne úplně 5 *. Tento film má jedinou slabinu - jak zde někdo trefně napsal, je "trapně dokonalý", a to mu trochu ubírá na atmosféře ve srovnání s mým oblíbeným Stalkerem nebo Solaris. Vychutnal jsem si především skvělou práci s kamerou, Vermeerovsky naaranžované interiéry a mnohavrstevnatou symboliku.

• 11.7.2011  22:33

Konceptuálně poměrně hloupé, ale zase tak sexy a zábavně natočené, že jsem si to slušně užil. Určitě lepší než film Parallel Worlds, který má jsem viděl den předtím a má podobný námět. Celkově řekněme tak 3,7 hvězdy.

• 9.12.2010  11:56
    Sisyfos (1975)

Krátké, ale nesmírně intenzivní. Výborná minimalistická výtvarná stránka.

• 4.9.2010  07:52
    Pokání (2007)

Pokání není o ničem jiném než o ...překvapení... pokání, vině, a lítosti. Téma tedy zajímavé. Dějová linie sledující Briony se mi líbila. Vadilo mi ale patetické a kýčovité podání lásky mezi protagonisty, trochu civilnější pojetí by neškodilo a film by potom mohl být mnohem silnější. Za hlášky typu "Vůbec nejsi jako tvůj otec." a pár podobných lapsů bych scénáristu kopl do zadku, ale řekněme, že slušné 4* to nakonec jsou.

• 23.7.2010  21:06
    Barbar (2009)

Něco mezi jednou a pěti hvězdičkami. Pomalé tempo jsem si vychutnával, nořil se do hutné syrové atmosféry, lebedil si nad zamlženými přírodními sceneriemi. Herci byli zajímaví a Mikkelsenovi nejde upřít solidní charisma. Na druhé straně mě dosti prudily stupidní dialogy, kdyby se v tomhle filmu vůbec nemluvilo, mohlo to dopadnout ještě líp.

• 28.1.2010  08:50

Co je na Čtvrtém druhu nejzajímavější? Menší SPOILER: Zkuste se nad tím zamyslet. Každou noc jdete spát, ráno se v klidu a v pohodě probudíte. A co kdyby jste zjistili, že ve skutečnosti máte každou noc děsivou návštěvu někoho, kdo si s vámi může dělat co chce a ještě je vám schopný implantovat falešné vzpomínky? Při spánku je člověk tak křehký a bezbranný! Tohle by podle mě rozložilo a psychicky zničilo každého. Značná část působivosti celého filmu spočívá na tom, jak postavy odhalují pravdu o tom, co se s nimi v noci odehrává, a hrůza takového zjištění je zobrazena poměrně dobře. Co se týká zbytku filmu, tak průměr.

• 1.1.2010  18:50

Pěkná crazy komedie,která přináší mnohem zajímavější svět magie než pozdější Harry Potter...

<< předchozí 1 2 3