SatuPeka

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 5.8.2019  08:56

Čekáte na seriálového Zaklínače? Už nemusíte - je tady nízkorozpočtový Head Hunter. Výborná atmosféra, absence kašírovaného CGI, jednoduchá hutná zápletka. Tomuhle majstrštyku odpustíte i pár nedotažených detailů, protože s rozpočtem ve výši 30k se tvůrcům podařilo opravdu nevídané. Lepší než 95% současné fantasy produkce.

• 18.4.2018  19:52
    The Terror (TV seriál) (2018)

Chápu, že pro diváky zvyklé na neustálou akci, výbuchy, "plot twisty" a flashforwardbacky to bude dost nudný. Ale za mě je to skvělej seriál s výbornou, hutnou atmosférou zmaru a beznaděje, slušnou výpravou a dobře vybraným hereckým ansámblem. I toho SPOILER! ... CGI medvídka ... jim odpouštím. Mezi současnými seriály jednička. Kvality vynikly ve srovnání s prvním dílem nové série The Expanse, na kterou jsem se docela těšil, ale zjistil jsem, že se dívám na rozbředlý plastikový akčnák. The Terror je oproti rozmáchlým seriálům dnešní doby kompaktní, konzistentní, solidně vystavěný. A díky bohu za to, že nebude žádná nastavovaná kaše, žádná druhá sezóna.

• 28.3.2018  12:44

Po dvou epizodách: Zatím to vypadá hodně dobře, skvělá atmosféra, působivé záběry a scény (potopení se v předpotopním skafandru třeba), slušné herecké výkony. Uvidíme, jestli to nepřeženou s paranormálnem a nestane se z toho laciná vyvražďovačka. Má to potenciál.

• 25.7.2017  21:09
    Other Space (TV seriál) (2015)

Zábavný seriál ve stylu Červeného trpaslíka. Vtipné, nápadité zápletky, chytré dialogy, parádní postavy (Kent!). Bohužel skončil po první sezóně.

• 16.6.2012  08:27

Já už snad ani nemám chuť tyhle akční slátaniny komentovat... Jestli má Hněv Titánů nějakou kladnou stránku, tak snad tu, že končí milosrdně v 99 minutě. Postavy mi byly úplně ukradené, Worthington hraje svůj standard, tj. odhodlaný ksicht a jinak nic, Neeson a Fiennes neobvykle slabí, ale vlastně neměli co hrát, Rosamunda Pike je kočka, ale do tohohle filmu se fakt nehodí, a obsazení Nighyho do role trapného Hefaista je špatný vtip.

• 11.7.2011  22:33

Konceptuálně poměrně hloupé, ale zase tak sexy a zábavně natočené, že jsem si to slušně užil. Určitě lepší než film Parallel Worlds, který má jsem viděl den předtím a má podobný námět. Celkově řekněme tak 3,7 hvězdy.

• 7.3.2010  23:15
    Agora (2009)

Na tenhle film jsem se hodně těšil, ale dočkal jsem se spíše zklamání. Na první pohled je všechno v pořádku - zajímavé téma v atraktivním historickém období, pěkné kulisy, slušné herecké výkony, hudební doprovod s mystickým nádechem...Ale za tím už nic víc nebylo, nedokázalo mě to nějak chytnout a vyvolat nějaké silnější emoce. Nějak se nám z filmu vytratila novoplatónská a pythagorejská filosofie (která přece tvořila jádro Hypatina chápání světa) a zůstalo jenom povídání o astronomii, škoda. Ale docela to chápu, divákům je potřeba za ty prachy naservírovat něco jednoduchého a pochopitelného, aby do kina nešlo jen pár podivínů. Pohádku o tom, jak lidé přišli na to, že země není placatá a že se točí v elipse kolem slunce, známe všichni už ze základní školy, takže srozumitelnost je zaručena a režisér se může soustředit více na rozvíjení publikem žádané romantické složky příběhu. Ta je bohužel skoro o ničem, až na radu, jak odmítnout dotěrné nápadníky vlastní menstruační krví.

• 27.12.2009  11:55
    Avatar (2009)

Normálně bych si teda nedovolil komentovat film, který jsem neviděl...ale tady musím udělat výjimku, protože vlastně stačilo kouknout se na trailery a přečíst si komentáře popisující "děj" Avatara. 92% a 11. místo v databázi ČSFD? To se všichni zbláznili? Haló, je tady ještě vůbec někdo, kdo tuší jak by měl vypadat kvalitní film? Nebo jsou tady jen samí nadšenci do kýčovitě barevnejch počítačovejch her? Po shlédnutí: nakonec mě to docela bavilo, je v tom vidět určitá radost z tvorby, jako když si odrostlé dítě hraje v pokojíčku plném barevných hraček, výsledkem je sice film plný klišé, ale přece jen svěží a plný energie. Trochu slabší čtyři.

• 15.1.2010  20:30

(Hodnocení seriálu) Po deseti minutách sledování mám pocit, že jsem v nějakém blouznivém delirickém snu. Takhle otřesné herecký výkony a takový pindy, co postavy v tomto dílku pronášejí, jsem snad ještě neviděl a neslyšel. K tomuto prostě nemám slov. Jedna hvězda za snahu natočit něco zajímavého. Vtipný je to, že jsem koutkem oka sledoval tak půlku minulého dílu a byl jsem celou dobu přesvědčen, že se film neodehrává ve středověku, ale v současnosti a že postavy tvoří dobrovolnický divadelní spolek nacvičující nějaké amatérské divadelní představení.

• 23.7.2010  21:06
    Barbar (2009)

Něco mezi jednou a pěti hvězdičkami. Pomalé tempo jsem si vychutnával, nořil se do hutné syrové atmosféry, lebedil si nad zamlženými přírodními sceneriemi. Herci byli zajímaví a Mikkelsenovi nejde upřít solidní charisma. Na druhé straně mě dosti prudily stupidní dialogy, kdyby se v tomhle filmu vůbec nemluvilo, mohlo to dopadnout ještě líp.

• 15.9.2009  22:22
    District 9 (2009)

Expozice velmi zajímavá, výborná dokumentární atmosféra, ale od poloviny začíná scénáři docházet dech a stává se z něj předvídatelná akční jízda. Už to tady bylo zmíněno několikrát - logické lapsy, hloupý příběh, konec plný klišé...Škoda, škoda, mohlo to být lepší.

• 9.1.2010  23:38
    Lov na Gluma (2009)

Po shlédnutí The Hunt for Gollum doporučuji podívat se i na dokument o jeho natáčení. Sympatická banda lidí dala za pár tisíc dolarů amatérský snímek, který na jedné straně udivuje svojí výpravou, kostýmy a choreografií soubojů, na druhé straně zamrzí nedotažený scénář, mizerní herci v hlavních rolích, slabá kamera a určitá prkennost celého díla. Nejsem si jistý, jestli na to hoši nešli špatně - snažili se tolik přiblížit k Jacksonovi, že se na mnoha místech neubráníte srovnání, při kterém Hon na Gluma mnohdy vyzní hodně naivně a směšně. Chybí tomu hlavní deviza kvalitních levných amatérských filmů - nápad a originální scénář. A bere se to hrozně vážně.

• 13.12.2009  22:42
    Moon (2009)

Špatný scénář, nelogický děj plný "PROČ?" momentů...ale přesto je to příjemné sci-fi s kvalitním hereckým výkonem, slušným audiovizuálem a supr robotem, za kterého přidávám jednu hvězdičku navíc.

• 4.10.2009  21:46
    Protektor (2009)

Spíš 3,5 než čisté 4 hvězdy. Na české poměry docela odvážně udělaný film ze scénaristicky vděčného historického období. Dobrá výtvarná stránka, výborná hudba, místy zajímavé nápady a scény. Občas (hlavně ze začátku) jsem měl ale pocit, že se poslouchám dialogy z českých seriálů typu Rodinná pouta. Herecké výkony toporné. Bohužel pokud se podívám na zahraniční filmy zabývající se lidskými osudy za druhé světové války, nacházím nejméně o třídu lepší snímky - třeba Schindlerův seznam, Mefisto nebo Hanussen.

• 13.2.2010  23:06

Tento rádoby cool film je prázdnější než moje peněženka, a to je co říct. Není v něm dokonce ani Sherlock Holmes! P.S. Při sledování u toho hraje fajn hudba, ta ale patří k jinému filmu.

• 8.5.2009  21:58
    Star Trek (2009)

Jednoznačně zklamání. Překombinovaný chaotický děj, nesnesitelná poskakující kamera (ze které má přítelkyně málem dostala epilepticko-hysterický záchvat), světýlka jako na diskotéce, nevyýrazné ztvárnění postav a spousta opravdu hutně klišoidních scén. Milý J.J. Abramsi - short live and decay!

• 23.3.2009  18:01

Dopadlo to nakonec docela dobře. Snyderovi Strážci jsou docela solidně natočený cool snímek, který ale na rozdíl od komiksu nedokáže dostatečně využít možností žánru a opakuje pořád dokola několik provařených postupů (zpomalené scény, retro písničky apod.).

• 4.4.2009  16:43

Pěkně udělaný a atmosférický animák. Jeho komiksová verze je ale mnohem silnější a komplexnější (vzhledem k propojení se světem Watchmenů). Pomalé, přerušované čtení se k tomuto příběhu hodí víc než plynulý sled animovaných scén a lehce archaický jazyk originálu taky vypadá líp na papíře.

• 11.12.2009  17:45

Číslo 1: **** Číslo 2: ***** Číslo 3: * Číslo 4: **** Číslo 5: **. Jako celek docela vtipné, příjemně strávených 11 minut.

• 9.10.2009  18:15
    Zombieland (2009)

Docela jsem se bavil, i když občas jsem přeskočil o pár minutek dopředu rychloposuvem...Oceňuji vtipnou hru s klišé zombie filmů a hlavně výborné scény v zábavním parku. Slabší 4*.

• 28.1.2010  08:50

Co je na Čtvrtém druhu nejzajímavější? Menší SPOILER: Zkuste se nad tím zamyslet. Každou noc jdete spát, ráno se v klidu a v pohodě probudíte. A co kdyby jste zjistili, že ve skutečnosti máte každou noc děsivou návštěvu někoho, kdo si s vámi může dělat co chce a ještě je vám schopný implantovat falešné vzpomínky? Při spánku je člověk tak křehký a bezbranný! Tohle by podle mě rozložilo a psychicky zničilo každého. Značná část působivosti celého filmu spočívá na tom, jak postavy odhalují pravdu o tom, co se s nimi v noci odehrává, a hrůza takového zjištění je zobrazena poměrně dobře. Co se týká zbytku filmu, tak průměr.

• 17.5.2008  20:31
    Iron Man (2008)

Lehce nadprůměrná akční podívaná, bohužel s velmi předvidatelným dějem a spoustou těžkotonážních klišé. Podívaná na mlátící se kovová monstra je docela fajn, ale ničím jiným mě film nezaujal.

• 4.10.2008  20:09
    Monstrum (2008)

Všechno podstatné už bylo řečeno ve dvou- a jednohvězdičkových komentářích, takže jenom dodám, že mnohem zajímavější než samotný film byl dokument o tom, jak ho natáčeli. (Ale pořád jsem si při jeho sledování říkal, jak je možný, že jsou všichni ti animátoři a tvůrci efektů ochotní investovat tolik práce, usilí a nesporně kreativní činnosti do něčeho tak hloupého a bezcenného...)

• 11.11.2010  20:14

Závěrečná bitka dvou bouchačů byla docela dobrá, ale ani ta nestačila film vytáhnout z šedi průměru. Příště by režisér mohl vynechat především pitomoučké romantické scény, při kterých mi pravidelně zelenaly oči...nudou.

• 16.9.2009  14:04
    Sim Salabim (2008)

Tak jsem se už dlouho nepobavil.

• 7.3.2010  23:33
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Dá se to vůbec nějak komentovat???

• 4.9.2010  07:52
    Pokání (2007)

Pokání není o ničem jiném než o ...překvapení... pokání, vině, a lítosti. Téma tedy zajímavé. Dějová linie sledující Briony se mi líbila. Vadilo mi ale patetické a kýčovité podání lásky mezi protagonisty, trochu civilnější pojetí by neškodilo a film by potom mohl být mnohem silnější. Za hlášky typu "Vůbec nejsi jako tvůj otec." a pár podobných lapsů bych scénáristu kopl do zadku, ale řekněme, že slušné 4* to nakonec jsou.

• 23.11.2009  21:26

Uf...Tohle je opravdu rozporuplný snímek. Ve vztahu ke knize jde o velmi volnou interpretaci, která nedosahuje hloubky a vypravěčské suverenity originálu. Znalost knihy ale pomáhá zorientovat se v poněkud chaotickém ději filmu. Jako nezávislé dílo to úplně nefunguje hlavně kvůli malému prostoru pro rozvinutí klíčových myšlenek. Atmosféru nicméně Lopushansky buduje vynikající a některé scény ve mě zanechaly silný dojem (vstup do zóny, čekání v krytu, závěrečná scéna...). Ale jo, s odřenýma ušima pět hvězdiček.

• 23.9.2009  13:41
    Moja ljubov (2006)

Krásný romantický příběh v úžasném výtvarném ztvárnění.

• 4.4.2009  16:35
    Pád (2006)

Tarsem Singh vykrádá sám sebe v tomto vizuálně zajímávém, ale jinak docela prázdném a nudném filmu. To, co alespoň pro mně fungovalo v "Cele", tady už nefunguje. Asi v půlce mě to přestalo bavit a začal jsem si místo sledování hrát s naší kočkou.

<< předchozí 1 2 3