SatuPeka

homepage

3 body

• 27.12.2009  11:55
    Avatar (2009)

Normálně bych si teda nedovolil komentovat film, který jsem neviděl...ale tady musím udělat výjimku, protože vlastně stačilo kouknout se na trailery a přečíst si komentáře popisující "děj" Avatara. 92% a 11. místo v databázi ČSFD? To se všichni zbláznili? Haló, je tady ještě vůbec někdo, kdo tuší jak by měl vypadat kvalitní film? Nebo jsou tady jen samí nadšenci do kýčovitě barevnejch počítačovejch her? Po shlédnutí: nakonec mě to docela bavilo, je v tom vidět určitá radost z tvorby, jako když si odrostlé dítě hraje v pokojíčku plném barevných hraček, výsledkem je sice film plný klišé, ale přece jen svěží a plný energie. Trochu slabší čtyři.

• 26.12.2009  22:12
    Ikarie XB 1 (1963)

Vynikající sci-fi - v kontextu české filmové tvorby unikátní počin. Je potřeba se přenést přes jistou naivitu a ideologickou podbarvenost tohoto snímku, abyste si ho mohli naplno vychutnat. Potom ale oceníte sugestivní kameru, atmosférický retro op-artový design, slušnou gradaci napětí a některé téměř hororové scény. Svým způsobem je to lepší než 2001 Vesmírná odyssea.

• 21.12.2009  17:03

Pochmurná, temná vize světa po atomové válce, s několika lehkými záblesky naděje. Určitě nejlepší katastrofický film, který jsem kdy viděl.

• 13.12.2009  22:42
    Moon (2009)

Špatný scénář, nelogický děj plný "PROČ?" momentů...ale přesto je to příjemné sci-fi s kvalitním hereckým výkonem, slušným audiovizuálem a supr robotem, za kterého přidávám jednu hvězdičku navíc.

• 11.12.2009  17:45

Číslo 1: **** Číslo 2: ***** Číslo 3: * Číslo 4: **** Číslo 5: **. Jako celek docela vtipné, příjemně strávených 11 minut.

• 23.11.2009  21:26

Uf...Tohle je opravdu rozporuplný snímek. Ve vztahu ke knize jde o velmi volnou interpretaci, která nedosahuje hloubky a vypravěčské suverenity originálu. Znalost knihy ale pomáhá zorientovat se v poněkud chaotickém ději filmu. Jako nezávislé dílo to úplně nefunguje hlavně kvůli malému prostoru pro rozvinutí klíčových myšlenek. Atmosféru nicméně Lopushansky buduje vynikající a některé scény ve mě zanechaly silný dojem (vstup do zóny, čekání v krytu, závěrečná scéna...). Ale jo, s odřenýma ušima pět hvězdiček.

• 9.11.2009  13:18
    Soumrak (2002)

Moc pěkný film, oceňuji zejména citlivou práci s kamerou bez zbytečných parádiček a efektů. Herecké výkony velmi dobré. Jediná věc, za kterou ubírám půl hvězdy, je snad až příliš dobrácký a morálně dokonalý hlavní hrdina...

• 23.10.2009  14:13
    Ples upírů (1967)

Tak tady někdo opravdu šlápl vedle a já jako divák jsem to nebyl...Nezvládnutý film s docela slibným námětem, ve kterém je strašné úplně všechno kromě krásné Sharon Tate.

• 9.10.2009  18:15
    Zombieland (2009)

Docela jsem se bavil, i když občas jsem přeskočil o pár minutek dopředu rychloposuvem...Oceňuji vtipnou hru s klišé zombie filmů a hlavně výborné scény v zábavním parku. Slabší 4*.

• 9.10.2009  14:36
    8 1/2 ženy (1999)

Intimnější a méně pompézní než ostatní Greenawayovy filmy. 8 a půl ženy toho na první pohled mnoho nenabízí, podobají se samoúčelné intelektuální masturbaci, ale pod povrchem je tahle studie vztahů mužů a žen docela hutná a plná zajímavých myšlenek. Podobenství o tom, jak krachují mužské představy o ženách, a překvapivá oslava láskyplného monogamního vztahu...

• 4.10.2009  21:46
    Protektor (2009)

Spíš 3,5 než čisté 4 hvězdy. Na české poměry docela odvážně udělaný film ze scénaristicky vděčného historického období. Dobrá výtvarná stránka, výborná hudba, místy zajímavé nápady a scény. Občas (hlavně ze začátku) jsem měl ale pocit, že se poslouchám dialogy z českých seriálů typu Rodinná pouta. Herecké výkony toporné. Bohužel pokud se podívám na zahraniční filmy zabývající se lidskými osudy za druhé světové války, nacházím nejméně o třídu lepší snímky - třeba Schindlerův seznam, Mefisto nebo Hanussen.

• 1.10.2009  19:11
    Velké ticho (1968)

V mezích žánru bych dal i pět hvězdiček. Trochu mě štvaly leckde toporné dialogy a předvídatelný děj, ale jednoznačně převažují klady: famózní hudba vhodně podbarvující situace na plátně, dovedné vybudování atmosféry, krásné záběry na krajinu, charismatický Trintignant a Kinski.

• 25.9.2009  18:19

Pěkný dokument, ale přiznejme si to - nejlepší záběry jsou prostě ty vystříhané ukázky z Tarkovského filmů. Ocenil bych také hlubší analýzu Tarkovského tvorby.

• 23.9.2009  13:41
    Moja ljubov (2006)

Krásný romantický příběh v úžasném výtvarném ztvárnění.

• 18.9.2009  10:57

Celkem dobře animované a na reklamu poměrně vkusné, ale nijak to nepřesahuje omezení daného zadání. A navíc iritující hudba.

• 16.9.2009  14:14
    Sientje (1997)

Hlavní hrdinka, zpočátku absolutně odpudivá, si nakonec získala mé sympatie...

• 16.9.2009  14:04
    Sim Salabim (2008)

Tak jsem se už dlouho nepobavil.

• 15.9.2009  22:22
    District 9 (2009)

Expozice velmi zajímavá, výborná dokumentární atmosféra, ale od poloviny začíná scénáři docházet dech a stává se z něj předvídatelná akční jízda. Už to tady bylo zmíněno několikrát - logické lapsy, hloupý příběh, konec plný klišé...Škoda, škoda, mohlo to být lepší.

• 15.8.2009  22:27

Hrabalovy knihy je opravdu těžké převést do filmového jazyka. V Něžném barbarovi a Postřižinách to docela fungovalo, tady bohužel ne. Nudné, roztahané, s nesympatickým hlavním hrdinou. Vizuální stránka je uspokojivá, ale hudba jakoby neexistovala. Několik pěkných scén nezachrání celkově průměrné vyznění.

• 18.7.2009  20:48

Dívat se na to je docela utrpení, ale ten konec to zachraňuje.

• 11.7.2009  21:51
    Zardoz (1974)

Vynikající film! Pod slupkou surreálné psychedelické podivnosti se skrývá výtečně nasnímaná, překvapivě koherentní úvaha o lidské přirozenosti. Triky a sci-fi kulisy, kterých tu moc není, mají příjemně nedigitalizovaný vzhled - škoda, že se takhle už filmy netočí.

• 4.7.2009  21:14
    Xenogenesis (1978)

Na amatérský film začínajícího autora po technické stránce zajímavé. Funguje to ale spíš jako nějaké technické demo než plnohodnotný kraťas.

• 22.5.2009  11:03

Dle mého názoru hodně přeceňovaný film - průměrně natočené, zápletka předvídatelná, humorné to občas je ale žádné trhání bránice se nekoná. Lehký nadprůměr.

• 9.5.2009  21:42

Já to prostě žeru... Nejlepší byly ty scény s Altairou, co věta to perla. V těchhle chvílích to vypadalo trochu jako nějaký porno bez sexuálních scén... Při srovnání s novým Star Trekem, který jsem viděl den před shlédnutím FP, se ukazuje, jak hloupá a podivná je soudobá mainstreamová filmová kultura. FP nabízí mnohem hlubší a zajímavější myšlenky, je dramaticky lépě vystavěn (děj neletí zběsile a chaoticky kupředu, ale pomalu graduje do velkolepého finále) a poskytuje mnohem více prostoru pro divákovu imaginaci. Je to chytrý film, což se o posledním ST říci nedá.

• 8.5.2009  21:58
    Star Trek (2009)

Jednoznačně zklamání. Překombinovaný chaotický děj, nesnesitelná poskakující kamera (ze které má přítelkyně málem dostala epilepticko-hysterický záchvat), světýlka jako na diskotéce, nevyýrazné ztvárnění postav a spousta opravdu hutně klišoidních scén. Milý J.J. Abramsi - short live and decay!

• 4.4.2009  16:43

Pěkně udělaný a atmosférický animák. Jeho komiksová verze je ale mnohem silnější a komplexnější (vzhledem k propojení se světem Watchmenů). Pomalé, přerušované čtení se k tomuto příběhu hodí víc než plynulý sled animovaných scén a lehce archaický jazyk originálu taky vypadá líp na papíře.

• 4.4.2009  16:35
    Pád (2006)

Tarsem Singh vykrádá sám sebe v tomto vizuálně zajímávém, ale jinak docela prázdném a nudném filmu. To, co alespoň pro mně fungovalo v "Cele", tady už nefunguje. Asi v půlce mě to přestalo bavit a začal jsem si místo sledování hrát s naší kočkou.

• 23.3.2009  18:01

Dopadlo to nakonec docela dobře. Snyderovi Strážci jsou docela solidně natočený cool snímek, který ale na rozdíl od komiksu nedokáže dostatečně využít možností žánru a opakuje pořád dokola několik provařených postupů (zpomalené scény, retro písničky apod.).

• 19.11.2008  19:18
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Když vidím v TV tenhle seriál, mám chuť ji rozmlátit cimrmannovským kladivem.

• 4.10.2008  20:09
    Monstrum (2008)

Všechno podstatné už bylo řečeno ve dvou- a jednohvězdičkových komentářích, takže jenom dodám, že mnohem zajímavější než samotný film byl dokument o tom, jak ho natáčeli. (Ale pořád jsem si při jeho sledování říkal, jak je možný, že jsou všichni ti animátoři a tvůrci efektů ochotní investovat tolik práce, usilí a nesporně kreativní činnosti do něčeho tak hloupého a bezcenného...)