Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Horor

Barbar Conan (2011)

Dlouze jsem přemýšlel proč to vlastně spojovat s původním slavnějším filmem Barbar Conan. Moc mě toho nenapadlo, vážně, stejné je prostředí a jméno hlavního hrdiny, ale příběh je jinak naprosto jiný. Neříkal bych tomu ani remake, prostě úplně jiný film… a samozřejmě i 2 nesouvisející filmy se dají porovnat a tento mi naneštěstí vychází horší.

Alfa (2018)

Mám rád filmy s překvapivým závěrem. A tento byl velmi překvapivý, když na konci Alfa porodila štěňata (vlčata) říkal jsem si že téměř jistě jsem během filmu viděl jistý problém který by naznačoval že tohle nebude možné… a ano, stačí se podívat do galerie na první obrázek https://img.csfd.cz/files/images/film/photos/162/778/162778178_a86f29.jpg co na to říct no, překvapivý závěr.

Boj o patent (2008)

Co ve filmu opomněli zmínit je aspekt bizarnosti celého soudního sporu. Protože celý obvod o který šlo je velmi jednoduchý, typický úkol do hodiny elektroniky na úrovni dnešní střední školy. Film se to snaží vykreslit jako nějakou vědu, ale fakt ne ani tenkrát ani dnes nejde o nic složitého. Má pak ten první kdo s tím přijde získat obrovské bohatství, když jde o věc kterou by dokázaly udělat miliony lidí jen některým by to třeba trvalo o týden déle než jiným?

Sestra (2018)

Nějak mě tahle hororová série přestává bavit. Rating od 15 let a charakteristické tím že nikdo z hlavních hrdinů nikdy neumře. Takový prostě dětský horor.

plakát

Simpsonovi - Nebezpečné zatáčky (2008) (epizoda)

"Něco z našeho vztahu se zakládá na lži, ale to i jiný věci, náboženství, americký dějiny, …" --Homer Simpson

Frozen (2010)

Velmi béčkový horor tak trochu jak z jiného světa. Většina děje se odehrává na malém prostoru sedačky levné lanovky, tedy alespoň toho zajímavého, uvedení do děje kde si partička mladých povídá asi na úrovni partičky dětí mi nějak nesedlo. Jejich žvanění je nezajímavé a tak nějak slaboduché. Pak ale začne to pravé peklo, přestože vidíte jak jsou jednotlivé sedačky očíslované, obsluha si čísel nevšímá a zastaví lanovku dokud cestující nevystoupili. Najednou se hlavní hrdinové na lanovce začnou chovat fakt divně. Dále SPOILERy: Přesto že začínají mát omrzliny (tedy alespoň to tvrdí a záhadně se jim objevují jizvy, někdo asi neví jak vypadají omrzliny) neoblečou se. Slečna tam stále doširoka rozepnutou bundičku a její kamarád přes to že má na bundě kapuci se neobtěžuji si ji nasadit. Těžko se mi věří chování postav, kdy po pádu jednoho z lanovky na sníh si zlomí obě nohy, přesto se ale do sněhu ani kousek nezaboří. Následně je zaživa zabit vlky. No a dalšího dne z rána si jeho nejlepší kamarád a jeho přítelkyně navrchu na lanovce když situace vypadá marně prostě povídají a smějí se. Jako fakt smáli by jste se na lanovce, několik metrů nad mrtvolou partnera/kamaráda kterého před několika hodinami zabili vlci a jeho roztrhané tělo tam jen tak leží? Nepochopitelné šplhání po laně lanovky, kdy se hrdina drží jen rukama a neobtěžuje se hodit si na lano nohy, na to musí být člověk hodně silný a hodně hloupý. Pak ale nastane problém s fyzikou. Zrovna jako na potvoru se začne sedačka z lanovky trhat, a pak se utrhne, letí několik metrů vzduchem a zůstane viset na pojistném lanu. Celkem dobrý, ten náraz musí být desítky kN, pak se ale nějak zvláštně utrhne prostě jen tak, když se nic neděje, pod rovnoměrným zatížením jen několika N. Fyzika tu dostává na frak. Ke konci se hrdinka plazí bezprostředně kolem smečky vlků která nedávno zabila oba její kamarády, ale dále už se jim zabíjet asi nějak nechce, tak si jí nevšímají. Takže abych to shrnul, nelogické chování všech postav co tam vystupují, nerealistické omrzliny, nerealistické chování vlků, fyzika jak z jiné dimenze. Tohle musel psát někdo kdo neviděl okolní svět, asi nikdy.

plakát

Simpsonovi - Hora šílenství (1997) (epizoda)

Proč by měl vyhrát ten nejchytřejší nebo ten nejsilnější kvůli darům se kterými se narodili a nemuseli si je jakkoliv zasloužit? Jediná šance pro nás obyčejné lidi jak vyhrát je podvádět.