Malý princ (2015)

Neveril som, že sa dá Malý princ takto nádherne a citlivo sfilmovať. Postava malého dievčatka dodala príbehu novú ženskú/dievčenskú dimenziu, čo k inak mužskému svetu pritiahne aj veľa dievčenských srdiečok. Naša deväťročná bola počas filmu veselá, uplakaná a v závere štastne pokojná.

Vojna a mír (2016) (seriál)

Zo začiatku zaujímavé ale rýchlo to sklzlo k nude ala telenovela. Nakoniec som zvládol som len prvé tri diely.

Trabantem Jižní Amerikou (2014) (seriál)

Bol som na prednáške spojenou s projekciou fotiek. A veru, že som mal z toho 3x väčší zážitok ako z tejto "videoprojekcie", ktorá má v zásade dosť nudí. Ale keďže mám chlapcov rád, tak dokumentu aspoň tie tri hviezdy dám.

Nadaný žák (1998)

Vzhľadom na to, že knižnú predlohu dobre poznám čakal som oveľa viac. Je to taký slabší odvar Kingovho exceletného príbehu premeny normálneho chlapca na zrůdu. Kto nerád číta odporúčam aby si to vypočul, je to dobre nahovorene v češtine.

Veterán (2012)

Scenár nič moc, ale ja mám dedka Dana proste rád a rola Franka mu sadla ako riť na šerbel.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Jedna z najlepších a najvtipnejších zombikárieň čo som kedy videl. Kopec neotrelých nápadov. Škoda len že nebol na plno využitý potenciál finálnej bitky. Taká lietajuca kamera, spomalovačky, zrychlovačky by tomu dodali tú povestnú prehnitú čerešničku na rakvičke.

Habermannův mlýn (2010)

Niektoré pasáže boli na mňa príliš rozťahané až nudné. Ak by nebolo týchto hluchých miest, tak by moje hodnotenie bolo oveľa lepšie. Teraz to bola len priemerná TV produkcia.

Domek z karet - 17. kapitola (2014) (epizoda)

Wow...tak toto bola bez zaváhania zatiaľ najlepšia epizóda celého seriálu. Parádne napísané dialógy a skoro žiadna vizuálna vata.

Fargo - Krokodýlí dilema (2014) (epizoda)

Wow! Ak bude celý seriál tak pútavo vystavaný, tak sa je na čo tešiť. Vžiť sa do kože babráčika poisťováčika je tak ľahké a odsudzovať je správanie tak ťažké...

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Horor je žáner, ktorý ma zväčša necháva chladným a nudí ma. Túto sériu som zvládol asi len vďaka tomu že jednotlivé epizódy majú krátku stopáž. Pár dielov bolo fajn, pár som pretrpel a záver vyslovene sklamal. Hold, nie je to moja šálka kávy.