Primitive

Primitive

Lukáš W.

okres České Budějovice
“Čím primitivnější je člověk, tím vyšší mínění o sobě má.” Remarque

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 18.3.2017  09:56

Na film odehrávající se ve světě kouzelníků překvapivě nezajímavé, omšelé a hlavně jednoduše zapomenutelné. K tomu navíc povážlivě často zaskřípal děj a postavy byly buď úplně mimo [Tina (to je ta "detektivka") a její sestra], nebo jen občas (všichni ostatní, snad kromě Salamandra). I klady se samozřejmě našly - atmosféra dvacátých let a hudba hodně potěšily, ale do dalších dílů je z mého pohledu zkrátka hodně co zlepšovat.

• 17.3.2017  22:43

Dvouhodinová bitva očividně schopného režiséra a herců proti totálně stupidnímu scénáři. Samozřejmě předem prohraná, co si budeme nalhávat. Snad to tedy nebylo Waterloo filmových adaptací téhle herní série....

• 28.11.2016  11:10

Tak trochu "punkový film" - nevybroušený, nevypočitatelný a úderný. Navíc symbolicky obalený rockovou hudbou. V každém případě, jak už to tak u povídkových filmů bývá, mě některý části bavily více (Štěstí z Kokury, Pitomci), jiné zase méně (Civilizační návyky, Poslední slušná generace) a zbylé tak napůl. Nicméně díky některým zapamatovatelným momentům a celkové originalitě jsou Knoflíkáři rozhodně zajímavým počinem a dle mého po právu klasikou mezi českými filmy posledních dekád.

• 28.11.2016  10:50
    Stalingrad (TV seriál) (2014)

Kdo by neznal bitvu o Stalingrad. Každopádně tenhle detailnější pohled na ony klíčové události nabízí nejen spoustu výborných archivních záběrů, ale i zajímavě podané informace, které poskytnou přehledný a i celkem detailní popis všech důležitých momentů. Kvalitní dokument, co víc dodat...

• 28.11.2016  09:24
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Dokumenty pod záštitou BBC Earth jsou s každým rokem snad stále více obdivuhodně natočené. Nejenže technologický pokrok umožňuje natočit záběry při kterých se přímo tají dech, ale všichni členové oněch filmařských výprav jsou ochotni stále zdokonalovat svou práci a podstupovat všemožná rizika, jen aby světu zprostředkovali krásu přírody. Já před nimi jako vždy virtuálně smekám a nad výsledkem jejich práce se jednoduše radostně rozplývám.

• 21.11.2016  12:33
    Komorná (2016)

Vtipné, jak nás i v dnešní době dokážou spolehlivě rozhodit scény zobrazující dvě ženy v posteli, ale například mučení a odřezávání prstů nás všechny nechává chladnými. Já si nicméně i přes tuto trochu přehnanou erotickou složku opět užil Parkův originální styl, který v mých očích dokonale kombinuje vizuální krásu a dějové napětí. Zde je navíc vše umocněno zajímavým historickým zasazením a scénaristickou propracovaností.

• 21.11.2016  12:01

Jeden z mála filmů, na které musím (i díky ústřednímu tématu) často opakovaně myslet. Něco tak originálního, hravého, ale hlavně inteligentního a bláznivého zároveň se vidí málokdy. Konečně český snímek, který mohu bezmezně obdivovat!

• 15.11.2016  21:20

Velký potenciál některých zábavných postav utopený ve zmateně působícím digitálním guláši, postrádajícím napětí a naopak překypujícím zbytečnými filmovými cliché. I tak ale tahle nesourodá partička anti-hrdinů nepřináší žádnou katastrofu, protože nuda se rozhodně ani na chvíli nekoná a příležitostná herecká "one-woman show" Margot Robbie opravdu stojí za to.

• 14.11.2016  22:35

V zásadě výborný film, kterému však chybí jedna důležitá část: originalita. Při sledování jsem měl zkrátka pocit, že vše důležité už jsem tak říkajíc "někde viděl"; a to se pak těžko dostaví pocity nějakého mimořádného zážitku. Navzdory tomu jsem si ale celé dvě hodiny vysloveně užil, a proto nemůžu jinak, než hodnotit kladně. Pochválit tak závěrem musím hlavně poutavý příběh, uvěřitelného hlavního hrdinu a dobře plynoucí tempo.

• 14.11.2016  18:00

Rozpačité pocity. Na jednu stranu oceňuji, že Marvel z velké části pozměnil tu jejich zaběhlou rutinu, na druhou si zase říkám, jestli si za měsíc vůbec na něco z filmu vzpomenu (kromě efektů těžko nalézám klady). Ale tak nějak nemám chuť se v tom nimrat, prostě v kině to dobrý zážitek rozhodně byl - a to někdy stačí...

• 6.11.2016  10:16
    Apocalypto (2006)

Velká škoda, že o Mayech a jejich životě víme tak pramálo, že snímek odehrávající se v nitru jejich upadající říše je v podstatě odsouzen spadat pod fantasy žánr. A v tomto duchu se koneckonců nese i celý děj, který je tak přepálený, že působí právě jako kdyby byl vystřižený z fiktivního, pohádkové světa. I když tedy Apocalypto není v tomto ohledu autenticky působícím filmem, rozhodně má čím zaujmout. Kromě originálního historického zasazení, které je bez debat hlavní předností, působí skvěle i přímočará akce v boji o přežití a schopnost překvapit diváka (postupné odhalování neznáma po zajetí hlavního hrdiny vyšlo dokonale). Jako takový bonus bych pak hodnotil hodně drsné násilné scény a použití původního indiánského jazyka - Gibson se toho fakt nebál!

• 4.11.2016  22:24

Seriálový Star Trek jsem nikdy nesledoval, takže mi tahle vysoce akční vesmírná eskapáda zdaleka nejvíce připomínala pomyslnou epizodu televizní Hvězdné brány , která by dejme tomu dostala stamilionový rozpočet. A co vám mám vykládat - odlehčená sci-fi dobrodružství já prostě už od dětství můžu...

• 30.10.2016  20:52

I dnes naprosto dech beroucí velkofilm, který od úvodních minut ohromuje úchvatnou kinematografickou prací (ach, ty pouštní scenérie!), přiléhavě velkolepým hudebním doprovodem a charismatickým hlavním představitelem. Pod tímto uměleckým pozlátkem se pak hlavně také skrývá pestrý příběh, neokoukaný historický kontext a emotivně vykreslený vývoj titulní postavy. Všechny tyto elementy pak dohromady tvoří z Lawrence z Arábie bez přehánění nezapomenutelné, nadčasové dílo. Jsem zkrátka potěšen, že i já jsem na tenhle klenot světové filmařiny konečně natrefil!

• 26.10.2016  17:28

Není to tak chytré jako např. South Park, ale satirické narážky na vážná témata zaobalené do částečně nechutného humoru v podání nejrůznějších druhů jídla dokázaly fakt pobavit...A navíc, originalita a odvaha natočit něco takového se prostě musí ocenit. Každopádně si dokážu představit, že při dabování tohohle animáku musel mít Rogen a jeho parta pořádnou spotřebu jisté zelené byliny. Ty studia větrají asi do teď...

• 17.10.2016  21:52
    Crisis in Six Scenes (TV seriál) (2016)

Miley Cyrus je opravdu naprosto úděsná a některé části děje jsou trochu uspěchané...ale jinak jsem vesměs pozitivně překvapen! Woody Allen dokázal v osmdesáti letech zahrát svou klasickou pózu jako zamlada, a hlavně po letošní vyčpělé Café Society napsal opět vtipnou, sarkastickou komedii plnou hlášek i vážných myšlenek. Ve svém seriálovém debutu krom toho na jednu stranu řeší svá obvyklá morální a další složitá témata, ale i zároveň konfrontuje současnou mládež, která podle všeho svým emocionálním rozpoložením stále více připomíná právě tu turbulentní dobu před čtyřiceti, padesáti lety (byť v menší míře) - čímž v mých očích tedy propojuje retro zasazení se současností. Zkrátka povedený, tak trochu nostalgický seriál v duchu klasických "Allenovských" filmů.

• 16.9.2016  23:17

Mé oblíbené Allenovy filmy mám rád díky jejich osobitému kouzlu a hlavně několika spolehlivým složkám, které obsahují. Ať už jsou to chytře napsané dialogy, absurdně komické situace či originální humor, bohužel, v tomto nejnovějším počinu mi tohle vše téměř úplně chybělo. To, co jsem především viděl byla sic líbivá, leč tentokrát jen povrchní nostalgie a snaha nacpat do hodiny a půl co nejvíce situací, z kterých ovšem až příliš velká část vyznívá kvůli nezajímavosti scénáře úplně na prázdno. I díky ne úplně sympatické ústřední dvojici zkrátka zapomenutelný filmařský kousek, který nezachrání ani parádně zachycená atmosféra třicátých let (ta přímo přetéká z obrazovky!) a zábavný Steve Carell....Tak snad za rok zase lépe!

• 12.9.2016  12:36

Ano, tuctový příběh neohromí a konec navzdory pěkným efektům těžko někoho nadzvedne ze židle.....ale co naplat, pořád jsem se bavil a i díky sympatickým hercům jsem si užíval svět X-Menů, který mě dokáže vždy spolehlivě okouzlit. Nakonec tedy jen mírné zklamání, a to hlavně vzhledem k výborným prvním dvěma dílům této "prequel" série, které toho nabízely přeci jen o poznání více. I tak ovšem převládají pozitivní pocity ze solidního filmového zážitku a rozhodně si nechám líbit další mutantí příběhy.

• 11.9.2016  16:44
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Vzdal jsem to po šesti dílech...Bezpochyby hodně zajímavý námět, o tom není pochyb, jenže bohužel z velké části promarněný. Zde kritizované pomalejší tempo vyprávění mě osobně tolik nevadilo, má zde i svou logiku. Když mě ovšem děj nedokáže dostatečně zaujmout, dialogy často přímo lezou krkem a celkové zpracování působí mírně lacině, musím zkrátka uznat, že tohle nevyšlo a obrátit svou pozornost k z mého pohledu kvalitnějším seriálům.

• 9.9.2016  20:44
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Přiznejme si, že komiksových námětů je poslední dobou ve filmařské branži už příliš (a bude ještě hůře!). Mě osobně tak již dokáže zaujmout jen málokterý klasický akční hrdina bojující proti bezpráví. Ovšem netflixový Daredevil se z toho zástupu nudných super hrdinů dokáže, stejně jako například parodující Deadpool, velmi lehce vyprofilovat a okamžitě ohromit. Zásluhu na tom má, kromě v životní roli hrajícího Coxe, zejména unikátní temná atmosféra, táhnoucí se jako černá nit celým dějem seriálu, kterýžto nepostrádá zajímavost a momenty překvapení. Krom toho se navíc dočkáme několika mimořádně natočených akčních sekvencí, za které by se nestyděl kdejaký "oscarový" režisér. A navíc, ve druhé sérii vtrhne na scénu emotivní postava Punishera a skvěle oživí již tak působivě vykreslený příběh o slepém mstiteli, který hledá sám sebe. Zkrátka seriálová paráda.

• 8.9.2016  18:06
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Podařený retro seriál, který na první pohled diváka vtáhne hlavně perfektně budovanou napínavou atmosférou a podařeným castingem - dostali mě hlavně dětští herci, kterým se nejen daří nebýt otravní, ale i zaujmout svým do seriálu se hodícím se "podivínstvím". Každopádně s přibývajícími minutami bohužel přímou úměrou ubývá napětí a logika (některé chování postav a "přechytralí" hlavní hrdinové) občas trochu zaskřípe. Závěr první série ale přišel včas a hlavně se podařil, takže tvůrci u mě nakonec zvládli napravit dojem a zároveň navnadit na případné další díly.

• 20.6.2016  17:36

Překvapil mě perfektní výkon neokoukané herečky v hlavní roli a um tvůrců vytvořit parádně napínavé drama založené v podstatě na celkem jednoduché počáteční myšlence. Závěr mě potom, stejně jako asi většinu diváků, naopak příliš nezaskočil (vzhledem k názvu filmu byl víceméně očekávaný), ale i tak se mi těch posledních pár naprosto přepálených a šílených minut líbilo - zpětně skvěle kontrastují se zbytkem filmu. Ve výsledku mám z tohoto "komorního thrilleru" nakonec tak dobrý pocit, že bych si hned dal pokračování (i když to by bylo vzhledem k událostem na konci asi trochu jiného ražení, ale což)...

• 20.6.2016  17:22
    Orel Eddie (2016)

Ajaj, tak tohle byl pro mě skok hodně vedle. Až neskutečně přeslazená, šablonovitá béčková slátanina s tak triviálním průběhem, jenž bych nečekal snad ani u těch praštěných pohádek které vysílá ČT po obědě. Vzhledem k neotřelému námětu skoků na lyžích takovýto výsledek zamrzí...

• 25.3.2016  10:24
    Karamazovi (2008)

Šest let po premiéře se i já přidávám a přináším pomyslné dříví do lesa. Nelze totiž jinak, než jen zopakovat většinu komentujících a vyzdvihnout originální pojetí, prostředí a skvělé herecké výkony. Právě ty mají totiž zásluhu na tom, že musím zase pro jednou pořádně pochválit film natočený našimi krajany. Tohle "divadelní představení" zkrátka dokáže diváka vtáhnout - a to z předlohy znám jen její název...

• 22.1.2016  16:10
    Jedinečná zvířata (TV seriál) (2015)

Na můj vkus příliš "americky" akční dokument, který se snaží za každou cenu šokovat, což sráží hodnotu podávaných informací. Navíc působí opravdu značně zmateně a uspěchaně.

• 19.1.2016  09:35
    Spectre (2015)

Stylově natočené, ovšem ničím nepřekvapující. Chyběl mi tam výraznější nebo i třeba jen lehce nečekaný moment (mohutný výbuch a rychlá auta to nezachrání). Navíc i škoda toho slabého využití Christopha Waltze, vždyť on mohl být určitě mnohem zajímavějším padouchem, kdyby dostal více prostoru k hraní. Když už jsem u těch herců, tak mě na druhou stranu (kromě klasicky dobrého Craiga) mile potěšila Léa Seydoux, která si získala mou přízeň jako zatím nejsympatičtější "Bond girl". Dále mne zaujaly hlavně krásné pouštní lokace a nakousnutí aktuálního tématu o zneužití teroristických útoků ve prospěch zvýšeného sledování občanů. Potěšilo i s citem zvolené poklidnější tempo a zobrazení zločinné organizace Spectre. Vytkl bych naopak snad jen nezajímavý závěr a podivnou část "s jehlami', kdy mi smysl Blofeldova jednání opravdu unikl (leda, že by ty sondy byly faktorem v dalším díle). Nakonec si ještě neodpustím poznámku o hrozné úvodní písni; a už to raději dopíšu s konstatováním, že Bond i přes zjevné nedostatky stále přináší dostatek zajímavého obsahu.

• 17.1.2016  17:43

Novoroční ekonomicky-vzdělávací deprese, zabalená navíc v neskutečně poutavé a originální formě. Nejen, že jsem si užíval všechny ty režisérské vylomeniny (promlouvání k divákům, vysvětlování pojmů apod.) a plejádu zábavných hereckých výkonů, ale navíc mě ta tématika opravdu zaujala a donutila zamyslet se nad tím, jak je vůbec něco podobného možné. Inu, náš post-moderní svět zkrátka stojí na místy hodně vratkých základech, které jako dřevomorka prožírají podobná individua z Wall Street a dalších míst, kde jsou klienti jen čísly a peníze se počítají v milionech dolarů. Ale nechci se tady pouštět do rádoby chytrých úvah; proto jen dodám, že pokud vám nevadí rychlejší dialogy a opakování spousty pojmů, které nejspíše zapomenete po pěti minutách od jejich vysvětlení, nechte se také mírně vzdělat a pobavit zároveň!

• 17.1.2016  13:00
    Spotlight (2015)

Uvěřitelně zahrané, civilní a bez zbytečných příkras napsané drama o velmi odpudivém, a o to zajímavějším, tématu. K snímku samotnému nacházím jen slova chvály, tenhle typ umírněně a s citem natočených filmů podle skutečných událostí mám zkrátka rád. Navíc jsem se ani chvíli nenudil, což také svědčí o dobré práci všech zúčastněných. Jako většina ostatních musím ještě i vychválit herecké obsazení, kompletní ústřední čtveřice si to odehrála s naprostým přehledem...Co se týče řešené tématiky, neodolám a také přihodím svůj osobní názor: nemám nic proti věřícím lidem, to je jiná kapitola. Ale (zejména katolická) církev je dnes v mnoha ohledech a používaných praktikách přežitkem z dob, kdy pomocí vlivu ovládala masy lidí a hromadila majetek. Proto mě naplňuje pocit smutku, že i v dnešní době mohou té spoustě úchylných kněží v jejích řadách procházet jejich zločiny, a navíc se vesele zametat pod koberec, jako by nic. V tomhle se od středověku nezměnilo dost, církve mají prostě stále přílišnou moc.

• 9.1.2016  17:38

Pohodový a ke konci možná až příliš pohádkově milý film, který dokáže nejen obstojně pobavit, ale i zaujmout, zejména díky kvalitní herecké práci ústřední dvojice. A i když lze autentičnost skutečných událostí na nichž je zde jistě ještě notně přibarvená předloha vystavěna vcelku lehce zpochybňovat, lze na druhou stranu se stejnou lehkostí i připustit uzdu fantazii a nechat se okouzlit představou podobných dobrodružství. Koneckonců, jako "Spielbergovsky" přikrášlená drama-komedie o lidských snech a přátelství si mě tenhle snímek získat dokázal.

• 5.1.2016  22:19

Ne, že bych byl příznivcem podobných snobských restaurací (a jídel už vůbec ne), ale takhle ve filmu se mi ta atmosféra moc líbí. Navíc mě strašně fascinuje ta práce v profesionálních kuchyních. To umění pracovat v maximálním shonu, pod nepřetržitým tlakem, a ještě navíc u toho zvládat vytvářet prvotřídní pokrmy - nad tím se prostě nikdy nepřestanu udivovat. Kuchařské prostředí má pro mě tedy svoje kouzlo. Když se navíc přidají i sympatičtí herci, uvěřitelné postavy a zbytečně nepřeslazený scénář, jsou to ty správné ingredience k tomu, abych si podobný snímek užil. I když se tedy nekoná nic mimořádného či vyloženě originálního, nemohu napsat, že bych se dobře nebavil a proto hodnotím těsně, ale přece jen nakonec nadprůměrně.

• 2.1.2016  20:11

Po dlouhém očekávání nakonec trochu rozporuplné pocity...Na jednu stranu musím uznat, že kouzlo viktoriánské éry se podařilo vykreslit perfektně a důležitá detektivní zápletka také na první pohled zaujala. Ústřední herecké duo samozřejmě rovněž nezklamalo a dočkal jsem se i důvtipně napsaných dialogů, které ostatně zdobí každý díl. Na druhou stranu mne však malinko zklamalo rozhřešení celého případu a občasné nezáživnější momenty. To jsou nicméně spíše jen minimální připomínky, které mohly plynout třeba z mého momentálního rozpoložení při sledování. Více mi ovšem zkazila dojem překombinovaná snaha tvůrců o navnadění diváků na nadcházející sérii, která navíc ani nepřinesla nic nového. U té poslední půlhodiny jsem se zkrátka neubránil dojmu ze zbytečného a tak trochu násilně působícího vyrušení výletu do devatenáctého století. I tak jsem ale spokojen a rozhodně jsem tento speciální díl neviděl naposledy (stejně jako celý seriál).

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10