Toren

Facebook: Torencz
Instagram: jakubi_nojmis

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 2.6.2020  07:27
    Riverdale - Série 4 (série) (2019)

5/10. Limonádou nafrněná srajda počtvrté a o chlup zábavněji jak naposled. Velké Guilty Pleasure!

• 28.5.2020  20:27

8/10 Zábavná blbost. A blbost ve velkém. Postavy jsou hnacím motorem, symboly těží tvůrci do maxima a pomalu si uvědomujete, že tahle španělská Kobra 11 začíná ve velkém připomínat Rychle a Zběsile. Uvidíme, kam to až povede. Více: https://www.youtube.com/watch?v=nNy292opj1g&t=151s

• 25.5.2020  16:09
    Bloodshot (2020)

5/10. Fajn výplach. Jen škoda, že prkno Diesel se projevuje na maximum. Jak už tu párkrát padlo - kdo viděl trailer, bude ochuzen i o těch pár slušných zvratů... a to je fakt škoda. Vedlejší postavy relativně fungují, akce se snaží maskovat nižší budget a celkově to má sympatickou snahu vykřesat z této céčkové komiksové postavy koukatelnou zábavu. A víte vy co? Mě to vlastně nijak neurazilo! Více: https://www.youtube.com/watch?v=Xd84L6SVKuc&feature=emb_title

• 23.5.2020  18:46

7/10. Čekal jsem průměr, dostal jsem sympatický kopec zábavy. Hrozně fajn animák, kterej přesně ví, co moderní divák potřebuje. Roztomilou animaci, kanonádu gagů a hlavně originálně pojmutý svět. Obzvláště se třetím bodem se tvůrci neskutečně předvedli. Chválím!

• 23.5.2020  18:41

9/10. Nahláškovaný jako prase. Dialogy neuvěřitelně nápaditý, nahláškovaný a přesto zcela přirozený. Chemie mezi ústředním duem dodává celému konceptu fantastickou šťávu a fakt smekám klobouček. Obrovský překvápko, které sice přichází s tisíckrát viděnou zápletkou, ale ta forma je podobně v topu, jako kdysi u Jump Streetu. Nechápu, že jsem se k tomu dostal až teď. Komediální náhul!

• 23.5.2020  18:38
    Westworld - The New World (série) (2020)

8/10. První série je stále strop. Druhá lehce ucukla ale třetí se fakt snaží být co nejpřístupnější. Což v rámci této značky pořád znamená slušnou dávku komplexnosti, jen to není na první dobrou tak těžce k pochopení, jako kdysi. Nováček Aaron Paul si krade všechny scény pro sebe a postavy, které jsem dříve nemusel, se ve třetí sérii krásně obracejí. Je hrozně fajn, že Westworld pořád neukázal všechny své karty a poradí si i s absencí parků - náš svět ukrývá spoustu zajímavých linek, krásných lokací a sem tam až geniálních nápadů (žánrová droga!). Pořád je to hodně pomalý a zádumčivý, v tom je Westworld nejsilnější. Bohužel ona velkolepost a akce jako taková, tahá za kratší konec. Vlastně si dovedu představit, že kdyby tam nebyla, je to mnohem lepší. Kolem a kolem velká spokojenost. Tenhle odvážný tah se vyplatil. Velká natěšenost na další sérii! Více: https://www.youtube.com/watch?v=dqTSCN4IRZc&t=1s

• 6.5.2020  00:13

6,5/10. Krásně stylizovaný, hřejivě sepsaný a poměrně originálně vypointovaný animák, kterému sice chybí AAA hodnoty, přesto vyvolá potřebné emoce. K deštivému odpoledni naprosto vyhovující! A ironický kocour-vypravěč v podání Rickyho Gervaise top! Více: https://www.youtube.com/watch?v=HySTdw6Ye1o&t=14s

• 29.4.2020  13:08

7/10. Je to prázdný a hloupý? Ano. Vadí to? Ale kdeže. Aneb, když si tvůrci jsou vědomi, že dělají kaskadérský showreel a bijí se u toho na prsa. V kategorii akční náhul to splňuje a možná i překonává stanovené standarty a já byl spokojen. Kdo čeká něco víc, tak asi neví, jak tyhle akční výplachárny fungují. Podobných Call of Duty fanfilmů bych si dal klidně víc! A Hemsworth překvapivě hodně v pohodě! Více: https://www.youtube.com/watch?v=waUmSFgNHTE&t=305s

• 21.4.2020  11:16

3,5/10. Gratuluju! Povedlo se představit jednoho z nejotravnějších lidí na světě - aneb Terrence Little Gardenhigh má do Hollywoodu nakročeno bravůrně. Jinak nuda a šeď. Čekal jsem uvolněnou parodii na 80s buddy-movie a dostal jsem přímočarou a unylou jednohubku bez pořádných nápadů a gagů. Více: https://www.youtube.com/watch?v=CdAYYSUCp0c&t=18s

• 6.4.2020  23:01
    Dopis pro krále (TV seriál) (2020)

3/10. Jsem nahněten! Strašně moc! Tohle mohlo bejt tak moc FAJN! A je to tak TRAGICKÝ! A k tomu tu máme i adepta na nejhorší finálovou epizodu všech dob. Ach jo. Více: https://www.youtube.com/watch?v=1v2h7Kt-35s

• 24.3.2020  22:00
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

7/10. Fajn jednohubka, kterých (narozdíl od druhých) v daném žánru nemám ještě plné zuby. Supr přirozené obsazení, moc fajn komorní atmosféra, feel-good paleta barev, sem tam prosakující originalita (v rámci možností) a především kulervoucí finále. Nečekal jsem víc - a taky jsem vlastně víc nedostal. Ale bavilo mě to a chci nášup! Více: https://www.youtube.com/watch?v=kiLgLfBk324&t=2s

• 24.3.2020  21:53
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

6,5/10. Bohužel, komiksová předloha je natolik dobrá, že adaptace šla dopředu do prohraného souboje. Přesto je velká škoda, že se Netflix rozhodl celou látku zaobalit do svého typického teen mystériozního hávu (komiks je mnohem dospělejší a temnější) a mimo fajn lokace a ještě víc fajn seriálový audiovizuál... nepřijít s ničím navíc. Ucházející herce sráží na kolena pitomý scénář, jenž se s komiksem rozchází ve větší míře, než je k užitku a atmosféra jde většinou do kopru při prvním nelogickém zachování postav - což prostě bolí. Štěští, že je zmíněná předloha tak dobrá a drží adaptaci relativně pohromadě. Škoda... tady bylo zaděláno na NEXT BIG THING a nestalo se. Více: https://www.youtube.com/watch?v=Ep7IprHW-Zc&t=5s

• 16.3.2020  19:23
    Neviditelný (2020)

8/10. Tohle bylo super. Vyšťavený koncept "staronového hrdiny" udělal solidní otočku a čím dál lepší režisér Whannell (dejte mu už někdo pls pořádnej rozpočet!) přišel s příběhem, který po celičkou svou stopáž vyvolává intenzivní pocit znepokojení a neviděného strachu. Elizabet Moss je krutě uvěřitelná, záběrování každou další sekundou šťavnatější a nápaditost z celého snímku teče proudem. Co by Fakt labůžo! Jen škoda, že se i tomuhle projektu nevyhnul žánrový syndrom "nelogické chování postav". Ale čert to vem! Více: https://www.youtube.com/watch?v=kJGZXSBsV00

• 16.3.2020  19:17

4,5/10. Tohle už bejt nemuselo. Z jedničky stále zůstávaj (na poměry béčkové romantiky) solidní herci, fajn vedlejší postavy a svižné tempo, ovšem míra absurdity a vyhrocených situací ve spojitosti s přeslazeným, patosem potaženým scénářem, převažují ve finále misky vah spíše k ohlodanějšímu a unylejšímu průměru. Více: https://www.youtube.com/watch?v=WoPiIyZtkng&t=38s

• 9.3.2020  19:52
    Drahokam (2019)

7,5/10. Sandler je skvělej. A jsem rád, že to po delší době pochopí i druzí. Je fantastický, že se chopil postavy, které absolutně nefandíte, nerozumíte jeho činům a přejete mu všechny problémy, které se na něj postupně valí, ALE přesto nedokážete uhnout pohledem vedle a toužíte se dozvědět, jak to nakonec dopadne. Scénář je minimalistický, vedlejší postavy jakbysmet, ale formou si tvůrci pomohli do parádního počinu. Elektrické synťáky, artovější styl vyprávění, pomalejší až meditativní záběrování a v tom naprostý kontrast přeřvaných dialogů... dělá z téhle dramatické jednohubky skvělou trefu. Spokojenost. Více: https://www.youtube.com/watch?v=PGUURFGk3LE

• 9.3.2020  14:53
    V síti (2020)

7/10. Na naše poměry fakticky vypiplaná záležitost, u které až fascinuje s jakou péčí a detaily se tvůrci zaobírali. Má to solidní tempo, atmosféru a nápady. Ústřední trio hereček si zaslouží velkou chválu, páč zachovat autentičnost a chladnou hlavu v situacích, ve kterých se ocitly - to nemohlo být jednoduché. Přesto mě mrzí, že "dokument" slouží spíš jako náhled do věcí a... pak už nic víc. Chápu, za jakým účelem to vzniklo a jsem přesvědčen, že to pomůže... jen po stránce "kinematografie" bych minimálně ve druhé polovině očekával trochu silnější tah na branku a něco jiného, než "všeho víc" bez závěrečného rozřešení. Více: https://www.youtube.com/watch?v=MhPqVtBpUn4

• 9.3.2020  01:15

6/10. V návaznosti na takřka dokonalou první sérii, je tohle pokračování slušným sešupem a zklamáním. Pořád z toho lze vycítit autorské kořeny a důvtipné nápady s dialogy, vizualizací a trefným obsazením... ale nic to nemění na faktu, že výsledek působí naprosto zbytečně a mnohdy i uměle (až násilně) vykonstruován pro potřebu scénáře. A to je fakt velká škoda. Více: https://www.youtube.com/watch?v=s2yR_BqmuFE

• 26.2.2020  00:38
    Ježek Sonic (2020)

7/10. Sonic je velké překvápko. Oproti loňskému Pikačuovi si totiž je vědom, na koho míří, jaké jsou jeho ambice a především hravě využívá své předlohy. Hrozně to připomíná devadesátkové rodinné filmy s mluvícím roztomilým zvířátkem v ústřední roli. Jen s tím rozdílem, že Sonic má solidní porci popkulturních gagů, fenomenálního zlosyna (šílený Jim Carrey si to neskutečně užívá) a na rozpočet i slušnej vizuál. Kolem a kolem - příjemná věc, u které mi přijde, že půlka diváků poslouchala slovní přestřelky zadnicí a ne ušima - páč jinak by netvrdili, že v nich zazní jen fórky pro děti. Ty dialogy jsou (v daném žánru) nesmírně kreativní, plné dvojsmyslů, odkazů a slovních hříček - což mě šokovalo a příjemně potěšilo! Logicky, kdo čeká filmové umění... může hledat dál, ale ve své kategorii je Sonic moc fajn! Více: https://www.youtube.com/watch?v=MueLoeabqRE

• 24.2.2020  14:41

7/10. Druhá série přináší slušné zlepšení. Tvůrci jdou odvážnější, scénář nápaditější a epizody o chlup zábavnější. Onen prvek rodiny a jejich trampot to samozřejmě uchovalo, ale když už víte, do čeho jdete, je to hned o třídu snesitelnější. Najde se spousta chyb, nelogičností a předvídatelnost bere za svý, ovšem neustále se něco děje, pořád je co sledovat a i slabší epizody v sobě ukrývají slušné scény. Jo a podstatná věc - tahle show je vizuální etalon seriálové tvorby. Fakt klobouk dolů. Více: https://www.youtube.com/watch?v=tR5HsxYRU8Y

• 22.2.2020  23:16
    1917 (2019)

10/10. Masterpiece. Po všech stránkách. Roger Deakins na hrad! Více: https://www.youtube.com/watch?v=oy1s328wB18&t=367s

• 16.2.2020  17:41

9,5/10. Ještě osobnější, zábavnější a paradoxně vážnější, než první série. Ty postavy nelze nemilovat - jsou stavebním kamenem celé show a bez nich by byl zážitek poloviční. Neuvěřitelný balanc mezi odvážnou, sexem prosáklou sondou ze života mladých lidí a současně neuvěřitelně silná, až autenticky přesná dramedy, která fascinuje tématy a problémy, jenž nepůsobí nikterak uměle. Neskutečný. Trefa do černého. Více: https://www.youtube.com/watch?v=X1Bdv7M2cxo

• 9.2.2020  17:27

6/10 Audiovizuální paráda, u které smrdí fakt, že jde o film točený ženskou režisérkou s ženským ansáblem pro ženské diváky. A co hůř, i tak to neplní nastavené předpoklady. Ony témata jsou totiž promarněny až hanba. Postavy fungují v rámci možností dobře (hlavně ty vedlejší - Huntress ftw!) ale ústřední postavy (Harley či Black Mask) jdou až moc na sílu - okatě a nefunkčně. Příběh svou naprostou jednoduchost ukrývá za tunou scénáristických kliček (nespolehlivý vypravěč, flashbacky ve flashbacku z jiného pohledu, rychlostřihy atd...) a jako celek jde o takový mišmaš všeho možného. Má to své momenty a určitě tu byla kupa nápadů, které potěší - jen by to do příště chtělo výraznější rukopis a dotáhnutí linek do zdárného konce. Více: https://www.youtube.com/watch?v=z_MgW0iGeuU

• 6.2.2020  13:47
    Gentlemani (2019)

10/10. Guy Ritchie je zpátky. Ultimátní filmový počin, kde je všechno perfektní. Od herců, přes scénář až po technické detaily. Totální labůžo! Více: https://www.youtube.com/watch?v=pS2Ayk_67zQ

• 4.2.2020  12:28
    Dracula (TV seriál) (2020)

5/10. Zklamání. První epizoda byla přitom docela fajn. Historicky poutavá, zábavně vystavěná a ironicky svázaná známou legendou. Druhá epizoda však hodila do koše logiku, rozumné chování postav a plula (doslova) už jen v průměrných vodách. Závěrečná epizoda byla tzv. kolíkem do srdce. Jakousi nezajímavou a šedivou patlaninou, která absolutně postrádala odůvodnění, proč dostala nová vize zelenou. Je to škoda... neboť Claes Bang si to dává a technicky jde o (na britské poměry) solidní labůžo. Více: https://www.youtube.com/watch?v=TTPB6YvSLjM&t=12s

• 1.2.2020  13:11
    Rozčarování - Série 1 (série) (2018)

6,5/10. Vizuálně podmanivé a plné detailů. Obsahově už je to bohužel o něco slabší. Trochu mi vadí, že ústřední trio postav je mix již známých charakterů z předchozích projektů Matta Groeninga - ale to se asi dalo očekávat. Musím hodně pochválit hudbu, pár gagů je fakt slušných (hlavně ty, co se rozprostírají do více epizod) ale pořád z toho cítím spíš rozjíždějící potenciál než jasnou trefu do černého. Druhá polovina rozhodně o něco lepší, ale pořád tomu chybí pevnější uchopení - zatím to na mě působí jako směsice různých nápadů, které jsou však zřídka kdy využity na max. Uvidíme co přinese druhá sérka, zatím v pohodě ale nic výjimečného.

• 29.1.2020  13:40

9/10 Taika je božan. Jeho nová historická satira kloubí veškerý tvůrčí um s naprosto jasnou vizí, která vás dokáže bavit, ale i citelně zranit. Jeho zdaleka nejemocionálnější snímek, ve kterém je taková kanonáda nápadů, že by se současný Hollywood měl stydět. Perfektní herecké výkony (Davise čeká velká budoucnost), skvělě napsané postavy (Rockwell i Johansson válí), nádherná kamera (fakt to stálo kolem dvaceti mega?!), úžasná hudba (We Are Heroes ftw) či plně funkční a originálně pojmuté gagy ("Hail Hitler!"). Zkrátka a dobře - bravůrně vybalancovaný mix, kterému nechybí takřka nic! Velká pecka. Více: https://www.youtube.com/watch?v=uv0L3D9kqYo

• 27.1.2020  18:02

7/10. Bay je zpátky a jeho úvodní 20-minutovka je audiovizuálním pornem, ve kterém vystřídá víc nápadů, než v posledních třech Transformerech. Postavy jsou plochý a předvídatelný (Ryan překvapivě neoslňuje) a samotná zápletka zní jak výplod náctiletého klučíka, co si chce hrát s vojáčky... ALE všechno náramně šlape, krásně se na to dívá a člověk se usmívá od ucha k uchu. Více: https://www.youtube.com/watch?v=NzUA4nytu2U

• 25.1.2020  12:53

6/10 Hodně svérázný počin, který tak trochu dlabe na dramatičtější tóny (což by se u thrilleru očekávalo) a místo toho představuje pomstychtivého Liama Neesona v černé "skoro" komedii, která do polozmrzlého žánru přináší svěží vítr. Po akční stránce tu bohužel není vůbec nic zajímavého, ale solidně to šlape a péče, jakou tady dostávají vedlejší postavy (jenž moc dlouhou životnost nemají) je úsměvným zpestřením. Pohodička.

• 19.1.2020  14:23

7,5/10. Tak tohle potěšilo. Přidávám se ke spokojené většině a hlásím, že třetí Mizerové se povedli. Nejosobnější díl, jenž nezapomíná na své kořeny ale zároveň vše potřebné modernizuje. Perfektní balanc, o který se spousta starších značek snaží a ztroskotá. Duo režisérů, kopírující typické Mizerovské trademakery s neprůstřelně fungující ústřední dvojicí, jsou očividně fanouškami série, neboť s látkou nakládají pečlivě, s úctou a přesto si prosadí vlastní aktualizace. A já jim fakt děkuju! V takový návrat jsem nedoufal Více: https://www.youtube.com/watch?v=gwZgn4sgWuo

• 14.1.2020  13:43
    Na nože (2019)

9/10. Svěží, nápaditý a hlavně děsně cool. Johnson dokazuje, že pokud jde o originální námět, tak si plave jak ryba ve vodě. Scénář hraje s diváky hru kočky s myší, přetáčí a kombinuje zvraty, které ale nikdy nepůsobí z ranku WTF, nýbrž vás těší a umí strhnout. Pořád to odsýpá a neustále překvapuje - a to přesto, že vám jsou postupně odhalovány karty. Casting je dokonalý a neexistuje tu slabší článek. Naopak u většiny vnímáte, jak neskutečným způsobem si svou roli užívají. Připočítejte si precizní řemeslo a máme tu jednu z nejlepších věcí, kterou si z kraje roku můžete dát v kině. Velká pecka: https://www.youtube.com/watch?v=8d76lpLX2K8

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12