Love, Death & Robots (2019) (seriál)

8/10. Famózní projekt, u kterého se střídala naprostá tvůrčí genialita s nejpůsobivějším vizuálem za několik posledních let. A ten (bohužel ne vždy) naprosto unikátní přístup k odvyprávění děje a charakterizaci postav by měl být inspirací mnoha autorům. Čistá svoboda a umělecká kreativita z toho cáká na míle daleko a já chci podobných projektů víc. Pěkně prosím!

Dannyho parťáci 3 (2007)

5/10. Lepší jak dvojka, horší jak jednička. Nevím... tahle série mi fakt nesedla. Herecký koncert je to jediné, co bych považoval za pozitivní a už i ty překombené heisty mi nepřijdou nikterak zajímavé. Je tam kupa scén, která mi v rámci příběhu přišla úplně mimo mísu a jen jako nabubřelá vata. Jo, řemeslně pěkný, všechno děsně elegantní a na správným místě, ale totálně prázdný a recyklující zápletky a linky z minula. Fakt ne.

Aladin (2019)

8/10. Obrovský překvápko. Plně funkční dobrodružná pohádka, ve které nechybí takřka nic. Herecký ansábl má výbornou chemii, akční scény si Ritchie perfektně pohlídal (já ty jeho střihy žeru!), nadupaná hudební složka, exotické lokace a má to neskutečný čaro a energii. To snad ani nešlo natočit líp.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Série 1 (2018) (série)

6/10. Moderní a komiksem inspirované pojetí je řádně krvavé, temné a občas šíleně ulítlé.. a funguje to. Jen je škoda, že se tvůrci občas točí v kruhu a postavy jsou napsané hrozně černobíle. Rozhodně jde ale o podařený počin a budu bedlivě sledovat nadcházející série.

V pasti (2018)

7/10. Má to solidní a intenzivní atmosféru, má to velmi dobré herecké výkony a fajn nápad (jasně, po úspěchu Tichého místa dost vypočítanej nápad). Ale chybí tomu přidaná hodnota, pocit vyvrcholení či nějaké odpovědi - dnes se příliš mnoho tvůrců spolíhá na nevyřčené věci a koncept "ať si to divák přebere sám". Tady to imo nefunguje a sráží to finální dojmy. Ale jinak super podívaná.

Země na scestí (2019)

5/10. Velký, hloupý, občas směšný ale slušně zábavný postapo blockbuster z velké Číny je mnohem snesitelnější než tamní epické fantasy eposy či ulítlé scifi ságy. Tahle mentalita nemusí sednout každému, takže chápu zdejší rozčarovanost - za mě ale úplně okay produkt. Samozřejmě nelze srovnávat s USA produkcí.

Naše planeta (2019) (seriál)

8/10. Fantastický. Fanoušci Planet Earth a Blue Planet nešlápnou vedle. Neuvěřitelné záběry, skvělá výprava a velmi zajímavé informace. Navíc je hrozně fajn, že dokument se nesnaží jen kázat, ale spíš poukazovat na rostoucí problémy lidských činů.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

5/10. Nezvládnutý konec kdysi špičkového seriálu, jenž neměl obdoby. Scénář takřka neexistuje, postavy zahazují svůj dosavadní vývoj (naopak získávají lobotomii a klišé dialogy) a vše se žene kupředu bez špetky smyslu a emocí. Po technické stránce měl tento fenomén mnohem, mnohem silnější řady a já absolutně nechápu, jak se to mohlo takhle šeredně rozpadnout. Šíleně mě to mrzí.

Riverdale - Season 3 (2018) (série)

4,5/10. Guilty pleasure potřetí. Pořád krásně natočený a pořád extrémně výplachový. Naprostý guláš žánrů se topí v čím dál překombinovanějším a směšnějším scénáři a já jen s pitomoučkým úsklebkem na tváři čekám na další přídavek. Tahle "obědovka" umí.

Lucifer - Série 4 (2019) (série)

7/10. Pořád naprostá paráda a přesun na Netflix seriálu nijak neublížil. Pořád je to správně limonádový, nahláškovaný a emocionálně (ta hudba!) skvěle podchycený. Větší porce biblické mytologie, odvážnější rating a tlak na častější CGI potěšilo. Miluju ten casting.