Bumblebee (2018)

7/10. Nečekejte revoluci a budete spokojeni. Je to milé, pěkné a slušně osobní. Prostě fajn.

Solomon Kane (2009)

6/10. Překvapivě hodně drsné fantasy úspěšně rozbíjí hned několik příběhových očekávání a klišé, ale ve finále zařadí zcela nesmyslně zpátečku. Nízký rozpočet z toho smrdí na hony daleko... musím však uznat, že je to fakt slušný béčko.

Gekidžóban Nanacu no taizai: Tenkú no torawarebito (2018)

4/10. Svět Nanatsu má ohromný potenciál, ale zas a znovu nebyl naplněn. Generická zápletka, odfkláklé dialogy, předvídatelnost v každé sekundě, průměrná animace a k tomu všemu máte pocit, že sledujete scény z původního anime/mangy. Fakt je tak těžký přijít s něčím, co na první pohled nevypadá, jako že to vymýšlelo pětileté dítě? Nebo alespoň kopírka prvních arců v bledě modrém provedení? Ach jo...

Uncharted: Eye of Indra (2009) (seriál)

7/10. Sérii Uncharted žeru a tohle byla parádní laskominka. Rozpohybované komiksové okénka extra nemusím, ale příběh a provedení se tentokrát fakt povedlo. Slyšet původní dabéry a hledat ty narážky na první herní díl... ach, člověk má jen pitomej úsměv na tváři. Sakra, kdy už se konečně Sony rozhoupe k tomu filmu?!

Velká vánoční jízda (2011)

7/10. Čekal jsem klasický průměrný animák od Sony, ale spojení s Aardmanama (Spláchnutej, Slepičí úlet) tu lze okamžitě vycítit. Ohromná kanonáda gagů, vizuálních fórů a groteskních pohybů dělá z této vánoční pohádky našlapanou jízdu, která je ohromně sympatická, zábavná a hlavně rozmáchle akční! Zcela bez obalu - užil jsem si to.

Vánoční skřítek (2003)

6/10. Ujetá vánoční zábava s klasicky přehrávajícím Ferrellem, kterýmu však tahle role sedla na míru. Příjemná komedie, které paradoxně nejvíc napomáhá, že je svou přímočarostí dost old-school.

Osamělý jezdec (2013)

7/10. Verbinski je můj oblíbenec a hrozně mě mrzí, že zrovinka Osamělý jezdec mu tak na půl zazdil kariéru. U první vlakové honičky jsem se trochu zděsil ale pak to šlapalo přesně tak, jak si od dobrodružného velkofilmu představuju. Ústřední duo neurazilo, načrtnutá mytologie zaujala a bavil jsem se vlastně až do samotného konce... a to i přesto, že je to mnohdy přepálené a hloupé. Moc fajn blbinka.

Vánoční koleda (2009)

6/10. Tak na první pohled (vizuálně) odporný film s nesympatickým hlavním hrdinou a vlastně šíleně depresivní atmosférou, který je v kolonce "vánoční snímek" jsem snad doposud nenarazil. Dyť děcka z toho musí umírat! Ale víte co? Fakt zvedám palec za odvahu a velkou snahu jít na to úplně jinak, než ostatní animáky. Carreyho hlas je fantastickej a Zemeckis rozhodně má nápady... jen ta forma tomu prostě dle mého nesedí.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

4/10. Uf. Tak to mám po letech konečně za sebou. Lepší jak předchozí dva, ale na ty "nejlepší" díly se to furt nechytá. Utopeno v nelogickém bordelu, tmavých lokací a nesympatických postav. Level retardovanosti ale pořád tak nějak šlape a závěrečný twist pobavil. Sbohem a restart snad lépe!