96 hodin (2008)

Teméř dokonalá akce, které by k dokonalosti slušel o něco menší happyend a ještě více realističtějších a "praktičtějších" bojovích scén. Emoční začátek úžasně korespondoval s následující akcí, ke které vytvořil snad ty nejlepší možné podmínky pro tento žánr. Čas tak akorát, jediné co mohu vytknout je ten konec, jinak do té doby 5*:-)

Východní přísliby (2007)

Přiznávám není to čistých pět, nemá to úplně skvěle dodělaný konec, alespoň podle mého názoru, ale všechno odpoštěno. Protože v tomto filmu jsou herci skvělé vedeni a i oni hrají skvělé...

Fighter (2010)

Asi to jé mé hodnocení velmi ohodnoceno mou zálibou v bojových sportech, i když v tomto filmu nejde pouze o box. K úžasným hereckým výkonům, zejména nesčetněkrát zmíněného C. Bale, asi není netřeba se již dále vyjadřovat. Vcelku mne zaujala i hudba, ale zdálo se mi, že jí je tam nějak poskrovnu. A ta rána Amy Adams byla opravdu sexy:-D

Kokain (2001)

Opravdu krásný konec...

Opravdová kuráž (2010)

Bratři Coenové asi opravdu nejsou mé gusto.... pro mne dvě hodiny nudy a jen silou vůle jsem se dodíval

Blbec k večeři (1998)

Tak u tohoto filmu jsem se opravdu pobavil a to ne jen díky tomu, že mám rád francouzský humor. Opravdu skvělá komedie s krásným závěrem.

Hannibal (2001)

Filmařsky zajisté velmi dobře zvládnutý snímek s velmi dobrým obsazením, ovšem velmi mu ubírá srovnání s předchozím dílem, které je opravdu mimořádné, ale taktéž i s knižní předlohou, jež má taktéž své kvality a já si troufám říci, že vyšší než tahle filmová podoba. Pokud zůstanu u srovnávání, tak opravdu obrovský rozdíl mezi Mlčením jehňátek a Hannibalem je především v hereckém výkonu A. Hopkinse (jen si vybavte ten rozdíl ve Vašich pocitech, když se na plátně objevil v prvním díle a druhém!, v tom Mlčení jehňátek mi snad i naháněl husí kůži, ovšem zde...). A s porovnáním s knížkou vidím velké mezery především v psychologii postav, či spíše v místech, kde se příběh liší od knížky (především závěr), tak jejich podle mého názoru, jednají tak, jak by „oni“ nejednali. Např. Úplný rozpor s Hannibalovým chováním je, jak letí v tom přeplněném letadle, kde všichni smrdí, letí druhou třídou, což ho velmi otravuje, je zamyšlen, dá se říci uzavřen ve svém „chrámu“, aby nevnímal okolí a ne že by se ještě ON začal bavit s někým cizím, natož mu nabízel pochutiny... Ve filmu je na mne Hannibal velmi hrubý, ne zas tak elegantní, neužívá si tak moc svobody a je z něj dělán, americkým způsobem, člověka se superschopnostmi, dá se snad i říci „boha“. P. S. Vcelku mi zde chybí, i když to chápu, že zde nejsou, nějaké vedlejší dějové linky a postavy

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Eternal sunshine of the spotless mind Krásné.... Nemyslím si, že by bylo nutné dodávat nějak více, protože tohle je potřeba vidět! Jak blažený úděl je, na svět zapomene a na ni zase svět. Neposkvrněné mysli věčný svit! Modlitby její vyslyšeny, přání umí se zbýt.

Černá labuť (2010)

První, co mne napadá je - „pořádný psýško“. Postupem času, jak neusátle houstne atmosféra, se černá labuť stává „dokonalejší“. Film stojící převážně pouze na dvou osobách, tím myslím představitelku hlavní role a mistra režiséra, kteří podali opravdu úžasný výkon. P. S. Milostná scéna byla opravdu hodně sexy!

Nelítostný souboj (1995)

Opravdu krásný kus filmařiny. Opravdu velmi oceňuji kombinaci dvou hodně klasických zápletek v ne zas tak klasický celek. I přes opravdu dlouhou stopáž jsem se minimálně nudil, jednak i proto, že jsem si užíval herecké výkony dvou ikon De Nira a Al Pacina především ve chvílích, když na plátně byli současně! Již zmíněný Al Pacino byl opravdu úžasný...