eraserhead666

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125
    • 21.9.2018  20:08
    Desire (2013)

Jako úplně chci, aby mi Shannyn ukradla auto. A nemusel by to být ani jaguar.

• 13.9.2018  18:50
    Výplata (2003)

kdysi mě ten film bavil. Nechápu proč. Zápletka plochá, pomocné kličky, aby vše fungovalo podle plánu do očí bijící a Uma je tady fakt strašná.

• 11.9.2018  21:02

Osmdesátky! Prostě osmdesátky. Když je miluješ, i v takhle výlohové podobě, není prostě co řešit.

• 9.9.2018  12:40

Některé povídky by asi možná neměli převádět do celovečerních filmů. I od známých a uznávaných jmen. Druhé Total Recall se prostě nepovede vždy. Pointa dost slabá na to, aby ustála celovečerák. Docela beru, když se příběh a jeho postavy chovají nelogicky (rozuměj jinak, než bych se v dané chvíli za/choval já nebo většina lidí co znám), ale když postavy svým chováním a činy popírají vlastní univerzum a nastavené parametry a pravidla příběhu, ba dokonce popřou něco, co je ve filmu výslovně řečeno (zde SPOILER: pravidla fungování a spuštění oné mimozemské bomby KONEC SPOILERU), tak to už je hodně dost špatné. Ten konec je jedna velká komedie, samospasitelná a samožerná, celý film posílá do prdele.

• 9.9.2018  12:37
    Žiletky (1993)

"Nejkrásnější na světě je, když se dva až tři lidi mají rádi." Na začátku, jak skřípe lžičkou o hrnek, to bych ho normálně zabil a film by skončil po první minutě. Když jsem film viděl před dvaceti lety, vůbec mě nezaujal, pamatoval jsem si z něj jen Hrubešovou a scénu s komínem (ta je prostě parádní). Asi jsem potřeboval vyzrát. Vizuálně, (a hlavně) kamerou a hudbou úžasný film. Pergnerová překvapivě skvělý výkon. Žiletky jsou má druhá nejoblíbenější skladba od Psích vojáků. "Jedeme ve vlaku a v podstatě furt..." 4.5*

• 7.9.2018  20:40

Opravdu nádherné Japonky, prsa, soulože, litry krve, hromady lidského masa a mezitím vším psychologické drama. Prostě Sion Sono, trochu slabší než ostatní kousky a zbytečně dlouhý, ale porád dobrý.

• 6.9.2018  08:50

Žárlivec a věčně skuhrající čubka, hrající si na něco, co není, jsou fakt na pěst. Co na pěst, na kulku přímo dočela. Komediální drama. Zábavné, dramatické, z psychologického hlediska i zajímavé. Hotová studie přetvářky. Potěšitelné je, že vcelku záplava postav je umně ukočírována. Obsazení je zajímavé.

• 6.9.2018  08:45

"Byli jste fakt výborný." "Ne, jen jsme nebyli chvilku posraný." Protože mám knihu hodně rád již od raného mládí (myslím si, že jsem jí četl v těch opravdu nejlepších letech), dlouho jsem tuhle filmovou verzi míjel. Ale nakonec to jde. Problém filmu je, že je jen pouhým (nahodilým, přesto smysl dávajcím) výřezem knihy. Když ji znáte, zůstává pocit nenasycení. Chybí toho prostě hodně moc (např. Olinovo rodinné zázemí a rodinné peripetie, které v knize přeci jenom dost generují jeho stav a přístup). Neznáte-li ji, může film na ni nalákat. Protože přes to všechno dokázal alespoň trochu vystihnout atmosféru. Oceňuji syrovost a vizuální stylovost. Vcelku mile překvapivé je obsazení. Ale proto, že znám a miluju předlohu, nemůžu jít do plného. 3.5*

• 5.9.2018  09:05

Honění již nikdy nebude stejné. Poměrně zábavné a vzrušující.

• 4.9.2018  20:41
    Brána pekel (1953)

Historické romantické drama, zajímavé již svým příběhem, ale naprosto uchvacující zpracováním, výpravou a barevností. Některé úhly a pohledy kamer jsou až úžasné. A k tomu výborná ukázka hry na koto.

• 1.9.2018  10:08

Zase film, kdy je plakát mnohem výživnější než film samotný. naštěstí jsem se celou dobu koukání bavil představou, jak sovětský Děda Mráz infiltroval do Londýna a rozhodl se vraždit jeden ze symbolů kapitalismu, tedy ryze západního Santa Clause. Tahle myšlenka alespoň hodila film do zábavné roviny. Jinak se britové rozhodli spojit ryze americký slasher s ryze italským giallem a naservírovali nesmírně tupou a v jistých okamžicích samospásně vrstvenou (mnoho scén nevyplývá z děje ale z toho, že někoho někam potřebovali dostat, protože to tam moc hezky vypadá (galerie, koncertní klub - s poměrně zábavným cameem Caroline Munro - peep show)) krvavou vyvražďovačku. Nad plynulostí děje opravdu občas zůstává rozum stát, naštěstí zde jsou velmi hezké a sympatické slečny a samotné mordy jsou poměrně nápadité a krvavé. Příběh, pointa a vyvrcholení však stojí opravdu za hovno.

• 25.8.2018  21:42

Fakt pěkná partička pičusů. Jonah Hill je skvělý, postava Bena Stillera je opravdu až nechutná. Ayoade překvapil, nečekal jsem ho. No a Vaughn je prostě klasik. Ta mimozemská zápletka je tak absurdní, až zábavná. Sakra, proč někdo u nás nedělá takové orgie?

• 25.8.2018  21:39
    Focus (2015)

První půlka svižná a zábavná, ve druhé to neskutečně zpomalí a zvrhne se to docela v blbinu. Závěrečná pointa mě pak již rozesmála. Kaldem filmu je, že Smith a Robbie hodně zachraňují. 2.5*

• 21.8.2018  20:54
    Podfukáři (2013)

Když konec posere celý film... Sotva jsem zkousl tu překombinovanost a pak přijde ta sračka na konci. Ne, takovéhle pointy rád nemám. Ale pořád jsem to, na rozdíl od dvojky, dokoukal do konce. 1.5*

• 21.8.2018  20:52

Abych pravdu řekl, čekal jsem to mnohem horší. Simandl se trochu zbláznil se stopáží, kdyby to alespoň více vyplnil holkama. Ale vzpoura v ženské věznici je slušný bizar. Co se týče českých hezkých přírodních koziček versus zahraničních nehezky umělých, tak jeden vlastenecký bod pro nás. Švandová hodila asi svou nejlepší roli. Film má opravdu strašnou hudbu.

• 21.8.2018  20:51

Tohle mi nedělejte. Takový doják.

• 18.8.2018  14:40

Příběh je taková romantická klasika - on miluje ji a ze všech sil se snaží, aby se ona zamilovala do něj. Když se mu to konečně podaří, začne se (nepochopitelně) chovat jako naprostý debil, nastane "nečekaný" zvrat ale nakonec happy end. A to není žádný spoiler, kdyby tomu bylo jinak, je to jiný žánr. Ale... Justina Longa mám hodně rád a baví mě v každém filmu, Evan Rachel Wood byla ve své roli hrozně sympatická, bavil mě Longův spolubydlící a jeho vztah s jeho přítelkyní, místy to bylo fakt zábavné a humorné a má to skvělé cameo výstupy Brendana Frasera (ten je boží) a Sama Rockwella.

• 16.8.2018  20:09
    The Quiet (2005)

"Lidé vždycky mluví o tichu před bouří, ale nikdo nemluví o tichu poté." Camilla Belle a Elisha Cuthbert v jednom filmu, to je kurva výzva (ehm, už jen ten plakát). A výzva přijta a splněna. Camilla ve své roli skvělá, Elisha dělá přesně to, co od ní chce scénář. Žádný film, v němž zazní Půlnoční sonáta nemůže být úplně špatný, už jen kvůli ní. A když zazní tady, sráží člověka do kolen. Nevěděl jsem do čeho jdu, ale nakonec jsem dostal malé, ale dobře zpracované a odprezentované, psychologické drama. 3.5*

• 11.8.2018  21:07

Sakra, tak dojemný kung fu film jsem snad ještě neviděl. Film, kde souboje, ač četné, jsou prostě v pozadí, příběh zde má mnohem větší sílu. A k tomu uchvacující krása Maggie Cheung a Jacqueline Wu.

• 11.8.2018  21:05

No konečně jsem taky viděl nějakou CAT III, kde ne/chtěně komické vsuvky kazily atmosféru filmu. Hlavní záporák je sice svým způsobem zábavně komický, ale nijak nekazí hustou, drsnou, nepříjemnou a bezútěšnou atmosféru filmu (snad proto, že ji sám vytváří). Záporák je fakt vymazlená postava, i ostatní jsou zajímavě pojaty a celé to má dobře nahuštěnou psychologickou atmosféru. 3.5*

• 11.8.2018  21:04
    Kazišuci (2018)

"Penis není na koukání." Vcelku zábavná komedie v níž děti mají více rozumu než dospělí. Leslie Mann ve skvěle podané roli, fakt nesympatická postava, Cena je takové klasické komediální ucho, charakterově nejlépe vychází Ike Barinholtz, na první pohled nesympatická až lehce záporná postava, ale nakonec se ukáže, jak k takovému náhledu může dojít. 3.5*

• 11.8.2018  21:01

Slušně rozjetej akčňák. Jen bych trochu čekal, že někdo, kdo pravidelně organizuje takovouhle hru to bude mít více ošéfované a nějaká základní pravidla, která nejdou ojebat tak, jako tady. Ale tak chápu, pro potřebu příběhu a filmu... Kelly Hu je uchvacující. 3.5*

• 11.8.2018  21:00

Z původní čtveřice druhý nejlepší Kickboxer. Pro tu četnost a pestrost soubojů a bojovníků a bojovnic, i když to chvíli vypadá, že se v tom filmu bude více souložit než prát.

• 7.8.2018  16:40

Fíha. Black metal mám hodně rád, z metalu obecně asi nejradši. protože dokáže pořádně nakopnout a hladí po i proti srsti mou chmurnou, temnou, černou až misantropickou duši. Mám ho rád ale hlavně z hudební stránky, ty věci "okolo" mě nějak moc neberou. O pozadí a historii norského black metalu jsem měl nějaké ponětí, ale na tenhle dokument jsem narazil čistě náhodou. A ač mi přišel zpočátku dost podivně pojatý (hlavně mě zarazil výběr doprovodné hudby a dost utahaný rozjezd), nakonec mě chytil a dokoukal jsem ho se zájmem. Nejlepší na celém tomhle dokumentu je, že ukazuje lidskou stránku black metalu, lidi samotné, protagonisty, hudebníky, v jejich lidské podobě - bez všech těch šaškáren, make-upu apod. Nutí je mluvit, ne ksichtit se, pózovat a chřestit řetězy. I proto se stane, že se vám najednou odsouzený vrah s dost podivnými a v nejednom případě kontroverzními názory, bude jevit poměrně sympaticky. Např. Vargovy a Fenrizovy výtky vůči křesťanství naprosto chápu a ztotožňuji se s nimi (s jejich - tedy Vargovým - vypalováním kostelů už nikoliv, o zabíjení lidí nemluvě). Asi je třeba říci a pochopit, že tohle není dokument o (norském) black metalu (jako celku), jen o několika jeho protagonistech, kteří jsou různí a mají různé názory a postoje. Stejně jako lidé v jakékoliv jiné skupině. V každém případě, jistě dobrá záminka pustit si nějaký uřvaný black metal výplach.

• 6.8.2018  19:03
    Cyborg Cop (1993)

Se divím, že nenechali Zounara nadabovat ten film úplně celej, včetně ženské postavy. V době vzniku už jsem byl na podobný film asi starý, tak snad štěstí, že jsem jej viděl až celé čtvrtstoletí po vzniku. Snad jen tak jsem si dokázal užít tu (nechtěnou) nadsázku a úchvatnou tupost, kterou to předkládá. Film trochu sráží zjištění, že to má ještě dvě pokračování. No do prdele... Škoda, že se Alonna Shaw filmu nevěnovala dál, jistě toho měla ještě co ukázat. 2,5*

• 5.8.2018  22:58
    Risk je zisk (2009)

Tohle táhne vážně jen herecké obsazení. Ono jako člověk i chápe, co chtěl film říci (a po všech těch příbězích o navrácení do rodné hroudy a filmech o tom, jak je to doma, tam, kde je rodina fajn je příběh o tom, že je skvělé vypadnout z rodného města, všechny poslat do prdele a prostě odjet docela svěží námět), ale že by k tomu potřeboval celovečerní stopáž? Pár světlých okamžiků se najde, další položka z filmografie Justina Longa a Emmanuelle Chriqui odškrtnuta, ale že bych se k tomu někdy chtěl vracet....

• 20.7.2018  09:14

Fakt sešup dolů, prakticky ve všem. Nebýt Elishy Cuthbert, je to úplně zbytečný film. Jay Baruchel svou trapnou postavu z jedničky dotáhl do ještě trapnějších smrdutých bažin. Ale právě Elisha Cuthbert mu ukázala, jak se podobná postava dá vystřihnout z grácií.

• 19.7.2018  21:07
    Goon (2011)

Ty vole, normálně mě z toho filmu brní celá držka.

• 19.7.2018  17:05

Hollywoodský rodinný akčňák z počátku 90. let, v němž jsou běloši ve výrazné menšině. S Leslie Nielsenem v roli záporáka, odbarveným Robem Schneiderem a mladičkou Kelly Hu. To stojí za zhlédnutí. Jsem si říkal, že je mi to ksichtění Ernie Reyese Jr nějak povědomé a on to je ten spratek z Rudé Sonji. 2.5*

• 18.7.2018  09:02
    Štiky (TV pořad) (2018)

Když matku vytáčí, že je dcera po ní. Po třetí epizodě jsem to přestal sledovat, protože už to nemělo co nabídnout zajímavého, nového, "originálního". Což je asi největší úskalí tohohle formátu - ten nápad není vůbec špatný, ale najít rodinu, která to utáhne a udrží zajímavé po více než dva díly, je prostě hrozně těžké. Štikovým se to nepovedlo, ti vše co mohli, ukázali v prvních dvou částech a pak to jen pořád opakovali dokola.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125