eraserhead666

Misantrop

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
    • 15.11.2018  16:46

Když jsem viděl první Clerks, zrovna moc mě nevzali, strhli mě až na nedávné druhé podívání (což mi připomíná, že bych jim asi měl upravit hodnocení). A přesně takový pocit mám z dvojky. Některé věci jsou fajn (debata o politické ne/korektnosti používání slova opičák, i ta mezidruhová erotika měla něco do sebe), ale občas mi přišlo, jako by Smith i ostatní byli již bez energie a vyhořelí. Asi to možná bude chtít po nějaké době druhou šanci. V každém případě, nejroztomilejší role Rosario Dawson, co jsem zatím viděl.

• 10.11.2018  21:11

No ty vole, ony se ještě točí funkční konverzační komedie? Oba jsou skvělí, ale Winona válí jak prase.

• 8.11.2018  19:51
    Idol (2002)

Když jsem Leelee viděl ve všech těch vedlejších rolích, věděl jsem, že jednou si zahraje nějakou takovouhle. Ano, mohl to být výraznější a průbojnější film, ale obě hlavní postavy se s ním popravy se ctí. Konec je trochu nevýrazný (ale prostě ze života) a Castellac rozpačitý (chvíli hrozně baví, chvíli je přehnaně teatrální) ale film přesto má své kouzlo. 3.5*

• 8.11.2018  19:47

Když holka přijde o matku ale dostane zajímavou hračku. Velmi procítěný kousek, s možná zbytečně rychlým koncem, ale velká pocitovka. Černobílý formát má své místo, strohá výprava, minimální počet postav (svým způsobem vlastně na příběh překvapivě velký). Milé nenápadné překvapení.

• 7.11.2018  13:52

Chápu, že směšné okultní žvásty by moho diváků nenalákaly, a tak někoho napadlo zapojit do toho Drákulu. Že ale nikomu nedošlo, že tím vznikne jen tupá slátanina, která nakonec působí spíše jako nechtěná parodie než seriózní film, to už je skoro ne pekla volající. Tohle nemá hlavu ani patu ani smysl ani důvod.

• 7.11.2018  08:44

Marshall se rozhodl zopakovat úspěch svéhzo Valentýna, ale zdá se, že "dvakrát do téže řeky nevstoupíš" platí. Zdálo by se, že to bude opačně, ale Nový rok je mnohem větší kýč než Valentýn. Ten měl humor a dokázal proniknout pod divákovu cynickou skořápku, Nový rok po ní jen zklouzl. Tohle je prostě prázdné, nudné a plytké. Čistá křeč. Protože pravdu měla Kutcherova postava - Nový rok je přeci jen jedn jako každý jiný. Jediné, co ho odlišuje, je, že jím začíná další rok. To přeci není extra důvod k výjimečnosti. A lidi, kteří dělají slávu z každého dne, jen aby se cítili méne méněcenní, jsou prostě divní. přesně jako v tomhle filmu.

• 6.11.2018  20:06
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Svoboda pro televizi natočí mnohem lepší film, než kdejaký patlal pro kina. Svoboda se pro mě již stává sázkou na jistotu, mám jeho film hrozně rád. pro tu chmurnost a nemilosrdnost k lidskému zlu. "Věk rozumu a nadějí pominul..."

• 6.11.2018  20:05

"Holka, ty potřebuješ Ježíše..." Ó, když romantika i humor fungují, tak je radost pohledět. Obsazení je skvělé. "Když řekne ano, jsem za minutu převlečená."

• 5.11.2018  16:19

Můj nejoblíbenější český film.

• 5.11.2018  16:14

"Hovno musíš, když nemusíš." Dvojka mě baví snad ještě více, než jednička. Potměšil je tady naprosto boží. "Až budeš sbírat vajgly u Škodovky, ještě si o tom popovídáme."

• 4.11.2018  12:52

"Nezvedejte mi při tom ty telefony" - až vizionářská hláška. To je přesně ten film, který se dostal na hranu hodnocení - tak blbé, až vlastně dobré. V kině coby puberťáka mě to docela pobavilo, po čtvrt století jsem se pořád ještě zasmál. Přeučil s Brettschneiderovou jsou skvělá dvojka, to je mi překvapením, že se jich ještě někdo nechytl, ti dva hlásí fakt zábavně. No a pak je tu Simona Chytrová, která možná není dobrá herečka, ale je hrozně pěkná herečka a mě se vždycky líbila. A když promluví... Takže, já bych ten film zase tak vůbec nezatracoval. a klidně se na něj podívám po času zease. "Sbohem, ryhlej šípe."

• 4.11.2018  12:44
    Aeon Flux (2005)

Mě bylo jansé, že to je "podle něčeho", že to nevzniklo jen tak samo o sobě. Stejně tak souhlasím, že je to prostě docela prázdný film. Ale je to na pohled hezké, ta vizualita je fajn, škoda, že si tvůrci stejně dobře nepohráli i se zbytkem filmu. A pak, samozřejmě, Charlize Theron, ta udělá sama o sobě hodně. Hrozně se mi líbil její účes. Když víte, proč na to koukáte, není to nějak extra špatný film. 2.5*

• 1.11.2018  12:39

Představte si Lásku nebeskou bez humoru a slabšími vztahovými pouty. Hrozně mě bavila postava Gillian Anderson, snad proto, že mi přišla jaksi nejpřirozenější a nejrealističtější. Zpočátku linie s Dennisem Quaidem byla zábavně tajmená, její vyústění však zklamalo. Angelina Jolie docela zklamala, tu jsem fakt viděl hrát zatím jen ve dvou filmech (filmů s ní jsem viděl více), naopak Ryan Phillipe mě hrozně bavil, je škoda, že tak zapadl. Amandy Peet jsem si ani nevšiml. Co mi docela vadilo, byl takové ten klasický závěr, kdy se... Ale ne, nebudu odhalovat, jen mi to přišlo hrozně kýčovité.

• 1.11.2018  12:35

"Někdo tu je. Ukradl ti prádlo." - hele, já to fakt nebyl. Na tomhle filmu se mi hrozně líbí, že i když se na první pohled zdá, že to nezvládl s logikou a její posloupností, nakonec divák zjistí, že to sedí všechno přesně. Pravda, záležitost s firmou vymazávající paměť mohla být promyšlena více (ty rozesílané kartičky mě fakt rozesmály), ale charakterově a herecky je ten film prostě skvělý. Carrey ukázal, že je herec, Winslet je úžasná.

• 1.11.2018  12:30
    15 minut (2001)

Tak tohle je film, ve kterém jsem porpvé viděl Veru Farmigu... Ty její oči... Film, v němž prostý český herec sejme profíky z júesej, v jednom případě doslova. Roden v dosud pořád asi nejlepší své zahraniční roli. Už kvůli němu stojí za to dívat se na film v původním znění. Když si s Taktarovem povídají on česky a Oleg rusky, je to fakt sranda. De Niro prostě standard, nevím proč, ale Burnsovi jsem se musel smát, prostě když byl na place, měl jsem na tváři takový potměšilý až škodolibý úsměv, nevím, je to jedna z jeho nejlepších rolí, co jsem viděl. Theron a Cattrall potěšily i přes to málo času, který dostaly. Možná je ten film trochu dlouhý, ale je fajn.

• 28.10.2018  20:22

Taková klasika série, která tentokrát příběh zavádí trochu i mimo školu, např. do rodiny a partnerských vztahů. Je třeba uznat, že po jedenácti letech série trochu přitvrdila.

• 28.10.2018  20:21

Dlouhé vlasy a krev zpočátku evokují klasickou asijskou duchařinu, film však brzy vykrystalizuje v prakticky čistý gore slasher s lehkým Saw pomrkáváním. Aneb další příběh o pomstě za zabitou studentku. Film je občas nápaditý, ale v podstatě jde o tuctovou franšízu, kterou trochu zachraňují Korejky.

• 27.10.2018  10:00

"Na čele máš takovou divnou červenou tečku." Co se na první pohled tvářilo jako blbina nakonec velmi mile překvapilo. Místy je to fakt hodně zábavné. Kunis tyhle role prostě jdou, McKinnon občas šlápla do prostoru trapnosti, ale nakonec svou prvoplánově načrtlou postavu ukočírovala. Potěšil Theroux, překvapila Sachno, její záporačka je fakt mrazivě cool a Gillian Anderson, ta vám urve trencle. 3.5*

• 24.10.2018  21:07

Tak můžou být Amíci rádi, že už konečně mají svého Bonda. A já jsem rád, že se po tragickém druhém díle tahle série vzpamatovala. Pegg je fajn, jsem rád, že dostal více prostoru, Ferguson je skvělá, takřka všechno jsem jí v tom filmu zbaštil. Záporák je trochu mdlý, ale co už...

• 23.10.2018  15:41
    Yeogogoedam (1998)

Skvělý film, dobrý horror. To rozlišení má svůj důvod. Je to totiž mnohem více sociálně-kritické drama o trošku drsněji pojatém vzdělávacím systému, který drtí, hroutí a deformuje lidskou individualitu, než strašidelný hororr. Na(ne)štěstí, ona sociálně-kritická stránka filmu je děsivá sama o sobě, duch a odkaz mrtvé dívky je jen prosté dochucovadlo. Líbilo se mi, že se film netočí jen kolem jedné postavy, ale skoro stejnou měrou operuje hned se třemi čtyřmi, z nichž každá prožívá trošku odlišné osudy. Z učitele, který nemilosrdně fackuje studentky a jednu z nich (zatím jen?) náznakově zneužívá jednu z nich mě fakt mrazilo.

• 21.10.2018  21:51

Takový klasický raně osmdesátkový povídkový horror. Osmdesátkový atmoška z toho dýchá každým coulem, obzvláště ze druhé, nejslabší, povídky. Aykroyd až překvapil a mile potěšil. Nejlépe z filmu vychází třetí povídka ale dost jí kazí její závěr. Čtvrtá povídka je hezky fobická.

• 18.10.2018  22:34

Hlad je svině a jíst se musí. Otázkou je, zda lze použitou animaci vnímat jako něco, co kazí a navourává atmosféru příběhu a nebo naopak jako vhodný kontrast k ní. Upřímně, nejsem schopen se mezi těmi variantami rozhodnout. Potěšilo mě, že snímek ctí punc osmdesátkového horroru a tak nechybí nahá ňadra.

• 17.10.2018  22:40
    Krabi (1976)

Ty vole, když ten krab začne požírat sám sebe, běhal m mráz po zádech. Hodně mrazivá, v podstatě monster horrorová, adaptace sci-fi příběhu.

• 15.10.2018  20:07
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Vkusné převedení literární předlohy, kterou obohacuje o zvukový rozměr. Výborné obsazení, skvělá hudba. 3.5*

• 11.10.2018  12:30
    Pomsta (1968)

Uf, jsem rád, že s emi tohle v dětství vyhnulo. Protože bych z toho byl asi pěkně posraný. Tenhle animák opravdu není nic pro děti. je to syrový horror se zajímavou naimací a několika výbronými scénami a detaily (jak ji chytne za tu kozu...). Ďáblovi jako by tvář poskytl mladý juraj Herz, ta chodící ruka... brrrrr. Upřímně? Měl tu krávu hned kopnout do prdele a vysrat se na ni. A ne se upisovat ďáblu.

• 11.10.2018  09:00

Scény to má dobré, Pegg je zábavný, Patton skvělá a Renner výborný (ten dokonce v jistých okamžicích přebíjel i Cruise), ale hrozně mi vadila ta stylizace do bondovky, otřesnými úvodními titulkami počínaje a mnohými scénami konče. V jistých okamžicích je to až absurdně přehnané.

• 10.10.2018  08:38
    Hot Bot (2016)

Ok, co takhle natočit verzi pro trochu dospělejší diváky? Takhle promrhat potenciál námětu. Mám hrozně rád Anthony Andersona, ale ani na tohle to nestačilo. Když jsou z filmu nejzábavnější scény během závěrečných titulků, je to prostě špatně.

• 10.10.2018  08:33

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví.

• 7.10.2018  09:34

Lehce iluzorní ale plně funkční nostalgická vzpomínka na dětství. Chápejte, bylo mi deset-jedenáct, pokladní a uvaděčky v kině se dohadovaly, jestli mě na ten film vůbec mohou pustit, a pak si v něm dvě holky hned na začátku sundají trika... Já ten film mám prostě rád.

• 7.10.2018  09:24

Konečně pořádná filmová MI. Se skvělým záporákem, civilním Huntem. Zaujalo mě rychlé vypořádání se záporákem. Zajímavý nápad, dobře podáno, protože, chápeme všichni, nebyl prostě čas. A Michelle Monaghan jako třešnička na dortu.

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126