eraserhead666

Misantrop

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127
    • 10.1.2019  21:03

Tak tohle mi sedlo jako úsměv na Anninu tvář. To žánrové přeskakování je tak plynulé a přirozené, až to potěší. Film je sice lehce předvídatelný a částečně přehnaně překombinovaný, ale díky závěrečnému komediálnímu nádechu to vůbec nevadí. Tak nějak to s ním souzní. Vizuální multikulturalita, ok, to už prostě tak je, navíc - nejde přeci o realitu, je to vymyšlený příběh, že jo. Ok, konečně film, díky němuž můžu uznat, že Blake Lively je fakt krásná ženská. A dobrá herečka. V žádném z předchozích filmů, které jsem s ní viděl, mě ani v jednom ohledu nezaujala. Ale tady jo. Ale Anna Kendrick je boží celá, na tu Blake prostě nemá. Anna mě zde semlela jako ořechy do těsta. A jo. třeba mi ten film jen sedl v příhodné chvíli, ale za Annu, Blake a hravý humor to prostě napálit do plna musím.

• 3.1.2019  09:26

Co všechno se stane, když zabijete člověka - v pravý čas na pravém místě. William H. Macy konečně v roli, v níž mi nebyl krajně nesympatický. Elisha v roli, kde není jen okrasou ale může hrát, je bez komentáře. Slater herecky vyspěl. Způsob vyprávění lehce netradičně zajímavý.

• 3.1.2019  09:24

Mno, dnes už asi funkční jen jako retro kaleidoskop. Místy je to docela afektované, přehnaně teatrální, ale pár vtipných a zajímavých situací se najde. Ale když si chcete zkompletovat filmografii Leslie Mann nebo filmy, v nichž se odhaluje Linnea Quingley, není to nic, co by se nedalo přežít.

• 1.1.2019  09:54
    Ptačí klec (1996)

Když se kvůli idiotům, snažícím se působit normálně normální lidi musí chovat jako idioti. Miluju ten film.

• 1.1.2019  09:51

Až na ten trapný konec to docela šlo. Zajímavé, jak ani tak nešlo o příběh, jako spíše o jeho postavy. Na Tildě Swinton fakt obdivuji, jak dokáže být v jednom filmu hrozně hnusná (jako škaredá) a v jiném filmu neskutečně krásná. Uznání taky pro Frances a George, protože dokázali zahrát postavy, které mi byly od prvního pohledu fakt nepříjemné. Obzvláště postava Frances byla na pěst.

• 1.1.2019  09:49

Okulibá pohádka. Nic víc, nic méně. Jet Li jako Opičí král... Vlastně, kdo jiný jej mohl hrát? Jistě potěší milovníky seriálu o Opičím králi z osmdesátek.

• 29.12.2018  11:54

Příběh je klasická otřepaná šablona, ale kupodivu mě dvojka Vergara-Witherspoon dokázala hned několikrát pobavit. Obzvláště postava Vergara docela hlásila. U Witherspoon m bude vždycky vadit, že už to není ta oplácaná holka z Velmi nebezpečných známostí. Tam jí to slušelo nejvíce. 2.5*

• 22.12.2018  15:29
    Lucy (2014)

Filosofovat prostřednictvím akčního filmu zřejmě asi nejde. Ani pokud se o to pokusí Luc Besson a zprostředkuje nám to Scarlett Johansson.

• 22.12.2018  15:27

Problém vždycky je, když je hlavní hrdina dost nesympatický. A on se snaží takový být. To pak je prostě průser. Simon je prostě čuráček. Ale všechno zlé a špatné na filmu (ne, že by toho bylo nějak extra hodně moc), spolehlivě vyváží Lena Headey v přestrojení za pouliční prodavačku rozkoše (a vlastně taky pak i v odložení)... Jo, je to vtipné, místy je to typicky anglicky vtipné. Jen ten hlavní hrdina je k hovnu. 2.5*

• 22.12.2018  15:24

Milé. Spíše romantické, než komediální, ale pár zajímavých vtipů se najde. Díval jsem se na to vlastně jen kvůli Camille Belle a v tomhle směru spokojenost.

• 22.12.2018  15:22

O Viewegha jsem nečetl nic, ale některé jeho adaptace mám rád. Účastníky zájezdu asi nejvíce. Prostě Češi na výletě. V dobrém i zlém.

• 14.12.2018  10:15

Málokdy se stává, že je třetí díl série lepší než předchozí dva, ale konečně to Griswoldovi dokázali, donutili mě propukat ve smích. Konečně ta jejich trapnost dozrála úrovně, která si smích zaslouží. Slabší závěr se dá již odpustit.

• 14.12.2018  10:13

Když lidé, kteří dělají úplně to samé natočí film o tom, jak je špatné to dělat a hrdinou svého filmu udělají člověka, kterého by zavřeli do gulagu. Ještě, že mi tohle vědomí před třiceti lety v kině film moc nekazilo.

• 10.12.2018  08:32
    Spaceballs (1987)

Hned úvodní fór s průletem lodi mě naprosto rozsekal. Vtípky tam jsou dobré, to ne že ne, jen to ke konci trochu ztrácelo dech.

• 10.12.2018  08:30
    Pulgasari (1985)

Film, jehož vznik vydá na samostatný, a snad ještě záživnější, příběh. Představte si osmdesátko-devadesátkový hit Zrada a pomsta. A teď od něj umístěte Gojiru, která stojí na straně vzbouřených chudým vesničanů bojujících proti tyranii mocných a odstraňte kung fu. A máte Pulgasari. Je to tak blbé až dobré, poměrně výpravné, na tomhle filmu Severokorejci fakt nešetřili. Pulgasari je mile roztomilá.

• 10.12.2018  08:27

Ach, ti čeští distributoři a jejich inovativní názvy. Film s naprosto skvělým prostředím, sníh mám rád a práci hlavního hrdiny bych hrozně rád dělal. Film s naprosto skvělým obsazením, ta asiatka je boží, hlavní záporák je pozitivně zvláštní a dost jsem si ho užíval, Bruno Ganz je skvělý. Film, ze zvláštním pojetím. V podstatě akční drama thriller o mstícím se otci, v němž je plno mrtvých, ale má nádherně skrytou komediální linii.

• 6.12.2018  09:13

Jennifer Garner mě nikdy moc nebrala, ani vzhledově, ani herecky. Ale tady věkem vyzrála v obojím. Od filmu jsem nečekal více (kdo by taky od podobného čekal?) než klišoidní akční ultrabéčko v duchu 90. let a přesně to jsem dostal. Sice mě trochu štvala linie s oběma policisty (to, jak byla trapná a okatá) a na nějaký vyšší piedestal akčního filmu se to nevyšplhá, ale já jsem vlastně spokojený. Protože to ani chvíli nenudilo, bylo to střízlivé a Jennifer ten nasraný ksicht menstruující ženy na steroidech jejímuž dítěti ukradnete hračku fakt slušel.

• 5.12.2018  08:39
    Arizona (2018)

Ty vole, černě komediální thriller, až jsem si párkrát skoro ustříkl...

• 5.12.2018  08:36

Až u tohohle filmu mi došlo, kolik jsem vlastně už viděl tchaj-wanských horrorů a jak jsou dobré a hlavně pestré. Čekal jsem, kdy se v nějakém komentáři objeví Mlčení jehňátek a Sedm. Čistě subjektivně, ale klidně to hubu tvrdit dokud nezemřu - tohle má mnohem lepší atmosféru než Mlčení jehňátek a Sedm a Předvolání do pekla si, na rozdíl od těchto dvou filmů, kdykoliv znovu a rád pustím. Scény se zorničkami a rukama jednoho z čelních představitelů sekty... brrr. Morse hodně potěšil. 3.5*

• 30.11.2018  08:51

Docela trapná snůška (řekl bych, že již v tehdejší době) vyčpělých vtipů. S dost nechutným závěrem.

• 30.11.2018  08:50

Začínám nesnášet třetí díly sérií. Páč se za číslovkou většinou dme to debilní písmeno D, které značí, že celý film zkurví malicherný a debilní postup, který zpravidla málokdy přinese něco zajímavého. A buď je zcela irelevantní, a nebo otravuje a je jí podřízený celý film (což je obojí případ tohohle filmu). Obzvláště u ne na vizualitě postavěných filmů to fakt nechápu. Do prdele s 3D. Do prdele s touto marnou snahou donutit diváka alespoň v náznaku smíchu zaškubat koutky. tohle je takřka zoufalost.

• 25.11.2018  08:30

Dvojka lepší jedničky, sice o asijský pinďour v klidu, ale lepší. Party dole bez je geniální. 3.5*

• 25.11.2018  08:28

Trochu slabší matroš, než jsem čekal. Ale sračková bitva vede, na tyhle vtípky já slyším. A Malin fest překvapila.

• 23.11.2018  20:07

Ztřeštěná thajská zombie komedie. Ale fakt zábavná. To, čeho nedosáhl Zombieland ve své pompéznosti, dosáhl hravě tenhle film ve své lehkosti a nadsázce.

• 21.11.2018  11:51
    Attrition (2018)

"Jak bojovat se zlem, když celý svět ztratil cestu?" Tohle už asi nikdo nečekal, ale přesto jsme se dočkali. Výborný film se Seagalem. Po více než dvaceti letech si dovolil zase proslov na závěr filmu. A i teď má co říct.

• 21.11.2018  11:50
    Dogma (1999)

Asi nejfilosofičtější Smithovo dílo. Vlastně ani ne tak komedie jako filosofické drama s mytologickými konotacemi a silným sociálně-kulturním kontextem. Skvěle napsané, skvěle obsazené.

• 18.11.2018  15:24

Tak tenhle film jsem si opravdu nechal na správné místo ve správnou dobu. Na letošním HorrorConu mi Tiffany sedla jako flaška vodky Pepovi. Již jsem tu čest s některými horrorovými kraťasy Andyho Fehu a můj názor na ně byl vcelku rozpačitý. A tak trochu jsem se Tiffany obával. Ale veškré pochybnosti brzy rozvál a zahnala. ten film má hrozně dobrý a nebál bych se říci (na české poměry určitě) originální nápad, který zpracovává bez větších úskosů a pochybení. Větve jsou parádní, atmosféra zvláštní a humor zde horrorovou linii nijak nepotlačuje a atmosféru nijak nerozmělňuje. Navíc, noha je zde geniální a hrozně mě bavil majitel zástavárny. Určitě subjektivně nadhodnocuji, ale mě ten film v daný okamžik fakt hrozně sedl a udělal mi radost.

• 18.11.2018  14:37
    Psychopompos (studentský film) (2018)

Hodně překvapivá chuťovka, na níž jde skoro z každého záběru vidět snaha, píle a každá koruna, kterou ten film spolykal. Má tu správnou atmosféru. Zvířata, děti, Riwaa, Dolinová, monstrum, všechno prostě sedí.

• 15.11.2018  16:46

Když jsem viděl první Clerks, zrovna moc mě nevzali, strhli mě až na nedávné druhé podívání (což mi připomíná, že bych jim asi měl upravit hodnocení). A přesně takový pocit mám z dvojky. Některé věci jsou fajn (debata o politické ne/korektnosti používání slova opičák, i ta mezidruhová erotika měla něco do sebe), ale občas mi přišlo, jako by Smith i ostatní byli již bez energie a vyhořelí. Asi to možná bude chtít po nějaké době druhou šanci. V každém případě, nejroztomilejší role Rosario Dawson, co jsem zatím viděl.

• 10.11.2018  21:11

No ty vole, ony se ještě točí funkční konverzační komedie? Oba jsou skvělí, ale Winona válí jak prase.

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127