eraserhead666

Misantrop

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121
    • 26.4.2018  09:26

Tyhle mlátičkové filmy mají jednu výhodu, ať běží čas jak chce, nikdy se nemění. Mění se akorát intenzita, choreografie a vymazlenost soubojů a rvaček. Předchozí dva díly jsem neviděl, ale zde je kombinace soubojů, rvaček, příběhu, poselství a zajímavých/sympatických postav hodně potěšující, příznivá a uspokojující. Trochu paradoxem je, že jsem do filmu šel hlavně kvůli Tonymu Jaa, ten tady ze sebe ale udělá akorát šaška (a jo, je potěšující vidět, že i někdo jako on si umí udělat srandu sám ze sebe). Jai Whitea znám už dlouho, poslední dobou mě baví, že mé první setkání s ním bylo tuším v komedii, ale tady byl parádní. Líbilo se mi poselství filmu - důležité je to, co si o sobě myslíš ty sám, ne co si o tobě myslí ostatní. To je má životní filosofie. Líbila se mi krátká dějová linie s holkou bojovnicí. To bylo hodně fajn. Takže pokud chcete pořádný odpočinkový nářez, tohle je dobrá volba.

• 25.4.2018  13:49

"Adresy mrtvých neračte sdělovat?" Vida, a já si dosud myslel, že jediný československý povídkový horror jsou Pražské noci. První a třetí povídka mají skvělou atmosféru. První tajemnou, třetí tísnivou a chmurnou. prostřední povídka je taková sci-fi mysteriózní groteska. Ony tajemné a horrorové příběhy jsou dobře napsané a vyprávěné. Pravda, třetí mohla být trošičku kratší, ale u obou ono tajemno funguje skvěle. Podobné filmy dneska zaujmou i tím, že v nich hrají mladé tváře, které my známe zpravidla až ve starším "vydání". Čunderlíková, Preissová nebo Šulcová jsou zde orpavdu nádherné. A navíc to je film z počátku 70., takže tady skoro všechny buchty nocí kozačky. Přejetá dívka (3.5*), Vznášející se docent (***), Noc v hotelu (****).

• 25.4.2018  09:04
    Strašidlo cantervillské (TV film) (1989)

Již literární předloha v rámci hry staví horrorové postupy a základy trochu na hlavu tím, že v ní netrpí lidé, ale strašidlo a Olmerova televizní adaptace podle scénáře Ivo Pelanta to rozvíjí ještě dále a přidává k tomu ještě hlubší kritiku (občas až na hranici výsměchu) vysoké společnosti (ale tak, vzniklo to ještě v roce 1989, takže je to pochopitelné, občas je to však trefné a dost zábavné). Film se kromě originálního a osobitého přístupu, funkční komikou (která z příběhu činí až jaksi horrorově laděnou grotesku) honosí výborným obsazením a podáním některých rolí. Renč je sice na oné pomyslné hranici kdy je buď zábavný nebo tragický, ale Nárožný svého amíka vystihl opravdu trefně, Ulrika Kotajná polahodí nejen oku, Bartoška dělal co mohl, což se mu usí přiznat ke cti, Bohdalová je skvělá, jen kdyby tak neodflákli její masku (a přitom jiné masky - upír, bezhlavý rytíř - jsou výborné), kdo mě ale nejvíce rozsekal, tak to byla Eva Holubová. Tohle je hodně povedená záležitost.

• 24.4.2018  11:46

"Tohle sis měl nechat na čtvrtý rande, jako každý normální člověk!" Ale překvapivá prdel. Zástup zajímavých, zábavných a divných postav. I ta Jennifer Aniston tady byla snesitelná. Takový vánoční večírek by mě i bavil. Možná i s mými kolegy z práce (ti by asi čuměli). Už nikdy nebudete na 3D tiskárnu hledět stejně nevinně. 3.5*

• 23.4.2018  13:43
    Neviditelný (TV film) (1965)

"Odpusť prostředníku!" Pět minut. Pět minut. Nastoupí Hrušínský a serete maggi. Čepek měl co přebíjet. Soňa (u té člověk občas neví, jestli přehrává nebo to hraje výborně), tetička, služka. Vyborné postavy. Atmosféra se však nakonec vytratí a zůstává jen čistě psychologická stránka. Což mi přišlo trochu škoda.

• 23.4.2018  13:41
    El bar (2017)

"Když řeknou že v centru Madridu je terorista, lidé jsou tak blbí, že se na něj půjdou povdívat." Když vám v baru k jídlu nabídnou něco, co se jmenuje "čuros" a ještě vás upozorní, že je to teplé... Iglésias to s postavami umí a film stojí hlavně na charakterech. Čekal jsem ale trochu něco jiného a trochu originálnějšího. Tohle je takové trochu okoukané a vzhledem k režisérovi jaksi nepřekvapivé. Než se začne rozplétat děj a zápletka, jde to, ale pak to upadá. Po dějové a zápletkové stránce prostě překvapivě slabé a na Iglésiase poměrně zklamání.

• 22.4.2018  21:17

Tak nějak (snad) chápu, co chtěl film říci. Ale stačí to k uspokojení a dobrému pocitu? Z povrchního hlediska vzhledem k obsazení asi ne. Paz Vega je velmi krásná a snad i dobrá herečka (jen si nevybavuji film, který jsem s ní viděl, v němž by měla šanci to nějak dokázat), a bude to právě ona, která z filmu utkví v paměti nejdéle. Dokonce déle než rádoby vtipnej a cool Freeman. Co mě na filmu potěšilo nejvíce? Skvělý hudební výběr. 2.5*

• 19.4.2018  12:47
    Cyrus (2010)

Komedie? KOMEDIE? Občas by lidé, označující žánry filmů, zasloužili pořádně našvihat přes koule (či jiné tělesné orgány nezávisle na pohlaví). Při pohledu na Marisu Tomei by si člověk hned vymyslel nějaké záchvaty úzkosti a noční můry, jen aby ho poňuňala v náručí. Skvěle obsazené romnantické drama. Reilly, Hill, Tomei i Keener podali výborné a vzhledem k tématu a rozsahu filmu adekvátní výkony a všichni čtyři byli přímo potěšením. Hrozně se mi líbilo, že konec nebyl nějak extra gradován až do neúnosných (a dramaturgicky líbivých) výšin, ale zůstal hezky uvěřitelně lidský. Cyrus je prostě příjemným pohlazením.

• 19.4.2018  12:41

Občas mi to přišlo i vtipnější než jednička, ovšem nějak zábavnější komedii to z filmu nedělá, i díky přepálené stopáži. A dost mě iritovalo přeobsazení hlavní ženské dvorole.

• 18.4.2018  09:05

Fíha. Svět v němž nelze lhát a všichni říkají pravdu, co si o kom myslí hned a před ním, co si přejí, na co myslí. Tohle ráno zavést v naší realitě, tak jsem večer za největšího úchyla ve městě. Faktem je, že ten nápad je výborný a zpočátku je i skvěle zpracováván (rande, vyhazov z práce), jenže člověk tak nějak tuší, že se to zvrtne v tu nejméně sympatickou rovinu. A ono ano, zatažení a odhalení fungování náboženství do filmu se zdá zpočátku fajn a některé pasáže jsou výborné (když hlavní hrdina spoluobčanům řekne, že Muž nad mraky může i za špatné věci), jenže od tohoto okamžiku se film začíná hroutit a v samotném závěru z něj jsou již jen ruiny.

• 18.4.2018  09:00

Ukázka, že ač západní filmový horror v devadesátkách obecně (tedy ne vždy a nutně) ustoupil od explicitní brutality a erotiky a v jisté míře je nahradil humorem, dokázal si zachovat strašidelnou a tajemnou atmosféru. Komorní příběh pro dva muže a jednu neviditelnou bytost. Temný, démonický příběh, plný hutné atmosféry a napětí. Pupi Avati nejede na efekt, zajímá jej příběh, jako středobod dění. A L'arcano incantatore je skvělým horrorem jen díky němu, ne díky lekačkám a přemíře triků, ale jen a pouze odvíjením příběhu a narůstající atmosférou. A ta knihovna, to je prostě něco úžasného.

• 16.4.2018  12:54

Když nejsi rasista, ale... jsi přesvědčen, že každý černoch umí skvěle košíkovou a mermomocí ho chceš do svého týmu. To je na prosto úžasná scéna, která skvěle vystihuje povahu a odkaz celého filmu. Miner docela závažné téma dokázal pojmout stejně zábavně, jako mile a nenásilně. Člověk by řekl, že se člověk jako takový za ty tři dekády někam posunul, a ono hovno, tohle by fungovalo stejně i dneska a i díky tomu to má i po těch třech dekádách pořád co říci. Milouv, nenásilnou a hlavně zábavnou formou. Neprávem a nezaslouženě opomenutá osmdesátková lahůdka.

• 15.4.2018  16:12

"Jsou tady k vidění jen falešný kozy a skuteční volové." Silně vyčpělý devadesátkový akčňák. Více slov si to nezaslouží.

• 15.4.2018  16:10

"Miluj se s nocí." Takový klasický příběh, ošperkovaný ale solidními dětskými zástupci a hlavně skvělým Jonahem Hillem. Několik skvělých vtipů, tradičně zajímavý Sam Rockwell (toho si snad z filmu budete pamatovat, i když jen bude hrát číšníka, který v jednom jediném záběru někomu přinese pivo), hip hopové fláky a hezké černošky.

• 13.4.2018  11:09

Nenáročné ale milé. Jsem rád za každý nově objevený film, v němž hrála Brittany Murphy. A kluk, co veřejně prohlásí, že se mu líbí a berou ho tlustý holky, to je vyloženě sympatická postava. Za toho palec nahoru, to ve filmu fakt potěší. Potěšil i Matthew Lillard, toho mám hrozně rád od Vřískotu. Navíc jsem kdysi znal jednoho kluka, který mu byl docela podobný. Jen ten Prinze je takový divný. Devatenáctiletá Jessica Biel před ním vyleze v plavkách z bazénu a on "jenom" poseká záhon kytek a ťukne krmítko, to ho asi moc nezaujala... 2.5*

• 13.4.2018  11:04
    Den šelmy (1995)

Satanská horrorová komedie o knězi, televizním okultistovi a zfetovaném metalistovi, co se snaží zabránit příchodu Antikrista. Obzvláště kněz, co chce páchat veškeré zlo, které je možné, je super postava. de la Iglesia již tehdy ukázal, kam se bude jeho podoba spojení humoru a horroru ubírat. Velmi příznivým směrem, kdy se budete uculovat celý film, i v docela horrorově vypjatých a napínavých scénách. Nic, jdu sehnat nějakou tu panenskou krev. 3.5*

• 11.4.2018  08:13

Ok. Fakt jsem neočekával, že to v celovečerní stopáži bude stejně břitké, ironické, třeskutě zábavné a humorem sršící jako v postaktuálních několikaminutových seriálových dílech. Ale že to bude tak suché, nudné, nezáživné a místy až na pokraji trapnosti, to by mě ani ve snu nenapadlo. Prostě zklamání. Dost velké. Zasmál jsem se asi dvakrát. Šup, šup zase nějaké aktuální epizody seriálu, ať si rychle spravím chuť. Ano, Evilminde, i dlouholeté fanoušky tahle filmová verze může zklamat.

• 10.4.2018  10:21
    Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film) (2017)

Co v předcházejícím kraťasu nefungovalo, protože bylo moc zkratkovíté, tady konečně funguje. Skvělý rozjezd filmu, reklamy boží, Robert Poupátko naprosto skvělý, talk show fajn, jen by moderátor nemusel tak přehrávat a zpovídaný imitovat Lišku a pak samotný příběh vojenské jednotky zábavný (až na zbytečně a nejednou až nemístně tlačenou vulgaritu). Hlas akčních hrdinů devadesátých let fakt potěšil. Zpracování je hodně dobré, střih, hudba, triky, nápaditost i charaktery postav. Ač si uvědomuji, že je to záměrné, přílišná teatrálnost mi nebyla moc sympatická.

• 9.4.2018  08:50
    Anděl v utajení (TV film) (2017)

To je tak sladký, že by to EU zakázala nějakou zdravotní vyhláškou. Ale Katharine to lze odpustit, už proto, že tu hraje MCBP. Linie prodavačů v obchodě je mnohem zajímavější než ta hlavní. Televizní dabing je místy na prostřelení hlavy kulkou. Svou vlastní, levou. Katharine příště radši zase v nějakém horroru nebo alespoň akčňáku. 2.5*

• 9.4.2018  08:47

Metalliku poslouchám nějakých 28 let. Jistou dobu to byla má nějoblíbenější metalová kapela a cením si ji dodnes, i když se po černém albu naše cesty na čas rozešly. Metallica šla dál, já zůstal u prvních čtyř desek a když byla chuť, tak i u té černé. Mnoho let mi cosi říkalo, že bych tenhle dokument neměl vidět. Ale letošní koncert kapely v Praze mě k tomu přiměl. A zhlédnutí tak trochu mému niternému pocitu dalo za pravdu. Ten dokument, obecně velmi slušná práce, skvěle koncipovaný dokument o kapele, který není jen o hudbě (vlastně skoro vůbec, respektive jen okrajově), mi poopravil mé názory na některé postavy. V některých případech dost razantně. A zjištění (ano, nepátrám a nehledám informace o kapelách, zajímá mě spíše jejich tvorba), za jakých okolností odešel Jason Newsted, pro mě nejsympatičtější a nejoblíbenější člen tohoto kolosu, mě dost zasáhlo. Dokument je to dobrý, Metallicu poslouchám dál, ale pocit, že tohle jsem neměl viět, zůstává. Někdy je dobré od tvůrce znát jen jeho tvorbu.

• 7.4.2018  20:38

Kterak se nudný život kancelářské krysy změní v nečekané dobrodružství. Její smůlou je, že není masochistka, jinak by se jí to snad i líbilo. Dnes filmu již ubírá jeho stáří a fakt, že dnes už se točí minimálně stejné nebo i brutálnější a syrovější věci. Přesto si i tak zachovává kvalitní zpracování a přístup. 3.5*

• 4.4.2018  20:31

Korejci prostě vzali klasický US slasher, se všemi klady i zápory a natočili ho u sebe. Na jednu stranu do něj dokázali vložit něco ze sebe, ta dramatická stránka příběhu je přeci jen silnější a působivější, než tomu bývá u podobných západních vyvražďovaček, dokonce bych ji označil za to nejsilnější z celého filmu, přesto si neodpustili poměrně lehkovážně pojatý závěr s možnými chybami a neořečeními. Maska velikonočního zajíčka je fajn, mordy jsou více-méně fajn, postavy překvapivě sympatické a psychologické vztahy-postupy ujdou. Snad bych se i nebál, ač se příběh neodehrává ve škole, tenhle snímek zařadit do korejské vlny školních horrorů, on totiž k atmosféře tamního školství má co říci i tak. Čistý průměr, ale s takovým trochu příjemným a sympatickým oparem. 2.5*

• 31.3.2018  20:40
    Smrt čeká (2016)

No, taková popcornovka, když zrovna nedávají žádný wrestlingový zápas nebo horror s Katharine Isabelle. Před pětadvaceti lety, s Van Dammem v hlavní roli, by si ten film možná někdo pamatoval i po dvou letech. Dneska tohle ve vaší paměti zůstane snad pár dní, pokud fandíte wrestlingu díky zástupu wrestlerů nebo máte rádi Katharine díky jejímu kroutění zadkem. Já patří do skupiny číslo... 2.5*

• 31.3.2018  20:35

Jedna z mnohých filmových verzí známého a filmaři oblíbeného příběhu. Tato je poměrně usouloženější a v jistých ohledech drsnější než jiné. Přesto stále zůstává základní fakt, že hlavní hrdinka je psycho. Skvělá je scéna se znechucenou gejšou hned v pvních minutách filmu. Ve své, dnes již netypické, stopáži velmi záživný a silný film.

• 30.3.2018  20:55

Kdopak by to řekl, že Sám doma je vlastně remake. No, minimálně letmou inspiraci by to Vánočním terorem mít mohlo. Faktem ale je, že tenhle příběh malého zbohatlického spratkovského génia, co o vánocích jako malý Rambo honí po zámku, v němž žije a nakonec sejme Père Noëla (tedy francouzskou obdobu Ježíška), je mnohem větší úlet. V závěru se už člověk ani nestačí divit, co tam všechno nacpou a neví, zda překvapeně zírat a nebo uchcávat smíchy. Matka toho spratka je hodně MCBP, Père Noël vypadá jako mladší brácha Charlese Mansona, jen je možná trochu více psycho. Tohle je prostě tak tupé a retardované, až je to skvělé. 3.5*

• 30.3.2018  08:55
    Rampage (2009)

Nejsem žádný znalec Bollova díla, dosavadním filmům, co jsem od něj viděl, jsem nedal více, než 40 %, ale občas jsem si říkal, že ty hejty na něj jsou přehnané. A Rampage se stal důkazem toho, že je to zbytečně podcěňovaný režisér. Rampage je totiž brutal, neutuchající řež. Tomuhle se říká fest promyšlená loupež. Minimálně již šesté setkání Katharine Isabelle (i když ta se zde jen mihne) a Brendana Fletchera ve společném filmu, co jsem viděl. Až by člověk začal snovat konspirační teorii, že tihle dva spolu něco mají a záměrně si vybírají společné filmy, aby spolu mohli trávit čas. 3.5*

• 30.3.2018  08:43
    London (2005)

Že Evans zvládá vážné role, mě přesvědčil již ve Velkém daru, že Biel dává vážné role jsem nikdy nepochyboval. Jen ten filosofující Statham s vlasy mi prostě nesedí. Vypadá a působí fakt divně. Takový divadelní, tedy ukecaný, příběh o jednom hrozném debilovi. je to vlastně jen série rozhovorů různých postav, ale místy docela zajímavých rozhovorů. Tenhle film vám ukáže dvě věci: 1) Odůvodnění, proč lidi berou drogy - protože melou hrozné kraviny a jsou idioti, přesně jako hlavní hrdina Syd a 2) Božské nohy Jessicy Biel.

• 29.3.2018  09:43
    Kniha lásky (2016)

Tak trochu jsem celý film přemýšlel, proč se jmenuje tak, jak se jmenuje. Příjemný dojemný film, chtělo by se napsat ze života, ale tak je to film, že jo. Poměrně zajímavě obsazený, Sudeikise jsem se ve vážnější roli docela bál, ale dal to skvěle, mé první setkání s Maisie Williams (na Hry o trůny prostě nekoukám, a ani nebudu) a velmi příjemné. Nejdříve jsem nechtěl věřit, že tchýně je opravdu Mary Steenburgen, ta jinak milá a sympatická herečka, ale nakonec si mě získala, ostatně jako každá nesympatická a nepříjemná postava odehraná výbornou herečkou (hercem). Jessica Biel je zde sice jen ve vedlejší roli, ale velmi výrazné a táhnoucí se celým příběhem. Je v té roli skvělá, ostatně, jako skoro vždycky. Mně by vůbec nevadilo, kdyby mi dala fuchsiové tenisky. Prostě příjemný doják s roztomilým psem. Skoro ten film ze měn vydoloval slzy. Asi si taky stluču nějaký vor a vyrazím na okružní plavbu na Lipno.

• 26.3.2018  12:23

Inu, pěkně je porubala na hromádku. Tak, že jim ani fazolová pasta už nepomůže. Až vám někdo někdy řekne, že svět je nádherný, pořádně mu jednu flákněte a jděte si pustit tenhle film drsnější než černošský chobot v ánusu bez gelu. "Žena je šťastná jen s penisem v ústech."

• 20.3.2018  08:50

Ty vole, Patrick Swayze to zabil. Já si říkal, že mi jeho postava je hrozně povědomá, ale až z titulků jsem zjistil, že ho hrál on. No to mi ho vyždímej... Jinak jde o takovou až klasickou sladkobolnou mozaiku různě zajímavých příběhů. Linie s Liottou je nezajímavě předvídatená, linie s Redmaynem takřka nevyužitá (dělá z něj jen pouhého přicmrndávače, což je vzhledem k hereckému obsazení postavy škoda, Redmayne je dost zajímavý herec), linie s Whitakerem má zajímavý námět, křesťan, kterého omrzí život, jeho víra je však tak silná, že mu brání spáchat sebevraždu (objeví se v ní ale lisa Kudrow ve své dosud nejlepším hereckém projevu, co jsem viděl) no a linie s Jessicou Biel asi ulpí v paměti nejvíce a nejdéle. Nejen proto, že v ní Biel hraje striptérku, která po sobě během vystoupení lije horký vosk (ale skvělá scéna), ale i proto, že je nejpestřejší, nejpropracovanější a lidsky nejpřijatelnější a nejvděčnější. A je v ní Patrick Swayze ve své asi nejbizarnější roli. 3.5*

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121