eraserhead666

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 35 70 104 138
    • 1.6.2020  15:24
    Kardinal (1967)

Jsou filmy, o nichž by se nemělo mluvit, ale jen se na ně dívat, protože jen tak nejlépe vystihnout svou vlastní podstatu. Jakákoliv slova jsou zbytečná, nevýstižná, marná. Prostě se jen dívejte.

• 31.5.2020  20:49
    Stud (2011)

Lucy Walters v tom metru... Ach, panenko skákavá. Už jen za ni by si film zasloužil plnou palbu. Ten příběh jako by napsal Bret Easton Ellis, když měl slabší chvilku. 3.5*

• 31.5.2020  20:46

Super úvodní titulky. Výborná postava Bezze a skvělá scéna s hladovou holčičkou. Ale to je tak asi všechno. Hlavní hrdina je hrozně nesympatický debil a jeho charakter ukázkou povrchnosti samožernosti mnohých fantasy jakože kladných hrdinů.

• 31.5.2020  20:43

"To jsou žaludeční šťávy rudých červů. Prožerou všechno." Jen ne tu skleničku, ve které je přenáší :-). To, co tvůrci předešlého dílu nedokázali s jistě mnohem větším rozpočtem, dokázali tvůrci tohoto za pár kaček. Sice jde o kýčovitou snůšku nejtuctovějších fantasy keců, pindů a žvástů, ale alespoň to dokázali protknout mnohem zajímavějším příběhem, než předchozí díl. Digitální triky jsou až tragické, ale je to prostě lepší než jednička.

• 31.5.2020  20:41
    Špindl 2 (2019)

Ty vole, ty ezopičky... A jestli u prvního dílu někdo přemýšlel, zda vůbec někdy někdo nebo něco dokáže v trapnosti trumfnout "jakože" fejkového Klause, tak věřte, že real Vémola z dvojky to doručí levou zadní. Za Vagnerovou bych hrozně rád ještě něco přidal, ale nejde to... 1.5*

• 31.5.2020  20:38
    Špindl (2017)

"Jako morčátko?" Polívková taková podivně tuctová, ale Krausová mě dost bavila. Podobné postavy mi v českých filmech docela chybí. Kladem filmu (a důvod hodnocení) je, že mi v danou chvíli docela sedl. Prostě noční oddechovka.

• 31.5.2020  20:37

Typický Zelenka. Je ale fakt, že "samotný film" mě bavil o něco více, než "dokument" o něm.

• 31.5.2020  20:36

Zajímavý bizarní nápad s notnou dávkou komiky. Dobře vybarvené prostředí i postavy, Mads Mikkelsen je fakt nechutnej. Jen ke konci to dost ztrácí na působnosti.

• 31.5.2020  20:34

A tak jako není to zase úplně tragické. A mám rád Marlona. 1.5*

• 31.5.2020  20:31

"Být volná znamená být sama?" Celou dobu jsem si říkal, jestli to je Valeria Golino. K filmu netřeba slov, to se prostě nedá popsat. To se musí vidět. Výborný výběr hereček, ve všech rolích. Kontrastní scéna potratu je až dechberoucí. Jen jsem čekal, že to skončí jinak (a ta předstva, k níž mě film minimálně půlku stopáže vedl, by jako konec byla působivější, než ten, který nakonec film nabídne).

• 16.5.2020  20:25

Že to nedali Olmerovi nebo Soukupovi? Točit to dneska, asi by tak tu atmosféru doby nevystihli. Je trochu škoda, že se to nechytlo, rád bych viděl i další dva díly, které jsem četl. V devadesátkách by z toho udělali jistě "zajímavý" domácí akčňák. Každopádně Labuda dost pobavil. 2.5*

• 16.5.2020  20:21

My jsme se, samozřejmě, tehdá do kina hnali hlavně jen kvůli Hrubešové, ale nakonec a později mi došlo, že jsme dostali sice prudce idealistickou, ale zajímavou a humornou komedii. Z níž chlapi nevychází zrovna dvakrát dobře. Ale mám ten film rád dodnes, už pro to obsazení a herectví. Je to prostě "Óne sranda."

• 16.5.2020  20:20
    Kajínek (2010)

Tak nějak nevím, co k tomu říct. Z čistě diváckého (tedy filmového) hlediska to ujde. Osobně mě potěšila Jana Krausová, jedna z našich nejsympatičtějších hereček. Naopak Bendová naprosto tragická. 2.5*

• 16.5.2020  20:17
    Sniper (2002)

Mám ten film hodně rád, i když vlastně není nic extra. Viděl jsem ho poprvé před patnácti lety a zůstal mi v hlavě dodnes. Hlavně díky mile vážnému Snipesovi a skvělé Fiorentino, která se dokázala výborně rozehrát na pouhých dvou metrech čtverečních.

• 16.5.2020  20:15

"A teď už ho vyndej!" Ještě jsem neviděl film, v němž by William H. Macy hrál sympatickou roli. Svým způsobem tomu filmu rozumím, občas sice trochu mlátí prázdnou slámu a teatrálně žvástá, ale jistým způsobem hlavnímu hrdinovi rozumím. Vcelku zajímavé obsazení. Škoda, že Julia Stiles nedostala více prostoru. 2.5*

• 16.5.2020  20:14

Takový normální průměr s hezkou dcerou. 2.5*

• 16.5.2020  20:13

Parádně pokoukal. Marie je pěkná kráva. 3.5*

• 10.5.2020  20:26
    Tango a Cash (1989)

Uf, tohle dost zevšednělo, za ty roky. Vybavuji si, že před lety jsem to ani nedokoukal, teď tak nějak že jsem byl i ospalej a nic jiného se mi nechtělo. Přijde mi to takové matné, přehnaně stylizovaný kontrast mezi dvěma hlavními hrdiny smrdící papundeklem. Pobavil akorát vtípek na Ramba a zaujala mladičká Teri Hatcher. Jinak od obou herců nic moc. 2.5*

• 4.5.2020  19:45

Tak tohle je český film jako zastara. Až se mi chce jít do plného. Synková pořád jede jako raketa. A Chýlková trefně vystihla dceru své matky. "Všichni jsme úplně blbí."

• 4.5.2020  19:44

Farmář hledá ženu ve filmovém podání. Když herci zachrání slabě promylšený film. I když teda není jako úplně hloupý. Polívková supr, Holubová a Klepl paráda. Dolanský klasicky sympaťák. Masožravá slunečnice je brutus nápad. 2.5*

• 4.5.2020  19:41
    Itó Džundži: Collection (TV seriál) (2018)

Musím říct, že rozpohybované (a barevné) obrázky Junji Ita trochu ztrácí svou atmosféru. Snad třetinu příběhů jsem znal s nedávno u nás vydané sbérky Balónky oběšenců (ale vidět pohybující se Modelku bylo fajn). Kladem je, že seriál ukazuje jak nepříjemně bizarní stránku Itóovy tvorby, tak i atmosférickou a poetickou (příběh o Mostu nebo Strašácích na hřbitovech). Co mě dost chytlo, tak tři příběhy o zparchantělém Souichim. Ten spratek mě fakt bavil. 3.5*

• 1.5.2020  08:18

Nezačalo to vůbec špatně. Tvůrci docela hezky a opatrně vystavěli svůj domeček karet, jenže někde v půlce si řekli, že už je to nebaví a tak do něj prostě kopli. Weaving je dobrá, Grace pojala velmi zajímavě, jen na ni příběh občas zapomínal a nedal jí moc prostoru se zapojit a něco předvést. Hodně mě potěšila přítomnost MacDowell. Hopdně nevyužitý potenciál. Spíše promarněný.

• 28.4.2020  08:18

Úvodní titulky docela hustý. Lidi jsou fakt šílení. Hodně příjemná komedie, hlavně díky pořád energické a elektrizující Michelle Pfeiffer, prudce sympatické Saoirse Ronan a zábavnému Paulu Ruddovi (zapomenout bych neměl i na mho oblíbeného Jona Lowitze, kvůli němu jsem vlastně do filmu šel). Takový romantizující, lehce (ale řekl bych opravdu jen lehce) parodický pohled na filmový průmysl a krizi středního věku.

• 28.4.2020  08:14

"Na každé fotce je bez košile. Jako by na ně byl alergický." Taková ta prdel, která je debilní, ale ve své debilitě zábavná. přesně ten typ filmu, který je tak blbý, až vám může sednout, nebudete-li od něj nic očekávat. Za mě bych ještě přitvrdil, ale některé scény byly fakt zábavné.

• 26.4.2020  21:11

Já si říkal, že bych rád viděl příběh ze světa Hvězdných válek, kde by nebyl tak důležitý střet Impéria a Odboje, ale když jsem to teda konečně viděl, došlo mi, že právě tohle tomu chybí. Že to bez toho není ono. Vlastně to je úplně naprosto tuctový příběh ve známých kulisách. možná zajímavě obsazený, ale prostě bych čekal. víc.

• 26.4.2020  21:09

Od Stathama se asi dá i čekat více, ale zase jako nějaké přehnané herecké charaktery ne, takže v tomhle ohledu spokojenost. Pravda, motorkáře nemusem zrubat tak rychle, mohli tomu, co jde Stathamovi nejlépe vymezit trochu více času. Z Franca jsem ještě pořád rozpačitý, pořád nevím, co si o něm myslet. Winony mi už zase zahejbala... no, prostě ji pořáýd rád vídám ve filmech. Slušný průměr.

• 25.4.2020  16:20

Abych pravdu řekl, docela jsem se toho filmu bál. Dvakrát jsem si ho pustil a dvakrát prakticky hned vypnul, páč jsem si říkal, že na něj nejsem dobře rozpoložen. Nebál jsem se ho kvůli M8dlovi, ale kvůli jeho formě. A pak jsem si ho pustil dnes po půlnoci a docela mi sedl. Hlavní dětský hrdina byl sice poměrně nepřesvědčivý, kompenzoval to ale jeho kamarád Haris, ten naopak byl přesvědčivý až dost. Trochu nechápu to označení komedie (asi takový český zvyk, jak to není komedie, lidi to nezajímá). Tohle není komedie ani náhodou. V tomhle ohledu může divák zažít nemile překvapivé zklamání. A vlastně to může uškodit i filmu samotnému. Tohle je ryzí syrové rodinné drama.

• 23.4.2020  09:48

Ukecaná vztahovka. Kdyby mi někdo řekl, že to zvládnou natočit Češi, zaklepal bych mu na čelo. A ejhle, oni to zvládli. Jenovéfa je prostě parádní, naštěsít ten film není jen o ní. Hodně se mi líbil hudební doprovod. Neotřelý, zvláštní, pro mě chytlavý. Poctivý, procítěný film, který ví co chce (říci) a zda se divák chytne nebo ne, je mu jaksi jedno. Tenhle film si nehledá diváky, oni si hledají ten film. A já jsem rád, že jsem ho našel.

• 23.4.2020  09:45
    Specialista (1994)

Jak já se na to těšil do kina. Kvůli Sharon, samozřejmě. Sharon, bomby a tokání po telefonu. Tohle je film záporáků, v Ericu Robertsovi a Jamesi Woodsovi ten film našel oprávnění existovat. Jenže to na více než průměrnou podívanou nestačí. Sly naprosto nijaký, Sharon hezká a nestydlivá, ale jaksi ve špatném filmu. 2.5*

• 21.4.2020  21:49

Přesně takové to, když do něčeho vrazíte mnohem více peněz jen aby to bylo horší, plošší a méně zábavné než to, co se vám dříve povedlo za méně peněz. Díky alespoň za B. D. Howard a Daniellu Pineda.

<< předchozí 1 2 3 4 35 70 104 138