eraserhead666

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124
    • 16.7.2018  22:20
    Baaghi 2 (2018)

"Není důležité to říkat, důležité je to cítit." - když už nic, alespoň tohle moudro by mnohým lidem mohlo něco říci. Ten příběh je hrozně kýčovitý, hloupatý a poplatný tomu, co chtěli tvůrci ukázat, ale prostě to funguje. Tohle vás vydojí jako výstavní dojnici. Ani horší ani lepší než jednička, prostě jiné. Ne tak veselé, spíše smutnější, ale stejně koukatelné.

• 16.7.2018  22:10
    Kong bu ji (1997)

Celý film prší, což je naprosto super. Film se rozjíždí zajímavě nádherně, hlavní hrdinka je krásně odcizená a její představitelka zajímavá a nádherná. Jenže čím více se zápletka začíná rozplétat, tím ten film ztráví na kouzlu, atmosféře a zájmu. Hongkongská "sociální" krvavá dramata na tom u mně budou asi stejně jako thajské horrory. Nebudeme si moct přijít na chuť. 2.5*

• 14.7.2018  19:13

Přepálené takřka ve všem - od stopáže, přes digitální triky až po Angelininu snahu "hrát" (proč jí neřekli, že to tahle role nepotřebuje?). Ke konci jsem už pospával.

• 14.7.2018  19:12

To ještě byla Angelina sympatická. Dnes se mi ani nechce věřit, že jsem na to šel do kina. Ale na film, kde na hlavní postavu je třeba vzhled a ne herectví jako jo... Ujde to. Aspoň ten Chris Barrie tam něco předvádí.

• 11.7.2018  21:01

Trojka docela vykrádá jedničku, hlavěn v linii unesené postavy a na tom závislého souboje. Líbí se mi to o něco více než dvojka.

• 11.7.2018  20:57

Skvělá a zábavná upírská komedie. Vtipné scény se mísí s maskérsky a nápaditě dobrými horrorovými. poskakující upíři jsou fakt zábavní. nechybí klasický prvek zamilovaného ducha. Tohle mi sedlo jak zaklínadlo na upírské čelo.

• 11.7.2018  20:54

Předchozí díly se jaksi snažili tu a tam alespoň něco sdělit, tohle je prostě jen takové - někdo chce Callahana zabít, někoho (všechny) zabije Callahan, tu a tam vybublá nějaká dějová linie. Přesto je to vcelku obstojné rozloučení s nejdrsnějším a nejsvéhlavějším filmovým poldou. Mám hrozně rád scénu z věznice, kde si Callahan hraje na pošťáka. G'N'R docela trapní.

• 10.7.2018  18:11

Nápad a zpracování až překvapivě zábavné. Hodně dlouho mě to bavilo. Hlavní dvě představitelky byly zajímavé. Heather Juergensen je skvělá, Jennifer Westfeldt tady vypadá jako nějaká puberťačka. Zajímavé je,ž e to je druhý film z Westfeld který neskončil podle mého gusta, i když tady ten "happy end" není tak "happy" jako u prvního filmu. Přesto dobře zpracované zajímavé téma 3.5*.

• 8.7.2018  21:50

Nakonec to bylo lepší a zajímavější, než jsem čekal. Takové trošku modernější pojetí rodinného tématu, o tom, že rodina je možná (nebo může být) více stav mysli než něco založené na fyzických/reálných/hmatatelných základech(důkazech (nebo sakra nevím jak to vyjádřit. Takové trošku (ano, možná idealistické) popření hesla - krev není voda. Co když ale na tomhle moc nemusí sejít? 3.5*

• 8.7.2018  21:47

Patrně můj první JCVD v kině. Je to fajn i po těch letech, i když některé pasáže už trochu nudí nebo působí trochu podivně. Pořád ale zajímavě pojatá "erotická" scéna, například tím, že v reálu vlastně nikdy neproběhla.

• 8.7.2018  21:45

Zajímavě pomalu a neexpresivně budovaná atmosféra. hezky pozvolna, nic moc neukázat. To bylo fajn.

• 6.7.2018  21:08
    Není úniku (1993)

Van Damme v trochu dramatičtější roli, respektive filmu. Což se mi líbilo, že akční stránka trochu ustoupila té dramatické. A JCVD to dal. ze sester Arquettových mi Rosanna vždycky přišla trochu upozaděnější, ale nakonec docházím k tomu, že je výraznější, schopnější a proměnlivější než její ségra. A tady jí to ke všemu ještě hrozně sluší. A Kieran je taky mnohem lepší herec než Mechnakulkách. Není úniku v JCVD filmografii lehce zapadne a je přehlédnutelný, ale když se vytáhne v pravý čas, dokáže těch 92 minut zpříjemnit.

• 6.7.2018  21:03

Dojemný příběh o tom, kterak mladý študent otevřel oči a poznal život. Až je škoda, že si Frasera většina bude pamatovat jako komediálního herce. Protože vážnější/vážné role mu jdou.

• 5.7.2018  08:08

Tendenční, kýčovitý a nechutně happy end doslova posral vcelku zajímavý námět a nápad. Proč, do prdele, musí všechno končit jako podle šablony? Tuctově? Suše? Je to sakra film, fikce, proč do něj nedat trochu odvahy? Potěšila oblíbená Maya Rudolph, i Kristen Wiig už si u mě dokonale smyla ten původní nesympatický pocit. Megan Fox stále jen a pouze "okrasa", stejně tendenční, tuctová a kýčovitá jako závěr a vyznění filmu. Spíše romantické drama než komedie, tu v tom moc nehledejte. 2.5*

• 5.7.2018  08:03

Nedávno jsem si osvěžoval svůj oblíbený seriál a až při tom zjistil, že existuje tohle. Příjemné a sympatické rozloučení. Pepřák a superhrdina v ženských kalhotách lámou do kolen.

• 2.7.2018  21:12
    Mo chun jie (1991)

Můj oblíbený Donnie Yen v démonicko-upírském kung fu horroru. Je trochu škoda, že horrorové prvky ve střední části znatelně ustoupí akčním prvkům a přestřelkám, protože zpočátku se zdálo, že to bude poměrně vyvážený mix a horrorové prvky a mytologie zápletky vypadaly hodně dobře. Ale na raně devadesátkový hongkongský kung fu ačkňák je to pořád slušná podívaná.

• 2.7.2018  21:08
    Baaghi (2016)

Bez prdele, nadsázky a ironie - romantické kung fu. Tohle prostě zvládnou funkčně skloubit jenom v Indii (možná tak ještě v Koreji). Pořád nechápu, že tenhle formát ještě neobjevily naše televize a nedávají indické filmy. Ty romantické chvíle mamin a tatíků u televize... Ženské by si rvaly rodidla, chlapi by stínovali pěstní souboje a pak ty uvzdychané noci... Nejmodernější verze Romea a Julie po indicku, barevná, akční, s tradičními tanečními a pěveckými čísly, hezkými ženami, svalnatými muži, záporáky zabíjejícími a bourajícími budovy pouhým pohledem. Přehnané, kýčovité, sladké až z toho bolí zuby, uvzdychanější než kdejaká západní romantika a s tak úpěnlivými pohledy, že se herci ze Stmívání mohou jít klouzat. Prostě, ach, romantika. Těším se na dvojku.

• 28.6.2018  16:17

Slabší než jednička. Krainovou zrovna nemusím, ale tady je ze všech filmů, co jsem s ní viděl asi nejnormálnější, z Vašuta se občas obrací žaludek ale Karel Augusta tu nehorázně perlí. Přesto mám ten film rád.

• 28.6.2018  16:13

Tohle je prostě srdeční záležitost milovníka osmdesátkového oblečení, účesu, hudby... Kunsthistorika Syřiště(hovno vím, jak se to skloňuje) miluju.

• 26.6.2018  20:36

Ehm... být to ještě trochu debilnější, tak by to snad i bylo trochu dobré.

• 26.6.2018  20:34
    Ruo sha (1994)

Červená karkulka z hongkongského blázince. Navzdory tématu a psychologické stránce neskutečně nudně a nezáživně natočený film. Spíše než drsný psychologický thriller mi to přišlo jako (nepovedená) parodie. I díky přehrávajícímu záporákovi a doprovodné hudbě. Jako by tvůrci chtěli každou další vteřinou film divákovi co nejvíce znechutit.

• 25.6.2018  14:32

Přesně ten typ filmu, na kterém je nejlepší plakát nebo obal VHS/DVD. Dobře, ještě tak začátek dost naláká, ale pak už se divák společně s filmem noří hlouběji a hlouběji do smradlavého jednotvárného a nezajímavého bahna. Tak dobrý ten film mohl být, a stačilo jen málo - ukázat trochu více a ne o tom podstatném jen mluvit. Když už jsme u toho, zdejší dialogy jsou tak bizarně debilní, až vlastně zábavné. Úplně jsem si u filmu představoval, jak probíhal dabing: Dabér: "Ty vole, to přece nemůžu říct, vždyť to zní tak debilně a krkolomně, to by ta postava přeci nikdy nemohla takhle říci... Neupravíme to trochu, nezlidštíme?" Režisér dabingu: "Drž hubu a namluv to!" To je asi tak (po úderu sekerou) jedna z mála světlých míst filmu. Naopak, scéna s pavouky je neskutečně natažená, natolik, až to poslalo veškerou jejich atmosféru a kouzlo do prdele. V nejlepším Fulciho filmu to fungovalo, tady ani náhodou. Takže - kulisy jeskyně a starého chrámu fajn, atmosféra osmdesátek fajn... Ale to je málo.

• 19.6.2018  09:26

Tady už se vařilo hodně z vody, ale Potměšil si to užíval pořád, dokonce hned dvojmo a místy jsem se přichytil při pocitu, že mě to baví více než dvojka. 2.5*

• 19.6.2018  09:24

Trochu politicky nekorektní pohled na rodinu, rodinné vztahy a její vnitřní i vnějškové chování. Selmu Blair jsem ve filmu už neviděl pěkně dlouho. Tady ji chvíli trvá, než se rozjede, ale pak jsem skvělá. Úvodní titulky jako ze sedmdesátých let. Flashback prostřihy, dodávající zápletce na atmosféře. Ten až komický pointový zvrat před koncem je naprosto boží (protože logický). Zajímavý hudební výběr (Roxette, Reagan Youth, Erasure). 3.5*

• 18.6.2018  08:19

Tady humor klesl hodně dolů na úkor klasické dvojkovosti. Překvapivě zábavný je tu hlavně Sypal menší změnou povahy jeho role. Synková pořád jede, mě tahle její postava strašně baví. Hrozně mě baví Gregorová (ne vůbec špatný způsob jak zemřít). Krainová tady vypadá a působí až odpudivě. 2.5*

• 18.6.2018  08:16

Je to jednoduché, přímočaré, prosté a svým způsobem tupé. Ale v kině mě to hrozně bavilo a baví mě to pořád. Potěšil se Synkovou jsou prostě neskutečně zábavní, oba si své role fakt užívají a dělají je třeskutě komické. Je to prostě prdel, holá a hladká, ale prdel.

• 17.6.2018  08:23

"Ty miř na hlavu, já do řiti, ta je menší." Film o němž jste hodně slyšeli, dle toho si udělali nějakou představu a nakonec zjistíte, že je úplně jiný. V podstatě povídkový film o osudech party kamarádů. Místy komický až na hranici grotesky, místy dost tragický. Trochu mi tam vadily ty zdlouvahé hudební a zpěvné scény. "Lepší odcházijó, enem my potvory ostáváme."

• 17.6.2018  08:19

Gore slušné, Anthony Wong tradičně skvěle psychopatický, kritika sexismu a nerovného postavení žen ve společnosti zajímavě pojatá a potěšující, masakrování dětí před kamerou překvapivé, ale film má hrozně kolísavou atmosféru, která se místy vytrácí úplně. Jako kombinovat brutální gore thriller komickými scénami (tradičně policajti), to prostě není moc můj šálek a kazí mi to prožitek.

• 15.6.2018  15:33

Film, v němž Stallone nedá nikomu pěstí. Film má sice happy end, ale vždycky mi přišel hrozně smutný. Film, který zaujme některými scénami, zajímavými charaktery a hereckým obsazením - Stallone jr., už jsem ten film od jeho vzniku viděl asi třikrát, ale až dneska jsem v něm objevil Danielle Harris, vzpomene si po Con Air někdo na devadesátkového Renoly Santiaga? Ryzí devadesátkové katastrofické drama. Hlavní roli mohl hrát prakticky kdokoliv.

• 14.6.2018  17:33

Druhý film, co jsem zatím viděl, v němž hoří živá zvířata (paradoxně jde o stejný druh). O tomhle filmu je možné hodně číst a tak jsou možná očekávání veliká a asi nutně dojde k jejich zklamání. Popravdě, čekal jsem to mnohem "horší" - v tom dojmovém smyslu. O Jednotce 731 jsem něco načetl, takže jsem věděl, do čeho jdu, přesto mi to nepřišlo tak husté, jak se zdálo. Faktem je, že nejhroznějším na tom filmu je, že vychází ze skutečných událostí, ne nutně u jednotlivých scén, ale ta jednotka existovala a dělala to, co film naznačuje. Dvě nebo tři scény jsou hodně silné a ve své době jistě dost otřásaly útrobami a tělesnými částmi diváků, dnes už člověk, který se k tomuto filmu většinou dostane, je už vycvičen současnými kruťárnami. Nic to však neubírá na filmově-dokumentární formě filmu. Jako film je to fajn, pokud od něj nic neočekáváte.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124