eraserhead666

Misantrop

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115
    • 18.9.2017  13:17

1) Když se objevily informace o natáčení třetí řady Twin Peaks, byl jsem spíš zvědavý než že bych se nějak vyloženě těšil. 2) Pokud jste to ještě neviděli a chystáte se, další řádky asi raději nečtětě, protože budou obsahovat BRUTÁLNÍ SPOILERY! Bez nich prostě nevyjádřím co chci. 3) Když to shrnu, mám ke třetí řadě TP asi více výtek než pochval. Nejsou to však výtky k tomu dílu obecně, jsou to spíše výtky velkého fanouška prvních dvou sérií a filmu z roku 1992. 4) Po technické stránce je třetí řada TP výborná. Má zajímavé triky, výborné scény, dobré postavy, je to dobře sestříhané, hudba parádní a ani ten příběh není nijak špatný. 5) Naprosto výborné a rozsekávající je prvních cca 20 minut třetího dílu a celý osmý díl. To je prostě Lynch jak vyšitý, proto ho milujeme a přesně na tomhle ujíždíme. 6) Třetí řada TP je především obrovský koncert Kylea MacLachlana. Ten si svou trojroli (dobře, dvouapůlroli) doslova vymazleně vychutnal. Je prostě boží, skvělý, geniální. když už pro nic, jen pro něj stojí třetí řadu absolvovat. Hned za ním je, z těch nových postav, neméně skvělá Naomi Watts, jeden z jejích nejlepších výkonů, co jsem viděl. Třetí výrazný a zajímavý herecký projev vystřihla Chrysta Bell. A to ne proto, že naprosto božsky vrtí zadnicí, ale proto, že valnou většinu svého hereckého projevu v seriálu zvládla pouze a jen pohybem svých mimických svalů. Parádní věc. 7) Dostáváme se k negativům. Návrat některých starých postav je docela zbytečný. Některé potěší a dokáží zaujmout (skvělá a nádherná Mädchen Amick, Miguel Ferrer, David Lynch, obr, osazenstvo TP policejní stanice - až tedy na Andyho, ten jakoby tam vůbec nebyl, i ten James Marshall alespoň zazpíval svůj přeslazený oplodňovák z předchozí série). Za nejtrapnější návrat považuji Audry Horne. Její postava zcela ztratila veškerý její původní šmrnc podivné holky žijící vlastním životem ve vlastním světě a stala se z ní jen obyčejná protivná fúrie, která se, společně s tvůrci, jen trapně snažila navázat a odkázat na její kdysi ujetý a podivně nepříjemnou atmosférou nabitý tanec. Ten tanec, co předvedla tady byl jen odporný bezobsažný hnus, který jsem po pár vteřinách přeskočil. 8) U nových postav mě trochu štvala jejich zkratkovitost a konečná zbytečnost (sestra Shelly a Bobbyho, syn Audry) a fakt, že ty výrazné a zajímavé Lynch s Frostem hned odpravili (ten kluk hlídající skleněný box a jeho přítelkyně, Darya). Bratři Mitchumové, zapomětlivá paní s psíkem, párek nájemných zabijáků a Matthew Lillard ale super. 9) Co mě naprosto brutálně nasralo a znechutilo, je objevení Diany. To je postava, kterou jsem nikdy nechtěl vidět. Nikdy. To, že se objevila tady (a ještě v dost nepříjemném charakteru - který se sice dost rychle až směšně vysvětlil) naprosto zkazilo veškerou její někdejší zajímavou a tajemnou atmosféru nejistoty, zda ta osoba vůbec existuje nebo je jen nějakou Cooperovou projekcí. Při Dianě jsem fakt skřípal zubama a byl totálně nasraný. 10) Obecně je nové TP fajn a ani ve mně nezanechalo moc nezodpovězených otázek. Naopak, přijde mi docela čitelné, pochopitelné a jasné. Samozřejmě na některé scény a prvky, ale tady u toho mi tak nějak došlo, že právě některé ty scény u Lynche tam jsou jen proto, že jsou divné, nemají žádný velký smysl a hlavní linie se až tak moc netýkají. Nevím, možná tomu tak není, ale přijde mi,ž e jsem pochopil, o co v tomhle šlo. Což se ale taky částečně řadí mezi negativa. Protože si myslím, že právě zápletkou a dějově třetí řada trochu degradovala atmosféru a smysl původních dvou sérií a filmu. Černému vigvamu vzala tato třetí řada veškerou tajemnou, mrazivou a strašidelnou auru. Opravdu je/byl černý vigvam jen jakýmci strojem na doppelgangery? Opravdu? Nic více? No do prdele... 11) Samo o sobě není třetí TP nějak vyloženě špatné. Dokázalo mě zaujmout, dokonce chytnout, že jsem chtěl vidět další díly, ale z obecného hlediska, z toho příběhového, rozšíření univerza a tak, mi moc nedalo a spíše mě zklamalo. Koukat se na ní dá, je to klasický Lynch, který se, v rámci TP, tentokrát nijak nekrotil a tak je tady sex, krev a různé brutalitky. Výrazově je to i zajímavější než půvpdní dvě série, jsou tu fakt úlítlé scény, které vás úplně pohltí. Pro mě ta řada ale skončila sedmnáctým dílem. Osmnáctý je naprosto zbytečná vata, nedůležitá, jen proto, aby se tam objevila jedna (kdysi výrazná a důležitá) postava. Kterou (a její postavení v příběhu) tento díl taky vlastně degradoval. Nedivil bych se, kdyby to rozjelo další TP vlnu. Určitě nějaké knihy (ty mě ale nezajímají, jasně, četl jsem Tajný deník LP ale pro mě TP existuje pouze v seriálové/filmové podobě, nepotřebuji k tomu nic jiného). Dokonce snad už existuje nějaká petice za čtvrtou sérii, to jde ale mimo mě. 12) Protože jsem rád, že jsem třetí řadu TP a pravděpodobně si ji i někdy určitě zopakuji (bez posledního dílu), pro ty vizuály. Ale... Davide, návrat do TP se vám s Frostem relativně povedl, ukázali jste, že to zvládnete. Už se na TP ale vyser a natoč zase nějaký újetý film. Nechte TP spát a více ho nekurvěte. Nezkažte více to, co jste kdysi vymysleli a vybudovali, již to neřete a nerozptylujte dále tu auru tajemna, strachu a neskutečné atmosféry. Prosím. 13) Kdybych neznal předchozí TP, byl bych z tohohle určitě unešen. Ale právě proto, že je znám, že právě ty jsem si zamiloval a naprosto jim propadl, prostě nemohu jinak.

• 18.9.2017  08:44

Zezačátku to vůbec nevypadalo, ale nakonec se z toho vyklubala dost zábavná parodie s uspokojujícím počtem výborných a zajímavých vtipů.

• 18.9.2017  08:41

Katherine se po všech těch sladkých single buchtách, které nikdo nechce dopracovala k mokrému snu. Bitchoidní milfce, kterou si přejete v latexu, kozačkách a s bičíkem, kterým vás bude řezat hlava nehlava. Na to, jak je film dlouhý, je buď málo akční nebo málo temný a napínavý. Katherine hodně pomáhá povaha její role, přesto jí dává lépe a přijatelněji než rozplizlá Rosario. Každopádně, možná v tom filmu hrál ještě někdo, ale kromě Katherine s Rosario si ho po odběhnutí závěrečných titulků nevybavíte.

• 16.9.2017  11:40

Jo, tohle jsou staré dobré Hvězdné války, jak jsem si je zamiloval. Bez remakového patosu a okatého (zdůrazňuji "okatého") vykrádání starších kousků. Tohle je prostě super prequel čtyřky i s parádním retro nádechem. Cushing mě naprosto rozsekal (neřeším etiku věci, jen jsem fakt čuměl na drát).

• 16.9.2017  11:28
    Hausu (1977)

Až v souvislosti s tímto filmem jsem zjistil, že existuje něco jako "camp". A rovnou i, co to vlastně je. Naprostá míchanice všeho, co vás napadne. Záměrná, přehnaná, dotahovaná ad absurdum. Zatímco začátek vypadá jako vystřižený z nějaké soft erotické mýdlové opery, kdy fakt čekáte, že se ty studentky na sebe vrhnou a začnou se olizovat jako známky, po několika dalších střizích jste ve strašidelném baráku v lese pod útokem studentkožravé bestie zhulení pod vobraz. Prostě záměrně ulítlý úlet s několika výbornými scénami. Páč kde jinde zhlédnete tak perfektně natočenou scénu, v níž klavír sežere svou hráčku. Aneb když si nejste jistí, na co to vlastně koukáte, můžete si být jistí alespoň tím, že to pochází z Japonska.

• 14.9.2017  21:04

Má mládežnická chuťovka s Brucem Paynem, který mě děsíval ve snech. 3.5*

• 12.9.2017  07:52
    To (2017)

1) Nemyslet na Kingovu knihu a prostě jít na film. 2) Muschiettiho To není ani tak adaptací nejlepšího knižního horroru, jaký kdy byl napsán, jako spíše volným příběhem odehrávajícím se v Kingově světě. 3) Muschiettimu se To povedlo mnohem lépe než v závěru pokažená Mama. Tady to kočíroval až do samotného závěru. 4) Děti fungují perfektně i když gang zlých je brutálně zkratkovitý. 5) Digitální triky jsou překvapivě přežitelné 6) Pennywise je naprosto parádní a jde z něj strach. Není ani lepší ani horší než Curryho Pennywise, jen jiný a to je naprosto super. Vysoké hodnocení z velké části tahá jen on 7) Sophia Lillis je skvělá.

• 7.9.2017  09:40

Ten příběh už prostě znáte, každou jeho vteřinu, každý jeho krok. Protože jste to již viděli třikrát. A ani nové tváře na tom nic nezmění. Navíc tady už ty náhody a chování postav nevychází ze samotného příběhu ale z formy, do které chce film zapadnout a kterou chce využít, takže se podřizuje příběh "náhodám" a ne opačně - což se možná dělo již v předchozích dílech, ale tady je to přímo okaté a kazí to logiku děje.

• 7.9.2017  09:38

Další závod o to, kdo je větší svině. Notně omšelý, a vlastně tak nějak vyčpělý, ale pořád se na to dá koukat. 2.5*

• 6.9.2017  10:23

Jedna velká neskutečná trapnost. Vyjma části odehrávající se v posilovně, to je fakt zábavné. Zřejmě si na tuhle část vybrali veškerý smysl pro humor. Jen škoda, že je posilovna pouze epizodní částí.

• 6.9.2017  10:20
    Organ (1964)

Hudba skvělá, prostředí taky, ale jinak na mě takové trochu moc unylé. Postavy fajn, některé dost nejednoznačné, dobová výpovědní hodnota silná, ale prostě mi to nesedlo. 2.5*

• 5.9.2017  20:02

Démonické horrory jsou super. A Polanski, jako by v nich měl ustláno. Pro mě mnohem výživnější, atmosféričtější a silnější než Rosemary má děťátko. Road movie za démonickou knihou. Skvělá výprava, nástup silnějších ženských charakterů. Opět poupravuji svůj pohled na devadesátkové horrory.

• 5.9.2017  19:58
    Tah jezdcem (1992)

Atmosféra vcelku hustá, jen mi docela vadilo, jak hrozně moc a okatě scénář předhazoval hlavního hrdinu jako potencionálního pachatele. Lambert je tradičně dobrej, Skerritt sympaťák, Diane Lane si budu muset hodit do hledáčku a mladičká Katharine Isabelle potěší. 3.5*

• 3.9.2017  21:46
    Open your eyes (amatérský film) (2011)

Pointou a vlastně i zápletkou nejde v podstatě o nic originálního ani nového. Jde o klasický psychologicky hozený příběh o odhalování a nalézání sebe sama. Ale to zpracování je poměrně příjemné. Zpříjemňují ho hlavně hrátky s obrazem a zajímavě nestatická kamera a hudební doprovod.

• 31.8.2017  10:42
    Monstrpavouk (2013)

Docela prdel. Velká. Pavoučí.

• 31.8.2017  10:40
    Nebezpečné hry 3 (TV film) (2005)

Trochu jsem čekal, že se v trojce konečně vydají trochu jiným směrem, ale prd. V podstatě jednička natočená úplně znovu odlišená jen podobou postav. Ale vadí to někomu, když tu lítá spousta děvčat jen v bikinách nebo bez nich? Jedinou vadou je, že již víte, co je která postava zač. Ale film, v němž se objeví má oblíbená Dina Meyer mě nemůže zcela nebavit. Zdá se, že mi tenhle styl sedí.

• 29.8.2017  08:57

Jeden z mála žraločích filmů, který se vlastně skoro celý odehrává pod vodou. Nápady občas zajímavé, ale ten konec už je docela úlet.

• 29.8.2017  08:54

Jako by si tvůrci řekli, že samotný příběh a jeho zápletka k dobrému zážitku nestačí a tak tam nacpali (plně funkční) sedmdesátkové retro (zhusta koncentrované na ty nejzákladnější položky, to mě na retro filmech vždycky baví a přijde mi to zábavné, puste si jakýkoliv film ze sedmdesátek a takové to v nich niky moc nebylo) a dost hodně zábavných vtipů a humorných scén. Fakt opravdu zábavných. Gosling s Crowem se docela snaží a i jim to vychází (Crowe je mnohem lepší, Goslingovi trochu hází klacky pod nohy charakter jeho postavy), oba je ale válcuje Angourie Rice. Kim Basinger pak už jen potěší svou přítomností neb nic nepředvede. Ale ta úvodní scéna, kdy si malej kluk nadrženě prohlíží nahou buchtu v tátově pornočasáku a zrovna ta buchta jim v tu dobu vlítne do baráku v autě, je parádní. 3.5*

• 26.8.2017  18:06

Na tomhle příběhu je strašně krásné, že takový ten klíčový kýčovitý okamžik podobných romantických příběhů, kdy se jeden na druhého nasere, protože zjistí něco, co ten druhý zamlčoval (a ona tady měla tolik příležitostí mu to říci), aby se nakonec ujistili, že se milují, je zde využit jen okrajově a navíc ještě jen jako schůdek k dalšímu dějovému odkrytí. To je prostě super, protože to ztrácí jistou předvídatelnost a přehazuje hlavní důraz příběhu a pointy trochu někam jinam. Do nádherného romantického dramatu, který vás nemilosrdně protáhne střepy lahví rozbitých o pobřežní skaliska a trny bílých růží plovoucích po hladině. Tohle chce pyžamo, deku, hodně popcornu a ještě více kapesníčků.

• 26.8.2017  18:03

Taková letní rozjásaná blbůstka s nečekaně trhlou Dominique Swain, eroticky éterickou bisexuální Jamie King a tradičně ňoumovatým Justinem Longem. Na tenhle tábor byste své děti nikdy neposlali ale určitě byste tam chtěli dělat vedoucí/ho. 2.5*

• 24.8.2017  20:19

Ani ne tak komedie jako romantické drama. Chrise Rocka mám docela rád, ve filmu mě bavily střetové rozhovory, kdy někdo někomu něco vysvětloval. V podobných filmech mě černoši a černošky prostě baví, jsou tak zajímaví, zvláštní a jiní. Dávají zajímavé figury a charaktery. Což je dobře. Jo, a abych nezapomněl, má pětka: Cypress Hill, Keny Arkana, Wu-tang Clan, The Roots a House of Pain. A šestí Berreta.

• 24.8.2017  20:16

Takový smutný životopisný film by to byl, kdyby to byl životopisný film. Hodně smutné drama o muzikantovi, kterého začínají požírat kostlivci uzavření ve skříni. A taky to, že je to nesympatický trouba co se chová jako blbec. Jediné, co Brett Moses zvládá, je tvářit se nasraně, možná proto to dělá hodně velkou část filmu. A on mu nikdo neřekl, že přitom vypadá hrozně směšně. NAštěstí zde jsou ještě další herci, kteří tu tího sympatičnosti a herectví vezmou na sebe - skvělý Michael Parks v roli otce, výtečná Lee Ann Womack, která svou roli dala tak parádně, že jsem byl přesvědčen, že už jsem ji v nějakém filmu viděl ale nakonec jsem zjistil, že ne. No a samozřejmě příejmně civilní výkon stále dobré Dominique Swain.

• 23.8.2017  10:33

Asi je škoda, že se Romero proslavil a mnohým je znám pouze jako tvůrce zombie série, když natočil spoustu jiných a dobrých filmů. Jako třeba tuhle adaptaci románu Michaela Stewarta. Druhý opičí horror, co jsem viděl (Kongo nepočítám) a opět kvalitní zářez. Super opička, skvělé herecké obsazení a příjemně napínavá atmosféra. Vyrvěte Romera zombíkům a dejte mu šanci bez nich.

• 23.8.2017  10:29

Temný komiksový mlátičkový akčňák o chlápkovi co jde proti celému podsvětí, protože mu zabili holku. Klasika, která sedne. Možná proto, že komiksy prakticky vůbec nečtu a vyrůstal jsem na levných 80./90. akčních filmech, takže mě to vlastně nemělo čím zklamat. Ale jako kdybyste mě mučili, tak řeknu, že Lateef i Dominique mohli dostat mnohem více prostoru.

• 21.8.2017  17:13
    Embers (2015)

Postapokalyptický příběh o několika jednotlivcích, přežívajících ve světě napadeném infekcí zapomínání. Výborný nápad na zápletku. Třeba pár, který se každé ráno snaží přijít na to, jestli jsou sourozenci nebo milenci a hádají si (každý den jiná) jména. Škoda některých slabších linií (třeba opravdu mikro příběh s Dominique Swain) a ne moc výrazného konce (ono to vlastně žádný konec nemá). Ale místa, na nichž se to odehrává, jsou krásně pochmurná a bezútěšná. 3.5*

• 21.8.2017  17:09
    Skin Traffik (2015)

Klasický, navzdory slušnému obsazení, levný akčňák, který zaujme hlavně dvěma věcmi - oním jmenovitě slušným obsazením (Mickey Rourke už zase vypadá, ač se to již zdá nemožné, opět o něco hůře) a faktem, že některé postavy umírají naprosto nečekaně. Ale má to spád, hlavní hrdina je sympaťák a Dominique Swain (kromě toho, že jí to hrozně moc sluší) tady pobíhá v kurví uniformě a kozačkách. Takže juch!

• 17.8.2017  16:11

"Celá léta jsem byl tajně pod oblečením nahý." Jedna z prvních parodií na slashery ve vcelku příjemné rovině klasických a známějších parodií. Kadence vtipů je ucházející, příjemně prošpikovaná hodně skvělými frky - dílna na zarážky na knihy s koňskou hlavou je kulervoucí, stejně jako výslech podezřelé nebo školník. Dnes už baví i doba (rané osmdesátky ještě s příměsí sedmdesátek). Je škoda, že v závěru to trochu vyčpělo.

• 17.8.2017  16:06

Proč tento film vidět? Natasha Henstridge v něm přefikne a udělá pračku. Jinak jde o klasický horror o démonickém domu, tihle démoni jsou však poněkud nadržení. Vane z něj takový zápach osmdesátkových a devadesátkových levných horrorů z videokazet, čemuž odpovídají i triky a masky. A právě tohle, společně se zajímavým obsazením (Henstridge, Shaye, Swain), filmu dodává na zajímavosti. Jako je to sračka, ale vcelku příjemná sračka. Možná proto, že jeho sledování ve mně vyvolávalo vzpomínky na dobu, kdy podobné horrory byly všedním chlebem. Mladším divákům to asi moc neřekne. 2.5*

• 15.8.2017  16:45
    Klub hrůzy (2004)

Ač to tak vůbec nevypadalo, nakonec z filmu vychází povedený mix (parodického) humoru a slasheru. Humor funguje, vraždy jsou promyšlené a nápadité, film přinese několik zajímavých scén (živý Pacman vede), polonahé dívky, progresivní vrah, exotické prostředí. Jo, tohle mi dost sedlo.

• 9.8.2017  16:26

Opravdu z toho nahodilého chaosu, pomrkávajícím po Forestu Gumpovi a Návratu do budoucnosti, vyšlo jen to, že "Domov je tam, kde si ho uděláš"? (A v tomhle ohledu opravdu vím, o čem mluvím). Když to bylo tak nějak pointou už předchozího dílu? No, tak to buď tvůrci hulili moc nebo já při sledování málo. Někde od půlky je to jen slepene náhodně generovaných scén v závěru horko těžko poslepovaných do nějakého smyslu. Stehna Brittany Daniel jsou pořád brutálně sexy, všechno ostatní v tom filmu stojí za hovno.

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115