eraserhead666

Misantrop

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118
    • 20.1.2018  19:39
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Chci být lesba, chci být lesba, chci být lesba!

• 20.1.2018  19:32
    Sil jong (2009)

Obě hlavní herecké představitelky jsou krásné natolik, až vzaly dech samotnému filmu. Ten mi totiž nakonec přišel jaksi právě bez dechu, bez napětí (asi jsem si zvykl, že to Korejci umí mnohem lépe). Možná za to může fakt, že to vychází ze skutečných událostí a možná se jich tvůrci drželi příliš. Má to zajímavé scény a světlá místa, ale celkově mi to přišlo trochu kostrbaté a na místě přešlapující. Záporák je takový nemastný neslaný a některé dějové mikrolinie až zbytečné.

• 19.1.2018  12:12

Po technické stránce fakt hodně dobře natočená tříminutová scénečka z jakéhokoliv moderního pokračování ... of the Dead nebo Resident Evil. Technicky výborné, příběhově taková solidní jistota. Kdyby v příběhu nedošlo k jedné události, hodnotil bych ho i výše. Ale jako zombie horror ze Slovenska se to nemá vůbec za nic stydět.

• 14.1.2018  09:31

Nádherný film, doslova jako malovaný. A ten konec, na ten jen tak nezapomenu...

• 11.1.2018  15:28

Pokud chcete vidět herce, které máte zažité a zaryté jen jako komiky ve zcela vážných rolích - The Meyerowitz Storie. Pokud naopak chcete lidi, které vnímáte převážně jako herce vážných rolích v rolích veskrze komických - The Meyerowitz Stories. Pokud truchlíte nad zkázou a rozpadem tradišní rodiny a chcete vidět, že i tohle má své klady (třeba v širším okruhu toho, co se nazývá rodina) - The Meyerowitz Stories. Hoffman hrál roli, která je neuvěřitelně nasírací, nepříjemná a na přes držku. S takovým chlápkem byste prostě nechtěli trávit čas a být s ním v kontaktub (já osobně bych ho do deseti minut umlátil jeho nejškaredějším uměleckým dílem - tedy první, co bych měl po ruce). Krásné na ní však je to, že když ji sledujete zprostředkovaně a netýká se přímo vás, užíváte si ji a baví vás. Čtyřnásobný herecký koncert - Sandler se Stillerem ve vážných rolích, Hoffman s Thompson v zábavných a komických. přesto to na dokonalý zážitek nestačí. Ale pobaví to a místy až dojme. Jestli jsem si ohledně filmu někdy něco fakt přál, tak to je crossover (ani by to nemusel být versus) Zoolander a Zohana. Jsem smířen s tím, že se ho nikdy nedočkám, holt mi Sandler se Stillerem budou muset společně v jednom filmu stačit alespoň tahle.

• 11.1.2018  15:17

Zajímavě pojatý krimi thriller o sériovém vrahovi, zanechávajícím po Soulu pytle s rozčtvrcenými těly, vzájemně pomíchanými jako skládačka a dívce, kolem níž se to všechno točí. Jejich nálezy a odhalování jejich obsahu patří k nejlepším a nejsilnějším scénám filmu, fakt parádní a skvěle natočené chuťovky. Thriller s až postřehnutelnými horrorovými prvky (nejsou však natolik významné, abych film zařadil do horrorového žánru). Příběh zajímavý a jeho závěr otevřený natolik, že při jeho závěrečných titulcích zjistíte, že jste dostali spíše jen více otázek ale ani jednu přímou odpověď. Opravdu, ten konec je opravdu tak otevřený a příběh neuzavřený, že jen tak z fleku je možné přiklonit se hned ke třem různým verzím toho, co se stalo/dělo či kdo (a ještě přesněji řečeno kdo koho a proč za-) vraždil. Celé to však poměrně dost kazí přepálená stopáž a opravdu unylé a uspávající tempo.

• 10.1.2018  09:44

Mám filmy, zahánějící takový ten mýtus strašidelného a děsivého stáří, rád. Ne proto, že by fungovaly na mně, já se stáří nijak nebojím, ale jsem rád, že i přesto, že je to jen filmová fantazie, přeci jen může něco z toho zůstat. Navzdory klasickému filmovému idealistickému ústupku, kdy hlavní hrdinka má hodně peněz, je za vodou a může si tedy dělat co chce. S tím se zrovna každý neztotožní. Ale tak nějak ten příběh zachránit a ukotvit museli. Tohle je takový neškodně milý film, který mě však dokázal prakticky ve dvou hned po sobě jdoucích scénách rozesmát k slzám i rozbrečet dojetím. Takže si asi může připsat bod k dobru.

• 10.1.2018  09:39

Po technické stránce lepší než jednička. Lambert opět trefný a přesný, více od něj v podobných filmech netřeba čekat. Závěr je naprosto šílený a přehnaný, tam už logika a soudnost nehrály žádnou roli. U podobných filmů se to ale neřeší.

• 7.1.2018  21:40

Asi takhle. Špatné to není, rád se na to někdy klidně podívám znovu, klasický Svěrákovský humor, obzvláště slovní, tam je a je fajn ale... Jestliže byla Obecná škola fakt zábavná a humorná, tohle mi přišlo hlavně smutné a vážné. Tereza Voříšková je a bude dobrá herečka, mám ji rád a tady nehrála vůbec špatně, ale do té role se moc nehodila, je na ni moc mladá. Kdo by to byl řekl, že se z Kaisera vyklubě tak parádní herec, Uďo?

• 7.1.2018  21:36
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Na kino to nemá, vánoční večer asi taky ne ale v rámci "obyčejné" jednoduché a prosté televizní pohádky mě to docela mile překvapilo. Nejvíce mě zaujal Mádl v roli klasicky česky přitroublého čerta, ale tak hezky a mile přitroublého, Táborský s létajícím stole, to byl parádní nápad a zlatý voči taky docela potěšily. Co mě ale překvapilo nejvíce, to byla Hana Vágnerová, nevím, ne, že bych měl její filmografii nějak najetou, ale dosud jsem si ji nikdy v pohádce nedokázal představit, fakt jsem čuměl, jak tele na nový vrata. Pro mě milé překvapení, které se mi líbilo více, než všemi do nebe vynášený Anděl páně. Prostě mi to sedlo. 3.5*

• 27.12.2017  20:03
    Konečná (2013)

"Děláš nám, imigrantům, ostudu." Ono to jako není vyloženě jím, ale akčňáky s Arnoldem pořád ještě jdou. Tedy alespoň tenhle. Korejská režie vůbec nejde poznat, což je možná škoda. Ale je to stará dobrá akční jízda jako před dvaceti lety. 3.5*

• 26.12.2017  15:14

"Ty jsi mámě zahýbal?" "Ne, ona byla u toho. Kdo myslíš, že to fotil?" Po všech těch komentářích jsem to čekal horší, ale nakonec jsem se docela bavil. Některé vtípky byly zábavné, hlavně ty vrstevnaté a sériové (vyhazování z budov). Prvotní nápad (firma na pomsty) mohl sice být využit více a i lépe, ale i tak je to zábavné.

• 26.12.2017  15:10
    Flákači (1995)

"Jednou jsme spolu spali, na lyžařském výcviku, pamatuješ?" "Tos byl ty?" Mám filmy Kevina Smitha rád. Doslova miluji Hledám Amy, hrozně mě baví Jay a Mlčenlivý Bob vrací úder a Dogma, Mroží muž je úlet a i Zack a Miri točí porno je sranda. Když jsem ale před lety viděl jeho první film, dodnes oslavovaný a vynášený, tedy Podvodníky z New Jersey, trochu jsem protáhl bradu, protože mě to zrovna moc nevzalo. A podobně to mám i s Flákači, dalším jeho hodně vynášeným filmem. Sledoval jsem to na třikrát, prvních cca 20 minut jsem dokonce přemýšlel, že to vypnu. Pak se to trochu rozjede, ale tak nějak mi to moc nesedlo. Částečně za to může Jason Lee, protože mi není moc sympatický. Trvá fakt dlouho, než mě to začalo bavit a počítám, že za pár dní si z toho budu stejně pamatovat jen Joey Lauren Adams. Ještě mě tedy čekají Clerks 2, abych pravdu řekl, moc se mi do nich nechce.

• 24.12.2017  13:59

Strach je mi z hloubi mé duše nesympatický a až infantilní naivita pohádky je silný (proti)proud, který by ji dokázal strhnout z pozitivních výšin, ale i přesto je to dobrá pohádka, neskutečn nahláškovaná (Svěrákovská hra se slovy mě vždycky baví). Seidlová je nádherná, pro Ljubu Krbovou mám slabost, Táborský fakt zábavný. Pohádka má obrovské štěstí, že byla natočena před jednadvaceti lety, kdy to nikdi neřešil, Dneska by asi ostrouhala coby sluníčkářská propaganda.

• 22.12.2017  19:39

Příběh je takový trochu dost zamotaný, docela jsem se ztrácel v tom, kdo s kým, proti komu, proč a za co/kolik, ale tak nějak mi to bylo i jedno. Překvapí nasazení filmu od samotného začátku (bojová akce s tanky, vrtulníky atd.) i když spousta věcí (přepadení ochranky francouzského velvyslance a jeho samotné unesení) je tak logicky pofidérní, až k smíchu. Ale Seagal se s tím pořád nesere, mlátí lidi s ksichtem v záběru a sekunduje mu hezká slečna. Takže... Osmdesátky ani devadesátky se nevrátí, takhle to alespoň stačí. 2.5*

• 19.12.2017  09:02

Velmi slušně obsazený kousek na to, abyste to chtěli vidět. Otázkou je, zda tato chuť bude ukojena. A u mě byla. Sice je to krutě depresivní a smutné a některé linie jsou jen chvilkové a málo rozvinuté (Whitaker, Bacon), nakonec to však všechno zapadne a zaujme to. Fraser s Gellar táhnou celý film, Hirsch může hrát jakoukoliv roli, ale pořád bude díky svému ksichtu vypadat jako hodný kluk od vedle.

• 19.12.2017  09:00

"Proč jsou jejich kozy tak malé?" "Protože jsou pravé." Dobře vymyšlené a hravé úvodní titulky. Aubrey Plaza je dobrá v tom, že dokáže zahrát sexy čubku i blbku, o kterou si skoro nikdo neopře ani kolo i když se mu nabízí, jako zrovna tady. Zpočátku byla fakt dost nepříjemná a nesympatická. V podstatě technický a zábavný manuál pro kluky jak na holky. Trochu nechápu to devadesátkové retro (ne, že by mě nebavilo, orgasmus do tváře Hillary Clinton mě pobavil), ale asi kvůli kontrastu. Nečekal jsem to tak zábavné.

• 17.12.2017  16:55
    Loudilové (2009)

Občas docela prdel, a prdelky pořád. Celou dobu... Prdelky... A tak vůbec.

• 17.12.2017  16:51

On to Choze vystihl docela dobře. Anna Kendrick a Vera Farmiga v jednom filmu. To prostě nemůže být úplně špatný film. A on není vůbec špatný. Nejen díky Anně a Veře. Clooneyho snad až klasická poloha, která mu ale hrozně sedí a dává jí atmosféru uvěřitelnosti, Kendrick je taková trochu uťáplá (ale i tak je to u ní jedno), ale Vera Farmiga jede jako parní válec. Nedávno jsem se tak zamyslel, zda mě víc bere (herecky, vzhledem, jiskrou, prostě čímkoliv) právě Vera nebo její mladší ségra Taissa a došel jsem k tomu, že nejsem schopen se rozhodnout. Hrozně se mi na tom filmu líbil konec, až mě potěšil, stejně jako jeho neidealistické směřování.

• 15.12.2017  10:12
    Tarzan (1984)

V kině před mnoha, mnoha lety coby nadšenému děcku mi to přišlo hodně zajímavé. Dneska už takové trochu slabé. Problém však není v tom, že by zestárl film, vidím ho v tom, že jsem zestárl já. Už to prostě (tak) nežeru, některé "omyly" či řešení problémů mi přijdou z dnešního pohledu až směšné (mezidruhové mísení opic). Masky jsou fajn, Lambert je fajn, MacDowell asi nejkrásnější, co jsem ji zatím viděl, ale prostě už to není ono. Navíc je to jeden z dalších filmů, které jen podkuřují mé misantropii.

• 15.12.2017  10:08

"Zlatý prciny". Že nemůže fungovat Cimrman v moderní době? Chyba, tohle je cimrmanovštější, než kdejaká jeho hra. Nic není jak se zdá, nic nefunguje jak má a přesto ano, podivní lidé v podivné době kolem zvláštního divadla. Co je dokument a co fabulace? Co je vtip a co jen odraz doby? Co je titěva?

• 10.12.2017  10:58

Bartkowiak si svůj herecký tým režijně vyzkoušel v Romeo musí zemřít, takřka k dokonalosti se s nimi vzepjal v Lovci policajtů a jak jim všem může dojít dech ukázal v tomhle. Pravda, Anthony Anderson je pořád sympaťák, jeho teploušek je fakt zábavnej, Kelly Hu a Gabrielle Union nakonec přeci jen předvedou to, na co čekáte celý film (a musím říct, že je to asi nejlepší část filmu), jenže DMXe si v klidu poslechnu jako rappera, ale koukat se na něj moc nedá, jako by ve všech filmech, co jsem ho v nich viděl, hrál pořád jednu a tu samou roli, on se nijak nevyvíjí, Jet-li dostal hrozně málo prostoru a Tom Arnold po Lovci policajtů hrozně vyměkl (čekal jsem další slovní přestřelku s Andersonem a ono prd). Pokud bych měl vyhrabat alespoň jeden důvod, proč to všechno v Lovci policajtů fungovalo a tady je, tak je tomu z části proto, že tenhle film se cítí a tváří dost namachrovaně. Je to okaté a viditelné. Ale soundtrack skvělý, Eminemova pecka hned na rozjezd je parádní. 2.5*

• 10.12.2017  10:45

"Půjdeme, prosím, nahoru a podíváme se dolů." Jako jo, Cimrman si tohle asi zasloužil a muselo k tomu filmu dojít (nevím přesně proč, ale jsem rád, že k němu došlo v osmdesátkách a ne později). Film trochu připomíná semináře cimrmanovské společnosti, je tak trochu nesourodý, neucelený a humor v něm kolísá. Fakt nesnáším scénu s králíky, část se slavnými jmény historie mi po každém zhlédnutí přijde více a více zbytečně natahovaná a přehnaná, konec vychází trochu do ztracena. Ale pořád je to zábavné a člověk tam ještě pořád dokáže najít skrytý vtip.

• 9.12.2017  17:23

Vzhledem k tomu, co z toho filmu vzešlo (manželství Brada a Angeliny), mi přijde až paradoxní, že jsem těm dvěma věřil spíše to, že se chtějí navzájem sejmout než to, že se milují. Rozjezd dobrý a zábavný, konec už dost zavání kýčem (závěrečná přestřelka - ano, přesně ten Chozeho potěšující wooovský přestřelkový taneček - je občas skoro utrpení sledovat). Brad si to viditelně užíval, Angelina je místy trochu prkenná, uvolňuje se jen ve scénách, kde hraje mrchu. Dost mě mrzí málo prostoru pro Vince Vaughna... 3.5*

• 9.12.2017  17:18

Sice dobře typově obsazené (můj oblíbenec Jonah Hill, rozkošná Elisabeth Moss, tradičně výborná Rose Byrne a naprosto mě rozsekalo cameo Larse Ulricha), i když Russell Brand mě moc nebere a nebaví, ale obecně rozpačité - chvíli zábavné, chvíli nuda. Vzhledem k tomu, že v tom má prsty Apatow se divím, že je to tak krátké.

• 5.12.2017  10:45

Emily Blunt je zajímavá, Segelovou výhodou je, že je tak nějak nemastný neslaný, ale někteřé lidé takoví prostě jsou, takže mu to dodává punc realističnosti. Rhys Ifans potěšil, ostatně, to dělá vždy. Dakota Johnson je prost úžasná. Film je to mnohem více romantický než komediální, vtipů je málo, ale zase jsou dobré. Celé to však trpí na klasický apatowský neduh - je to k uzoufání dlouhé.

• 4.12.2017  10:27
    Stethoscope (2001)

Váš poslední erotický sen. Nebo noční můra. To záleží na míře vaší otevřenosti a chlípnosti. Snové orgie s naprosto geniálním hudebním doprovodem. Úplně si představuji, jak zavítám do nějakého úzce zaměřeného nočního klubu a tohle tam budou v nekonečné smyčce promítat na zeď. Vskutku umělecké dílo. Jen ho za takové nebude považovat každý.

• 4.12.2017  08:43

Kdyby to nebylo asijské, přišlo by mi to jako ten nejdivnější romantický film. Ale že je to asijské, tak je to vlastně úplně v pořádku a není na tom nic divného. Zvláštně propojené dva romantické příběhy, v zajímavých kulisách, s nádhernými ženami a naprosto skvěle vybranou hudbou. Jeden z těch filmů, který se vám hrozně líbí ale nedokážete o něm nic říct.

• 29.11.2017  15:59

Ty největší piče, které si dokáže vaše mysl představit (a že to bude mít kurva těžké), se vydají na výlet. A tam je někdo začne kosit. Naneštěstí hrozně pozdě. Tohle měl být patnáctiminutový kraťas. Minuta na představení těch pipin, minuta na Rona Jeremyho a třináct minut čtvrcení těch pizd. Tak by to stálo za to. Více než posledních 20 minut ten film prostě nemá žádný smysl a je neskutečné utrpení na to koukat. Možná je ale má chyba, že jsem se na "ten humor" nedokázal naladit. 1.5*

• 29.11.2017  15:05

Pěkné japonské rodinné romantické drama plné svazování, bičování a zavírání do klece. Ne, že by se mi dějová nadstavba k tomu bičování, mučení a močení nezamlouvala a i snaha o širší ukotvení je fajn, ale ke konci už to začíná moc filosofovat a tak nějak to rozbředává. Rozhodně film své doby (dneska už by dlouhodobé mučení oběti a pak její puštění na svobodu asi jen tak někdo nespolkl - i když, filmová zkratka se dá pochopit) ovšem s velkým přesahem (pořád to má sakra sílu a některé scény jsou prostě super).

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118