• Krátkometrážní

Smrt čeká (2016)

No, taková popcornovka, když zrovna nedávají žádný wrestlingový zápas nebo horror s Katharine Isabelle. Před pětadvaceti lety, s Van Dammem v hlavní roli, by si ten film možná někdo pamatoval i po dvou letech. Dneska tohle ve vaší paměti zůstane snad pár dní, pokud fandíte wrestlingu díky zástupu wrestlerů nebo máte rádi Katharine díky jejímu kroutění zadkem. Já patří do skupiny číslo... 2.5*

Jitsuroku Abe Sada (1976)

Jedna z mnohých filmových verzí známého a filmaři oblíbeného příběhu. Tato je poměrně usouloženější a v jistých ohledech drsnější než jiné. Přesto stále zůstává základní fakt, že hlavní hrdinka je psycho. Skvělá je scéna se znechucenou gejšou hned v pvních minutách filmu. Ve své, dnes již netypické, stopáži velmi záživný a silný film.

Vánoční teror (1989)

Kdopak by to řekl, že Sám doma je vlastně remake. No, minimálně letmou inspiraci by to Vánočním terorem mít mohlo. Faktem ale je, že tenhle příběh malého zbohatlického spratkovského génia, co o vánocích jako malý Rambo honí po zámku, v němž žije a nakonec sejme Père Noëla (tedy francouzskou obdobu Ježíška), je mnohem větší úlet. V závěru se už člověk ani nestačí divit, co tam všechno nacpou a neví, zda překvapeně zírat a nebo uchcávat smíchy. Matka toho spratka je hodně MCBP, Père Noël vypadá jako mladší brácha Charlese Mansona, jen je možná trochu více psycho. Tohle je prostě tak tupé a retardované, až je to skvělé. 3.5*

Rampage (2009)

Nejsem žádný znalec Bollova díla, dosavadním filmům, co jsem od něj viděl, jsem nedal více, než 40 %, ale občas jsem si říkal, že ty hejty na něj jsou přehnané. A Rampage se stal důkazem toho, že je to zbytečně podcěňovaný režisér. Rampage je totiž brutal, neutuchající řež. Tomuhle se říká fest promyšlená loupež. Minimálně již šesté setkání Katharine Isabelle (i když ta se zde jen mihne) a Brendana Fletchera ve společném filmu, co jsem viděl. Až by člověk začal snovat konspirační teorii, že tihle dva spolu něco mají a záměrně si vybírají společné filmy, aby spolu mohli trávit čas. 3.5*

London (2005)

Že Evans zvládá vážné role, mě přesvědčil již ve Velkém daru, že Biel dává vážné role jsem nikdy nepochyboval. Jen ten filosofující Statham s vlasy mi prostě nesedí. Vypadá a působí fakt divně. Takový divadelní, tedy ukecaný, příběh o jednom hrozném debilovi. je to vlastně jen série rozhovorů různých postav, ale místy docela zajímavých rozhovorů. Tenhle film vám ukáže dvě věci: 1) Odůvodnění, proč lidi berou drogy - protože melou hrozné kraviny a jsou idioti, přesně jako hlavní hrdina Syd a 2) Božské nohy Jessicy Biel.

Kniha lásky (2016)

Tak trochu jsem celý film přemýšlel, proč se jmenuje tak, jak se jmenuje. Příjemný dojemný film, chtělo by se napsat ze života, ale tak je to film, že jo. Poměrně zajímavě obsazený, Sudeikise jsem se ve vážnější roli docela bál, ale dal to skvěle, mé první setkání s Maisie Williams (na Hry o trůny prostě nekoukám, a ani nebudu) a velmi příjemné. Nejdříve jsem nechtěl věřit, že tchýně je opravdu Mary Steenburgen, ta jinak milá a sympatická herečka, ale nakonec si mě získala, ostatně jako každá nesympatická a nepříjemná postava odehraná výbornou herečkou (hercem). Jessica Biel je zde sice jen ve vedlejší roli, ale velmi výrazné a táhnoucí se celým příběhem. Je v té roli skvělá, ostatně, jako skoro vždycky. Mně by vůbec nevadilo, kdyby mi dala fuchsiové tenisky. Prostě příjemný doják s roztomilým psem. Skoro ten film ze měn vydoloval slzy. Asi si taky stluču nějaký vor a vyrazím na okružní plavbu na Lipno.

Případ Kim Bok-Nam (2010)

Inu, pěkně je porubala na hromádku. Tak, že jim ani fazolová pasta už nepomůže. Až vám někdo někdy řekne, že svět je nádherný, pořádně mu jednu flákněte a jděte si pustit tenhle film drsnější než černošský chobot v ánusu bez gelu. "Žena je šťastná jen s penisem v ústech."

Čekání na zázrak (2009)

Ty vole, Patrick Swayze to zabil. Já si říkal, že mi jeho postava je hrozně povědomá, ale až z titulků jsem zjistil, že ho hrál on. No to mi ho vyždímej... Jinak jde o takovou až klasickou sladkobolnou mozaiku různě zajímavých příběhů. Linie s Liottou je nezajímavě předvídatená, linie s Redmaynem takřka nevyužitá (dělá z něj jen pouhého přicmrndávače, což je vzhledem k hereckému obsazení postavy škoda, Redmayne je dost zajímavý herec), linie s Whitakerem má zajímavý námět, křesťan, kterého omrzí život, jeho víra je však tak silná, že mu brání spáchat sebevraždu (objeví se v ní ale lisa Kudrow ve své dosud nejlepším hereckém projevu, co jsem viděl) no a linie s Jessicou Biel asi ulpí v paměti nejvíce a nejdéle. Nejen proto, že v ní Biel hraje striptérku, která po sobě během vystoupení lije horký vosk (ale skvělá scéna), ale i proto, že je nejpestřejší, nejpropracovanější a lidsky nejpřijatelnější a nejvděčnější. A je v ní Patrick Swayze ve své asi nejbizarnější roli. 3.5*

Next (2007)

Cage je cool, Biel je hot, Moore je dirty. Film čistý průměr. 2.5*

Amélie z Montmartru (2001)

Miluji vůni starých knih. Pamatuji si, jak před těmi skoro dvaceti lety celé kino odcházelo vznešeně, nadšeně a pozitivně nabito. Bylo to hmatatelně cítit. Ten film má skvělý nápad, výborný rozjezd (ten mám asi nejraději, jakmile se začne odvíjet příběh, trošku to zeslábne), je nádherně barvitý a to nejen vizuálně, ale i oduševněle, skvěle obsazený (Amélie bez debat, trafikantku zbožňuji). Ovšem te po letech vystupuje do popředí jeho negativum. Čím déle ten film trvá, tím je slabší a slabší, závěr mi teď přijde skoro až nezajímavý a unylý. Ale možná to je jen další z filmových obrazů skutečného života. Ne všechno je skvělé a zářivé pořád. Každopádně, pořád je to film, který se dá vidět vícekrát, protože se v něm neustále dají odhalovat nové a nové věci. Nemám rád rozměklé máslo.