Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní

Recenze (4 571)

Mutant (1984)

„Setkání se smrtí je jako setkání se životem.“ – to je tak hluboké, že to vydává ozvěnu. Parádní osmdesátková atmosféra. Pokud ji máte rádi, filmu jde trochu nešvarů odpustit. Slušný body count, povedené triky, masky sice jednodušší, ale působivé, pořád je ocením více, než současný digitální balast. V první půlce slušná napínavá atmosféra, ve druhé slušná akce, k tomu všemu klasicky parádní hudba Richarda Banda.

Hon na kance (2008)

Kančí animal attack, co se změní ve white trash redneck horror aby skončil jako psychedelický bizar se zhulenýma Amazonkama. Tohle je film přesně tak blbý, až člověku sedne. A mě to sedlo. 3.5*

Poslední semestr (2018)

"Henry byl požehnán varletem navíc!" Lehce idealistický příběh o tom, jak je zvláštní, že až tváří v tvář smrti přestává být život utrpením. Rosemarie DeWitt je tu žhavá jako rozpálený grill. "To není statečnost, to je apatie."

Odpolední směna (1984)

A já myslel, že to bude komedie. Svým způsobem ošklivý film. Technicky vzato, není div, že se Goldie s Kurtem dali dohromady. Jen se na ně koukněte.

plakát

Putovala jsem se Zombií (1943)

Příjemné horrorové drama. 101 hororů, které musíte vidět než zemřete 86/101

Helena v krabici (1993)

Silně psychologický horrorový thriller o obsesi, touze a snění. No a je tam trochu milé a funkční erotiky. Ten závěr asi mnohé zklame, ale je velmi významný a pro atmosféru příběhu nepochybně nosný a určující. Sherilyn nikdy nebyla nějak zvlášť dobrá herečka, ale tady ze sebe dala všechno, co v ní je. Sands tradičně skvělý. 3,5*

plakát

American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Náznaky už byly v předchozích sériích, ale až předložení dvou uzavřených, zcela samostatných (a snad proto ne zcela plně a hodnotně zpracovaných) příběhů v jedné sérii ukazuje ztrátu dechu tvůrců. Oběma příběhům cosi chybí, mimozemský občas působí až jako (nefunkční) groteskní karikatura. Ani u druhé série a Roanoke jsem necítil takový pocit nenaplnění jako tady. Možná už tvůrci využili vše, co mohli tomuto projektu nabídnout. Každopádně, touhle sérií ve mně patrně ztratili diváka. AHS už mě zřejmě nemá čím zaujmout.

Kočičí lidé (1942)

V podstatě velmi komorní psychologicko-mytologický mysteriózní horror s romantickým tónováním o vyrovnávání se s vlastní identitou a sexualitou. 101 hororů, které musíte vidět, než umřete 85/101 3,5*

Delikatesy (1991)

Příběhem až chmurně groteskní, obrazově velmi malebný příběh jednoho domu z ne moc přívětivé doby. A ty skvělé hudební vložky. A detektor kravin... 3,5*

plakát

Quicksilverova dálnice (1997) (TV film)

Vlastně klasická Garrisovka. Problém je, pokud vám jeho styl nesedí. I přesto si myslím, že je tohle lehce podceněný (respektive nedoceněný) film. Za jeho největší slabinu považuji fakt, že, kromě výborně natočeného a Christopherem Lloydem skvěle odehraného, propojovacího příběhu obsahuje jen dvě povídky. Ty kvůli tomu přichází o atmosféru díky přepálené stopáži. Chtělo by to ještě jeden příběh. Kingův příběh je "klasický" charakterový temný thriller s nadpřirozeným zásahem. Ty postavy jsou fajn, škoda, že jim nestačí příběh. Barkerova povídka je místy až groteskní body horror o tom, co se může stát, když se vám vzbouří části těla a rozhodnou se osvobodit s područí a otroctví vaší vůle a těla. Já osobně bych se s Quicksilverem klidně ještě někdy rád setkal. Třeba v seriálové verzi.