• Krátkometrážní

Pán kouzel - Ďáblův kámen (2001)

Po výborné jedničce a slušné dvojce je tohle hodně velký a rychlý sešup do sraček. Pár světlých místeček to má, ale celkově je to hodně slabé. A ten trapný konec...

Ostrov příšer (2004) (TV film) odpad!

Vrchol nevkusu, trapnosti, bezobsažnosti, tuposti a nanicovatosti. No prostě hnus, kterému se nedá ani vysmát. Co jiného ale čekat od MTV. Jen jsem si tak říkal, že tenhle film ji a většinu (to zdůrazňuji) jejich diváctva přesně vystihuje. Horror? Ani omylem. Komedie? A kdy jsem se měl tedy smát? Že se tomu upsala Carmen bych ještě pochopil, ona na podobných věcech svou kariéru staví a evidentně jí to prospívá, ale že se do toho namočila M. E. Winstead, to trochu nechápu. Ještě by mě zajímalo, na jakou věkovou skupinu to je zaměřené. Předškolní děti? Jakékoliv jiné hodnocení nemůžu dát byť z jednoho jediného důvodu - nechlastám ani nehulím, takže možná nejsem pod vlivem schopen odhalit možná skrytá moudra.

Godzilla - Útok z neznáma (1965)

Z Godzilly se sice stala tancující a boxující karikatura, ale kromě ní nám tento výborný béčkový barevný invazní náklep nabídne ještě další dvě monstra, krásně se pohybující a létající na špagátech, mimozemšťany a kosmické lety. Chyběl mi tam už jen James Bond, i když svým způsobem tam vlastně byl. Vidět to ve dvanácti-třinácti letech, byl bych z toho v sedmém nebi. Ono je to tak hloupé, nenáročné a naivní, až je to vlastně dobré.

Godzilla (1954)

Po některých dalších godzillích filmech, letmém seznámení se zápletkou a rokem vzniku, by si člověk řekl, že to bude asi trochu hloupý film. Jenže ejhle, on vůbec hloupý není a ani ty triky ani na dnešní dobu nevypadají hloupě a směšně. Asi bych nedokázal vyjmenovat pět věcí, pro které se mi ten film hodně líbil a kterými bych podpořil své hodnocení, ale prostě to tak je. Hodně se mi to líbilo a mé hodnocení je zcela zasloužené. Už jen pro ty podvodní scény v závěru nebo Godzillí řev.

Závrať (2009)

Další francouzskej námrd. Ani nevím, jestli je první půlka lepší než ta druhá. Užil jsem si obě. Každou jinak. Ještě, že nehorolezčím!

Storm Warning (2007)

Mnohdy mám hodně rád, když si pouštím film, o kterém nevím vůbec a naprosto nic. Název tohohle ve mě vzbuzoval očekávání nějakého přiblblého televizního více sci-fi než horroru. Místo toho jsem ale ke své obrovské radosti dostal náležitě syrový, drsný, krvavý, napínavý, nápaditý, v mnoha ohledech originální a nechutný, s dobře napsanými a odehranými postavami a velmi, velmi uspokojující náklep. Je až překvapující, že buranský horror takový ještě může být. Mít to trošku originálnější zápletku a ne jen provedení, s pátou bych neváhal.

Slimáci (1988)

Začala zahradkářská sezóna, tak proč si při té příležitosti nedat starou osmdesátkovou klasiku o malých slizkých žravých potvorách, které však mají mnohem větší apetit a nespokojí se jen tak s nějakou zeleninou, ale jdou rovnou po mase. Před mnoha lety to byla klasika, dnes už je to lehce sentimentální záležitost, ale pořád funkční.

Inhyeongsa (2004)

Neopouštěj staré panny pro nové! Vůbec ne špatné, ale ani nijak převratně vynikající. Slušný nadprůměr s několika výbornými okamžiky. Ta hudba u úvodního příběhu je naprosto geniální. Příběhy s panenkami prostě mají své kouzlo.

Ghost Machine (2009)

Nuda. Pěkně jsem se prospal a jsem si jistý, že jsem o nic důležitého nepřišel a nic podstatného mi neuniklo. Myslím, že ani není třeba to dokoukávat za bdělejšího stavu. Jediné, co bych z toho filmu rád viděl znovu, je ta herečka v hlavní roli. To je teď, po nějakých 14-ti hodinách, to jediné, co mi utkvělo v palici. Kromě toho, že to byla nuda.

The Seamstress (2009)

Docela nevyrovnaný film. Rozjel se docela dobře, ale skončil tím nejblbějším způsobem a to jak po dějové, tak i po vizuální stránce. Hodně rychle, hodně prostě, hodně tuctově. Má to své světlé okamžiky, které mě docela zaujaly a zápletka zpočátku vypadala hodně zajímavě, ale nakonec se z toho stala jen nerozhodná slátanina, která mi připadala, že neví, jaké věkové hranici se chce zalíbit nejvíce. I ten Lance Henriksen je tady už tak nějak ze zvyku a setrvačnosti. Nejvíce mě pobavila klasická scéna, kdy se skupinka lidí v ohrožení úpěnlivě přesvědčuje, že musí zůstat pohromadě, načež se během vteřiny všichni rozprchnou, samozřejmě každý/á na jinou stranu :-).