marason

Pokus živit se účetnictvím

2 body

<< předchozí 1 2
    • 6.3.2006  15:56

Veškerá pochvalná slova jsou nicotná......Tenhle film je prostě absolutní KULT a taky jeden z mála, kde při porovnání obou verzí vychází jasně vítězně ta s českým dabingem, který prostě nemá chybu...hlavně Ving Rhames je v češtině úžasnej! Škoda že Quentin nenatočil tak do 2 let od premiéry pokračování (spíš prequel), teď už s ním asi nepřijde...

• 27.7.2005  14:44

Veskrze optimistická scifi, která nepostrádá akci,zábavu a Bruce Willise, takový protiklad depresivních 12 opic. Navíc v Evropě naprosto nevídané trikové zpracování a další skvělý padouch pro Garyho Oldmana.

• 27.7.2005  14:39

Ze začátku nic moc, ale postupem času mě film čím dál tím víc chytil, takhle zajímavě zpracovaný příběh z 2.světové války jsme docela dlouho neviděl(až na historické nesmysly, které jsou do očí bijící).Bohužel typicky americký(patos,patos,patos)konec ho zase o pár příček srazil, takže nakonec zlatá střední cesta...

• 27.7.2005  14:35

Oproti prvnímu dílu sešup dolů jako na horské dráze. Musel jsem se opravdu přemáhat abych tu blbost dokoukal do konce. Navíc když celá čtveřice hlavních hrdinů patří k mojim oblíbencům, hlavně Matt Perry, ale tady dostává prostor tak maximálně k tomu, aby sebou každou 2 minutu o něco praštil nebo někam spadnul. Bruce Willis na tom se svým přecitlivělým masovým vrahem není o nic líp, takže rada zní : neztrácet s tím čas!!!

• 27.7.2005  14:27
    Identita (2003)

Vynikající thriller, něco podobného tady už dlouho nebylo, navíc s tak originální a logickou(dobře...až na druhé shlédnutí) pointou, která neboří žádnou dříve vystavěnou situaci. Navíc se panu Mangoldovi podařilo sehnat opravdu důstojnou hereckou sestavičku ze které jasně vyčnívá John Cusack a Amanda Peet.

• 27.7.2005  14:22

Pokud by se měl Román pro ženy hodnotit čistě jako žánrový film, tak jde samozřejmě o silný nadprůměr. Nejlepší výkon podává určitě Simona Stašová která je jako vždycky skvělá.A na rozdíl od Superstar mi ve své roli ani moc nevadila Laďka Něrgešová. Ta trhlá feministka se k ní opravdu hodila.

• 27.7.2005  14:18

Nejlepší česká kriminálka za hodně dlouhou dobu, navíc podle skutečných událostí podpořená vynikajícím výkonem Jana Dolanského, který Ludvíka Černého hraje s takovou lehkostí a uvěřitelností že musí být každému na konci jasné proč by měl hnít na Mírově až do konce života.

• 27.7.2005  14:12
    Nenávist (2004)

Na Kruh to nemělo, ale i tak jsem byl rád, že při odchodu z kina bylo ještě světlo....

• 27.7.2005  14:08

Emocionální skvost v Bessonově filmografii lehce překonaný snad jen Leonem...

• 20.7.2005  15:31

Naprosto bezkonkurenčně nejvtipnější zombie-filmeček, jaký jsme kdy viděl. Bylo jenom otázka času kdy se najde nějaký šílenec (Edgar Wright) a spojí skvělý ostrovní ironický humor, který známe zejména z romantických komedíí s pořádným nářezem alá Return of living dead. Tady se to povedlo na jedničku s hvězdičkou, za což samozřejmě kromě režiséra vděčíme vynikajícímu obsazení kterému vládne Simon Pegg a Nick Frost! Jenom ať se na ostrovech rodí víc podobných pokusů...

• 19.7.2005  12:00
    Halloween 2 (1981)

Zlověstná atmosféra prvního dílu se lehce vytratila, ale i tak je tohle více než důstojné pokračování.Jenom je možná trochu škoda, že narozdíl od jedničky je zde Michael vykreslen jen jako bezduché vraždící monstrum,kterému je vlastně úplně jedno, kdo se dostane pod čepel jeho dranžíráku...Kdyby se Carpenter chopil i režie tak by tomu určitě tak nebylo a Michael by možná nestihnul kuchnout tolik lidí ale zase by byly jeho akce více promyšlené.

• 14.7.2005  16:26

Tak tohle je jedna z mála romantických komedií, která mě opravdu nevadí,ba naopak. Myšlenka s hlavní zápletkou je přímo geniální, protože přiznejmě si otevřeně, mít stejnou schopnost jako Nick Marshall by chtěl asi každej chlap. Jenom škoda trošku předvídatelného konce,jinak by to bylo za *****.

• 14.7.2005  16:21

Snad jediný film, kde 3 hodinovou délku ani nezaregistruji.Nádherný příběh o vlastenectví a odvaze obětovat pro svou zemi to nejcennější....Mel naznačil svoje režisérské schopnosti už v Muži bez tváře, ale tohle je prostě dokonalost sama. "Tak už to řekni....,řekni to.....SVOBODA!!!"

• 14.7.2005  16:15

Stejně vydařené pokračování, hlášky mezi Riggsem a Murghtaughem jsou snad ještě lepší než v jedničce. Na druhou stranu zase chybí Gary Busey.Jeho absenci ale bohatě vynahrazuje moje oblíbenkyně Patsy Kensit a Joe Pesci,který našim dvoum hrdinům vydatně sekunduje.

• 14.7.2005  16:10

Perfektní úvod do nadmíru vydařené série o dvou povahově naprosto rozdílných policajtech.V prvním díle je Mel asi nejvíc "blázen" a tahle poloha mu sedí myslím nejlépe,viz.záchranná scéna na věžáku.Nenudil jsem se ani minutu!

• 23.6.2005  16:45
    Smolař (1965)

Myslím že Smolař je neprávem trochu zapomenutý snímek v Louisově filmografii. První spolupráce s Bourvilem fungovala senzačně a Saroyan byl skvělý padouch kterému jsem nemohl nedržet palce!

• 23.6.2005  16:40
    Fantomas (1964)

Jeden z mála filmů, které snad nikdy nezestárnou. Vynikající Louis De Funes i Jean Marais. Bavím se vždycky když ho v televizi reprízují, což mimochodem není zas tak často.

• 22.6.2005  17:10

S Ryanem je to těžký...Na jednu stranu to je nejzajímavější, trikově nejzvládnutější a komerčně nejúspěšnější válečný film, který jsem kdy viděl, ale na druhou stranu tady přece jenom trochu toho patosu je a závěr je taky mírně přitažený za vlasy.Celkovým poselstvím co se týče války na mě působil Full Metal Jacket nebo Četa víc...

• 22.6.2005  17:04

Tak tohle pokračování se Stevenovi opravdu moc nevydařilo.Jestli jsem měl u prvního dílu výhrady k jednoduchosti příběhu a vyzvednul triky, tak u Ztraceného světu můžu maximálně konstatovat že příběh je obšmahnutý z Godzilly a pár dalších monster filmů a triky už revoluční nejsou a ani Jeff to nezachrání...

• 22.6.2005  16:59
    Jurský park (1993)

Je pravda, že místo rozzuřených dinosaurů mohl v parku pobýhat naprosto klidný Michael Myers a mnoho změn ve scénáři by to neznamenalo(tím chci říct že jsem od příběhu očekával trochu víc než standartní survive-vyvražďovačku) ale co se týče trikového zpracování tak musím před pány z ILM smeknout. Ve své době byly naprosto revoluční, takže hlavně kvůli senzačním jurským potvůrkám dávám za *****.

• 22.6.2005  12:28

Samosebou že je první díl kultovní...od béčkového scénáře přes béčkovou režii až po béčkové herce(promiň Kevine). Ale další díly mají jednu, zato nespochybnitelnou výhodu....JASONA!

• 22.6.2005  12:10
    Halloween (1978)

Rozhodně bych nedoporučoval sledovat tenhle film slabším povahám ve večerních hodinách, protože by to mohlo mít za následek drobnou ztrátu tělesných tekutin. Za málo peněz dokázal John Carpenter a jeho přátelé natočit opravdu hodně muziky(a to doslova).1.díl obsahuje bezpočet scén které jsou v současných hororech vděčně citovány a imitovány.Víte že Carpenter vytvořil masku Michaela tak, že drobně zvětšil oční otvory v papírové masce kapitána Kirka ze Star Treku?

• 21.6.2005  14:54

Tenhle film by měli povinně pouštět všem lidem kteří chtějí vstoupit ve svátost manželskou.Nádherná studie postupného rozkladu dvou na začátku se milujících lidí. Líbil se mi stejně v 10 letech, ve 20 letech, prostě se mi bude líbit napořád (možná do doby, než se ožením).

• 21.6.2005  14:36

Nejlepší katastrofický film všech dob...Ve svém žánru znamená asi to co v žánru zvířecího thrilleru znamenají Čelisti. Nejuvěřitelná přehlídka hereckých hvězd vměstnaných do jednoho proklatě vysokého věžáku ve kterém se trochu porouchala klimatizace;;;

• 21.6.2005  14:30

Nejlepší a nejúspěšnější remake jaký kdy byl natočen. Naprostá klasika amerického westernu. Legendární na tomhle filmu je všechno od skvělého hudebního motivu až po posledního vesničana v osadě Ixcatlan. Eli Wallach jako Calvera byl úchvatný ale musím se přiznat že ho mám radši v rolích hajzlíků,kterým se dá fandit(Hodný,zlý a ošklivý)než tady, kde hraje skrz naskrz odpudivého zlosyna.

• 21.6.2005  08:54
    Motýlek (1973)

Film jsem viděl na Primě v sobotu večer rozdělený tolika reklamami, že byl nakonec asi 3 a půl hodinový ale tak jsem se do něj ponořil že jsem prostě nemohl jít spát. Odvážím si říct že je to NEJLEPŠÍ film z věžeňského prostředí jaký jsem kdy viděl, zejména díky neuvěřitelnému Stevu McQueenovi a Dustinu Hoffmanovi a strhující předloze podle skutečné události. Henri Charriére měl takovou touhu po svobodě a odhodlanost, kterou by jsme měli všichni obdivovat.

• 21.6.2005  08:43

Po shlédnutí ostatních hodnocení jsem k Shawshanku přistupoval možná až s nadpozemským očekáváním, které ale nebylo tak úplně naplněno.Je to samozřejmě nádherný příběh o naději a lidské víře ve spravedlnost a i když se mi obsazení Tima Robbinse ze začátku moc nezdálo tak byl v téhle roli tak uvěřitelný jako málo herců před ním ale nemůžu si pomoct...Forrest Gump,Motýlek nebo Přelet na mě prostě zapůsobili o maličko víc.

• 21.6.2005  08:18
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Můj nejvíc nejoblíbenější seriál, který jsem zaznamenal až při vysílání 6.série, ale při repríze jsem svůj omyl naštěstí napravil. Nejmilejší postava je pro mě Ross a to hlavně pro svoji potrhlost a roztržitost, ve které jsme si docela podobní.

• 20.6.2005  17:15
    Vřískot (1996)

Tak teprve tady trefil Wes hřebíčkem na hlavičku....Absolutně nezpochybnitelé Number 1. mezi teenagerovskou vyvražďovačkou 90.let. Vynikající odkazy na nejrůznější strašidelné filmy, svěží závan mladé nastupující herecké garnitury a finále překombinované tak akorát.

• 20.6.2005  17:09
    Shocker (1989)

Jako horor je to samozřejmě k smíchu, ale podle mě to Wes ani jako horor netočil, spíš to byl takový první nesmělý pokus o parodii na žánr samotný(stoprocentně se mu to povedlo až s Vřískoty) a nedopadl vůbec špatně, scén kdy se mi skoro protrhla bránice bylo hned několik...Jako vždy potěšil Ted Raimi.

<< předchozí 1 2