Hardcastle a McCormick (1983) (seriál)

v patnácti jsem to žral stejně jako knight ridera. Holt auto a akční zápletka, co si víc přát. Jednou se na to podívám znova. 90s byla v televizi doba detektivek a star treku next gen.

Becker (1998) (seriál)

Becker je předobraz House, takže pokud jste se smáli u Hause, pobavíte se i tady. Trochu podeziram H.Laurieho, že se inspiroval taky. Je to jednoduché a vtipné. Nemáte potřebu se vracet, a koukat na to znovu, ale úsměv na tváři to udělá. Škoda, že Ted Danson nedostal větší prostor ve filmu. Jeho posledni serialy jako the Good Place nebo Bored to Death ukazují, že má co nabídnout.

Znuděný k smrti (2009) (seriál)

U první série jsem dost váhal, ale od druhé dál to bylo neodolatelné, depresivní, absurdní a vtipné...Skoro by se to obešlo bez detektivních zápletek, protože osudy těch tří a jejich rivalů jsou dost hutné i tak. Škoda, že třetí sérií to končí

Dobré místo (2016) (seriál)

jen z top seriálů... Už dlouho jsem si neužíval dějové zvraty a vývoj jako tady. Trvalo mi vlastně celou první sérií, než jsem tomu naprosto propadl... SPOILER Nemůžu přestat uvažovat nad variantou, že to celé bylo vlastně Michaelovo Bad Place... ať byl kde byl, v podstatě trpěl...

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Proč bylo potřeba tolik krkolomností a nesmyslů, aby se příběh uzavřel? Lepší než minule, ale stál slabé na to, co by si SW zasloužily :-(

Kaze ga cujoku fuiteiru (2018) (seriál)

nejsem moc na anime, ale japonsko a běhání mám rád. Nevěděl jsem co čekat, ale naprosto mě to nadchlo. Pro běžce motivační povinnost. :-)

Ulovit miliardáře (2009)

rozhodne nepatri mezi odpad...nadsazku michanou s realitou ne kazdy oceni

Dunkerk (2017)

Konečně nový film z období WWII, který má šanci oslovit mladší a není to marvelovská pohádka o nesmrtelných nezničitelných superhrdinech. Vzal jsem na to syna (13) a řekl bych, že ho to dost vzalo

Speciální jednotky: Pekelný týden (2015) (seriál)

Tahle série mě mile překvapila, čekal jsem "jako výzvy", ale vypadá to, že se nima moc nemazlí. Občas bych uvítal ještě díl "ze zákulisí". Každopádně po selekci úvodních slabších kusů, nutno uznat, že rekturi vydrží hodně a to i ti kolem padesátky. Taky bych to zkusil

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Tak tenhle seriál mě dostal... a to jsem myslel, že se to už nemůže stát. Kdysi jako fanoušek ST a SG jsem pomalu scifi posilal do kytek, ale BSG vzbudilo dávno zapoměnuté nadšení.