char_t

okres Mladá Boleslav
Matfyzák bez vkusu

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 20.9.2018  21:31

Uff... Už minule to bylo trošku umělé, ale podařilo se zahrát na retro notu, přidat něco málo nového, a výsledek celkem odsýpal. Fallen Kingdom si ale troufnu označit za totální kofotinu bayovských rozměrů. Obecně má JW:FK k Transformers blízko - klaďasové i záporáci jak z pohádky (totální dobro vs. čisté zlo, bez jakékoli interní motivace či vývoje), deus ex machina momenty bez nadsázky snad 20x za film, a k tomu opět lehce transformovaní dinosauři, aby bylo něco lehce nového. Příběh se nekoná, celý scénář stojí jen a pouze na neskutečně umělých zvratech, které vrhají hrdiny z jedné vizuálně přitažlivé lokality do druhé, bez jakéhokoli smyslu. A z veškerého kouzla původního Jurského parku tu není už vůbec, vůbec nic. Škoda. 30 %

• 31.8.2018  10:02
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Groening se pokusil po Simpsons a Futuramě postavit další kult. No, nepovedlo se. Už z názvu je vidět strojená a nefunkční snaha o originalitu - nebo jste si snad tenhle název zapamatovali napoprvé? Všechno je tak moc promyšlené, že to ve výsledku ani trochu nefunguje. Princezna chlastá, fetuje, zabíjí, hláškuje, ale když se na těch 10 epizod první série podívám zpětně, vlastně se vůbec nic nestalo. Příběh se nekonal. Navíc netflixový přístup s vypuštěním celé série najednou tomuhle stylu ani trochu nesedí, zlatí Simpsonovi s novým dílem co týden... Za mě 40 %, a pokud se v příští sérii něco opravdu hodně nezmění, bude to konečná.

• 27.5.2018  22:29

První půlka mi nesedla. Star Wars tam bylo minimum a Han Solo se dle mého prostě nepovedl. Takhle Han nemluví, nevypadá, nejedná... #notmyhan ... Ve druhé půlce už je to trochu lepší - akce odsýpá, Lando a další postavy trochu zvedají laťku, i pár narážek na SW EU se objeví - Kessel, The Maw, i nějaké to hvězdné cameo #sithhappens... Konec pak otevírá možnosti pro další spin-offy, asi už tuším, kam se můžou ubírat další očekávané trilogie... 66 % #executeorder66

• 16.12.2017  20:53

Disney strikes back. 100 %

• 11.12.2017  21:43
    The Orville (TV seriál) (2017)

To je tak, když je vaším celoživotním snem natočit vlastní Star Trek, jen navíc s chlastem a nekorektním humorem. A někdo vám to fakt schválí. A dá vám hlavní roli a sežene původní startrekové režiséry. K tomu přihodí špičkové CGI a áčkovej rozpočet. A vy z toho všeho uděláte něco, co má filozofický přesah, hloubku, a je po všech směrech lepší a hlavně startrekovější než ten "opravdovej" Star Trek...

• 5.12.2017  21:13

Fifth Element meets Jupiter Ascending meets Avatar. Až na to, že Pátý Element byl výrazně zábavnější, Jupiter měl opravdové herce a Avatar... byl lepší úplně ve všem :-) Valerian má aspoň dokonalé vizuály - výprava je naprosto boží a designově se povedlo všechno od kostýmů přes tucty mimozemských ras až po kosmické lodě. Zbytek ale zaslouží absolutní nulu. Obsazení bych za herce označil asi jen v hodně velkých uvozovkách, scénář je děravý jak řešeto, celé univerzum nedává moc smysl, ani akce nestojí za nic. Luc Besson si zjevně splnil sen (fajnové CGI a striptýz od Rihanny included), a my ostatní můžeme v klidu Valeriana odeslat do hlubin zapomění...

• 1.10.2017  00:26
    Inferno (2016)

Tudy ne. Knižní Inferno sice nebylo zrovna nejlepším Brownovým počinem, ale aspoň udrželo čtenáře v napětí od začátku do konce. Většinu času totiž díky Langdonově amnézii není jasné, kdo je kdo, s kým, proti komu, a hlavně proč vlastně. Film naproti tomu už v první scéně vykecá pointu, následně kompletně zahodí veškerou symboliku, Danteho Božskou komedii, všechno to, co dělá Browna Brownem... a nechá jen akci. A k tomu závěr. Tam, kde kniha v poklidu dospěje k promyšlené a působivé pointě, film předvede hollywoodskou akci, zastřelí pár hlavních postav, a celé finále skončí PŘESNĚ OPAČNĚ než v předloze. Nebudu prozrazovat, jestli se podaří svět zachránit v knize nebo ve filmu, ale fakt, že si zrovna tuhle část filmaři dovolili změnit, mluví za vše. Tudy fakt ne. 30%

• 19.9.2017  18:12
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Nesedlo. Začalo to nadějně - akce ve vesmíru, realistická fyzika, kvalitní CGI... A jako protipól temná atmosféra na asteroidech... Po pár dílech ale akce i atmosféry ubývá, řeší se politika a většinu screen timu zabírají nezajímavé vedlejší postavy... Někde u šestého, sedmého dílu jsem se přistihl, že už mě nebaví čekat na zjištění, kdo že to byl tím záhadným záporákem z prvního dílu. Vzdávám to, sorry.

• 29.4.2017  20:15

Nejzábavnější byla úvodní loga a ve druhé půlce jsem málem usnul. Ale pořád lepší než Batman v. Superman. 60%

• 21.2.2017  21:59
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Jako fanoušek originálu jsem byl hodně zvědavý. A hodně skeptický, předchozí pokus na Primě dopadl tragicky a kvůli tomu jsme čekali na další restart přes deset let, zatímco zbytek světa chrlí jednoho Survivora za druhým. První dojem nic moc - moderátor solidní prkno (dabuje ho robot, že jo?), casting nepříliš sympatický... Ale naštěstí jsem vydržel pár epizod a nelituju. Mezi hráči je nakonec komu fandit, moderátor se zlepšuje epizodu od epizody (podobně jako svého času Jeff Probst na Borneu), výzvy se kvalitou blíží těm americkým... A hlavně, na rozdíl od zmateného primáckého Trosečníka, producenti Robinsona splnili domácí úkol, nakoukali všechny série Survivora, pravidla mají v malíčku a díky twistům z předlohy (i pár originálním) je výsledkem místo očekávanách Vyvolených na pláži celkem koukatelná reality show. Kéž by se dostalo i na další sezónu, tohle není typ pořadu, který se dá dokonale realizovat napoprvé. ||| Opatrných a optimistických 75 %. ||| Zajímavé komentáře: Attta, Zeck ||| Na konci sezóny snižuju na tři, nováci to začínají trochu přehánět. Tam, kde Survivoru stačí 13 dílů, tady už máme třicet a ještě nekončíme, už se použily všechny zvraty z třiceti sezón předlohy, pár nových (hloupých, převážně), a počet záběrů na nudící se trosečníky už přerůstá nebezpečnou mez... Příště trochu kratší, prosím. 60%

• 8.1.2017  22:12

Nejlepší Star Wars od staré trilogie. Konečně se povedlo nechat všechny Skywalkery stranou (no dobře, skoro), zkusit jiný přístup, a ono to funguje. Akce neustává, nové postavy fungují i bez světelných mečů, a i když je jich fakt hodně, každá zanechá svoji stopu. Výsledkem je (experimentálně ověřeno), že se dobře baví jak SW-negativní jedinci, tak hardcore fandové, kteří si vychutnají všechny tie-iny na staré díly (Tarkin!). A Vader je zase jednou nejdrsnějším záporákem ve vesmíru. Chci víc! 90% - - - PS : Český dabing tragický, nebrat. Darth Vašut? WTF?

• 9.10.2016  15:51

CGI až vyráží dech, to bezpochyby... Ale jinak se tvůrci nějak nedokázali rozhodnout, jestli točí zábavu pro děti nebo thriller... A když si v půlce vzpomněli, že předchozí reinkarnace Knihy byla muzikál a místo srandovního opičáka nechali song "I wanna be like you" zpívat fotorealistické monstrum jak z hororu, působilo to fakt děsivě. Celkově se film snaží uhrát kompromis na všech frontách, a špičkové tak zbývají jen ty vizuály. Za mě 60%

• 26.9.2016  22:13

Jedna hvězda za odvahu přivést do hraného filmu Kranga, Rocksteadyho a Bebopa. Další bych dal, kdyby to aspoň trochu dávalo smysl... Nebo kdyby tam byla nějaká akce, jakákoli... Nebo kdyby existoval příběh... Kdyby April nebyla plastiková a Casey pitomej... Kdyby fungovaly fyzikální zákony, aspoň gravitace... Já chci zpátky gumový obleky a Eliase Kotease! Díky aspoň za původní znělku z animáků pod závěrečnejma titulkama ;) 30%

• 30.5.2016  19:43

Zase jednou půjdu proti proudu. Apocalypse mě kupodivu bavila stejně nebo i o chlup víc, než Days of Future Past. Nové postavy a jejich linky stojí za to, akce a efekty jsou super, a ani ta recyklace Quicksilvera mi nevadila - na rozdíl od předchozího dílu ho aspoň vyřadili ze hry smysluplně a ne jen "vysazením u mámy" :-) Na rozdíl od většiny bych se dalšímu dílu rozhodně nebránil.

• 8.5.2016  10:39

Špička MCU, někde na úrovni prvních Avengers nebo Winter Soldiera. Vyloženě se ale nabízí srovnání s Batman v Superman. Zatímco Snyder nezvládl propracovat tři postavy, Russoové se celkem obstojně poprali hned s dvanáctkou hrdinů - každý dostal trochu prostoru, svou motivaci a kapku vývoje, všichni dávají smysl. Stejně tak samotná "válka", která v BvS skončila jako nesmyslná dvouminutová bojůvka, dopadla výrazně líp - rozsahu a dopadu Civil War z komiksu se samozřejmě rovnat nemůže, ale rozdělení obou stran působí uvěřitelně a hlavní bitva (letiště) je naprosto boží. A hlavně se ukazuje, že MCU ještě není mrtvé - nebojí se temnějších témat (čas začít zabíjet hlavní postavy?) a na druhé straně nováčci srší nadšením a humorem (Ant-Man, Spider-Man). Jen houšť a větší kapky. 90%

• 23.4.2016  17:46
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Až tahle generace dospěje, lidstvo čeká vymření. Ale určitě z toho bude přímej přenos na youtube, tak aspoň něco.

• 6.4.2016  21:33

Trabanti se zase posunuli o kus dál - po jihoamerické komédii přichází jihovýchodní psycho-thriller. Nově se víc řeší vztahy, přibylo bouraček a zranění... Filmový formát ale není pro tenhle road-trip úplně ideální - je cítit, že kupa zajímavých informací skončila někde na podlaze střižny, a všechny ty důležité tíživé momenty už jsou po půldruhé hodině trochu únavné. O to víc se ale těším na seriál, kde se drama víc rozloží a snad přibude i nějaká ta sranda. Pak to možná bude zase na plné hodnocení.

• 1.4.2016  09:05

Uf. Zack Snyder vážně neví, co chce. Do 150 minut se pokusil nacpat trailery na Justice League, flashbacky z Man of Steel, 20 let neviděného batmanování (které superfans pochopí z náznaků a ostatní solidně zmate), k tomu přihoďte sny, halucinace, vize budoucnosti, a i otrlejší komiksoví fandové (čti "já") se budou každou chvíli ptát, co se to ku**a zrovna na plátně děje. Hlavní "Batman v Superman" linku pak autoři odflákli úplně, motivace obou nedávají moc smysl a očekávaná bitka je prakticky stejně krátká jako v traileru. Když si nakonec Zack spletl komiksy a místo finále BvS předhodil příběh z Superman: Doomsday, už jsem se jen modlil za včasný konec a hlavně za to, aby Justice League dostal na starost někdo jiný. Tak snad. 55 %

• 24.3.2016  00:23

Po prvním zhlédnutí jsem nenašel slova, po druhém už můžu potvrdit, že JJ sice poslušně splnil zadání do puntíku, ale vlastního nepřidal nic. Jasně, perfektní obsazení, zachované kouzlo Star Wars univerza, parádní záporák, enormní rozpočet... z toho nemůže být špatný film. Do plného hodnocení ale chybí to, co všechny předchozí epizody měly - posun dál. Force Awakens totiž až moc sází na jistotu: Chemie mezi hlavní trojicí jasně kopíruje Novou naději, chudá sbírka vesmírných lodí taky (přestože zbylých pět epizod představilo desítky dalších), dvojice záporáků znovu parafrázuje Císaře a Vadera, včetně rodinného "překvapení"... A na konci stíhačky letí kaňonem zničit Hvězdu smrti. To jako vážně? JJ přihodil snad jen své vysmívané lens flares. Pořád ale zbývá naděje, že sedmička má za cíl jen nalákat nové fandy a hlavní trumfy přinesou až další dvě epizody. Píše je nový scénárista, tak snad se odváží vydat trochu jinou cestou. ||| 75% PS: První epizoda SW, pro kterou Williams nesložil ani jednu zajímavou skladbu. Asi už taky stárne...

• 28.2.2016  22:41

Nemůžu si pomoct, ale film o spekulacích okolo úrokových sazeb prostě nemůže být zábavný. Respektive mohl by být, ale musel by jádro filmu posunout od porad a telefonátů chlapíků v oblecích trochu dál, jak to ukázal třeba Wolf of Wall Street. Big Short se bohužel zasekl ve finančním světě. Je smutné, že nejzábavnější jsou scény evidentně vlepené do filmu na poslední chvíli - když sexy dámy v ilustrační scéně mimo hlavní příběh prolomí čtvrtou stěnu a vysvětlují běžnému divákovi, o čem byla poslední půlhodina. Tohle se fakt nepovedlo. 50%

• 27.2.2016  21:29

Pokud toužíte vidět, jak si zbabělý sauropod ochočí divokého člověka a pak se za pomoci tyranosaurů stane kovbojem, pak zaprvé máte hodně zvláštně specifickou úchylku, a zadruhé je Good Dinosaur přesně pro vás. Pro nás ostatní je to jen průměrný (na poměry Pixaru tedy podprůměrný) animák za nějakých 60%.

• 27.2.2016  19:17
    Creed (2015)

Creedovi ve srovnání s šesti předcházejícími díly chybí jediná, ale bohužel podstatná ingredience - emoce. Rocky byl outsider, který si úspěch vybojoval, ať už proti šampionovi nebo proti cizí velmoci, a když už konečně vyhrál, divák měl skoro chuť vyskočit z gauče a tleskat. Mladý Creed má geny šampiona, za trenéra druhého mistra, nepracuje protože se mu nechce a radši by pral. Takovému pak těžko budete přát, a jeho deus-ex-machina turbocesta ke slávě vám to vůbec neusnadní. 50% a za mě nejslabší díl série.

• 23.2.2016  23:29
    Zkáza Las Vegas (TV film) (2013)

Tenhle film je tak neskutečně nudný, že si ani ten odpad nezaslouží.

• 15.2.2016  15:55
    Comic Book Men (TV pořad) (2012)

Tohle není reality show, to je jen a pouze natočená realita v obchodě s komiksy s Kevinem Smithem. Pro absolutní komiksové fandy je možná zajímavé sledovat, jak prodavač se zákazníkem smlouvají o ceně podepsaného komiksu a rozebírají, jestli je podpis autora pravý, já ale radši co se komiksů týče zůstanu u filmů. 50%

• 11.2.2016  19:05
    Deadpool (2016)

Po dalším zhlédnutí půjdu možná "jen" na 4*, ale zatím zůstanu u plného hodnocení: Komiksy žeru, a asi žádný mě tolikrát hlasitě nerozesmál. Parádní nářez už od úvodních titulků, jen škoda, že tu nejlepší akční scénu jsme viděli už v traileru (a na její celou druhou půlku v kině vypadl projektor). První dojem za 90% a dál jen houšť a větší kapky!

• 7.2.2016  21:55
    Arrow: Blood Rush (TV seriál) (2013)

Reklama na elektroniku ft. Arrow. Jinak blbinka na pár minut, která příjemně vyplní několikaminutovou mezeru v příběhu Arrowa.

• 22.1.2016  12:25
    Legends of Tomorrow (TV seriál) (2016)

Pilot: Jsem zvědav, jestli se Legendy uchytí. Po konzervativním Arrowovi a trochu odvázanějším Flashovi se superschopnostmi a superpadouchy totiž přichází ještě větší skok. LoT jsou hardcore sci-fi komiks, týmovka plná málo známých jmen z DC univerza, doplněná o nějaké ty kosmické lodě, lasery a cestování v čase. A to mluvím jen o prvním díle. Anžto, jelikož a protože mám na všechny tyhle věci úchylku, jsem spokojen; snad nebudu sám :-) 2. série už je ale i na mě trochu moc divoká. Místo komiksové špičky mi nové díly připomínají spíš slabší výplňové epizody z Hvězdné brány - král Artuš, recyklace záporáků, do očí bijící levná produkce, stupidní zápletky...

• 22.1.2016  12:13
    Angie Tribeca (TV seriál) (2016)

Neskutečně ulítlé, tak trochu Bláznivá střela pro jednadvacáté století. Pokud vám ve Střele přišel humor za hranou, ruce pryč; jinak jsou to ale celkem zábavné jednohubky. Jen doporučuju nedávat všech deset dílů najednou, tahle primitivní zábava se rychle přejí.

• 14.1.2016  19:49

Jedna hvězda za to, že jsem před dvaceti lety žral komiksovou podobu, druhá za to, že se podařilo jakž takž důstojně převést na stříbrné plátno důvěrně známou čtyřlístkovou grafiku. Ten zbytek je jen připitomělá pohádková reklama na Pribináček, Českou poštu, Chupa Chups, Rychlé špunty Robby Bubble atd. atd. Tfuj.

• 11.1.2016  22:51
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

I mistr Strach se občas utne... Mysteriózní thrillery tenhle režisér sice umí, ale Santiniho jazyk je tak tajemný, že občas divákovi utajuje co se děje a proč :-) Jako kdyby původně mířil na dvojnásobnou stopáž, a po vystříhání hodiny a půl zbylo jen cosi hodně zmateného. I snaha trochu se odlišit od konkurence tentokrát vedla do slepé uličky - místo typické Langdonovské dvojice vědec+policajt tu starou záhadu řeší trochu nelogicky reklamní agent a učitel, tajuplná zpráva je ukryta dost pitomým způsobem a kolem se vršící mrtvoly nikdo (ani policie) neřeší. Finále a jeho poselství existenci filmu trochu ospravedlňují, ale na víc jak 50% moje hodnocení nedotlačí.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38