char_t

okres Mladá Boleslav
Matfyzák bez vkusu

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 28.5.2020  16:14

Předcházející Suicide Squad se do historie nezapsala. Příběh byl klišoidní, záporáci ještě víc, ale nad vodou ji držela hot&cool Harley, a pár dalších členů týmu taky pobavilo. V Birds of Prey je Harley slaboučká, a zbytek nestojí za řeč. Tým nulový, záporák nulový, příběh neexistuje, je tu jen sekvence scén kde může Harley něco/někoho (ro)zmlátit. Jedna hvězda za hyenu. 25 %

• 27.5.2020  10:57
    Kosmos: Možné světy (TV seriál) (2020)

Ve srovnání s první sérií zbytečně rozplizlé. Skoro jako by tvůrci plánovali jen jednu sérii, vyplácali všechny nápady, a pak někdo viděl, že se to dobře prodává, a vynutil si další? ;) Jinak si nedokážu vysvětlit, že tentokrát místo vesmíru řešíme jednou dobu kamennou, pak mytologii a náboženství, pak zase pěstování obilí v sovětském svazu (!!!)... Přitom natočené je to opět skvěle, triky jsou jak z blockbusteru od Marvelu a NdGT si to užívá. Škoda. Přitom témat by v astronomii a kosmologii bylo ještě dost, ale pak by to asi už nebylo tak pěkně přístupné pro všechny.

• 31.3.2020  22:10

Vypadalo to nadějně. Skoro na sequel lepší jedničky! Přídavek v podobě Dannyho DeVita a Dannyho Glovera potěšil, obzvlášť když "hráli" za Rocka a Harta... Jen kdyby domysleli příběh dál než do půlky... Kdyby se hodinové finále srazilo na 20 minut, šel bych výš. Takhle to jsou zas jen ty 3* jako minule. Ale nevadí, pořád je to zábavná jednohubka. Dokonce mě ani neděsí představa, že se za pár let uvidíme znovu :-)

• 22.3.2020  16:21

Ten moment, kdy se snažíte dokázat, že ženy dokážou všechno... A přitom každá vaše hrdinka umí právě jednu věc, ale zato má dokonalý make-up, cool značkové šatičky, před každou bitkou navštíví kadeřníka, a situaci vyřeší zásadně tím, že umí sbalit chlapa. Elizabeth Banks by měla zůstat u hraní a do režie a scénáristiky se nepouštět. Druhá hvězda snad jen za kameru Billa Popea (Matrix, Scott Pilgrim...), ale to už musím zamhouřit obě oči.

• 17.3.2020  11:19
    Republika Blaník (TV seriál) (2020)

Po 4 dílech - zatím slabší, než Kancelář Blaník, asi hlavně proto, že první díl je zmatené shrnutí přeskočené sezóny a další dva (DPH na pivo a Karanténa) byly evidentně spíchnuté dost narychlo, aby reagovaly na aktuální situaci. Čtvrtý díl už ale jede naplno, doufejme, že to vydrží. Snad s dalšími díly nebudou tolik spěchat.

• 16.3.2020  22:10
    Avenue 5 (TV seriál) (2020)

Vydržel jsem 6 dílů z 9... Fakt jsem to chtěl dokoukat, fakt jsem doufal, že se tam objeví nějaký skrytý poklad, že tu budeme mít hraného Ricka & Mortyho nebo nového Trpaslíka... A ono pořád nic. Opravdu je to jen stupidní seriál bez příběhu o stupidních lidech, kteří jsou všichni bez výjimky nesympatičtí až na půdu. Sci-fi zasazení? Jen CGI kulisa, o sci-fi to není. Humor? Nekoná se. Herecké výkony? Oukej, Hugh Laurie ušel, jedna hvězda za něj. Zbytek čistá nula. Za mě 25 % a jedno velké NE DÍKY.

• 15.3.2020  17:29

Jednička měla pitomý příběh a pár dobrých písniček. Dvojka má o něco lepší příběh, ale zas pitomější a otravnější písničky, ani jednu dobrou. Zbytek stejný, prašť jako udeř. Za mě znovu znuděných 50 %.

• 20.2.2020  10:31

Trošku jsem nepochopil "poselství" tohohle filmu. Jakože až jednou moje děti budou tvrdit, že 2+2=5 a že Země je placatá, tak je mám poplácat po zádech, že je fajn mít vlastní názor a doufat, že to nakonec pohádkově dobře dopadne? To ledacos vysvětluje.

• 28.1.2020  22:55

Stejná krevní skupina jako všechny Fast & Furious, jen s tím rozdílem, že tahle ústřední dvojice se ještě nevyčerpala tolik, jako Dieselova parta, a hlavně se nebere tolik vážně. Jen pár auto-honiček vyměnila za nějaké ty hi-tech nesmysly a zachraňování světa. A jedno prapodivné cameo Ryana Reynoldse, který si od Deadpoola zjevně píše svoje dialogy jedině sám. Kupodivu ale tahle slátanina celkem šlape a na ty dvě hoďky zabaví. Ale další díl snad netřeba, díky. 60 %

• 27.1.2020  22:45
    Mumie (2017)

Tak co, chlapi, změnili jste dost věcí, aby ta kopírka nebyla tolik poznat? Jasně, šéfe! Mumie teď není kněz od princezny, ale rovnou princezna! Geniální! Dál? A není pohřbená v Egyptě, ale v Iráku! Proboha proč? A hrdina se nejmenuje Rick, ale Nick! Ehm, oukej? ...a je to voják, a zloděj, a je prokletej a nesmrtelnej, a za nepřítele má Dr. Jekylla a Mr. Hydea a za kámoše imaginární zombie! Chlapi, ten kokain vás jednou zabije...

• 27.1.2020  00:26
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

Americký remake/spin-off zahraniční klasiky? Jako vždy o něco mainstreamovější, stravitelnější pro masy... A taky nudnější. Ta Waititiho hravost tady prostě chybí. Na první pohled jsou poznat dva zábavnější díly (které si Waititi natočil sám), zatímco zbylé, na kterých se nepodílel, zapadnou do průměru... Škoda.

• 3.1.2020  22:44
    Déjà Vu (2006)

Dost dobře zrežírovaný, zahraný i natočený příběh, který ale stojí na jedné nepříliš povedené a domyšlené premise. Spíš by se to mělo jmenovat Deja Vu Ex Machina ;) Ale pokud není chuť moc přemýšlet, je z toho celkem fajnová jednohubka. 70 %

• 2.1.2020  23:53
    Šéf (2014)

Favreau si po třech Iron Manech potřeboval odpočinout, a tak si napsal, zrežíroval a zahrál Chefa. Příběh banální, až nereálně sluníčkovej, ale damn! Něco takhle pohodovýho jsem dlouho neviděl. Jon si užil cestování po jižních státech, s hromadou jídla, i s kámošema z MCU (RDJ, Scarlett)... To se někdo má...

• 2.1.2020  17:17
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Rozhodně lepší než nová trilogie. Komornější, westernovější, ale pořád Star Wars. Jen škoda, že se i sem pokouší za každou cenu procpat propojení s "velkými Star Wars" v podobě Síly a "the child". Těšil jsem se na příběh, odehrávající se sice ve SW univerzu, ale někde bokem, s "obyčejnými" postavami. Bez Jediů a postav, majících vliv na osud celé galaxie... A budu muset počkat minimálně na druhou sezónu, než se dozvím, jestli se to podařilo. Ale rozhodně bych se nezlobil, kdyby to zafungovalo naopak - a příští velký SW film byl trochu víc ve stylu Mandaloriana. Tak doufejme.

• 2.1.2020  17:10

Jako únikovka by tahle hra teda neobstála. Ale jako thriller/horor to funguje. Postavy se konečně nechovají nijak pitomě, žádné stupidní rozdělování skupinky, aby šlo zabíjet jednotlivce, chování dává smysl, psychologie funguje. Zamrzí jen absence pointy na konci - příprava na sequel dostala přednost před logickým zakončením. Škoda. 65 %

• 28.12.2019  19:46
    Top Gear (TV pořad) (2016)

23. série, s Evansem namísto původní trojice, byla jednoduše velký špatný. 24 - 26 s LeBlancem už tak děsivá nebyla, ale chemie mezi moderátory nefungovala, starý formát nebyl pořádně využitý (Stig atd.) a obecně to byla hodně nuda, zvlášť ve srovnání s čerstvě spuštěným Grand Tour. Až 27. sezóna s novým obsazením konečně začíná připomínat starý dobrý Top Gear. Moderátoři spolu fungují, evidentně se dobře baví, a s nimi poprvé po letech i diváci. Humor je sice trošku drsnější, občas to hraničí vyloženě se šikanou mezi moderátory, ale to asi dnešní divák chce, hádám. Navíc každý díl je takový "malý speciál" - závody, cesty po světě se třemi starými auty, úpravy aut, prostě všechno to, co máme rádi. Tak snad to vydrží. S23 = 0 %, S24-26 = 25 %, S27 = 60 %

• 24.12.2019  16:05

Rambo 96 hodin Sám doma. Sly ještě opravdu nepatří do důchodu a tahle pozice mu perfektně sedí. 70 % a 3.5 *

• 24.12.2019  14:05
    Joker (2019)

Nejlepší DC film dekády, paradoxně hlavně díky tomu, že nejde takřka vůbec o komiks. Joker je skvěle zrežírovaná a ještě líp zahraná studie jednoho šílenství, za kterou Phoenix už teď cítí Oskara. Jen se trochu bojím, že producenti, tušíce další miliardu, neodolají (jako neodolali když tam ZASE vrazili Batmanovy rodiče) a natočí tomuhle samostatnému kousku druhý díl, který už nemůže zopakovat hloubku dílu prvního, a navíc už bude muset chca nechca zabrousit do komiksu, což nemůže dopadnout dobře. 90 %

• 23.12.2019  11:40
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Příjemné překvapení. Jako fanda předlohy jsem se bál, že se Netflix u Sapkowského jen "inspiruje", a pojede si vlastní, poameričtěnou linii. Naštěstí se tak nestalo - seriál se pevně drží knížek, vyzobává ty nejznámější povídky a adaptuje je skoro doslovně. Zůstala slovanská jména i "naše" příšery, evropsky vypadající prostředí, ale i drsnější stránka, jazykem počínaje a sexem a krvavým bojem konče. Prospělo i zachování proházené chronologie, díky čemuž se univerzum buduje postupně, přehledně, a všechno pěkně graduje. Jen to možná nemuseli tak přehánět s diverzitou - černošští rytíři ve slovanských hradech působí přinejmenším vtipně, a zrzka Triss taky nemusela být až tak přičmoudlá... Ale dejme tomu. Celkově velká spokojenost, první sérii jsem zfouknul za víkend, a už se těším na pokračování. 90 %

• 22.12.2019  00:51

Nejhorší Star Wars ever. Na tyhle půjdu už jen třikrát... dneska. Neskutečné Deus Ex Machina už v úvodním textu, a zbytek příběhu je už jen snůškou totálních nesmyslů. Kde se vzala, tu se vzala, gigantická armáda, schopná ovládnout celý vesmír. Ale nááááhodou se nachází na místě, kde je totálně neškodná a dokáže ji zničit každý náhodně kolemjdoucí jouda. Dokážou to naši hrdinové včas? Pche. George Lucase z toho musel trefit šlak. Bez spoilerů víc kritiky nezvládnu, tak radši přejdu ke kladům - hodně se povedla akce, hlavně souboje na světelné meče už nejsou ani směšné, jako ve starých filmech, ani CGI akrobatické jako v prequelech. Aspoň trocha kvalitní zábavy. Druhou hvězdu přihodím za jakž takž rozumné ukončení cesty hrdinů původní trilogie a sem tam nějaké to nostalgické pomrknutí na fanoušky (Binary Sunset!). Ale na závěr to opět zabije vysvětlení podtitulu epizody, skoro jako by si na něj vzpomněli tvůrci až ve chvíli, kdy byl celý film dotočený, a bylo třeba ho někam nacpat... Tfuj. 50 % se zamhouřeným okem a prosííím, už nechte tenhle příběh v poklidu umřít. PS: Osmička byla z téhle trilogie nejlepší, na tom si trvám... Čtěte taky: Djkoma, Lima, verbal...

• 20.12.2019  14:02
    Domek z karet - Série 6 (série) (2018)

Nedokoukal jsem. Bez Spaceyho to prostě nejde. Nejen, že se scénář nedokázal popasovat s jeho absencí, bohužel je citelně znát i absence jeho hereckých kvalit. Jeho projev, prolamování čtvrté stěny, chemie se zbytkem osazenstva, bez toho to prostě nefunguje, Robin Wright příběh sama neutáhne. K tomu kupa nových postav, které se vzaly bůhví odkud (původní herci bez Spaceyho opustili potápějící se loď?)... Výsledkem je kupa nesmyslných keců, filozofování bez děje, a hlavně bez všeho, co první série House of Cards činilo jedním z nejlepších seriálů své doby. Smutný konec.

• 14.12.2019  16:54
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Velká škoda, že větší minutáž dostal až seriál z té nejméně zajímavé cesty... Za mě Trabanti vyvrcholili Jižní Amerikou, která byla zdaleka nejpestřejší. O chlup méně zajímavá Austrálie to aspoň vynahradila troškou dramatu a netradiční sestavou cestujících... Indie mi přijde jen jako odškrtnutí posledního políčka na checklistu, odbytou povinnost, samozřejmě zachycenou profesionálně a plnou pěkných záběrů (ještě aby ne, napopáté), která ale jinak neobsahuje nic navíc. Škoda.

• 13.10.2019  17:35
    Doom Patrol (TV seriál) (2019)

Další zbytečný spin-off od DC Comics... Totálně zabité obsazení - přitom posbírat herce jako Brendan Fraser, Timothy Dalton nebo Alan Tudyk nemohlo být levné... Evidentně není náhodou, že se tahle partička superhrdinů nikdy neprosadila. A z "velkého DC" vypůjčený (a silně otravný) Cyborg tomu ani trochu nepomohl. Vzdávám během první řady.

• 28.9.2019  18:55

Bill je opravdu zajímavý a inteligentní chlapík. Teď například (viz třetí díl) potřebuje rozjet výrobu atomových reaktorů, které světu fakt pomůžou, ale v US je veřejné mínění proti. A tak ho napadlo natočit film o tom, jak ty reaktory budou super, a jak je to skoro totéž, jako léčit dětskou obrnu, a zaspamovat tím Netflix. Moderní problém si žádá moderní řešení. Jak říkám, fakt chytrý chlapík, snad mu to klapne. Dokument už tak kvalitní není, ale jako stručná sonda do Billovy současné práce stojí za vidění.

• 9.7.2019  21:52

Kde se 20 let starý dokument tak najednou vzal v TOP 10? Nespletl si ho někdo s The Nagano Tapes? Zvlášť když se jedná prakticky jen o reportáž do Branek, bodů, vteřin, roztaženou na hodinu a půl. Historický moment to byl, ale dokument je to mizerný. Come on, co nám je do toho, jak hrál Kazachstán s Itálií, to nikoho nezajímalo ani tehdy.

• 2.6.2019  22:36
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Nedůstojné zakončení. Velkolepé, to ano. Většinou obstojně natočené, oukej. Ale... První dva díly konverzační bez děje. Třetí díl vyloženě na facku, noční bitva natočená tak pitomě, že z toho jejich předraženého CGI nebylo nic vidět, a navíc silně připomínala počítačovou hru: Bezejmenná NPC padají po tisících, až nakonec zbydou jen hlavní postavy, které kosí nepřátele po tuctech a při životě je drží jen Plot-Armor. Pak pomaloučku došoupeme jednu či dvě vylosované postavy do finálních pozic a necháme teatrálně zemřít. Pche. Čtvrtá epizoda opět o ničem. Pátá pak CGI fest, kde aspoň byl vidět rozpočet, když nic jiného, ale jinak jsme tu dostali jen předpokládaný vývoj okolo obou královen, avizovaný minimálně sezónu předem. Šestá už jen scénáristické manévrování do závěrečných pozic, logic not included. Tucty neuzavřených dějových linií, a z těch uzavřených většina buď neobhájená motivací postav (jako to bývalo v prvních sezónách), nebo vyloženě vycucaná z prstu. Zachraňuje to jen rozpočet, brutální CGI a pár dobrých scén. Za mě 50 % a pevně doufám, že to GRRM dopíše, protože tohle mi prostě nestačí :-)

• 2.6.2019  22:15

První půlka vyloženě vaří z vody, příběh se nekoná, atmosféra taky ne, ani ta chytlavost "Everything is awesome"... Jen pár gagů pro děcka, jinak nic. Ve druhé půlce se naštěstí film konečně trošku rozjede, a se závěrečnou pointou přijde i trocha té atmošky z jedničky, byť pořád v jednodušší a dětinštější verzi. Ale aspoň že tak. Ale další Lego Movie už prosím radši ne. 50 %

• 17.1.2019  13:26
    Runaways (TV seriál) (2017)

První sérii jsem ještě dotáhl. Moc se mi nechtělo, pravda, seriál je hodně mířený na teenagery, klišé střídá klišé, inteligence taky moc nepobral... Ale celkem ucházející zápletka mě donutila počkat si, jak to dopadne. Druhá série ale začíná tak neskutečně stupidně (vč. hereckých výkonů na úrovni podprůměrné telenovely), že už na to nemám nervy a vzdávám to. S1 55 %, S2 20 %

• 30.12.2018  12:25
    Aquaman (2018)

V DC konečně pochopili, že na Nolanovskou temnotu nemají dostatečně kvalitní tvůrce, a CGI-fest ala Justice League nefunguje bez pořádné porce nadsázky a schopného režiséra, který ukočíruje tu zběsilou digitální řež, aby se dala stíhat. Aquaman (jako první film DCEU) v tomhle směru konečně funguje. Jasně, nesmí se u toho moc přemýšlet, ale naštěstí na to moc není čas - film šlape od začátku do konce. Chvílemi mi připomínal Avatara - předvídatelný tisíckrát omílaný příběh, ale zabalený do tak promakaného vizuálu a dobře natočené akce, že to ani trochu nevadí. A k tomu dost povedené obsazení... Za mě 85 % a spokojenost.

• 23.12.2018  11:57
    James Cameron: Příběh sci-fi (TV seriál) (2018)

James Cameron si povídá s kamarády a šest dílů opakuje, jak je Sci-Fi super. Jinak je jeho "Story" celkem o ničem. Naštěstí má aspoň cool kamarády (Spielberg, del Toro, Nolan, Lucas...) a prokládá to celkem zajímavými záběry z natáčení...

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39