Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Celkem vtipná exkurze do vyvražďovaček - parta teenage pitomců vidí vrahy na každém rohu, a zatímco se snaží domnělé vrahy porazit, neskutečně pitomým způsobem se zabíjejí sami. Tohle by měli povinně pouštět po každém rádoby děsivém teen-hororu.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Dlouho jsem se bránil - spojení "Burton", "pohádka" a všeobecně přeslazené trailery mě spolehlivě odrazovaly dlouhé roky. Nakonec jsem podlehl, naštěstí :-) Dobře jsem se bavil, nečekal jsem, že to bude takhle vtipné - od narážek na Vesmírnou odyseu přes parádní songy až po hláškující stařečky. Palec nahoru a doporučení pro všechny - děti si užijí pohádku, dospělí zbytek, bavit se budou všichni.

Terra Nova (2011) (seriál)

Základna z Avatara (včetně šéfa), okolí z Jurského parku a do toho všeho trocha krimi a rodinných vztahů. Potenciál slušný, ale kdyby líp využili sci-fi rovinu nebo aspoň dinosaury, mohl to být unikátní kousek. Takhle se jedná jen o průměrnou vztahovku z prostředí, kde je občas k vidění velký ještěr. Slabší tři.

Tenká červená linie (1998)

Špičkové obsazení, to jako né že né. I tu nejmenší roličku hraje herec, který by v "běžném" filmu měl hlavní roli. Ale celé je to nechutně dlouhé, roztahané a nekonzistentní. Kdyby tvůrci proškrtali některé zbytečné roviny (a rozhodli tak, jestli dělají spíš naturalisticky válečný nebo spíš psychologická film), bylo by to na mnohem víc, než lepší tři.

Dreamgirls (2006)

Jako film nic extra - děj jednoduchý a hned na začátku uhodnete všechny zvraty i konec. Ale jako sled videoklipů je to perfektní - skvělá muzika, skvělý vizuál, prostě radost pro oči i uši. A u některých songů vyloženě mrazí v zádech.

Osudová sázka (1998)

Krásně absurdní drama s parádně šíleným Gallem a pěknou Christinou Ricci. Polo-SPOILER: Mám rád pohádky s dobrým koncem!

G. I. Joe (2009)

Průměrná oddechovka. Propracované univerzum (superjednotky proti superpadouchům) je fajn, ani pak nevadí kupa blbin a nesmyslů, nějak to do téhle komiksové atmošky prostě sedí :-)

Fracek (2011)

Chloe dobrá, zbytek za moc nestojí. Nemluvě o tom, že ten textík nahoře vůbec neodpovídá filmu, tak zábavný film zdaleka není... (viz třeba koment od ABLABLABLA)