DaleCoper

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.1.2018  18:34
    Modlitby za Bobbyho (TV film) (2009)

Každý se může polepšit.

• 31.12.2017  16:48
    Mrazík (1964)

Kultovní záležitost. Té kultovnosti ale jistě napomohl i dokonalý dabing. Nevím ale nakolik tahle ruská pohádka je schopna stejně oslovit i generaci pod třicet která už nezažila povinnou ruštinu na školách a nekritické oslavování všeho ruského/sovětského?

• 29.12.2017  23:06
    Sex ve městě (TV seriál) (1998)

Tom Riddle to za mne vystihl- a a já nemám co bych dodal.

• 28.12.2017  22:36

Absurdní černá komedie a zároven drama z bosenské války s protiválečným poselstvím. Vadila mi určitá chaotičnost v první půlce nicméně mrazivý konec výsledné hodnocení zvedá. Ve válce se projeví ty nejhorší a zároven ty nejlepší vlastnosti. Podobný film: Full metal jacket

• 27.12.2017  22:15

Brilantně natočeno celé je to ale chladné jako psí čumák.

• 25.12.2017  23:44

Lidi co se živí rukama to neměli lehké tehdy nemají to lehké ani dnes. Odcizení dle Marxe v realitě.

• 25.12.2017  18:59
    Pretty Woman (1990)

Docela hezká pohádka ale Popelka to aneb Wall Street potkal květinářku Lízu. Julia je milá ale vadil mi prkenný Gere který sráží hodnocení na průměr.

• 25.12.2017  00:06

Strašná blbina a místy dost trapné ale za odkazy na Amistad a Obvyklé podezřelé zvedám hodnocení do slušného průměru.

• 25.12.2017  00:02

Primárně parodie na Top Gun.V druhém plánu parodie na vše možné od 9 a půl týdne až Jih proti Severu. Pár slabších míst bavil jsem se u toho víc jak na komediích Woodyho Allena.

• 24.12.2017  22:47

Jo jako vánoční pořad to není špatné. Není to čistá komedie a Bolek po zásluze skončil v pekle.

• 20.12.2017  07:26

Velice zdařilá adaptace komedie slavného alžbětince. Jméno Trevor Nunn mi dosud nic neříkalo ale je minimálně stejně talentovaný režisér jako jeho slavnější kolega Keneth Branagh. A ted si jdu pustit Yes sir minister/premier.

• 20.12.2017  06:42
    Sekretářka (2002)

Trochu ujetá červená knihovna. Za ten happy endový konec přidám jednu hvězdu.

• 19.12.2017  22:04

Krásný příběh o nenaplněné lásce

• 27.11.2017  12:02

Za cinefilní odkaz na Kubrickovu Vesmírnou Odysseu jedna hvězda navíc

• 27.11.2017  12:00
    Oněgin (1999)

Velmi konvenční zpracování slavného Puškinova románu. Hezky se na to dívá (hlavně herečky) ale nemůžu se ubránit představě že z toho námětu se dalo získat mnohem víc.

• 21.11.2017  22:07

Zatímco s Goyou začalo moderní malířství tenhle film žádny zlom v dějinách filmu nejspíš nepřinese. Silně stylizované a manýristické připominající filmy Petera Greenewaye nebo Dereka Jarmana. Bohužel Jarmanův Caravaggio to není a i ten Goya Miloše Formana byl zpracován lépe.

• 18.11.2017  22:46

Poprvé jsem tenhle film viděl na boskovickém festivalu v tamním letním kině před patnácti lety. Moc mne to asi nezaujalo protože jediné co mi utkvělo v paměti byla scéna kdy Vincent Gallo napodobuje Caryho Granta v North by Northwest. Ostatně těch odkazů pro cinefily je tam víc nejen Hitchcock. Kusturica svůj magický realismus přenesl z Balkánu do pouštní Arizony netvrdím že to nefunguje ale Otec na služební cestě a Vzpomináš na Dolly Bell mi připadají autentičtější. Moje hodnocení zvyšuje jako vždy skvělá hudba Gorana Bregoviče.

• 22.7.2017  02:38
    Hodina vlků (1968)

Slabší Bergman přesto nadprůměrné.

• 21.7.2017  01:27

Tohle mne inspirovalo jen si místo kytary koupím nejspíš ságo,

• 21.7.2017  01:26

Jo na střední jsme taky chtěli založit rockovou nebo spíš metalovou kapelu. Naštěstí? zůstalo jen u slov takže jsme to nedotáhli ani do fáze hrajeme na svatbách jako hrdinové tohoto filmu.

• 21.7.2017  01:23
    Pět žen (TV film) (2011)

Pro mne hodně osobní věc takže nemůžu jinak.

• 21.7.2017  01:21

Nečíst Kup si svou revoltu asi bych hodnotil i za pět takhle si jen říkám jak by to vypadalo kdyby se tak jako hlavní hrdina rozhodl žít každý.

• 8.7.2017  02:22

Vedle dnes už polozapomenutých Úsměvů letní noci asi divácky nejvděčnější Bergman. Není to jeho nejlepší film ale jako rozloučení s karierou filmového režiséra víc než důstojná tečka. 91 procent for me. Ty tři hodiny které mne zpočátku děsily uběhly jako voda.

• 25.6.2017  22:27
    Záskok (1994)

Inteligentní komedie se sociálním podtextem inspirovaná podobnými filmy ze třicátých až padesátých let. Bylo tam ale pár hluchých míst. Zachránit život vám někdy může i zubní protéza.

• 23.6.2017  23:51
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Kdysi můj oblíbený seriál. Dnes docela nuda a trapas. Sem tam jsou tam trefné postřehy na dnešní USA nicméně toho fekálního humoru je tam na mně moc.

• 23.6.2017  23:43

Příběh nadaného člověka který měl holt smůlu že se narodil v blbé době. Tehdy to byl problém i v liberálním a v těchto věcech progresivním Dánsku. Dnes by zřejmě prožil štastný a spokojený život i když je otázka zda by Einar/Lili a Gerda namalovali stejné obrazy. Vzhledem k tematu film je zajímavá velmi konzervativní režie.

• 23.6.2017  22:49
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Zatím po shlédnutí dvou dílů s hodnocením počkám předběžně to ale nevidím na víc jak jednu hvězdu. Nepovažuji Putina (jinak dost těžkého narcise) za nového Hitlera s některými jeho názory se dá i souhlasit (otázkou zůstavá zda se ale nejedná o stylizaci s cílem udělat si P.R u televizního publika v USA a obecně na Západě je to nejednoznačná osobnost z historických postav se mu asi nejvíc blíží generál De Gaulle a španělský diktátor Franco) servilní styl jakým Oliver Stone (Četa je pro mne vůbec nejlepší film o vietnamské válce) rozhovor vede nedokážu strávit. I když v druhém dílu byl jeden nadějný záblesk který by výsledné hodnocení mohl mírně zvednout když Oliver nadhodil téma LGBT a Rusko. Pane britriku liberální intoši z kaváren se hambáči necpou většinou jsou to vegani leda že by byly sojové hambáče :-) Po shlédnutí všech čtyř dílů hodnocení mírně zvedám i tak ale tvrdím že Oliver Stone je nejspíš senilní a sehrál roli užitečného idiota.

• 27.5.2017  22:29

Zajímavý film který jistě stál za zhlédnutí s velmi pro mne odpudivou hlavní postavou. To do jisté míry platí s vyjímkou Williama Dafoe o postavách vedlejších rolí. Film působí tak trochu jak Vlk z Wall Streetu na LSD.

• 14.5.2017  02:22

Vedle Limonádového Joea asi nejlepší česká parodie.

• 11.5.2017  23:10
    12 opic (1995)

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů.

<< předchozí 1 2 3 4