DaleCoper

homepage

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 21.11.2017  22:07

Zatímco s Goyou začalo moderní malířství tenhle film žádny zlom v dějinách filmu nejspíš nepřinese. Silně stylizované a manýristické připominající filmy Petera Greenewaye nebo Dereka Jarmana. Bohužel Jarmanův Caravaggio to není a i ten Goya Miloše Formana byl zpracován lépe.

• 18.11.2017  22:46

Poprvé jsem tenhle film viděl na boskovickém festivalu v tamním letním kině před patnácti lety. Moc mne to asi nezaujalo protože jediné co mi utkvělo v paměti byla scéna kdy Vincent Gallo napodobuje Caryho Granta v North by Northwest. Ostatně těch odkazů pro cinefily je tam víc nejen Hitchcock. Kusturica svůj magický realismus přenesl z Balkánu do pouštní Arizony netvrdím že to nefunguje ale Otec na služební cestě a Vzpomináš na Dolly Bell mi připadají autentičtější. Moje hodnocení zvyšuje jako vždy skvělá hudba Gorana Bregoviče.

• 22.7.2017  02:38
    Hodina vlků (1968)

Slabší Bergman přesto nadprůměrné.

• 21.7.2017  01:27

Tohle mne inspirovalo jen si místo kytary koupím nejspíš ságo,

• 21.7.2017  01:26

Jo na střední jsme taky chtěli založit rockovou nebo spíš metalovou kapelu. Naštěstí? zůstalo jen u slov takže jsme to nedotáhli ani do fáze hrajeme na svatbách jako hrdinové tohoto filmu.

• 21.7.2017  01:23
    Pět žen (TV film) (2011)

Pro mne hodně osobní věc takže nemůžu jinak.

• 21.7.2017  01:21

Nečíst Kup si svou revoltu asi bych hodnotil i za pět takhle si jen říkám jak by to vypadalo kdyby se tak jako hlavní hrdina rozhodl žít každý.

• 8.7.2017  02:22

Vedle dnes už polozapomenutých Úsměvů letní noci asi divácky nejvděčnější Bergman. Není to jeho nejlepší film ale jako rozloučení s karierou filmového režiséra víc než důstojná tečka. 91 procent for me. Ty tři hodiny které mne zpočátku děsily uběhly jako voda.

• 25.6.2017  22:27
    Záskok (1994)

Inteligentní komedie se sociálním podtextem inspirovaná podobnými filmy ze třicátých až padesátých let. Bylo tam ale pár hluchých míst. Zachránit život vám někdy může i zubní protéza.

• 23.6.2017  23:51
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Kdysi můj oblíbený seriál. Dnes docela nuda a trapas. Sem tam jsou tam trefné postřehy na dnešní USA nicméně toho fekálního humoru je tam na mně moc.

• 23.6.2017  23:43

Příběh nadaného člověka který měl holt smůlu že se narodil v blbé době. Tehdy to byl problém i v liberálním a v těchto věcech progresivním Dánsku. Dnes by zřejmě prožil štastný a spokojený život i když je otázka zda by Einar/Lili a Gerda namalovali stejné obrazy. Vzhledem k tematu film je zajímavá velmi konzervativní režie.

• 23.6.2017  22:49
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Zatím po shlédnutí dvou dílů s hodnocením počkám předběžně to ale nevidím na víc jak jednu hvězdu. Nepovažuji Putina (jinak dost těžkého narcise) za nového Hitlera s některými jeho názory se dá i souhlasit (otázkou zůstavá zda se ale nejedná o stylizaci s cílem udělat si P.R u televizního publika v USA a obecně na Západě je to nejednoznačná osobnost z historických postav se mu asi nejvíc blíží generál De Gaulle a španělský diktátor Franco) servilní styl jakým Oliver Stone (Četa je pro mne vůbec nejlepší film o vietnamské válce) rozhovor vede nedokážu strávit. I když v druhém dílu byl jeden nadějný záblesk který by výsledné hodnocení mohl mírně zvednout když Oliver nadhodil téma LGBT a Rusko. Pane britriku liberální intoši z kaváren se hambáči necpou většinou jsou to vegani leda že by byly sojové hambáče :-) Po shlédnutí všech čtyř dílů hodnocení mírně zvedám i tak ale tvrdím že Oliver Stone je nejspíš senilní a sehrál roli užitečného idiota.

• 27.5.2017  22:29

Zajímavý film který jistě stál za zhlédnutí s velmi pro mne odpudivou hlavní postavou. To do jisté míry platí s vyjímkou Williama Dafoe o postavách vedlejších rolí. Film působí tak trochu jak Vlk z Wall Streetu na LSD.

• 14.5.2017  02:22

Vedle Limonádového Joea asi nejlepší česká parodie.

• 11.5.2017  23:10
    12 opic (1995)

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů.

• 11.5.2017  21:25
    Chlapectví (2014)

Trochu mi to připomínalo časosběrné dokumenty Heleny Třeštíkové. Jen se to odehrávalo v Texasu a nebyl to dokument. Rodina, škola, rozvod rodičů, první lásky, fotografování, rocková kapela. Film ze života jediný důvod proč nedávám pět je poněkud přepálená stopáž.

• 10.5.2017  22:27

Ústřední dvojice je jako Don Quojite a Sancho Panza. Kontrast vysoké ale nerealistické duchovnosti a přízemní a realistické praktičnosti. Smrt prostě neoblafnete i když by jste hráli šachy jako Bobby Fischer.

• 10.5.2017  22:12
    Lost Highway (1997)

Taky jsem se přistihl při myšlence že si Lynch který měl v době nátáčení statut kultovního autora (Modrý samet a Zběsilost v srdci jakž takž srozumitelné jsou) z nás jen střílí a baví se smrtelně vážnými teoriemi ala Slavoj Žižek co chtěl svým filmem říci přesto "just feeling" odmyslím li si příběh hudba kamera nemají chybu.

• 10.5.2017  22:06

Hezký příběh o jednom obyčejném neobyčejném hrdinství.

• 10.5.2017  22:05
    Antikrist (2009)

Ženské lůno je brána do pekla praví se v jiném filmu, který je na rozdíl od Trierova počinu černobilý celý. Těžko říct je Antichrist protiženský film nebo naopak film feministický jak tvrdí Dominika Prejdová v Cinepuru? Je Antichrist film odhalující nesmyslnost a marnost psychologických teoriíí nebo chce naznačit že hlavní chybou současné psychologie je že je stále navzdory převratným změnám, které probíhají již od šedesátých let stále příliš mužská? Že by měla být víc ženská a brát ohled na naše sepětí s přírodou? Nevím. Samotný film je spíš průměrný až podprůměrný ve srovnání s Evropou a Prolomit vlny. Oceňuji ale epilog s nádhernou árií Lascia ch'io pianga z Rinalda Georga Fridricha Handela která o bod zvedá moje celkové hodnocení. Co by na to řekl Andrej Tarkovskij netuším.

• 10.5.2017  21:52

Svěrák mladší tady uchopil téma kterým se v dekádě před ním v jednom ze svých posledních filmů zabýval Fellini. Jenom to pojal esotericky a tak trochu ve stylu New Age. Nic proti jen ty experimentální vsuvky mi tam neseděly. A možná tam mělo být zmíněno že nejen nedostatek energie ale i její nadbytek (když se uvolní kundalíni) může vést k ohrožení života. Ten trik s žárovkou se taky musím naučit. Podobné filmy: Truman Show, Ginger a Fred.

• 9.5.2017  22:23

Feministická variace na western Butch Cassidy a Sundance Kid. Když to skončilo upřímně jsem se styděl že jsem se narodil jako muž.

• 9.5.2017  15:36

Kvalitní konverzačka kterou jsem ocenil až na třetí shlédnutí. Mimo jiné se dozvíte proč vznikl feminismus. Dobrý důvod proč jezdit vlakem.

• 8.5.2017  16:11
    Komparz (TV seriál) (2005)

Nebyla pro mne nějaká rolička pane režisére :-)

• 8.5.2017  15:04

Krásný film o rodinných tajemstvích.

• 5.5.2017  23:47

Pan Hercul Poirot není žádnej idajot ale tohle zpracování královny (nejen) anglické detektivky Agathy mne moc nebere. Mnohem lepší je o čtrnáct let starší Vražda v Orient Expresu.

• 5.5.2017  20:19
    Zeitgeist: The Movie (2007)

Já nejsem křesťan nicméně tohle je opravdu demagogie. Zajímavý komentář: berg12

• 3.5.2017  19:38
    Dámský krejčí (divadelní záznam) (2012)

Taková oddechovka. Já ale radší Wildeovo Jak je důležité míti filipa.

• 3.5.2017  19:34

Tentokrát to verbal vystihl.

• 3.5.2017  19:23
    Hashmatsa (2009)

Krutý a nemilosrdný pohled do vlastních řad. Nemusíte souhlasit se vším ale podobné sebemrskačské sondy do hlubin kolektivní duše jsou potřeba a navazují tak jako Yoav Shamir nebo Gilad Atzmon na tradici starozákonních proroků. Dokázal by někdo z našich dokumentaristů natočit něco podobného o Češích? I my máme své kostlivce ve skříni. Ten předseda americko-židovské lobbystické organizace ADL Abe Foxman vypadá jako brácha toho rasistického hasiče z Formanova Ragtimu. Paradoxně tento film budou pětihvězdičkově hodnotit i náckové a antisemité kterým ale humanistické poselství dokumentu naprosto uniká.

<< předchozí 1 2 3 4