• Mysteriózní

Uloupené Kosovo (2008) (TV film) odpad!

Bombardování Jugoslávie letadly NATO považuji za válečný zločin a uznání Kosova jako nezávislé země za ostudné nicméně tohle je silně jednostranná propaganda z opačné strany.

THX 1138 (1971)

Závěr je dost kitsch tudíž jednu ubírám, ale jinak velmi silné 4, jde o zdařilou dystopii, která je důstojným protějškem jiných podobných filmů Gilliamovým Brazil počínaje a polskou Sexmisí konče.

Mrazík (1964)

Kultovní záležitost. Té kultovnosti ale jistě napomohl i dokonalý dabing. Nevím ale nakolik tahle ruská pohádka je schopna stejně oslovit i generaci pod třicet která už nezažila povinnou ruštinu na školách a nekritické oslavování všeho ruského/sovětského?

Sex ve městě (1998) (seriál)

Tom Riddle to za mne vystihl- a a já nemám co bych dodal.

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Absurdní černá komedie a zároven drama z bosenské války s protiválečným poselstvím. Vadila mi určitá chaotičnost v první půlce nicméně mrazivý konec výsledné hodnocení zvedá. Ve válce se projeví ty nejhorší a zároven ty nejlepší vlastnosti. Podobný film: Full metal jacket

Mlčení jehňátek (1991)

Po Caprově Stalo se jedné noci a Formanově Přeletu třetí a zcela zasloužený grandslam (Ceny akademie v pěti hlavních kategoriích)

Moderní doba (1936)

Lidi co se živí rukama to neměli lehké tehdy nemají to lehké ani dnes. Odcizení dle Marxe v realitě.

Pretty Woman (1990)

Docela hezká pohádka ale Popelka to aneb Wall Street potkal květinářku Lízu. Julia je milá ale vadil mi prkenný Gere který sráží hodnocení na průměr.

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Strašná blbina a místy dost trapné ale za odkazy na Amistad a Obvyklé podezřelé zvedám hodnocení do slušného průměru.

Ovládací panel
4 body