me3x®

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.12.2011  23:57

tak kvoli Elishi by som asi aj vacsie hovadiny robil ako dal tomuto 5 stars

• 5.12.2011  01:27

Keby som nedavno nevidel Shutter Island tak asi Huga miniem. Ale ked uz mal taku reklamu tu v Londyne tak sa nedalo prehliadnut. Po prvych dnoch premietania mal na miestnych forach dost mizerne hodnotenie, tak som aj trochu vahal investiciu a zvazoval pockat na dvd. Jedna recenzia vsak dost ospevovala 3D spracovanie: v zmysle najlepsie 3D od Avatara. Tak som zbalil svoje 3D okuliare a vybral som sa. Knihou nedotknuty som ocakaval fantasy pre deti - nieco v slapajach Spielbergoveho Tintina, dostal som nieco celkom uplne ine. Uvodne reklamy a uputavky pristupne vekovej kategorii od 4ch rokov nahor ma len utvrdzovali v domnienke, ze ide o story pre deti. A takze sice to bolo dost pestre a prva polovica mozno aj pre deti pritazliva, v druhej sa z toho zacalo vykluvat nieco uplne ine. Ale neprezradzam. Ja som sa nenudil, aj ked uznavam, ze pre niekoho to moze byt sakra nuda. Nesklamalo ani 3D. Keby som videl vsetky filmy v 3D od Avatara tak potvrdim vyssie spomenutu recenziu. Btw. od toho Kick Ass uz preslo tak vela casu? Lebo mi slusnu chvilu trvalo kym som si spomenul kde som tu detsku herecku videl nedavno. Zeby dalsia Dakota? Potesilo vidiet aj Kingsleyho, Sasha alias Borat nevytazil zo svojej roly maximum. Odporucanie pre rodinky: Risknite to s detmi radsej na inu rozpravku... tu hrozi, ze sa budu nudit.

• 22.10.2011  00:22

Preco romanticke filmy vzdy koncia tam, kde by romantika mohla len zacat? Vsetky su o tom ako strastiplne sa davaju dvaja dokopy a ked uz su spolu, tak je koniec a happily ever after. Ano, vyhra to ta, ktorej najviac fandite... a ano je to tak preto, lebo je to rozpravka a v rozpravkach to tak byva. Aj ked samozrejme, ze svet pribehu, ktory sa vo filme ponuka znie tak nadherne realne. Vyzera moj koment ako k inemu filmu? K trom inym. Vyberte si:D Ale za tu Ishlu to stoji, rovnako aj herecky vykon mladej Abigail. A neviem co sa vsetci narazate do toho soundtracku. Taky sviezi soundtrack a taky k veci som davno nestretol. Plny pocet nedavam len preto, ze vobec bol taky blby a namotal sa este na inu, ked mal tu pravu pod nosom.

• 17.10.2011  00:05
    Iluzionista (2006)

No áno. Veľmi prehliadnuteľná pointa, ktorú väčšina pozornejších divákov odhadne. Podľa mňa ju režisér ani nechcel nejako schovať, ale jednoducho nás nechať sledovať ako sa situácia vyvinie. Samozrejme, že Illuzionista stojí v tieni veľkého The Prestige, ale môže on chudák za to. A budem trochu patriot a tu jednu hviezdičku pridám aspoň za to použitie našich vychodoeurópskych kulís a exterierov. A Jessica Biel je možno trochu nevýrazná, ale povedzte páni, kto z vás by si nedal povedať?

• 16.10.2011  14:33

Veľmi pekná rodinná komédia s charizmatickým Spaceyom Kevinom a šialeným Johnom Knoxvillom v čele, ktorá síce nijako nevytŕča z rádoby davu, ale stráni sa zopár typických klíšé a má akú takú výpovednú poučnú hodnotu. a vôbec.... bolo to príjemné pozeranie.

• 11.10.2011  03:38
    Bunraku (2010)

“cirque-de-soleil meets mixed martial arts” vraj bolo povedané o Bunraku. Bunraku je druh japonského bábkového divadla. Ale to nie je podstatné, to si vie každý vygoogliť. Bunraku(film) je pre mňa dôkazom, že stále sa v tej spleti odpadu, čo na nás sypú súčasní filmoví tvorcovia, nájde aj skvost, ktorý vystupuje z rady obyčajnosti. Bohužiaľ verejnosť je už veľmi zmagorená a prešpikovaná "tzv. odborníkmi na film", ktorí sa zasmejú nad prostoduchosťou a stupídnosťou niečoho, čo je pre niekoho geniálne. Ja nie som odborník na film. Mám rád umenie, zvlášť výtvarné v každej jeho podobe (ok tak je pravda, že Futurama, či Simsonovci nie sú môj typ). Už sa mi to stalo pri veľa filmoch na csfd, že som ich dlho odkladal, len kvôli negatívnym hodnoteniam väčšiny užívateľov. Tak to bolo aj pri tomto filme. Možno mám veľmi zvláštne chute, čo sa filmu týka, možno len iné ako väčšina. Toto bolo naozaj moje sústo, ktoré si veľmi skoro dám znova. Dadaistická jazda imaginárnym svetom, ktorý je ale veľmi podobný mnohým svetom predstavovaným nám skrz oko kamery. Naivné scénky a scény a scenérie vystrihnuté z papiera a digitálne pretrasformované a pospájané a nafilmované v nejakej rumunskej dedine poprepletané násilím toho najvyššieho kalibru. Film rozhodne nie je pre nežné fanynky Josha Harneta. Oproti Lucky Number Slevin je tu násilia ako v Kill Billovi v porovnaní s Titanicom. Elegantné a efektné súboje černochov, aziatov a zrejme to boli američania presne podľa môjho gusta vtipne komentované rozprávačom. Nie - príbeh nie je prevratný ani nový. Vlastne je to ten najotrepanejší príbeh. Ale to spracovanie. To spracovanie. Pastva pre zmysly. PS: jediným mojím negatívom osobným je Ron Perlman. Mne je ten herec strašne nesympatický. A to nie preto, že hrá negatívnu postavu. McKiD bol napríklad geniálny záporák.

• 11.10.2011  00:36
    Revolver (2005)

Nedávam hodnotenie, lebo som taký zmätený ako som z filmu ešte nebol. Bud bol naozaj tak prešpekulovaný, že ho pochopí len pár vyznávačov a fanatikov, alebo to bol crap, ako píše Matty - hrajúci sa na niečo čo v skutočnosti nie je. Ale Statham s vlasmi na hlave vyzera celkom normálne.

• 4.10.2011  03:45
    Drive (2011)

Refn sa nezaprie. Pomaly plynuci dej (ktory by ini reziseri vyniesli na mainstreamove nebo, kde by mozno zaziaril nachvilu a stratil sa v dave), dlhe "nezaujimave" zabery do hercovej tvare, kde kazdy tien ci dopad svetla ma zmysel, plechovejsia hudba ako diskoteka na Ukrajine v 80tych rokoch(pre sucasneho masoveho divaka) a dalsie veci - vela ludi nestravi. Takto mozno bude kultom pre zopar vyznavacov, ale o to vzacnejsi, lebo je iny. Mam rad filmy od Danov, teraz som sa presvedcil, ze vedia natacat aj v Hollywoode a stale nezradia svoj styl. Aj ked osobne viac sa mi pacila jeho Valhalla Rising, Drive je skvely tiez ale v porovnani s Valhallou sa hovori az prilis mnoho a vela veci je priamych. Mohol to pri tak jednoduchom pribehu viac zaobalit a nechat divaka citat pomedzi riadky ako to spravil v druhom menovanom filme. Ale v kravych scenach rozhodne nezaostal - brutal co si ti Barbari uz dovolia ukazat divakovi(plus zvukove efekty vytekajucej krvi, noza bodajuceho do krku - normalne ma natiahlo) :D

• 2.10.2011  14:58

Carell je skvely komik ktorý zákonite vždy hrá nejakého idiota alebo úbožiaka. Večera pre blbcov (alebo ked už tak tak Blbci k večeri) je rádovou záležitosťou z pera nenadchne ani neurazí. Pár krát sa človek chutne zasmeje, pár krát sa mu nahrnú slzy do očí(Celá záležitosť s Barryho ženou je moc ako to u nas v Londyne povieme cheesy) a dokonca som bol aj veľmi znechutený pri scéne s prsteňom pre Darlu. Ale to umenie a la crap animal style stálo za to si to pozrieť. A Carell za 5 stars.

• 9.2.2011  23:21

V rámci žánru myslím tým žáner komédia s Jackom Blackom to síce na 5 nie je, ale za scénu v bábikinom domčeku, titanicom a s Kiss si to jednoznačne šplhlo na vrch. A nebuďte prosím vás všetci taký predpojatý a neporovnávajte už toľko. CSFD by malo byť viac individuálne hodnotene... nie porovnávať filmy v rámci filmov... to je ako porovnávať ľudí z inými ľuďmi. Skoro som tento film kvôli CSFD nepozeral.

• 30.11.2010  22:02

Já som sa na tých kravinách smial. Asi naozaj nie som náročný. Okrem toho Russel to s hlasom vie... aj čo sa týka jeho anglickej angličtiny, aj čo sa týka jeho spevu. Jonaha mam rád už len preto, že je dôkazom, že nemusíte byť zrovna sexsymbol, aby si vás obľúbili masy. Keby to malo o dvadsať minút menej, dám 5.

• 30.11.2010  21:58
    Rok jedna (2009)

Od Jacka Blacka viac ako toto neočakávam. 5 nedávam aj keď som sa skvelé bavil, len preto, lebo si vážim samozrejme kinematografiu a 3, koľko si to na objektívnej stupnici zaslúži nedávam preto, lebo mnohí z vás dali 2 a menej, čo si nezaslúži. Dúfam, že som sa vyjadril jasne. :D

• 30.11.2010  21:54

stotožňujem sa s uživateľom FREDDYm.

• 20.11.2010  11:46
    Machete (2010)

A uz ze dam 5. Siel som do toho z tym, ze si chcem pozriet nieco ako Planet Terror a bolo to lepsie ako Planet Terror. V com? Predsa len to bolo realnejsie. Jessica a Michelle zdvihnu akekolvek hodnotenie o dva body + cela kopa zapadajucich hviezd. A tak som chcel vediet, co to je za film, ked som pri Grindhouse videl ten trailer... Nikto mi nepovedal, ze je to fake. A teraz to vyslo. A ja som od toho viac neocakaval. Len, ze mi predlzia ten trailer. Ano, jasne... nejake hlasky hodne skultovnenia by bodli, ale tak to sme si asi moc zvykli a sme rozhyckani. Proste akcna zabava, pri ktorej sa nenudite a sem tam aj zasmejete. Padre, have mercy.... God has mercy, I don't. Ozaj, zabudol som... do mojej zbierky chcem ku gladiusu(gladiu-ako to spellovat?) a katane aj macetu :D

• 20.11.2010  11:38

Ako to sakra robila s tou nohou, ze to strelilo, len ked zamierila? :D Planeta teror mi v dost pripominala Jacksonov Braindeath. Konkretne v tom, ze ked si myslite, ze absurdnejsie to uz byt nemoze, reziser vam ukaze ako velmi sa mylite. A uz, ze moze.

• 18.11.2010  19:45

Mne sa to pacilo. Mozno ako povedal POMO, mam velmi divny vkus. Ale skor to bude tou slabostou pre Kidmanovu. Ale zase to nebola az taka hlupost. Komplicka mafie predstiera vztah s dalsou obetou a pritom sa do nej zalubi. Sto krat otrepany scenar, ale v anglicko ruskom sate s australcankou a dvoma francuzmi, tu este nebolol. A neviem co sa tu vsetci obuvate do Chaplina... ani taki sympaticky ako on mozno nie ste a urcite ani nie taki herci. A jeho rola si vyzadovala aby posobil ako geek. 75%

• 2.11.2010  23:59
    Vybíjená (2004)

nenadchne ani neurazi... taka oddychovka bez vyraznejsej pointy...

• 28.10.2010  02:29
    Propast (1989)

priznávam sa, že som videl priepasť až teraz v októbri 2010, ale aj tak musím povedať, že ma dostala. Naozaj perfektný film a to filmy s ponorkami a vermírnymi, či obyčajnými loďami nemusím. Skvelá hudba. Herci nie ako vystrihnutí z módnebo katalógu - skôr nesympatickí, čo mi v poslednom čase skôr pridáva na hodnotení, lebo už som "precukríčkovaný" a "prebábikovaný" dosť. Efekty - najmä farebnosť až taká nadprirodzenosť vyžarujúca neochabuje ani s tým, že len nedávno som videl Avatara. Taký neponáhľajúci sa, nenáročný scifi film. Pekné a pozerateľné. Aj ta romantická zápletka rozvázajúcich a schádzajúcich sa manželov určite robí svoje.

• 20.10.2010  22:49
    Ošklivka Betty (TV seriál) (2006)

priznavam, ze to na 5 nie je - ale potrebujem vyrovnať aspoň nejaký ten odpad - však tam je toľko vtipných scén... na 3 a pol * určite.

• 20.10.2010  14:39
    Red (2010)

Zaujímavé koľko ľudí to už videlo a ešte len tu v Londýne to budú dávať až o tri dni :D ale akokoľvek... kvalita to bola na pozeranie dobrá - do kina sa na to nevyberiem, ale nie preto, že by sa mi to nepáčilo, ale stačilo. Rozhodne som ale po televíznych upútavkach očakával väčší šmejd. Čo sa mi páčilo a čo nie? Rozhodne chémia medzi Willisom a Parker, akčné scény typu "odpálkovaného granátu" a pištoľ verzus bazooka (sorry tie neoborné termíny - v zbraniach sa nevyznám) :D a potom celé to malo dosť vtipných hlášok a situácií. Z hercov ma najviac tešil Malkovich. Prečo nie 5? Aj keď celé to dalo zmysel predsa ma ten príbeh okolo viceprezidenta nezaujal a chvíľami to skĺzalo do trápnosti. súhlasím s honotením, aké je tu na csfd dnes 20.10.2010 (aký pekný dátum) 77%

• 17.10.2010  23:28
    Já, padouch (2010)

dokonalosť. Plačem od radosti. Toto nám ako deťom nenatočil nikto - pochopiteľne ani nemohol. O Despicable Me som vedel akurat toľko, ze moj čoraz obľúbenejší Carell nadaboval nejakú kreslenú postavičku a videl som nejaké krátke upútavky. Výsledok. Dnes (17.10.10) dva dni po londýnskej premiere som videl asi najlepší detský film vôbec. Priznávam, že niektorí "drsňáci" to citové drankanie na nervy najmä v závere nemusia zniesť, ale pre mňa to bolo niečo úžasné. Po dlhom čase som neľutoval vyhodené peniaze za 3D. Scéna s húsenkovou dráhou ma dostala priamo na ňu. Okrem toho humor - ani trochu nezávaňajúci trápnosťou a neokukaný, aj keď príbehov obrátených zloduchov je dosť rovnako ako opustených sirôt. Ako pod 3 hviezdičky dole ľudia, buď ste videli biedny kinorip v angličtine v ktorej neviete ani zaťať, alebo ste nejakí zatrpknutí suchári. Prečo ste potom ale na toto šli? odporúčam - 100% satysfakcia.

• 8.10.2010  17:53
    Piraňa 3D (2010)

nahotinky a kopec mäsa-žravých momentov je asi všetko čo tento film ponukol. Bavil som sa, aj ma sem ta strhlo a hádam by som bol dal tri hviezdičky nebyť takých do neba volajúcich logických chýb, ako suchá policajtka, ktorá práve vyliezla z vody, ryby, ktore na jednom mieste žerú všetko čo sa pohne, na druhom, stačí trocha návnady a môžte plávať okolo akoby nič... a tak ďalej. 45%

• 1.10.2010  11:40

Mne sa to páčilo. Boli sme s kamoškou na londýnskej premiére a zabavili sme sa. A čo na tom, že je to plné chýb a plytkých dialógov? Niekedy to skôr pomôže ako urazí.

• 1.10.2010  11:33

Nikdy som nebol nejaký fanúšik bondoviek. Som na to ešte dosť mladý :D. Ale z počutého viem, že toto je bondovka ako som si bondovky predstavoval. Nesmrteľný hrdina, ktorý ale podlieha fyzikálnym zákonom a môže dostať po ... však vieme, kde dostal, bond girl, bond car. A akcia môže začať. Od Bondovky som viac neočakal - dostal som možno málinko viac ako som očakával.

• 1.10.2010  11:29

Po prvom zhliadnutí s dabingom ešte doma na Slovensku som dal 3*. No minule som odchytil Keeping mum (nevedel som, že ide o ten film čo som už videl) a dvíham moje hodnotenie na 5*, ani nie tak kvôli príbehu, ale kvôli dialógom. NIektoré anglické zvraty sa proste preložiť nedajú a niet nad originálne znenie. Rowan Atkinson je Pán herec.

• 1.10.2010  11:24
    Iron Man 2 (2010)

Trochu menej ma to chytilo za srdce ako jednička, no dve veci ma držia na tom istom hodnotení: letecký pohľad na Monaco (waw) a Scarlett - hot hot hot.

• 1.10.2010  11:21
    Iron Man (2008)

Rozhodne nenudí a rozhodne je to skvelé, ale na 5 hviezdičiek mi tam chýba nejaká výnimočnosť. Ale od tohto filmu milujem Gwyneth Paltrow.

• 16.8.2010  14:33

Priznavam, ze na 5 to urcite nie je... ale davam aby som aspon cosi vyrovnal oproti tym zatrpknutym zadubencom, co dali odpad - odpad je fekalny humor - hulicske komedie smejuce sa po jednom blbom jointe z kazdeho hovna. Prepacte expresionizmus. Ked vas fantasy neazujima a vsetko co hodnotite su umelecke vykony hercov a rezisera, comu pravdepodobne rozumiete este menej ako fantasy samotnej, tak radsej ostante doma. Respektive, ked si to niekto pozrie s pivom v ruke v divix kvalite na osuchanom laptope, tiez mu to na dojme neprida. Bud vam ten styl sadne alebo nie. Vazne nechapem co na tom bolo odpadove. Nemoze vsetko rezirovat Cameron a vo vsetkych filmoch hrat okukani ostrielani herci. Kazdy potrebuje nejaku sancu niekde zacat. A s takym odporom po precitani vasich hodnoteni som siel na ten film a taky som sa vratis uspokojeny.

• 5.8.2010  16:08
    Karate Kid (2010)

Priznam sa, ze som nevidel povodnu verziu, teda celu nie... len nejake utrzky. Tato sa mi pacila. Su tri veci, ktore mi vadili a pre ktore by som dal aj viac ako jednu hviezdicku dole, ale tym by som to spriemernil a dal na uroven filmom, ktore nie su take mile. Vec c. 1. : nazov - karate kid zasadeny do Ciny s chlapcom kombinujucim jiu - jitsu s break danceom :D Vec c. 2. : socialisticka propaganda - neviem ci to bola cena za povolenie natacat v zakazanom meste, ci na cinskom mure, ale 5 cipe hviezdy na chlapcovom tricku, mao ce tung na obrazoch... ale to mi vadilo asi preto, ze som z postkomunistickej krajiny Vec c. 3. : rodinkarstvo pri obsadzovani: sice bol Jaden milucky a neviem si tam ineho herca predstavit ale predsa - vadi Inak pekny rodinny film ktory mozete pozerat aj ked na nic nemate chut. Jackie za desat hviezdiciek. :D

• 22.3.2010  00:25
    Vlkodlak (2010)

Tak ja neviem, či som ja už toľko filmov napozeral... alebo čo... ale toto mi prišlo strašne predvídateľné. Ale herecké obsadenie ma pritiahlo. Emily je krásna. Herci ako ušití na vlkolakov... no super. Ale aj so skvelou hudnou a dobrou temnou atmosferou - len priemer.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9