Ollie235

Ollie235

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 28.10.2020  15:46

,,I've never trusted anybody but you. I'm asking you, man. Bad Boys, one last time?" Upřímně jsem se na návrat Bad Boys docela těšil a před projekcí si pustil i první dva díly. Od jedničky uplynulo už 25 let a některé věci se přesto takřka nezměnily. Will Smith vypadá skoro stejně (jak?!), s Lawrencem jim ta cop-buddy chemie stále funguje a opět je to poměrně zábavná komedie, která však za prvním dílem o něco málo zaostává.

• 28.10.2020  08:47
    Mizerové II (2003)

,,We ride together, we die together. Bad boys for life." Po poměrně komorní jedničce přichází Michael Bay se svou klasicky přepálenou akcí plnou výbuchů, létajících předmětů a hořících lidských těl. Díky dvojici Smith-Lawrence a solidnímu množství hlášek to ale stále jakž takž funguje. Nutno říci, že by filmu prospěla lepší zápletka a kratší stopáž, první díl mě určitě bavil víc.

• 25.10.2020  10:33
    Mizerové (1995)

S odstupem času je až těžké uvěřit, že tohle je prvotina Michaela Baye. A zároveň popravdě jeden z nejlepších filmů co natočil. Příjemná cop-buddy komedie se zábavnou hlavní dvojicí sice již po 25 letech nabrala značný retro nádech, ale funguje bez problémů i teď.

• 13.10.2020  11:49

,,That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero." Svěží, originální a velice zábavný film s úžasnou animací, kterému mohu drobně vytknout snad jen příběh, který mi úplně nesedl. Jinak je to parádní jízda plná vtipů, gagů a vizuálních efektů, kterou rozhodně doporučuji. P.S. Nenechte si ujít potitulkovou scénu.

• 8.10.2020  18:50

Důstojné pokračování, které se od prvního dílu příliš neliší. Káčko vlastně jen mění lokalitu, zbytek zůstává tak nějak při starém. Když si oba filmy pouštíte hned za sebou, je to poněkud repetitivní a obzvlášť hlavní hudební motiv mě ke konci už vyloženě iritoval. Na 3* to ale pořád stačí.

• 7.10.2020  11:49
    Gangster Ka (2015)

,,V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo ani netuší co kdo komu krade." Lepší než jsem čekal. Solidní atmosféra a dobře poskládaný příběh, který bohužel vypráví více osob, což působí poněkud zvláštním dojmem. Ano, kvalit zahraničních gangsterem to samozřejmě nedosahuje, ale mezi českými filmy se Gangster Ka rozhodně neztrácí. Čermák za jedna. Jdu na druhý díl.

• 30.9.2020  21:40

,,Sometimes you must dangle your feet in the water in order to attract the sharks." Další díl ze seriálu ,,těšil jsem se na to, jak si Netflix s námětem poradí a byl jsem z provedení zklamán". Enola v podání Millie Bobby Brown je přitom zajímavá a poutavá postava, bohužel k ní ale chybí silnější příběh. Film působí jako úvod do světa Sherlocka Holmese pro děti - prostředí není tak temné, napětí takřka nulové, místy tvůrci všechno vysvětlují zbytečně okatě a opakovaně. Postava Sherlocka je překvapivě takřka zbytečná a jen pomáhá nalákat diváky, i když ve výsledku filmu moc nepřináší. Mycroft má úlohu ještě menší. Enola tak bohužel celkem rychle začíná nudit a v tomto duchu pokračuje až do konce. Pár zajímavých pasáží se najde, ale jinak bohužel není příliš o co stát.

• 23.9.2020  20:14

Nebudu předstírat, že jsem všem těm odkazům rozuměl (to snad bez přechozí cílené přípravy ani nejde), musím proto uznat, že místy to pro mě bylo trochu zdlouhavé čekání na závěrečnou půlhodinu. I tak mě to ale ve výsledku docela bavilo. Atmosféra Hollywoodu z konce 60. let byla nesmírně příjemná a ústřední dvojice naprosto vynikající. Když k tomu přičteme výborný soundtrack a všudypřítomný Tarantinův rukopis, mohlo by se zdát, že z toho bude perfektní zážitek, výsledné pocity jsou ale bohužel spíše rozpačité. Nemohu se ale zbavit dojmu, že Once Upon a Time in Hollywood není filmem pro diváka, ale filmem pro Quentina Tarantina.

• 23.9.2020  18:21

Nejsem fanouškem Anelky, nikdy jsem nebyl, sportovní dokumenty mě ale většinou baví a chtěl jsem dát proto šanci i tomuto. Bohužel se mi nelíbilo, jak byl pojat. Anelka se sám staví do role nepochopeného poloboha, kterému po celou kariéru pořád někdo ubližoval. V některých chvílích tomu tak opravdu asi bylo, ale trocha pokory a sebereflexe, kor s odstupem času, by opravdu neuškodila. Jedna věc je, že měl místy smůlu na lidi a občas si postavil hlavu zcela právem, ale kdyby se sem tam zachoval profesionálněji a dodržoval, co se po něm chce, mohl být také někde úplně jinde. Nejzajímavější z tohoto počinu byl jednoznačně pohled do zákulisí celé aféry z mistrovství světa 2010, kterou mám ještě v živé paměti. Celkově ale bohužel podprůměrný dokument s mizivou vypovídající hodnotou.

• 20.9.2020  12:29

Hezká pocta československému letectví zobrazující lidský příběh, který mě bohužel příliš nebavil. K postavě mladého, naivního a zamilovaného Karla Vojtíška jsem si za celou dobu cestu nenašel a místy mi přišel až trochu otravný. K výkonu Hádka (a ostatně ani jiných herců) však výhrad nemám. V české kinematografii se jedná o poměrně výrazný kousek, v porovnání s jinými světovými válečnými filmy, ale v mých očích z průměru příliš nevybočuje. Lepší 3*.

• 13.9.2020  12:33

,,You're not a Nazi, Jojo. You're a ten-year-old kid who likes dressing up in a funny uniform and wants to be part of a club." Natočit komedii z prostředí nacistického Německa rozhodně není nic jednoduchého. Waititiho pokus působí nevšedním dojmem a po mnoha stránkách překvapí. Bohužel však ne po té komediální. Čekal jsem, že to bude o poznání vtipnější, bizarnější, zcela za hranicí korektnosti. Místo toho zejména druhá polovina je spíše dramatem, které sice dobře poukazuje na absurdnost celé (nejen antisemitské) ideologie, ale humoru bohužel moc nepřináší. Stojí za zhlédnutí, ale byl jsem mírně zklamán.

• 13.9.2020  10:52

,,So are you good guys or bad guys?" Je až do oči bijící, jak se Netflix zase snaží při obsazování jednotlivých rolí uspokojit všechny menšiny. Kdyby tak raději někdo vložil tuto energii a čas do scénáře... Chybí jakékoliv vysvětlení - za celé dvě hodiny se divák nedozví odpovědi na otázky, které logicky vyvstanou hned v úvodu filmu. Což je škoda, protože bez podrobnějšího popisu historie hlavních postav je velmi těžké si k nim vybudovat jakýkoliv vztah či alespoň zjistit, na čí straně stojí. Jinak mě to vcelku bavilo, byť akce mohlo být o něco více. Slabší 3*.

• 6.9.2020  08:38

,,Add it up. All the women around here are perfect sex-kitten bimbos. All the men are drooling nerds. Doesn't that seem strange?" Přiznám se, že jsem vůbec nevěděl do čeho jdu a o čem to celé je a nutno říct, že u sledování úvodních titulků jsem snad nikdy nebyl takhle zmatený. A tento pocit občas přetrvával i dál. Opravdu by mě zajímalo jakým způsobem vyznívá předloha (byť bohužel ne dost na to, abych ji v záplavě pro mě zajímavějších knih skutečně přečetl), toto filmové zpracování totiž místy působí jako vcelku zajímavá kritika společnosti, po většinu času však jako naprosto směšná kravina. Bohužel tomu chybí napětí a tíživější atmosféra, které by z tohoto snímku mohly udělat solidní thriller.

• 24.8.2020  20:49

Upřímně moc nechápu, proč by kdokoliv s kapkou rozumu (a některé z postav se přinejmenším tváří, že jej mají) kvůli pouhým 5 minutám možného zisku náhodné superschopnosti riskoval život, ale když dám tyto úvahy stranou, je Project Power docela zábavným chaosem. Foxx s Gordon-Levittem jakž takž zvládají film utáhnout, bohužel k nim zcela chybí výraznější záporák. Potěší pár akčních scén a prvek překvapení při užití pilulky každou novou postavou. Na nic víc než průměr to nestačí, ale nutno říct, že Netflix již přišel i s daleko horšími kousky.

• 16.8.2020  20:59
    Co s láskou (2014)

Pěkný romantický příběh se zápletkami jako z telenovely. Od počátku jsem trochu bojoval s tím, že do rolí mladé a starší verze Dawsona byli obsazeni typově odlišní herci, ale v průběhu sledování jsem se s tím tak nějak smířil. Líbilo se mi postupné odkrývaní detailů z minulosti, které citlivě pomáhaly pochopit aktuální vztah mezi postavami. Závěr byl popravdě spíše zklamáním.

• 16.8.2020  10:29

,,Damn! We're in a tight spot!" Překvapivě poklidný útěk trojice trestanců, který místy až zoufale postrádá šťávu. Pár scén pobaví, vesměs ale platí, že celý film táhne Clooney a jeho kulišácký výraz. Další snímek z dílny bratří Coenů, který mě příliš neoslovil.

• 3.8.2020  18:51

,,You've been shot 5 times for your country and you can't even afford to send your kids to college. Partička drsných ex elitních vojáků se vydává do Jižní Ameriky, kde při vidině pořádného balíku peněz dělají jednu chybu za druhou, což mě docela překvapilo. A nejen to. Čekal jsem o poznání více akce a méně tlachání, byť ve výsledku mě asi nejvíc bavil úvod před celou akcí. Z hereckého obsazení mi nejvíce seděl Charlie Hunnam, za to Affleck byl naprosto nijaký. Průměrné 3*.

• 2.8.2020  17:49

,,Give up on your dreams now while you're still young." Celá Eurovize mi už delší dobu připadá jako velký vtip, nápad natočit na toto téma komedii jsem proto velmi uvítal. Bohužel film ale potenciál nenaplnil, kdy mnohdy klesá pod hladinu únosné trapnosti. Will Ferrell mě tentokrát vůbec nebavil. Překvapila chytlavá hudební čísla.

• 31.7.2020  10:06

Spousta známých tváří z amerických komediálních seriálů v pohodové oddychovce, u které můžete v klidu vypnout a pobavit se. Paul Rudd je popravdě místy trochu otravný, některé pasáže by mohly být o stupínek zábavnější, ale celkově se jedná o lehce nadprůměrnou komedii, ke které se klidně někdy rád vrátím.

• 31.7.2020  08:22
    Na dotek (2004)

Přiznám se, že jsem od legendárního Absolventa žádný novější Nicholsův film neviděl. A upřímně mě po projekci Closer jeho tvorba dále příliš neláká. Po slibném začátku jsem se těšil na odlehčený inteligentní konverzační film o mezilidských vztazích, problémech a lásce. Místo toho mě čekala hodinka a půl sledování jak si čtyři postavy dokola navzájem ubližují z důvodů, které mi nedávaly smysl. Kvalitní herecké obsazení celkový dojem bohužel nezachránilo.

• 27.7.2020  20:21

Frank Tassone je zajímavou postavou, která si hned od začátku získává veškeré sympatie a fandit jí musíte i přesto, že nasbírané kladné body s postupným odkrýváním dalších skutečností rychle ztrácí. Jackman tuto roli zvládl bravurně a prakticky sám tento film táhne z vod průměru. Příběh je vyprávěn poměrně jednoduše, bez větších odboček, místy však překvapí. Nenápadný, ale o to zajímavější film.

• 19.7.2020  09:41

,,You ready to take a piss?" Ze začátku to vypadalo na totálně trapnou kravinu, ale druhá polovina celkový dojem naštěstí zachránila. Jakmile si hlavní postavy prohodí těla, je The Change-Up docela zábavnou komedií, které nechybí ani nějaké to poselství na konci. Reynolds a Bateman se na takové role vyloženě hodí, Olivia Wilde krásná jako vždy.

• 18.7.2020  22:55

,,Human emotions are like works of art. They can be forged. They seem just like the original, but they are a forgery." Po všech stránkách vynikající film, který těží především z tajemné atmosféry, uměleckého prostředí a skvělého Geoffreyho Rushe. Tornatore mistrně zvládá postupně odkrývat detaily tak, aby divákovi s postupem děje docházelo, o čem celý příběh vlastně je. Naprostá spokojenost.

• 12.7.2020  10:17

,,Někdy si musíte pořádně natlouct, zmrznout, hnát se nocí bez helmy a bez světla, abyste si uvědomili, že už to přeháníte." Asi (zatím) nejdrsnější Přibáňova výprava, co jsem viděl. A tvůrci to dávají najevo od samého začátku této zkrácené celovečerní verze. Trápení jednotlivých aktérů občas bohužel až zastiňuje zajímavé lokace. I přes to je to však velmi zábavná cesta.

• 6.7.2020  18:03

,,What do stars do? They shine." Krásná pohádka se vším všudy. Až mě mrzí, že jsem se tomuto filmu dlouho tak trochu vyhýbal. Především díky milému příběhu a výbornému hereckému obsazení to byl totiž nakonec opravdu příjemný zážitek.

• 24.6.2020  21:18

Už dlouho jsem nepociťoval takovou lhostejnost vůči hlavním postavám a veškerému ději filmu. Vizuální stránka byla docela zajímavá, neutuchající smršť easter eggs a všemožných odkazů na nejslavnější i méně známé herní, filmové či hudební kousky po chvíli spíše unavovala. Výsledný pocit z dalšího Spielbergova kousku je značně rozpačitý.

• 4.6.2020  19:51
    Podfukářky (2019)

Najít pohodovou oddychovou komedii je v poslední době stále těžší a těžší a jsem proto ochoten při hodnocení přivírat oči, ale tohle mě opravdu nebavilo. Rebel Wilson byla bohužel spíše trapná, Anne Hathaway nijak nenadchla. Pochvalu zaslouží snad jen povedený konec.

• 24.5.2020  21:25

,,Hawk is the name of the guy with the shotgun. Spencer does your taxes." Přímočarý film, kterému poněkud chybí komplikovanější či alespoň zajímavější zápletka, vtipnější hlášky nebo více akce. Zkrátka něco, čím by zaujal. Nutno však říct, že Wahlberg to stále zvládá utáhnout.

• 21.5.2020  18:23

,,Co bylo nezbytně nutné jsme opravili, co nebylo, ulomili, a jedeme dál." Z počátku trochu nuda, ale s tím, jak se tahle veselá partička dostává hlouběji do kontinentu, roste i zábava a množství krásných záběrů. Afrika mě bavila o něco více, ale stále kvalitní počin.

• 26.4.2020  16:15

,,You drown not by falling into the river, but by staying submerged in it." Chris Hemsworth proti snad celému bangladéšskému drogovému podsvětí. Místy mě to docela bavilo, akční scény měly potřebné grády a nebyly přehnaně přepálené. Na druhou stranu v těch vážnějších pasážích film spíše nudí. Chválím zajímavý konec, ale jinak nic, co by vybočovalo z žánrového průměru.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42