Ollie235

Ollie235

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
    • 10.7.2019  21:58

Seann William Scott a jeho další role slabšího odvaru Stifflera v komedii, která ničím nepřekvapí. Pár povedených momentů bohužel celkový podprůměrný dojem příliš nezvedá, Paul Rudd je výjimečně herecky spíše otravný.

• 17.6.2019  17:31
    Lásky čas (2013)

,,We're all traveling through time together, every day of our lives. All we can do is do our best to relish this remarkable ride." Už dlouho jsem neviděl takhle příjemný romantický film. Ať už jde o příběh, obsazení, soudtrack či závěrečné poselství, vše přispívá k nevšednímu filmovému zážitku. Po celou dobu si snímek udržuje atmosféru, která nutí diváka k úsměvu a pozitivní vlnu nenarušují ani smutné okamžiky. Richard Curtis prostě tohle umí.

• 2.6.2019  18:48

,,Governor, this has to end!" Nepříliš výrazná adaptace zvláštní události amerických dějin. Romantizaci známé gangsterské dvojice jsem nikdy příliš nechápal a na pohled z druhé strany jsem se tak poměrně těšil. Příliš pomalé tempo a rozvláčný děj mi ale u jinak vcelku povedeného snímku daly opravdu zabrat. Herecky i technicky v pořádku, místy ale zdlouhavá nuda.

• 9.5.2019  19:33

,,You could not live with your own failure, and where did that bring you? Back to me." Nadšení z Infinity War opadlo a stále se nemohu zbavit dojmu, že to s hořkým závěrem předchozího dílu mohlo klidně celé skončit. Nicméně přišel monstrózní Endgame, který se snaží vše zvrátit. Ve výsledku mohu s klidem říct, že mi ty tři hodiny utekly a až na pár dílčích pasáží jsem se nestíhal nudit. Problém je v tom, že mě to tentokrát minulo emočně. Předchozí díl mě svým vypjatým koncem poměrně překvapil, což Endgame již bohužel nedokázal a očekávaná hra na city tak nepůsobila natolik silně, ba místy až nuceně. V ostatním to naplňuje veškeré aspekty epického závěru ságy, jen jsem po tak vysoce nastavené laťce prostě čekal o něco málo víc.

• 19.4.2019  14:54

Průměrná marvelovka, která potěší zejména pohledem na začátky Coulsona a Furyho. Jinak nutno říct, že postava Carol Danvers ani zdaleka nedosahuje poutavosti a zajímavosti ostatních komiksových sólovek a na plátně působí dojmem nevýrazné šedé myšky. A to i přes nesmírné schopnosti Captaina Marvel. Příliš mě to nebavilo a do značné míry to beru jako teaser na očekavaný Endgame.

• 14.3.2019  19:20
    John Wick 2 (2017)

,,You wanted me back... I'm back!" John Wick se vrací ve filmu, který je věrohodnou kopií prvního dílu. Upřímně ani nedokážu posoudit, zda jej předčí či nikoliv - přišlo mi to skutečně na vlas stejné. Místy jsem se zase příjemně bavil, místy už mě to neustálé trefování hlav příliš nebavilo. Jako solidní akčňák to ale každopádně funguje.

• 13.3.2019  12:24

,,You never win with violence. You only win when you maintain your dignity." Když jsem večer před udělováním zlatých plešounů odcházel z kina, marně jsem přemýšlel, kdy naposledy jsem byl takhle spokojen po projekci nominovaného filmu a v duchu si moc přál, aby si Green Book nějakou tu sošku odnesl. Ráno jsem pak měl opravdu radost, že to klaplo. Tento příjemný, nenucený a nesmírně lidský příběh si to totiž zaslouží. S problematikou rasismu se sice na oscarových večerech setkáváme pravidelně již několik let, ještě nikdy však zážitek z takového filmu pro mě nebyl tak příjemný. Od začátku do samotného konce jsem putování Tonyho s Donem sledoval s úsměvem, který mě neopustil ještě nějakou chvíli po projekci. Skvělý film. ,,Being genius is not enough, it takes courage to change people's hearts."

• 9.2.2019  16:04
    Favoritka (2018)

,,Some wounds do not close, I have many such." Netradiční historická drama-komedie se skvostnými hereckými výkony. Trojlístek Coman - Weisz - Stone funguje na jedničku, v ostatním ale nijak uchvácen nejsem. Místy je to vtipné, místy zajímavé, ale ke konci jsem se už poněkud nudil. I tak jsem ale se svým prvním setkáním s Lanthimosovou tvorbou docela spokojen.

• 27.1.2019  17:12
    Cizinec (2010)

Film, který naláká příjemným prostředím a obsazením. Kromě toho ale nemá dále příliš co nabídnout. Zápletka je poměrně banální, akční scény podprůměrné a chování jednotlivých postav místy strašně nelogické. Deppovi jsem jeho roli vysloveně nevěřil, Bettanyho postava je naprosto k smíchu, ani ostatní ve výsledku nijak neoslňují. Místo příjemné oddechovky až nečekané zklamání.

• 26.1.2019  17:12
    Robin Hood (2018)

Nutno říct, že za své nakonec docela pozitivní hodnocení z části vděčím recenzím, které tento film shazují na nezasloužené dno. Do kina jsem totiž šel s takřka nulovým očekáváním. Nové zpracování Robina Hooda je přitom docela solidní popcornovou zábavou. Akce je poněkud chaotická, ale drží tempo, díky čemuž jsem se po celou dobu nenudil. Egerton jako Hood překvapivě dobrý. Lepší 3*.

• 12.1.2019  12:57

,,Face it, Jack. Bad luck dogs you day and night." Nemůžu se zbavit dojmu, že se z Pirátů stala až moc velká fantasmagorie. Na druhou stranu mě ale další díl ságy opět docela bavil - příběh je zajímavý, tempo slušné a hlavně se vůbec nešetří vtipem. Potřebné oživení přinesly nové postavy v čele s Bardemem, který je jako hlavní záporák (jako obvykle) výborný. Dokonce bych řekl, že si další díl dokážu představit i bez Deppa, i když budu raději, pokud se spekulace o jeho vyškrtnutí z dalších projektů nepotvrdí.

• 8.1.2019  18:35

,,My son is out there somewhere, and I don't know what he's doing! I don't know how to help him!" Nikterak objevná, ale velmi poctivá zpověď o drogové závislosti. Film plyne velmi pomalu a nedá se říci, že by nabízel příliš zapamatování hodných scén, ale jako zobrazení tíživé rodinné situace z pohledu otce v podání výborného Carella funguje velmi dobře.

• 6.1.2019  13:02
    Bird Box (2018)

,,Every contact we've had with the outside has brought us death!" Povedený thriller, který nesmírně těží ze strachu z neznámého tajemna. Dobrou volbou je forma vyprávění - neustálé střídání časových rovin funguje výborně, atmosféra je skvělá v domě i na řece. Bavila mě i rozdílnost jednotlivých postav a jejich postupný vývoj. Jediná výtka směřuje k tomu, že Bird Box nechává hodně otázek nezodpovězených a místy je až moc předvídatelný.

• 5.1.2019  20:24
    Outlaw King (2018)

,,Thinking about revenge? It tears on the soul, but it can also be a weapon." Začátek je poněkud nudný, ale od chvíle kdy se hrstka hrdých Skotů odhodlá k odporu, film nabírá potřebné grády. Jen ani zdaleka ne takové, jaké jsem si představoval. V porovnání s ostatními filmy Netflixu je to určitě nadprůměr, ale k legendárnímu Braveheart to má hodně daleko.

• 31.12.2018  10:03

Francouzi tohle umí - vykřesat z netradičního prostředí zajímavý nápad a udělat z toho fungující komedii. Le grand bain je přitom po většinu času spíše depresivním příběhem lidí, kterým se v životě nepodařilo dosáhnout svých vytoužených cílů. Přes společný zájem v mužském synchronizovaném plavání však jednotlivé postavy nachází svůj malý kousek štěstí a film díky tomu dostává komediální rovinu, která místy opravdu stojí za to.

• 30.12.2018  19:46
    Coherence (2013)

Sympatický filmový počin, kterému jsem před projekcí fandil a opravdu si přál, aby se mi výsledek líbil. Nelogické chování naprosto nesympatických postav mi to bohužel neumožnilo. Začátek je jednoduchým komorním konverzačním dramatem, které překvapivě naprosto selhává v dialozích, jelikož jsou naprosto o ničem. Jakmile začne působit sci-fi faktor, dostává film zcela nový náboj a atmosféru. Komorní prostředí rodinného domu rázem působí stísněným dojmem. O to víc však vyniká nedostatek kvalitně napsaných postav a jakékoli logiky jejich chování. V závěru děj jakž takž graduje a samotný konec mě vcelku potěšil, ale pocitu zklamání z něčeho, co mohlo být tak skvělým mindf*ck filmem, se jen tak nezbavím.

• 29.12.2018  19:36
    Top Gun (1986)

,,I feel the need... the need for speed!" Těžko hledat film, který by byl víc... Americký. Ve své podstatě je Top Gun naprosto tupým béčkem, které spoléhá na charisma namachrovaného mladého Cruise, zcela banální romantickou zápletku a záběry stíhaček. Překvapivě to ale i po třiceti letech docela funguje.

• 29.12.2018  19:25

,,There's just gotta be a place up ahead, where men ain't low down, and poker's played fair. If there weren't, what are all the songs about?" Zajímavý povídkový film, který jako většina jemu podobných doplácí na kolísavou úroveň jednotlivých příběhů (konkrétně Meal Ticket a The Mortal Remains mě neoslovily vůbec). Potěšila forma vyprávění, díky které jsem byl schopen odpustit i fakt, že jednotlivé povídky nejsou vzájemně nijak provázané. I s ohledem na to, že Coeni nepatří k mým oblíbencům a kvalita filmů od Netflixu zpravidla nedosahuje mých představ, jsem ale ve výsledku překvapivě spokojen.

• 23.12.2018  12:34

Není to ani zdaleka takový odvaz jaký jsem čekal. Filmu chybí nápad i humor a jako ,,vánoční" komedie tak příliš nefunguje. Pár světlých okamžiků se najde, ale ve výsledku to není nic než blbost, u které alespoň nemusíte přemýšlet.

• 22.12.2018  16:26

,,When you were a cub, I looked you in the eye and saw no fear. I believed that one day you would bring peace to the jungle. But you have become a man now." Příjemné zpracování, které v druhé polovině bohužel trochu ztrácí kouzlo. Co této verzi opravdu prospívá je poněkud drsnější pojetí, v ostatních ohledech však nemá čím překvapit. Rohan Chand je vynikající.

• 2.12.2018  21:20

,,This rotten town... It soils everybody." Potvrzeno, Sin City není pro mě. Nelíbila se mi už jednička, i tak jsem si ale řekl, že dám po dlouhých letech šanci jejímu pokračování. A je z toho krok vedle, zase. A tentokrát ještě o poznání větší. Celý dej druhého dílu zcela postrádá jakoukoliv zajímavost a poutavost. Táhne akorát vizuální stránka filmu. A... vizuální stránka Evy Green. Jinak je to ale pusté nudné nic.

• 2.12.2018  18:54

,,You're not just an analyst anymore. You're operational now." Obyčejný akční film, který nemá příliš čím překvapit nebo zaujmout. Chybí tomu nápad, napětí i lepší scénář. Na druhou stranu to ale ani neurazí a jako oddychovka, u které se vůbec nemusí přemýšlet, to poslouží úplně v pohodě.

• 30.11.2018  20:31
    Smrt ve tmě (2016)

,,There is nothing a man cannot do once he accepts the fact that there is no god." Solidně napínavý horor, který bohužel neví, kde přestat. Ke konci už to působí zbytečně natahovaným dojmem, což je škoda. První polovina je ale výborná.

• 26.11.2018  20:40

,,I can't move against Grindelwald. It has to be you." Oproti oddechovému a příjemnému prvnímu dílu je jeho pokračování o poznání temnější a vážnější, čímž ostatně připomíná i vývoj HP série. Problém je, že Grindelwald není Voldemort - jako hlavní padouch neprožívá žádný vývoj, nestíhá si získat větší respekt a takřka z něj nejde strach. Samotná zvířata jsou navíc odsunuta na druhou kolej a jediné co zbývá je pěkná vizuální stránka a naprosto nezajímavý Credencův příběh.

• 11.11.2018  12:24

,,So, tell me. What makes Queen any different from all of the other wannabe rockstars I meet?" Kvalitní velkofilm natočený pro každého bez ohledu na to, zda patříte k těm, co si Queeny zpívají i ve sprše nebo byste si stěží vzpomněli na dvě písně této legendární kapely. Od samého začátku je to solidní jízda, která ani na chvíli nenudí. Po hudební stránce tomu (samozřejmě) nelze nic vytknout a při některých koncertních scénách vyloženě mrazí v zádech. Čekal jsem ale přece jen o něco víc. Na to jak byl Freddie Mercury zajímavou a kontroverzní osobností se film příliš málo věnuje obtížným chvílím jeho života - hledání vlastní sexuality je odbyto v rámci několika málo dialogů, nemoci není věnován prostor takřka vůbec, navíc jsou některé skutečnosti až zbytečně upraveny pro účely dramatizace filmu. Chápu, nešel jsem na životopis, ale toto mě mírně zklamalo. Do plného hodnocení to i díky vynikajícímu Malekovi nemá daleko, ale lepší 4* tomu za mě sluší víc.

• 28.10.2018  17:38
    Venom (2018)

,,We will eat both of your arms, and then both of your legs, and then we will eat your face right off your head. You will be this armless, legless, faceless thing, won't you, going down the street like a turd in the wind!" Neurazí, nenadchne. Rozjezd je nesmírně pomalý a když už se konečně dostane řada i na akci, film je skoro na konci. Nutno ale říct, že spojení Venoma s Brockem baví, na čemž má velkou zásluhu přesvědčivý Tom Hardy. Průměrná marvelovka - 3*.

• 14.10.2018  13:37

,,Do you ever feel like your life has turned into something you never intended?" Film, jehož vizuální stránka výrazně převyšuje jakýkoliv příběh. Přesto se nedá říct, že by se na to příjemně koukalo. Zvláštní zážitek.

• 23.9.2018  15:52
    Rebelové (2001)

Film, který se pro mě rovná nostalgické vzpomínce na pozdní dětství. Značně mě však překvapilo, že baví i po více než 15 letech. Možná je to chytlavými melodiemi, které si pamatuju snad od prvního zhlédnutí, možná tou naivitou, která tolik připomíná vlastní roky dospívání, ale Rebelové i dnes působí velice příjemným dojmem, v některých scénách navíc vcelku zdatně reflektují tíživou atmosféru roku 1968. Nejsem si jistý, nakolik by film obstál, kdybych ho dnes viděl poprvé, ale díky kouzelnému pocitu nostalgie se u toho jsem schopen bavit zase a zase.

• 16.9.2018  12:30

,,If there is a war on drugs, then many of our family members are the enemy. And I don't know how you wage war on your own family." Zajímavé vyobrazení drogového prostředí z vícero pohledů, nutno ale říct, že mě to příliš nebavilo. Vyprávění působí příliš pomalým a roztahaným dojmem a ani silné téma nedokázalo po celou dobu držet moji pozornost. Kvalitní filmařina, ale čekal jsem víc.

• 19.8.2018  13:29

,,I will have you know that I am not an alcoholic. I am a drunk, and there is a vast difference." Dobře obsazená kravina, která po většinu času spíše otravuje než baví. Světlou výjimkou je role Paula Bettanyho a sem tam povedená vtipná scéna. Nemohu říct, že jsem u toho trpěl, naopak to překvapivě vcelku uteklo, ale na víc než lepší 2* to není.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40