Ollie235

Ollie235

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 27.11.2017  21:23

,,I believe in the notion that people are innocent until proven guilty. I believe in that notion because I choose to believe in the basic goodness of people." Povedené právnické drama, které ze začátku působí vcelku nenápadně, ale postupně graduje až do závěrečné patnáctiminutovky. A ta je skutečnou ozdobou žánru. Obrovskou pochvalu zaslouží i ústřední herecký trojlístek v čele s vynikajícím Nortonem, povedené scény ze soudní síně a solidní atmosféra okolo. Velmi silné 4*.

• 20.11.2017  20:49

Tvorba pánů Menzela a především Hrabala se mi do vkusu trefí jen málokdy, ale z nějakého důvodu to zkouším pořád. A zřejmě si teď dám na delší dobu pauzu - tyhle dvě hodiny bych totiž raději strávil jinak. Hlavní postava mě vůbec nezaujala, vyprávěný příběh se táhne natolik, že to nezvládá zachránit ani množství krásných poetických scének. Linka ze současnosti působí naprosto zbytečně, kdy Dítě starší v podání Kaisera nepřináší filmu zhola nic a jeho vzpomínání na minulost je spíše nudnou povinností. Prolínání dvou časových rovin rovněž příliš nefunguje, kvůli čemuž film vypadá jako soubor poslepovaných epizod.

• 21.10.2017  20:52
    Infiltrátor (2016)

Nemám pochybnosti o tom, že je Bryan Cranston výborným hercem, ale tady jsem mu tu roli prostě nevěřil. Jeho Bobovi chybí charisma, proplouvání světem drog působí strašně jednoduše. Celou dobu jsem přitom měl pocit, že něco nehraje. Možná je to scénářem nebo způsobem vyprávění, který třeba za seriálem Narcos o parník zaostává, ale The Infiltrator v mých očích z průměru nijak nevybočuje, i když v některých pasážích dokáže výborně zabavit. Pomyslné body navíc za příjemnou roli Diane Kruger.

• 21.10.2017  19:37

,,We're 22 kilometers from the pick-up. On top of the world's asshole." Nutno říct, že mě ze začátku tohle válečné drama takřka vůbec nebavilo. Hned se startem záchranné mise a dlouhého pochodu za svobodou se ale vše obrátilo k lepšímu. Elsa postupně přestává být otravnou novinářkou a jak plyne čas, získává si více a více sympatií. Zajímavé postavy se navíc najdou i mezi členy jednotky. Celý příběh je sice nesmírně předvídatelný, ale při záběrech na krásné hory a pocitech zmaru, vyvolaných nemilosrdným prostředím, se na to snadno zapomíná. Ke konci už nezbývá než držet palce, aby to dopadlo alespoň jakž takž dobře.

• 15.10.2017  14:13
    Wind River (2017)

,,This isn't the land of waiting for back up. This is the land of you're on your own." Mrazivý příběh z nemilosrdného prostředí a film, kterému nemám co vytknout. Od samého začátku jsem v kině seděl zařezaný do sedačky a tiše hltal každou jednotlivou scénu. Skvělá práce s napětím, výborné obsazení a ve výsledku i zajímavé poselství. Opravdu doufám, že Wind River alespoň nějakým způsobem promluví do oscarů, kde především Rennerovi budu rozhodně držet palce.

• 26.9.2017  18:18

,,We spend our whole life trying to stop death. Eating, inventing, loving, praying, fighting, killing. But what do we really know about death? Just that nobody comes back." Zajímavý film na dokola probírané téma, který poněkud extrémním způsobem prezentuje jeden z nejsilnějších argumentů proti trestu smrti. Spacey jako vždy exceluje, Kate Winslet bohužel až tak přesvědčivá není - nějak jsi jí tu novinařinu a emoce nevěřil. Menší mezery má i scénář, který místy přeskakuje z jedné situace na druhou bez jakéhokoliv vysvětlení, chvílemi tak působí dost nahodile, což je u takového snímku vyloženě škoda. Závěrečná dvacetiminutovka je ale parádní.

• 26.9.2017  09:11

,,Sometimes I wonder... Will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago." Sázka na jistotu, která funguje. Zwick občanskou válku v Sierra Leone zobrazuje s důrazem na její krutosti a zvládá tak v divákovi vyvolat emoce, které k takovému tématu nezbytně patří. Velmi dobře působí hlavní trojlístek herců a ani po technické stránce filmu v podstatě není co vytknout. Přesto mě Blood Diamond nepohltil ani zdaleka tak, jak jsem doufal při vzpomínce na Zwickův předchozí počin. Lepší 4* bez problému, ale na plný počet tomu chybí něco navíc. ,,I'm right where I'm supposed to be..."

• 25.9.2017  15:15

,,We’re from the Kingsman tailor shop in London. Maybe you’ve heard of us." Solidní pokračování, které sice za prvním dílem o krůček zaostává, ale pořád výborně baví. Největším rozdílem je patrně hlavní záporák. Zatímco S. L. Jackson byl naprosto vynikající, J. Moore skoro až nudí. Příjemným osvěžením jsou za to Statesmani. Filmu by neuškodila o půl hodiny kratší stopáž, ale na slabší 4* to pořád stačí. Dalšímu pokračování série se tak nebráním.

• 17.9.2017  12:55

,,This is heaven. Right here. We're in it now." Čekání na pořádnou gangsterku pokračuje. Affleckův pokus rozhodně není žádným propadákem, ale ke špičkám žánru se ani nepřibližuje. Live by Night pracuje se zajímavým příběhem a poměrně zdárně zvládá zobrazit meziválečnou dobu, prohibici i vliv KKK. V jednom aspektu ale citelně zaostává - a tím je bohužel scénář. Vzestup Joea Coughlina působí dost náhodně, romantické linky nuceně, dialogy těžkopádně. Místy navíc polevuje tempo a v tu chvíli film začíná nudit. Oproti předchozím Affleckovým režijním počinům tento značně zaostává. Snad to bude příště lepší.

• 16.9.2017  18:22

,,Is this all legal?" Velmi přímočarý a zábavný film, který si Tom Cruise viditelně užívá. A svou pohodu bez problémů přenáší i na diváka. Barry Seal je zajímavou a pro film jako dělanou postavou, jeho příběh ale místy působí až zbytečně jednoduše a chybí mu napínavé či dramatické scény. Právě v tom American Made o třídu zaostává za příbuzným seriálem Narcos. Jako příjemná oddychovka ale funguje výborně.

• 12.9.2017  17:05

Podprůměrná akční komedie, kterou drží těsně nad vodou jen sexy dvojice Gal Gadot - Isla Fisher. Jinak je to předvídatelná nuda plná slabých dialogů a nezajímavých scén. Obsazení Zacha Galifianakise do role usedlého manžela, kde nemá prostor projevit svůj komediální talent, nebylo dobrým rozhodnutím.

• 2.9.2017  19:19
    Anthropoid (2016)

Skutečnost, že se stěžejní příběhy z českých dějin stále točí i za hranicemi, mě opravdu těší. O dost méně jsem rád, když se historická fakta pro účely filmu překopávají a celý herecký ansámbl mluví s prapodivným přízvukem. Mírné úpravy příběhu ve výsledku nevadí až tolik, přece jen to není dokument, ale ona česko-anglická mluva trhá uši od začátku do konce. Anthropoid navíc hlavně na začátku působí dost povrchně - do samotného atentátu jsem měl pocit, že se dívám na romantické drama o dvou Britech, kteří přijeli do Prahy najít životní lásku. Samotné provedení operace a následná dohra v kostele jsou zpracovány velice kvalitně a i když je příběh známý, závěr dokáže vyvolat emoce.

• 31.8.2017  11:17
    Až na krev (2007)

,,I have a competition in me. I want no one else to succeed. I hate most people." Postava Daniela Plainviewa jakožto nemilosrdného businessmana, který jde za úspěchem i přes mrtvoly je zajímavá sama o sobě. Daniel Day Lewis jí ale nesmírně přidává a opět dokazuje, že je prvotřídním hercem. Jinak mě ale There Will Be Blood příliš nezaujalo. Děj se šíleně táhne, náboženská linka vyloženě otravuje a chyběl mi výraznější závěr. Po technické stránce je film bez pochyby kvalitní, ale čekal jsem o poznání víc.

• 30.8.2017  20:04

,,Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But a ringing phone has to be answered, doesn't it?" Jednoduchý námět podložený dobrým tempem a pořádnou dávkou napětí. Je fajn zase jednou narazit na film, který dokazuje, že kvalitní thriller nepotřebuje nic než pár metrů prostoru a dobrý scénář. Tady ještě navíc zážitek umocňuje dobré herecké obsazení (především velice přesvědčivý Farrell). Je pravda, že některé dílčí detaily působí trochu nelogicky, ale jako celek zůstává celý děj dostatečně uvěřitelný. Solidní 4*. ,,You can't understand the pain of betrayal until you've been betrayed."

• 23.8.2017  19:54
    50/50 (2011)

,,A tumor? Me? That doesn't make any sense though. I mean... I don't smoke, I don't drink... I recycle..." Občas je potřeba si udělat srandu i z těch nejvážnějších životních problémů. A právě to zvládá 50/50 na jedničku. Přitom nezachází do necitlivých extrémů, naopak působí velmi přesvědčivě i v emočně vyhrocených scénách. Výborně funguje hlavní trio - JGL je pro takový film sázkou na jistotu, Seth Rogen příjemně překvapil (dost možná jeho nejlepší role) a kdyby byla Anna Kendrick skutečně nemocniční psycholožkou, chodil bych za ní každý den. Nejdůležitější je ale to, že i když film zachycuje složité životní situace hlavních postav, zvládá si bez problémů držet optimistickou atmosféru. Opravdu jsem nečekal, že budu tak spokojený, tady si však všechno sedlo natolik dobře, že je plné hodnocení zcela na místě. ,,So... Now what?

• 20.8.2017  20:43

,,I was only 20 years old then. I couldn't see how it would look to people. I was surprised by what happened. They didn't applaud." Kvalitní filmařina, která (podobně jako množství dalších westernů) doplácí na kombinaci své značné délky a pomalého tempa. Jinak je vlastně všechno v pořádku. Vyprávěný příběh je celkem zajímavý a Brad Pitt si svoji roli viditelně užívá. Poslední dvacetiminutovka je pak naprosto prvotřídní, pravda je ale taková, že po zbylou část jsem se převážně nudil.

• 20.8.2017  14:50

Po mnoha stránkách neobvyklá romantická komedie, která místy působí melancholicky až smutně a k happyendu nesměřuje vůbec přímočaře. I přes trochu zvláštní atmosféru je to velice zábavný film, nabytý pravým britským humorem a zajímavými dialogy. Výborné je rovněž obsazení. Pochvalu zaslouží především Andie MacDowell, která mě podobně jako Hugh Granta učarovala na první pohled. Richard Curtis tenhle žánr zvládá jako málokdo.

• 17.8.2017  22:49
    Spojenci (2016)

Válečná romance u které to možná chtělo více války a méně romantiky. Marocká část mě bavila o poznání více - přípravy i samotná operace zaslouží pochvalu. Pak se ale děj narychlo přesouvá do Anglie a nastává převážně nuda, byť sem tam oživená napínavou scénou. Kromě samotného závěru však jen málokterá vybočuje z nevýrazného průměru.

• 17.8.2017  17:21

Kouzlo prvního dílu je pryč. Pokračování působí těžkopádně, překombinovaně a některé scény jsou ,,over the top" až to není příjemné. Nové postavy v čele s neskutečně otravným Harrelsonovým dvojčetem filmu také nepřidaly, Isla Fisher s Mélanie Laurent citelně chybí. Přesto mě to docela bavilo. Příjemnou atmosféru a zajímavé nápady se naštěstí podařilo zachovat, díky čemuž se na to stále velice příjemně kouká. Na víc než průměrné 3* to není, ale pravou je, že to mohlo dopadnou o poznání hůř.

• 15.8.2017  11:17

,,How can one of the worst nights in my life also be one of the best?" Captain America hraje na trubku v romantickém filmu, který sám režíroval. Nikdy bych nečekal, že něco takového uvidím. A už vůbec ne, že se mi to dokonce bude líbit. Mezi Evansem a Alice Eve to patřičně jiskří a postupné odhalování střípků jejich životních problémů funguje na jedničku. Putování po trochu méně profláklých ulicích New Yorku se nese v očekávání klasického romantického happyendu, konec však předčil očekávání. Pohodový film při jehož sledování jsem měl opravdu příjemný pocit.

• 14.8.2017  12:02

Pohodový a poměrně nápaditý animák s dobrou zápletkou a solidním množstvím referencí a hlášek. Některé pasáže (hlavně na začátku) byly na můj vkus trochu slabší, děj navíc až příliš předvídatelně směřuje k očekávané pointě, ale to se dá v rámci žánru odpustit. Naopak u scén s lenochody a Mr. Bigem jsem se nasmál jako už dlouho ne.

• 11.8.2017  09:54

Zajímavé drama s originálním námětem a silným poselstvím. Zpočátku nevinná hra se rychle mění na noční můru pro všechny aktéry a byť je množství svízelných situací, které jednotlivé hovory či zprávy vyvolávají až zbytečně veliké, stále to působí uvěřitelně. Už po úvodních minutách jsem doufal, že tvůrci zvládnou přidat překvapivý konec, což se také povedlo.

• 10.8.2017  15:06

,,Why have enemies when you can have friends?" Guy Ritchie je stále ve formě a jeho pojetí Artušova příběhu to jenom dokazuje. Fantasy začátek mě pravda moc nebavil, ale s postupem času jsem filmu přicházel na chuť stále víc. Druhá polovina je o poznání zábavnější a děj skvěle graduje s přibližujícím se koncem. Za zmínku stojí také povedený soundtrack a nápadité bojové scény.

• 5.8.2017  13:22
    John Wick (2014)

,,John is a man of focus, commitment, sheer will... Something you know very little about. I once saw him kill three men in a bar... With a pencil, with a f***ing pencil." John je tvrďák, kterýho zná skoro každý v branži. John je rovněž filmovým ztělesněním většiny žánrových klišé. Jeho cesta za pomstou je správně nemilosrdná - prostřelování hlav mu jde velice dobře a vůbec to na plátně nevypadá špatně. Problém ale spočívá v tom, že film nenabízí žádnou přidanou hodnotu. Scénář působí zbytečně prostým dojmem, padouši s pochybnou ruštinou zas spíše komicky. Pokračování si nejspíš za pár týdnů pustím, ale rozhodně se do toho nehrnu.

• 31.7.2017  17:53

,,The only thing that matters is who is behind the wheel." Není to poprvé a snad ani ne naposledy, kdy F&F překonalo moje očekávání. Pořád mě sice poněkud mrzí co se ze zábavné série o autech, holkách a závodech stalo, ale ani tento festival přestřelených akčních scén vůbec nenudil. Je opravdu znát, že to tvůrci neberou dvakrát vážně a občas to působí dojmem, že i ten nejhloupější nápad si místo ve scénáři bez problémů najde. I tak to ale jakž takž funguje. Začátek na Kubě, který dal trochu vzpomenout na začátky velmi potěšil. Lepší 3*.

• 26.7.2017  13:09
    Dunkerk (2017)

Druhá světová válka přinesla mimo jiné obrovskou porci lidských příběhů a nutno říct, že mnohé z nich jsou pro zfilmování zajímavější a příhodnější než ten z Dunkirku. Christopher Nolan je stále zatraceně dobrým vypravěčem, ale za roky jeho kariéry a kvantum pětihvězdičkových filmů jsem si prostě zvykl na trochu jiný standard. A i když je Dunkirk bez pochyby kvalitní filmařinou, za posledními režisérovými snímky o krůček zaostává. Po technické stránce tomu lze jen stěží něco vytknout - především letecké záběry a hudba nemají chybu. Skličující atmosféra podložená Zimmerovým doprovodem přenáší na diváka pocit válečného zoufalství takřka od prvních minut a i bez velkých bitev, litrů krve a urvaných končetin ji zvládá udržet až do konce. Nolanovo pojetí války tak působí trochu nezvykle a velice zajímavě, ale chyběl mi tam jakýsi ,,wow efekt", který ke sledování jeho filmů už dlouhá léta patří. Výsledkem je tak možná i mírné zklamání, ale velmi silné 4* jsou zcela na místě.

• 25.7.2017  18:00
    Bod zlomu (1991)

Příjemné překvapení. Point Break je v krimi rovině zcela suverénní a dokáže výborně stupňovat napětí a pracovat s příběhem až do závěrečných scén. Surfařská část je sice vizuálně perfektní (záběry vln opravdu nemají chybu), ale jinak mě příliš nezaujala. Mladý Keanu Reeves překvapivě nevadil, Swayze výborný.

• 2.7.2017  19:50

Zfilmování natolik profláklé herní série není jednoduchým úkolem a svá očekávání jsem tomu před projekcí přizpůsobil. Ač jsem tak (i s ohledem na ohlasy kritiků) počítal s nudným propadákem, dojem z filmu není tak špatný. Problém je že celá zápletka působí poněkud povrchně (hon za jablkem není odůvodněn) a střídání moderní a historické dějové linie bylo na můj vkus až příliš časté - doufal jsem, že druhé jmenované bude věnováno daleko více času. Přesto díky solidnímu tempu, dobré atmosféře a vzpomínkám na hry hodnotím spíše kladně.

• 29.6.2017  08:32

,,You're a detective, and you can't smell?" Pořádný komediální nářez, na kterém je nesmírně znát, že si to hlavní dvojice opravdu užívá. Ke konci sice množství vtipu trochu upadá, ale nemění to nic na tom, že jsem se po delší době u komedie opravdu bavil.

• 22.6.2017  12:15
    Život (2017)

Ze začátku jsem byl vůči Life poměrně skeptický a příliš jsem nevěřil, že mě dokáže zabavit. Ve výsledku jsem ale docela spokojen. Po klidné úvodní dvacetiminutovce film výborně pracuje s napětím a místy dokáže příjemně překvapit neočekávaným vývojem příběhu. Sice nepřináší nic, co bychom na plátně již dříve neviděli, ale jako vesmírný thriller obstojí bez větších problémů. Ač jsem byl poměrně dlouho přesvědčen o tříhvězdičkovém hodnocení, za výborný konec zvedám na 4.

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38