Ollie235

okres Praha
student VŠ

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
    • 10.5.2017  11:57

Příjemné pokračování, kterému sice chybí prvek překvapení, ale přesto šlape, jak má. Překvapilo mě, že ačkoliv druzí Strážci opět spoléhají především na sympatické postavy a množství hlášek, dokáží zaujmout i příběhem. Scénář dává smysl, záporák není jenom do počtu a film celkově působí opravdu pohodovým dojmem. Mohlo to být o 20-30 minut kratší, ale jinak je to zcela srovnatelné s prvním dílem.

• 25.4.2017  22:34
    Sinister 2 (2015)

Po velmi dobré jedničce přichází film, který s ní má co do kvality společného jen pramálo. Výjimkou jsou snad jen jednotlivá videa, ze kterých místy solidně mrazí v zádech. Jinak ale tento horor zcela postrádá atmosféru, lekačky nefungují, postavy jsou nezajímavé. Slabota.

• 19.4.2017  21:08

Film, kterému se nedá nic vytknout. První polovině dominuje skvostná mysteriózní atmosféra a postupné objasňování zápletky. Druhá půlka pak přidává na tempu a značně připomíná starší bondovky (stylová špionáž, akce, Eva Marie Saint jako pomyslná bondgirl). Ve spojení s promyšlenými dialogy a množstvím zapamatovatelných scén působí tato kombinace prostě dokonale.

• 16.4.2017  23:37

Občas se to nebezpečně přibližuje a času od času i překračuje hranici trapnosti, ale u některých absurdních scének jsem se smál i nahlas. Bavili mě především Ferrell s Ruddem, Christina Applegate si střihla snad nejpříjemnější roli, ve které jsem jí zatím viděl. Carell byl vysloveně otravný, střídající se camea zase poněkud zbytečná. Ve výsledku je to tak napůl, na víc než 3* to za mě proto není, ale třeba říct, že v některých pasážích je Anchorman výbornou komedií.

• 13.4.2017  10:29

Měl jsem značnou obavu, že Fantastic Beasts nebudou ničím víc, než snahou vytřískat ze světa Harryho Pottera další a další peníze. Ke knize jsem se zatím nedostal, filmové zpracování však předčilo má očekávání. Ač je děj zasazen do nového prostředí kouzelnického New Yorku a známé postavy jsou zmiňovány jen okrajově, film působí jako návrat domů. A nutno říct, že je to návrat velice příjemný. Dobré obsazení, zajímavá zvířata a pohodová atmosféra dávají vzpomenout na první (ještě světlé) díly Harryho Pottera. Nevadila by o dvacet minut kratší stopáž, ale spokojenost je na místě. Uvidíme, co přinese druhý díl.

• 12.4.2017  13:46
    Pasažéři (2016)

Jennifer Lawrence i Chris Pratt patří mezi mé nejoblíbenější herce současnosti, jejich společný film jsem si proto nemohl nechat ujít. Začátek potěšil - klasickému sci-fi úvodu, kdy se bez jakéhokoliv vysvětlování hlavní hrdina ocitá na palubě vesmírné lodi, není moc co vytknout. Postupné seznamování s Jimem a Aurorou je taky fajn, byť to místy působí jako čekání na to, až se provalí pravda a začne nějaká ta očekávaná akce. Hlavní slabinou Passengers je ale to, že působí příliš povrchně. Některé pasáže by zasloužily více důrazu (Jimovo morální dilema, snaha vymyslet jakékoliv řešení), místo toho ale film přechází z příjemných drama/sci-fi končin na jakousi romantickou dramedii s nádechem beznaděje. Jestli něco táhne film celou dobu, je to vizuální stránka (vysoký rozpočet je znát) a pohodové herecké obsazení, ale rozhodně z toho mohlo být daleko víc než slabší 4*.

• 10.4.2017  20:09

V mnoha ohledech bizarní, ale velmi osobitý film. Na rozdíl od některých pozdějších Andersonových kousků mě ale Rushmore příliš nebavil.

• 19.3.2017  20:21

Herecký koncert Jacka Nicholsona, který mě v první polovině nesmírně bavil. Čím víc se ale jeho Melvin s postupem času vzdaloval tomu mrzutému spisovateli ze začátku filmu, tím rychleji opadalo počáteční nadšení. Snímek si sice po celou dobu drží pohodovou atmosféru, ale po skvostném úvodu jsem doufal ve víc. Lepší 3*.

• 14.3.2017  17:52

Jeden z nejlepších akčňáků, co jsem za dlouhou dobu viděl. Duo Affleck-Kendrick funguje perfektně, scénář je dostatečně zajímavý a film po celou dobu neztrácí tempo. Jo, je tam pár příliš nahodilých a nelogických chvilek, ale v rámci žánru se to dá odpustit. Pohodová jízda, silné 4*.

• 14.3.2017  17:42

Když se u Grahama Nortona objevili Hugh Jackman s Patrickem Stewartem a druhý jmenovaný po vzoru prvního ohlásil svůj konec v sérii s tím, že není lepšího způsobu, jak se s rolí rozloučit, nemohl jsem se dočkat až to v kině uvidím. Mému očekávání přispěly i první recenze a popravdě se mi dlouho nestalo, abych se do kinosálu takhle těšil. A zážitek to byl perfektní. Logan je tím nejosobnějším, nejnelítostnějším a za mě i jednoznačně nejlepším filmem v X-Men sérii. Emoce a odhodlání herců jsou cítit z každé scény. Lepší rozlučku jsme si skutečně nemohli přát.

• 7.3.2017  21:07
    Přednosta (2003)

Pohodový film, který nehledě na několik smutných scén působí velmi pozitivním dojmem. Komediální stránka nad dramatickou o něco převažuje a většinu sledování jsem tak strávil s úsměvem. Děj sice plyne neskutečně pomalu, ale díky krátké stopáži a sympatickému hereckému trojlístku to nijak neotravuje. Příjemný zážitek, který mohu jedině doporučit.

• 27.2.2017  11:55

Vánoční komedie, které chybí jak sváteční atmosféra, tak jakýkoliv nadhled a vtip. Přísnější měřítka snese pouze dějová linka Eleanor a Joea (Olivia Wilde a Jake Lacy), která by snad zasloužila i samostatný film. Jejich dialogy jsou až na další občasné světlé výjimky tím jediným, co Love the Coopers nabízí. Další důkaz o tom, že samotné obsazení dobrý film nedělá.

• 22.2.2017  11:26

Příběh pro Oscary jako dělaný, ale zároveň asi nejpohodovější film mezi letošními nominacemi. Důraz je (opět) kladen na rasovou diskriminaci, a to asi i o špetku víc než by bylo potřeba. Musím ale uznat, že Hidden Figures fungují po všech stránkách. Ústřední trio rozhodně nenudí, povedlo se i obsazení vedlejších rolí (byť mi zase trvalo dobrou půlhodinu než jsem si zvykl na Parsonse mimo TBBT). Ke konci navíc příběh nutí diváka, aby všem zúčastněným držel palce, a to i přes to, že ví, jak to celé dopadne. Lepší 4*.

• 22.2.2017  11:13
    Lion (2016)

Dojemný příběh, který zaujal tak trochu navzdory očekávání. Samotné vyprávění je ale strašně jednoduché, někdy trochu postrádá vysvětlení, jindy se zas zaměřuje na zbytečnosti. Herci jsou nevýrazní (veškeré nominace pro Nicole Kidman jsou podle mě zcela mimo) a kromě úplného závěru tomu chybí silnější scény. Pro Davise je to ale v zásadě povedený debut.

• 16.2.2017  09:03

Západní Texas - malé vesničky, kde chcípl pes, koně na benzínkách, po zuby ozbrojení novodobí kovbojové s klouboukem a pořádným truckem. Ideální prostředí pro krimi-drama, které těží z výborného příběhu dvou bratří. Ti si s každým dalším zločinem získávají více sympatií a divák je nucen jejich činy chápat a ospravedlňovat. Hudebně podmanivé, herecky dokonalé. Film pro chlapy s jedním z nejlepších filmových konců, co jsem poslední dobou viděl.

• 14.2.2017  19:05
    Moonlight (2016)

Fakt, že Jenkins něco takového zvládl natočit s minimem předchozích zkušeností, je opravdu působivý. Po technické stránce je všechno fajn, rozdělení příběhu na tři životní etapy zaujalo, ani s námětem nemám nejmenší problém. Co je tedy špatně? Moonlight je ve všech ohledech strašně nevýrazný a v některých pasážích vyloženě nudí. K srdci mi nepřirostly ani jednotlivé postavy (snad kromě Aliho Juana) a film na mě proto neměl vůbec žádný citový dopad. Poslední třetina působí zbytečně vykonstruovaně a je hlavním důvodem proč hodnotím pouze dvěma. Pro mě osobně jedno z největších zklamání mezi letošními oscarovými nominacemi.

• 10.2.2017  08:30
    Příchozí (2016)

V rámci každoročního únorového maratonu oscarových nominací jsem se na Arrival těšil z vybraných filmů asi nejvíce. A musím bohužel říct, že jsem mírně zklamán. Opravdu jsem doufal, že tohle bude zase jeden z těch snímků, u kterých budu prožívat každou scénu, ale takový efekt to na mě ani zdaleka nemělo - děj mě nevtáhl. To je ale asi jediná výtka. Arrival je nepochybně kvalitní filmařinou, ale v mých očích tomu trochu chyběla potřebná přidaná hodnota.

• 6.2.2017  15:56

Pomalu plynoucí drama, jehož hlavní předností je, že zbytečně netlačí na pilu. Pravdou ale je, že mě ten festival nepříjemných rodinných událostí a rozhovorů prostě nebavil.

• 26.1.2017  17:31
    La La Land (2016)

Pocta jazzu, hollywoodským klasikám a především film, se kterým na dvě hodiny utečete do jiného světa. La La Land dává na chvíli zapomenout na všechno kolem a nabízí příběh dvou mladých lidí, kteří se snaží prosadit v nemilosrdné branži a splnit si své sny. Jednoduchá zápletka v kombinaci s příjemnou ústřední dvojicí dodává snímku potřebné kouzlo, které u moderních filmů není tak obvyklé. Muzikálové scény vycházejí tak napůl - třeba úvodní mi přišla naprosto mimo, naopak Gosling za klavírem nesmírně bavil. Výsledkem je film, kterému sice úspěch nesmírně přeji, ale k nejlepším žánrovkám bych jej přeci jen neřadil. Závěrečná půlhodina je však naprostým filmovým skvostem.

• 22.1.2017  17:23

Už jenom skutečnost, že mi trvalo přes měsíc od premiéry než jsem si na Rogue One zašel do kina, dokládá, že jsem se na další SW bůhvíjak netěšil. Přesto jsem byl zdravě zvědavý, s čím tvůrci přijdou tentokrát. Úvod ve znamení skákání napříč různými vesmírnými lokacemi mě příliš nezaujal a totéž bohužel platí i o seznamování s novými charaktery. Zatímco Jyn mi (podobně jako naposledy Rey) sedla bez problému, o ostatních totéž říci nemohu. Vedlejší postavy mi jednoduše nepřišly zajímavé a jejich osud mi byl zcela lhostejný. Bezkonkurenčně nejlepšími scénami jsou tak oba výstupy Darth Vadera, díky kterým mohu s klidem říct, že mi film za ty peníze stál. Pravdou ale je, že jsem se u The Force Awakens bavil o dost víc.

• 15.1.2017  19:09

Sebranka výborných herců a tomu odpovídajících hereckých výkonů tlačí kvalitu tohoto dramatu dost nahoru, bohužel mi ale scénář nepřišel natolik zajímavý, aby mě celé dvě hodiny dokázal bavit nebo alespoň držet v pozoru. Začínalo to přitom slibně - tajemné zmizení otce rodiny, nestabilní matka a postupně přijíždějící vedlejší postavy se mi zpočátku moc zamlouvaly. Po polovině to však přestalo bavit. Prostředí oklahomského zapadákova a neustále se hádající členové dosti pošahané rodinky nebyly takovým tahákem, jaký jsem možná čekal. Průměrné 3*.

• 8.1.2017  00:43

Válečný příběh, který zaujal stylem vyprávění a samotným koncem. Určité prvky originality se tak upřít nedají, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že podobných filmů jsem viděl už nespočet. A to bohužel včetně opakujících se žánrových klišé. Přesto se na to kouká dobře - prostředí působí věrohodně, herci v čele s Rushem jsou výteční, jenom tomu pořád něco chybí. Co jsem za celé dvě hodiny nepřekousl je obzvláště iritující mix angličtiny s němčinou, který mě (navzdory docela příjemnému pocitu, který ve mě film zanechal) nutí nechat hodnocení ,,jen" na lepších třech.

• 3.1.2017  16:17

O tomto filmu jsem si naštěstí něco málo přečetl již před projekcí, takže to pro mě nebyl takový šok. Vlastně to i přes nižší udělené hodnocení bylo o dost stravitelnější než jsem čekal. Především v první polovině se mi Lynch dostával tou nepříjemnou atmosférou úspěšně pod kůži a já začínal chápat, co na tomhle filmu odborná (a koneckonců i neodborná) veřejnost vidí. Problém ale nastal ve chvíli, kdy mě ten skličující pocit při sledování přestal bavit. Rázem jsem si uvědomil, že Eraserhead poněkud postrádá smysl. Nebo jsem ho možná jenom neodhalil.

• 14.12.2016  18:00

Německých komedií jsem zase tolik neviděl, ale tohle se jednoznačně povedlo. Jednoduchá a předvídatelná zápletka tentokrát jenom prospívá - divák nemusí o ničem přemýšlet a v klidu se baví. Vtip a nápad tomu rozhodně nechybí a v porovnání s americkou verzí vychází Fack ju Göhte jako jasný vítěz.

• 9.12.2016  22:49
    Ten třetí (2013)

Skvěle obsazené drama se zajímavým a minimálně pro mě opravdu nečekaným koncem. Popravdě by ani nevadilo, kdyby Haggis v průběhu filmu nabízel více nápověd k tomu, jak to celé dopadne. Nebo jsem je jen neviděl? Tak jako tak na závěr ta skládačka do sebe zapadla hezky, jenom cesta k tomu byla ve druhé polovině už trochu únavná. Nejen tématikou vzpomínka na o rok starší The Words a celkově lepší 3*.

• 9.12.2016  20:28

Chválil jsem předchozí Ghost Protocol a budu chválit znovu. Ethan Hunt totiž opět dokazuje, že má stále co nabídnout. Na to jak jsem se téhle sérii dříve spíše vyhýbal, teď se k ní pořád rád vracím. Solidní 4*.

• 9.12.2016  20:16

Vizuálně to připomíná docela povedenou počítačovou hru, což u celovečerního filmu rozhodně není nic, co bych vyhledával. Kámen úrazu je ale přece jen jinde. Celý scénář totiž působí dojmem náhodně poslepovaných scén, které příliš nedrží pohromadě a místy tak postrádají souvislost i smysl. Díky poutavému prostředí a egyptské mytologii se na to sice poměrně hezky kouká, ale chybí tomu pořádný příběh a lepší dialogy. Výsledkem je snímek, který má poměrně daleko jak k totálnímu propadáku, tak i k dobrému filmovému zážitku.

• 9.12.2016  12:17

Zach Braff patří k mým oblíbencům už od počátků Scrubs a i jeho režisérská kariéra mi zatím velice sedí. Wish I Was Here je místy sice poněkud zbytečně sentimentální hrou na city, své poselství ale zvládá předat více než dobře. Jediné, co mě tolik nevzalo, byla židovská tématika. Naopak společná scéna Zacha s Donaldem Faisonem vzbudila spoustu příjemných vzpomínek na jeden z nejlepších sitcomů, a to opravdu nesmírně potěšilo. Celkově solidní 4*.

• 5.12.2016  00:45

Komedie, u které jsem výraznou část strávil přemýšlením pro koho je vlastně určená a proč měl někdo zapotřebí ji natočit. Ale vlastně proč ne? De Niro vypadá, že si na stará kolena hraní a bez pochyby i natáčení užívá, kolem něj se sešlo pár pohodových herců a vznikl poněkud zbytečný, ale místy zábavný film. Nic, co by stálo za větší pozornost, ale jako jednorázová oddechovka to není nejhorší volba. Slabší 3*.

• 4.12.2016  13:00

Překvapivě svěží a místy opravdu zábavná komedie.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37