Ollie235

Ollie235

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 25.7.2018  22:40

,,It is a truth universally acknowledged that a zombie in possession of brains must be in want of more brains." S ohledem na můj zcela nulový vztah k předloze, žádné hanobení literární klasiky nepociťuju. Naopak jsem byl zvědavý jestli se tomuhle zvláštnímu crossoveru podaří naplnit potenciál, který rozhodně nebyl malý. Bohužel nikoliv. Chybí tomu nadhled, vtip. Místo řezanice se zombíky převládají táhlé rozhovory a především prostřední část je kvůli tomu vyloženě nudná. Na druhou stranu má film hned několik světlých a zábavných okamžiků, jenom to chtělo menší snahu se jakž takž držet předlohy a zajít více do extrémů. Takhle je výsledkem docela slušně obsazená blbost, kterou bych jen stěží někomu doporučil.

• 18.7.2018  21:21

,,Mother Nature is a serial killer. No one's better. Or more creative." Možná je to nulovým očekáváním se kterým jsem si film pouštěl, ale je z toho příjemné překvapení. Popravdě není moc zombie-filmů, kterým by vyšší rozpočet tak seděl. World War Z nabízí kvalitní akční scény i zajímavý příběh a v podstatě nemá hluchá místa. Chybí tomu akorát více napětí či strachu, ale jinak spokojenost. ,,Every person we save is one less zombie to fight."

• 25.6.2018  06:58

,,We're survivors. We control the fear. And without the fear, we are all as good as dead. Do you understand?" Jsem rád za každý nový pokus o povedenou gangsterku a když jsem u téhle viděl příběh a obsazení, byl jsem přirozeně zvědavý. Dojem po projekci je ale bohužel dost rozpačitý. Lawless není přitom pokusem špatným, především ze začátku mě velice bavil, jenže na rozdíl od kvalitnějších příspěvků do žánru nezvládá vtáhnout do děje. Čekání na závěrečnou přestřelku je tak po půli filmu poněkud nudnější, především díky přehnanému důrazu na romantické dějové linky. Čekal jsem víc. ,,I thought I walked."

• 3.6.2018  13:45

,,What are you, Thor, god of hammers?" Nevím jestli je Thor nejsilnější Avenger, ale po třetím díle mohu v klidu říct, že je rozhodně nejzábavnější. Množstvím vtipů bez problémů předčí všechny dosavadní sólovky, smrští barevných akčních scén rovněž za nikým nezaostává. Místy je to dokonce odlehčené až moc, ale bavit zvládá po celou dobu výborně. Kde třetí Thor naopak trochu pokulhává, jsou vážnější scény a to i přesto, že Hela je velice solidně zpracovaným záporákem. Ve výsledku velmi silné 4*.

• 20.5.2018  12:21
    Deadpool 2 (2018)

I když Deadpoolovo pokračování slibovalo ještě zábavnější podívanou, napodruhé už to tolik netáhne. Připadalo mi, že jednotlivé vtipy mohly mnohdy zajít dál, narážky na další filmy po chvíli omrzely, místy mě to nebavilo. A hlavně - nudnou romantickou zápletku z prvního dílu nahradila ještě o poznání slabší rádoby rodinná blbost s naprosto nesympatickým děckem. Celkově to nebylo vyloženě špatné, ale rozhodně si raději znovu pustím první díl.

• 8.5.2018  20:10

Nutno přiznat, že zřejmě i díky opakovaným rebootům jsem Spider-Mana vždycky tak trochu odsouval na druhou superhrdinskou kolej. A možná neprávem. Nový restart je příjemnou kombinací solidní marvelovské akce a středoškolské komedie, přičemž obstojí i ve srovnání s dalšími sólovkami. Holland je pro roli patnáctiletého puberťáka, který teprve poznává své schopnosti skvělou volbou, ostatně stejně jako i zbytek castingu. Solidní čtyřhvězdičková oddychovka.

• 1.5.2018  13:35

,,Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this..." Konečně jsem se dočkal toho, co mnoha zábavným marvelovkám chybělo k dokonalosti - pořádného záporáka. Infinity War je totiž kromě přehlídky superhrdinů především koncertem Thanose, žhavého adepta na nejlepšího komiksového padoucha. Filmu dále velmi prospívá rozdělení na několik dějových linek, kdy se na plátně naráz objevují jen některé postavy a samozřejmě tradiční marvelovský humor. I při dvou a půl hodinách stopáže a nemilosrdné vizuální smršti navíc děj dává smysl a ani chvíli nenudí. Nevybavuji si, kdy jsem naposled viděl lepší marvelovku a jestli vůbec. ,,Motherf..."

• 1.5.2018  13:24
    Baby Driver (2017)

Příjemná oddychovka, která neurazí ani nenadchne. Elgortovi role viditelně sedla, ale jeho nemluvná byť sympatická postava mě po celou dobu nechávala zcela lhostejným. Ostatní herci překvapivě nevyčnívají, naopak místy spíše zbytečně přehrávají. Díky solidnímu tempu mi to poměrně rychle uteklo, ale na opakované projekce to není.

• 31.3.2018  19:19
    Velká hra (2017)

Sázka na jistotu v dobrém i špatném slova smyslu. Molly's Game bez větší snahy boduje již prostředím, příběhem a hereckým obsazením, samotné vyprávění ale trochu pokulhává. Jednotlivé postavy chrlí jedno slovo za druhým, ale málokdy jejich dialogy pořádně zaujmou. Stejně tak chybí dramatické či čímkoliv vyčnívající scény. Výsledkem je sympatický lehký nadprůměr.

• 25.3.2018  17:26

Překvapivě nevtipné. Pár zábavných scén za zhlédnutí stojí, ale jinak je to oproti jiným Monty Pythonům jenom hodně slabý odvar.

• 19.2.2018  19:05

,,He mobilized the English language and sent it into battle." Je poměrně zvláštní, že se letos o Oscary utkávají dva filmy, které se věnují stejné historické události byť každý z druhé strany kanálu. Darkest Hour přitom v tomto pomyslném souboji mírně zaostává. Film od kterého jsem si sliboval nemilosrdné politické drama se stoupající úlohou Churchilla ve stěžejních etapách války působí zbytečně opatrně. Jakoby se snažil zavděčit všem (postavy sekretářky, která se nenápadně dostává na místa, kam by se normálně nedostala a náhodného vzdělaného černocha v metru jsou vyloženě do očí bijící). Svérázná britská politika tu přitom mimo proslovy v parlamentu hraje trochu druhé housle. A to je podle mě strašná škoda. I tak se ale jedná o solidní drama, které jsem si po většinu času užil.

• 10.2.2018  13:11

Musím říct, že mě už za poslední dobu podobné filmy z amerického zapadákova o vyrovnávání se s určitou životní situací začínají dost unavovat. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri jsou ale světlou výjimkou. Díky svéráznému přístupu a na drama až neobvyklé dávce humoru jsem se totiž opravdu bavil. Jen v některých okamžicích to zachází do zbytečných extrémů. Z tvorby Martina McDonagha ale tento snímek i tak upřednostňuji před In Bruges.

• 4.2.2018  15:11
    Lady Bird (2017)

Jako téměř každý rok se i mezi letošními oscarovými nominacemi našel film, který mě zcela minul. Přitom téma i úvodní minuty slibovaly, že by se naopak mohlo jednat o příjemný zážitek. Bohužel mi však Lady Bird přišla úplně o ničem jako postava a ve výsledku mám stejný pocit i z celého snímku. Saoirse Ronan mi snad poprvé na plátně nepřipadala vůbec zajímavá a její příběh nestačil utáhnout ani pouhou hodinu o půl.

• 22.1.2018  07:36

Ve výsledku jsem docela spokojený, i když těch ,,ale" zase není vůbec málo. Úvodní půlhodina příliš nebavila, což naštěstí vynahrazují další části filmu. Naprostým vrcholem jsou vzájemné scény Kyla a Rey, kterým nechybí vůbec nic. Naopak menším zklamáním je souboj se Snokem. Tak jako tak návrat do známého prostředí zase potěšil, uvidíme co za rok přinese Hanova sólovka.

• 30.12.2017  13:14

,,Out there there ain't no black or white, just fast or slow." Film velmi přímočaře oslavující sportovního ducha. Příběh Jesseho Owense je podáván poněkud jednoduše stylem běžel-vyhrál, aniž by se výrazněji věnoval dění okolo, rodinné situaci, vysoké škole či samotnému dilematu, jak k LOH vlastně přistoupit. Nebo to tak to na mě alespoň působilo. Rostoucí síla německého nacismu nevyvolává vůbec žádný dojem a je v podstatě jenom nevýraznou skutečností na pozadí. Na druhou stranu je ale opravdu fajn, že se na hvězdu Jesseho Owense nezapomíná a že se jeho sportovní výkony i lidský přístup pyšní obdivu i dnes.

• 28.12.2017  19:43

Místy skvěle fungující hra na city, kterou sráží do kolen nucený kýčovitý závěr. Nesmyslná snaha šokovat ,,nečekanými" zvraty je vyloženě na obtíž a kazí výsledný dojem z celého filmu. Jinak ale poměrně zajímavý námět, byť jsem očekával něco úplně jiného.

• 27.11.2017  21:23

,,I believe in the notion that people are innocent until proven guilty. I believe in that notion because I choose to believe in the basic goodness of people." Povedené právnické drama, které ze začátku působí vcelku nenápadně, ale postupně graduje až do závěrečné patnáctiminutovky. A ta je skutečnou ozdobou žánru. Obrovskou pochvalu zaslouží i ústřední herecký trojlístek v čele s vynikajícím Nortonem, povedené scény ze soudní síně a solidní atmosféra okolo. Velmi silné 4*.

• 20.11.2017  20:49

Tvorba pánů Menzela a především Hrabala se mi do vkusu trefí jen málokdy, ale z nějakého důvodu to zkouším pořád. A zřejmě si teď dám na delší dobu pauzu - tyhle dvě hodiny bych totiž raději strávil jinak. Hlavní postava mě vůbec nezaujala, vyprávěný příběh se táhne natolik, že to nezvládá zachránit ani množství krásných poetických scének. Linka ze současnosti působí naprosto zbytečně, kdy Dítě starší v podání Kaisera nepřináší filmu zhola nic a jeho vzpomínání na minulost je spíše nudnou povinností. Prolínání dvou časových rovin rovněž příliš nefunguje, kvůli čemuž film vypadá jako soubor poslepovaných epizod.

• 21.10.2017  20:52
    Infiltrátor (2016)

Nemám pochybnosti o tom, že je Bryan Cranston výborným hercem, ale tady jsem mu tu roli prostě nevěřil. Jeho Bobovi chybí charisma, proplouvání světem drog působí strašně jednoduše. Celou dobu jsem přitom měl pocit, že něco nehraje. Možná je to scénářem nebo způsobem vyprávění, který třeba za seriálem Narcos o parník zaostává, ale The Infiltrator v mých očích z průměru nijak nevybočuje, i když v některých pasážích dokáže výborně zabavit. Pomyslné body navíc za příjemnou roli Diane Kruger.

• 21.10.2017  19:37

,,We're 22 kilometers from the pick-up. On top of the world's asshole." Nutno říct, že mě ze začátku tohle válečné drama takřka vůbec nebavilo. Hned se startem záchranné mise a dlouhého pochodu za svobodou se ale vše obrátilo k lepšímu. Elsa postupně přestává být otravnou novinářkou a jak plyne čas, získává si více a více sympatií. Zajímavé postavy se navíc najdou i mezi členy jednotky. Celý příběh je sice nesmírně předvídatelný, ale při záběrech na krásné hory a pocitech zmaru, vyvolaných nemilosrdným prostředím, se na to snadno zapomíná. Ke konci už nezbývá než držet palce, aby to dopadlo alespoň jakž takž dobře.

• 15.10.2017  14:13
    Wind River (2017)

,,This isn't the land of waiting for back up. This is the land of you're on your own." Mrazivý příběh z nemilosrdného prostředí a film, kterému nemám co vytknout. Od samého začátku jsem v kině seděl zařezaný do sedačky a tiše hltal každou jednotlivou scénu. Skvělá práce s napětím, výborné obsazení a ve výsledku i zajímavé poselství. Opravdu doufám, že Wind River alespoň nějakým způsobem promluví do oscarů, kde především Rennerovi budu rozhodně držet palce.

• 26.9.2017  18:18

,,We spend our whole life trying to stop death. Eating, inventing, loving, praying, fighting, killing. But what do we really know about death? Just that nobody comes back." Zajímavý film na dokola probírané téma, který poněkud extrémním způsobem prezentuje jeden z nejsilnějších argumentů proti trestu smrti. Spacey jako vždy exceluje, Kate Winslet bohužel až tak přesvědčivá není - nějak jsi jí tu novinařinu a emoce nevěřil. Menší mezery má i scénář, který místy přeskakuje z jedné situace na druhou bez jakéhokoliv vysvětlení, chvílemi tak působí dost nahodile, což je u takového snímku vyloženě škoda. Závěrečná dvacetiminutovka je ale parádní.

• 26.9.2017  09:11

,,Sometimes I wonder... Will God ever forgive us for what we've done to each other? Then I look around and I realize... God left this place a long time ago." Sázka na jistotu, která funguje. Zwick občanskou válku v Sierra Leone zobrazuje s důrazem na její krutosti a zvládá tak v divákovi vyvolat emoce, které k takovému tématu nezbytně patří. Velmi dobře působí hlavní trojlístek herců a ani po technické stránce filmu v podstatě není co vytknout. Přesto mě Blood Diamond nepohltil ani zdaleka tak, jak jsem doufal při vzpomínce na Zwickův předchozí počin. Lepší 4* bez problému, ale na plný počet tomu chybí něco navíc. ,,I'm right where I'm supposed to be..."

• 25.9.2017  15:15

,,We’re from the Kingsman tailor shop in London. Maybe you’ve heard of us." Solidní pokračování, které sice za prvním dílem o krůček zaostává, ale pořád výborně baví. Největším rozdílem je patrně hlavní záporák. Zatímco S. L. Jackson byl naprosto vynikající, J. Moore skoro až nudí. Příjemným osvěžením jsou za to Statesmani. Filmu by neuškodila o půl hodiny kratší stopáž, ale na slabší 4* to pořád stačí. Dalšímu pokračování série se tak nebráním.

• 17.9.2017  12:55

,,This is heaven. Right here. We're in it now." Čekání na pořádnou gangsterku pokračuje. Affleckův pokus rozhodně není žádným propadákem, ale ke špičkám žánru se ani nepřibližuje. Live by Night pracuje se zajímavým příběhem a poměrně zdárně zvládá zobrazit meziválečnou dobu, prohibici i vliv KKK. V jednom aspektu ale citelně zaostává - a tím je bohužel scénář. Vzestup Joea Coughlina působí dost náhodně, romantické linky nuceně, dialogy těžkopádně. Místy navíc polevuje tempo a v tu chvíli film začíná nudit. Oproti předchozím Affleckovým režijním počinům tento značně zaostává. Snad to bude příště lepší.

• 16.9.2017  18:22

,,Is this all legal?" Velmi přímočarý a zábavný film, který si Tom Cruise viditelně užívá. A svou pohodu bez problémů přenáší i na diváka. Barry Seal je zajímavou a pro film jako dělanou postavou, jeho příběh ale místy působí až zbytečně jednoduše a chybí mu napínavé či dramatické scény. Právě v tom American Made o třídu zaostává za příbuzným seriálem Narcos. Jako příjemná oddychovka ale funguje výborně.

• 12.9.2017  17:05

Podprůměrná akční komedie, kterou drží těsně nad vodou jen sexy dvojice Gal Gadot - Isla Fisher. Jinak je to předvídatelná nuda plná slabých dialogů a nezajímavých scén. Obsazení Zacha Galifianakise do role usedlého manžela, kde nemá prostor projevit svůj komediální talent, nebylo dobrým rozhodnutím.

• 2.9.2017  19:19
    Anthropoid (2016)

Skutečnost, že se stěžejní příběhy z českých dějin stále točí i za hranicemi, mě opravdu těší. O dost méně jsem rád, když se historická fakta pro účely filmu překopávají a celý herecký ansámbl mluví s prapodivným přízvukem. Mírné úpravy příběhu ve výsledku nevadí až tolik, přece jen to není dokument, ale ona česko-anglická mluva trhá uši od začátku do konce. Anthropoid navíc hlavně na začátku působí dost povrchně - do samotného atentátu jsem měl pocit, že se dívám na romantické drama o dvou Britech, kteří přijeli do Prahy najít životní lásku. Samotné provedení operace a následná dohra v kostele jsou zpracovány velice kvalitně a i když je příběh známý, závěr dokáže vyvolat emoce.

• 31.8.2017  11:17
    Až na krev (2007)

,,I have a competition in me. I want no one else to succeed. I hate most people." Postava Daniela Plainviewa jakožto nemilosrdného businessmana, který jde za úspěchem i přes mrtvoly je zajímavá sama o sobě. Daniel Day Lewis jí ale nesmírně přidává a opět dokazuje, že je prvotřídním hercem. Jinak mě ale There Will Be Blood příliš nezaujalo. Děj se šíleně táhne, náboženská linka vyloženě otravuje a chyběl mi výraznější závěr. Po technické stránce je film bez pochyby kvalitní, ale čekal jsem o poznání víc.

• 30.8.2017  20:04

,,Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But a ringing phone has to be answered, doesn't it?" Jednoduchý námět podložený dobrým tempem a pořádnou dávkou napětí. Je fajn zase jednou narazit na film, který dokazuje, že kvalitní thriller nepotřebuje nic než pár metrů prostoru a dobrý scénář. Tady ještě navíc zážitek umocňuje dobré herecké obsazení (především velice přesvědčivý Farrell). Je pravda, že některé dílčí detaily působí trochu nelogicky, ale jako celek zůstává celý děj dostatečně uvěřitelný. Solidní 4*. ,,You can't understand the pain of betrayal until you've been betrayed."

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39