Ollie235

Ollie235

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39
    • 12.1.2019  12:57

,,Face it, Jack. Bad luck dogs you day and night." Nemůžu se zbavit dojmu, že se z Pirátů stala až moc velká fantasmagorie. Na druhou stranu mě ale další díl ságy opět docela bavil - příběh je zajímavý, tempo slušné a hlavně se vůbec nešetří vtipem. Potřebné oživení přinesly nové postavy v čele s Bardemem, který je jako hlavní záporák (jako obvykle) výborný. Dokonce bych řekl, že si další díl dokážu představit i bez Deppa, i když budu raději, pokud se spekulace o jeho vyškrtnutí z dalších projektů nepotvrdí.

• 8.1.2019  18:35

,,My son is out there somewhere, and I don't know what he's doing! I don't know how to help him!" Nikterak objevná, ale velmi poctivá zpověď o drogové závislosti. Film plyne velmi pomalu a nedá se říci, že by nabízel příliš zapamatování hodných scén, ale jako zobrazení tíživé rodinné situace z pohledu otce v podání výborného Carella funguje velmi dobře.

• 6.1.2019  13:02
    Bird Box (2018)

,,Every contact we've had with the outside has brought us death!" Povedený thriller, který nesmírně těží ze strachu z neznámého tajemna. Dobrou volbou je forma vyprávění - neustálé střídání časových rovin funguje výborně, atmosféra je skvělá v domě i na řece. Bavila mě i rozdílnost jednotlivých postav a jejich postupný vývoj. Jediná výtka směřuje k tomu, že Bird Box nechává hodně otázek nezodpovězených a místy je až moc předvídatelný.

• 5.1.2019  20:24
    Outlaw King (2018)

,,Thinking about revenge? It tears on the soul, but it can also be a weapon." Začátek je poněkud nudný, ale od chvíle kdy se hrstka hrdých Skotů odhodlá k odporu, film nabírá potřebné grády. Jen ani zdaleka ne takové, jaké jsem si představoval. V porovnání s ostatními filmy Netflixu je to určitě nadprůměr, ale k legendárnímu Braveheart to má hodně daleko.

• 31.12.2018  10:03

Francouzi tohle umí - vykřesat z netradičního prostředí zajímavý nápad a udělat z toho fungující komedii. Le grand bain je přitom po většinu času spíše depresivním příběhem lidí, kterým se v životě nepodařilo dosáhnout svých vytoužených cílů. Přes společný zájem v mužském synchronizovaném plavání však jednotlivé postavy nachází svůj malý kousek štěstí a film díky tomu dostává komediální rovinu, která místy opravdu stojí za to.

• 30.12.2018  19:46
    Coherence (2013)

Sympatický filmový počin, kterému jsem před projekcí fandil a opravdu si přál, aby se mi výsledek líbil. Nelogické chování naprosto nesympatických postav mi to bohužel neumožnilo. Začátek je jednoduchým komorním konverzačním dramatem, které překvapivě naprosto selhává v dialozích, jelikož jsou naprosto o ničem. Jakmile začne působit sci-fi faktor, dostává film zcela nový náboj a atmosféru. Komorní prostředí rodinného domu rázem působí stísněným dojmem. O to víc však vyniká nedostatek kvalitně napsaných postav a jakékoli logiky jejich chování. V závěru děj jakž takž graduje a samotný konec mě vcelku potěšil, ale pocitu zklamání z něčeho, co mohlo být tak skvělým mindf*ck filmem, se jen tak nezbavím.

• 29.12.2018  19:36
    Top Gun (1986)

,,I feel the need... the need for speed!" Těžko hledat film, který by byl víc... Americký. Ve své podstatě je Top Gun naprosto tupým béčkem, které spoléhá na charisma namachrovaného mladého Cruise, zcela banální romantickou zápletku a záběry stíhaček. Překvapivě to ale i po třiceti letech docela funguje.

• 29.12.2018  19:25

,,There's just gotta be a place up ahead, where men ain't low down, and poker's played fair. If there weren't, what are all the songs about?" Zajímavý povídkový film, který jako většina jemu podobných doplácí na kolísavou úroveň jednotlivých příběhů (konkrétně Meal Ticket a The Mortal Remains mě neoslovily vůbec). Potěšila forma vyprávění, díky které jsem byl schopen odpustit i fakt, že jednotlivé povídky nejsou vzájemně nijak provázané. I s ohledem na to, že Coeni nepatří k mým oblíbencům a kvalita filmů od Netflixu zpravidla nedosahuje mých představ, jsem ale ve výsledku překvapivě spokojen.

• 23.12.2018  12:34

Není to ani zdaleka takový odvaz jaký jsem čekal. Filmu chybí nápad i humor a jako ,,vánoční" komedie tak příliš nefunguje. Pár světlých okamžiků se najde, ale ve výsledku to není nic než blbost, u které alespoň nemusíte přemýšlet.

• 22.12.2018  16:26

,,When you were a cub, I looked you in the eye and saw no fear. I believed that one day you would bring peace to the jungle. But you have become a man now." Příjemné zpracování, které v druhé polovině bohužel trochu ztrácí kouzlo. Co této verzi opravdu prospívá je poněkud drsnější pojetí, v ostatních ohledech však nemá čím překvapit. Rohan Chand je vynikající.

• 2.12.2018  21:20

,,This rotten town... It soils everybody." Potvrzeno, Sin City není pro mě. Nelíbila se mi už jednička, i tak jsem si ale řekl, že dám po dlouhých letech šanci jejímu pokračování. A je z toho krok vedle, zase. A tentokrát ještě o poznání větší. Celý dej druhého dílu zcela postrádá jakoukoliv zajímavost a poutavost. Táhne akorát vizuální stránka filmu. A... vizuální stránka Evy Green. Jinak je to ale pusté nudné nic.

• 2.12.2018  18:54

,,You're not just an analyst anymore. You're operational now." Obyčejný akční film, který nemá příliš čím překvapit nebo zaujmout. Chybí tomu nápad, napětí i lepší scénář. Na druhou stranu to ale ani neurazí a jako oddychovka, u které se vůbec nemusí přemýšlet, to poslouží úplně v pohodě.

• 30.11.2018  20:31
    Smrt ve tmě (2016)

,,There is nothing a man cannot do once he accepts the fact that there is no god." Solidně napínavý horor, který bohužel neví, kde přestat. Ke konci už to působí zbytečně natahovaným dojmem, což je škoda. První polovina je ale výborná.

• 26.11.2018  20:40

,,I can't move against Grindelwald. It has to be you." Oproti oddechovému a příjemnému prvnímu dílu je jeho pokračování o poznání temnější a vážnější, čímž ostatně připomíná i vývoj HP série. Problém je, že Grindelwald není Voldemort - jako hlavní padouch neprožívá žádný vývoj, nestíhá si získat větší respekt a takřka z něj nejde strach. Samotná zvířata jsou navíc odsunuta na druhou kolej a jediné co zbývá je pěkná vizuální stránka a naprosto nezajímavý Credencův příběh.

• 11.11.2018  12:24

,,So, tell me. What makes Queen any different from all of the other wannabe rockstars I meet?" Kvalitní velkofilm natočený pro každého bez ohledu na to, zda patříte k těm, co si Queeny zpívají i ve sprše nebo byste si stěží vzpomněli na dvě písně této legendární kapely. Od samého začátku je to solidní jízda, která ani na chvíli nenudí. Po hudební stránce tomu (samozřejmě) nelze nic vytknout a při některých koncertních scénách vyloženě mrazí v zádech. Čekal jsem ale přece jen o něco víc. Na to jak byl Freddie Mercury zajímavou a kontroverzní osobností se film příliš málo věnuje obtížným chvílím jeho života - hledání vlastní sexuality je odbyto v rámci několika málo dialogů, nemoci není věnován prostor takřka vůbec, navíc jsou některé skutečnosti až zbytečně upraveny pro účely dramatizace filmu. Chápu, nešel jsem na životopis, ale toto mě mírně zklamalo. Do plného hodnocení to i díky vynikajícímu Malekovi nemá daleko, ale lepší 4* tomu za mě sluší víc.

• 28.10.2018  17:38
    Venom (2018)

,,We will eat both of your arms, and then both of your legs, and then we will eat your face right off your head. You will be this armless, legless, faceless thing, won't you, going down the street like a turd in the wind!" Neurazí, nenadchne. Rozjezd je nesmírně pomalý a když už se konečně dostane řada i na akci, film je skoro na konci. Nutno ale říct, že spojení Venoma s Brockem baví, na čemž má velkou zásluhu přesvědčivý Tom Hardy. Průměrná marvelovka - 3*.

• 14.10.2018  13:37

,,Do you ever feel like your life has turned into something you never intended?" Film, jehož vizuální stránka výrazně převyšuje jakýkoliv příběh. Přesto se nedá říct, že by se na to příjemně koukalo. Zvláštní zážitek.

• 23.9.2018  15:52
    Rebelové (2001)

Film, který se pro mě rovná nostalgické vzpomínce na pozdní dětství. Značně mě však překvapilo, že baví i po více než 15 letech. Možná je to chytlavými melodiemi, které si pamatuju snad od prvního zhlédnutí, možná tou naivitou, která tolik připomíná vlastní roky dospívání, ale Rebelové i dnes působí velice příjemným dojmem, v některých scénách navíc vcelku zdatně reflektují tíživou atmosféru roku 1968. Nejsem si jistý, nakolik by film obstál, kdybych ho dnes viděl poprvé, ale díky kouzelnému pocitu nostalgie se u toho jsem schopen bavit zase a zase.

• 16.9.2018  12:30

,,If there is a war on drugs, then many of our family members are the enemy. And I don't know how you wage war on your own family." Zajímavé vyobrazení drogového prostředí z vícero pohledů, nutno ale říct, že mě to příliš nebavilo. Vyprávění působí příliš pomalým a roztahaným dojmem a ani silné téma nedokázalo po celou dobu držet moji pozornost. Kvalitní filmařina, ale čekal jsem víc.

• 19.8.2018  13:29

,,I will have you know that I am not an alcoholic. I am a drunk, and there is a vast difference." Dobře obsazená kravina, která po většinu času spíše otravuje než baví. Světlou výjimkou je role Paula Bettanyho a sem tam povedená vtipná scéna. Nemohu říct, že jsem u toho trpěl, naopak to překvapivě vcelku uteklo, ale na víc než lepší 2* to není.

• 25.7.2018  22:40

,,It is a truth universally acknowledged that a zombie in possession of brains must be in want of more brains." S ohledem na můj zcela nulový vztah k předloze, žádné hanobení literární klasiky nepociťuju. Naopak jsem byl zvědavý jestli se tomuhle zvláštnímu crossoveru podaří naplnit potenciál, který rozhodně nebyl malý. Bohužel nikoliv. Chybí tomu nadhled, vtip. Místo řezanice se zombíky převládají táhlé rozhovory a především prostřední část je kvůli tomu vyloženě nudná. Na druhou stranu má film hned několik světlých a zábavných okamžiků, jenom to chtělo menší snahu se jakž takž držet předlohy a zajít více do extrémů. Takhle je výsledkem docela slušně obsazená blbost, kterou bych jen stěží někomu doporučil.

• 18.7.2018  21:21

,,Mother Nature is a serial killer. No one's better. Or more creative." Možná je to nulovým očekáváním se kterým jsem si film pouštěl, ale je z toho příjemné překvapení. Popravdě není moc zombie-filmů, kterým by vyšší rozpočet tak seděl. World War Z nabízí kvalitní akční scény i zajímavý příběh a v podstatě nemá hluchá místa. Chybí tomu akorát více napětí či strachu, ale jinak spokojenost. ,,Every person we save is one less zombie to fight."

• 25.6.2018  06:58

,,We're survivors. We control the fear. And without the fear, we are all as good as dead. Do you understand?" Jsem rád za každý nový pokus o povedenou gangsterku a když jsem u téhle viděl příběh a obsazení, byl jsem přirozeně zvědavý. Dojem po projekci je ale bohužel dost rozpačitý. Lawless není přitom pokusem špatným, především ze začátku mě velice bavil, jenže na rozdíl od kvalitnějších příspěvků do žánru nezvládá vtáhnout do děje. Čekání na závěrečnou přestřelku je tak po půli filmu poněkud nudnější, především díky přehnanému důrazu na romantické dějové linky. Čekal jsem víc. ,,I thought I walked."

• 3.6.2018  13:45

,,What are you, Thor, god of hammers?" Nevím jestli je Thor nejsilnější Avenger, ale po třetím díle mohu v klidu říct, že je rozhodně nejzábavnější. Množstvím vtipů bez problémů předčí všechny dosavadní sólovky, smrští barevných akčních scén rovněž za nikým nezaostává. Místy je to dokonce odlehčené až moc, ale bavit zvládá po celou dobu výborně. Kde třetí Thor naopak trochu pokulhává, jsou vážnější scény a to i přesto, že Hela je velice solidně zpracovaným záporákem. Ve výsledku velmi silné 4*.

• 20.5.2018  12:21
    Deadpool 2 (2018)

I když Deadpoolovo pokračování slibovalo ještě zábavnější podívanou, napodruhé už to tolik netáhne. Připadalo mi, že jednotlivé vtipy mohly mnohdy zajít dál, narážky na další filmy po chvíli omrzely, místy mě to nebavilo. A hlavně - nudnou romantickou zápletku z prvního dílu nahradila ještě o poznání slabší rádoby rodinná blbost s naprosto nesympatickým děckem. Celkově to nebylo vyloženě špatné, ale rozhodně si raději znovu pustím první díl.

• 8.5.2018  20:10

Nutno přiznat, že zřejmě i díky opakovaným rebootům jsem Spider-Mana vždycky tak trochu odsouval na druhou superhrdinskou kolej. A možná neprávem. Nový restart je příjemnou kombinací solidní marvelovské akce a středoškolské komedie, přičemž obstojí i ve srovnání s dalšími sólovkami. Holland je pro roli patnáctiletého puberťáka, který teprve poznává své schopnosti skvělou volbou, ostatně stejně jako i zbytek castingu. Solidní čtyřhvězdičková oddychovka.

• 1.5.2018  13:35

,,Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this..." Konečně jsem se dočkal toho, co mnoha zábavným marvelovkám chybělo k dokonalosti - pořádného záporáka. Infinity War je totiž kromě přehlídky superhrdinů především koncertem Thanose, žhavého adepta na nejlepšího komiksového padoucha. Filmu dále velmi prospívá rozdělení na několik dějových linek, kdy se na plátně naráz objevují jen některé postavy a samozřejmě tradiční marvelovský humor. I při dvou a půl hodinách stopáže a nemilosrdné vizuální smršti navíc děj dává smysl a ani chvíli nenudí. Nevybavuji si, kdy jsem naposled viděl lepší marvelovku a jestli vůbec. ,,Motherf..."

• 1.5.2018  13:24
    Baby Driver (2017)

Příjemná oddychovka, která neurazí ani nenadchne. Elgortovi role viditelně sedla, ale jeho nemluvná byť sympatická postava mě po celou dobu nechávala zcela lhostejným. Ostatní herci překvapivě nevyčnívají, naopak místy spíše zbytečně přehrávají. Díky solidnímu tempu mi to poměrně rychle uteklo, ale na opakované projekce to není.

• 31.3.2018  19:19
    Velká hra (2017)

Sázka na jistotu v dobrém i špatném slova smyslu. Molly's Game bez větší snahy boduje již prostředím, příběhem a hereckým obsazením, samotné vyprávění ale trochu pokulhává. Jednotlivé postavy chrlí jedno slovo za druhým, ale málokdy jejich dialogy pořádně zaujmou. Stejně tak chybí dramatické či čímkoliv vyčnívající scény. Výsledkem je sympatický lehký nadprůměr.

• 25.3.2018  17:26

Překvapivě nevtipné. Pár zábavných scén za zhlédnutí stojí, ale jinak je to oproti jiným Monty Pythonům jenom hodně slabý odvar.

<< předchozí 1 2 3 4 11 20 30 39