Ollie235

Ollie235

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 17.9.2016  18:01

Původní sovětskou verzi z roku 1972 jsem neviděl a popravdě jsem se o ní dozvěděl až chvíli před psaním tohoto komentáře. Nebudu tedy srovnávat, ale hodnotit jen remake. A ten se vskutku povedl. V mnoha ohledech se jedná o neobvyklý válečný film, který zapůsobí na oko i na emoce. Jednotlivé postavy mi sice k srdci příliš nepřirostly, ale jejich osudy zdaleka nezůstaly lhostejné a ke konci na mě gradující příběh opravdu zapůsobil. Doufám, že se někdy dokopu i k originálu.

• 12.6.2011  19:32

Cruella pro mě byla v dětství největším ztělesněním zla, no a samotní dalmatini? Ty nešlo nemilovat :)

• 4.3.2014  20:26

Definice oscarového filmu se vším, co k tomu patří. Citlivé téma, silný příběh, Zimmerova hudba (nebo chcete-li jedna stále dokola se opakující melodie), herci, zpracování... A ono to funguje. Akorát film tak nějak nezvládá vyvolat pocity, které by asi měl, nedokáže vůbec ničím překvapit a končí poněkud rozpačitě. Jinak je to ale po všech stránkách nesmírně kvalitní snímek, který si tu zlatou sošku zřejmě zasloužil.

• 10.3.2013  09:58
    12 opic (1995)

Přiznám se, že mě tenhle film zklamal. Je zajímavý (a to jak příběhově, tak i vizuálně a herecky), ale nějak mě nechytl. První polovina byla spíše nudná, a i když jsem si s blížícím se koncem uvědomoval, že to byla jen součást skládanky, beru to jako minus. Ano, po úvodních 45 minutách se příběh solidně rozjíždí, ale zanechalo to ve mě akorát rozporuplný dojem, i když konec se povedl náramně. Je to klasika, je to kult, ale zkrátka není to můj kult.

• 7.3.2011  18:20
    127 hodin (2010)

Jedním slovem zklamání. Čekal jsem napínavé dobrodružné drama s úchvatnými záběry Utahských kaňonů, místo toho se mi dostala víceméně nudná hodinová scéna o chlapíkovi, který se snaží pohnout kamenem. Sledovat jak mu dochází voda a začíná blouznit mě opravdu moc nebavilo. A když jsem si myslel, že mě alespoň zaujme jeho návrat do normálního života, tak film skončil. 3 hvězdy dávám za zajímavou úvodní půlhodinu a dobrý herecký výkon Franca.

• 10.7.2013  11:12

Dlouho jsem se odhodlával k tomu, abych si tohle (údajné) veledílo pustil, až nakonec přišel ten pravý čas a já dokonce věřil, že si Odyseu vychutnám. Opak byl ale pravdou. Úvod s opicemi mou pozornost ještě udržel, ale pak následovala velká sáhodlouhá nuda. Někdo v tom možná vidí něco víc, mě to ale minulo. Ano, hudba je fenomenální a celé je to velmi působivé a místy i silné, ale dívat se na dlouhé záběry stěží se pohybující vesmírné lodi není nic pro mě. S Kubrickovými filmy mám zkušenosti spíše kladné, ale tohle setkání by se dalo popsat slovy ,,dokoukal jsem, přežil jsem".

• 15.3.2013  13:43

Ale jo, nakonec se to povedlo. Přiznám se, že jsem čekal o něco víc, ale zklamaný nejsem. Tahle dvojka funguje dobře a kdyby se film vyvaroval několika totálních blbostí byla by z toho výborná komedie. Humor totiž funguje, příběh celkem taky a tempo se na akční komedii drží taky slušné. 21 Jump Street zkrátka jednorázově dobře zabaví, ale není to nic, co by se muselo vidět.

• 10.3.2012  13:21
    21 gramů (2003)

Jeden z mála filmů, kde jsem ani po půlce pořádně nevěděl, co se vlastně děje. A už mě to začínalo i štvát, pak ale přišlo postupné odhalování nových a nových detailů v různých časových rovinách a já se začal ponořovat do této úchvatné mozaiky. Po pravdě jsem to chtěl pár minut po začátku vypnout, byl jsem přesvědčen, že to není nic pro mě, v křesle mě ale udržela ta dokonale ponurá a tajemná atmosféra, které skutečně vděčím za to, že jsem vůbec tento snímek dokoukal. Dalším důvodem jsou pak herecké výkony - Sean Penn nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale tady mě překvapil a Naomi Watts, která pro mě byla částečně velkou neznámou (moc jejich filmů jsem zatím neviděl), jakbysmet. Zajímavý zážitek, ze kterého ale nijak unesen nejsem.

• 31.8.2014  22:13

Jo, je to naprosto stejné jako první díl a nikdo se to nesnaží skrývat, ba naopak. Překvapivě to ale stále docela funguje. Dvojice Tatum + Hill je opět výborná a dokáže bavit i přes absolutní předvídatelnost veškerého děje. Za to jim sice patří díky, ale jinak ty nadšené reakce u tohoto filmu příliš nechápu.

• 25.2.2013  21:20

Srovnání s The Hurt Locker se přímo nabízí, tak se mu ani já nevyhnu. Oproti oscarovému snímku chybí Zero Dark Thirty větší dávka napětí, jinak jsem ale vcelku spokojen. Téma je zajímavé a i když se v první polovině nestane v podstatě nic, přípravnou fázi celé akce jsem si poměrně užíval. Oceňuju zejména fakt, že film působí velmi reálně, i když místy postrádá grády. Závěr je zvládnutý velmi dobře a nakonec tak kladné pocity u mě převládly. Lepší 3.

• 23.3.2012  09:12

,,Madness?" Tak trochu ano. Snyder přišel se zajímavým zpracováním komixu, které zaručeně pobaví. Vizuálně to sice trochu působí jako počítačová hra, kterou nelze ovládat, ale dodává filmu zajímavou atmosféru. Co se týče samotného příběhu, nijak výjimečný není a nebýt řvoucího Butlera, asi by z toho takový trhák nebyl. Celkově 4½, ale výjimečně zaokrouhluju nahoru.

• 11.3.2014  14:35

Epické, opět. Ano, je to vesměs stejné jako první díl, ale proč měnit něco, co tak dobře funguje? Mnozí tu píšou, že je to podruhé nebavilo, u mě to platilo naopak. Rise of an Empire vizuálem (pro mě překvapivě) možná i překonává svého o 8 let staršího předchůdce a jsem tak nesmírně rád, že Murro oproti Snyderovi nic zásadního neměnil. Litry krve, zpomalené detailní záběry, dlouhé pohledy - to vše mezi nelítostné souboje a výborné scény na moři perfektně zapadá a musím uznat, že takhle jsem se v kině nebavil hodně dlouho (pochvalu zaslouží i dokonalé využití 3D). Jedinou výtku mám k tomu, že Sullivan Stapleton na podobnou roli poněkud postrádá charisma, ale díky dokonalé Evě Green, výbornému tempu a epickému soundtracku tuhle maličkost s chutí přehlédnu. Skvělý zážitek a poměrně velké překvapení. 5*.

• 19.3.2011  22:45

Sakra, čekal jsem, že budu se po tomhle ještě týden probouzet ve 3:13 a čekat, co za ty 2 minutky přijde, aspoň přibližně takto jsem byl namlsán. A místo toho nuda. Škoda- příběh s klasickým strašidelným domem a novou bláhovou rodinkou na to pořád má, ale tady ten potenciál využit nebyl.

• 18.4.2014  17:02
    42 (2013)

Životopisné filmy o boji s rasismem jsou žánrem, který jen tak neomrzí. Když se k tomu navíc přidá téma sportu (byť zrovna baseball nepatří mezi mé oblíbené), většinou mě film zaujme. A tady tomu nebylo jinak. 42 sice ničím nevybočuje z klasické šablony, podle které se točí snad všechny cesty sportovců na vrchol, ale díky síle a lidskosti příběhu, sympatickým postavám a té správné dávce klišé dokáže zaručeně potěšit.

• 23.8.2017  19:54
    50/50 (2011)

,,A tumor? Me? That doesn't make any sense though. I mean... I don't smoke, I don't drink... I recycle..." Občas je potřeba si udělat srandu i z těch nejvážnějších životních problémů. A právě to zvládá 50/50 na jedničku. Přitom nezachází do necitlivých extrémů, naopak působí velmi přesvědčivě i v emočně vyhrocených scénách. Výborně funguje hlavní trio - JGL je pro takový film sázkou na jistotu, Seth Rogen příjemně překvapil (dost možná jeho nejlepší role) a kdyby byla Anna Kendrick skutečně nemocniční psycholožkou, chodil bych za ní každý den. Nejdůležitější je ale to, že i když film zachycuje složité životní situace hlavních postav, zvládá si bez problémů držet optimistickou atmosféru. Opravdu jsem nečekal, že budu tak spokojený, tady si však všechno sedlo natolik dobře, že je plné hodnocení zcela na místě. ,,So... Now what?

• 21.2.2013  13:10

Výborná atmosféra a příběh ze života, ve kterém není těžké najít sebe sama. (500) Days of Summer je zase jednou úspěšným příspěvkem do žánru romantické komedie, kterému lze vytknout snad jenom to, že je zatraceně pravdivý (a místy malinko zdlouhavý/nudný). Jinak ale všechno sedí - herci jsou příjemní (Zooey jako obvykle exceluje), schéma přeskakování od jedné etapy k druhé je naprosto výborné a potěší i hudba. Zkrátka spokojenost, ale na plný počet tomu něco málo chybělo.

• 24.2.2014  17:47

Hlavní nápad se mi líbí, ale nemůžu se zbavit dojmu, že z toho šlo vytěžit o něco víc. Takhle jsem alespoň rád, že se film po otravném úvodu dostal do příjemné, nenucené roviny se snesitelnými herci a vtipy nepřekračujícími hranici trapnosti. Nic průlomového to není a osobně mám Sandlera radši v jiných filmech, ale 3* si tato komedie zaslouží.

• 29.2.2020  15:22

Z toho, co podle popisu vypadalo docela slibně, se vyklubala naprostá kravina. Ani jedna z postav nevzbuzuje jakékoliv sympatie, jelikož žádná z nich nedostává prostor pro jakýkoliv rozvoj. Samotná akce, na které mělo 6 Underground stát, působí jako zmatená smršť výbuchů, honiček a výstřelů. Hodně přepálený akčňák, bohužel však ne dost na to, aby to alespoň bylo vtipné.

• 6.11.2012  21:19

Nemohu se zbavit dojmu, že česká kinematografie začíná být poněkud jednotvárná. A nejde ani o témata (koneckonců odsun Němců zase tak obvyklý na filmových plátnech není), ale zejména o provedení. Samotná neustálá snaha o vytvoření kvalitního dramatu s historickým nádechem mi vůbec nevadí, ba naopak. Problém je v tom, že na to jdou všichni takřka stejně. U 7 dní hříchů tomu bohužel není jinak. Námět je výborný, ale zase chybí kvalitnější scénář. Nešel jsem do toho s tím, že bych celou dobu seděl zařezaný napětím do sedačky, ale rozhodně jsem doufal, že se nebudu nudit a místy si dokonce ťukat na čelo kvůli naprostým blbostem, kterých tento snímek nabízí hned několik. Dalším obrovským problémem pro mě byla hudba - chtělo to opravdu něco jiného než jednoduchou opakující se melodii, znějící jako z béčkových kriminálek, vysílaných na Nově. Jediné co drží film jakž takž nad vodou je výborně vytvořené prostředí, místy věrohodná atmosféra a solidní herecká sestava v čele s výborným Vetchým. Škoda, mohlo z toho být něco víc.

• 7.3.2011  18:50
    8. míle (2002)

Hip hop já můžu a Eminem rozhodně patří ke špičce. Navíc je to, jak se ukázalo, docela slušný herec. Celkově mě příběh, jak se drápe nahoru zaujal. Atmosféra rapových battlů v klubech mě docela zasáhla a dobře jsem se bavil. A "Lose Yourself" je zaslouženě oscarovou písní.

• 8.3.2011  20:05

Čekal jsem všelicos a nic moc jsem nedostal. Dokument mě naučil chápat porno jako způsob výdělku a obyčejnou práci pro hrstku lidí, kteří jsou na to fyzicky i psychicky stavění, ale zdejší příběhy a vyprávění mě naprosto minuly. Všichni melou celé 2 hodiny de facto to samé a po chvíli to přestane bavit. Jednotlivé sexuální scény také nejsou zrovna zpestřením (místy jsou dokonce nechutné). Každopádně to není práce pro každého a z určitého pohledu mají tito lidé můj respekt (rozhodně bych však něco podobného nechtěl dělat).

• 9.8.2011  14:07
    96 hodin (2008)

Konečně vznikl akční film, kterému snad nic nechybí. Akce je dost, Neeson je skvělý a díky prostředí Paříže (i když spíše temných zákoutí) nechybí ani ta trocha umělecké krásy. Z čeho ale Taken těží nejvíc je scénář- od začátku do konce skvěle promyšlený film, kde je každá situace a scéna zcela uvěřitelná. Konec sice očekávaný, ale cesta o to trnitější takže ani k tomuto nemám žádné připomínky. Rozhodně špička mezi akčňáky posledních let.

• 9.11.2012  17:59

Nemám s tímto filmem nejmenší problém, očividně ale jako jeden z malá zdejších uživatelů. Sice to není stejně nekompromisní jízda jako první díl, ale to se snad ani nedalo čekat. Zbytek ale vlastně zůstal stejný. Herci jsou stále fajn, Neeson nakopává zadky pořád skvěle a o ničem jiném Taken 2 vlastně není. Je to film pro ty, kteří se chtějí znova odreagovat a pobavit při vzpomínce na skvělý film a já se bavit chtěl, tak jsem spokojen.

• 20.3.2011  12:54
    A-Team (2010)

Nadsázka a humor mi k pořádný akci vždy sedí a tady proto není co řešit. Dobrá podívaná- 4*

• 13.4.2016  13:41

Lepší, než jsem čekal. Absolutely Anything rozhodně není kandidátem na komedii roku a mnohé starší kousky s nálepkou Monty Python jsou určitě kvalitnější, ale musím uznat, že jsem se bavil. Film působí velmi svěžím dojmem a díky solidní porci vtipu a příjemnému hereckému obsazení si ho třeba někdy rád i zopakuji.

• 21.9.2012  10:42
    Absolvent (1967)

Když jsem se po projekci dozvěděl, že je Absolvent film z roku 1967, nemohl jsem uvěřit. Je neskutečné, jak i po těch 45 letech dokáže zapůsobit. Ale vlastně proč by nemohl? Takový příběh snad zestárnout nemůže, Hoffman je prvotřídní herec, který i ve 30ti dokáže věrohodně zahrát naivního mladého kluka a hudba Simona a Garfunkela se bude poslouchat po další desítky let. Jediné, co mohu vytknout jsou místy nudné pasáže, za které tu hvězdičku strhnout musím - i tak jsou z toho ale velmi solidní 4*.

• 5.9.2014  10:47

Film z doby, kdy Carreyho ksichty ještě bavily. Jinak je ale první Ace Ventura spíše takovou průměrnou blbostí, u které se sem tam zasmějete, ale do dobré komedie to má celkem daleko.

• 11.4.2014  19:23

Už jsem si u filmů z dánských luhů a hájů zvykl na mnohé, ale Adamova jablka jsou na mě zřejmě až moc absurdní. To co zde má být zřejmě vtipné jsem sledoval s unuděným kyselým výrazem a během vážnějších pasáží zas z větší části usínal nudou. Pár zajímavých scén se tu najde (střílení ptáků), ale jinak jsem spíš strádal. Nic podobného jsem zřejmě neviděl a ta zvláštnost je místy velmi přitažlivá, na dobrý zážitek to však nestačí.

• 16.7.2011  17:00

Pro mě je problémem všech adaptací Addamsovy rodiny v tom, že mě vlastně nemá jak překvapit. Vtipy jsou sice místy dobré, ale většinou očekávané, děj zpravidla téměř žádný. Přesto mě ale stále dokáží pobavit a i tady díky letnímu táboru a Christině Ricci je to na pohodové 3*.

• 4.8.2014  17:44

Většina diváků si určitě dokáže vybavit hned několik vtipnějších i lepších komedií, ale co do originality se Adéle může rovnat jen málokterá. Výborné obsazení, spousta hlášek a strašně příjemná atmosféra dělají z této parodie opravdu výjimečný film. ,,Vždy ve střehu!"

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42