Ollie235

Ollie235

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 18.7.2020  22:55

,,Human emotions are like works of art. They can be forged. They seem just like the original, but they are a forgery." Po všech stránkách vynikající film, který těží především z tajemné atmosféry, uměleckého prostředí a skvělého Geoffreyho Rushe. Tornatore mistrně zvládá postupně odkrývat detaily tak, aby divákovi s postupem děje docházelo, o čem celý příběh vlastně je. Naprostá spokojenost.

• 24.2.2020  22:31
    Gentlemani (2019)

,,There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!" Zcela upřímně musím napsat, že takhle už jsem se u filmu nebavil hodně dlouho. Guy Ritchie přišel se svěží, po všech stránkách našlapanou gangsterkou, která nemá slabší místo a jede na plný plyn po celou takřka dlouhodinovou stopáž. Ať už jde o formu vyprávění, jednotlivé postavy nebo scénář, všechno funguje, jak má a výsledkem je skvělá zábava, kterou mohu všem (zejména chlapům) doporučit. ,,You really can't unsee it once you've seen it."

• 13.3.2019  12:24

,,You never win with violence. You only win when you maintain your dignity." Když jsem večer před udělováním zlatých plešounů odcházel z kina, marně jsem přemýšlel, kdy naposledy jsem byl takhle spokojen po projekci nominovaného filmu a v duchu si moc přál, aby si Green Book nějakou tu sošku odnesl. Ráno jsem pak měl opravdu radost, že to klaplo. Tento příjemný, nenucený a nesmírně lidský příběh si to totiž zaslouží. S problematikou rasismu se sice na oscarových večerech setkáváme pravidelně již několik let, ještě nikdy však zážitek z takového filmu pro mě nebyl tak příjemný. Od začátku do samotného konce jsem putování Tonyho s Donem sledoval s úsměvem, který mě neopustil ještě nějakou chvíli po projekci. Skvělý film. ,,Being genius is not enough, it takes courage to change people's hearts."

• 1.5.2018  13:35

,,Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this..." Konečně jsem se dočkal toho, co mnoha zábavným marvelovkám chybělo k dokonalosti - pořádného záporáka. Infinity War je totiž kromě přehlídky superhrdinů především koncertem Thanose, žhavého adepta na nejlepšího komiksového padoucha. Filmu dále velmi prospívá rozdělení na několik dějových linek, kdy se na plátně naráz objevují jen některé postavy a samozřejmě tradiční marvelovský humor. I při dvou a půl hodinách stopáže a nemilosrdné vizuální smršti navíc děj dává smysl a ani chvíli nenudí. Nevybavuji si, kdy jsem naposled viděl lepší marvelovku a jestli vůbec. ,,Motherf..."

• 15.10.2017  14:13
    Wind River (2017)

,,This isn't the land of waiting for back up. This is the land of you're on your own." Mrazivý příběh z nemilosrdného prostředí a film, kterému nemám co vytknout. Od samého začátku jsem v kině seděl zařezaný do sedačky a tiše hltal každou jednotlivou scénu. Skvělá práce s napětím, výborné obsazení a ve výsledku i zajímavé poselství. Opravdu doufám, že Wind River alespoň nějakým způsobem promluví do oscarů, kde především Rennerovi budu rozhodně držet palce.

• 23.8.2017  19:54
    50/50 (2011)

,,A tumor? Me? That doesn't make any sense though. I mean... I don't smoke, I don't drink... I recycle..." Občas je potřeba si udělat srandu i z těch nejvážnějších životních problémů. A právě to zvládá 50/50 na jedničku. Přitom nezachází do necitlivých extrémů, naopak působí velmi přesvědčivě i v emočně vyhrocených scénách. Výborně funguje hlavní trio - JGL je pro takový film sázkou na jistotu, Seth Rogen příjemně překvapil (dost možná jeho nejlepší role) a kdyby byla Anna Kendrick skutečně nemocniční psycholožkou, chodil bych za ní každý den. Nejdůležitější je ale to, že i když film zachycuje složité životní situace hlavních postav, zvládá si bez problémů držet optimistickou atmosféru. Opravdu jsem nečekal, že budu tak spokojený, tady si však všechno sedlo natolik dobře, že je plné hodnocení zcela na místě. ,,So... Now what?

• 19.4.2017  21:08

Film, kterému se nedá nic vytknout. První polovině dominuje skvostná mysteriózní atmosféra a postupné objasňování zápletky. Druhá půlka pak přidává na tempu a značně připomíná starší bondovky (stylová špionáž, akce, Eva Marie Saint jako pomyslná bondgirl). Ve spojení s promyšlenými dialogy a množstvím zapamatovatelných scén působí tato kombinace prostě dokonale.

• 14.3.2017  17:42

Když se u Grahama Nortona objevili Hugh Jackman s Patrickem Stewartem a druhý jmenovaný po vzoru prvního ohlásil svůj konec v sérii s tím, že není lepšího způsobu, jak se s rolí rozloučit, nemohl jsem se dočkat až to v kině uvidím. Mému očekávání přispěly i první recenze a popravdě se mi dlouho nestalo, abych se do kinosálu takhle těšil. A zážitek to byl perfektní. Logan je tím nejosobnějším, nejnelítostnějším a za mě i jednoznačně nejlepším filmem v X-Men sérii. Emoce a odhodlání herců jsou cítit z každé scény. Lepší rozlučku jsme si skutečně nemohli přát.

• 26.11.2016  18:23

Blázen mezi odvážnými nebo jediný člověk při smyslech v celém blázinci? Možná něco mezi. Takový je Desmond Doss. Muž, který se drží svých hodnot, ať se děje cokoliv. Příběh této postavy je pro filmové plátno jako dělaný a třeba říct, že Gibson ho uchopil za správný konec. Seznamovací romantický úvod vůbec nevadil, byť mohl být možná maličko kratší. Po přesunu do Japonska je ale Hacksaw Ridge dokonalý. Bojové scény nemají chybu, gore přehlídka vnitřností a končetin podtrhuje surovost bitvy a mezi tím vším pobíhající Garfield působí opravdu věrohodně. Výsledkem je nejlepší válečný film za posledních pár let. ,,Please Lord, help me get one more."

• 28.9.2016  12:33

Nesmírně lidsky, uvěřitelně a technicky dokonale zpracovaný příběh o zázraku na řece Hudson. Eastwoodovi se tohle opravdu povedlo. Sully je filmem, který si na nic nehraje, pouze věrohodně a poutavě vypráví o odvrácené katastrofě. Velice zdařilé je střídání skutečného popisu události s probíhajícím vyšetřováním. Ani vypjaté pasáže přitom nehrají zbytečně na city, přesto dokáží vyvolat potřebné emoce. Nemám co vytknout - výborný snímek.

• 15.9.2016  22:34
    Seabiscuit (2003)

Skoro po každém podobném sportovním filmu si říkám, jak mě ty dokola stejné zápletky a dobré konce v rámci žánru už unavují. Pak se ale najde film jako je Seabiscuit, který se sice drží ohrané šablony, ale působí natolik věrohodně a lidsky, že je těžké jej jakkoliv kritizovat. Čistá sportovní touha a odhodlání jít za svým cílem jsou zde zobrazeny natolik dokonale, že divák na veškerá klišé rychle zapomene. 140 minut uteklo jako voda, skvělý zážitek.

• 18.4.2016  11:35
    Kolonie (2015)

Mrazivé drama, jehož sledování nebylo zrovna příjemné, přesto jsem z plátna nemohl odtrhnout oči. Mohla za to především výborná práce s napětím, které navíc ke konci dokonale graduje, a samozřejmě herecký trojlístek Watson - Brühl - Nyqvist, kde je nutné vyzdvihnout opravdu každého z nich. Jsem velice rád, že Emma s postupem času nechává roli Hermiony minulosti a pomalu se stává jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Už dlouho se mi nestalo, abych s nějakou postavou soucítil tak, jako s její Lenou.

• 8.4.2016  20:36

,,Psychologically, I'm very confused... But personally, I don't feel bad at all." Všechno je přesně takové, jak jsem si to představoval - kouzelný příběh, příjemné prostředí malého obchůdku, elegance 40. let, skvělé dialogy a v neposlední řadě výborná ústřední dvojice. Dnes již známější americký remake patří k mým srdcovkám, ale přiznám se, že jsem v takto povedený originál ani nedoufal - jednoznačných 5*.

• 17.1.2016  14:47

Zatímco vloni mě touto dobou Iñárritu dost zklamal, letos se mu povedl pravý opak. Revenant mě totiž svou precizností a surovostí zcela ohromil. Scénář je přitom natolik jednoduchý, že se dá vystihnout jednou větou. Síla filmu však leží jinde - v dokonalé výpravě, krásné divočině a technické dokonalosti, kde především perfektní Lubezkiho kamera nezřídka nabízí opravdu dech beroucí záběry. Tyhle aspekty hrají dokonce větší roli než DiCaprio s Hardym (byť oba předvedli úžasné výkony a prvnímu jmenovanému zlatého plešouna letos nesmírně přeji). Celkově je ale třeba říct, že dojem z tohoto survivalu nesmírně záleží na tom, jak moc se necháte vtáhnout do příběhu. Já měl to štěstí, že mě film chytil na samém začátku a až do závěrečné scény nepustil. Na konci jsem tak nevěřil, že mám za sebou přes dvě a půl hodiny sezení v kinosále. Plné hodnocení je tak rozhodně na místě.

• 22.12.2015  17:47

Film, který se mi nečekaně opravdu líbil. Mezi komentáři se tu objevuje převážně kritika, já budu naopak chválit - ono je totiž proč. Od samého začátku mě upoutal zajímavý příběh, který si kvalitní filmové zpracování bez pochyby zasloužil. Díky neustálým flashbackům do minulosti, hereckému koncertu Helen Mirren a podmanivé hudbě jsem se bavil takřka u každé scény. Dáma ve zlatém na mě totiž zapůsobila nesmírně lidsky, uvěřitelně a v závěru si mě skutečně získala. Perfektně zpracované prolínání současnosti s druhou světovou válkou, které se mezi letošními filmy poněkud ztratilo. A to je škoda.

• 16.11.2015  10:17

Neskutečný nářez jako dělaný pro Charlieho Sheena, který si roli viditelně užívá. Tolik vtipů a gagů na jednom místě snad ani nejde pobrat a musím říct, že jsem se u filmu takhle nezasmál už hodně dlouhou dobu. O dva stupně lepší než první díl a jedna z nejlepších parodií vůbec. ,,You don't understand. I can't walk... They've tied my shoelaces together."

• 12.9.2015  16:46
    Sound City (2013)

Je těžké objektivně hodnotit dokument o hudbě, která je mému srdci nejbližší. Dave Grohl si ale těch 5* prostě zaslouží. Sledovat, jak do studia přichází jedna hvězda za druhou a jak se k celému vzestupu a pádu Sound City s emocemi vyjadřují jedni z nejlepších hudebníků své doby, mě totiž opravdu bavilo. A teď si jdu pustit Reel to Reel!

• 29.8.2015  13:21

Ritchieho tvorba mě svým stylem vždycky lákala, ale žádný z jeho snímků mě doposud nenadchl tak jako právě The Man from U.N.C.L.E. Cavill s Hammerem vytvořili perfektně fungující duo agentů, jejichž vzájemné dialogy jsou největší ozdobou filmu. Zdaleka ale ne jedinou. Úžasné retro prostředí, herci ve vedlejších rolích, soundtrack, režie - to vše mě nesmírně bavilo a slabiny jsem v celém filmu hledal takřka marně. Jediná výtka směřuje k faktu, že druhá polovina mi přišla o trochu slabší než první, ale to se dá s úsměvem prominout. Pro mě zatím nejpříjemnější překvapení roku.

• 17.8.2015  22:59
    Zmizení (2013)

Prvotřídní thriller těžící především z výborného scénáře a skvěle vystupňované atmosféry. Rozjezd a vlastně i celkové tempo je poněkud pomalejší, ale díky neustupujícímu napětí a několika solidním zvratům nuda nedostává ani špetku prostoru. Děj navíc graduje až do závěrečné půlhodinky, u které jsem takřka nedýchal a vychutnával si každou další vteřinu. Povedený konec tomu navíc dodává na působivosti a mně tak nezbývá než zase jednou napálit plné hodnocení.

• 14.6.2015  01:22

Nesmírně povedená komedie plná skvělého britského humoru a výborné hudby. A to jsem vůbec nevěřil, že by Richard Curtis mohl po Love Actually znovu takhle zabodovat. On přitom ze své režisérské prvotiny dokázal přenést pohodovou atmosféru i nenucenou romantiku, přivedl si k tomu pár osvědčených herců a i ve zcela odlišném prostředí opět zvládl vytvořit zábavný film, na který se opravdu příjemně kouká. 130 minut se sice na komedii zdá být moc, ale za sebe mohu říct, že jsem se ani chvíli nenudil. Víc takových filmů! ,,Rock 'n' roll!"

• 23.2.2015  17:19

Životní příběh o tom, jak se ze zdánlivě beznadějné situace dá vytěžit opravdu maximum. A musím říct, že jsem měl zpočátku velké obavy z toho, že kvůli tomu bude film pouhou přeslazenou a ubrečenou snahou o Oscary. Tohle zpracování mi však sedlo na výbornou. V první řadě chci pochválit herecké výkony - ať už v nesmírně příjemné poloze hrající Felicity Jones, či čerstvě zlatou soškou oceněného Redmaynea (a třeba říct, že naprosto zaslouženě). Zdaleka to ale není jenom o nich - vynikající je i hudba, překvapivě mě bavily romantické pasáže a co oceňuju nejvíce - ani na chvíli jsem se nenudil. A to se mi u filmových životopisů stává málokdy. Jediná letošní oscarová pětihvězda.

• 9.1.2015  19:46

Je jen málo filmů, které by mě hned na první zhlédnutí chytly jako tento. Bill Murray je zde skutečně výborný a jeho postavě ve snaze o získání srdce Andie MacDowell (v nesmírně příjemné roli) prostě nelze nefandit. Děj nabízí kvantum humorných situací a vybízí k zamyšlení, což přesně od komedie s časovou smyčkou očekávám. Tohle si určitě v budoucnu milerád zopakuju.

• 25.11.2014  11:06

Nesmírně povedená adaptace legendárního příběhu pod taktovkou Hammer Film Productions. Močály v okolí baskervilleského panství jsou společně s mlhou jako obvykle zdrojem vynikající atmosféry, která je zde navíc podtržena dobrými hereckými výkony a dokonalým ,,ďábelským" psem (fakt se mi moc líbilo, jak si s ním tvůrci vyhráli). Není zde nic zbytečně přehnaného, pouze napětí a detektivní práce - a přesně takhle mám příběhy Sherlocka Holmese rád. Skvělý film.

• 6.11.2014  05:23
    Interstellar (2014)

Interstellar je filmem, na který jsem se letos těšil suverénně nejvíce. Když jsem tak vyrážel do kina na půlnoční premiéru, dost jsem se obával, že má očekávání naplněna nebudou. A první polovina tomu skutečně nasvědčovala. Neřadím se k těm, kteří nový Nolanův počin hltali od samého začátku. V úvodní části jsem měl naopak pocit, že to zůstává malinko za očekáváním. Jakmile se ale děj přesouvá mimo Zemi, dostává film absolutně jiný rozměr. McConaughey hraje jako o život, ze záběrů z vesmíru za absolutního ticha solidně mrazí v zádech, neustálé střídání dějových linií udržuje tempo a všechno podtrhuje Zimmerova hudba. A do toho v naprosto pravou chvíli přichází momenty, ze kterých jednoduše padá čelist. Závěrečná půlhodina je tak ultimátním zážitkem. Očekávání takřka do puntíku naplněna. Nolan opět potvrzuje, že je v současnosti režisérem číslo jedna a mě nezbývá než se těšit na jeho další díla. ,,Murphy's law doesn't mean that something bad will happen. It means that whatever can happen, will happen."

• 29.10.2014  10:20

Komedie o kulturních rozdílech, stereotypech a neshodách - kdo jiný než Francouzi může s něčím takovým uspět? Od začátku do samotného konce nesmírně zábavná a odlehčená jízda, s příjemnou hereckou sestavou, spoustou humorných scén a ve výsledku i pěkným poselstvím. Přitom to působí nenuceně, vtipy nepřekračují meze přijatelnosti a ani konec, kterého jsem se skutečně obával nekazí celkový dojem. Jednoznačných 5* to sice není, ale vzhledem k tomu, že jsem se skoro celých 97 minut v kině řehtal smíchy, jinak hodnotit nemohu.

• 14.10.2014  07:37
    Zmizelá (2014)

Když jsem si cestou do kina říkal, že jsem pěkných pár týdnů neviděl opravdu zajímavý film, vůbec jsem nečekal, jak moc mi to čekání na něco pořádného právě Gone Girl vynahradí. Fincherův nový snímek totiž nejenže přišel ve správnou chvíli, ale směle se zařadil mezi nejlepší režisérovy filmy. Už tajemný začátek jasně naznačil, jakým směrem se to celé bude vyvíjet a v podobném duchu se nese celý precizně vyprávěný příběh.Celkový dojem pozvedají i přesvědčivé herecké výkony (Rosamund Pike vysloveně úžasná), perfektně padnoucí hudba a hlavně všudypřítomný moment překvapení. Pro mě zatím film roku, kterému budu na únorových Oscarech rozhodně držet palce (věřím, že nominace přinejmenším za scénář a herečku v hlavní roli ho neminou).

• 19.7.2014  11:04

Narazili jste někdy na hru, kde by vám jednotlivé úrovně dělaly takové problémy, že je hrajete dlouhé hodiny dokola znova? Tom Cruise se právě do takové hry dostal. S každým nezdarem se objevuje na stejném místě, ve chvíli, kdy už to začíná vypadat zoufale však přichází na pomoc naprosto úžasná Emily Blunt. I tak je cesta nesmírně trnitá, o to větší zábavou ale celý film je. Takhle vyladěnou akci jsem už roky neviděl a mezi blockbustery posledních let je tohle můj jasný favorit. Jeden z mála akčních filmů, který nepůsobí hloupě a bezmyšlenkovitě. Bravo! P.S. Moje první návštěva ČSFD sálu na Andělu a hned pětihvězdičkový zážitek :)

• 2.5.2014  19:53

Ve chvíli, kdy naběhly závěrečné titulky jsem začal přemýšlet, kdy jsem viděl lepší krimi o souboji dvou protilehlých světů. A po nějaké době jsem byl nucen to vzdát. Tady totiž platí, že se všechno sešlo tak, jak mělo. Od výborného scénáře, přes fenomenální ústřední dvojici, kde je takřka nemožné si vybrat, komu fandit, až po jeden z nejlepších filmových závěrů, co jsem měl zatím možnost vidět. Delší stopáž tvůrci dokonale zvládli využít k rozvíjení postav, díky čemuž je logické jejich chování i myšlenkové pochody. A to je v rámci žánru nesmírně důležité. Navíc tomu nechybí moment překvapení, výborně se stupňující napětí (ke konci jsem skoro nedýchal) ani silné scény, které se zaryjí do paměti (rozhovor v kavárně či městská přestřelka jsou naprostými vrcholy žánru). Těžko něco vytýkat, od začátku do konce je to fantastická kriminální jízda s atmosférou gangsterky, kdy ani jedna jediná minuta nenudí. Doporučuju! ,,Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."

• 11.3.2014  14:35

Epické, opět. Ano, je to vesměs stejné jako první díl, ale proč měnit něco, co tak dobře funguje? Mnozí tu píšou, že je to podruhé nebavilo, u mě to platilo naopak. Rise of an Empire vizuálem (pro mě překvapivě) možná i překonává svého o 8 let staršího předchůdce a jsem tak nesmírně rád, že Murro oproti Snyderovi nic zásadního neměnil. Litry krve, zpomalené detailní záběry, dlouhé pohledy - to vše mezi nelítostné souboje a výborné scény na moři perfektně zapadá a musím uznat, že takhle jsem se v kině nebavil hodně dlouho (pochvalu zaslouží i dokonalé využití 3D). Jedinou výtku mám k tomu, že Sullivan Stapleton na podobnou roli poněkud postrádá charisma, ale díky dokonalé Evě Green, výbornému tempu a epickému soundtracku tuhle maličkost s chutí přehlédnu. Skvělý zážitek a poměrně velké překvapení. 5*.

• 9.1.2014  14:15

Jsem nesmírně rád, že se do podobného projektu pustili zrovna Rusové - pozadí jednoho z největších sportovních derby totiž slibovalo slušnou podívanou. Takhle povedený výsledek jsem ale nečekal. Ruský fotbalový Fight Club totiž nabízí nemilosrdný, nepřikrášlený pohled na skupinu fanoušků, kteří nechodí mávat šálou na stadiony. Místo toho preferují setkání na polích a v lesích s obvázanými pěstmi a nenávistí v očích. A i když chovám k tomuto způsobu projevu sportovní přízně značný odpor, tohle jsem si užil. A to nejen díky tomu, že je pro mě fotbal sportem číslo 1. Nesmírně mě bavila rozmanitost hlavních postav, kvalitně zpracované bitky i překvapivě sedící trocha romance. Takhle kvalitní ruské drama už jsem nějakou dobu neviděl, zasloužených 5*. ,,A proč se perete?" - ,,Jak jako proč? Protože musíme!"

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42