Ollie235

Ollie235

Česko

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42
    • 20.7.2015  14:38

O dost svižnější a řekl bych, že i celkově lepší než o 4 roky starší Frankenstein. Hororovou atmosféru, jak ji známe z novějších filmů tu sice opět nenalezneme, ale díky většímu množství akce to zas tolik nevadí. Monstrum v podání Karloffa tu navíc dostává o poznání více prostoru a skvěle ho doplňují i ostatní postavy. K dokonalosti tomu něco chybí, ale bavil jsem se nad očekávání dobře.

• 20.7.2015  12:26

Španělé horory umí a tenhle film je toho jasným důkazem. Od samého úvodu totiž zvládá postupně budovat napětí, nechávat diváka v nejistotě a místy i solidně děsit. Belén Ruenda si navíc se svou rolí poradila velice dobře a veškeré její trápení je tak snadno uvěřitelné. Ke konci mi film přišel možná až zbytečně zamotaný, ale i tak musím říct, že je to jeden z nejlepších hororů, co jsem za poslední dobu viděl.

• 14.7.2015  15:04
    Frankenstein (1931)

Abych řekl pravdu, čekal jsem něco úplně jiného. Z tohoto zpracování je sice cítit doktorova touha po stvoření života i pozdější uvědomění, že hra na Boha se nevyplácí, ale zcela chybí hororová atmosféra, na kterou jsem se tak těšil. Částečně je to tím, že monstrum nedostává dostatečný prostor k tomu, aby diváka děsilo, největší ,,zásluhu" na tom ale má naprostá absence hudby. Někomu se film možná líbil o to víc, ale mě to dost vadilo. O to víc, že byl v předmluvě slibován děsivý zážitek. Pochvalu naopak zaslouží vizuální stránka, která je na tu dobu opravdu vynikající. Celkově ale za slabší 3*.

• 14.7.2015  09:26
    Girlhouse (2014)

Na to, že jsem čekal totální brak, který bude spoléhat jenom na pěkný holky, se to docela povedlo. Jasně, občas to postrádá logiku, hororovější atmosféru či nějaký nápad navíc, ale celkově mohu říct, že mě to bavilo. Jen škoda, že vrah nebyl trochu zajímavější a sem tam třeba neprohodil nějakou drsnější hlášku. Překvapilo mě, že holky hrály velmi slušně a třeba Ali Cobrin moc rád ještě v nějakém filmu uvidím. Lepší 3*.

• 13.7.2015  22:22

Na Lazarus Effect mě nalákalo především sympatické obsazení v čele s Olivií Wilde, kterou jsem si v roli posedlé vědkyně prostě nemohl nechat ujít. Výsledek je bohužel značně rozpačitý, ale tak hrozné, jak tu někteří píší, to rozhodně není. Filmu především schází propracovanější příběh (postavit celý děj na jedné události z dávné minulosti se tady zdá být trochu málo) a je vážně škoda, že větší prostor nedostali oživení psi. V některých pasážích (především v druhé polovině) mě ale tento horor dokázal bavit i děsit, a za to si alespoň průměrné 3* zaslouží.

• 13.7.2015  18:03

Klasika, která s přibývajícími léty neztrácí na síle. Od úvodních minut totiž mistrně buduje napětí, které s postupem děje graduje až k výbornému finále. Přidává tomu výborný výkon Pecka, oscarová hudba i výborný scénář a hlavně perfektní dětská postava, která na rozdíl od mnoha jiných hororů není otravná, ale dělá ve filmu přesně to, co má.

• 13.7.2015  15:19
    Zelig (1983)

Woody Allen patří k malé skupince režisérů, kteří mají a budou mít můj obdiv, i přesto, že se čas od času vyskytne film, který mi nic moc neřekne. A Zelig je přesně tím případem. Byť nesmírně oceňuji jeho originalitu, formu fiktivního dokumentu a vlastně i scénář, působil na mě nesmírně rozpačitě. Zpočátku mě jednotlivé proměny neskonale bavily a byl jsem nesmírně zvědavý, co přijde dál, ale s postupem času mě to začalo silně nudit. A to je u filmu s tak krátkou stopáží špatně. Škoda, že to nebylo o něco svižnější, někdy v budoucnu ale určitě dám Zeligovi ještě šanci.

• 13.7.2015  15:08

Je příjemným nezvykem vidět Adama Sandlera ve vážné roli, kde se nesnaží dělat přihlouplé vtípky, ale soustředí se na svůj (zde velmi dobrý) herecký výkon. Reign Over Me ale zdaleka není jenom o něm. Je především o zvláštním přátelství, jednom smutném osudu a zajímavém scénáři, který se zprvu nenápadným způsobem snaží poukázat na to, jaký dopad mělo 9/11 na obyčejného člověka. Očekávaná hra na city funguje spolehlivě, jen jsem čekal, že to na mě zapůsobí o něco víc.

• 5.7.2015  17:51

Další dávka pořádně zběsilé akce, opět plná scén u kterých nezbývá než nevěřícně kroutit hlavou. Oproti předchozímu dílu mi to ale vadilo o něco méně. Scénář má klasicky solidní mezery a neustálé bouračky, výbuchy a pády při tak dlouhé stopáži poněkud unavují, ale možná díky rozlučce s Walkerem, možná kvůli atraktivním lokalitám či kouzelné Nathalie Emmanuel (ten britský přízvuk!) jsem si to celé ve výsledku docela užil. Na osmý díl se nijak zvlášť těšit nebudu, ale ujít si ho určitě nenechám. Sedmička pro mě za lepší 3*.

• 4.7.2015  14:43
    Crash (2004)

Nepřišlo mi to ani tak silné, jako spíš svou podstatou a poselstvím zatraceně příjemné. Crash totiž zvládá zpracovat americké rasové problémy naprosto nenuceně i chytlavě a ve výsledku donutí diváka chápat a sympatizovat prakticky s každou z výborně napsaných (a i výborně zahraných) postav. Nejvíc mě ale překvapilo nakolik zábavné (dialogy, Ludacris) takové drama může být. Co mi naopak chybělo byl silnější konec, který by celé to prolínání zdánlivě nesouvisejících dějových linek dotáhl do dokonalosti. Ve výsledku lepší 4*.

• 4.7.2015  10:46
    Showtime (2002)

Nezaujal mě ani samotný nápad, natož provedení. De Niro vypadá, jakoby ho hraní přímo obtěžovalo (a i když tak jeho postava vypadat měla, minulo se to účinkem), věčně se tlemící Murphy víc otravuje než baví a celé to působí daleko víc směšně než zábavně. Pár úsměvných momentů tam rozhodně je, ale celkově to není nic víc, než podprůměrná komedie, na kterou rychle zapomenu.

• 23.6.2015  18:17

Že by to byl úplný propadák se říct nedá, ale k nadšení mám hodně daleko. Přitom vizuálem a vlastně i příběhem mohl Jupiter Ascending aspirovat na titul přinejmenším hodně povedeného blockbusteru. Největším problémem jsou romantické pasáže, které mi do filmu vůbec neseděly, o to spíš, že mezi Channingem a Milou to nejiskří ani trochu. S tím souvisí i další výtka - nepříliš povedený casting. Na papíře to vypadalo celkem slušně, ale uvedená dvojice je slabá (a to mám Milu moc rád) a Redmayne možná umí oscarově zahrát Hawkinga, ale na tuhle roli se nehodil a svým přehráváním místy dost otravoval. Wachovští tentokrát nepřesvědčili, průměrné 3*.

• 18.6.2015  00:20

Byť se nepovažuji za fandu původního Jurského parku, na tuhle novou verzi jsem se do kina poměrně těšil. A musím uznat, že jsem dostal přesně to, co jsem chtěl a očekával - prohlídku dinosauřího světa, slušnou akci, trochu humoru, spoustu odkazů na devadesátkovou klasiku a celkově velice solidní zábavu. Jediný problém tohoto filmu je ten, že jednoduše nemá čím překvapit. Jednou za čas se ale do tohoto prostředí vracím rád, tak to tolik nevadí. Pohodové 4*. P.S.: Bryce Dallas Howard je asi nejrychlejší běžkyní na podpatcích, co jsem kdy viděl.

• 14.6.2015  01:22

Nesmírně povedená komedie plná skvělého britského humoru a výborné hudby. A to jsem vůbec nevěřil, že by Richard Curtis mohl po Love Actually znovu takhle zabodovat. On přitom ze své režisérské prvotiny dokázal přenést pohodovou atmosféru i nenucenou romantiku, přivedl si k tomu pár osvědčených herců a i ve zcela odlišném prostředí opět zvládl vytvořit zábavný film, na který se opravdu příjemně kouká. 130 minut se sice na komedii zdá být moc, ale za sebe mohu říct, že jsem se ani chvíli nenudil. Víc takových filmů! ,,Rock 'n' roll!"

• 7.6.2015  11:50

Uplynulo 9 let a i když Jesse i Celine tvrdí, že se za ta léta nezměnili, není to úplně pravda. Oproti prvnímu dílu se značně vyvinuly jejich pohledy na svět, rozhovory dostaly trochu jiný náboj (řeší se manželství, děti, minulost), až mi tak trochu chyběla ta bezstarostná noc z prvního dílu. Sunset ale samozřejmě v návaznosti na něj musel být o něco vážnější a musím uznat, že to do sebe zapadá dokonale. Dosti mě překvapilo, jak málo je využito prostředí Paříže, naopak nesmírně potěšila závěrečná dvacetiminutovka. Celinin valčík i samotný konec byly dokonalý.

• 6.6.2015  11:33
    Kandidát (2013)

Československý pokus o moderní, stylový, cool film z politického prostředí. A musím říct, že se docela povedl. Opět tomu lze vytknout mezery ve scénáři, pár naprosto nesmyslných momentů a do očí bijící product placement (na to všechno jsem si u našich novějších filmů už tak nějak zvykl), ale pár povedených scén i myšlenek Kandidát rozhodně nabízí. Pochvalu zaslouží Majeskýho Lambert, který je vskutku uvěřitelnou, charismatickou postavou, přesně jakou takový film potřebuje. Naopak trochu zbytečná mi přišla linka s odposlechy (jakoby měli naši tvůrci potřebu to po pár povedených projektech cpát do každého snímku). Celkově jsem se docela pobavil, na víc než 3* to ale přesto není.

• 5.6.2015  19:51

Takhle nějak jsem si to představoval. Velkofilm se vším všudy - epická hudba, dobré herecké obsazení, láska, válka, smrt a poměrně velké množství silných scén. A to všechno ve vyváženém poměru, bez přehnané dávky patosu a s fungujícím důrazem na emoce. Poslední Mohykán navíc tohle zvládá během necelých dvou hodin a v tom má oproti dalším filmům tohoto žánru obrovskou výhodu. Bohužel ale trochu selhává v celkové zajímavosti příběhu, který nemá moc čím překvapit a nepříliš zajímavými pasážemi, kdy se nebojuje. Můj dojem po zhlédnutí je ale rozhodně kladný - 4*.

• 5.6.2015  14:52

Podtitul Zběsilá jízda je pro tento film opravdu příznačný a místy možná až moc. Na škodu to však není. V některých pasážích jsem sice pořádně netušil, co se děje a proč, ale bavilo mě to o to víc. Díky úžasnému a nápaditému vizuálu je těžké byť jen na chvíli odtrhnout oči od plátna a to je také největší předností tohoto filmu. Trochu na škodu naopak je, že jednotlivé (na první pohled zajímavé) vedlejší postavy nedostávají tolik prostoru. Navíc mi přišlo, že v některých klidnějších částech Max trochu ztrácí na působivosti a z toho důvodu bych možná ocenil, kdyby byla stopáž o 15-20 minut kratší. Jinak ale spokojenost a výborný kino zážitek.

• 1.6.2015  23:16

Pomalu, ale jistě začínám přicházet Eastwoodovi jako režisérovi na chuť. Mystic River se totiž v mých očích opravdu vyvedlo. Už od začátku dokáže navnadit zajímavou atmosférou a dobře promyšlenou psychologií postav a tohle zvládá držet po celou stopáž. Největší předností filmu je ale to, že i když divák celou dobu tuší, k jakému konci všechno směřuje, samotný závěr dokáže překvapit (alespoň tak tomu bylo v mém případě). A především tím si mě tenhle film získal. Solidní 4*.

• 1.6.2015  23:10

Já si s Burtonem prostě nerozumím. Už první díl jsem převážně jen kritizoval, ale tam celkový dojem jakž takž zachraňoval Nicholsonův Joker. Při Batmanovém návratu ale někdo takový chybí. Penguin je totiž spíše jenom bizarní postavičkou, která se sice tváří jako záporák, ale moc toho nepředvádí, Catwoman je jednoduše příšerná a Keaton je jako hlavní superhrdina opět nijaký. V 90. letech možná film sklízel úspěchy, ale mě tohle zpracování naprosto minulo. Škoda.

• 9.5.2015  17:19

V pocitech, které ve mě film zanechal, hodně podobné s Shaun of the Dead. Začátek mě opět bavil a opravdu sliboval slušnou podívanou, ale s postupem času tomu prostě dochází dech. Hot Fuzz je o něco zábavnější a žánrově mi sedí víc, ale na lepší hodnocení to není. Škoda, že to nebylo o 20-30 minut kratší. Věřím, že by to této komedii prospělo.

• 3.5.2015  23:24

Poměrně zajímavé téma, výborné herecké obsazení, zajímavé jméno na režisérské stoličce, zpracování ale přes to všechno nepřesvědčilo. Jak jsem ze začátku velmi oceňoval, že Ayer líčí válku surově, nelítostně a věrohodně, tak jsem s postupem času nadával u přestřeleně dramatických scén plných zbytečného patosu a nemalé dávky klišé. Jednotlivé bitvy a přestřelky mezitím svou barevností připomínají ohňostroj a i když jsou díky tomu až nezvykle přehledné, do válečného filmu mi to příliš nesedlo. S čím jsem naopak spokojen, jsou jednotlivé postavy, snad jen s výjimkou Normana, jehož přeměnu jsem tady prostě nežral (nic proti Lermanovi, jehož slibně se rozvíjející kariéru budu nadále sledovat). Celkově průměrné 3.

• 3.5.2015  16:36
    Ip Man (2008)

Jako pocta filmům o bojovém umění to funguje dokonale. Problém ale nastává tam, kde se bojovat přestává. Dialogy o tom, čí kung-fu je lepší, o nepřekonatelné hrdosti či o důležitosti rodiny oproti tréninku mi totiž dvakrát po chuti nebyly. Jinak ale nemám, co bych vytkl - Donnie Yen je jako mistr nesmírně přesvědčivý, jednotlivé souboje naprosto úžasné a dramatická hudba perfektně padnoucí. Snad se v dohledné době dokopu i k druhému dílu.

• 30.4.2015  01:13

Po delším přemýšlení nakonec za slabší 4, ale víc z toho nevytřískám ani náhodou. Z nových Avengers je strašně cítit snaha za každou cenu především bavit a to jde bohužel na úkor kvality dialogů, přehlednosti soubojů a vlastně i samotného děje. Výsledkem je chaotická slátanina, kde v akčních scénách místy takřka nejde poznat, co se děje, zatímco snaha o zpomalení tempa pomocí rozhovorů o normálním životě naopak otravuje svou obyčejností. Velkou slabinou je i hlavní záporák, který nepřinesl nic nového, ani zajímavého. Jedinou sázkou na jistotu tak zůstávají osvědčené postavy, několik povedených vtípků a dobré tempo druhé poloviny, která je hlavním důvodem, proč nejdu s hodnocením níž. Moje dojmy z tohoto očekávaného blockbusteru jsou ale značně rozporuplné a nutno říct, že první díl jsem si užil daleko, daleko více.

• 26.4.2015  10:32

Příjemná oldschoolová kriminálka se soukromomým detektivem, který strká nos tam, kam nemá a ponořuje se tak stále hlouběji do komplikovaného případu plného podvodů a zajímavých zvratů. Chinatown však (částečně oproti mému očekávání) zdaleka netěží jenom ze skvělého scénáře. O kvalitě filmu mě totiž přesvědčila především výborně navozená atmosféra, úžasná Golsmithova hudba (ten úvod!) a v neposlední řadě herecký výkon Jacka Nicholsona (ti, kdo zde píší, že se jedná o jeho životní roli, rozhodně nejsou daleko od pravdy). Akorát tomu všemu přece jen něco málo chybí.

• 12.4.2015  14:11

James Dean byl výjimečný herec. A to je bohužel jediné co jsem si z tohoto nepříliš záživného filmu odnesl. Především začátek působí dojmem zpomalené nudy a i v pozdějších fázích jsem se do děje dostával opravdu těžko. Srovnání s knihou bohužel nemám, ale jsem si dost jistý, že k této filmové verzi se již vracet nebudu.

• 9.4.2015  14:10
    Dogville (2003)

Dlouho jsem se odhodlával k prvnímu seznámení s tvorbou von Triera, až jsem si konečně pustil Dogville. A zpětně vůbec nechápu, co mi trvalo tak dlouho. Tento experiment se totiž skutečně vydařil. Od prvních scén jsem si připadal jako na nějakém divadelním kroužku s těmi nejlepšími herci, hlas vypravěče mezitím působil dojmem poslechu audioknihy. A právě tato kombinace mě nadchla. Příběh už tolik nezaujal a ke konci prodloužené verze jsem se i trochu nudil, ale rozhodně nelituji toho, že jsem si hned na první projekci vybral právě ji. Těch 178 minut totiž i tak uteklo velmi rychle a zanechalo dojem, že jsem zase jednou viděl něco výjimečného. Lepší 4*.

• 9.4.2015  13:59

Musím se přiznat, že jsem na Monty Pythony nikdy moc nekoukal, byť je britský humor mému vkusu velmi blízký. Tento film jsem si tak nepouštěl jako fanoušek, ale spíše jako obyčejný divák, který se chce pobavit. A to mi Život Briana rozhodně dopřál. I přes již poněkud vzdálený rok vzniku je téma filmu nadčasové, vtipy stále baví a některé skeče jsou vyloženě geniální. Místy mě to trochu nudilo a proto se k plnému hodnocení neodhodlám, ale rozhodně se jedná o vynikající komedii, kterou vřele doporučuji.

• 2.4.2015  12:25

Krásný romantický příběh, který je sice poněkud idealistický, ale přesto působí nesmírně přirozeně a uvěřitelně. Ať už je to prostředím Vídně či inteligentními dialogy, opravdu mě film bavil a i když v něm v podstatě chybí děj, vůbec to nevadí. Mezi hlavními aktéry to navíc opravdu jiskří a názory, které si vzájemně vyměňují jsou místy opravdu zajímavé. Jeden z nejpříjemnějších filmů, co jsem za poslední měsíce viděl. Silné 4*.

• 31.3.2015  11:38

Přiznám se, že chovám k němým filmům značný odpor a většinou mívám velký problém je dokoukat (čest výjimkám). Proto jsem si The Gold Rush pustil s přidaným Chaplinovým komentářem a hudbou a musím říct, že bych to bez toho zvládal jen těžko. Úvodní dvacetiminutovka nemá chybu - gagy jsou výborné a celou část, odehrávající se v zlatokopecké chatce jsem sledoval s úsměvem na tváři. S přesunem děje do městečka a nástupem romantické pasáže ale vtip i nápaditost opadají a zbytek filmu se nese ve znamení natahované nudy. A když u snímku, který má lehce přes hodinu posledních 20 minut netrpělivě vyhlížíte konec, celkový dojem bohužel nezachrání ani dokonalý úvod.

1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42