Ollie235

Ollie235

Česko

1 2 3 4 5 11 22 32 42
    • 21.5.2020  18:23

,,Co bylo nezbytně nutné jsme opravili, co nebylo, ulomili, a jedeme dál." Z počátku trochu nuda, ale s tím, jak se tahle veselá partička dostává hlouběji do kontinentu, roste i zábava a množství krásných záběrů. Afrika mě bavila o něco více, ale stále kvalitní počin.

• 26.4.2020  16:15

,,You drown not by falling into the river, but by staying submerged in it." Chris Hemsworth proti snad celému bangladéšskému drogovému podsvětí. Místy mě to docela bavilo, akční scény měly potřebné grády a nebyly přehnaně přepálené. Na druhou stranu v těch vážnějších pasážích film spíše nudí. Chválím zajímavý konec, ale jinak nic, co by vybočovalo z žánrového průměru.

• 13.4.2020  12:32
    Sněhulák (2017)

,,Why did you build the snowman facing the house?" Adaptace, na kterou jsem byl opravdu velice zvědavý. Za poslední roky čtení mi Nesbø i jeho hlavní hrdina velice přirostli k srdci (byť mám k autorovým krimi příběhům jisté výhrady), před projekcí filmového zpracování tak ve mně bojovala natěšenost se značnou obavou. Bohužel se naplnil ten druhý pocit. Chybí tomu napětí knižní předlohy či ostatně jakékoliv jiné kvalitní severské kriminálky. To se však tak nějak dalo čekat. Daleko větší problém je to, že z komplexní knihy se zase jednou stalo útržkovité shrnutí, které diváku, který nezná předlohu, prostě nemůže dávat smysl. Jednotlivé postavy se objevují bez jakéhokoliv kontextu, scény se střídají bez logické vazby a příliš tak do sebe nezapadají, což mi vadilo i přesto, že jsem předlohu před pár lety četl. Tohle se bohužel nepovedlo, což mě mrzí o to víc, když Fassbender je ve výsledku docela trefný Harry Hole.

• 13.4.2020  11:56

,,If I were to be released, I would just want the simple life. I just wanna hold down a job, make some friends, go for a walk after work in the fresh air and pay my bills." O poznání lepší než jsem čekal. Toto volné pokračování legendární série je ve své podstatě samostatným filmem a vazba na Dannyho je pro příběh takřka zbytečná (to, že nebýt ji, na Oceans's 8 bych se jen stěží podíval, je věc druhá). Sázka na známé tváře se vyplatila a celá loupežná akce působí svěžím, byť nepříliš originálním dojmem. Lepší 3*.

• 5.4.2020  13:57

,,Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away." Příjemná dnes již poněkud retro komedie s výborným Willem Smithem. Romantický příběh jede podle předvídatelné linky, nemá moc čím překvapit a je jasné, kam to celé směřuje. Ale kdo by u podobného filmu čekal něco jiného? Jednotlivým postavám tady snad ani nejde nepřát hezký konec. V rámci žánru vysoce nadprůměrný kousek.

• 26.3.2020  17:17

,,There's this guy. He's a kind of cop, at least he used to be. He doesn't care about proof, he doesn't care about the law, he only cares about what's right." Na dobré krimi málo propracované, na pořádný akčňák tomu chybí šťava. Jack Reacher je přitom zajímavá a v podání Toma Cruise opravdu cool postava, která má potenciál. Kvůli nepříliš zajímavému a zbytečně roztahanému příběhu jej ale nemůže naplnit.

• 23.3.2020  17:17

,,He's not a monster, Gaston! You are!" Pohádka, která nepatří k mým nejoblíbenějším. Musím však uznat, že toto zpracování se povedlo. Obsazení jednotlivých postav nemá chybu, Zvíře je přesně takové, jaké jsem si ho v hrané podobě představoval. Trochu však utrpěly živé předměty, které bez kouzla animace tolik netáhnou. Hudební čísla jsou stejně krásná jako v legendárním animáku.

• 21.3.2020  18:48

,,It's unacceptable that chocolate makes you fat, but I've eaten my share and guess what?" Po nepříliš povedené dvojce se Mission: Impossible vrací zpátky k laťce nastavené prvním dílem a dokonce ji překonává. J.J. Abrams hned od začátku filmu ukazuje, že bude servírovat nelítostnou akci, Ethan i celý jeho tým jsou ve formě jak nikdy před tím. Philip Seymour Hoffman je jim navíc opravdu skvělým protivníkem. Solidní zábava.

• 19.3.2020  20:17

,,Question for a higher power. Who is more wicked, he who kills evil motherf**kers or he who protects them?" Pro Ryana Reynoldse asi není lepší role než hláškující hrdina akčního filmu. A je znát, že si ji v této komedii užívá a se Samuelem L. Jacksonem tak tvoří solidní dvojici. Místy snímek trochu doplácí na příliš předvídatelný děj, ale upřímně mě to skoro po celou dobu i tak bavilo. Skvělá volba na jednorázové odreagování.

• 17.3.2020  20:58

,,Excuse me. Mr. Hunt? Would you like to watch a movie?" S odstupem času je skoro až neuvěřitelné, kam se série Mission: Impossible za ta léta posunula. První díl je již citelně starší, ale pořád si drží svoje kouzlo a kvalitu. De Palmův rukopis přináší trochu psychologičtější pojetí, kdy Ethan Hunt není jenom strojem na akční scény a s ohledem na dobu vzniku efekty ještě nemohou hrát prim. Jako vždy potěší prostředí Prahy. Dobrý start, ke kterému se dodnes občas rád vracím.

• 14.3.2020  19:36

,,I'll figure it out." Tom Cruise nestárne a další akční nářez zvládá ve famózním tempu a znovu baví. Filmový zážitek podtrhuje atraktivní prostředí, napínavý scénář a pár solidních (automobilových) honiček (byť ta vrtulníková připomíná spíše Star Wars). Jediná podstatnější výtka směřuje k přepálené akci, která se místy přibližuje absurditě posledních dílů série Fast & Furious. Jinak ale Christopher McQuarrie znovu dokazuje, že tenhle žánr umí.

• 14.3.2020  14:09
    Čokoláda (2000)

,,I thought, oh, just one little taste, it can't do any harm. But it turned out they were filled with rich, sinful..." Neobvyklý film se zvláštní atmosférou náboženské francouzské vesničky. Bohužel to ale nebyl můj šálek kávy (nebo spíš horké čokolády). Žádná z postav mi nepřirostla k srdci a celý děj mě příliš nebavil. Místy zajímavé a snad i trochu podmanivé, ale jednou stačilo.

• 9.3.2020  20:03
    Aladin (2019)

,,If you don't have anything, you have to act like you own everything." V posledních letech se s hranými remaky starších kreslených pohádek roztrhl pytel a jak tomu normálně příliš nefandím, tentokrát musím uznat, že se předělávka povedla. Nový Aladdin je svěží, zábavný a dobře obsazený (trochu jsem měl obavu, jak se se svou rolí popere Will Smith, ale i když to není Robin Williams, docela mi jeho pojetí sedlo). Celkově hezký a příjemný film.

• 1.3.2020  15:50

Příběh příliš nezaujal, ale díky příjemnému hereckému obsazení a skvělým hudebním číslům jsem si tento muzikál opravdu užil. Jackman a (překvapivě i) Efron byli výborní a na každém jejich vystoupení bylo znát, že si to užívají. Celkově snímek působí velmi radostným, barevným dojmem, díky čemuž tomu lze odpustit i některé slabší pasáže.

• 29.2.2020  15:22

Z toho, co podle popisu vypadalo docela slibně, se vyklubala naprostá kravina. Ani jedna z postav nevzbuzuje jakékoliv sympatie, jelikož žádná z nich nedostává prostor pro jakýkoliv rozvoj. Samotná akce, na které mělo 6 Underground stát, působí jako zmatená smršť výbuchů, honiček a výstřelů. Hodně přepálený akčňák, bohužel však ne dost na to, aby to alespoň bylo vtipné.

• 24.2.2020  22:31
    Gentlemani (2019)

,,There's only one rule in the jungle: when the lion's hungry, he eats!" Zcela upřímně musím napsat, že takhle už jsem se u filmu nebavil hodně dlouho. Guy Ritchie přišel se svěží, po všech stránkách našlapanou gangsterkou, která nemá slabší místo a jede na plný plyn po celou takřka dlouhodinovou stopáž. Ať už jde o formu vyprávění, jednotlivé postavy nebo scénář, všechno funguje, jak má a výsledkem je skvělá zábava, kterou mohu všem (zejména chlapům) doporučit. ,,You really can't unsee it once you've seen it."

• 15.2.2020  21:31
    Malé ženy (2019)

,,Women, they have minds, and they have souls, as well as just hearts. And they've got ambition, and they've got talent, as well as just beauty. I'm so sick of people saying that love is just all a woman is fit for." Bez znalosti literární předlohy, předchozích filmových zpracování i samotného příběhu jsem před projekcí od Little Women moc neočekával a původně návštěvu kina ani neplánoval. Kombinace hereckého obsazení a oscarových nominací mě ale přece jen přesvědčila a byl jsem docela zvědavý, jestli mě Greta Gerwig svým počinem tentokrát zaujme. První hodina mě vyloženě nebavila. Dobové ztvárnění i dialogy postrádaly potřebné kouzlo a k jednotlivým postavám jsem jen těžko hledal cestu. Druhá polovina byla dějově o něco bohatší, u scén, které měly vyvolávat emoce jsem se ale spíše pozastavoval nad jednotlivými činy hlavních postav, které mi vůbec nedávaly smysl (věřím, že v literární předloze s tímto problém nebude) a ve výsledku mě tak celý příběh naprosto minul. Z herecké sestavy nejvíce chválím Florence Pugh, která v mých očích překvapivě zastínila dvojici Ronan - Watson. Jinak jsem si ale z tohoto snímku moc pozitivních zážitků neodnesl.

• 3.2.2020  21:01

,,You're really lucky, you know that? You didn't have to wait your whole life to do something special." Stejný tvůrce, jiná kvalita. Zatímco v Breaking Bad Gilligan a spol. zvládají mistrně budovat napětí a postupně diváka vtahovat do děje, El Camino je jen pomalu plynoucí drama, kde na nic takového není prostor. Zároveň mě trochu mrzí, že tento příběh nepřišel o něco dřív. Připomenout si staré známé postavy a slyšet zase po letech Jesseho ,,bitch!" bylo ale i tak zatraceně příjemné.

• 5.1.2020  20:33

Docela jsem se těšil na to, až někdo natočí na téma Panama Papers zajímavý film. Soderberghovi s Netflixem jsem poměrně fandil, bohužel se jim to ale příliš nepovedlo. Zřejmě to má působit jako inteligentní satira o tom, jak to celé probíhalo a nutno říct, že to má určitou informační hodnotu, ale zvolená forma vyprávění mi přišla vyloženě nešťastná. Jednotlivé události v příběhu působí až příliš nahodile a ani vypravěči, kteří se snaží dát tomu všemu hlavu a patu, nedokáží chaotické ústřižky poslepovat do fungujícího celku. Nejvíce tak ve výsledku potěší herecké obsazení a krátká stopáž, což je bohužel prostě málo.

• 28.12.2019  12:18
    Ladíme! (2012)

Až poměrně nedávno na mě na youtube vyskočilo pár scének z toho filmu a vzhledem k tomu, že Glee je mé seriálové guilty pleasure, musel jsem tomu dát šanci. Příběh je stejný jako u kterékoliv obdobné americké high school soutěže a nemá čím překvapit. Zklamáním jsou (až na pár výjimek) naprosto tuctová popová vystoupení. Co mě ale opravdu bavilo, byla postava Becky - role jako dělaná pro nesmírně sympatickou Annu Kendrick. Pitch Perfect je ve výsledku docela příjemný, zmíněný seriál mi ale celkově přijde o stupeň lepší.

• 27.12.2019  20:42
    Noční hra (2018)

,,Man, glass tables are acting weird tonight." Bláznivá komedie, která si na nic nehraje. Zápletka mnohdy skáče za hranu uvěřitelnosti, ale o to tady vůbec nejde. Díky svižnému tempu a pořádné dávce vtipných situací jsem se opravdu bavil.

• 22.12.2019  18:30

,,She asked me a simple favor, to pick up her son Nicky from school, which was five days ago, and she hasn't come back yet." Nepříliš zajímavý mix nejrůznějších filmových žánrů se zbytečným množstvím zvratů. Duo Kendrick - Lively funguje jak má a jejich společné scény jsou tím jediným, co mě na filmu bavilo. Jinak to bohužel působí jako nedomyšlená chaotická blbost.

• 18.12.2019  19:01
    Irčan (2019)

,,You don't keep a man waiting. The only time you do is when you want to say something. When you want to say f*** you." Jak jsem se na tento film těšil, tak jsem nesmírně rád, že se povedl. Dlouhatánská stopáž překvapivě vůbec není překážkou a i přes velmi pomalé tempo jsem s ní neměl nejmenší problém. Dokonce bych řekl, že bych tuhle velice osobně působící Scorseseho novinku zvládl sledovat i další hodiny. A to zejména díky úžasné herecké sestavě - trio De Niro, Pacino, Pesci dává vzpomenout na své legendární mafiánské role a na každého z nich je radost koukat. Zajímavá je i omlazující technologie, která naštěstí není nikterak do očí bijící a působí lepším dojmem než kdejaký makeup. Škoda, že tomuto příběhu o loajalitě a zradě chybí výraznější okamžiky, scény či hlášky. Celkově však The Irishman předčil očekávání a plnému hodnocení mu chybí jen malý kousek. Doporučuji si po projekci pustit i krátký dokument The Irishman: In Conversation - velmi příjemná nostalgická konverzace Scorseseho s hlavní hereckou trojicí.

• 19.11.2019  19:42
    Král (2019)

,,A king has no friends. Only followers and foe." I když mě loňský Outlaw King poměrně bavil, těšil jsem se, že Netflix s dalším surovým historickým dramatem posune laťku o něco výš. Povedlo se. The King je poctivá filmařina s věrohodnou středověkou atosférou, Shakespearovskou angličtinou, zajímavým zobrazením událostí z historie a dobrým obsazením. I přes poměrně dlouhou stopáž jsem měl pocit, že by jednotlivé kapitoly z ranného života Jindřicha V. zasloužily více pozornosti a detailů - seriál či minisérii v podobném duchu bych opravdu uvítal. Zobrazení bitvy u Azincourtu je naprosto výborné. Lepší 4*.

• 17.11.2019  19:59
    Le Mans '66 (2019)

,,We're lighter, we're faster, and if that don't work, we're nastier." Po delší době jsem se opravu těšil do kina. Na film se skvělým obsazením a příběhem, který jsem znal jenom napůl. Od samého začátku je na co se dívat a děj postupně poutá tak, že i dvě a půl hodiny utečou aniž by se člověk stíhal nudit či pokoukávat po hodinkách vyhlížejíc konec. Jedna podstatná věc mi však přece jen chyběla. Ford v Ferrari ve mě nevyvolával takřka žádné emoce, v čemž jej třeba i tolik srovnávaný Rush v mých očích o něco předčil. Jinak se ale jedná o výborné sportovní drama. James Mangold si v posledních letech (znovu) výrazně říká o pozornost.

• 11.11.2019  18:53

Přiznám se, že nejsem fandou ani internetových Galifianakisových skečů, ale když na mě na Netflixu vyskočila zfilmovaná verze, říkal jsem si, že tomu dám ještě šanci. Některé dílčí scénky jsou docela fajn, ale měly zůstat v původním formátu. Nefungující příběh působí naprosto zbytečným dojmem, vedlejší postavy nepřinášejí žádnou přidanou hodnotu. O všem vypovídá fakt, že nejpovedenější částí filmu jsou závěrečné titulky.

• 5.11.2019  19:13

,,I'm putting together a team of people with special abilities. See, I believe enemies are coming..." V rozložení sil se nic nemění - co se filmů týče, DC stále zaostává daleko za Marvelem. Přitom jak jinak dorovnat skóre než nadupanou týmovkou? Justice League ale bohužel nefunguje takřka v ničem. Affleckova Batmana ještě beru a na Gal Gadot se kouká krásně, zbytek postav je ale poněkud o ničem. Příběh postrádá napětí, emoce i cokoliv dalšího, co by diváka pořádně vtáhlo do děje. Už po úvodních 20 minutách jsem postupně ztrácel chuť film vůbec sledovat. Závěrečná velká bitva laťku trochu zvedá, ale upřímně je toho astronomického rozpočtu na takový film vyloženě škoda.

• 26.10.2019  16:31

,,It's a double pleasure to deceive the deceiver." John Wick v podání sympatické blondýny v prostředí retro Berlína. Po audiovizuální stránce naprostá spokojenost. Horší to bylo se scénářem. Forma vyprávění se mi ve výsledku docela líbila, ale množství zvratů ve finále dělá z příběhu dost nepřehlednou směs rádoby překvapivých odhalení. Charlize Theron je ale výborná a stejně tak potěší i mnohé akční scény.

• 22.10.2019  09:15
    Drsný Harry (1971)

,,... But being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world and would blow your head clean off, you've gotta ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?" Poctivé a drsné krimi s atmosférou, která se u dnešních filmů takřka nevidí. Eastwood je přitom pro roli Harryho naprosto ideální volbou. Jediná větší výtka směřuje vůči zápletce, která by mohla být o něco zajímavější.

• 13.10.2019  13:41

Jak mám Sachu Barona Cohena docela rád, Ali G se k mým oblíbencům neřadí. Tato politická satira se sice místy trefuje do černého, v mnoha částech však nudí či překračuje hranici trapnosti. Některé scény ale opravdu pobavily.

1 2 3 4 5 11 22 32 42