Ollie235

Ollie235

Česko

• 28.3.2013  15:19

,,You are afraid? Good." Pro mě poměrně velké překvapení. Komiksové hrdiny mám rád, ale od Green Lantern jsem čekal spíše propadák, o to víc jsem teď spokojen. Je to sice film, který jede podle mnohokrát ohrané šablony, místy nedává smysl a některé scény jsou zbytečně nepřehledné, ale když u toho vypnete, budete se bavit stejně jako já. Vizuální efekty i celková stylizace ,,dozelena" mi nesmírně sedly, a když k tomu přidáme herecké obsazení a překvapivě nenuceně působící lovestory, vyjde příjemná oddechovka.

• 28.3.2013  15:08
    Thunderball (1965)

Další důkaz toho, že Connery jako Bond prostě nemůže zklamat. Tady je navíc snad ještě vtipnější a charismatičtější než obvykle. Jinak na Thunderballu oceňuji především originální příběh a výbornou titulní píseň.

• 28.3.2013  14:51
    Casino (1995)

Casino je filmem, kterému vlastně nic nechybí. Naopak mu toho dost přebývá. A tím ani nemám na mysli tříhodinovou stopáž, se kterou se u tohoto žánru jednoduše musí počítat. Ne, daleko více mi vadilo, že byl příběh až příliš zaměřen na vztah Sama s Ginger (tahle část mě hlavně ke konci vůbec nebavila). Navíc mi úplně neseděly Scorseseho ,,hrátky se světlem". Zůstal ve mně pocit, že ty přesvětlené scény, kdy má divák pocit, že je Las Vegas v nebi, do tohoto filmu nepatří. Ale to je jen můj osobní dojem. Jinak vyšlo všechno - od herecké sestavy, až po vypravěčský styl. I tak ale v mých očích na vrcholu Scorseseho tvorby zůstávají Goodfellas.

• 25.3.2013  09:31

Líbí se mi ten nápad - jako člověk, co po knize sáhne rád, musím ocenit, že se někdo k něčemu takovému odhodlal, ale tím vlastně veškerá pozitiva končí. V čem byl problém? Do detailů zabíhat netřeba - jednoduše mě to nudilo, navíc se mi Fraser nejevil jako ideální volba pro hlavní roli. Je to škoda, ale za víc než 1* to u mě nebylo.

• 17.3.2013  19:10
    Moonraker (1979)

Pro mě jedna z nejslabších bondovek. Rogera Moora jako agenta 007 obecně moc nemusím - sice má své charisma, ale proti esům jako Connery a Brosnan vypadá trochu jako amatér. Hlavní problém však nebyl v jeho osobě. U Moonrakera se mi nelíbil ani na můj vkus příliš nudný hlavní padouch, ani jeho takřka nesmrtelná pravá ruka Jaws - a to bohužel celkový dojem silně podkopalo. Také se přikláním k tomu, že James Bond ve vesmíru je trochu přestřelená kapitola, jinak ale příběh celkem ušel. Snad si ale další setkání s Flemingovým agentem vychutnám daleko víc.

• 17.3.2013  10:24

Velmi inteligentní film se zajímavým stylem vyprávění, ale mě to prostě nebavilo. Možná jsem na to moc mladej a až mi potáhne na 40, tak to bude můj oblíbený film (ne, ani tomu nevěřim), ale teď to ani nehrozí. Neříkám, že by to byl propadák, ale když u hodinu a půl dlouhého filmu netrpělivě očekáváte konec, je něco špatně. Co bylo špatně tady? Celé se to vleklo, inteligentní řeči byly místy dost zbytečné a nadměrná snaha něco divákovi sdělit výrazně zastínila samotný film. Navíc přestože ho jako režiséra uznávám, jako herec mi Allen vůbec nesedí.

• 15.3.2013  13:43

Ale jo, nakonec se to povedlo. Přiznám se, že jsem čekal o něco víc, ale zklamaný nejsem. Tahle dvojka funguje dobře a kdyby se film vyvaroval několika totálních blbostí byla by z toho výborná komedie. Humor totiž funguje, příběh celkem taky a tempo se na akční komedii drží taky slušné. 21 Jump Street zkrátka jednorázově dobře zabaví, ale není to nic, co by se muselo vidět.

• 15.3.2013  13:21

Moje filmová setkání s Allenem dopadají tak půl na půl. Něco sedne, něco mine. Něco baví, něco nudí. Tohle ale jednoznačně sedlo a bavilo. A to především díky poutavému stylu vyprávění, výbornému obsazení a příjemné atmosféře. Co mě poměrně překvapilo byla téměř naprostá absence vtipu, ale vůbec to nevadilo. Celou stopáží jsem příjemně proplouval (po příchodu Penélope Cruz se celý zážitek ještě umocnil), až vše nakonec vygradovalo v očekávanou a povedenou pointu. Nakonec spokojenost, jako u mála z Allenových filmů.

• 15.3.2013  13:07

Trochu se divím, že se ve výčtu žánrů filmu neobjevuje komedie - kladl jsem si tak otázku, zda je dobře, že jsem se takřka půlku filmu řezal smíchy (došel jsem k názoru, že rozhodně je). Jeníček s Mařenkou jsou duo, se kterým se nudit rozhodně nebudete a dokonale funguje už od první scény. Nešetří se krví, hláškami ani nápaditostí, 3D výjimečně není vůbec na škodu a pokud do filmu nejdete s přehnanými očekáváními, nebudete zklamáni. P.S. Nikdy před tím jsem si nevšiml, jaká je Gemma Arterton kočka, ale tady...!

• 10.3.2013  09:58
    12 opic (1995)

Přiznám se, že mě tenhle film zklamal. Je zajímavý (a to jak příběhově, tak i vizuálně a herecky), ale nějak mě nechytl. První polovina byla spíše nudná, a i když jsem si s blížícím se koncem uvědomoval, že to byla jen součást skládanky, beru to jako minus. Ano, po úvodních 45 minutách se příběh solidně rozjíždí, ale zanechalo to ve mě akorát rozporuplný dojem, i když konec se povedl náramně. Je to klasika, je to kult, ale zkrátka není to můj kult.

• 10.3.2013  09:41
    Zlaté oko (1995)

První bondovka s Brosnanem a jeho charisma je zde silně znát. Ale i celkově patří GoldenEye mezi ty lepší příběhy agenta 007. Potěšily mě akční scény (jízda tankem) a hlavně návštěva Q, která byla zajímavější a především zábavnější než obvykle. Výborná byla hudba i role Seana Beana. Co mi naopak vadilo byla ,,ruská" angličtina poloviny hereckého obsazení (normálně jsem schopen to ignorovat, ale tady to přímo řezalo uši - neříkám, že by všechny rozhovory měly být namísto toho rusky, ale omezit jejich množství rozhodně šlo). Navíc mi tentokrát dost lezlo na nervy nekončící Bondovo štěstí, ale budiž, to k tomu patří. Co na tomhle filmu ale musím nakonec ocenit je, že poměrně výrazně oprášil slávu už trochu upadající série a představil světu od dob Conneryho nejlepšího představitele legendárního agenta.

• 8.3.2013  09:58
    Za plotem (2006)

Animáky to u mě mívají těžké a tenhle prostě neprošel. Nebavilo mě to, nelíbily se mi postavičky ani příběh. Pobavilo akorát pár vtipů a narážek na soužití zvířat a lidí, ale jinak to pro mě byl naprosto nezáživný a zbytečný animák.

• 7.3.2013  10:31
    Očista (2012)

[Cinema Mundi 2013, Brno] Další ze severských dramat, které mě naprosto dostalo. Nesmírně silný příběh, dobré herecké výkony a spousta emocí nenechají chladným asi nikoho a po konci zanechají pocit, který se jen těžko k něčemu přirovnává. I technicky je film na velmi vysoké úrovni a potěší několika vizuálně zajímavými scénami (podzimní listy v kaluži krve). Těžko říct, jestli bych Puhdistus chtěl někdy vidět znovu, tak jako tak se jedná o jedno z nejsilnějších filmových poselství, které jsem nejen v poslední době viděl.

• 4.3.2013  13:47
    Slepá bába (2005)

Jeden z nejvtipnějších krimi filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Je třeba hodit za hlavu fakt, že se takřka všechny postavy chovají jako blbci, ale zábavných situací a dialogů je tolik, že to vůbec nevadí. Dokonce mi nečekaně sedl Michalkov v roli mafiánského bose a vytknout tak nemůžu téměř nic. Jedině konec mě poměrně zklamal, ale jinak mohu Жмурки jenom doporučit.

• 3.3.2013  12:03

V podstatě jsem zase jednou dostal přesně co jsem očekával. A v tomhle případě to vůbec není málo. Silver Linings Playbook je nesmírně příjemná romantická komedie, která za dvě hodiny dokáže výborně pobavit i předat určité poselství. Při tom zanechává příjemný pocit, což u filmu velmi oceňuju. Jsem rád, že jsem si tenhle snímek nenechal ujít, stejně tak jsem rád i za Oscara pro Jennifer Lawrence.

• 2.3.2013  16:29

Oproti prvnímu dílu znatelný krok dolů, ale stále je co chválit. Humoru je sice o dost méně, ale úsměvné dialogy opět nechybí. Témata jsou sice o něco vážnější a celý film nepůsobí takovým odlehčeným dojmem, ale ti, co si čtveřici kamarádů oblíbili z předchozích filmů, si (alespoň místy) přijdou na své. K dokonalosti tomu chybí hodně, ale nakonec jsem celkem spokojen.

• 2.3.2013  13:55

Foo Fighters jsou už nějaký ten pátek mou oblíbenou kapelou a jejich pražský koncert byl pro mě největším hudebním zážitkem v životě, pochopitelně jsem si tak nemohl ujít ani tenhle dokument. Přiznávám, že jsem plné hodnocení očekával už před začátkem, ale za sebe můžu říct, že po těch necelých dvou hodinách úžasné hudby a zajímavého příběhu, je dávám s naprosto čistým svědomím. Úvod s Nirvanou mě příliš nenadchl, ale jak se dokument blížil ke konci, užíval jsem si ho víc a víc. Možná, že na to, jací jsou Foo Fighters divoši působí tenhle projekt až moc korektně, ale ve výsledku to moc nevadí. Jejich historie je působivá a z hudby mrazí v zádech (v tom nejlepším slova smyslu), tak co víc si přát? ,,I feel good about the good things, I feel bad about the bad things, but I wouldn't change a thing."

• 2.3.2013  09:32

Musím uznat, že Bessonova fantazie je hodna obdivu. Pátý element mi ale bohužel příliš nesedl. Myslím, že filmu neprospělo přílišné mísení různých žánrů a nezaujal mě ani příběh. Chris Tucker byl přímo na facku a nebýt výborného Willise asi bych přemýšlel jestli má cenu to celé dokoukávat. Vizuálně zajímavé, jinak ale není o co stát.

• 1.3.2013  15:46

Moje první setkání s tvorbou Balabanova a bylo přinejmenším zajímavé. Toto drama dokáže za hodinu a půl nabídnout pohled na různé typy zvrácenosti, či chcete-li zrůdnosti a na konci zanechává pocit jako málokterý film. Z dlouhých scén s minimem slov místy slušně mrazí v zádech, místy však poněkud nudí. Největšími klady pro mě byla působivá stylizace a vynikající herci, naopak za očekáváním zůstal konec. Celkově to je za slušné tři.

• 28.2.2013  13:31
    Argo (2012)

Jedno z nejlepších dramat roku 2012 a i když bych osobně poslal Oscara jinam, Affleckovo Argo si ho zaslouží. Zpracování zajímavého příběhu je precizní, navíc výborně doplněné o potřebnou dávku napětí. Jediné co mi moc nesedělo byl casting, a tím nenarážím jenom na Afflecka, který zřejmě vážně bude lepším režisérem než hercem.

• 28.2.2013  12:57

Oceňuju nápad, provedení trochu pokulhává. Prvních 15 minut je výborných, pak to jde celé ale spíše z kopce. Samotná cesta za kouzelným trsátkem byla pro mě velkým zklamáním. Naopak potěší cameo Bena Stillera i Tima Robbinse a lepšího Satana než je Dave Grohl asi vybrat ani nešlo.

• 28.2.2013  12:48

Tak jo, tohle byl krok vedle. Divoká stvoření jižních krajin nejsou kromě hudby a možná tématu zajímaví vůbec ničím a upřímně nechápu ani jednu ze čtyř nominací na Oscary. Po celou stopáž jsem se nudil, herci mě spíš otravovali než bavili a absolutně nechápu, jakou úlohu měla ve filmu ta přerostlá prasata. Slabé, nudné, přeceněné.

• 28.2.2013  12:40
    Bídníci (2012)

Mé pocity jsou rozporuplné. Technicky je to výborně zvládnutý film, který mě však ničím nedokázal ani zaujmout ani překvapit. Líbila se mi atmosféra, bavili mě herci, ale celé to ztroskotalo na dvou věcech - tou první je fakt, že muzikály nejsou mým oblíbeným žánrem, takže jsem se do filmu musel celkem nutit, tou druhou pak přemrštěná stopáž. Tři hvězdy se tak jeví jako ideální hodnocení.

• 28.2.2013  10:36

Jedna z nejlepších bondovek - výborný padouch, solidní příběh, Connery jako 007, svatba, nindžové - prostě co víc si přát?

• 25.2.2013  21:46
    Goldfinger (1964)

Sean Connery jako Bond je zaručená známka kvality, ale Goldfinger těží především ze stejnojmenného padoucha. Film je to výborný, ale kvůli pár maličkostem, které mě iritovaly (klobouk), plné hodnocení dát prostě nemůžu. I tak ale třetí bondovka jednoznačně překonala oba své předchůdce, i když je zároveň třeba dodat, že později byly natočeny i lepší kousky.

• 25.2.2013  21:20

Srovnání s The Hurt Locker se přímo nabízí, tak se mu ani já nevyhnu. Oproti oscarovému snímku chybí Zero Dark Thirty větší dávka napětí, jinak jsem ale vcelku spokojen. Téma je zajímavé a i když se v první polovině nestane v podstatě nic, přípravnou fázi celé akce jsem si poměrně užíval. Oceňuju zejména fakt, že film působí velmi reálně, i když místy postrádá grády. Závěr je zvládnutý velmi dobře a nakonec tak kladné pocity u mě převládly. Lepší 3.

• 21.2.2013  15:46

Přiznávám, že mě Ondskan dokázal výborně vtáhnout do děje, ale těžce jsem bojoval s některými (podle mě) nelogickými prvky. Hlavně do teď nechápu, co se tak radikálně změnilo v Erikově hlavě, že se z postoje ,,budu mlátit všechno kolem" dostal k ,,největší katastrofou by bylo vyloučení ze školy". Tak jako tak celý film čekáte na to, kdy mu nervy přetečou, ale i tahle část šla vymyslet lépe. Rozhodně se ale i přes tyto nedostatky jedná o nadprůměrné švédské drama.

• 21.2.2013  15:40
    Lincoln (2012)

Zklamání. O historii se poměrně zajímám (o americkou obzvlášť), ale tohle byl jenom suchý Spielbergův útok na Oscary. Lincoln místy připomíná záznam z jednání Poslanecké sněmovny (je to prostě nuda) a i když je po technické stránce takřka bezchybný, užít jsem si ho nedokázal. Po delší době jsme měl v kině vážný problém udržet po celou dobu oči otevřené. Doufal jsem, že alespoň konec přinese jakousi satisfakci a na dvě hodiny nudy dá zapomenout, ale nestalo se. Chápu, že pro Američany má tento snímek větší hodnotu, ale k tomu se v hodnocení přihlížet nedá.

• 21.2.2013  14:19
    Zombieland (2009)

Přiznám se, že zombie-filmy vůbec nemusím, ale tohle je pecka. Nechybí krev, pořádné množství nemrtvých, ale hlavně ani vtip. Celé to tak nějak táhne Woody Harrelson, půvab dodává Emma Stone a celkově to prostě funguje. Trochu mi ze začátku vadil Jesse Eisenberg, ale zvykl jsem si, navíc ke konci přišla odměna ve formě návštěvy domu Billa Murrayho. Na jednorázové pobavení opravdu výborný film.

• 21.2.2013  13:10

Výborná atmosféra a příběh ze života, ve kterém není těžké najít sebe sama. (500) Days of Summer je zase jednou úspěšným příspěvkem do žánru romantické komedie, kterému lze vytknout snad jenom to, že je zatraceně pravdivý (a místy malinko zdlouhavý/nudný). Jinak ale všechno sedí - herci jsou příjemní (Zooey jako obvykle exceluje), schéma přeskakování od jedné etapy k druhé je naprosto výborné a potěší i hudba. Zkrátka spokojenost, ale na plný počet tomu něco málo chybělo.