Ollie235

Ollie235

Česko

• 25.10.2011  21:24
    Coach Carter (2005)

Jedno z nejlepších sportovních dramat, které jsem měl to štěstí vidět. Chvílemi se sice, jak už to v tomto žánru bývá, nevyhne klišé a citovému vydírání, ale tady se to daří udržet v únosné míře. Samuel L. Jackson výtečný jako obvykle.

• 25.10.2011  21:17

To co zde dokázal Cohen se povede málokomu. Velice umně balancuje na hranici nevkusu a i když ji občas překročí, je to vždy v jakž takž snesitelné mezi. Humor nemusí sednout každému, ale já si stěžovat nemůžu - místy jsem smíchy sotva popadal dech.

• 25.10.2011  21:14
    Divoké vlny (2007)

Některé vtípky a nápady byly skvělé, bohužel mě to ale jinak neuchvátilo. Na můj vkus příliš předvídatelné a přehnaně ,,roztomilé". Slabší tři.

• 25.10.2011  21:06

Čekal jsem víc. Místy odporná nuda, ale technicky je to zvládnuté s přehledem. Vin stále ve formě a i ostatní filmové součástky fungují taky celkem zdárně. Průměrné 3, ale na víc to fakt nemá.

• 25.10.2011  20:59

Jim Carrey ve slušné formě a celkově příjemná zábava. Osobně tento snímek řadím mezi Jimovy lepší komedie.

• 24.10.2011  22:32

Že bych byl úplně zklamán říct nemůžu. To co drželo nad vodou i předchozí díly - hudba, efekty, kulisy a Depp stále funguje, i když v o něco menší míře a 3* si to stále zaslouží. Už to ale zdaleka nebyla taková jízda, příběh postrádá to, co měli Piráti dřív, stejně tak dialogy místy dost pokulhávají. Ocenil jsem ale několik novinek - Penélope zapadla vcelku dobře, mořské panny se povedly a ta Barbossova nožka je snem každého piráta :)

• 22.10.2011  16:54

Závěrečný díl celé ságy rozhodně není bezchybný, ale tady jsem schopen hodit nějaké drobnosti za hlavu. Možná je v té páté hvězdičce určitá dávka sentimentu a smutku z toho, že to všechno končí, ale i tak si ji Yates i Radcliffe (a samozřejmě i všichni další, co se na tom všem podíleli) zcela zaslouží. Jsem rád, že to Yates vzal poctivě a nabídl fanouškům dokonalé triky, bezchybné prostředí i krásná nová pohádková stvoření a za to vše mu patří velké díky. Alex Desplat svou úlohu také zvládl na výbornou - k takovému filmu jsem chtěl pořádnou hudbu a tu jsem taky dostal. K hercům jsem v této sérii nikdy výhrady neměl a tady se to změnit ani nemůže. Kdybych měl jmenovat, co se mi nelíbilo, zmínil bych menší naivitu v některých scénách a dialozích a neuškodilo by o trochu více citů. Tyto kaňky jsou ale kladnými body nekompromisně rozdrceny a tak nezbývá než velebit konec mladého kouzelníka. Nejlepší ze všech osmi dílů!

• 19.10.2011  20:45
    Moulin Rouge (2001)

Muzikály obecně vůbec nemusím, ale čas od času se vyskytne světlá výjimka - do Moulin Rouge jsem tak šel s nemalým očekáváním. Začátek mi připadal chaotický, až šílený. S postupem času ale ta šílenost začala přecházet v genialitu a já se ponořoval do příběhu stále hlouběji a pak už jsem jenom doufal, že ten film neskončí. Možná kdyby trval o chvíli déle tu pátou bych přidal, ale některé věci mi prostě vadily. Chvílemi jsem se trochu nudil a některé scény byly zbytečně přestřelené a nemožně vyšperkované. V mé paměti však z Moulin Rouge zůstane krásný romantický příběh a výborná Nicole Kidman. Určitě jeden ze snímků, který se musí vidět.

• 18.10.2011  19:29
    Panic je nanic (2006)

Nejhorší česká komedie, jakou jsem kdy viděl.

• 9.10.2011  10:25

Nějak takto bych si zpracování už poněkud otřepaného tématu (žádné city, jen sex) představoval. Mila i Justin se do podobných rolí výborně hodí a Woody Harrelson jako bukvice vynikající. Možná jsem čekal více humoru, ale zpětně musím uznat, že mi na pozadí velmi příjemného příběhu nikterak nechyběl.

• 8.10.2011  17:42
    Bulšit (2001)

Taková blbost, až je to místy vtipné. Podruhé bych to ale vidět opravdu nechtěl.

• 5.10.2011  18:49

To, co se dalo čekat, skutečně přišlo. Sága třetím pokračováním mnohé ztratila a tradičně dlouhá stopáž je rázem na obtíž. Nedá se říct, že by to byla nekoukatelná nuda, ale oproti předchozím dílům citelný pád dolů.

• 5.10.2011  18:46

Za toto pokračování jsem Verbinskimu vděčen. Oproti prvnímu dílu sice ubylo originality a mnohé věci se opakují, ale zatím se to drží v únosné mezi. Co je ale škoda, je postupné vytrácení zajímavých postav a zbytečné množství prostoru pro již trochu okoukaného Deppa.

• 5.10.2011  18:40

Zřejmě budu jen opakovat mnohé přede mnou, ale toto dobrodružství opakovanou chválu jen zaslouží. Chyby hledat těžko, zato vyzdvihnout lze leccos. Na první pohled zaujme výborná herecká sestava - bezchybný Rush, nádherná Kiera, poněkud nenápadný Bloom a hlavně skvělý Depp v roli, kterou si oblíbil snad každý. Úžasně vytvořené prostředí a příběh, který (oproti dalším dílům) nijak nekolísá. V doprovodu dokonale padnoucí hudby se tento film dostal mezi smetánku popcornové zábavy a je to jeden z filmů, který baví i po několikanásobné projekci.

• 3.10.2011  20:07

Česká dramata, zasazená do dob dřívějších, ale ještě ne tak dávných, jsou si v poslední době až moc podobná. Pořád stejné kýče, pořád stejná dávka emocí, romance a i podobní herci, co se v nich vyskytují. Hlídač č.47 nabízí navíc možná příjemného Rodena, jehož výkon zpomaluje zhasínání pomyslné svíčky, ale nijak tomu nezabrání. Nic víc co by překvapilo, pobavilo, fascinovalo... Hlavně mi ale strašně vadila hudba a ofláklé flashbacky do války, což jsou hlavní dva důvody proč nemohu udělit alespoň ty průměrné tři.

• 25.9.2011  21:51

Určitě jeden z nejsilnějších snímků, co jsem měl možnost vidět. V mnohém mi připomínal Kubrickovo Osvícení - u obou snímků budu dlouho vzpomínat maximální dávku napětí, neopouštějící mrazení v zádech a některé scény, u kterých se tají dech. Shyamalan to umí vymyslet dobře a natočit snad ještě lépe. Navíc to doplnil o skvělé herce a výbornou Howardovu hudbu. Označení ,,nejlepší thriller všech dob" rozhodně není daleko od pravdy.

• 20.9.2011  21:57

Vskutku krásný film, do kterého jsem se ale dostal až v druhé polovině. Pak to ale stálo za to. Soudní rozepře jsou tématem mně zaslíbeným, takže toto zklamat nemohlo. Herecké výkony snad komentář nepotřebují, ač se na chvíli pozastavím u Justina Henryho. Meryl s Dustinem byli tak nějak samozřejmostí, ale že se mi ve filmu zalíbí herecký talent osmiletého klučiny - to se mi dlouho nestalo. Největší síla tohoto snímku ale snad ani netkví v hercích, ale v jeho lidskosti a opravdovosti. Opravdu mě dokázal vtáhnout natolik, že jsem se vžil do Hoffmanových snah o to jak se stát lepším otcem. Příjemně strávený večer je u tohoto filmu zaručen.

• 19.9.2011  22:47

Filmy s podobným námětem bývají často lacinou hrou na city, tady to však vůbec neplatí. Inside I'm Dancing je něco víc. Promyšlený scénář a přesně trefené množství humoru dostávají tento film tam, kam se spoustě jeho předchůdců nepodařilo ani přiblížit a některé scény se vskutku vryjí do paměti. Vše navíc podtrhuje nádherná hudba. Drobnou vadou na kráse pak zůstává pouze pár nudných pasáží uprostřed a trochu nedotažený konec. Rozhodně ale krásné dílo, které zaslouží diváckou pozornost.

• 11.9.2011  21:44

Kvalitativně srovnatelné s jedničkou. Akce rozhodně neubylo, Bruce stále perfektní polda, který čas od času utrousí výbornou hlášku a celkový nářez, který nabídne málokterý film. V jedničce se mi ale víc líbil scénář a proto zůstává o krok napřed.

• 11.9.2011  13:22

O chlup slabší než první díl, ale stále koukatelná zábava, která rozhodně, ač ničím nepřekvapí, nezklamala. Vtípky jsou zase trochu trapnější a odpornější, ale na rozdíl od dalších dílů stále únosné.

• 11.9.2011  13:16

Kvalitnější několikadílnou komedii těžko hledat i přesto, že jde úroveň dále v podstatě jenom dolů. První díl se může pyšnit titulem nejlepší části ,,ságy" a pobaví i odpůrce žánru teenagerovské komedie. Množství trapných a nechutných vtípku je v únosném poměru s těmi opravdu povedenými a divák se rozhodně nenudí. Několik scén se mi vrylo do paměti a rozhodně se někdy určitě podívám znovu.

• 10.9.2011  16:32

Skvělá jízda, u které mi nejvíce vyrazilo dech obrovské množství nápadů (pistole na zádech, setkání Johna s Hansem...) a výborní herci. Willis ve skvělé formě, jako obvykle naprosto nezastavitelný, drsný, ale i vtipný a proti němu vypočítaný padouch v podání Rickmana- jejich herecký koncert jsem si užil. Něco mi tam ale přece jen nesedělo a chybělo.

• 10.9.2011  11:38
    Eragon (2006)

Pamatuji, že jsem na tom byl v kině a od té doby se mi snad nestalo, abych z křesla vstávat takto zklamán. Knížku jsem nečetl, ale scénář vypadal dobře, takže jsem se i docela těšil. Bohužel však film má očekávání nenaplnil a ze sálu jsem si odnesl nepříjemný pocit ztraceného času i peněz. Doufám, že na tuhle blbost už nenarazim.

• 10.9.2011  11:16
    Pearl Harbor (2001)

Americký velkofilm, který se tak trochu snažil stát novějším Titanicem- citů a dojemných chvilek je tam opravdu požehnaně (klišé nejsou výjimkou), ale to jde stranou ve chvíli, kdy se letadla objeví v oblacích. Bitvy jsem si užíval, ale vše okolo byla holá nuda. Tohle opravdu není film, který by zvládl bavit diváka celé tři hodiny.

• 10.9.2011  11:03

Natočit pokračování animovaného filmu je obtížná disciplína. Tady jsem nečekal žádnou pecku. Jednička byla příjemným oddechem převážně pro děcka a něco podobného je i druhý díl. Už vyprchala ta originalita, dej se také moc neliší, ale skvělá veverka furt drží Dobu ledovou v kruzích nadprůměru.

• 9.9.2011  18:52
    Vyvolený (2000)

Po většinu času se film táhne v pomalém tempu, s pravou dávkou napětí a krásnou hudbou, umocňující každou scénu. Rozjezd je pomalejší, děj mírně nejasný, všude přítomné komiksy nedávají smysl. Pak ale přichází jedna chvíle, jedno potřesení rukou a člověk se dozvídá jak perfektně si s ním Night Shyamalan pohrával a jaký mistrný tah si připravil na samý konec. Vše je hned jasné, v hlavě se rozsvítí a zůstane pocit, že jste byli svědky něčeho výjimečného. Úžasný zážitek!

• 9.9.2011  15:26
    Četa (1986)

Četa je filmem, který dokázal zachytit obraz války ve Vietnamu přibližně tak, jak si ji představuji já. Krutá, drsná, sprostá, špinavá, s prostorem pro svině i hrdiny. Navíc velmi sympatizuji s tím jak to Stone podal a jaké myšlenky zahrnul. Vyprávění z pohledu jednoho mladého vojáka je ověřenou jistotou a funguje i tady. O působivé scény rozhodně není nouze a nuda zde své místo nemá ani chvíli. Něco mi ale přece jen nesedělo, částečně to byli herci (kromě Toma Berengera, který byl perfektní), částečně nějaká ta drobnost, kterou musí pětihvězdičkový film mít.

• 9.9.2011  14:37

Velmi příjemná komedie, kterou ale při televizních reprízách nevyhledávám. Jednou je to povinnost, víckrát ale zdaleka ne taková zábava.

• 9.9.2011  14:31
    Želary (2003)

Na české poměry opravdu krásně natočené, námět je silný, ale místy jsem se strašně nudil. Želary opravdu neoplývají dechberoucím tempem, ale to by ani na škodu být nemuselo. Problémem je, že dost často překračují hranici mezi napětím a ukrutnou nudou. Natahování nedůležitých scén tady vůbec nebylo k dobru a i když je to v podstatě má jediná větší výtka, ubírá to z jinak vskutku příjemného zážitku velký kus. Na druhou stranu oceňuji dobře vybranou hudbu a solidní herecké výkony. Někdy se rád podívám znovu.

• 6.9.2011  23:16

Uvolněný film na seriózní téma, který jak dojme, tak pobaví, ale také trochu (alespoň u mně to tak bylo) zklame. Příběh samotný je skvělý, herci věrohodní a dva mafiáni ve stylu Pulp Fiction velmi vtipní. Našlo se ale také dost věcí, které mi vadily, a to hlavně silná naivita tohoto filmu. Neseděla mi lehkost s jakou hlavní ,,hrdinové" prchali před pronásledovateli, chování některých postav a přestože je v tom zjevný záměr, tak i dlouhé přestřelky bez kapky krve. V takovém snímku to chtělo alespoň trochu více reality. Ale přes všechny chyby, převažují klady a musím uznat, že lepší německý film jsem zatím neviděl. A ten konec mě dostal- krásná scéna a očekávaná píseň k titulkům. P.S.: Až budu jednou klepat na nebeskou bránu, snad to bude s takovým stylem jako Rudy a Martin :)