All or Nothing: Manchester City (2018) (seriál)

Kvalitně zpracována neuvěřitelná sezóna Manchesteru City, ve které doslova zničili Premier League a překonali téměř všechny její historické rekordy. Díky pohledům do zákulisí si člověk uvědomí, kolik lidí za celým úspěchem stojí. Není to jen zásluha hráčů a manažera, kteří sklízí největší obdiv. Lékařský tým má o zábavu po každém zápase postaráno, pradleny jsou v maximální permanenci i během Vánoc, kuchaři vyvařují o sto šest a kitman, krom toho, že suší kopačky, je největším bavičem kabiny. Guardiolovy proslovy, hlášky a gesta jsou pilířem každého dílu. I přes své vtípky a mnohdy dost kamarádský přístup k hráčům, má uvnitř týmu obrovský respekt. Perfektní jsou také občasná nahlédnutí do vyjednávání přestupů, strategie klubu, prodlužování smluv a osobních životů fotbalistů – konverzace mezi Kompanym a jeho tchánem Paulem, coby fanouškem Manchesteru United, byla pro mě osobně jedna z nejvtipnějších pasáží celé série. Manchester City se během uplynulé dekády změnil k nepoznání. Arabský majitel nalil do klubu obrovské peníze. Ty ale nebyly investovány jen do přestupových částek za hráče a jejich platy, jak se možná může zvenčí zdát. Zázemí, akademie, personál, vše se nejen rozšířilo, ale také několikanásobně zkvalitnilo za velmi krátký časový úsek. Klubová téměř stoletá historie není nic moc, takže je jasné, že její nejúspěšnější kapitola se začíná psát až teď. Pro fanouška Premier League a diváka sezóny 17/18 naprostá nutnost. „We are tired.“ – „Fuck you!“

Ovládací panel
3 body