Karush

okres Komárno

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 7.9.2012  23:57

Píšete, že film je šablónovitý a predvídateľný, ale ktorá dnešná romantická komédia sa zaobíde bez filmového klišé? Príjemný film s vtipnými momentmi odmysliac zopár nechutností, milo ma prekvapila aj Jennifer Lopez, ktorú osobne za dobrú herečku nepovažujem.

• 7.9.2012  23:24

Malo to skvelý potenciál, myšlienka sama o seba je dobrá, ale spracovanie príšerné. Vtipné mi to neprišlo vôbec, ale o to viac trápne, hlavne tie dokolečka opakujúce sa reči o veľkosti využitej časti mozgu...

• 7.9.2012  23:10
    Mělký hrob (1994)

Nízkorozpočtový thriller o priateľstve, chamtivosti a zrade tak trocha s bizarným humorom, ale do samého konca s napínavým dejom a znovupozerateľným krimi príbehom, ktorý bol zrejme odrazovým mostíkom na filmovej dráhe tohto skvelého režiséra.

• 7.9.2012  22:51
    Dům snů (2011)

Mystický thriller alebo rodinná dráma? Povedala by som, že oboje, Dream House príjemne prekvapil zvratom, aj keď film ako celok by som označila ako tuctový. Jednoducho povedané napínavý a originálny thriller nie každý vie natočiť.

• 5.9.2012  14:56

James E. Jones a Burt Lancaster priniesli do filmu dôstojnosť a hĺbku príbehu, ktorý až v druhej polovici filmu môžme brať vážnejšie. Príbeh napokon tak nenudí, dialógy už nie sú na smiech a k záveru cítime príjemne hrejivý pocit pri srdci, že zázraky existujú.

• 5.9.2012  14:35
    Mezi řádky (2007)

Dôkaz toho, že aj z takejto 100x prevarenej témy sa dá zásluhou dobrých hercov a režiséra ešte niečo pozoruhodného a príjemného vyčariť.

• 5.9.2012  14:08

Veľmi príjemný, prirodzený a úprimný film, ktorý nám úžasným spôsobom predstavuje dvoch úplne rozličných ľudí, ktorí divákom dávali pocítiť radosť zo života. Neskutočne dobre zohraná dvojka, ktorá aj takto jednoducho natočený film dotiahla do úžasných rozmerov.

• 3.9.2012  21:47
    Od dveří ke dveřím (TV film) (2002)

Taký obyčajne neobyčajný film, ktorý príbehom zrejme nikoho neohúri, len zanechá v divákovi príjemný pocit.

• 3.9.2012  21:21
    Insidious (2010)

Insidious je skôr pre milovníkov klasických hororov, neposkočíte síce zo stoličky, avšak atmosféra filmu je uchádzajúca predovšetkým v prvej polovici filmu. Aj keď film obsahuje množsto spackaných momentov najmä v závere filmu, ale treba podotknúť, že old school prvky sú použité veľmi vhodne.

• 17.8.2012  22:58

Ďalší nesporný dôkaz toho, že severské krajiny vedia natočiť skutočnú drámu. Film využíva to "nedotknuteľné", ktoré je nemysliteľné, aby sa objavilo v hollywoodskej tvorbe. Atmosféra, ktorá drží diváka v napätí, s citom a skvelo zahraný príbeh, jednoducho všetko, čo je potrebné pre dokonalý zážitok z depresívnej drámy.

• 3.8.2012  02:18
    Drive (2011)

Akčné prekvapenie roka. Keď sa pozrieme len na samotný scenár, tak nie je ničím výnimočný, avšak režisér z toho vyčaril parádnu jazdu okorenenú výbornými efektami a s podmanivým soundtrackom. Doslova a do písmena film má hypnotizujúcu atmosféru, príbeh vás prikuje ku stoličke a nepustí až do záverečných titulkov. Podobných filmov už bolo mnoho, ale Drive je medzi nimi predsa len nevšedný.

• 3.8.2012  02:12
    Surfařka (2011)

Napriek tomu, že film sa zakladá na skutočnom príbehu, predsa to je jeho kameň úrazu. Príliš idylický život, prevrat, nájdenie samého seba, celé je to až priveľmi ideálne. Odhliadnuc od toho je to ale pekný a hlavne inšpiratívny film.

• 29.7.2012  23:47

Hodnotenie filmu tu na CSFD zrejme skresľuje fakt, že užívatelia hodnotili film väčšinou z nostalgie. Obhajovať film tým, že na tú dobu to musela byť pecka je podľa mňa žalostné, pretože tento film nemá v sebe ani štipku napätia ani náznak nejakej tej beznádeje.

• 29.7.2012  23:17

Očakávala som typický B-film bez úrovne, ktorý chcú tvorcovia pozdvihnúť ženskými krivkami. Pokiaľ sa dokáže preniesť cez nečinnú prvú polhodinku, tak sa divák môže dočkať aj drsnejších a napínavých scén, ale film ako celok vo svojom žánri nevybočuje zo šedého priemeru. Podobné filmy: Motel smrti, Hostel, Izolace.

• 29.7.2012  22:45

Veľmi príjemný film s nevšedným kúzlom. Jedno veľkolepé dobrodružné fantasy s pozoruhodnými vizuálnymi efektmi a úžasným soundtrackom. Film môže dosiahnuť svoj cieľ, ktorým je ohromiť divákov, avšak k tomu je potrebné, aby sa divák preniesol tým spomínaným mostom do krajiny fantázie, ktorá sa neodohráva pred našimi očami, ale v našom vnútrajšku. Podobný film: Klitba mesačného údolia.

• 22.7.2012  15:11

Skvelý film o vytrvalosti, láske a ľudske genialite! Úžasný a predovšetkým inšpiratívny príbeh, na rozdiel od iných životopisných filmov pri tomto 147minútovom filme uletí čas raz-dva.

• 22.7.2012  14:50
    Dvojník (1984)

Očami dnešného diváka sa nemusí jednať a zaujímavý a originálny počin. O napätí sa vo filme veľmi nedá hovoriť, skôr divákovu pozornosť udrží zvedavosť. Vo filme je príliš veľa nudných momentov a ako celok sa film zdá byť mierne absurdný a prehnaný. Taká filmová jednohubka určená predovšvetkým divákom, ktorý obľubujú nepredvídateľné filmy s nevšednou pointou. Podobné filmy: Hra.

• 22.7.2012  13:19
    Dědictví strachu (TV film) (2006)

Typický kriminálny thriller z Béčkovej kategórie, avšak nie až tak očividne predvídateľný ako ostatné svojho druhu. Zhrnula by som to asi tak, že o nič horší film od toho aký očakávame.

• 22.7.2012  13:01

Jeden z filmov, pred ktorý si kritici sadajú s kyslým výrazom v tvári, a o ktorom potom napíšu útočnú krtitiku. O nepodarenej komédii určite nemožno hovoriť, je to skôr pohodový príjemný aj keď šablónovitý príbeh, kde sa objaví zopár nechutností, ale to k Sandlerovi a k jeho komédiám vždy aj patrilo.

• 22.7.2012  12:32

Jedna čarovná vianočná rozprávka, ktorá vo vás zanechá ten príjemný hrejivý pocit pri srdci. Podobných vianočných filmov nikdy nie je dosť aj napriek tomu, že sú niekedy prehnane naivné. Podobné filmy: Pollyanna, Felicity, Molly- príbeh o priateľstve.

• 22.7.2012  01:23
    Donnie Darko (2001)

Z filmu doslova sála to, že chce ohúriť, viackrát som však mala pocit, že režisér akoby nevedel akým smerom sa má uberať a čo vlastne chce divákom podať. Z mnohostrannosti filmu si divák zrejme po prvom zhliadnutí odnesie originalitu a s ďalším zhliadnutím možno objaví vo filme niečo viac, čo však nebol môj prípad. Atmosféru filmu a Jekeovo herectvo filmu vytknúť nemožno, ale po dejovej stránke ma Donnie Darko vôbec neočaril natoľko ako poväčšinu užívateľov.

• 22.7.2012  00:52
    Frozen (2010)

Mám v obľube filmy podobného typu ako je aj Frozen, aj keď poväčšine sú to filmy predvídateľné a poniektoré situácie a chovanie postáv prehnané a maximálne nelogické, ale tých cca 90minút treba predsa niečím vyplniť. Prihliadnuc na minimálny priestor s minimálnymi možnosťami je to veľmi dobrá dramatická jazda s dobre vybudovanou atmosférou.

• 22.7.2012  00:21
    Oko bere (2008)

Z technickej stránky je film veľmi dobrý, scenérie sú vynikajúce, či už je reč o neónom zaliatych kasínach alebo o univerzitnom meste. Som rada že film diváka ušetril o morálne lekcie, režisér podal film v uvoľnenom a príjemnom štýle, jeho úmyslom bolo celkom určite poukázať na kúzlo Las vegas a luxus, ale to vzrušenie z hry mne tam veľmi chýbalo. Za nedostatok považujem aj niektoré konflikty medzi hrdinami a miestami ich detinské dilemy, možno film je cielený zrovna na mladistvých, avšak potom tá dvojhodinová stopáž a pomalšie tempo sa zdá byť chybnou voľbou.

• 21.7.2012  23:28
    Dogville (2003)

Dogville je na jednej strane veľmi únavný predovšetkým zásluhou neprimerane dlhej stopáže, pochmúrneho prostredia, surového správania a nedostatku scenérie, že divák má po celý čas skľučujúci pocit. Na druhej strane, zriadkakedy máme možnosť vidieť film, ktorý sa natoľkoto odtrhne od tradícií. Napriek všetkému spomenutému, práve kvôli spomenutým "nedostatkom" sa oplatí pozrieť si tento film.

• 12.4.2012  01:00

Znepokujujúce- prívlastok, ktorý by som vedela priradiť tomutu filmu. Opäť skvelá kombinácia vizuálnej stránky s tou hudobnou, film vás vtiahne do sveta zla, zvrátenosti a úplného šialenstva, strácate pôdu pod nohami a na záver nemáte chuť ani prehovoriť a cítite sa byť úplne zmorený. Za spracovanie by si film zaslúžil plný počet, avšak vzťah k postavám som si nedokázala vybudovať a bola som skutočne rada, keď film skončil a to by sa u dobrého filmu nemalo stať.

• 11.4.2012  23:55

Kúzelný jednoduchý príbeh, v ktorom znova môžme nahliadnuť do každodenného života v Iráne, kde aj strata peňazí na zlatú rybku môže spôsobiť vážny problém, no a natočiť o tom 85 minútový film a popritom zaujať divákov dokáže asi len málokto-- klobúk dole!

• 11.4.2012  23:27
    Malaton (2005)

Neskutočný výkon Seung-u Jo, otravná Mi-suk Kim, umraučaná kórejčina, dobrý scenár, skvelá kamera to všetko v tomto veľmi ľudskom príbehu, ktorý pohladí po duši.

• 11.4.2012  23:06
    Experiment (2001)

Režisér šikovne vystupňoval napätie: postupne sa dostávame od vtipkajúcich väzňov a nedbalých strážcov až po najväčší stupeň diktatúry, po mrazivé ticho a strach, kde väzni sú už len bábky v hre, kde krutosti už len fantázia kladie medze. Veľmi zaujímavá psychologická dráma, ktorá má ďaleko od Hollywoodu a filmového klišé.

• 11.4.2012  22:35

Spielberg odviedol kvalitnú réžiu, herecké výkony boli výborné, vizuálna stránka podfarbená úchvatnou hudbou Johna Williamsa taktiež pozoruhodná, film postrádal len jedinečnosť, hodnovernosť a kratšia stopáž by sa tiež hodila.

• 8.2.2012  20:27

Je to film, ktorý vo mne zanechal silný dojem, so skvelým spôsobom poukazuje pomocou spomienok na nezvyčajné medziľudské vzťahy. Čo ešte môžem vyzdvihnúť sú herecké výkony malej hrdinky, ktorá je veľmi presvedčivá rovnako ako celý príbeh.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10