Záložní plán (2010)

Píšete, že film je šablónovitý a predvídateľný, ale ktorá dnešná romantická komédia sa zaobíde bez filmového klišé? Príjemný film s vtipnými momentmi odmysliac zopár nechutností, milo ma prekvapila aj Jennifer Lopez, ktorú osobne za dobrú herečku nepovažujem.

Chraň si svůj život (1991)

Malo to skvelý potenciál, myšlienka sama o seba je dobrá, ale spracovanie príšerné. Vtipné mi to neprišlo vôbec, ale o to viac trápne, hlavne tie dokolečka opakujúce sa reči o veľkosti využitej časti mozgu...

Mělký hrob (1994)

Nízkorozpočtový thriller o priateľstve, chamtivosti a zrade tak trocha s bizarným humorom, ale do samého konca s napínavým dejom a znovupozerateľným krimi príbehom, ktorý bol zrejme odrazovým mostíkom na filmovej dráhe tohto skvelého režiséra.

Dům snů (2011)

Mystický thriller alebo rodinná dráma? Povedala by som, že oboje, Dream House príjemne prekvapil zvratom, aj keď film ako celok by som označila ako tuctový. Jednoducho povedané napínavý a originálny thriller nie každý vie natočiť.

Hřiště snů (1989)

James E. Jones a Burt Lancaster priniesli do filmu dôstojnosť a hĺbku príbehu, ktorý až v druhej polovici filmu môžme brať vážnejšie. Príbeh napokon tak nenudí, dialógy už nie sú na smiech a k záveru cítime príjemne hrejivý pocit pri srdci, že zázraky existujú.

Mezi řádky (2007)

Dôkaz toho, že aj z takejto 100x prevarenej témy sa dá zásluhou dobrých hercov a režiséra ešte niečo pozoruhodného a príjemného vyčariť.

Nedotknutelní (2011)

Veľmi príjemný, prirodzený a úprimný film, ktorý nám úžasným spôsobom predstavuje dvoch úplne rozličných ľudí, ktorí divákom dávali pocítiť radosť zo života. Neskutočne dobre zohraná dvojka, ktorá aj takto jednoducho natočený film dotiahla do úžasných rozmerov.

Od dveří ke dveřím (2002) (TV film)

Taký obyčajne neobyčajný film, ktorý príbehom zrejme nikoho neohúri, len zanechá v divákovi príjemný pocit.

Insidious (2010)

Insidious je skôr pre milovníkov klasických hororov, neposkočíte síce zo stoličky, avšak atmosféra filmu je uchádzajúca predovšetkým v prvej polovici filmu. Aj keď film obsahuje množsto spackaných momentov najmä v závere filmu, ale treba podotknúť, že old school prvky sú použité veľmi vhodne.

Zlo mezi námi (2003)

Ďalší nesporný dôkaz toho, že severské krajiny vedia natočiť skutočnú drámu. Film využíva to "nedotknuteľné", ktoré je nemysliteľné, aby sa objavilo v hollywoodskej tvorbe. Atmosféra, ktorá drží diváka v napätí, s citom a skvelo zahraný príbeh, jednoducho všetko, čo je potrebné pre dokonalý zážitok z depresívnej drámy.