Drive (2011)

Akčné prekvapenie roka. Keď sa pozrieme len na samotný scenár, tak nie je ničím výnimočný, avšak režisér z toho vyčaril parádnu jazdu okorenenú výbornými efektami a s podmanivým soundtrackom. Doslova a do písmena film má hypnotizujúcu atmosféru, príbeh vás prikuje ku stoličke a nepustí až do záverečných titulkov. Podobných filmov už bolo mnoho, ale Drive je medzi nimi predsa len nevšedný.

Surfařka (2011)

Napriek tomu, že film sa zakladá na skutočnom príbehu, predsa to je jeho kameň úrazu. Príliš idylický život, prevrat, nájdenie samého seba, celé je to až priveľmi ideálne. Odhliadnuc od toho je to ale pekný a hlavne inšpiratívny film.

Zázraky se dějí (1974)

Hodnotenie filmu tu na CSFD zrejme skresľuje fakt, že užívatelia hodnotili film väčšinou z nostalgie. Obhajovať film tým, že na tú dobu to musela byť pecka je podľa mňa žalostné, pretože tento film nemá v sebe ani štipku napätia ani náznak nejakej tej beznádeje.

Brazilský masakr (2006)

Očakávala som typický B-film bez úrovne, ktorý chcú tvorcovia pozdvihnúť ženskými krivkami. Pokiaľ sa dokáže preniesť cez nečinnú prvú polhodinku, tak sa divák môže dočkať aj drsnejších a napínavých scén, ale film ako celok vo svojom žánri nevybočuje zo šedého priemeru. Podobné filmy: Motel smrti, Hostel, Izolace.

Most do země Terabithia (2007)

Veľmi príjemný film s nevšedným kúzlom. Jedno veľkolepé dobrodružné fantasy s pozoruhodnými vizuálnymi efektmi a úžasným soundtrackom. Film môže dosiahnuť svoj cieľ, ktorým je ohromiť divákov, avšak k tomu je potrebné, aby sa divák preniesol tým spomínaným mostom do krajiny fantázie, ktorá sa neodohráva pred našimi očami, ale v našom vnútrajšku. Podobný film: Klitba mesačného údolia.

Ptáčník z Alcatrazu (1962)

Skvelý film o vytrvalosti, láske a ľudske genialite! Úžasný a predovšetkým inšpiratívny príbeh, na rozdiel od iných životopisných filmov pri tomto 147minútovom filme uletí čas raz-dva.

Dvojník (1984)

Očami dnešného diváka sa nemusí jednať a zaujímavý a originálny počin. O napätí sa vo filme veľmi nedá hovoriť, skôr divákovu pozornosť udrží zvedavosť. Vo filme je príliš veľa nudných momentov a ako celok sa film zdá byť mierne absurdný a prehnaný. Taká filmová jednohubka určená predovšvetkým divákom, ktorý obľubujú nepredvídateľné filmy s nevšednou pointou. Podobné filmy: Hra.

Dědictví strachu (2006) (TV film)

Typický kriminálny thriller z Béčkovej kategórie, avšak nie až tak očividne predvídateľný ako ostatné svojho druhu. Zhrnula by som to asi tak, že o nič horší film od toho aký očakávame.

Zkus mě rozesmát (2011)

Jeden z filmov, pred ktorý si kritici sadajú s kyslým výrazom v tvári, a o ktorom potom napíšu útočnú krtitiku. O nepodarenej komédii určite nemožno hovoriť, je to skôr pohodový príjemný aj keď šablónovitý príbeh, kde sa objaví zopár nechutností, ale to k Sandlerovi a k jeho komédiám vždy aj patrilo.