Jmenuji se Sam (2001)

Príbeh o zložitej a závažnej téme, len škoda, že si netrúfol zájsť hlbšie do danej problematiky. Napriek tomu nám film predkladá pekný príbeh, ktorý takisto bolí ako aj oslobodzuje. Film je nadpriemerný hlavne zásluhou Seana Penna, ktorý výborne stvárnil Sama, šikovnej Dakoty a v neposlednom rade Michelle Pfeiffer, ktorá príjemne osviežila scenár. Od samotného príbehu dostaneme aj poriadnu dávku amerického klišé, ale dá sa cez to preniesť.

Brestská pevnost (2010)

O tých, ktorí to nevzdali a pamiatka tým, ktorí to nevzdali...Film je ťažko zrovnateľný s niečím iným aj keď to je ten typický ruský vojnový film. Film so silným emocionálnym nábojom, jednoduchým zobrazením životných osudov, miestami s drsnými chvíľkami, ale predsa ešte jemne natočené. Film vsadil na tradičný sovietsko-ruský základ, ale pomalé plynutie deja a chladný ruský pohľad na udalosti tentoraz asi filmu viac uškodilo ako prospelo. Podobné filmy: Stalingrad, Ich war neunzehn.

Okrsek 49 (2004)

Žiadne prevratné dielo, ale svojou jednoduchosťou a ľudskosťou predsa len dokáže zapôsobiť. Požiarne akcie boli veľmi hodnoverné a dynamické, dokonca ani prelínanie sa s každodenným životom odľahčeným romantikou mi neprekážali. Čo však nebolo úplne v poriadku boli ohromné skoky v deji a ich nerozpracovanosť: príchod do posádky- uhasenie jedného požiaru, zoznámenie sa s budúcou manželkou- uhasenie požiaru, svadba- uhasenie požiaru, narodenie detí- uhasenie požiaru a ďalej pre viaceré dôvody ani nie je potrebné pokračovať. Podobné filmy: Oheň, Ohnivé peklo.

Poltergeist (1982)

Má to síce idylický rodinný rozjazd, ale nakoniec sa to pekne pomaly rozbehne do šialenstva, ktoré záverom už bolo mierne prehnané. Dnešnými očami na tú dobu podarené triky a efekty, čo však vylepší atmosféru je starobylosť filmu. Odpútajúc sa od dnešných hororov je to celkom pozoruhodné dielo, film má také to svoje kúzlo, pre ktoré sa ho oplatí pozrieť.

Osmý den (1996)

On the eighth day God created Georges. Smutné, pekné, dobre zrežírované s výbornými hereckými výkonmi miestami síce spadajúce do prílišnej sentimentality. Avšak táto téma je už mnohokrát spracovaná a videná, ale keby tam nebol ten záverečný polminútový úsek SPOILER zoskoku, tak by to mohol byť aj jedinečný kúsok.

Andělin popel (1999)

Veľmi dobre stvárnená doba a beznádej odľahčená nezvyklým humorom a to všetko podfarbené krásnou hudbou Johna Williamsa, ale celkovo film aj postavy pôsobia veľmi chladno, a tak si diváka táto rodinná dráma získa len veľmi ťažko. "Od priemerne strašného detstva je ešte horšie priemerne strašné detstvo v Írsku. A čo aj od toho je horšie je strašné írske katolícke detstvo", ktoré však prinieslo do rozvláčneho príbehu veľa úsmevných okamihov. Podobný film: Ahoj, Terezka,

Bílá smršť (1996)

Film Ridleyho Scotta je strhujúci ako akčný film, dojímavý ako romantická poviedka a po vizuálnej stránke pekný ako prírodopisný film. Napätie, dobrodružstvo, romantika a akcia vyrozprávaná v monumentálnych rozmeroch tak, že ani silne americký obal mi neprekážal.

Minority Report (2002)

Minority Report spracúva zaujímavú tému v jednej najviac podarených Sci-Fi, v ktorej nájdeme viac prekvapení ako očakávaných zvratov. Keď Spielberg režíruje nejaký film, tak tam s réžiou a s vizuálnou stránkou vždy môžme byť maximálne spokojní, a ani tentoraz tomu niet inak, Spielbergova genialita, Kaminszkiho kamera a Williamsova skvelá hudba sa výborne našli. Záver síce bol príšerne hollywoodsky, ale to na kvalite nič nemení.

Noch einmal lieben (2005) (TV film)

Noch einmal lieben je intenzívny televízny film, ktorý poskytne predovšetkým nádej, že rakovina neznamená len koniec šťastia a začiatok utrpenia. Film spracúva neľahkú tému veľmi citlivo a s ľahkosťou a bez skĺznutia do sentimentality, len keby tam neboli tie tupé dialógy: -budeš schopný ma milovať aj takto?-, -neviem, nemám ešte skúsenosti so ženami s jedným prsom...snáď to bolo len nepodareným dabingom. Podobný film: Rúž.

Nezvratný osud 3 (2006)

Bez nápadu, čo ešte v jednotke bolo originálne, to v ďalších častiach už vôbec nefunguje. Opakované prevarenie nie až tak svetobornej koncepcie, ani tentoraz neprinieslo nič nové. Chýba a pasuje mi tu len žáner komédia, lebo nad stupídnymi smrťami sa dá len pousmiať a hádať, čo ich tentoraz zabije, či to bude poletujúci list zo stromu, ktorý zahrdúsi alebo strom, ktorý zakope? Ale čakali sme vôbec niečo iné?