Three Wishes (2005) (seriál)

Hlavná moderátorka Amy Grant, ktorá v tejto reality precestovala celú krajinu, aby desiatkam šťastlivcov pomohla premeniť ich najtajnejšie priania na realitu. A za každým takýmto prianím sa ukrýva nesmierne silný príbeh. Vyplnenie životného sna tým, ktorí to potrebujú najviac…Dokument s najkrajsim poslaním aký len môže byť...

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Začiatok až do príchodu do továrne je veľmi kúzelný a veľmi ma nadchol. Ale čo sa dialo potom, to bolo neskutočne presladené a otravné. Všetkých hercov vrátane aj Deppa by som s neskutočnou radosťou postrielala. Kostýmy a dekorácia darmo boli pekné, ale celé to spadlo do gýčovej parády... Mimochodom, ja som si celý čas po príchode do továrne myslela, že Wily Wonku zjedol alebo nejako odstránil Johnny Depp, a celý čas som len nato čakala, kedy tie decká prídu nato, že to nie je on, ale nejaký podvodník.

Through My Eyes (2004) (TV film)

Odporúčam pre milovníkov nudy, môžete sa na to dívať 4 celé hodiny, v TV to išlo ešte k tomu bez prestávky, ale povedala som si keď som to už začala pozerať, už to za každú cenu aj dopozerám. Čo sa v tom filme dialo to bolo neuveriteľné, akoby 15 minút z filmu stále dookola opakovali a stále to isté omieľali na súde a nikdy k ničomu nedospeli a stále sa vracali k tomu čo už miliónkrát rozoberali...až k záveru filmu dospeli k niečomu, ale aj to bolo tak neskutočne jednoduché, že je úplne postačujúce si pozrieť prvé minúty filmu a máte tam zahrnutý aj vyvrcholenie filmu zbytok je potom už úplne zbytočný. Tá jedna hviezda zato, že som vydržala a zato, že keď to porovnám so všetkými tými somarinami, čo sa dnes natáčajú, tak za odpad to určite nebolo.

Válka Roseových (1989)

Vo veľmi zaujímavých situáciach, poukazujú tu nato, ako nás môže unudiť muž/domáca. Tragické, ale predsa úsmevné v jednom, pričom divák ani nevie na koho strane má byť. Máte ešte chuť po tomto filme ostať so svojím nenávideným partnerom v jednom dome?

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Tento film si zaslúži určite miesto v mojej TOP-ke, lebo tak silný filmový zážitok, aký som mala z tohto filmu, som v tom čase ešte nezažila pri žiadnom filme...jednoducho ma to úplne dostalo. Hocikoľkokrát si to môžem pozrieť- vždy v ňom nájdem niečo zaujímavé, či už je to príbeh, kostýmy, herci či prostredie. Príbeh je dojemný, pohľad je jedinečný, kamera a strih dosiahnu svoj účinok, ale tá najsilnejšia stránka filmu je predsa len v novodobom poňatí filmu a vo veľmi presvedčivej hereckej hre od Shelby až po Meryl Streep. Odporúčam!!!

Modrý motýl (2004)

Zázraky existujú, len je potrebné v nich veriť a zotrvať aj v tom najhoršom. V dnešnej dobe ľudia snívajú o nepredstaviteľných veciach, ktoré sa možno zakrátko stanú realitou, tak ako aj v minulosti. Stačí snívať a veriť. Veriť, že aj naše najtajnejšie túžby ukryté v snoch sa predsa len splnia. I keď občas to nevyjde podľa našich predstáv, netreba to vzdať. Treba snívať ďalej, sny sú niečo, čo vám nikto nemôže vziať. V snoch precestujete svet, navštívite vesmír, stretnete sa s mŕtvymi. V snoch je možné všetko. Živým príkladom je hrdina filmu: Pete . Úžasné zábery z dažďového pralesa a posolstvo tohto krásneho filmu ma veľmi očarilo.