To nejdůležitější (2009)

Dobrým humorom okorenený horkosladký príbeh, a čo je najdôležitejšie, že nechce byť niečím viac, než čím je. Film s kúzlom, ktoré môže vďačiť hlavne za svoju anglickosť.

Země nikoho (2001)

Krvavé scény sú v tomto filme nahradené s dôkladne vypracovaným príbehom, no Zem nikoho zaujme aj zásluhou komicky ladenej situácie medzi dvoma vojakmi. Ozaj silný film o nezmyselnosti vojny podaný divákovi asi v tej nejnezvyčajnejšej podobe.

Magická hlubina (1988)

Určite to nie je film pre každého, avšak jeho kvality boli pre mňa ukryté niekde v tej magickej hlbine. Dokonca ani vizuálna stránka a ani herecké výkony ma nepresvedčili o tom, žeby tento film si zaslúžil viac ako 3 hviezdičky.

Čas opilých koní (2000)

Zdá sa, že dnešná iránska tvorba vie ukázať hlbší rozmer ľudskej existencie. Je až neuveriteľná tá autenticita a pozerateľná dokumentárnosť, ktorá sála aj z tohto filmu. Zamani barayé masti asbha je trpký hymnus o jednom dospelom dieťati a o tisícich krvácajúcich ranách tohoto sveta. Je to aj vojnový film, ale podľa mňa skôr ľudská dráma, v ktorej sa hľadá predovšetkým radosť a šťastie aj v tých najnehostinnejších podmienakch.

Brick Lane (2007)

Atmosféra, krása a jednoduchosť, nevinnosť a skryté vášne, farebnosť orientu a očarujúca indická hudba. Pomalý, jemný a hlboký film.

Útes smrti (2010)

Filmy na podobnú tému sme mohli vidieť už desiatky od tých najväčších prepádákov až po tie kavlitnejšie. Dá sa povedať, že je to už iný a vážnejší pohľad na danú tému, nebol tu žiaden typický americký šablónovitý príbeh, nelogické a sprosté chovanie postáv, zbytočné fňukanie hlavných hrdiniek, desné nepodarky žralokov...tu stačila len perfektná kamera, dobré hudobné podfarbenie a to všetko umocnené perfektnými hereckými výkonmi, kde taký des, aký hlavné predstaviteľky predviedli sa ozaj málokedy a málokde vidí. Na minimum priestore maximum muziky.

Equilibrium (2002)

Film disponuke s obsahovo veľmi silným námetom, ale predsa z toho pramenia všetky tie nedostatky. Kurt Wimmerova budúcnosť stojí na tenkých nohách a ani superhrdinovské akčné kúsky to veľmi nezachraňujú. Miestami bola citeľná režisérova neistota a neskúsenosť, niektoré akčné scény boli prehnané a takisto poniektoré zvraty boli predimenzované. Ale Equilibrium zásluhou neobyčajnej témy prináša aj veľa oceniteľných dramatických momentov, predovšetkým tie, kde Christian Bale objavuje svet pocitov. Celkovo však tento film vo mne nevyvolal vôbec nič-žiadne emócie, a pritom drogu mi nikto nevstrekol :)

Nikdo není dokonalý (1989)

Mnohokrát som už videla tento film, ale vždy ma dokázal pobaviť, aj keď to nebolo ani tak bohvieako vtipné a navyše už s takou banálnou a ohranou zápletkou vzhľadom na súčasnú tvorbu. Podobné filmy: Ja som ty a ty si ja, Super náhradník.

Jak vycvičit draka (2010)

Vážnejší popritom akčný animák s vhodnými romantickými momentmi a s posolstvom v tej správnej miere. Skvelá animácia, hudba a jemný humor dáva zabudnúť nato, že podobný príbeh sme už mohli mnohokrá vidieť.

Odsouzeni zemřít (2006)

Nezúčastneným sa najľahšie rozpráva, čo by bol ten najrozumnejší krok, práve preto mne narozdiel od vás až tak neprekážali tie ich podaktoré nápady. Čo som však považovala za úplne absurdné boli ich konflikty, hádky namiesto riešenia situácie. No a nesmiem vynechať ten absurdný záver, kde značne a hlavne bez uváženia pridali na dramatičnosti- menej je niekedy viac. Pozerateľné...ale keď sa mu vyhnete oblúkom nič nestratíte.