Astrebleue

Astrebleue

zatim se držim na FF UHK

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 24.2.2013  23:38

Za scénář 2 hvězdy a za namáhavé kroutění pozadím do roztrhání těla přidávám tu třetí.

• 24.2.2013  23:21

Tak konečně zas nějaký film s A. W. B. , který se dá někde splašit. A není špatný, jak jsem podle popisu předpokládala. V podstatě jsem to vzala trochu víc s nadhledem a tím pádem mi hlavní ,,hrdina" sedl svou hereckou interpretací. Jednou za čas to pocítíte, všechno nejde, tak jak by mělo, nejste zrovna ve formě a nikdy jste nevynikali pevnou vůlí. Pak přijde rána a už se vezete. Není to kdovíjaký počin, přesto pokud se s tím někde setkáte, nalijte si dobré víno a udělejte si čas. Btw. scénář si dělá tak trochu vtípky z filmových klišé. Což nemusí vždy být pochopeno a pak to vypadá jako zbytečné vycpávky. Nebo alespoň tak jsem to pochopila já.

• 18.11.2012  19:38

Pokud budu přihlížet k tomu, že to nemá žádné velké ambice jako film pro televizi, můžu hodnotit velkoryse. Boris Rösner a Josef Kemr odvedli dobrou práci a jestli mi tam něco nesedělo, mohl to být scénář, který z toho udělal jednu hlubokou depku. Ale i takové filmy jsou potřeba a ve svém rámci to není odfláknutý kousek.

• 18.11.2012  19:30
    Poslední dopis (TV film) (1973)

Kvalitně zpracovaný námět z 1. sv. války. Tříska zaslouží za roli chválu, stejně tak Somr. I malé věci se dají zahrát ,,velkým způsobem." Pořád je pro mě záhadou, proč dnes nemůže takováto úroveň hercovi práce být standardem pro malou televizní produkci.

• 17.11.2012  22:51

Shlédnuto kvůli B. Rösnerovi a můžu říct, že zas úplná ztráta času to nebyla. Simona Stašová je perfektně potrhlá a celá ta její rodinka jakbysmet. Obraz je tedy šílený, místy se tak jako vlní, zkrátka ten materiál na co to natáčeli nebyl nic moc, tak to občas vypadá jako halucinace. Jinak myslím, že herci se na tom vyřádili a nuda to není. Pokud to budou dávat v TV a vám se po obědě nechce z křesla, klidně zůstaňte, nebudete otráveni, ale ani výrazně nadšeni.

• 25.9.2012  23:10

Proč je tahle komedie tak opomíjená? Já to nechápu, dílem možná proto, že jsem zažraný fanoušek domácí tvorby z tohoto období a dílem asi proto, že jsem velký cynik. Narážky každou chvíli nenechají diváka oddychnout, hudba úžasně podporující parodii na detektivní žánr spolu s herci tvoří výjimečný kousek. Právě jsem v nánosech naší filmové tvorby objevila malý poklad a mám za sebe velkou radost!

• 19.4.2012  23:22

Tenhle film Vás nabije! Aneb jak jsem podlehla dojmu, že ten film je hotová filosofická studnice, Svěrákův Faust. Mrzí mě, že Petra Formana jsem už v hlavní roli nikde neviděla, hraje opravdu skvěle. A ty prostřihy s lidskou anatomií nebo skládačkou krajiny, prostě úchvatný. Jsem zas po letech ,,objevila Ameriku". Jednoznačně jeden z TOP10 filmů proti depresi.

• 19.3.2012  11:18

Kdybych mohla tak dám 4 a půl hvězdy. Scénář je totiž docela jednoduchý a předvídatelný, v podstatě by mu stačila kratší stopáž. ALE ta atmosféra, která se filmem prolíná je klasicky romantická, ale zároveň velmi nadčasová a hluboce intenzivní. Nikdy bych nevěřila, že D. Auteuil dokáže být tak charismatický, touto rolí u mě stoupl na ceně. Doporučuji pro ty, kteří při spojení slov romantický film obrací oči v sloup. Protože film o lásce nemusí být jen pitomý a kýčovitý, ale jak je tady vidět, může vycházet z vnitřku člověka samého a naprosto přesně zasáhnout jeho neskrytější emoce.

• 4.12.2011  23:52
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Trochu zklamání. Navnadil mě skvělý výběr herců, kteří opravdu, alespoň zevnějškem konkurovali mým představám při čtení předlohy( perfektní M. Stropnický). Bohužel to bylo to, co mě pouze navnadilo. Odradilo mě především: Sestry Molnárovi-dokud se nehýbaly a nemluvily, tak dobrý, při těch honičkách neohrabané až běda/ Taclík mi nepřišel příliš vhodný na roli, záporák byl dobrý, ale ne v tomto příběhu/ a konečně Hudba - místy velmi pomáhala, ale díky tomu, že zněla skoro celou stopáž a to i ve vyloženě nevhodné scény to srazila dolu. Celkově uchopené dobře, ale oproti Urbanovi, to chvílemi hází do kýče a oproti předloze to ,,vyměklo". Mě to však nemrzí, pouze jsem pochopila, že některé skvělé věci můžou být skvělé pouze v psané podobě ;-)

• 21.11.2011  22:41
    Max Payne (2008)

Tak tedy nevim, stává se mi to poslední dobou docela často, že se ocitám v opozici se zdejším hodnocením. Jistě, že to není žádné mistrovské dílo, scénář trochu děravý, povrchní a sem tam nějaký herec nebo celý film ujede ze své role do kýče. Nemám ráda scifi slátaniny, a pokud bych si obsah přečetla před shlédnutím filmu, asi by mě to odradilo. Ale po něm nemůžu než konstatovat, že jsem sežrala návnadu i s háčkem a chyby jsem naprosto opomněla za zvuků skvělého hudebního doprovodu a vymazlené kamery. Důvody takového hodnocení můžou být ve zkratce asi tyto: 1)nemám ani tucha, jak vypadá ta hra 2)Wahlberga mám v seznamu omilostněných herců, kteří sice hrajou povětšinou ve strašnejch blbostech, ale já věřim, že jednou ta velká role pro ně přijde 3)naprosto mě unesla vizuální a hudební stránka.

• 21.11.2011  22:23

Rozhodně jeden z nejlepší animovaných počinů poslední doby. Konečně to má hlavu a patu, scénář není úplný klišé a když se na to s dětmi podíváte, nebude se vám otáčet trávicí ústrojí. Ovšem takovou úspěšnost jsem nečekala!

• 21.11.2011  22:18

Úžasně vystupňované napětí, ovšem kdyby netrvalo celý film. Tak strašně tě ten film drží pod krkem a tak dlouho, že už je ti jedno co bude, hlavně ať je to rychle. Nemůžu pochopit, proč mi nebylo souzeno tento film docenit. Asi mám radši ty předchozí filmy, který tolik netlačili na nervy a člověk se na ně rád díval kdykoli. Po technické stránce těžko něco vytýkat, myslím, že to bylo tak zamýšleno, aby to bylo z této strany precizní. Všechna čest, ale kdo se má na to dívat. Na Wajdovu Katyň se taky málokdo podívá víckrát.

• 18.11.2011  01:28

Perfektní pornopohádka s dobrým koncem. Zazvonil zvonec a pokud nezemřeli na syfilis, žijí dodnes. Škoda, že Mark má tak málo rolí k něčemu, jako je tahle. Dodatek: Po druhém shlédnutí dávám plný počet, tolik různých emocí a aspektů, které do filmu PTA dostal se dnes už jen tak nevidí. Vynikající soundtrack. A pro ty, kteří Marka nepovažují za dobrého herce, nechť se zaměří na 2:07:59. Cca 50ti vteřinový záběr je jasným důkazem, že v tom chlapovi to je!

• 7.10.2011  00:22

Docela nesmysl, ale precizně zpracovaný a natočený. Vyzdvihuji především nijak neidealizující pohled na tu dobu. Nejvíc mě nadchlo to, jak vypadá D. Hofmann, ve všech filmech z této doby vídáme herce dokonalé, skvěle nalíčené do barvy porcelánu, ale tady je vize toho, jak to asi vypadalo, možná přehnaně a možná vůbec ne. Špína, smrad a výkaly, mezi který mi se projíždí vznešení v kočáře, patlají se bílým pudrem tak, že vypadají jak houba na tabuli, nosí mop na hlavě a cítí se nebýt součástí toho všeho.

• 7.10.2011  00:12

Už z důvodu, že knihu mám docela ráda, nemůžu dát výrazně špatné hodnocení. Už dlouho jsem se chystala si to odškrtnout ze seznamu. Musím ale přiznat, že mě to pojetí filmu šokovalo. Bylo tam víc sentimentu a naivity než jsem mohla pobrat, občas to vypadalo, že film karikuje sám sebe. Ale jinak určitě skvělý výběr herců a režisér netlačí na pilu, což příběhu svědčí. Hudba bohužel taky trochu moc unylá a naivní. Škoda, že vyškrtli z filmu celou story o Melony, nějak příliš to změnilo směr, kam ten příběh vlastně míří. Celkově poměr kniha - film mi tady obzvláště nesedl, řekla bych dvoje rozdílná myšlenková pojetí.

• 7.10.2011  00:03

Čím více bondovek, tím víc začínám být apatická. Ne, že bych Craiga neměla ráda, ale nějak mě to nemá krom vypilovaného zpracování čím nadchnout. Samozřejmě kvalitní snímek, který dělá čest svému tvůrci. I když, při té honičce po střechách mě napadl Bourne, právě proto možná toho nového Bonda tolik nežeru. Prostě se mi charakterem motá jinam. Výrazně se to podobá pojetí Bonda za T. Daltona samozřejmě nemluvím o kvalitách, prostě se bere moc vážně. Každopádně i tak se těším na další počin, protože Craig do role opravdu perfektně zapadl.

• 16.9.2011  21:05

Teprve až teď vidím tenhle film, o kterym sem si vždycky myslela, že ho znám. A pak sem byla naprosto vykolejená z míry tím cynickým sadismem. Budu si to muset pustit znovu a pak si sem jistá, že dám plnej počet. Iva Janžurová je skvělá!

• 1.8.2011  23:33
    Strach (1963)

Tak strašně moc mě potěšilo, že sem objevila další detektivku s majorem Kalašem, že sem hltala scénu za scénou a naprosto mi bylo ukradený o co tam vlastně jde. Měla sem zbystřit, když se tam jednalo o cosi, co by se vešlo do krabičky od pudru. Mého rodiče to trklo hned: no jó, to bude určitě mikrofilm a špioni ze zlého západu. A taky že jo. Už aspoň chápu, proč to nevysílaj tak často jako ty další filmy. Z celé série bohužel nejvíc politizovaný, což je škoda, protože jde spíš o úplnej závěr, který se dal udělat jinak. Ale i tak, opět to, na co sem zvyklá a co na těchto filmech zbožňuju a to: příkladné pozvolné rozpétání, matení diváka, úžasný R. Hrušínský a perfektní hudba.

• 29.7.2011  13:22
    Extase (1932)

Po Erotikonu další fascinující dílo rané československé kinematografie. Stále má osvědčené kvality předcházejícího snímku a to dechberoucí kameru a hudbu. Ale příběh už je slabší a místy se nechytám neboť scéna lyrická plná milostného jemnocitu a drásavého mučení na duši se vystřídá se scénou, která připomíná průměrný doják z pozdějších dob. Za protagonisty však musím dát za 1, protože Heda Kiesler je překrásná a šikovná herečka a Arigert Mog, no nečekala bych, že je možné se na první pohled zamilovat do herce z 30. tých let, má vzezření člověka dneška. I po tolika letech je tento film zajímavý a nezapomenutelný.

• 9.7.2011  22:46

Nepřišlo mi to tak úděsný. Lazenby jako OO7 je takový harmoničtější, zvlášť ke vztahu k ženám. Není to narýsováno podle klasické bondovské kompozice, možná proto je to o to působivější. Padouch je tady jaksepatří a vypadá o mnoho líp než v jiných filmech. Jediné , co to shazuje, jsou scény, ve kterých film paroduje sám sebe. Tím myslím především úsek ve skotském kroji, jednu dobu sem měla pocit, že tam předběhli s parodií Austina Powerse. Jinak ovšem nemám žádné jiné výtky, naprosto je překryl dojem s překrásného hudebního doprovodu. Píseň We have all the time in the world od Armstronga miluju už dávno a to, že se tu prolíná celým filmem, mi tuhle bondovku posunul vysoko v žebříčku oblíbenosti.

• 17.5.2011  23:02

Nemůžu si pomoct, film mě uhranul. Možná za to může Kryštof, možná téma, ale zařazuji ho mezi oblíbené. Asi není tolik se vymykající, jak byl uváděn. Přesto je svěží a má charisma a o to mi u filmu jde především.

• 19.3.2011  19:58
    Protektor (2009)

Už jen z toho důvodu, jakým převratem film ve vodách současné české kinematografie je, musím dát plný počet. Existují důvody ke kritice, zvlášť určitě díky pojetí filmu, ale hudba i kamera a střih jsou perfektní, opravdu se na to pěkně dívá. Plus konečně pořádná role pro Marka Daniela, zasloužil by si ji ale dřív.

• 13.2.2011  01:01

Jistě existují důvody proč nehodnotit tak vysoko, určitá předvídatelnost, někde se příliš tlačí na pilu a no prostě, když vidíte DiCapria, jak běží a kulky se mu vyhýbají, můžete si říct, že je to zas americká klasika, bílý hrdina zachraňuje zaostalou zemi. Ale myslím, že z právě tohoto pohledu, kdy se střetává bída tamního lidu s ,,kulturou" bílého, penězmi a neustálou konzumencí zdrojů čehokoli, kdekoli žijícího světa, vzdáleného těmto problémům, je to docela taktně pojaté. Nad momenty, kdy si říkám:,,Trochu pokrytecký, když my točíme filmy o tom, co se tam děje a většina z nás to nevědomky podporuje nebo je nám to jedno." pak převažují momenty, kdy si říkám: ,,Alespoň takhle se může člověk dovědět, že někde není něco v pořádku a začne se trochu zajímat, proč se tak děje." A klasicky za všim jsou prachy. Shrnuji tedy, že film stojí za zhlédnutí, Leo na starý kolena bude asi opradvu dobrej herec a Jennifer Connely, tu sem byla ráda, že sem ji po delší době někde viděla. PS: Hudba mohla být lepší. ale téma zvládli zpracovat slušně.

• 10.2.2011  23:27
    Big Lebowski (1998)

Někdy mám pocit, že určitá malá skupina filmů, které shlédnu, ode mě vyžaduje větší nároky na vybavení mý hlavy, asi by to chtělo kodek, kterej to přenese do mý hlavy ve stejný podobě, jak to tvůrce filmu zamýšlel podat. Poslední dobou mívám ale zlá tušení, že tím kodekem můžou být jedině návykové látky. A mám rovněž pocit, že kdybych u toho filmu papkala zelený koláčky, určitě by se mi moc líbil. Takhle mi to navzdory bravurním hereckým výkonům nepřišlo ani zajímvé, ani vtipné.Škoda...

• 9.1.2011  16:22
    Naděje (1963)

I po tom co Rudolf Hrušínský přibral na váze je tady vidět, že má stále určité charizma. Nedovedu si představit nikoho, kdo by se pro tuhle roli líp hodil. O Haně Hegerové jsem netušila, že je nejen dobrá zpěvačka, ale i herečka.

• 5.1.2011  15:20

To že nemá film ,,plný počet" neznamená, že nestojí za to shlédnout. Přesně to platí o tomto filmu, který ačkoli celkem volně plynoucí a nepříliš dechberoucí je přesto příjemně sledovatelný, roztomilý a závěrem vrhne slzy do očí. Audrey je roztomilá tak jak má být, Gary Cooper šarmantní gentleman a Paříž je prostě Paříž, víc nepotřebujete vědět. Rozhodně tomu dávám přednost před Funny Face.

• 5.1.2011  15:11
    Čas sluhů (1989)

Ta ženská to věděla. Že, když se chce, všechno jde. Bohužel jen ten způsob jakým to prováděla je horrorový. Chýlková si tu roli asi musela užít, člověka tak skrz na skrz prohnilýho herec nehraje každý den. Jasně, některý věci jsou tam navíc, proto ta hvězda dolů, zvlášť třeba postava Evy Holubové a pak to stranické prostředí, který by mohlo tvořit zas jiný film.

• 14.12.2010  22:23
    Píseň pro Rudolfa III. (TV seriál) (1967)

Můj nejoblíbenější původní český seriál. Mohli by se od něj učit všechny ty současné paskvily, co vznikají. Taky minimum prostředků, ale co s tim v rudolfovi dovedli udělat.

• 14.12.2010  22:14
    Dexter (TV seriál) (2006)

Jeden kamarád mi Dextera doporučil a já na to: hm kriminálky a děsivý věci, to neni pro mě. Ze zvědavosti jsem se podívala na první díl. Nebylo to úplně špatný, ale nezaujalo to příliš. A pak si říkám, co tomu dát šanci...No neměla sem to dělat, teď ve volných chvílích nedělám nic jinýho než sleduju a sleduju. Takže bacha na Dextera, je děsně návykovej a úžasnej. Miluju ty temné struny na které svým charakterem a úžasně charismatickým hlasem Dex hraje.

• 6.12.2010  22:02
    Vánice (1962)

Kupodivu docela dobře zvládnutý film. Překvapil mě neuvěřitelně depresivním dojmem při slednování, holt soudruzi věděli jak na hororrově skučící vichr.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10