Novik

okres Rychnov nad Kněžnou

Instagram: paul.newcastle

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 20.5.2020  11:28

Druhý Warrior se nekoná. Přesto je O'Connor pořád skvělý režisér který umí pracovat jak s emocemi tak s postavami. A tady se může převážně opřít o skvělého Afflecka který je tu naprosto přesný a role mu byla napsaná na tělo. Škoda že příběh není zajímavější a celkově víc propracovaný až do úplného finále (působilo to na mě že tam jsou 2 konce). Je to takový vše na půl. Ale závěr je vcelku nečekaný a perfektně sedí. Lepší 3*

• 14.2.2020  20:11
    Hitman (2007)

Tento film jsem viděl zhruba před více jak 10 lety, přičemž jsem si pamatoval maximálně že tam hraje sexy Kurylenko, toť vše. Věděl jsem že mě to asi moc nezaujalo, proto jsem si to pustil znovu jen tak pro připomenutí a naléhání kamaráda který film vychvaloval. Teď už vím jaký má vkus a že do mého se určitě netrefil. Hodina a půl zívání a čekání na něco co mě učaruje, což se možná stalo jen jednou, dvakrát (scéna ve vlaku celkem ujde). Hlavní hrdina má být nelítostný zabiják, bohužel Olyphant mi tam vážně nesedí a celou dobu jsem si říkal jaký by to bylo kdyby ho hrál (a nejsem sám, jak tak koukám) třeba Jason Statham. Celé se to táhne a čekání na onu pointu, která je de facto o ničem, je strašně nezáživné. Taková vykrádačka všeho, což by nevadilo, kdyby to aspoň bylo trochu zábavný. Proto jsem se zděsil když jsem najel na profil tohoto filmu a vidím že jsem tomu dal 4* ... no asi jsem byl mladej a blbej. :)

• 1.11.2019  18:01

Nechápejte mě špatně, pořád je to nadprůměrná podívaná a bavil jsem se, přesto na mě předešlé díly fungovaly o něco lépe. Animace úžasná, výborný vývoj postav ale taky značně nevyužitý potenciál (především závěrečná bitva, to mohlo být jedno z nejepičtějších, animovaných bitev jaký jsme viděli). A na to že tento díl zakončuje svojí trilogii, jsem čekal že mě emočně zasáhne víc. Stalo se to tak napůl. I tak ale se rád někdy vrátím k této trilogii. Lepší 3*.

• 28.3.2019  07:17
    Bumblebee (2018)

Příjemné překvapení. Stejně jako u Sola nebo Venoma jsem od toho nic neočekával a nakonec jsem se skvěle bavil. Film mě hrozně bavil svým feelingem z 80. let, kdy mě donutil zavzpomínat na ty skvělé dobrodružné filmy ve stylu Spielberga. Co mě překvapilo že ve filmu se nesází na akci, nýbrž na komorní příběh o dívce a jednoho robota. Film se tak zaměřuje na postavy a rozhodně pochopíte i jejich důvody (ano, i u Johna Ceny). Po akční stránce nemám co vytknout, po posledních dílech Transformers mě přišlo ze konečně vidím nápaditou akci a hlavně krásně přehlednou, v nichž osobní souboje kde se mlátí Bee, jasně vedou. Myslel jsem si že další filmy ze světa Transformers už mě bavit nebudou ( poslední díl tomu nasadil korunu) ale zřejmě je vidět že když už k tomu nepustí M. Baye který už téhle sérii nemá co nabídnout, ale někoho kdo filmu dodá srdce a ne jen prázdný film kde se mlátí roboti hlava nehlava. Po tomhle filmu bych si dal pokračování, v tom samém stylu.

• 20.1.2019  11:03
    Vyvolený (2000)

Není to na plný počet jako u Šestého smyslu, nicméně pořád je to kvalitní thriller jenž jsem si užil víc během druhé projekce než napoprvé. Shyamalanův styl mi hrozně sedí a jeho rukopis jde poznat od prvního záběru.

• 1.12.2018  12:51
    Venom (2018)

Vlastně stejné překvapení jako Solo. Ano, je to vlastně natočené stylem jak se dřív natáčeli komiksové filmy a celý film je spíš jakoby úvod k něčemu co nám naservírují v dalším díle (potenciál to fakt má), ALE má to výborného Toma Hardyho bez kterého by ten film nejspíš zapadl, navíc jeho scény s Venomem patří k těm nejlepším a nejzábavnějším (kdyby celý film spolu jenom kecaly, nezlobil bych se) scénám co jsem letos viděl. Akce vcelku nápaditá, příběh je klasické klišé, herci ok a faktem že tu chybí jedna věc, a to že film není R-ko. Zatím hodnotím lepší 3*, uvidíme po prodloužené verzi. Bavil jsem se.

• 23.11.2018  17:27

No .. v podstatě tady bylo už vše řečeno. Skvělý úvod, (byť teda značně nepřehledný), dějová linka Lestrangové, závěr .. a to je tak vše, zbytek je dějová vata která buď nedávají smysl a nebo je to nezajímavý (dlouho jsem se takhle v kině nenudil). Dost mě vadilo že Depp a Law se moc neohřáli, ale později mi došlo, že vlastně tyhle 2 postavy budou mít dost prostoru v dalších dílech. Což mě dostává k tomu co další díly ... děsí mě představa že tímhle utahaným stylem budou dalších 3 nadcházející filmy. Ale uvidíme, pořád jsem zvědavý na ten velkolepý souboj .. Viděno v kině.

• 15.11.2018  14:36

Vzhledem k tomu že se blíží další díl, říkal jsem si že bych si mohl zopakovat ten první. Jelikož si pamatuju, že po zhlédnutí filmu v kině jsem říkal, že vlastně už bych to znovu vidět nepotřeboval. A měl jsem se toho držet. Film sám o sobě nabídne jen pár zajímavých a skvělých scén (chytání samotných zvířat, Mlokův kufr), jenže to mi nestačí. Příběh se vlastně pořádně rozvine v dalším díle (alespoň doufám) takže tady se toho vlastně moc nestane. Herci jsou ok a vše okolo je vlastně fajn, ale v několika chvílích jsem se vyloženě nudil. Jsem zvědav jak si povedou další díly. Viděno v kině.

• 27.1.2018  19:21

One man show Garyho Oldmana. Vlastně Winstona Churchilla. :) Viděno v kině.

• 8.10.2017  20:19

Tam kde 1. díl nesplnila svůj potenciál (jednoduše, nenadchlo mě to), tam ho 2. díl splňuje se vším všudy. A to ještě víc než bych očekával. Po dlouhé době marvelovka která nebyla na jedno brdo, tak jako ty předešlé a tvůrci se odhodlali jít jiným směrem. A vyšlo jim to. No a ten konec mě jednoduše dojmul, co vám budu povídat.

• 16.2.2017  12:34
    Inferno (2016)

Že se mě po Šifře a Andělech bude nejvíc bavit Inferno, jsem vážně nečekal. A to jsem podle zdejších komentářů a můj vztah k tomuhle tématu čekal lecos. A když jsem předešlým dílům dal za 3, tady musím vpálit i tu čtvrtou. Pro mě ničím nenáročná oddechovka.

• 25.9.2015  11:33
    Mimoni (2015)

Mimoně mám hodně rád, ale bohužel přišli v době kdy se jím každý druhý "přejídá". Kdyby přišli době kdy po "Já, padouch" byli bezkonkurenční, udělali by nejlíp. Film už nemá ani tolik co nabídnout, než kdyby tomu bylo před 3-4 lety. Jistě, pořád tu jsou vtipné scény u kterých se člověk zasměje, ale třeba u jejich epizod se člověk pobaví víc. Mnohem lépe jim sluší vedlejší role, tam vládnou. Ale abych jen nekritizoval ... příběh je fajn, dabing ucházející, akční sekvence povedené a Mimoňi právě prožívají komerční hit, proč by ne, já jim to přeju ale tohle mělo přijít už dávno. Viděno v kině.

• 25.9.2015  11:18

Brutální, zábavná kultovka. Přesně jak jsem již od režiséra čekal. V tomhle je Verhoeven výjimečný, nebojí se ukázat krvavé, vizuálně působivé a především zábavné scény. Tohle dílo úplně skvěle zapadne mezi jeho další kousky, jako je Total Recal či Robocop. Chtělo by to něco zase podobného, v téhle době se to málokdy vyskytne.

• 24.9.2014  16:28
    Nevědomí (2013)

Vizuál parádní, dobrá hudba, herecky zahrané víc než dobře (Cruise, Freeman, Coster-Waldau) ale v příběhu bohužel selhává. Potenciál tu je, akorát není plně využitý, což o to více zamrzí. Zatím za 3*, ale třeba se to s následujícím zhlédnutím změní. :)

• 12.9.2014  16:19

"Vidět. Zažít. Znovu." Po dlouhé době Cruise v roli která mu za poslední roky sedla nejvíce a kde jsem mu přeměnu v drsného vojáka sežral i s navijákem. Možná bych se i rozepsal ale nevím jak začít .. je to taková pecka že to musíte vidět sami :)

• 16.3.2014  07:58

Už teď je jasné co se mi vybaví když někdo řekne "300: Rise of an empire" - sexy ďábelská mrcha Eva Green. Viděno v kině.

• 14.3.2014  09:33

Tak jsem si to pustil zhruba po 7 letech od té doby co jsem ho viděl naposledy v kině. Pamatoval jsem si jen souboj medvědů ( který je mimochodem fantastický), což je dost málo na fantasy film. Kdyby tuhle látku dostal schopnější režisér, řekl bych že by to dopadlo lépe. Ps: Chci samostatný film o minulosti Loreka a ostatních medvědech ! Viděno v kině.

• 27.2.2014  22:05

Pro mě film podobný typu "Hangover" a to já mám rád. Skvělá hvězdná čtveřice která si na nic nehraje a užívají si dokud můžou a tak to má být. Sympatická žánrovka .. a to hlavně proto že doufám že s tou mojí přátelskou čtveřicí to bude podobné jako v tomhle filmu. :)

• 6.2.2014  11:17
    Král Artuš (2004)

Na takového "Gladiátora" to určitě nemá, ale z mého hlediska je to jeden z nejlepších historických filmů (čert vem historické nepřesnosti). Po herecké stránce nemám co vytknout, úplný herecký koncert - Skarsgard, Mikkelsen, Winstone, Owen, Knightley a další. Opět geniální hudba od Zimmera - kolikátá už ? :) Skvělé bitevní scény (boj na ledě vede) s výbornou zasněženou výpravou. Jo, bavil jsem se solidně a s chuťí půjdu proti proudu než někteří uživatelé. :) Ps: Kinoverzi jsem neviděl, pouze Director's cut takže možná proto tomu dodává lepší dojem z filmu, doporučuju jí.

• 4.2.2014  13:24

Šílenost sama o sobě. Jsem zvědavý na 3 díl ... to teprve bude maximální šílenost !

• 4.2.2014  13:17
    Enderova hra (2013)

Po technické stránce není co vytknout, po stránce příběhové taky ne, po herecké stránce taky ne (hlavně po dlouhý době skvělý Ford ale dokonce i dětští představitelé které mě mile potěšily) ale celkový dojem za 3*. Proč ? Protože tomu chybí tempo, nedostatek cool scén a málo akce. Nicméně pokračování by se docela hodilo, potenciál a příběh to má solidní. :)

• 19.1.2014  14:04
    Moucha (1986)

"Galadriel" to vystihla naprosto přesně. :)

• 14.1.2014  12:16

Zvláštní film. Dlouhá stopáž, místama hluché scény, některé nelogické pasáže .. Proč ale dávám 4 hvězdičky ? Zejména kvůli tomu že nudné scény přebijí skvělé scény (únos lodě, útěk Philipse ze záchranného člunu, strojovna) a hlavně kvůli Hanksovi který hraje doslova jako o "život", především na konci kdy mě jeho herectví vehnalo slzy do očí ..

• 4.1.2014  17:26

Zatím spolu s "Man of steel, Prisoners" nejlepšími filmy roku. Zbytek dopíšu až po třetím zhlédnutí, dojmy jsou stále silné. :) Viděno v kině.

• 26.12.2013  14:55
    Riddick (2013)

Riddick nám zcivilizoval .. a je to znát i na konečném výsledku filmu. Začátek je velice slibný, vizuálně paráda, prostřední část filmu se táhne a pokulhává, a nakonec závěr kde jsem tedy čekal daleko víc. Nejlepší scéna kdy Riddick šplhá po skále a kosí jednu stvůru za druhou ... to je totiž ten pravý Riddick.

• 13.12.2013  12:28
    2 zbraně (2013)

U Wahlberga mi připadá že tu má podobnou roli jako v "Pain and Gain". Ale proč ne, tyhle role mu docela sedí a s Washingtonem jsou sympatická dvojka, akorát by to chtělo vylepšit scénář. Párkrát jsem se zasmál, toť vše po 3 dnech ani nevím o čem ten film byl.

• 1.11.2013  16:41
    Dredd (2012)

Věčně drsný Karl Urban, slizká Lena Headey, rychle odsýpající akční scény, správně ponurá atmosféra ... a to vše v jedné velké budově. :)

• 1.11.2013  16:34
    Total Recall (2012)

Mít to jiný název obstál by mnohem lépe, takhle máte tendenci to pořád srovnávat s původním filmem se kterým má společného jen myšlenku (?) a název. Ale když se dokážete od toho odprostit, čeká vás celkem solidní, vizuální jízda. I tak dle mého zbytečné remake.

• 24.10.2013  22:42
    Muž z oceli (2013)

Film roku. Alespoň do tý doby jestli ho nepřekoná Hobit II. :) Viděno v kině.

• 23.10.2013  22:59

Když si tak pročítám komentáře ...tak asi půjdu do kina ještě jednou. :) Edit. V kině už jsem potom nebyl, ale i tak jde o zábavný film kde v hlavní roli jsou dvě legendy, přičemž o jejich společném filmu jsem snil jako malý kluk. Viděno v kině.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10