Iguaner

(Ex -) Lord of green

homepage

<< předchozí 1 2
    • 22.6.2015  22:03

Pozor následující text vyzrazuje děj celého filmu "Miláčku, vezmu holky na výlet k solnému jezeru." "Jistě zlatíčko, jsem ti v patách." "Neboj se, ty moje příšerko, do 120 minut jsem zpátky doma."

• 29.5.2015  19:51
    Hacker (2015)

Jaderná elektrárna připojená k internetu, nesmyslné IP, příkazový řádek, PDFko ba i čtení ve strojovém kódu jako ve slabikáři a podobné nesmysly můžeme brát jako autorskou licenci. Dokonce bych scénáristům zbaštil i IT geeka, který uběhne více než 100m. Ale proboha, kdo kdy viděl Hackera s holkou - to už je vážně přitažené za vlasy!

• 27.1.2015  22:29
    Zmizelá (2014)

Kdo nečetl knihu nemůže plně pochopit film a naopak, protože tyhle dvě díla jsou jako Amy a Nick - nemohou existovat odděleně (ale společně to také není nic moc). Dokonalý zločin? Ale kdeže! Amy nechá změnit kód alarmu a číslo pro případ poplachu (podezřelé, ale budiž). Jenže jako nové číslo zadá svůj jednorázový mobil (budiž), který si vezme sebou na útěk (!) a nechá ho zvonit (!!), čímž zanechá dokonalou elektronickou stopu. Ještě jednou na diváka film mrká (záměrně?) s postavou Grety, která, ač největší buranka a z Amyna pohledu nic než hmyz, ji ihned prokoukne. Jo a podle neoficiálních informací je v přípravě druhý díl s názvem Gone Girl 2: Desi's Baby.

• 4.5.2010  09:53
    Iron Man 2 (2010)

Ale jen proto, že se na filmu podílel Stephen King.

• 30.9.2009  23:46
    Kouř (1991)

To jsme vážně žili v tomhle marasmu? V práci hlavně neprudili, lezli si navzájem do zadku a v sobotu chodili na Arnoštka? Smutnější a pravdivější bilanci normalizace nenajdete.

• 18.3.2009  23:45

Natočeno víceméně v souladu s literou předlohy, ale zcela proti jejímu temnému a anti-religióznímu duchu, aneb jak udělat z mnohavrstvé knihy bezzubou pohádku pro děti. A takhle by se knihy prznit neměly!

• 3.3.2009  23:15
    Zeitgeist: The Movie (2007)

Pro ty co rádi přemýšlí, ale jsou neschopní myslet. Mimochodem dle titulků jde o "výukový" film :-)

• 2.3.2009  19:38
    Duch doby: Dodatek (2008)

Zeitgeist je stejný odpad jako komunistické uspořádání společnosti, kterým navrhuje nahradit to současné. Směs lží, polopravd, vnitřních paradoxů a pár faktů, která má inteligentním očím otevřít oči? Ale kdo inteligentní uvěří např. tomu, že "v roce 1991 zaútočili Američané zcela bezdůvodně na Irák" a již 30 let existuje funkční prototyp auta na vodu? Možná tak Karel Gott :-)

• 18.2.2009  20:01
    Proboha! (2008)

Hodnocení dokumentu by nemělo odrážet jeho myšlenkový obsah. Tuto jednoduchou premisu však mnozí zjevně nedodržují a tak přehlížejí nedostatky Religulous jen proto, že jim Maher mluví z duše. Zde jsou: Autor nerozlišuje (záměrně ?) mezi pojmy věřit a vědět nebo náboženství a víra. Film má dále mluvit o náboženství zcela obecně a celosvětově a přesto se autor soustřeďuje pouze na USA a tahle americká sebestřednost do dokumentu zkrátka nepatří. Chápu, že se autor ptá "obyčejných věřících", ale už méně, že jsou jejich odpovědi pravděpodobně vhodně sestříhávány nebo vybírány tak, aby se to autorovy hodilo (např. na otázku, proč se tedy nezabije, aby se dostal do ráje, musí přece každý křesťan odpovědět, že (sebe)vražda je hřích). Dále nemohu skousnout, že je film přerušován ukázkami, aby snad i hloupější divák pochopil - tenhle styl (mimochodem hojně používaný např. v reportážích TV Nova) je mi silně proti srsti. Dokument také neříká celkem nic nového, ale pouze bulvárně sestříhává věci obecně známé.                                Obsahově je to mimochodem také děs a běs: Není žádný důvod, proč by si měl věřící umět objektivně obhájit svou víru, stejně jako nemusím mít žádný objektivní důvod, proč chodím v pátek do hospody. Závěry mnoha "sociálních neurověd" byly nedávno vyvráceny - populárně viz Reflex 7/2009). Není také pravda, že ateisté jsou "lepší lidé" - stačí si porovnat Sovětský svaz a USA. Toto srovnání mimochodem také vyvrací tezi o mírumilovnosti ateistů. Také nevím, proč by kongresmani nemohli být věřící - to snad věřící nemají právo zvolit si za svého zástupce věřícího nebo má snad jejich hlas menší váhu? Dále nevěřím, že náboženství jsou původcem všeho zla a ateisté by si měli asi nejvíce uvědomovat, že když není bůh, tak je naše víra jen obrazem nás samých; že zlo nepáchají nadpřirozené síly, ale jen my sami - lidé. Není také pravda, že "Borat" má patent na rozum a tím i právo mi říkat, co je správné a co si mám (mohu ?!) myslet a co ne.

• 13.9.2008  23:44

Pouze mistr dokáže variovat jedno a totéž téma stále dokola a zároveň se neopakovat. Avšak tentokrát je to i na můj vkus příliš přímočaré (či dětinské chcete-li) a hlavně s nejslabší pointou, co jsem zatím u Miyazakiho viděl.

• 5.9.2008  13:37
    Děti noci (2008)

Úžasný film! Jasně že je tam pár chyb a občas to nefunguje. Ale to lze říci o každém(!) filmu. A tady na databázi si každý honí brk nad tím, jak jebe cz filmy, ale oni jsou vlastně COOL. A tenhle zvlášt(n)ě. Chtěl jsem původně napsat super duchapřítomný koment, ale tenhle film ho nepotřebuje, protože ani milion slov nedokáže vyjádřit jeho krásu a ani milion slov nedokáže zabránit předsudkům.

• 16.2.2008  20:09

Buď nám bude hodně hodně horko, nebo je Al největší mystifikátor světa a jednině náš chrabrý prezident Klaus ho prokoukl.

• 14.2.2008  20:40
    Občan Havel (2007)

"Nezapomenutelné" scény české politiky 90. let v zákulisí, praktické části prezidentování, Šugr s Ďulou a především mýty (Zeman a Becherovka, Klaus a Havel), které již dávno zlidověly - to vše vypadá v Občanu Havlovi tak absurdně, až si říkám, že si to sám velký dramatik musel napsat sám.

• 15.1.2008  00:30

Šestý smysl mi říkal, že tohle bude hodně dobré, ale přesto jsem byl skeptický. Oprávněně, protože tohle není jen dobré, to je nefalšovaná bomba, která místy překonává(!) i Miyazakiho. A takhle odvážné tvrzení si zaslouží vysvětlení.       Prvním důležitým bodem je správná volba hlavního hrdiny, či spíše hrdinky, protože je jím (stejně jako ve všech mistrových filmech) dívka, což má svůj důvod, s kterým nelze než nesouhlasit. Ale ani sebelepší (sebehezčí:) holka nic nezmůže, když z ní scénář udělá nevychovaného fracka nebo afektovanou hysterku. I zde se proto po vzoru Mistra rozhodli nahradit tohle všechno odvahou, mozkem a především fantazií.       Zde ovšem styčné body obou autorů končí, protože del Toro usoudil, že optimismus je opiem lidstva, a tak ho nahradil temnotou tak hustou, že Faunův labyrint nelze v žádném případě označit za nějakou pohádku, ale čiročirý thriller. Ale thriller, který funguje jak má, protože divák má o postavy strach (oprávněný? nebudu spoilerovat), a protože jeho atmosféra je přesně taková, jaká má být: beznadějná, avšak i v beznaději se jak známo skrývá kapka naděje, jenže jen málokodo ji dokáže odhalit. Vše perfektně dotváří správně zvolený audiovizuál a tak jsem ochoten odpustit trochu slabší scénář a jiné drobné chybky.       Jenže tohle vše je na nic, když se film setká s divákem, který ve všem hledá umělecký přesah, formální dokonalost, perverzi, hektolitry krve nebo nevím co. Zato když padne na půdu beznadějného snílka, je to čistých 100%, jaké si IMO zaslouží máloco.

• 13.1.2008  23:45
    Persepolis (2007)

Nebýt to kreslené, tak se z Persepolis stanou druhé "Želvy mohou létat". Jenže takhle je to něco jako Renesance, ale i s obsahem, který má místy šmrnc a vtip a s lehkostí animákům vlastní glosuje na pozadí iráckých dějin příběh dospívání jedné místní dívenky.

• 7.1.2008  20:51

Jelikož jsem dal Gangsterovi asi jako jediný "nízké" hodnocení, slušelo by se uvést proč (protože to rozhodně není z žádné rebelie nebo tak). Nehodlám rozhodně popírat formální kvality filmu - herci pěkně hrají, scénář také není nejhorší (fakt reálné předlohy pominu) a pan Scott to vše pěkně kočíruje. Zde zkrátka není co vytknout (možná až na hudbu, ale to je detail). Problém však vidím v tom, že forma je asi tak vše, co může film nabídnout, protože se jaksi pozapomnělo na nějaký obsah. Především emocionálně je to celé o ničem - ani jeden hrdina si nezaslouží divákův obdiv, sympatie nebo antipatie, není mezi nimi žádné napětí, nenávist, obdiv, zlost nebo jakýkoliv jiný vztah. Nakonec tak zbude jen obyčejný příběh (byť částečně reálný) gangstera a jeho "Nemesis" v podobě chorobně poctivého policajta, kteří se na konci krátce střetnou, jen aby se neřeklo. A to je stěží na slabé 4* nebo silné 3. A protože nemám rád od přírody mafiánky, zvolil jsem to druhé.

• 7.1.2008  12:29

Tahle země není pro starý představuje návrat k tomu, v čem Coenové vynikají (v mých očích) nejvíce: černočerný humor & nadsázka & styl. A všech těchto ingrediencí se vám dostane takové porce, až si budete říkat, proč jsou ostatní kriminálky psané jak přes kopírák, když můžeme mít TOHLE. A ten konec - jedena z nejlepších katarzí, kterou znám, avšak její plné pochopení je bez knihy téměř nemožné.       Komu se líbil film vřele doporučuji knihu, neboť je tak akorát stejná, abyste se cítili jako doma, ale zároveň dost jiná, aby nebylo její čtení zbytečné.

• 2.1.2008  11:54
    Království (2007)

Celý film mi přišel jako díl průměrného seriálu z počátku 90. let - čtyři agenti (každý se svou zvláštní specializací) přijíždí vyšetřit zdánlivě jasný zločin, chvíli hledají důkazy, chvíli střílí, nástrahy "zhora" a nakonec se udobří s místními a jako bonbónek přijde nějaké to plytké moudro. Jako pilotní díl proč ne ale na celovečerák je scénář příliš jednoduchý, akce příliš laciná a "heroická" a to moudro? Raději <no comment>.

• 21.12.2007  11:21

Pravděpodobně ze strachu z porovnávání se svými v jistém úhlu pohledu nepřekonatelnými prarodiči vsadilo studio raději na čistokrevné béčko. Bohužel už samotný scénář je dosti rozporuplný a nevyrovnaný - na jedné straně jsou lidé koseni po stovkách a to včetně dětí, nevinných a dokonce i hlavních hrdinů a je zde snaha omezit patos na minimum, ale na druhé je celý film jedno velké hollywoodské klišé (zde nebudu spoilerovat, ale např. konec to je už moc). To by se spolu se špatnou hudbou nebo hereckými výkony dalo odpustit, kdyby měl film kvalitní souboje, což bohužel nemá. Predátor nevyužívá všechny své schopnosti a alien jakbysmet, celé je to takové chaotické, bez nápadu, bez napětí - zkrátka nemastné neslané. No a jistě uznáte, že béčkový akčňák, který nemá souboje, vtip ani nadhled si nezaslouží slitování.           A proč tedy 3*? Inu protože přesto přese všechno jsem celkem bavil.

• 15.12.2007  20:03
    Kanibalové (1980)

Pro želvičku pláčete, ale pavouka vám není líto? Jak pokrytecké!

• 11.12.2007  22:55
    Piráti (2005)

Tohle je ten velký film, o kterém se mluví v Hříšných nocích: Film, kterej bude pravdivej, napínavej a hlavně profesionální; film, kterej diváky vcucne příběhem a když vystříknou tu šťávu života, zůstanou v tom sedět a ani se nepohnou, dokud se nedozví, jak to dopadlo. Nepovedlo se to sice na 100%, ale i tak se zde setkáváme s něčím jako "béčkový akčňák", akorát místo akce je zde "akce" a místo zbraní "zbraně". Osobně si myslím, že tohle je cesta pornoprůmyslu v době levných amatérských filmů, porntube a yoouporn. A až vyroste nová generace režisérů a diváků, možná se jednoho dne setkáme i s "áčkovými pornáči", která budou mít rozpočet jako běžné Hollywoodské trháky a pak ...

• 9.12.2007  11:14

Rob roy (=starý pseudointelektuál) zřel zrcadlo své bídné pseudointelektuálské existence a zhrozil se. My ostatní se královsky bavili.                         Neříkám, že místy neměl dostat stříhač větší prostor a že místy to bylo o ničem, ale základní pointa je naprosto geniální a gagy na ni nabalené také. Navíc oproti běžné komedii dostanete bonus v podobě jistého transcendentálního přesahu. A to se počítá!

• 2.12.2007  20:54
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

S každou další sérií je to hvězda dolů. Kdyby tak měli v Hollywoodu koule utnout seriál v nejlepším, jako je tomu u japonských anime ...

• 19.11.2007  22:25

Poctivé béčko, které se navíc vyhnulo všem žánrovým, béčkovým i áčkovým klišé - nenajdete tu proto trauma ze ztraceného otce, hledání marnotratného syna, meditaci o budoucnosti lidstva a světa, "vědecké" zdůvodnění zkázy a ještě "vědečtější" hledání léku. Tohle a mnohá jiné kydy vyřadila jednak poněkud stručnější stopáž, ale hlavně výborná akce, za kterou by se nemuselo stydět ani lecjaké áčko. A to nemluvím o bonusu v podobě pár originálních nápadů, vtipných dialogů, filmových odkazů a hlavně sexy Millaích (mn. č. od Milla).           Jedinou otázkou tak zůstává, zda jsme schopni akceptovat, že i třetí díl může být dobrý (zvláště po nevydařené dvojce). Já tedy rozhodně ano!

• 15.11.2007  00:16

Žánr western je mrtvý. A Vlak do Yumy je toho důkazem ačkoliv paradoxně nejde vůbec o špatný film a má našlápnuto pěkně vysoko. Sráží ho však neuvěřitelně neuvěřitelný konec, který je (asi vlivem producentů) poněkud sladší, než by westernu slušelo. A dokud v Hollywoodu nepochopí, že takhle se drsní kovbojové nechovají, je žánr western mrtvý.

• 4.11.2007  09:57

Nerad bych spoileroval, ale závěrečná pointa zní: nevěřte recenzím, nevěřte hodnocení na databázi, nevěřte svý TOPce - pak bude totiž čekat hodně, ale pravděpodobně dostanete mnohem, mnohem méně.

• 31.10.2007  21:58
    Saw 4 (2007)

Kdo čeká velké myšlenky anebo formální onanii, bude nepochybně zklamán. Avšak ti, kteří čekají pořádná jatka, při kterých budou znechucením odvracet zrak, odejdou nepochybně z kina s pocitem, že pokles v podobě Saw 3 je za námi a můžeme se těšit na pátý (případně šestý) díl, který se snad přiblíží k počátku série.

• 28.10.2007  20:14
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Král bramborových lidí je mrtev. Ať žije král!

• 5.9.2007  18:17

Co na tom, že scénář je naprosto stupidní - natáčením porna na maturitním plese počínaje a jeho prodejem v puritánské Americe po miliónech konče. Tohle není žádná sociální sonda do středních škol Ameriky, ale do myslí jejich žáků. Žáků, kteří pilně studují, nesouloží a přináší společnosti "morální přínos", ačkoliv vnitřně cítí, že o NĚCO nenávratně přicházejí a v skrytu duše doufají, že jim to něco přinese hvězda jejich oblíbených filmů, které viděli tisíckrát dokola, která je náhodou osloví na ulici. Realita je možní jiná, ale vzdáme se snad proto svých snů?         Make from teenager to teenager.

• 11.8.2007  20:43

Ve filmu zazní mimo jiné replika "Pro film bych mohla opustit chlapa, ale nikdy film pro chlapa.", s kterou já se (v přeneseném významu) neztotožňuji. A v tom je jádro pudla "jen" 3 hvězdiček.

<< předchozí 1 2