sochoking

ICQ: 481961326
Skype: sochoking

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
    • 16.11.2017  20:19

Záver na námestí, ako z veľkej knihy, si zaslúži piatu hviezdu. Ja pracujem s Poliakmi, poznám ich kultúru a chlastaciu hystoriu, viem ich ťahy, ako kšeftujú a film som pozeral bez tituliek, takže mne to veľmi sadlo a príjemne pohladilo na duši. Navyše po náročnom pracovnm dni to zaúčinkovalo, ako balzám na emočné rany. Wielkie dzieki, panowie!

• 11.11.2017  22:49
    Parkoviště (2014)

Taký mad'arský Kaurismäki.

• 11.11.2017  10:49
    Newness (2017)

Vzťahová dráma, ktorá sa tvári, akoby chcela zvestovať dôležité posolstvo, avšak je len obyčajným príbehom kurvičky s peknou tváričkou, ktorá vedela všetko pekne zabaliť do premúdrelých kecov. Na konci mi Gabi už pekne liezla krkom a pri záverečných titulkoch som cítil, ako celý film, ktorý je mimochodom plný iba krásnych mladých ľudí, vyšumieva do prázdna.

• 10.11.2017  01:34
    Eight (2015)

Ked' som zadal do googlu 'chorobná posadnutosť čistotou a hygienou' , vyšlo mi , že sa jedná o obsedantne-kompulzívnu poruchu (OCD). Hlavná hrdinka ňou totiž trpí. Celý film je vlastne jedno ráno po tom, ako zazvoní budík a ako sa ženská snaží vysporiadať so všetkými baktériami a parazitmy, ktoré ju atakujú na každom kroku, aby zmákla výsť von z dverí a odpochodovať do rachoty. Je to nasnímané jednou kamerou na jeden záber čo sa mne veľmi lúbilo, ale baba bola miestami na zabitie! Najviac ma vytáčalo to jej klopkanie papučami pri upratávaní postele. Do toho všetkého hrá nevtieravo taký psychedelický, ambientný zvuk, akoby sa varila voda v konvici a podobne. Minimalistická bomba a u mňa za plný počet.

• 5.11.2017  23:10

Výborná konverzačka plná anglického humoru, ktorú však zabíja jej dlžka. Ku koncu sa mlelo len a len o tom istom a už to kus nudilo. Skôr mi to celé pripadalo ako výstrih najvtipnejších scénok z nejakého sitcomu. Keby to bolo o takú polhodinku kratšie, čtyri hviezdy by boli len taký fukot.

• 5.11.2017  19:17
    Brigsby Bear (2017)

Pozor, hrá tu Carrie Mathison z Homelandu a tvári sa úplne rovnako priposrane, ako v úspešnom seriály! Ale bol som rád, že som ju videl i v inej úlohe teda. Film nie je čistou komédiou, ale skôr drámou seknutou vtipnými momentami a hláškami. Musím vyzdvihnúť fakt, že ide dosť o netradičný nápad na film a ťažko napísať niečo bez toho, aby ste nezničili moment prekvapenia v úvode filmu. Avšak taká trošku naivita celej snímky ma núti udeliť len tri hviezdičky. Ale silné tri! 65%

• 3.11.2017  21:47
    Zlá krev (1986)

Výborne natočené, ale nuda nahovado! Hlavne tie zamilované dialogy. Z nich ma išlo poraziť. A sú celý film!!!

• 2.11.2017  02:05

Perfektne zahrané. Baby si to evidentne užívali. Taká naturálna živočíšna hravosť. No a najlepšie boli nechty Aliošu v 68.minúte, keď vdychovali dym z úst do úst. Chlapca vytiahli asi od zemiakov na roli k natáčaniu...

• 1.11.2017  08:44
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

Okrem výborného výkonu Brendana tlstého ako hovado a starého jak sviňa Gleesona a poslednej epizody sa mi na tomto seriály absolútne nič nelúbilo. Výber úvodnej melodie bol nahovno, hlavný záporak počúval síce dobrú muziku, ale k nemu absolútne nepasovala, takže to bolo totálne nahovno. Príbeh a minulosť záporáka s jeho vyschnutou mamkou bol úplne zbytočný a nezaujímavý rovnako, ako i výber postáv v hlavných úlohách. Navyše dej, ktorý sa odohráva v Ohiu, jednoznačne musí byť nezaujímavý. Mne tento seriál jednoducho nesadol a cítil som to od prvého okamihu, kedy verejne odhalili záporáka.

• 29.10.2017  21:37

Kto sa pokúsi niekedy natočiť lepšiu basmenskú drámu, bude veru musieť siahnuť hlboko na dno svojich síl a umu.

• 29.10.2017  17:41

Rozhodol som sa pre štyri hviezdičky i napriek tomu, že dialogy medzi ženatým doktorom a mladou Claudiou (Cleia Almeida tu vypadá ako latinská Julia Roberts zamlada) boli čistou vraždou tohto filmu. Vyzneli, ako z lacnej telenovely, z doktora robili násťročného idiota a mne prznili zážitok z filmu.

• 28.10.2017  22:38
    Two Pigeons (2017)

Kokos, celý film som sa ošíval, furt ma čosi svrbelo a dokonca ma začali páliť i oči!

• 28.10.2017  12:44

Mno , zatiaľ štvrtá epizoda a stále sa mi to zdá, ako blbá dráma a nie temná kriminálka (a má vôbec byť?). Hned' v úvode, po odhalení záporáka ma začala intuícia nežne varovať a preto doposiaľ bola každá epizoda pre mňa boj. Lesba za pultom ma vytáča, záporák so svojou mamkou a ich nezaujímavou minulosťou a flashbackmi sa mi zdajú absolútne nezaujímaví a bez nápadu. Celý scenár mi príde nasilu vykonštruovaný akosi. Vždy mi vo filme vadilo, ked si hrdina sám so sebou nahlas vedie dialogy. Dnes si ten chuj pre zmenu vyčítal, že urobil veľkú chybu, že nakupoval jed u týpka, kde na neho civela CCTV kamera a starý ho navyše pozná. Ale je to len štvrtá epizoda , tak dávam tomu šancu. Osobne nerád hodnotím jednotlivé časti. Môj názor na to je, akoby som hodnotil film po každej polhodine a preto nechávam len tento bezbohý koment a budem sa modliť, aby to nabralo na grádoch.

• 28.10.2017  02:25
    Jume džúja (2006)

Ze nepozerám film, ale poviedky, mi došlo až pri konci druhej snovej sekvencii. A zdalo sa mi to nejak divné na film... Jednoznačne by som si dovolil tvrdiť, že ide miestami o pravú, nefalšovanú, japonskú Lynchovinu!

• 26.10.2017  21:36
    Mucholapka (1997)

Ani zaboha si nespomeniem, kde som tento film vyhrabal a hlavne ani prečo, kedže dátum na súbore mi uvádza, že som ho stiahol pred šiestimi rokmi, ale dobre som urobil! Film s podivnými postavičkami, ktoré majú ešte divnejšie príbehy a tie sa navzájom poprepletajú v zaujímavých a nečakaných situáciach so skvelými hláškami a špicovou atmosférou. Len ma sere, že nemôžem tomu dať plný počet. Niečo mi tam chýbalo k tomu. Možno pár minút navyše. A zaslúžilo by si to...

• 17.10.2017  02:25
    Lekce (2014)

Milujem tento typ sociálnych drám a preto udeľujem plnú paľbu i napriek tomu idiotskému, skoro rozprávkovému, záveru.

• 15.10.2017  18:19

Dokument o excentrickom židovi, ktorý založil newyorský maraton, jednu z najväčších športových udalostí na svete. Nič, čo by motivovalo bežeckú dušu, ale plný zaujímavých pikošiek. Napríklad o babe, ktorá normálne bežala, bežala a potom si odskočila nenápadne na metro, doviezla sa chvíľku pred cieľ, vystúpila a vyhrala s časom 2:31! Na tú dobu, ked vládol medzi športovcami skutočný športový duch,to bol šok. V dokumente vystupujú sprievodnym slovom i borci, ktorý maraton vyhrali pár krát, ale i baby. Tento Fred Lebow bol skutočne zaujímavá postavička a kto vie, ako by to bolo vo svete s behom, keby nebolo jeho. Ja som videl dokument na you tube normálne s anglickými titulkami, takže je vpohode prístupný nielen bežeckej verejnosti. P.S. Záver filmu ma emočne rozsekal a preto idem s hodnotením na štyri hviezdy. 65%

• 15.10.2017  00:59
    Botoks (2017)

Botoks mi prišiel po sérii Pitbull už nudný a nevtipný. Vega ide z extrému do extrému. Raz použije buranský humor, ktorý (ako inak) reprezentuje opäť Tomasz Oswiecinski v úlohe Darka (Marcin v Pitbullovi), aby ho hned' na to vyvážil extrémne nechutnou, alebo nepríjemnou dramatickou situáciou. Toto všetko sa odohráva na pozadí štyroch príbehov štyroch hlavných aktériek až vznikne mix neurčitého filmového zážitku. Ku koncu mi už bolo jedno, ako film skončí, hlavne aby už skončil. 50%

• 14.10.2017  20:42
    Walking Out (2017)

Hoci záver filmu ma nútil dať hviezdičky tri, neurobím tak, pretože hlavný foter (Matt Bomer) ma sral, hlavný syn ma sral, vedľajší foter (sorry Bill Pullman) ma sral a vedlajší syn takisto. No a čo je to potom za filmový zážitok, ked vás všetky postavy serú... Na film ma zlákal plagát a ''Mysteriózní" v záhlaví filmu. Avšak pravda je taká, že syn počas spoločného času s fotrom (ktorý bol plánovaný, ako bomba akcia otec- syn, kde mladý obdrží od starého skúsenosti, ktoré zase jemu predal tatko pred tridsiatimi rokmi) zistí, že prečo je jeho foter taký chuj. No a práve kôli tomuto mi boli hlavní hrdinovia ukradnutí, srali ma a kľudne mohli poskapínať. Bolo by mi to fuk. Z celého filmu šiel iba chlad. No nie zo zasneženej divočiny, ale zo vzťahu medzi nimi.

• 10.10.2017  22:55
    The Hero (2017)

Minulý týždeň v kine na Blade Runnerovi 2049 som si tak pomyslel, že v akej výbornej forme vo svojom veku je stále Harrison Ford. Avšak naproti tomu Sam Elliott pri Laure Prepon vypadá ako totálny bombardér, ktorý hravo zmákne desať takých Harrisonov!

• 9.10.2017  14:15

Keby sa dospelé postavy (tí dvaja Ashleyini nabijáci) nechovali ako jbntí chuji, dám o jednu hviezdičku navyše!

• 7.10.2017  18:03

Pomerne slušná dráma o dvoch najlepších kamarátoch, kde jedna nepríjemná nehoda spôsobí trhlinu v ich priateľstve, následkom čoho sa obaja zmenia a už nikdy veci nebudú také, ako predtým. P.S. By ma zaujímalo, čo má Owen Campbell za problém. Už v As You Are sa mi so svojim ksichtom zdal divný a inak tomu nebolo ani teraz, ked' sa zdráhal pobozkať tú rozkošnú Allison.

• 6.10.2017  17:59

Výborné pokračovanie kultovky, ktorému však škodí jeho dlžka. Originál spred tridsiatich rokoch ma bavil od samotného začiatku až po záverečné titulky. U tohto som sa dosť zbytočne nudil. Harrison Ford ale vypadá furt v slušnej forme na svoj vek, čo som teda čumel.

• 1.10.2017  19:35

Chlapík sa má ísť pobiť po vyučovaní s iným týpkom, ktorý má reputáciu brutálneho skurvysyna a totálneho killera a je jasné, že z tejto situácie nemá čancu vyviaznuť v jednom celku. Prečo toto píšem, ked to je už zrejmé z obsahu? Preto, lebo mne sa páčili skryté vtipy, ktoré sa odhaľovali nenápadne oku divákovi mimo ohniska hlavnej scény. Napríklad, ked Jerry vstúpil do učebne biologie, kde sa začínal film odpočítavaním. Neskôr na to , pred zápasom v telocvični, na stene visí obrovský nápis ''Annihilation" - zničenie. Alebo v kancelárii riaditeľa školy sú v popredí knihy a jedna z nápisom DEAD. Je to oddychovka na nedeľu, na kompletné resetovanie mozgu. Mňa osobne väčšina vtipov nebrala, takže idem s hodnotením len na 50%.

• 28.9.2017  01:54

Výborná lajtovka zo života pre mňa s neznámymi ksichtami, ktorá má dokonca v sebe zakomponovanú porcičku nepríjemnej drámy. Ide o klasickú nezávislú nízkorozpočtovú jednohubku, avšak s kvalitne napísaným scenárom. Ja som sa ani len na chvíľu nenudil. Týpek v podstate kláti a chlastá kde sa dá, zodpovednosť má nasaláme a jeho bývalá žena mu nechce odpustiť, že zanedbáva ich jedenásťročného syna. No a borec sa zmení. Postavy sú sympatické takým zvláštnym spôsobom; ony sa vlastne stávajú sympatickými postupne. Padne i pár dobrých hlášok (čierny chlapík Todd), ako i vtipných momentov. Doporučujem na vylepšenie pochmúrnych nálad.

• 24.9.2017  18:12

Film ma totálne emočne rozsekal! Výborne napísané postavy, skvelý dej a ked' som navyše zistil pri záverečných titulkoch, že ide o skutočný príbeh, šiel som do kolien!

• 22.9.2017  07:54
    Přízrak (2017)

Will Oldham vykecával strašnú dieru do hlavy s tými existenčnými kecami na párty. Každú chvíľu som očakával, že mu niekto treskne po tej jeho plešatej papuli! Bohužial, nestalo sa tak.

• 17.9.2017  20:59
    matka! (2017)

Slušne pritiahnuté za vlasy! Niečo podobné sa mi snívalo po týždňovom alkoholo-fetovaciom mejdane. Hoci film buduje celkom kvalitne nepríjemnú atmosféru a vytvára stiesňujúce pocity, príde však čosi, čo som nevedel, či si Aronofsky náhodou nerobí kozy z nás. Celkom rozumiem hodnotiacim, ktorí tomu nasolili odpad. Tiež som mal zmiešané pocity, avšak koniec ma totálne zaklincoval!

• 16.9.2017  22:12
    Sky (2015)

Podľa mňa je to taká novodobá rozprávka. Dobre sa na to díva tiež, avšak nezanechá to vo vnútri vás nejaké hlbšie pocity, ktoré by ešte dlho pretrvávali po skončení filmu. Hoci tá spirituálna vec s Indiánmi nemala chybu. 60%

• 13.9.2017  19:45
    The Ghoul (2016)

Výborné! Gereth Tunley to síce natočil za babku a hercov zrejme ukecal na dobré slovo, ale podarilo sa mu vybudovať veľmi slušnú depresívnu a skľučujúcu atmosféru s obrovským závojom ťažkého mystéria, ktoré po filme na vás určito dopadne.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83