sochoking

Skype: sochoking

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
    • 18.1.2018  20:36
    Insyriated (2017)

Okrem mladého mi boli všetky postavy nesympatické. Hlavne stará mi pila krv! A pritom ja vlastne Hiam Abbass mám veľmi rád. Avšak v tejto roli by som ju zahlušil! Neroztrhnem sa, ale táto snímka vo mne nezanechala prakticky žiadne emocie, hoci ten koniec bol suprový. 45%

• 17.1.2018  22:32
    Obludárium (2017)

Nevedel som, do čoho idem a hoci som mal v pláne film i po pár minútach zabaliť, nakoniec si dokázal udržať moju pozornosť. Avšak s hlavným hrdinom som sa nejako nedokázal vibračne zladiť. Navyše ostatní mladí herci sa mi zdali, že boli neherci a Alex Lawther to sám jednoducho neutiahol. Hlavne jeho tandem Flip bol totálne herecké poleno. Film dostal podľa mňa poriadne gule až scénkou na streche, čo už bolo vlastne finále a z pola troch hviezdičiek ho nevytrhne ani nenormálne namakaná Pulp Fiction scéna, z ktorej mi padla sánka! Silné tri za mňa! 65%

• 17.1.2018  20:17
    Nafas (2016)

Film je o malom bohovskom a veľmi chytrom dievčatku menom Bahar, ktoré rado číta knižky. Všetky po rade! Je jedno, či pre deti, korán alebo pre dospelých, valí jednu za druhou (samozrejme v rámci možností na iránske pomery) zatiaľ čo jej rovesníci mektajú, koktajú a nemo otvárajú ústa. A kedže má starú mamu, ktorá je neuveriteľná kunda a neustále ju terorizuje, vytvára si malá Bahar svoj vlastný svet plný fantázie, do ktorého uniká z reality. Tieto jej snové tripy sú veľmi pekne animované a skvelo sa doplňajú s realitou. Ani neviem, kde som tento kúsok vyhrabal...

• 14.1.2018  21:23

Pecka! Ten správny film na nedeľný večer, ktorý vám zaženie pochmúrne myšlienky na blížiacu sa pondeľkovú rannú šichtu v pos*@nej fabrike! Výborne natočené, výborne napísané postavy, správni herci v hlavných roliach- James C. Strouse nesklamal! Hned' si ho valím pridať do obľúbených...P.S. Damon mal kvalitné špajdle namiesto nôh...

• 14.1.2018  18:35

Psychologická dráma zasadená do rozprávkovo milionárskeho prostredia poloostrova PV v Kalifornii o veľmi silnom súrodeneckom vzťahu, ktorý je podrobený ťažkej skúške na pozadí rodičovskej krízy.

• 7.1.2018  19:54

Film o premrhanom talente a obrovskej depke, ktorý ma dostal hlavne svojím záverečným 'venovaním'. Dva razy sa nemusíme asi domýšľať, ako skončil Christo...

• 6.1.2018  05:16

Rád by som dal za 'výborné' štyri, ale tie buranské dialógy a prejavy zúčastnených štatistov sa nedali vystáť! Rovnako i dobový saundtrek. Veď v 84tom dychovka nevyhrávala nonstop z každej riti. No na porazenie!

• 29.12.2017  22:30

Výborne napísaná low budget indie záležitosť, ktorá ma rozsekala hned' úvodnými troma minútami! Príbeh je o ženskej, ktorá musí náhle odletieť z L.A. do Austinu, Texas po tom, ako jej bývalý bojfrend zavolá a oznámi smutnú novinu. No a ked' tam dovalí prvým emerdžensy letom za ťažké prachy, nájde chlapa s novou frajerkou a s úplne novým životným štýlom. Vo filme vystupuje bandička týpkov a dosť vpohde ženských- pre mňa nové tváre, takže sa krásne na to dívalo. Sofistikovaný humor, skvelé hlášky a komické situácie založené hlavne na pozornom oku a uchu diváka... presne ako to milujem. Občas sa mi síce niektoré miesta zdali hluché, ale veselo si dovolím tvrdiť, že táto, pre mňa donedávna neznáma ženská- Noël Wells, je pekelne ostrou konkurenciou Grete Gerwig!

• 29.12.2017  17:38
    Dreamland (2016)

Lajtová jednohubka o takom mladom týpkovi, ktorý výborne hrá na piáno a kedže je furt švorc, tak berie príležitostné práce, ako vyučovateľ v hre na ňom. Popritom sa mu rozpadá vzťah s frajerkou a kedže prakticky nemá do čoho 'pichnúť', zoberie džob v luxusnom hoteli, kde hrá pre pracháčov k drinku. Tam ho zbalí prachatá staršia no luxusne vyzerajúca kobra, ktorá mu neskôr ''lehce'' preorganizuje život. Mne sa lúbia tieto nízkorozpočtové indie komédia/drámy , takže niekomu sa môže zdať, že nadhodnocujem. Ale všetko je to o pocitoch a ja som pri sledovaní sa cítil výborne, takže štyri.Update: S hodnotením som sa unáhlil a po tom, ako som si nechal všetky dojmy a pocity z filmu uležať v sebe a odpočinúť, znižujem na tri. Ale silné tri! 60%

• 28.12.2017  22:53
    Brehy nehy (TV film) (1982)

Osobne by som tento film smelo zaradil do škatulky nízkorozpočtových indie komédia/ drám! Som presvedčený, že ked' sa film v osemdesiatomdruhom (?) roku minulého storočia nakrúcal, nemali tvorcovia ani najmenšiu šajnu o tom, aký klenot to raz bude. Nemôžem si pomôcť, ale aj ked' sa povznesiem nad vtedajšie štandardné (režim) chovanie ľudí (postáv) a typ komunikácie (konverzácie), stále je toto pecka nabitá kvalitnými hláškami a vtipnými scénkami, ktorá veselo môže konkurovať súčasnému žánrovému trendu indie drám a ja nemôžem inak, len ísť s hodnotením na plné gule! P.S. Rozhodne si myslím, že film si zaslúži červené farby!

• 27.12.2017  01:02

Nebyť tých dlhých, otravných a chytráckych kecov starého Geralda, idem s hodnotenìm na plné gule!

• 26.12.2017  16:50
    Lady Bird (2017)

Lady Bird vypadá ako film, v ktorom Greta Gerwig nestihla už hrať a tak si ho sama nakrútila. Zdal sa mi totiž rovnako priamočiary a bez servítok, ako charaktery, ktoré sama hrá. P.S. Saoirse Ronan namakaná! 70%

• 25.12.2017  21:51

Mal som verziu s výbornými titulkami, ktoré mali kvalitný efekt na film, že som takmer pri scénkach, keď sa staré kurvy hádajú, plakal od smiechu. Avšak vo filme mi chýbala výrazne zapamätovateľná scénka, kvoli ktorej by som šiel s hodnotením vyššie. Hoci hlavné postavy boli so svojimi osudmi celkom zaujímavé figúrky. Hovorím, na film sa mi dobre pozeralo, ale pochybujem, že si zajtra naň spomeniem. 60%

• 24.12.2017  02:14

Dvojka je čistá šupa (až na tie kvetinové CGI hlavy) a osobne sa mi páčila viac, ako prvá séria. Namakaný epický záver poslednej epizody a ja len plačem, že mojich trinásť rokov je už dávno rozpadajúcim sa pergamentom. Dusty s nasprejovanou fryzúrov od Farrah Fawcett sprejom bola už len totálna čerešnička na dorte!

• 23.12.2017  22:52

Koňo...v 90. rokoch sa tlačilo divákovi na city nejakou veselou formou (mám na mysli malého Roya)... V každom prípade, pre mňa totálne neznámy film a rozhodne výborné prekvapenie teraz na Vianoce. Absolútne som nevedel o čo v ňom ide a romantická linka ma nielenže zaskočila, ale sa mi tam i bohovsky lúbila! A Renée Zellweger má prinajmenšom rovnako príjemne mäkký hlas ako Liv Tyler. Uff... 75%

• 23.12.2017  18:29

Výborná scénka v autobuse. Tá s tými rukami a Dustynov xicht do toho :-D

• 23.12.2017  00:44

Tak na tento film som nečakal, na tento veru som sa dlho netešil. Ešte do dnešného rána som o ňom totiž absolútne nevedel! Mno a poviem vám, že bolo veľkou radosťou sledovať, ako mení tempo, akými smermi sa uberá a čo všetko za témy rozoberá. Ben Stiller vo vážnejšej role fotra, ktorý neustále premýšľa, porovnáva, rekapituluje a hodnotí, a na strane druhej Austin Abrams ako jeho pohodový hipsterský talentovaný syn. Výsledkom je výborná, inteligentná a vtipná konverzačná jednohubka, ktorá nielenže zabaví, ale núti i k zamysleniu. 80% P.S. S tým "Hudební" v záhlaví filmu to značne prehnali. Ben Stiller nabehne ku koncu filmu na koncert klasickej muziky pozrieť a to je všetko.

• 22.12.2017  20:30

Bol som veľmi zvedavý, čo sa ukrýva za tak vysokým (94%) hodnotením tohto filmu. No a zistil som, že nič moc. Ako sa film blížil ku koncu, očakával som niečo, z čoho mi spadne sánka, niečo, čo zmení vibrácie vo mne vnútri a za čo pôjdem s hodnotením vyššie. No a nič! V podstate mi sánka i spadla; ale z toho vysokého hodnotenia, ako som už spomenul na začiatku komentu. Subjektívnych 50%.

• 21.12.2017  21:48

Na tento film som "čumel, jak tela na nové vráta"! Film je o dospievajúcom týpkovi, ktorý sa chová tak divne, že až to je neprirodzené a celú dobu som si o ňom myslel, že čo to je za zmrda. Potom sa z odnikiaľ objavila na scéne úplne neznáma baba (úúúú, ale veľmi pekná kočka...), ktorá potrebovala len niekde prespať, tak si ju vzal domov k sebe, akoby nič. Medzi nimi prebieha veľmi tajomná komunikácia, kedže furt nič neviete, že kto je kto a čo sa vlastne deje. Zrazu príde scéna, ktorá celé to napätie uvoľní a vám sa hned' obe postavi začnu lúbiť. A takýto je celý film- plný zvláštností a nepochopiteľných akcií postáv. Ale má to dej, výborne sa na to pozerá a celé to čudesné chovanie som nakoniec prisúdil zrejme k mentalite národa, ktorý absolútne nepoznám. (Občas som si pomyslel, že kde sa hrabe Bollywood, či Korejci so svojimi postavami...) 80%

• 20.12.2017  21:46
    Hampstead (2017)

Spočiatku ma film odradil od pozerania (aj som ho naozaj vypol) hned' úvodnou melodiou, akoby šlo o romantickú komédiu. Ale to je naozaj len ten začiatok. Je to dráma s veselým nádychom, alebo žeby lajtová komédia s dramatickým? Brendan Gleeson žije nezávislo na konzume spoločnosti. Má uprostred lesa- v zámožnej štvrti Londýna na Hampstead Heat , postavenú chatrč a záhradku, kde si pestuje suroviny, na ktorých v pohode prežíva. Dokonca si generuje i vlastnú elektrinu. Kúpe sa v jazere, ktoré má hned' za rohom a každého má vpaži. Nechce byť nikým povšimnutý avšak úrady ho o to všetko chcú pripraviť. A Diane Keaton sa mu bude snažiť pomôcť pričom sama nemá všetko po smrti svojho muža odšéfované napohodu. Mno...v živote je to úplne všetko inak a minimálne desať krát komplikovanejšie, ale tento film vám to podá tak, že si problémy svojho sveta ani nevšimnete a naopak, výborne sa u neho uvoľníte, oddýchnete a zabavíte. 75%

• 17.12.2017  15:29

No pomaly začínam dávať seriálu šancu. Tento diel ma celkom prekvapil...

• 17.12.2017  01:11

Za mňa doposiaľ najlepšie, čo zo seba tvorcovia v 8.sérii dokázali vyžmýkať. Pribudlo pár kruhov pod očami. Okrem Daryla ich už má i Maggie a śéfka zberných surovín, čo chce Rickovi urobiť sochu. Už si ale zvykám na fuckt, že v každej epizóde ma prekvapí nejaká "perla", ktorá mi povznesie tlak a prevarí trochu tej krvi. (Šnúrka, ktorou sú všetci tí uväznení Spasitelia zviazaní dokopy je zatiaľ vrcholom!)

• 13.12.2017  08:37
    Zuřivost (2016)

Ja to vidím úplne naopak, ako tunajší hodnotiaci. Záver filmu, ktorý má okolo štyridsať minút a v ktorom všetci revú viac, ako Frodo a jeho banda, sprznil celý film. Navyše sa mi zdalo, že sa postavy chovali ako úplní idioti, čo z hercov robilo nehercov. Alebo to kľudne mohlo byť aj tak, že toporné herecké výkony robili z účinkujúcich totálnych idiotov. V každom prípade mi posledná tretina filmu už pekelne liezla na nervy a neustále kvílenie Aiko ma takmer pripravilo o zmysly, že som dokonca váhal aj nad odpadom! Jedinou sympatickou postavou sa mi zdala baba v kaviarni so šatkou na hlave a ktorá mala taký pohodový a kľudný ton hlasu a na scéne bola tak dve minúty. Inak sa mi zdalo, že sa všetky postavy chovali totálne nelogicky.

• 11.12.2017  15:07
    Dark (TV seriál) (2017)

Kedže nejde o vzťahovú a ani o sociálnu drámu, postavy som neriešil. Kvalitné mysteriózno a veci, ktoré sa diali a boli s ním úzko speté, boli napísané výborne. Dokonca som mal pocit, akoby to natočili len pre mňa! Tak som si totiž užil túto parádu. P.S. Až na tie nemecké ksichty teda... Na tie si snáď nikdy nezvyknem a preto ma trošku mrzí, že seriál nenakrútili napríklad takí Nóri.

• 9.12.2017  20:31
    Silnější (2017)

Jake Gyllenhaal je môj veľký obľúbenec a i vtomto kuse hrá štandartne nadštandartne. Podľa názvu filmu som síce očakával niečo na štýl, že chlapík bude ukážkou mentálnej sily a nezlomnej vôle, ale neprekážalo mi sa dívať ani na obyčajného týpka z buranskej rodiny plnej alkáčov. Film je napumpovaný emociami, ktorými na divákovi absolútne nešetrí a to som asi dnes večer potreboval- vypustiť paru a emočné tlaky, takže na nejaké nedostatky a posolstvá filmu kašlem a dávam za statočné a silnejšie štyri. 80%

• 8.12.2017  20:35
    Gabriel (2014)

Gabriel je vlastne film o čurákovi, ktorý neuveriteľne pije krv a ktorý, keby vo filme nebol, tak mu dám o hviezdičku navyše! A možno i o dve hviezdičky.

• 8.12.2017  19:25

To ma podrž! Mladý Ulrich si v tejto časti púšťa platňu nemeckej thrash metalovej legendy, kapely Kreator- Pleasure To Kill! (Samozrejme, album je rovnako z roku 1986!) Túto časť ľahko oslabuje číslo 33 oproti prvým dvom, ale i tak je to bomba. (Riaditeľku na lane v lodičkách predstieram, že som nevidel.) Hlavne finále je totálna mysteriozna šupa na škandinávsky štýl.

• 8.12.2017  16:41
    Thelma (2017)

Metafyzická šupa, ktorá mi rozsekala emocie jak drevo na podkur do pece! Krásne bobulky v hlavnej úlohe, podmanivá muzička, jemne prchavé halucinácie, dusivé mysteriozno s výborným strihom a bombasticky detailnou kamerou... Ty koňo, z tohoto filmu sa budem ešte pekne dlho spamätávať! Subjektívnych 99%. P.S. Eili Harboe s vínom v ruke to neuveriteľne seklo.

• 6.12.2017  17:45

Absolútne som nevedel, do čoho idem. Dokonca som film začal pozerať asi na päťkrát a vždy som na (okolo) tretej minúte skončil. Aj som ho chcel kôli nízkej kvalite releasu vymazať, ale potom som si povedal, že ho dám do mobilu a pozrem ho na prestávkach v robote. No a nevychádzal som z nemého úžasu, aká to je šupa! Podľa začiatku som myslel, že to bude jasné krimi dráma, ale ked sa Dominique Pinon začne vydávať za židovského doktora, som bol trochu zmätený, či nejde o takú vychytanú komédiu. V podstate ma film bavil celý až na jedno hluché miesto, ked boli na jachte. Asi kôli tomu dávam len štyri hviezdičky. Rozhodne to je geniálne napísané. Subjektívnych 85% .

• 3.12.2017  18:32

Chabé zlepšenie, ale musím veľmi privrieť oči, pretože Rick je stále v úplne inej realite. Teraz si dokonca želám, aby ho v minulej sérii Negan dávno zahlušil.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85