Jakoś to będzie (2021)

Polský patologický úlet. Kto má rád divné filmy, smelo doporučujem.

Listopad (2017)

Brutálna podivnosť! Film plný škaredých ľudí! Okrem hrdinky, teda! Hlavný hrdina nesympatický brutálne!

Miłość na pierwszą stronę (2022)

U mňa jedoznačne najlepší film  od Sadowskej. Polská verzia na Notthing Hill. Film prekvapuje kvalitnýmii hláškami, čo som absolútne nečakal. Odkazy na filmy (Forrest Gump etc.) potešili tiež. A Stramowski s mikádom v roku 2022?! To fuckt?!  Ale bavil som sa výborne.

Dobré ráno, Brno! - Série 2 (2024) (série)

Musím sa priznať, že ma Mirek, po páde na hlavu, dosť sral. To trvalo presne do piatej epizody, kedy objavil v garáži ketamin. Až potom sa začala normálna, štandartná zábava (druhej sezony) Dobré ráno, Brno! Dovtedy som mal, veru, pochybnosti, pretože postava rejžu Mirka bola kurevsky otravná! (Keta robí zjavne zázraky.) Páčilo sa mi, že seriál dokáže prekvapiť i nečakanými situáciami a taktiež, že rieši i morálne zásady. Hlavne, nie je to buranský humor a to ma na tom najviac bavilo. Hlavní hrdinovia mi prirástli dosť k srdcu, zblížil som sa s nimi veľmi a preto si myslím, že tretia sezóna by vôbec nebola od veci.

Bažina - Milénium (2023) (série)

Millenium sa mi páčilo zatiaľ zo všetkých troch sezon najviac. Bohovsky sa mi lúbilo ako Ogrodnik zobral situáciu do vlastných rúk a vôbec sa s tým nesral! Nie zle na novinára :-) Podvedome mi moja intuícia našepkáva, že bude štvorka.

Anděl smrti - Série 3 (2022) (série)

Po včerajšej dvojke som inhed' nabehol na tretiu sezonu a musím priznať, že je zo všetkých troch najpremakanejšia. Mravec povýšil na nadkomisára, Aga Polkowska už nechlastá a je z nej súkromný detektív. Ale hlavne, náš záporák Piotras Wolnicki je opäť o tri kroky vpred pred políciou. Réžie sa ujal sám Maciej Stuhr a je to poznať. Lúbilo sa mi i prostredie dediny, v ktorej sa dej odohráva. Taktiež tvorcovia pritvrdili i na humore. Speciálne trojuholník Polkowska - Mrowiec - Wronska. Ich neustále podjeby nemali chybu. Toto sa mi vlastne aj páči na tých polských kriminálkach, že to okoreňujú kvalitným vtipom a moc to neberú zase tak vážne, ako škandinávci napríklad. No a mladý Janek opäť vytáča, že by si zaslúžil minimálne jednu do držky!  Záverečnú epizodu treba brať však  s nadhľadom už tradične, ale podľa mňa, tá čistá "päťka" je zaslúžená.

Zóna zájmu (2023)

Brutálny film! Ten spôsob, akým si pohráva s divákovou psychikou a predstavivosťou...  Strašné niečo! Záver filmu s topánkami bol pre mňa osobne čistý emočný masaker. Pred spaním radšej nepúšťať.

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Night Country má presne ten typ mysterioznej atmosféry, ktorú ja osobne milujem. Navyše oceňujem dramatické pasáže jednotlivých epizod, ktoré sa väčšine užívateľov, zdá sa, javili ako nudné. Záverečné rozuzlenie bolo výborné, presne také, aké správne tajomné krimi má mať podľa môjho vkusu. Kamera, choreografia, výprava... Totálna šupa! Akurát, čo ma sralo, bolo neustále fuckovanie v každej druhej vete. Scenár písal zrejme nejaký fucker. Asi si budem musieť pustiť  pozitívne naladený film s Jodie Foster, pretože po tomto (a špeciálne po záverečnej epizode) sa na jej xicht nemôžem ani pozrieť!

Sláva (1980)

Tak toto bola absolútna šupa! Fame osobne pokladám za nadčasový film! Nevedel som, do čoho idem, na film ma upozornil kámoš ( díky Ďuro!) a osobne ma od neho odrádzalo Muzikál v anotácii. Ale tam sú snád' len tri také muzikálové vsuvky a tie tam naviac neuveriteľne pasujú. No a ešte jedna, záverečná, a tá je totálnou emociálnou bombou, ktorá zakončuje celý film a bez ktorej by sa to celé nezaobišlo podľa mňa. Inak zaujímavé mi prišlo to, že na umeleckú školu sa dostali študenti, ktorí nemali vôbec talent. To ma na začiatku dosť miatlo. Práve preto som nevedel, čo od filmu očakávať. Avšak veľmi rád osobne tento kúsok doporučím! Výborná oddychovka s kvalitnými hláškami a vtipnými scénkami. 100%

Ovládací panel
8. nej uživatel Velká Británie