Teherán (2020) (seriál)

Výborné herecké výkony sa rozhodne nedajú uprieť tomuto seriálu, ktorý je celkom dobre napísaný a obstojne zrežírovaný i napriek skutočnosti, že rozpočet evidentne bohvieaký nebol.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Greenland vie vtiahnuť do deja a na vypnutie mozgu je ideálny, avšak pre moju vlastnú spokojnosť postrádal v niekoľkých scénach logiku podobne ako 2012.

Sklep (2018)

Pivnica je nadštandartný film na sk pomery. Udeľujem mu poctivé štyri i napriek sutočnosti, že mi vadia tie vykonštruované dialogy. V skutočnosti sa takto nikto nezhovára. A špeciálne, ak je pod tlakom emocií.

Naděje (2019)

Depresívna romantika nahovado! Severania dokážu urobiť z akejkoľvek témy, ktorá tu už bola nespočetne krát, neobyčajný filmový zážitok! 80%

Drsný město (2020)

Tak takýto koniec som teda veru nečakal!

Bhavesh Joshi Superhero (2018)

Treba sa prehrýzť prvou, tak trochu nudnou, polovicou a potom to začne; výborná muzička, karate tréning (na indické pomery nezvyčajný) a hlavne akcia. Avšak pointa je taká trochu naivná, takže tri. Ale silnejšie tri, prosím pekne. P.S. Pekná ženská v hlavnej úlohe, avšak dostala minimum priestoru, takže sa o hlavnej úlohe snád nedá ani hovoriť. Veľká škoda. 60%

Cobra Kai - Protiváha (2018) (epizoda)

Kokos, táto časť mi snád viac pripomenula 80. roky Karate Kida, ako tie tri filmové časti, ktoré som si pred nedávnom z nostalgie dal! Preto som sa ju aj rozhodol ohodnotiť. Musím uznať, začínajú to tu byť poriadne šupy. V zmysle, chcem povedať, že hodnotenie začína odpovedať tomu, čo vidím a začínam i pociťovať. #nostalgielevel3000

Průsmyk (2019) (seriál)

"Průsmyk holt není Most...", chvalabohu a ani s ním zdaleka nemá nič spoločné! (Okrem teda hned' prvej mrtvoly v úvodnej epizode, ktorá viedla miestnu "elitu čsfd" k unáhleným záverom!) Ale nech, každý má právo na svoj jedinečný a unikátny názor... Nemci s Rakušákmi zabombovali nadštandardne v tejto ponurej, depresívnej krimi dráme, ktorá - dovolím si smelo tvrdiť, že skôr, ako do spomínaného Mostu, zabrdne delikátne do Fincherového Seven!

Můj pomalý život (2001)

Výborný film zo života mladých ľudí, ktorí zvádzajú svoje každodenné bitvy bez toho, aby to dávali nejako okato znať na sebe. Navyše je natočený výbornou kamerou, ktorá diváka vtiahne do deja. Hoci tento druh filmov milujem, čakal som však trochu lepší koniec. Taký, kvôli ktorému by mi film mohol ešte nejaký čas zostať v pamäti. Rozhodne silnejšie tri hviezdičky za mňa. 65%