drake31

drake31

Michal Draker

Velká Británie
Ultimate Movie Lover; (Comic) Book & Wrestling Enthusiast; Wannabe Gamer; Occasional Writer; Chelsea Fan fueled by Music.

Twitter: MichalDraker
Instagram: michaldraker

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 18.8.2019  21:17

Tracey Ashley: 4*; Flame Monroe: 3.5*; Aida Rodiguez: 5*; Marlo Williams: 3*; April Macie: 4.5*; Chaunté Wayans: 3* Tiffany Haddish využila svoju moc vo svete komédie a podala pomocnú ruku svojim kamarátkam a dámy doručili skvelé vystúpenia. Samozrejme, niektoré mi sadli lepšie než ostatné. Avšak ani pri jednom vystúpení som sa nenudil, ba naopak, bavil som sa na plno a užíval si vtipy a energiu ktorú tieto komičky mali. Dúfam, že sa dočkáme pokračovania, buďto s novými tvárami, alebo tými istými s novým materiálom!

• 12.8.2019  04:32
    WWE SummerSlam (TV pořad) (2019)

Solídna PPV so solídnymi zápasmi. Čo vyniklo bol The Fiend - kreatívne, spolu s 24/7 titulom, to najlepšie čo main roster ponúkol za posledných pár mesiacov. Prekvapivo Trish vs. Charlotte ponúkli skvelý match. Mimo toho, nijaké prekvapenia, len niekoľko skvelých momentov a fantastický Fiend. Neľutoval som byť hore do pol štvrtej ráno, a to je hlavné.

• 4.8.2019  23:53

Steven Knight sa rozhodol pre veľká odpal a myslím, že si myslel, že trafil ten home run. No podobne ako The Book of Henry rok či dva dozadu, Serenity je bizárným divným zmixovaným dielom nad ktorým som len krútil hlavou; taktiež som bol ohúrený faktom, že niekto si myslel, že toto bude akokoľvek dobré; a nakoniec som si to užil(?). Po premiére filmu v Januári som videl na Twitteri ľudí poukazovať na to že je tu dáky twist, a mimo plagátu som nič iné nevidel. Očakávania som tým pádom nemal žiadne. Čo možno pomohlo, keďže som sa len nechal unášať čo mi bolo odprezentované. Je to hlúpy a nie veľmi dobrý film film. Avšak ten typ hlúpeho a nie dobrého filmu, ktorý si ide tak neskutočne sebavedomo za svojim, že je to až obdivovania hodné. Ťažko odporučiť, no takisto ťažko mi je razantne odohnať ľudí od Serenity.

• 4.8.2019  20:39

Francúzky originál milujem a musím povedať, že touto "hollywoodskou" verziou som ostal milo prekvapený. The Upside funguje. Smial som sa, cítil som s charaktermi a to ako si film šiel vlastnou cestou ma nijako neštvalo. Ústredne herecké trio je skvelé, no taktiež si myslím, že to ako človek dokáže zniesť Kevina Harta hrá dosť veľkú úlohu. Z čoho som bol najviac otrávený bola kamera. V mnohých momentoch, obzvlášť hneď na začiatku ma jej štýl naladil na nemilú vlnovú dĺžku. Tejto verzii chýba mnohé. Mnohé, ktoré perfektný originál obsahuje - hudba je asi tá najpodstatnejšia časť pre mňa či väčší a silnejší emočný punch... no koniec koncov, The Upside nepostráda toľko toho ako film aby som trpel počas tých dvoch hodín, práve naopak - ja som si tie dve hodiny vcelku užil. 3.5*

• 5.7.2019  10:22
    Slunovrat (2019)

WHOA! Hereditary bol filmom ktorý sa len tak nevidí a v mojich očiach je len ťažko prekonateľný. Takže by bolo totálne nefér prirovnávať Midsommar k magnum opusu Ari Astera. Pravdupovediac, Midsommar sa nebude dať prirovnať k ničomu. Film ako tento tu azda ešte nebol. Ari Aster si vyslúžil plnú dôveru štúdia A24 a ide si svoje na plno bez akejkoľvek praskliny v jeho sebadôvere. Ari Aster má svoje top témy, ktoré rád rozoberá - na základe tohoto filmu či Hereditary - a nebojí sa ich odprezentovať vo forme ktorá prinúti diváka trochu rozmýšľať a hľadať mnohé významy, ktoré ukrýva vo svojich filmoch. 140 skrušujúcich minút plných napätia, gore!, humoru, vzťahovej drámy, mentalných chorôb, oslňujúceho prostredia, WTF! momentov ako aj tých creepy, mätúcich a nepríjemných. Midsommar odpudil polovicu divákov v kine, a to nepreháňam. Jedna špecifická scéna odohnala väčšiu časť publika, ktorý zjavne očakávali čosi iné, a ako film ubiehal, viac a viac ľudí odchádzalo. No my čo sme ostali, sme dostali kino zážitok ako žiaden iný. Ja s určitosťou nie som z tých ktorý by mal mentálnu kapacitu či dostačujúcu slovnú zásobu opísať do detailov moje pocity z tohoto filmu. No Ari Aster ma zas a znovu ohúril. Jeho cit pre absolútne skvelé technickú stránku filmu a ako jeho filmy vyzerajú, je jednoducho odzbrojujúce a príbehy ktoré ponúka na filmových plátnach jednoducho rezonujú vo mne. Tento režisér sa stal režisérom, ktorého filmy budem s nedočkavosťou očakávať zakaždým ako bude nejaký nový ohlásený, a ak sú chýry pravdivé tak Ari má nekonečnú zásobu filmových nápadov v jeho hlave. Ale aby toto nebolo len o režisérovi... Herecké výkony, sú zas a opäť skvelé. Toni Collette žiarila minulý rok a ponúkla jednoznačne najlepší herecký výkon roku 2018 a za tým si stojím. Tento rok Florence Pugh získava toto ocenenie a neviem kto ju bude môcť zosadiť z tohoto trónu. Jej výkon je absolútne brilantný a len dokazuje akým hereckým chameleónom je - naprosto famózna. Vedľajší cast nezaháľa. Jack Reynor je skvelý a to čo od neho tento film žiada... povedzme, že ja by som to nedal (obzvlášť TÁ jedna scéna). Will Poulter je viac menej "comic relief" filmu a ja si stojím za tým, že Will je jeden z najlepších pracujúcich hercov dneška a mojej generácie. Midsommar nie je pre každého. Ako je vidieť zo Cinemascore známky C+ film je o niečo prístupnejší než bolo Hereditary (D+), a myslím si, že aj tomu tak je... trochu. No Midsommar rozhodne ponúka mnoho vecí čo diváci budú milovať, čo diváci budú nenávidieť, a všetko medzi tým. Ja osobne som bol ohúrený a naprosto a plne ponorený do tohoto filmu. 140 minút utieklo ani neviem kam.

• 10.5.2019  23:45

Nech akokoľvek veľmi chcem milovať Detective Pikachu nedá sa. Pekne sa na ten film pozerá, je tak neskutočne roztomilý a farebný, Pekémoni vyzerajú naprosto nádherne a CHCEM aspoň jedného za parťáka. Film je takisto vtipný, zábavný, akcia je fajn ... len ten príbeh je milión krát obohraný. Všetky režisérske a scenáristické (ne)schopnosti odhalili všetko dopredu - twisty neboli twistami len očividným výsledkom. Tiež nepomohlo, že trailer ponúkol absolútne všetko, úprimne som si myslel, že sa tvorcovia hrali s očakávaniami a trailer zostrihali tak aby nás trochu odhodili od pachu o čom film bude a čo sa tam v skutočnosti odohrá - nie, trailer ukáže všetko tak ako sa to vo filme odohrá. Preveľká škoda, preveľká. Ale užil som si to.

• 25.4.2019  05:20

To, že je teraz Endgame na vrchole rebríčka mojich najobľúbenejších filmov, nie je ani tak o filme ako takom, ale o tom čo reprezentuje. Historická filmová udalosť. 11 rokov vyrastania s týmito filmami vyústilo v nevyčísliteľnú škálu emócií. To čo Russo Bros. dokázali spraviť s týmto filmom, ako ma dokázali rozobrať na kúsočky, ako ma naprosto ohúrili a očarili sa asi len tak skoro nikomu nepodarí. Som neskutočne zaujatý voči tejto filmovej sérii, no čo mi bolo ponúknuté sa mi vo sne nezdalo, že niekedy uvidím, zažijem a prežijem ... a už mám zabookované lístky naprieč niekoľkými nadchádzajúcimi dňami, lebo musím, jednoducho musím ísť znovu a precítiť tento film a vidieť moje obľúbené (nielen) filmové postavy dokým mám tú možnosť. Klobúk dole a moje vrúcna vďaka všetkým tým ľuďom ktorý sa podieľali na vytvorení tohoto filmu. Wow, wow, wow, naprosté zaľúbenie, ktoré bude trvať naveky pre mňa. P.S. Videné v kine sedem krát!

• 12.4.2019  19:27

LAIKA strikes again a prináša ďalšiu skvelú jazdu a dobrodružstvo na veľké plátna. Skvelý voice cast, príbeh ktorý zahreje aj keď neohúri. Film je plný vtipov, ktoré pobavia a absolútne trafili do čierneho. Taktiež, v mojich očiach, Missing Link je jeden z najkrajších animovaných filmov... jeden z najkrajších filmov vôbec ktorý som videl na veľkom plátne. Niektoré zábery sú hodné zarámovania. Pobavil som sa, užil som si to celé ... jednoducho príjemný a prekrásny film ktorý očarí. 4.5*

• 30.3.2019  00:21
    Dumbo (2019)

Dumbo prináša sklamanie. Očakával som emotívne, magické, dobrodružstvo s rozmilým, malým sloníčaťom a dostal som len to malé roztomilé sloníča. Vizuálne to škrípalo. Príbehovo toho moc ponúknuté nebolo. Na konci filmu som mal viac otázok ako odpovedí. Toho fantastického castu je preškoda, čo už. Ak mám byť úprimný, viním seba samého. Keď som sledoval záverečné titulky, pleskol som sa po čele, rozmýšľajúc nad tým ako som mohol mať také pozitívne očakávania od dua Burton & Kruger. Moja chyba, no zas na druhú stranu film teda veru nestojí za cenu lístku do kina.

• 13.3.2019  14:06

Pred viac než rokom som mal možnosť vidieť tento stand-up naživo a ten večer bol jedným z najlepších v mojom živote. Sledovať hodinovú verziu najlepších hitov Jimmyho Carra, tentokrát na Netflixe, ponúka vtipný prierez naprieč jeho typickým humorom. Kto videl všetky jeho stand-up vystúpenia či show ktoré hosťuje, tá osoba nedostane mnoho nového. No v mojom prípade počuť jeho vtipy aj po dvadsiaty krát ma nikdy neomrzí a neraz mi vyhŕkli slzy od smiechu. Jimmy Carr je G.O.A.T. a ja ho absolútne zbožňujem posledných desať rokov.

• 31.12.2018  18:23

Rok 2018 som chcel zakončiť fenomenálnym kino zážitkom a jediný film ktorý spĺňal charakteristiku fenomenálny a bol premietaný 31.12.2018, bol Spider-Verse. Po prvom zhliadnutí som bol naprosto odzbrojený týmto filmom, a zaľúbený do všetkého čo sa odohrávalo na plátne. Druhý krát sa toto zaľúbenie ešte väčšmi prehĺbilo a bol mi dopriaty tak masívnejší a emočne silnejší zážitok. Spider-Man: Into the Spider-Verse bude s ľahkosťou vrchol filmového roku 2018, môj najobľúbenejší animovaný film hneď po Ratatouille, a pravdepodobne aj môj najobľúbenejší komixový film.

• 27.12.2018  00:08

Nezaujímavé, bez inšpirácie, 95% vtipov vyšumeli do prázdnoty, neskutočne nezáživné kde 90 minút bolo cítiť ako štyri hodiny. Film chce byť komédiou, no je však len nevydarenou paródiou s veľkými menami na plagáte. Potešili len dámy - Kelly Macdonald, Rebecca Hall a Lauren Lapkus - aj keď to bolo len vďaka ich šarmu. Ohliadnuc sa naprieč rokom 2018, tak sme mohli vidieť niekoľko skvelých a zábavných komédií, ktoré mali čo ponúknuť - Holmes & Watson bude zabudnutý behom týždňa lebo nemá čo ponúknuť.

• 26.12.2018  17:56
    The Final Table (TV pořad) (2018)

Masterchef meets Chef's Table . The Final Table ponúka bohatú ukážku kulinárskeho talentu s množstvo lákavého jedla, ktoré má napĺňa motiváciou a inšpiráciami zlepšovať moje vlastné domáce varenie a celková atmosféra Štruktúra jednotlivých epizód môže trošku škodiť, keďže spotlighty kuchársky dvojíc často prezradia kto bude žiariť či naopak, kto pohorí. No, odhliadnuc od toho, túto show som si užil masívne a dúfam že Netflix bude pokračovať s druhou sériou.

• 13.12.2018  01:24
    Aquaman (2018)

THERE IS SOOOOOOOOOO MUCH MOVIE PACKED IN HERE Aquaman je absolútne vizuálne šialenstvo, ktoré sa neberie seriózne, no je postavený na tom najobyčajnejšom scenári ktorý sa snaží narvať celú mytológiu Aquamana a Atlantídy, ponúknuť 20 coolových akčných scén, rodinnú drámu, environmentálne problémy, hľadanie macguffinu, popri predstavovaní nových postáv a snahy vykryštalizovať ich charakter. V jednom filme na poli 140 minút sú schované minimálne štyri filmy, ktoré sa bili medzi sebou, a aj napriek vysokému tempu, film kvôli tomu pár krát cítil spomalene a uťahane. Wanova vízia je skvelá, len sa trochu topí v oceáne pätnástich rôznych príbehov. No nech mám akékoľvek výtky, tento film je masívny kino zážitok, ktorý som si na plno užil. Aquaman je a bude všetkým možným v očiach každého jednotlivca, no nedokážem si predstaviť, že by sa niekto pri tomto filme nudil.

• 8.12.2018  21:41

Napriek gigantickým rozmerom a veľkolepému dizajnu, Mortal Engines absolútne zlyhal vo vytvorení akéhokoľvek vzrušujúceho momentu naprieč dvoma hodinami. Úprimne, cítil som každú jednu sekundu tohoto filmu, ktorý nie je zlý, len keď je tak neskutočne nudný - čo v mnohých prípadoch je v mojich očiach ten najväčší filmový hriech. Škoda, že Netflix nekúpil aj tento film, mohol som popri ňom robiť aspoň dačo užitočné a zábavnejšie.

• 1.12.2018  17:05
    Robin Hood (2018)

Po neprajných recenziách a nulovom nadšení od divákov, som šiel do kina s veľmi malou nádejou, že nový Robin Hood bude filmom ktorý je tak zlý až je dobrý, a keď už nič iné aspoň sa pobavím. Lenže tento Robin Hood je neskutočnou urážkou i tej najmenšej inteligencie, je tak neuveriteľne, ba až ofenzívne hlúpym filmom v ktorom nič a niekto nedáva absolútne žiaden zmysel. Robin Hood je fatálnym zlyhaním vo všetkých oblastiach filmovej tvorby, kde zhnitou čerešničkou na tejto torte z hovien je uvedomenie ako veľmi tento film vykráda Nolanovskú Batman trilógiu. Jednoznačne najhorší film roku 2018, a bez preháňania, pravdepodobne najhorší film za posledných 5-6 rokov, ktorý bol uvedený v kinách.

• 2.11.2018  21:06

The Nutcracker and the Four Realms prináša vizuálne podmanivý zážitok, ktorý je očakávaný od Disney, no film zlyhal vo všetkých ostatných oblastiach. To, že režisérske duo zlyhalo, tomu sa moc nečudujem mať v rukách taký scenár. Ak si ako divák uvedomíte každý "twist" a posolstvo pol hodinu či hodinu predtým ako bude odhalené, tak vedzte že máte pravdu. Očakávania som nemal žiadne, keďže marketingová kampaň bola na zaplakanie, no aj tak som odchádzal z kina sklamaný ... a trochu prispatý. Som si vedomý, že nepatrím ani zďaleka do demografie pre tento film, ale v kine nebola ani jedna osoba, ktorá odchádzala nadšene či uspokojene bez rozdielu na vek. The Nutcracker je cookie-cutter film, ktorý nenadchne, neurazí a pravdepodobne unudí mnohých. Potešili len skvelá Mackenzie Foy či roztomilo strelená Keira Knightley, ktorá si úlohu až prílišne užívala. Vianoce sa blížia, tak si ušetrite peniaze na darčeky. 1.5* P.S. Ak by mi niekto chcel vysvetliť ako tie štyri kráľovstvá fungovali, prosím. Lebo nech rozmýšľam ako rozmýšľam tak mi nič nedáva zmysel, obzvlášť keď film podkopáva vlastnú mytológiu a je preplnený scenáristickymi dierami - ako som už spomenul, scenár je absolútne príšerný,

• 2.11.2018  20:36
    WWE Crown Jewel (TV pořad) (2018)

Odpad! už by bol len z princípu, no po skončení som rovno zrušil subscription k WWE Network ... a to som ani PPV nepozeral. Skvelá práca WWE. Čo ma mrzí je len to, že NXT budem musieť sťahovať.

• 1.11.2018  14:06

Jedným z najväčších problémov Slaughterhouse Rulez je, že film až príliš často vyznieva ako nepodarená pocta Cornetto trilógii. A to je škoda. Je to však chýba produkčnej spoločnosti Stolen Picture, ktorá je dielom Pegga & Frosta? Alebo Crispian Mills si len potreboval nájsť vlastný štýl a tvorcovský hlas. Ak by ho našiel, výsledok mohol byť lepší ... možno. Hovorím možno, lebo základy nie sú zrovna najpevnejšie. Spadá tu réžia, efekty čas od času. Scenár rozhodne nie je najoriginálnejší či najvtipnejší, a tak často mnohé momenty nemajú potrebný dopad. Je to obzvlášť očividné, keď niekde v polovici filmu, vznikne konflikt medzi dvoma hlavnými hrdinami. Tento konflikt vyeskaluje extrémne rýchlo a nezanechá žiaden dopad - obzvlášť ten emočný o ktorý malo ísť. Čo mňa osobne držalo pri živote, bola charizma prítomného cast, príjemná atmosféra, či prostredie Stowe school - ktoré žiaľ nebolo využité do plného potenciálu. Gore funguje, no nejedná sa o nič extra špeciálne. Slaughterhouse Rulez neurazí, neoslní, a len tak ubieha. Za kino by som neplatil, radšej by som počkal na streamingové možnosti. Čo však s radosťou odporučím je Attack the Block - podobný film, lepší film, a film s minimálne desaťkrát coolovejším monštrom. 2.5* P.S. Hermione Corfield je tohto týždňová filmová crush ♥♥♥

• 20.10.2018  12:43
    Halloween (2018)

Po skončení filmu, väčšina ľudí odchádzalo z premietania Halloweenu s pocitom "What the Fuck!?", no ja som cítil nadšenie a radosť. Avšak, ako som začal film rozoberať hlbšie a serióznejšie tak som si začínal uvedomovať, že David Gordon Green a jeho tým stvorili filmové monštrum je funkčne nefunkčné. Absolútne neviem čo som to práve vymyslel, no presne taký istý pocit mám z Halloweenu po niekoľkých hodinách od návštevy kina. Zdá sa mi, že tvorcovia chceli uviesť všetky nápady ktoré ako fanúšikovia série mali, či mali ako fanúšikovia slasherov vo všeobecnosti. To spôsobilo, že film je ako horská dráha - napätie-humor-referencia-humor-napätie-referencia á takto do kolečka. Premisa, ktorá bola sľubovaná z marketingu, že toto bude Laurie vs. Michael nebola využitá do plného potenciálu. Áno, finále je cool, ale fakt že sa k tomu dostaneme cez všemožne nezmyselné použité plot device sekvencie (ktoré nie sú ani nijako prekvapivé či efektívne) zráža celú púť naprieč filmom dole. Takisto aj nadbytok postáv prináša viacej škody než úžitku. Blumhouse uviedol v tomto filme možno desiatku nových mladých tvári ktoré by dokázali potiahnuť ich hororové impérium v budúcnosti, no v Halloweene slúžili len ako bezvýznamný filler - čo je škoda. Taktiež scenár v niektorých momentoch nepomáha hlavným hrdinom či tým vedľajším, keďže ich núti robiť rozhodnutia, ktoré nechávali plnú sálu ľudí krútiť hlavami s wtf na perách. Uvedomujem si, že vyznievam negatívne a že som nespomenul ani jedno pozitívum, no film som si vo všeobecnosti užil. Keď som ho sledoval v kina, bol som naladený na vlnovú dĺžku, na ktorej som mal byť. No následné vytriezvenie ukázalo, že Halloween nie je až super ako som si myslel. Je tu až príliš veľa bojujúcich žánrov ktoré neladia dokopy, príliš veľa charakterov, príliš veľa stupídnych momentov, no film so príliš užil na to aby som ho odpísal a zanevrel naň. Určite budem čakať na Blu-Ray a uvidím ako bude moje druhé sledovanie ovplyvnené všetkým čo som rozpísal či nenapísal. Dovtedy je možné, že na dennej báze budem meniť hodnotenie podľa toho ako som sa vyspal a na čo som si spomenul. Nový Halloween treba vidieť a urobiť si vlastný úsudok a nedávať na rady a odporúčania od nikoho. P.S. Andi Matichak bude mojou WCW najbližších pár mesiacov 😍.

• 10.10.2018  16:43

Eight Grade je absolútny cringe fest a len s ťažkosťou som dokázal tento film dopozerať. Hlavným dôvodom je, že film hral proti všetkým mojim vnútorným pocitom, neistotám či úzkostiam. Áno, Kaylu a jej boj proti týmto útrapám obdivujem, a takisto pomohlo, že Bo Burham to všetko dokázal s citom zachytiť na kameru. Avšak, z môjho uhla pohľadu, Eight Grade len prehĺbil moje vnútorné presvedčenia, že za nič na svete sa nevystavím podobným situáciám ku ktorým sa Kayla odhodlala. Nebyť takto priamočiaro konfrontovaný mojimi najhoršími pocitmi a nočnými morami, tak s potešením hodnotím vyššie, lebo film si to zaslúži. No dokým sa sám neodhodlám postaviť realite ako urobila Kayla v podaní famóznej Elsie Fisher, tento film bude pre mňa tou najnepríjemnejšiu a najpravdivejšou filmovou konfrontáciou s mojimi vlastnými iracionálnymi démonmi - čomu sa s radosťou vyhnem. 3* (4.5* je však férovejšie hodnotenie).

• 8.10.2018  00:42
    The Circle (TV pořad) (2018)

Reality show ktorá u mňa začala ako nevinné guilty pleasure na ktorú som natrafil náhodou počas jedného nudného večera, sa po pár epizódach zmenila na must see event každého večera. Koncept ktorý The Circle ponúka ma zaujal hneď od začiatku. Účastníci obývajú apartmány luxusnej bytovky, a jediný spôsob komunikácie medzi nimi je aplikácia - The Circle. Nikto sa s nikým nestretne, všetká komunikácia je len cez chat, a tá najlepšia časť - každý účastník môže byť kýmkoľvek len chce. Po večeroch sa účastníci hodnotia hviezdičkami, či už na báze taktiky alebo osobných preferencií. Najpopulárnejší majú potom možnosť vyradiť koho chcú, alebo sa môže stať, že najmenej populárna osoba bude zablokovaná automaticky a tým pádom vyradená zo súťaže o 50,000 £. Show týmto konceptom tvorí v mojich očiach neskutočne zábavnú dynamiku medzi súťažiacimi, ktorý sú nesmierne rozličný a unikátny, takže nie je ťažké si nájsť obľúbencov a sledovať ich cestu (nech je akokoľvek dlhá) počas troch týždňov trvania. Na poli osemnástich epizód, som si túto show užíval viacej a viacej a viacej, do momentu kedy som zaryto, uprene a bez dychu s modlitbami na perách sledoval vyraďovacie fázy vo finálnych dieloch. Neviem však, či by som The Circle odporučil, no naznačil by som pozrieť aspoň jeden diel či koncept zaujme. #TeamAlex ... ehm ... #TeamKate

• 4.10.2018  01:38
    Venom (2018)

Venom mi kdesi v tretine marketingovej kampane začal naháňať strach. Obával som sa, že z nádejného filmu a obľúbeného komixového anti-hrdinu, bude len bezútešný kino zážitok. No na moje prekvapenie a radosť tomu tak nebolo. Venom nie je perfektný film ani zďaleka. Dokážem si s ľahkosťou predstaviť realitu v ktorej by existovali len dva kempy - ľudia čo nenávidia tento film, lebo je hrozný; a ľudia čo zbožňujú Venoma práve z dôvodu, že je to hrozný film. Čo ma najviac držalo pri živote bol Tom Hardy. Ten si užíval túto dvojúlohu náramne a to sa odrazilo na tom ako som si ja osobne dokázal tento film užiť. A opäť si viem predstaviť dva kempy - ľudia čo nenávidia Hardyho výkon; a ľudia ktorý ho budú zbožňovať a ospevovať. Ja osobne si teraz nedokážem predstaviť ako by film vyzeral bez neho, a aká sračka by sa z toho nakoniec vykľula. Film ponúka dostatok humoru - obzvlášť vďaka Hardymu; cool akčné sekvencie - ktoré sú síce v temnotách noci na zakrytie nie tak až skvelého CGI, no fungujú; film má tempo, ubieha svižne ... no ale ako som povedal a naznačil, všetko funguje práve vďaka Hardymu. Ak pokračovanie príde s lepším týmom za kamerou a lepším scenárom s radosťou budem vyčkávať toto pokračovanie. Ale ak sa žiadne pokračovanie neudeje, prekvapený veru nebudem. Á, len tak mimochodom, Upgrade sa dá zohnať kdekoľvek na internete či obchodoch, ak má niekto záujem o eRkového Venoma s low budget verziou Toma Hardyho.

• 28.9.2018  13:32

Od kedy som videl Harry Potter and the Prisoner of Azkaban po prvý krát na DVD, tak som ani raz nevynechal kino kedykoľvek ďalšie pokračovanie tejto veľkolepej čarodejníckej série bolo uvedené do obehu. Preto som bol nesmierne nadšený keď som po štrnástich rokoch mal príležitosť vidieť Cuarónovu víziu tohoto sveta po prvý krát na veľkom plátne. A musím povedať, že tento film je stále a bezosporu mojou najobľúbenejšou časťou. Réžia a scenár tvoria pevný a funkčný most medzi prvými dvoma epizódami a zvyškom série, kde tvorcovia dávajú zbohom detskému tónu plného farieb a vítajú novú temnejšiu a serióznejšou atmosféru. Toto mi značí uvedomenie tvorcov, že ak táto séria ma fungovať a rásť, tak sa bude musieť vyvíjať s divákmi. A čo oceňujem najviac je fakt, že Cuarón má dôveru v divákov a nedrží nás za ruku a je si vedomý, že ani tí mladší diváci nie sú naprostý idioti - toto myslím platí najviac počas celého "dvojfinále" či sústredením na emočné silné scény, momenty a témy. Film jednoducho funguje perfektne po všetkých stránkach, a aj keď tomu nebolo tak dávno čo som film videl, stále som sa dokázal ponoriť do tohoto filmu a byť uchvátený tým čo sledujem - čo bolo tentokrát znásobené návštevou kina. Na záver len dodám, že David Thewlis & Gary Oldman sú famózny - čo každý vie, každý o tom píše, a ja snáď nebudem horší.

• 23.9.2018  20:21

The House with a Clock in Its Walls je solídnym filmom, ktorý sa s ľahkosťou môže stať klasikou dnešnej mládeže. Meno Eli Roth bolo pre mňa prekvapením počas úvodných titulkov keďže som nemal tušenia, že práve on sa zhostil réžie tohoto filmu, ktorý je mierený predovšetkým pre mladistvých. A mám pocit, že práve on dodal tomuto filmu nutnú dávku energie a hororu, ktorá vystraší mladších divákov a pobaví tých starších. Mojou najobľúbenejšiu súčasťou filmu je bezosporu Cate Blanchett, ktorá je absolútne fantastická - čo je samozrejmosťou - no nečakal som, že sa jej (alebo komukoľvek inému) podarí v tomto filme zaslziť mi oči. Cast celkovo, je skvelo zvolený, a predvádza dobré výkony, no na Cate sa nikto nechytá, a tá si v mojich očiach kradne film pre seba. Príbeh až tak mnoho nového neponúka, no má niekoľko lekcií či myšlienok z ktorého sa mládež môže poučiť bez toho aby boli prílišne očividné a otravné. Pravdepodobne, mojou jedinou a nie tak vážnou výčitkou voči tomuto filmu je fakt, že na film v ktorom sú hodiny podstatnou súčasťou, hudba tikanie až tak nevyužíva - čo som tak trochu očakával z trailerov. Inak, film funguje ako hodinky, nenudí, ubieha s ľahkosťou a ponúka dostatok čarov a mágie aby očaril. Solídna réžia a herecké výkony posúvajú The House with a Clock in Its Walls do sekcie kvalitných filmov, a to som veru nečakal predtým ako som usadol do sedačky. 3.5*

• 14.9.2018  00:23

Overwhelmingly underwhelming fun mess of a movie. The Predator. To čo sa deje na plátne je čistý chaos. Spracovať všetko dobré a cool, všetko hlúpe a nezmyselné by mi trvalo poriadne dlho a minimálne ďalšiu návštevu kinu - a úprimne, neviem či sa ešte k tomuto filmu chcem niekedy vrátiť. Či je na vine Shane či štúdiou alebo mix oboch sa hádam dozvieme v nadchádzajúcich rokoch, lebo prisahám Bohu, že naprieč filmom bolo asi 100 rôznych myšlienkových prúdov.

• 2.9.2018  20:18
    Pátrání (2018)

Timur Bekmambetov pokračuje svoju krížovú výpravu so stoličky producenta, a prináša do kín ďalší film, ktorý je nám odprezentovaný cez webové prehliadače, face time, populárne webové domény, televízne vysielanie ... jednoducho cez všemožné technické produkty, ktoré máme na dosah ruky. Searching bude zapamätaný ako vrchol (či jeden z vrcholov) tohoto gimmicku. Pre mňa osobne, sa tento film stal absolútnym filmovým vrcholom roku 2018 (Áno! Viem. Začal len September). To čo tento film ponúka je akási nevyčerpateľná studnica talentu. Perfektná réžia a fantastický scenár - v ktorom všetko dáva zmysel, i keď náhoda a šťastie zohrávajú veľkú úlohu. John Cho & Debra Messing sú moji osobný nominanti na každé herecké filmové ocenenia pre rok 2018. Obaja sú absolútne fantastický, rovnako ako aj zvyšok tohoto útleho castu. A taktiež technicky všetko funguje na 100%. Searching prináša enormne širokú škálu emócii (SPOILERish úvodnú sekvenciu by som bez váhania zaradil na ten istý level ako Up SPOILERish), a to, ako sa tento film so mnou hral ... to si budem ešte dlho pamätať. Wau, wau, wau. Mimo iné, Searching slúži aj ako varovný príbeh o nástrahách internetu. Dokážem si film predstaviť aj ako nástroj pre rodičov - rodinný filmový večer s poučením, prečo nie? Ak máte tú možnosť, či budete mať tú možnosť v budúcnosti, tento film sa rozhodne oplatí vidieť. Môj osobný filmový front-runner pre rok 2018 a ja sa už nemôžem dočkať ďalšej projekcie. P.S. Kto dokáže držať krok s detailami, ktoré nie sú centrom pozornosti, bude o krok vpred pred ostatnými v kinosále - čo samozrejme nebol môj prípad.

• 28.8.2018  18:05
    Alfa (2018)

Trailer na Alphu ma otravoval v kine minimálne dva roky; a tie dva roky som sa zaprisahával, že sa tomuto filmu vyhnem oblúkom. Avšak recenzie na Rotten Tomatoes, či názory ľudí ktorým dôverujem, ma predsa len vytiahli do kina. A som veru rád, že som šiel a kúpu lístka vôbec neľutujem. Alpha ponúka klasický príbeh o človeku proti prírode, prepletený hľadaním vnútornej sily, vnútornej Alphy. Jednoduchý príbeh, ktorý neponúka nič nové, nič prevratné, avšak neurazí, a prinajhoršom človeka uspí. Čo mne osobne bránilo od spánku (mimo štyroch postarších dám so sáčkom cukríkov), bolo to povestné vizuálne opojenie, ktorému sa tak rád oddávam, a ktoré som cítil pri každej scéne. Bolo to preštylizované? Áno. Bolo to efektívne? Áno. Tento film ponúka takmer ukážkový prípad kde štýl bol zvolený ako hlavný ťahák, a obsah - podobne ako hlavný hrdina - kríva a padá kdesi na horizonte. Nebyť pár momentov na plátne s ktorými nesúhlasím, či už v rámci vizuálu či odrozprávania príbehu, asi by som hodnotil vyššie. Tiež mám pocit, že vidieť film v IMAX 3D ako mi bolo odporúčané, zážitok by bol ešte väčší ... aspoň pre oči. P.S. Počuť hlas Morgana Freemana bolo rovnako prekvapivé v závere ako tomu bolo na začiatku.

• 23.8.2018  00:31

The Spy Who Dumped Me je bezosporu najväčším filmovým sklamaním tohoto roku (áno, viem, blížime sa len ku koncu Augusta). Moje očakávania pre tento film neexistovali. Do kina som šiel len kvôli hlavnému duu Mila Kunis & Kate McKinnon. No to čo tento film zahodil je na zaplakanie. Počas trvania filmu som nedokázal vypudiť z hlavy myšlienku na to, aký by bol tento film v rukách kompetentnejších tvorcov a obzvlášť scenáristov. [Len tak mimochodom. Akčné scény boli nečakane dobre a kvalitne natočené.] To čo tento film mohol ponúknuť, mohlo byť na úrovni Spy. Toto mohla byť komediálna klasika. Toľko stupidity, toľko nezmyslov, a tých dier v scenári. Úprimne, niekoľkokrát som bol prekvapený nad kvalitou malinkých detailov, čo o pár sekúnd nasledovalo niečim čo ma z toho pozitívneho oparu prekvapenia vytiahlo späť do stupídnej reality tohoto filmu. Toto sa dielo počas celého runtimu, celé dve hodiny. No napriek tomu všetkému stupídnemu a mnohému inému čo som nespomenul, nedokážem sa prinútiť a zaradiť tento film do kategórie najhorších filmov roku 2018. A to len z dvoch dôvodov. Mila Kunis & Kate McKinnon. Tieto dve sú tak nehorázne šarmantné, vtipné, roztomilé a sexy! Tieto dve robia tento film niečím čo som si užil sledovať, aj napriek faktu, že som krútil hlavou skoro pri každej jednej scéne. Obe zakaždým dokázali otočiť každú sprostú nezrovnalosť či scénu do niečoho nad čím som pousmial, namiesto toho aby som nadával. Mila Kunis & Kate McKinnon si zaslúžili byť v lepšom filme. Ten premrhaný potenciál ma vytáča do nepríčetnosti a ľutujem kolegov v práci keď sa spýtajú aký bol tento film - ten rant ktorý bude nasledovať, bude dlhý.

• 18.8.2018  21:12
    Equalizer 2 (2018)

The Equalizer 2 nie je vôbec zlým filmom. Antoine Fuqua prináša na plátna a obrazovky solídne zrežírovaný film, ktorý som si užil z väčšej časti. Avšak mám dva problémy, ktoré mi bránili plnohodnotne sa ponoriť do filmu, a užiť si Denzela v tejto absolútnej badass úlohe ... a takisto fantasticky zahranej úlohe. Prvým problémom je príbeh. Nie že by bol zlý, len filmu trvá až príliš dlho sa rozbehnúť. To je hlavne preto, lebo skáčeme z Bruselu, do domovu dôchodcov, do auta, do momentov kedy je McCall drsný no zároveň láskavý a prívetivý, do momentov kedy je len drsný, a do momentov kedy je len cool a super milý, to všetko sa zopakuje niekoľko krát, až a nakoniec ocitneme v parádnom závere počas blížiaceho sa hurikánu. Osobne som mal pocit, že jeho charakter bol skvelo vykreslený. Obzvlášť v scénach, keď Denzel bol knight in the shining armour, len ich bolo až moc. To je hlavne cítiť v scénach so Samom. Oceňujem záverečnú scénu s ním. Dojala ma a trafila ma tam kde mala; no retrospektívne si myslím, že celá tá linka mohla byť pokojne vymazaná pre lepší rytmus filmu. Druhá nezmazateľná škvrna sa týka hlavného antagonistu. Nasledujú spoilery, tak len na vlastné riziko. Neviem kedy a kde sa to stalo, no mám pocit, že Hollywood prestal písať zaujímavých a tak trochu prekvapujúcich záporákov. Od momentu ako sa Pedro Pascal objavil na scéne, hneď mi bolo jasné kto bude opozíciou pre Denzela. Scéna v ktorej to bolo odhalené bola cool, aj to čo nasledovalo, lenže napätie či moment prekvapenia bol preč keďže som vedel o čo pôjde. Taktiež fakt, že Pedro hrá ex black ops zabijaka, mi na neho moc nesedela, a v mojich očiach sa na takú úlohu nehodil - ale kto som ja, aby som vedel ako má taký niekto vyzerať. Koniec spoilerov. Film ponúka dostatok momentov, ktoré som si užil sledovať. Vzťah medzi McCallom & Milesom je jednoznačným ťahúňom filmu, a akčné scény boli pôžitkom sledovať. Škoda len, že niektoré veci medzi tým šli kolo mňa a odpútali moju pozornosť. Hodnotenie však nič nezmení na fakte, že film by som odporučil ako akčnú jednohubku, ktorá ponúkne v mnohých scénach aj niečo hlbšie než len akciu a napätie. Denzel Washington je badass, ako som už spomenul, a dúfam, že zdravie mu bude slúžiť aby mohol pokračovať s takýmto štýlom a hereckými výkonmi aj v nadchádzajúcich rokoch.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24