drake31

drake31

Michal Draker

Velká Británie
Ultimate Movie Lover; (Comic) Book & Wrestling Enthusiast; Wannabe Gamer; Occasional Writer; Chelsea Fan fueled by Music.

Twitter: MichalDraker
Instagram: michaldraker

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 11.7.2020  17:10

The Old Guard je predvídateľným filmom na všetkých frontoch od začiatku až do konca. Ale! veľkým plusom je že je to vcelku zábavný akčný film s neskutočne sympatickým castom, a zaujímavou mytológiou ku ktorej by som sa rád vrátil... čiže teda dúfam, že Netflix nebude dlho otáľať s pokračovaním. Tie dve hodiny ubehli ako voda, bavil som sa, a taktiež som vďaka tomuto filmu našiel svoju novú #1 nočnú moru. 3.5*

• 3.7.2020  23:20
    Hamilton (2020)

Tri roky dozadu, v lete 2017, som si po prvý krát vypočul celý Hamilton soundtrack, ktorý je dostupný na Spotify. Od prvého momentu som sa naprosto zamiloval do tohoto muzikálu, a doteraz si viem vybaviť kde a kedy som prvýkrát stlačil play, ako aj to čo som robil či cítil počas počúvania. Niekoľko mesiacov v rade som nepočúval nič iné, iba Hamilton soundtrack - doma, v práci, na cestách, všade a kdekoľvek. Do dnešného dňa sa s láskou a radosťou vraciam k tomuto klenotu. Každú jednu skladbu viem naspamäť od začiatku až do konca. Piesne z Hamiltonu sú niečo bravúrne, skvelo napísané, naspievané, vždy zo mňa dostanú emócie... a tých je teda veru požehnane. Naprieč týmito tromi rokmi som si neprial nič viacej než vidieť Hamilton. Vidieť show naživo? Pre to by som musel rozpredať svoje telo na orgány. Áno, samozrejme, videl som tú nelegálne natočenú verziu ktorá je na internete, ale to pochopiteľne nie je ideálne forma sledovania tohoto skvostu. Preto som bol nesmierne šťastný, keď tento muzikál bol zakúpený a mal ísť na veľké plátna. Predstava vidieť Hamilton v kine aspoň stokrát ma napĺňal nesmiernou radosťou. Avšak prišiel COVID, a Náš myšací panovník sa rozhodol, že Disney+ o rok skôr je tá správna voľba releasu. Aj napriek tomu, že by som preferoval kino (a stále dúfam, že bude aspoň v rámci nejakých výnimočných predstavení), tá možnosť vidieť Hamilton odo dnes minimálne raz za deň počas najbližších pár mesiacov v pohodlí domova, kde môžem bez hanby lip syncovať, a naplno si užívať každú sekundu, je a bude na nezaplatenie. Tento divadelný záznam je všetko v čo som dúfal, a ešte viacej. Filmová podoba Hamiltonu je vyzdvihnutá réžiou, kamerou, perfektným blokovaním; prvkami ktoré vás vtiahnu a nepustia od úvodného momentu, a zároveň vyzdvihnú všetko čo robí tento muzikál špeciálnym. Vidieť Renée Elise Goldsberry spievať a prežívať 'Satisfied' je niečo neuveriteľné, tak emočne nabité; vidieť jej herecký výkon vyzdvihuje ešte vyššie moju najobľúbenejšiu skladbu do výšin o ktorých som ani nevedel že existujú. Vidieť celý tento úžasný cast spievať, tancovať, odrozprávať príbeh na jednoduchom sete, a absolútne vtiahnuť človeka do tohoto sveta je proste skvelá ukážka toho prečo milujem Broadway, divadlo, muzikály... len tak mimochodom, nenahneval by som sa keby Disney zakúpilo práva na Hadestown, just sayin'. Hamilton si zaslúži všetok hype sveta pretože doručí všetko to čo ľudia vyzdvihujú, a prihodí niečo naviac. Hamilton je zaslúžený kultúrny fenomén, ktorý nepoľavuje ani po piatich rokoch na Broadwayi, práve naopak, obzvlášť keď je teraz dostupný pre všetkých. Viem, že som toho v skutočnosti moc nepovedal, a že vyzerám len ako fanboy (čo som), no toto sa oplatí vidieť; toto je must-see event roku 2020, roku ktorý nebol až taký skvelý v mnohých oblastiach. Tento muzikál naprosto MILUJEM, a je len veľmi málo vecí, ktoré má dokážu tak veľmi nadchnúť, inšpirovať, cítiť, ako to robí práve Hamiltonu. Veľké Ďakujem Lin-Manuelovi za jeho kreatívneho génia, a ja len teraz dúfam, že sa tú nájde viacero ľudí, ktorý budú zdieľať podobné pocity ❤️

• 29.6.2020  22:42
    Zem je láva (TV pořad) (2020)

Sľubný nápad pretavený do otravného finálneho produktu. Keby sa tvorcovia nesnažili správať k divákom ako k totálnymi idiotom, vysvetľovať každú jednu súčasť trasy, opakovať všetko desaťkrát počas epizódy, a nechali by súťažiacich ísť si svoje, Floor Is Lava by bolo omnoho zábavnejšou, energickejšou a napínavejšou podívanou. V súčasnej forme táto show pôsobí len ako televízna relikvia zo začiatku milénia, ktorú našiel stážista z Netflixu v archíve ABC.

• 12.6.2020  14:32
    Artemis Fowl (2020)

Nudné, zdĺhavé, otravné a naprosto pochopiteľné prečo Disney tak dlho váhalo s releaseom tohoto filmu. Ešteže majú Disney+ lebo toto by bol neskutočný flop v kinách, mimo toho že budú mať neskutočný prepadák na ich koncoročnom zúčtovaní. Stačí sa pozrieť na prvé ohlasy kritikov a divákov a je jasné, že nie som jediný kto opovrhuje týmto filmom. Keď už pre nič iné, Josh Gadd a jeho voiceover ma vytáčali od začiatku až do konca. Dialóg vo všeobecnosti pôsobí neskutočne dreveno, a tie všakovaké akcenty tomu nijako nepomohli. Akcie nenápaditá. Fantasy nemastné-neslané s tonou expozície, ktorá nijako nezaujala. Naozaj sa snažím nájsť niečo čo sa mi na tomto filme páčilo či ma pobavilo, alebo aspoň len trochu zaujalo. Mimo toho, že Colin Farrell je fešák a mám ho veľmi rád, tak Artemis Fowl neponúka absolútne nič okrem naprosto nezáživného materiálu a 95 minút nudy. Kenneth Branagh v mojich očiach klesol ako režisér a tvorca, a ostáva mi len dúfať, že Death on the Nile bude jeho vykúpením - naozaj nechápem ako tento film mohol byť tak neskutočne zlý v jeho rukách. Môj prvý odpad! od Robina Hooda z roku 2018. BIG Yikes! 😬

• 25.5.2020  02:32

Tak ako WWE, aj AEW nám ponúklo naprostú predtočenú wrestlingovú PPV klasiku. The Elite vs. The Inner Circle bola neskutočná porcia zábavy. Wrestling je mnohokrát o týchto hlúpych, zábavných momentoch, a tento match ich mal teda požehnane. Ja som sa bavil kráľovsky, plakal od smiechu, a Stadium Stampede bol highlightom môjho vcelku mizerného týždňa. Dovolím si tvrdiť, že tento zápas taktiež bude aj highlightom roku 2020, či wrestlingovej histórie... aspoň čo sa mňa osobne týka. Zvyšok PPV, tiež nebolo sklamaním. Dva zápasy by som pokojne nechal pre akúkoľvek epizódu Dynamite alebo dal Buy In hodinu. Nie, že by boli vyslovene zlé alebo nudné, ale nemali taký ten PPV feel, a keby niet main eventu, ktorý sme mali, hodnotím určite o hviezdičku nižšie. Z Championship zápasov kraľovala bitka o ženský titul, a Ladder Match bol taktiež famózny... len mi je ľúto, že v ňom zabili Darbyho. AEW mi viacej a viacej prirastá k srdcu. Skvelé charaktery, skvelý atléti, skvelé zápasy, skvelá prezentácia - väčšina funguje, väčšina ma baví viacej než nudí či vytáča. Ak ste tejto spoločnosti ešte nedali šancu, určite sa to oplatí!

• 11.5.2020  04:22
    WWE: Money in the Bank (TV pořad) (2020)

THE GREATEST MONEY IN THE BANK MATCH OF ALL TIME - plakal som od smiechu; bavil som sa neskutočne; nehorázne množstvo zábavných momentov; a s dvojitou vraždou ako čerešnička na torte. Zvyšok PPV má svetlé momenty, ale úprimne poviem, že až do zápasu o WWE titul som nevenoval priveľkú pozornosť (aj keď Sasha mala všetku moju pozornosť kedykoľvek bola na obrazovke 😍). Avšak keď nastal čas pre MITB, to bola jednoducho zábavná jazda od začiatku až do konca. Samozrejme že sa dá vytýkať veľa, a nenahneval by som sa keby zápas pridal pár minút v útrobách Titan Towers, no tento zápas bude jedna z mojich najobľúbenejších vecí tohoto roku, či wrestlingu vo všeobecnosti - kreatívna zábavná podívaná, a v to som dúfal.

• 6.4.2020  04:51
    WrestleMania 36 (TV pořad) (2020)

Chýbala tejto show energia bez divákov? Áno. Snažili sa (takmer) všetci zúčastnení? Áno, a ako. Vyčítať by som mohol mnohé od buildov, cez zápasy, po niektoré finishe. Avšak, tentokrát dám WWE pass len a len kvôli situácii v ktorej sa teraz všetci nachádzame, a že aj napriek tomu dokázali odvysielať show, ktorá dokázala pobaviť a miestami aj masívne nadchnúť. Keď už pre nič iné Boneyard Match & Firefly Funhouse Match si zaslúžia všetky hviezdičky na svete, a masívne vyzdvihli obe noci tohtoročnej Wrestlemanie... a ten naivný wrestlingový fanúšik dúfa, že uvidíme viacej takýchto super cool vyprodukovaných zápasov, obzvlášť s Fiendom & Takerom.

• 25.1.2020  13:07

Príjemná, milá, hlúpa komédia pre veľkých aj malých, ktorá neuškodí, neohromí, no pobaví v mnohých momentoch. Skvelý cast povyšuje tento film do menšieho nadpriemeru keďže to vyzeralo tak že všetci si užívali svoje úlohy a to sa odrazilo aj na filme samotnom. Netreba čakať mnohé a film milo prekvapí. 3.25*

• 31.12.2019  21:22
    Cats (2019)

Aj napriek tomu, že to boli takmer dva týždne od kedy som videl Cats, tento film azda ani na jeden deň neopustil moje myšlienky. Úprimne... *Michal sa zastavil na moment, aby popremýšľal či naozaj cíti to čo chce napísať. Pokrútil hlavou a pousmial sa. Vedel jedno jediné - chce ostať verný samému sebe a neodpustil by si keby musel zatajovať svoju novonadobudnutú lásku k tomuto desnému muzikálu*... tento film som si užil až príliš moc a ja som si plne vedomý, že by som nemal lebo je to nehorázna filmová katastrofa, ale v tom je tá krása. Tom Hooper mal asi priveľké oči, alebo to bolo jeho ego, či to bola azda jeho hlúposť čo ho viedla k tomuto projektu (ktorého predloha je taktiež desná), no ja som vďačný že sa k tomuto projektu odhodlal. Cats je zarážajúci, mätúci, šialený, podivný, creepy film, ktorý od diváka očakáva mnohé a ja som len s otvorenými ústami sledoval A-list hercov a vychádzajúce hviezdy Broadwayu ako sa pohybujú po plátne čo by mačky a kocúri a kadečo iné. Po celý čas som mal na tvári ten najsprostejší úsmev lebo toto je taká hlúposť až je to prekrásne. Dovolím si aj tvrdenie, že niektoré muzikálové čísla sú objektívne skvelé a za tým si budem stáť, aj keď potom prikývnem na všetky ostatné argumenty proti tomuto filmu. Cats je beautiful spectacular trainwreck! a pravdepodobne moje najväčšie filmové guilty pleasure *chef's kiss* ♥

• 28.12.2019  00:25
    Malé ženy (2019)

Keby so robil rebríček svojich najobľúbenejších filmov na konci Decembra, tak by som bol nehorázne naštvaný na Gretu Gerwig a jej Little Women. Dôvod? Pretože by my absolútne rozbili celý rebríček na kúsočky čo sa týka každého jedného filmárskeho aspektu. Bez akéhokoľvek preháňania poviem, že Little Women je jedným z mojich najväčších filmových zážitkov, ktoré som mal nielen tento rok ale aj naprieč všetkými rokmi od kedy sledujem filmy. Greta Gerwig zložila dokopy jeden z najkrajšie vyzerajúcich filmov. Od farebných paliet, kostýmov, cez lokácie, a prácu kamery, strihu, svetla - absolútne famózny vizuálny zážitok. Alexandre Desplat ako vždy skomponoval nádhernú hudbu, ktorá prekrásne podčiarkovala každý jeden záber. Cast je absolútne famózny a je len ťažko mi zvoliť "on-screen MVP" tohoto filmu keďže všetci doručili top výkony, avšak len dodám, že rok 2019 skutočne patrí Florence Pugh a dúfam, že jej hviezda bude stúpať a stúpať a stúpať. Little Women trvá 135 minút no tento runtime nie je cítiť ani na chvíľočku, ba naopak, prial som si ostať s touto rodinou, s týmito dievčencami o niečo dlhšie a sledovať ich vzájomné interakcie, dobrodružstva, zaľúbenia a útrapy. Film je tak neuveriteľne vibrant a prekypujúci energiou aj napriek tomu, že je v momentoch neskutočne smutný a emotívny. Filmu nechýba vtip, šarm, hlboké emócie, či myšlienka. Knihu som nečítal, ani jeden z tých päťdesiatich natočených spracovaní som nevidel, no ak každá generácia dostáva svoje filmové Little Woman, ja som rád, že som dostal práve tú od Grety Gerwig a je týmu. Zvyčajne hovorím o filmoch v rámci "najobľúbenejších", no teraz poviem úprimne čo si myslím, a ja si myslím si že Little Woman je najlepším filmom roku 2019.

• 28.11.2019  01:30

Last Christmas má ďaleko od perfektného 5* filmu, no nemôžem si pomôcť a musím hodnotiť takto keďže film som videl týždeň dozadu a ešte stále sa drží v mojej hlave a mojom vedomý. Emma Thompson & Paul Feig skonštruovali film ktorý chytí za srdce, nesmierne pobaví, dojme a zahraje pri srdci správou o tom aby sme boli alebo sa aspoň snažili byť dobrými ľuďmi. Je tu twist, ktorý každý vyňuchá od jeho prvého náznaku, no nech bol predvídateľný aký chce, nepokazil mi zážitok z filmu.Emilia Clarke je skvelá, Henry Golding šarmantný ako vždycky a prítomnosť Michelle Yeoh a jej postavy bola len čerešnička na tejto presladenej cheesy Vianočnej torte. Plne chápem ľudí, ktorým tento film nebude po chuti, no mňa Last Christmas trafilo do tých správnych miest v deň kedy som potreboval nejaké pozitívne a vtipné povzbudenie s nádychom romantiky.

• 26.11.2019  13:56
    WWE Survivor Series (TV pořad) (2019)

NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! NXT! RAW & SmackDown sú pre mňa mŕtvymi entitami čo sa týka sledovania týchto show. Napriek tomu, že obe majú wretlerov ktorých zbožňujem nedokážem sa prinútiť a sledovať ten trainwreck. Prečítam si recap, vypočujem si recap a myšlienky od Stevea and Larsona Stevea and Larsona a to je všetko. No NXT je moja najväčšia láska v oblasti wrestlingu, televízie, vo svete ako takom. Keď bolo oznámené, že NXT sa bude účastniť Survivor Series moje srdce plesalo. No mal som aj obavy, ako ich bude Vince bookovať. No po invázii a Survivor Series ostávajú mi len myšlienky v hlave ako je možné, že takéto niečo nedostávame každý týždeň? Ako to, že infúzia súčastného NXT talentu dokáže tak neskutočne oživiť "main roster" a booking. OK, chcú dať boost ratingom aby prebili AEW, ale aj tak, prečo toto nie je možné každý mesiac s tým talentom ktorý máju RAW & SmackDown k dispozícii. Všetci účastníci vyzerali neskutočne dobre. Všetci mali možnosť zažiariť a robiť v ringu viacej než zvyčajne. Samozrejme, od perfektnej PPV to má ďaleko, no užíval som si ju od začiatku až do konca. Absolútny zážitok a jednoznačne najlepšia "main roster" PPV ani neviem od kedy.

• 9.11.2019  12:33

The Art of Racing in the Rainje z tých filmov u ktorého už po traileri viete, že váš emočne položí na lopatky. Pes, Milo, Amanda a už je jasné o čo pôjde ako aj to že umieranie bude veľkou súčasťou filmu. Nebyť zhruba 20 minút niekde v polovici, kde sa tvorcovia hrali s očakávaniami, išiel by som do plného počtu keďže je to solídny film, ktorý proste chytí za srdce, nechá vás precítiť a dá priestor slzám. Tieto filmy budú navždy mojou slabosťou aj napriek tomu, že viem čo sa udeje v každom jednom a ja si ich vždy s radosťou pozriem. Pekná smutná rodinná dráma s veľkým srdcom a milou dávkou psieho humoru.

• 3.11.2019  11:07

Mike Flanagan servíruje ďalšiu z jeho perfektne natočených hororových sond do rodinnej traumy. Doctor Sleep je skvelou kombináciou Kubrickovej vízie a zároveň rešpektuje Kinga a obe! jeho knihy, čo len ukazuje akým veľkým fanúšikom oboch je Flanagan. Podobne ako The Shining film sa môže v niektorých chvíľach trochu vliecť, no ani raz som nepociťoval náznaky nudy. Technická stránka filmu je brilantná. Flanagan nie je na len na vrchole hororových režisérov, a rozhodne patrí do TOPky súčasných režisérov bez ohľadu na žáner. Skvelé herecké výkony od prvého mena v titulkoch až po to posledné, s tým, že napriek tým skvelých výkonom, Rebecca Ferguson si tento film ukradla pre seba. To ako som si nedokázal poriadne užiť The Shining (z rozličných dôvodov uvedené v mojom komentári pre ten film), sa na plno obrátilo pri tomto filme. Vydesený som nebol ani raz (čo sa nestalo ani pri The Shining), no isté témy filmu vo mne rezonujú aj toto ráno ako píšem tento komentár. Horor má veľa podôb a práve tie ktoré si vyberá Flanagan či Aster na mne zanechávajú väčší impakt než len nejaké lacné ľakačky či hektolitre krvi. Jedna scéna obzvlášť zanechala na mne veľký dopad ako som film sledoval, tým aká bola surová. A jedna sa viacej a viacej rozvetvuje v mojej hlave ako hodiny ubiehajú. Doctor Sleep je skvelým filmom, ktorý nie je len cashgrab a nádherne buduje na The Shining a rešpektuje obe jeho podobizne, a ja som si tento film nadmieru užil 4.5*

• 29.10.2019  02:11
    Osvícení (1980)

Keďže Doctor Sleep je v kinách čo nevidieť, tak som si povedal, že po jedenástich rokoch je na čase pozrieť The Shining znovu. Ako pätnásťročný som tento film pretrpel, podobne ako ostatné Kubirckove filmy. Nemyslím si, že svoju cestu k láske filmu som mal začať práve jeho tvorbou... obzvlášť keď moje najobľúbenejšie filmy v tej dobe boli Transfromers... áno, viem, som si vedomý *sigh* Počas mnohých rokov ktoré nasledovali, The Shining sa stal takým pilierom filmov, ktoré musím znovu navštíviť a vidieť ich dokonalosť v novom svetle a pod videní tisícoviek iných filmov. Podarilo sa to teraz? Áno, aj. Mrazivo šialené atmosféra, perfektné herecké výkony, perfektný Kubrick a jeho kreatívna brilantnosť o ktorej som roky počúval, tak som ju konečne aj uvidel a teraz ju dokážem aj oceniť - jeho zábery sú neskutočné a celkovo tá technická stránka filmu je proste brilantná. Lenže problém je v tom, že film so už videl, o filme som toľko veľa čítal a videl toľko video esejí o jeho brilantnosti, že som The Shining zas a znova nedokázal plne oceniť. Je to skvelý film, masterclass, ale všetká tá znalosť filmu, a čo sa bude diať, a o čom film je, mi ukradlo to plné potešenie zo sledovania. Je to moja chyba, že som ten film videl tak skoro, rovnako ako je moja chyba, že som sa k neme dostal znovu tak neskoro. Čo narobím... jedine to, že Kubrick bude na mojom menu častejšie, keďže veľkú porciu jeho filmografie som nevidel, a teším sa na to ako objavím všetko čo tento legendárny režisér ponúka.

• 2.10.2019  23:29
    Nikki Glaser: Bangin' (TV pořad) (2019)

Nikki Glaser je komička ktorú mám rád. No po jej hodinovom stand-up vystúpení som si uvedomil, že ju mám rád len v malých dávkach ako napr. 5-7 minútových klipoch na YouTube. Sám osobne rozprávam sexuálne vtipy. Mám ich v talóne toľko, že moja studňa tejto nezmyselnej múdrosti nikdy nevyschne. No počúvať ich hodinu v kuse, mi dalo zabrať. Nikki má charizmu, no po pätnástich minútach som už mal dosť, obzvlášť keď som pozeral polhodinu predtým fantastický stand-up Mo Gilligan: Momentum, ktorý ponúkne viacej na poli tém a zábavy. Nikki tam mala skvelé vtipy, nehovorím, že nie, no chcelo to trošku prestriedať, oživiť, a nemleť stále o tom istom.

• 22.9.2019  22:19
    Podfukářky (2019)

Úprimne poviem že som očakával nudný a nevtipný film bez štipky fantázie či nádychu sviežosti. Z trailerov, zo všeobecného prijatia filmu, všetko dávalo náznaky, že film bude meh. The Hustle je meh ale v celkom okúzľujúci a šarmantný meh film. A to len a len vďaka Anne Hathaway a Rebel Wilson. Tieto dve dámy niesli tento filme na ich ramenách a vďaka nim tých 90 minút fungovala a príjemne ubiehalo. The Hustle nie je žiaden komediálny zázrak, no vrelo odporúčam toto milé-malé-neškodné filmové prekvapenie keď bude v telke či na Netflixe a chcete zabiť nudu. 3.5*

• 15.9.2019  19:09
    Zlatokopky (2019)

Hustlers ma trailerom nijako výrazne nenadchlo. Bol som zvedavý, no ten extrémne pozitívny buzz po TIFF ma vskutku zaujal a enormne prekvapil. A enormne prekvapený som bol aj ja filmom samotným. Hustlers jednoducho funguje. Každá jedna zložka funguje na maximum a štýl ktorý Lorene Scafaria zvolila ma pohltil od úvodu a nepustil až do konca. No čo najviac ťahá tento film vpred je ústredná herecká štvorka. Keke Palmer & Lili Reinhart sú skvelé vo filme, no žiaľ budú zatienené úžasnosťou Jennifer Lopez & Constance Wu. Obe dali do tohoto všetko čo mohli - J-Lo asi jej najlepším hraním na filmových plátnách a Wu pokračuje byť úžasnou a uveriteľne emotívnou v každej z jej úloh. Príbeh nie je ničím novým. Všetci sme videli tento typ filmu o vzostupe a páde. No keďže tento film sa sústreďuje na ženy, film dostáva nový nádych a pocit sviežosti. Tiež fakt, že vidíme strip club a zákulisie takéhoto podniku, rovnako ako ženské priateľstvo z pohľadu režisérKY a scenáristKY dáva tomuto filmu viacej credibility a vkusu. Nemôžem si pomôcť, Hustlers ma ako film očaril. Či to bolo zásluhou J-Lo a jej pole dancing scény a to sa ťahalo so mnou až do konca filmu a vlastne aj doteraz, je otázne... no čo nespochybňujem je to, že ako píšem tento komentár tak radím Hustlers do TOP 5 roku 2019. Vtipná, chytrá, emotívna, sexy a absolútna filmová pecka, ktorá nenudí ani na sekundu s pevnou režisérskou rukou a víziou, a skvelými hereckými výkonmi. Jedno z najväčších filmových prekvapení roku a skvelý filmový zážitok, ktorý nadchne a nenudí.

• 18.8.2019  21:17

Tracey Ashley: 4*; Flame Monroe: 3.5*; Aida Rodiguez: 5*; Marlo Williams: 3*; April Macie: 4.5*; Chaunté Wayans: 3* Tiffany Haddish využila svoju moc vo svete komédie a podala pomocnú ruku svojim kamarátkam a dámy doručili skvelé vystúpenia. Samozrejme, niektoré mi sadli lepšie než ostatné. Avšak ani pri jednom vystúpení som sa nenudil, ba naopak, bavil som sa na plno a užíval si vtipy a energiu ktorú tieto komičky mali. Dúfam, že sa dočkáme pokračovania, buďto s novými tvárami, alebo tými istými s novým materiálom!

• 12.8.2019  04:32
    WWE SummerSlam (TV pořad) (2019)

Solídna PPV so solídnymi zápasmi. Čo vyniklo bol The Fiend - kreatívne, spolu s 24/7 titulom, to najlepšie čo main roster ponúkol za posledných pár mesiacov. Prekvapivo Trish vs. Charlotte ponúkli skvelý match. Mimo toho, nijaké prekvapenia, len niekoľko skvelých momentov a fantastický Fiend. Neľutoval som byť hore do pol štvrtej ráno, a to je hlavné.

• 4.8.2019  23:53

Steven Knight sa rozhodol pre veľká odpal a myslím, že si myslel, že trafil ten home run. No podobne ako The Book of Henry rok či dva dozadu, Serenity je bizárným divným zmixovaným dielom nad ktorým som len krútil hlavou; taktiež som bol ohúrený faktom, že niekto si myslel, že toto bude akokoľvek dobré; a nakoniec som si to užil(?). Po premiére filmu v Januári som videl na Twitteri ľudí poukazovať na to že je tu dáky twist, a mimo plagátu som nič iné nevidel. Očakávania som tým pádom nemal žiadne. Čo možno pomohlo, keďže som sa len nechal unášať čo mi bolo odprezentované. Je to hlúpy a nie veľmi dobrý film film. Avšak ten typ hlúpeho a nie dobrého filmu, ktorý si ide tak neskutočne sebavedomo za svojim, že je to až obdivovania hodné. Ťažko odporučiť, no takisto ťažko mi je razantne odohnať ľudí od Serenity.

• 4.8.2019  20:39

Francúzky originál milujem a musím povedať, že touto "hollywoodskou" verziou som ostal milo prekvapený. The Upside funguje. Smial som sa, cítil som s charaktermi a to ako si film šiel vlastnou cestou ma nijako neštvalo. Ústredne herecké trio je skvelé, no taktiež si myslím, že to ako človek dokáže zniesť Kevina Harta hrá dosť veľkú úlohu. Z čoho som bol najviac otrávený bola kamera. V mnohých momentoch, obzvlášť hneď na začiatku ma jej štýl naladil na nemilú vlnovú dĺžku. Tejto verzii chýba mnohé. Mnohé, ktoré perfektný originál obsahuje - hudba je asi tá najpodstatnejšia časť pre mňa či väčší a silnejší emočný punch... no koniec koncov, The Upside nepostráda toľko toho ako film aby som trpel počas tých dvoch hodín, práve naopak - ja som si tie dve hodiny vcelku užil. 3.5*

• 5.7.2019  10:22
    Slunovrat (2019)

WHOA! Hereditary bol filmom ktorý sa len tak nevidí a v mojich očiach je len ťažko prekonateľný. Takže by bolo totálne nefér prirovnávať Midsommar k magnum opusu Ari Astera. Pravdupovediac, Midsommar sa nebude dať prirovnať k ničomu. Film ako tento tu azda ešte nebol. Ari Aster si vyslúžil plnú dôveru štúdia A24 a ide si svoje na plno bez akejkoľvek praskliny v jeho sebadôvere. Ari Aster má svoje top témy, ktoré rád rozoberá - na základe tohoto filmu či Hereditary - a nebojí sa ich odprezentovať vo forme ktorá prinúti diváka trochu rozmýšľať a hľadať mnohé významy, ktoré ukrýva vo svojich filmoch. 140 skrušujúcich minút plných napätia, gore!, humoru, vzťahovej drámy, mentalných chorôb, oslňujúceho prostredia, WTF! momentov ako aj tých creepy, mätúcich a nepríjemných. Midsommar odpudil polovicu divákov v kine, a to nepreháňam. Jedna špecifická scéna odohnala väčšiu časť publika, ktorý zjavne očakávali čosi iné, a ako film ubiehal, viac a viac ľudí odchádzalo. No my čo sme ostali, sme dostali kino zážitok ako žiaden iný. Ja s určitosťou nie som z tých ktorý by mal mentálnu kapacitu či dostačujúcu slovnú zásobu opísať do detailov moje pocity z tohoto filmu. No Ari Aster ma zas a znovu ohúril. Jeho cit pre absolútne skvelé technickú stránku filmu a ako jeho filmy vyzerajú, je jednoducho odzbrojujúce a príbehy ktoré ponúka na filmových plátnach jednoducho rezonujú vo mne. Tento režisér sa stal režisérom, ktorého filmy budem s nedočkavosťou očakávať zakaždým ako bude nejaký nový ohlásený, a ak sú chýry pravdivé tak Ari má nekonečnú zásobu filmových nápadov v jeho hlave. Ale aby toto nebolo len o režisérovi... Herecké výkony, sú zas a opäť skvelé. Toni Collette žiarila minulý rok a ponúkla jednoznačne najlepší herecký výkon roku 2018 a za tým si stojím. Tento rok Florence Pugh získava toto ocenenie a neviem kto ju bude môcť zosadiť z tohoto trónu. Jej výkon je absolútne brilantný a len dokazuje akým hereckým chameleónom je - naprosto famózna. Vedľajší cast nezaháľa. Jack Reynor je skvelý a to čo od neho tento film žiada... povedzme, že ja by som to nedal (obzvlášť TÁ jedna scéna). Will Poulter je viac menej "comic relief" filmu a ja si stojím za tým, že Will je jeden z najlepších pracujúcich hercov dneška a mojej generácie. Midsommar nie je pre každého. Ako je vidieť zo Cinemascore známky C+ film je o niečo prístupnejší než bolo Hereditary (D+), a myslím si, že aj tomu tak je... trochu. No Midsommar rozhodne ponúka mnoho vecí čo diváci budú milovať, čo diváci budú nenávidieť, a všetko medzi tým. Ja osobne som bol ohúrený a naprosto a plne ponorený do tohoto filmu. 140 minút utieklo ani neviem kam.

• 10.5.2019  23:45

Nech akokoľvek veľmi chcem milovať Detective Pikachu nedá sa. Pekne sa na ten film pozerá, je tak neskutočne roztomilý a farebný, Pekémoni vyzerajú naprosto nádherne a CHCEM aspoň jedného za parťáka. Film je takisto vtipný, zábavný, akcia je fajn ... len ten príbeh je milión krát obohraný. Všetky režisérske a scenáristické (ne)schopnosti odhalili všetko dopredu - twisty neboli twistami len očividným výsledkom. Tiež nepomohlo, že trailer ponúkol absolútne všetko, úprimne som si myslel, že sa tvorcovia hrali s očakávaniami a trailer zostrihali tak aby nás trochu odhodili od pachu o čom film bude a čo sa tam v skutočnosti odohrá - nie, trailer ukáže všetko tak ako sa to vo filme odohrá. Preveľká škoda, preveľká. Ale užil som si to.

• 25.4.2019  05:20

To, že je teraz Endgame na vrchole rebríčka mojich najobľúbenejších filmov, nie je ani tak o filme ako takom, ale o tom čo reprezentuje. Historická filmová udalosť. 11 rokov vyrastania s týmito filmami vyústilo v nevyčísliteľnú škálu emócií. To čo Russo Bros. dokázali spraviť s týmto filmom, ako ma dokázali rozobrať na kúsočky, ako ma naprosto ohúrili a očarili sa asi len tak skoro nikomu nepodarí. Som neskutočne zaujatý voči tejto filmovej sérii, no čo mi bolo ponúknuté sa mi vo sne nezdalo, že niekedy uvidím, zažijem a prežijem ... a už mám zabookované lístky naprieč niekoľkými nadchádzajúcimi dňami, lebo musím, jednoducho musím ísť znovu a precítiť tento film a vidieť moje obľúbené (nielen) filmové postavy dokým mám tú možnosť. Klobúk dole a moje vrúcna vďaka všetkým tým ľuďom ktorý sa podieľali na vytvorení tohoto filmu. Wow, wow, wow, naprosté zaľúbenie, ktoré bude trvať naveky pre mňa. P.S. Videné v kine sedem krát!

• 12.4.2019  19:27

LAIKA strikes again a prináša ďalšiu skvelú jazdu a dobrodružstvo na veľké plátna. Skvelý voice cast, príbeh ktorý zahreje aj keď neohúri. Film je plný vtipov, ktoré pobavia a absolútne trafili do čierneho. Taktiež, v mojich očiach, Missing Link je jeden z najkrajších animovaných filmov... jeden z najkrajších filmov vôbec ktorý som videl na veľkom plátne. Niektoré zábery sú hodné zarámovania. Pobavil som sa, užil som si to celé ... jednoducho príjemný a prekrásny film ktorý očarí. 4.5*

• 30.3.2019  00:21
    Dumbo (2019)

Dumbo prináša sklamanie. Očakával som emotívne, magické, dobrodružstvo s rozmilým, malým sloníčaťom a dostal som len to malé roztomilé sloníča. Vizuálne to škrípalo. Príbehovo toho moc ponúknuté nebolo. Na konci filmu som mal viac otázok ako odpovedí. Toho fantastického castu je preškoda, čo už. Ak mám byť úprimný, viním seba samého. Keď som sledoval záverečné titulky, pleskol som sa po čele, rozmýšľajúc nad tým ako som mohol mať také pozitívne očakávania od dua Burton & Kruger. Moja chyba, no zas na druhú stranu film teda veru nestojí za cenu lístku do kina.

• 13.3.2019  14:06

Pred viac než rokom som mal možnosť vidieť tento stand-up naživo a ten večer bol jedným z najlepších v mojom živote. Sledovať hodinovú verziu najlepších hitov Jimmyho Carra, tentokrát na Netflixe, ponúka vtipný prierez naprieč jeho typickým humorom. Kto videl všetky jeho stand-up vystúpenia či show ktoré hosťuje, tá osoba nedostane mnoho nového. No v mojom prípade počuť jeho vtipy aj po dvadsiaty krát ma nikdy neomrzí a neraz mi vyhŕkli slzy od smiechu. Jimmy Carr je G.O.A.T. a ja ho absolútne zbožňujem posledných desať rokov.

• 31.12.2018  18:23

Rok 2018 som chcel zakončiť fenomenálnym kino zážitkom a jediný film ktorý spĺňal charakteristiku fenomenálny a bol premietaný 31.12.2018, bol Spider-Verse. Po prvom zhliadnutí som bol naprosto odzbrojený týmto filmom, a zaľúbený do všetkého čo sa odohrávalo na plátne. Druhý krát sa toto zaľúbenie ešte väčšmi prehĺbilo a bol mi dopriaty tak masívnejší a emočne silnejší zážitok. Spider-Man: Into the Spider-Verse bude s ľahkosťou vrchol filmového roku 2018, môj najobľúbenejší animovaný film hneď po Ratatouille, a pravdepodobne aj môj najobľúbenejší komixový film.

• 27.12.2018  00:08

Nezaujímavé, bez inšpirácie, 95% vtipov vyšumeli do prázdnoty, neskutočne nezáživné kde 90 minút bolo cítiť ako štyri hodiny. Film chce byť komédiou, no je však len nevydarenou paródiou s veľkými menami na plagáte. Potešili len dámy - Kelly Macdonald, Rebecca Hall a Lauren Lapkus - aj keď to bolo len vďaka ich šarmu. Ohliadnuc sa naprieč rokom 2018, tak sme mohli vidieť niekoľko skvelých a zábavných komédií, ktoré mali čo ponúknuť - Holmes & Watson bude zabudnutý behom týždňa lebo nemá čo ponúknuť.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25