Pan Nikdo (2009)

Excelentný a pritom svojím spôsobom zvláštny snímok, ktorý núti človeka zamyslieť sa a tiež si povedať "Čo ak ?" ... Film plný myšlienok, nádherných záberov, skvelých hereckých výkonov, a hlavne prepracovaným príbehom ktorý podľa mňa nie je pre každého. Tento film musím vidieť ešte raz aby som dokázal vstrebať všetko to čo tam bolo. Takéto filmy milujem, kde neviem či to čo vidím je to hlavné alebo je to len cesta k niečomu väčšiemu ... skladačky ľudských osudov, ktoré vo finále dajú zmysel a vytvoria tak celok naprosto úžasný a nádherný, niekedy možno aj šokujúci. Úprimne tento film som dopozeral bez dychu a ak ma bude baviť aj na druhé zhliadnutie miesto v topke ma isté

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Tieto arénovky nejako extra nesledujem, ale rozhodne sa jedná o tu najlepšiu ktorú som si pozrel. Keď som videl že tento režisér točil predtým samých Power Rangers, tak som si pri dvojke pomyslel že to bude blbosť, ale po jej zhliadnutí som ostal milo prekvapený, a celkom som sa tešil aj na toto pokračovanie. A rozhodne sa bolo na čo tešiť. Vynikajúce súboje, príbehovo nič moc ale myslím že pri tomto druhu filmu je to úplne jedno, a stačí sa len nechať unášať genialitou súbojov či už v nich bol Adkins, Lateef alebo Jenkins. Súbojom rozhodne pomohla aj skvelá kamera, slow motions a príjemný hudobný podklad. Síce vychvaľujem ale do plného počtu niečo málo chýbalo ... možno na druhé pozretie, ma to bude baviť viac a tých 5* nakoniec dám

Midnight Movie (2008)

Rozhodne jeden z najoriginálnejších hororov ktorý som videl, skvelá atmosféra, príjemné postavy, výborné gore scény a veľmi sympatický zabijak. Neurazil by som sa keby niekedy vznikol aj druhý diel, pretože "zabijak z plátna" má veľký potenciál

Ztraceni (2004) (seriál)

Seriál s ktorým som žil 6 rokov, a ani na moment ma neomrzel, i keď som po skončení prvých dvoch sérii ktoré boli odvysielané v TV skončil s pozeraním, vždy som dúfal že prídu aj ďalšie. Minulý rok som sa dočkal (2009) prišla tretia séria, a nadšením som bol celý bez seba, toto u mňa žiadny seriál nevyvolal, a ani kvôli žiadnemu inému seriálu som nebol hore do 4:00. Potom po geniálnom konci, a prišiel zas útlm. Až do marca tohto roku (2010), kedy som si povedal "Prečo si nepozriem Lost ?!", a tak som sa do toho pustil; v priebehu jedného týždňa poctivého a úpenlivého sledovania, som pozrel štvrtú, piatu, a začiatok šiestej série a sám sebe som nadával, prečo to pozerám až teraz, ale na druhu stranu som bol rád, že nemusím cítiť ten tlak, ktorý bol na mňa vyvíjaný pri čakaní na ďalšie časti, ako pri 6. sérii kedy som sa už nemohol dočkať konca kedy toto dokonalé majstrovské dielo skončí, a ja si to budem môcť vychutnať celé ešte raz od úplného začiatku. Tento seriál je podľa mňa hlavne o ľuďoch, ich príbehoch, ich spolunažívaní na ostrove, o pocitoch ... ktoré som s nimi prežíval každú jednu časť až do samotného konca a tie záhady okolo toho, bolo len skvostné, bezchybné doplnenie toho všetkého čo sa na ostrove deje. Tento seriál ma nútil zamyslieť sa, čo sa vlastne stalo v každej jednej časti, a to ma nútilo tešiť sa na ďalšie s očakávaniami typu "Čo sa bude diať ďalej ???", proste Lost je seriálový fenomén aký v televíznej histórii nemal a myslím že ani nebude mať konkurenta. O Lost sa hovorilo, hovorí sa a hovoriť sa ešte dlho bude. Najlepší seriál vôbec. P.S. Čo sa týka zakončenia seriálu, myslím si že to tvorcovia zvládli na výbornú, a takisto som rád že niektoré záhady, nechali proste záhadami a prenechajú to fanúšikom nech si domyslia čo chcú.

Lost: The Final Journey (2010) (TV film)

Až po zhliadnutí tohto som si skutočne uvedomil čoho som bol svedkom neskutočných 6 rokov. Toľko rozmanitých charakterov, sledovať ich osudy, pocity ... celé to prežívať s nimi, to bolo niečo neuveriteľné ... do toho rôzne záhady, ktoré nútili človeka rozmýšľať čo sa vlastne v tej epizóde stalo, a tešiť sa na ďalšie, dúfajúc že sa odkryje to čo bolo zahalené tajomstvom. Pochybujem že sa niečo také ako bolo Lost, ešte niekomu podarí natočiť. Lost bol, je a bude fenomén na ktorý sa nebude dať zabudnúť ...

Vlkodlak (2010)

Videný Directors Cut ale mám pocit že to je v tomto prípadne jedno. Celý film som videl na také 3* pretože príbehovo to bolo dosť dobré, a veľkým plus bola brutalita scén ... lietajúce končatiny, krv ... to môžem. Ale tento film pokazil koniec ... ten súboj medzi otcom a synov vo vlkodlačom prevedení, bol pre mňa utrpením. Tento film mal dosť veľký potenciál, schopných hercov a aj dosť veľký rozpočet ... dalo sa z toho možno vyťažiť viac

Ils (2006)

Tento film som videl už 3x, a za každým to vo mne nechalo inú odozvu. 1x to bola strašná nuda, ale skvelo natočená, 2x to bola nuda stále ale tentokrát som začal viac sympatizovať s postavami a na 3x sa tento film prejavil naplno, tiesnivý pocit, ktorý som mal ešte po skončení filmu, bol neskutočný, za postavy som sa priam modlil aby sa im nič nestalo a ten koniec paráda ... asi tomu budem venovať ešte jeden večer a možno s toho bude aj plný počet ...

Rebelde (2004) (seriál)

Áno je to blbosť, ale keď ja s toho nemôžem ... obsadenie vynikajúce ... skupinu RBD mám celkom rád (škoda že sa už rozpadli), haluzné postavy a to hlavne vedľajšie, príbehovo úplne odlišné od iných juhoamerických sračiek a najväčšou zbraňou tohto seriálu je humor, ktorého je v každom diely požehnane ... i keď je niekedy trápny ale aj tak. Pre iných to je možno odpad ale pre mňa je tento seriál kultovou záležitosťou

Kick-Ass (2010)

Len ťažko opísateľná dokonalosť, pre ktorú nájsť správne slová je dosť ťažké. Tento film naplnil moje očakávania na 200%. Skvelá réžia, obsadenie, famózna hudba ... a tá scéna ako BD čistil skladisko alebo tá scéna so stroboskopom, úžasne-geniálne-dokonalé. Postavy Hit Girl a Big Daddyho (Cage is back), absolútne nezabudnuteľné. Týmto filmom Matthew Vaughn smeruje do mojej topky. P.S. Jediný film kvôli ktorému ktorému som si zadovážil aj jeho predlohu

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Veľmi zaujímavo poňatí horor ... tá dokumentárne časť bola veľmi zaujímavá, zábavná ale trochu pokazila záver, keďže bolo viac menej jasné čo sa má stať ... ale zas to menšie prekvapenie to trochu zachránilo ... ale aj tak tá druhá polovica ostáva slabšia. Od začiatku som to videl na 5* ale po skončení 4* P.S. Oplatí sa vidieť záverečné titulky do konca ; )